Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
IFKA

Milý Aleši,jsem ráda že už máš taky svůj den "d".Je to super pocit , co . Já dnes zkusila vzít ráno jen půl prášku,večer ho vůbec neberu už od 16-tého dne,a je to zatím v poho.Tak uvidím zítra co a jak,až mi klesne hladina léku v krvi.Přeji dobrou noc-ifka

káča

ahoj všichni.píšu jen proto,že v pondělí chci mít taky svůj den D,tak uvidíme.Bude to 8 den,co beru chmx.Pak se vám všem ozvu,jak to zvládám.Přeju pěkný víkend

Míla

držím palce a nenervuj se když to nevyjde v pondělí, vyjde to v úterý a pak už budeš vysmátá tak dej vědět

Champixman :-)

"Ahojte jmenuji se Champixman a jsem abstinující kurák! Beru 14 den Champix a sestý den nekourím!" "Jsem vzorkovy pacient pro uzívaní Champixu" no to asi nie. hihihi Tak ahojte vsetcia starší aj novší :-) ! Jaaa Vaaam ani neviem ako sa mam raz sa mam hore a raz dole. No ale nie uplne na dne, to nie nie nie. Niekto tu pisal ze ma zo Champixu dobru naladu, tak to mam aj ja, vela sa smejem, pohodička lesná, nerozhodi ma stres, po psychickej stranke som asi lepsie nez ked som vyfajcil 30 cigariet denne. Vela spim v noci asi 10 hodin, sny su realne ale z bezneho zivota. Ja milujem pivko, ale sakra aj to mi prestalo chutit nejak, takze ani do hospody sa nechodí. :-( Menim sa asi na idealneho muza - nepijem kavu, nefajcim, nebudem uz ani pit, o domacnosti radeji ani nemluvim.... hihihihihi Ups, toto nie je zoznamka. :-) A uz som aj zadany. :-P Buduci tyzden sa ide na vylet a kontrolu do Centra.Zvedavy som kolko som pribral, kolko nadycham nikotinu, a hlavne aky budem mat krvny tlak. Dnes vecer ma caka narocna noc, ide sa totizto na flam, povedal som nie, ale napokon viete ako to chodi, som pritakal ze pridem. Kazdy do jedneho fajčí! :-( Musim sa drzat :-O urcite dam vediet co a ako to dopadlo. Urcite by som to cele nechcel zahodit kvoli mojej neuvazenej roztopasnosti. :-( Pekny vikendik prajem. A díky za spolocnu terapiu :-))) A hlavne sa držme!

Míla

Ahojky, to je dost, že ses ozval, když se pojmenuješ Champixman tak by ses měl víc snažit a psát nám častěji:-))) Šoumen tvého formátu nám tady chyběl. Cítila jsem se stejně jako ty, jako na houpačce, ale už to přešlo, jen si občas vzpomenu, že mi něco chybí a hned se napomenu a uvědomím si, že to je blbost. Byla bych ráda, kdybys napsal, jak jsi dopadl v tom centru, já totiž nikam nechodím, jako poradce mám vás všechny a moc by mě zajímalo, kolik nadýcháš nikotinu a jak se to dělá? A jestli někdo chodíte do centra a řekli vám tasm něco zajímavého, můžete se se mnou o to podělit? Díky, držím všem palce a přeji hezký den

káča

Ahoj Champixmane,doufám že až půjdeš na ten večerní flám,že si znovu nezapálíš,byla by to škoda.Mě se to mluví,když jsem ještě ani nepřestala,ale snad to taky přijde,jako u všech ostatních.Zdravím všechny NEKUŘÁKY a ozvy se.

IFKA

Milý champixmane,po přečtení tvého příspěvku jsem se po dlouhé době od srdce zasmála.Prosímtě piš častěji .Hezký víkend všem !!

Champixman

Jdou tři koktavci do trafiky pro cigarety. Trafikant jim říká: "Kdo si řekne o cigarety bez koktání dám mu krabičku cigaret zadarmo. tak první příjde a říká: "Je je je dny pe pe pe try. Druhý příjde a řekne si o: " Je je dny dny Sta sta sta sta rtky. Třetí příjde a řekne jen: " LM." jenže trafikant se ho zeptá: červený nebo modrý??? Mo mo mo mo.

Míla

super máš fakt dobrý nápady jak nás obveselit, piš častěji, když je jednomu těžko, zasměje se s tebou. Kdybys někdy byl v krizi, ráda vypomohu, dnes jsi mě pobavil už 2x a já zrovna dneska nemám dobrý den, ne kvůli nekouření, ale tak vůbec, den blbec. Tak díky. A co flám? zvládnul jsi to? Drž se a napiš

Ales

Ahoj champixmane, tak jak jsem řikal tak, už jsem si osmej den taky nedal, je to teprve 50 hodin, ale musim zaklepat ... zatim v pohode. Jo, a pivo to mi taky nechutná, " to je hnus velebnosti", ale to je prej normální. Tak se na tom dejchánku koukej držet. A vy všichni tady se taky držte!!!!!

Pamela

5 000 smrtelných dávek Klasické cigarety obsahují zejména dehet, močovinu, hydrazin, kyanovodík, chrysen, arsen, kadmium, benzapyren, formaldehyd nebo nitrosamin, tedy vesměs karcinogenní látky. Celkem je takových „chuťovek“ v běžné cigaretě rovná stovka. Cigaretový kouř pak obsahuje dokonce až 4 000 nejrůznějších škodlivin, mezi nimiž jsou nejvíce zastoupeny oxid uhelnatý, nikotin nebo dehtové látky. Pávě na to poukazuje i Lisa Ferrariová, prezidentka společnosti, z jejíchž laboratoře a konstrukční kanceláře nový druh cigaret pochází: „"V běžných cigaretách se vyskytuje také dehet a jiné zdraví škodlivé substance, jež jsou smíšeny s tabákem a nikotinem. V našem výrobku kuřák vdechuje z filtru pouze nikotin, čímž nejen chrání vlastní organismus, ale ani nikoho ze svého okolí nepopouzí.“ Člověk, který kouří 30 let, do svého organismu „nacpe“ jeden a půl kilogramu nikotinu. Vzhledem k tomu, že jednorázová smrtelná dávka nikotinu je 50 miligramů, tak takových dávek za svůj kuřácký život spotřebuje 15 000.

káča

Teda ty cigarety to je fakt hnus!!

Zdéňa

Chodím také do Centra a dýchám do přístroje, neměří se dehet, ale oxid uhelnatý v krvi, snad jsem postřehla správně. Zdéňa

Zdéňa

dehet chybně , správně nikotin Neměří se nikotin, ale oxid uhelnatý.

Míla

Zdeni, a co ti tam naměřili? Mě to moc zajímá, když nikam nechodím ( pracuji i bydlím v malém městě a nestíhám dojíždět ještě do centra, stačí běžné prev, prohl.) nekouříš o 5 dní déle a tak bych se s tebou mohla trochu ztotožnit. Díky a měj se M.

Zdéňa

Naměřili mi 0 nebo 0,1 to mají nekuřáci, protože když nekouříš, tak v krvi oxid nemáš, to je jen pro kontrolu. Když jsem začínala, tak jsem měla hodnotu jako silný kuřák. Myslí, že to bylo kolem 15). Já tam chodím kvůli té zpětné važbě- kontrole a dokonce startovací dávka byla zdarma . Příspěvěk od pojišťovny 211, 1000,- Kč. Další důvod vzdálenost 300 m.Z

IFKA

Po přečtení článku od Pamely se mi dělá zle ! ALE DÍKY ZA NĚJ!! Tolik hnusu jsem si dobrovolně nacpala do těla . Už nikdy více !!!!!

Pamela

2.9.2006 10:30 | Zbyněk Mlčoch a Hcam | Nemoci, za které může kouření Hrozí rakovina * plic (20-25×vyšší pravděpodobnost) * rtu * jazyka * hrtanu * hltanu * jícnu * močového měchýře (papilokarcinom) * krve (leukémie) * žaludku a střev * slinivky * prsů * atd. Jen u cca. 20-25% osob vzniká rakovina jako nemoc z kouření. Nikde však není napsáno, že nemůžete být jedním z těch 25%! Všimněte si ale jedné zvláštnosti: kuřáci si myslí, že se jich rakovina netýká ... ale jen do té doby, než jí onemocní. Rozhodně neplatí jedno vtipné rčení, že "uzené maso déle vydrží." :) Další nemoci * nedokrvenost srdce (ischemická choroba srdeční), častější výskyt infarktu myokardu, ateroskleróza obecně, Buergerova choroba * emfyzém plic (vymizení mezisklípkových sept!). V některé literatuře se uvádí i vyšší četnost aortálního aneurysmatu (výduť, rozšíření, srdečnice, které může v nejhorším případě vést k protržení aory a vykrvácení "dovnitř" u kterého nelze člověka absolutně zachránit) * relativní pravděpodobnost získání plicní rakoviny u mužů kuřáků je při 11-20 cigaretách za den 19%, při 21-34 cigaretách za den pak už celých 31,2% a při 35 cigaretách za den a více je to celých 43% * snížená fertilita (plodnost) a schopnost erekce u kouřících mužů ve vyšším věku * vznik v medicínských kruzích nyní značně studovaných a stále více obávaných kyslíkových radikálů (které velmi laicky vyvolávají poškození cukrů, tuků, bílkovin a genetické informace v těle) * choroby trávicího ústrojí (např. vředy - pravděpodobně v důsledku nedokrvení žaludeční sliznice) * zhoršený sluch (zhoršená oprava sluchových vláskových buněk - potvrzeno z několika zdrojů!) * jen u 1 z 10 kuřáků se vyvine nádor. Avšak 9 z 10 kuřáků umírá na následky kouření * diabetici a kouření = zvýšená pravděpodobnost vzniku retinopatie (pošk. sítnice oka) a poškození ledvin * vliv na psychiku - kuřáci jsou častěji v depresi a je u nich větší pravděpodobnost ke spáchání sebevraždy (pokud mají podnět) * v některé literatuře se uvádí i vyšší četnost aortálního aneurysmatu (výduť, rozšíření, srdečnice, které může v nejhorším případě vést k protržení aorty a vykrvácení "dovnitř" u kterého nelze člověka absolutně zachránit). * zvyšuje se o 50% riziko vzniku očního zákalu, které může vést až ke slepotě * dvojnásobná pravděpodobnost vzniku lupénky než u nekuřáka * uvádí se, že za vznik rakoviny plic, emfyzému a nemocí srdce je spoluodpovědná kyselina křemičitá * jasně je prokázána souvislost se vznikem rakoviny. Když byla totiž oholená kůže myší opakovaně u různých potírána dehtem, vznikaly na kůži extrémně často kožní nádory (Patologie, Bednář). Což teprve na bronchu, kde ne ní ani žádná ochranná barieéra v podobě povrchové kůže * kuřák onemocní roztroušenou sklerózou (sclerosis multiplex) 3× častěji než nekuřák

Martina

Pamelo, prosím nezlob se ale pro llidi , kteří se zde pokouší přestat kouřit a je jim více než 45let, jsou bohužel tvoje články demotivující, protože si taky mohou říct, že už to nemá cenu, zkus najít naopak něco pozitivního, já myslím, že ty hrůzy co si nám předložila všichni známe už hodně dlouho a teď potřebujeme optimistická sdělení, nevím kolik ti je roků, ale po přečtení tvého posledního příspěvku jsem byla docela bez nálady, člověk někdy nepotřebuje vědět úplně všechno, aby byl šťastný a v pohodě, tak nám pro změnu zase předlož něco veselejšího. Neber si to špatně ale my bychom tady rádi zachovali veselou a pozitivní atmosféru, určitě pomůže i tobě. Martina

Míla

Martino, úplně s tebou souhlasím, chtěla jsem reagovat hned na první článek ob Pamely, ale nechtěla jsem prudit, ale ten druhý už je fakt moc. Nech nás Pamelo prosím v klidu, my si poradíme sami i bez poučování, asi všichni dobře víme, proč přestáváme.

IFKA

Ahojky tak tan čaj kupuji v kauflandu.Ale určitě se prodává i jinde-nevím.Stojí kolem 28.-kč. je v něm 20 sáčků. Je to od firmy vitax.A chuťově je dobrý, žádný patok.Takže doporučuji všem.Dej vědět jak ti pomohl.Hezký večer přeje všem-ifka

Champixman

Strasne dlhý príspevok som napísal a nahodou som nenapísal overovaci kód a cele sa to vymazalo. :-((((( Takze sa mi to vobec nechce pisat este raz, musim sa skoncetrovat po vcerajsku a potom to vsetko skusim este raz napisat. Uffff holky, je mi poradne zle..........

Míla

všechny zdravím a věřím, že se držíte.Chybí tu Daniela a Andrea, kde se touláte? Já vzala dnes třetí den jen půl tablety ráno a řekla bych, že se chuť ne cigaretu nezvýšila, jen psychicky jsem lehce labilní, ale věřím, že to ustojím. já totiž k tomu odvykání přidala lehkou redukční dietu, přibrala jsem dvě kg ale už je shodila a 3x týdně sportuju 1-2hodiny, takže jsem na sebe docela pes. aleši vítej mezi námi a neboj se, bude to fajn, první týden je nejhorší. Ifko, jak se jmenuje ten čaj? já to nemůžu najít. Zdeni, to je super, že už nemáme nic v krvi, já myslela, že to trvá delší dobu než se tělo očistí. Pravda je, že jsem přestala kašlat hned druhý den nekouření. Ch-mane, seber se a napiš jaký byl mejdan a jak to šlo. A jak je ti zle? Poklábos s námi a bude líp.Franto, ty jen nakukuješ ? Taky bys mohl něčím přispět :-)))

Ája

Ahoj Mílo, musím souhlasit s Ifkou, čaj pu-ehr je opravdu vynikající.Kamarád mi ho doporučil už před několika lety. Porcovaný mají málokdy a málokde, tak jsem si začala kupovat v prodejně čajů sypaný. Někdy mají i ochucený a ty jsou ještě lepší.Ze začátku si člověk musí zvyknout na jeho chuť (ten neochucený), je taková zemitá, ale hlavně si ho nedávej na noc, protože Ti dodává energii a mohla bys špatně usínat. A jinak se musím pochlubit, dneska držím 16 dní . Měj se fajn

Franta

Ahoj Mílo a všichni bývalí závisláci. Byl jsem teď pár dní mimo a koukám, jak se to tady pěkně rozjelo a nastoupila nová generace odvykačů... CH - mann boduje a vy holky se na těch pár kilo navíc vyprdněte, asi to tak má být. Když nejde o život, tak jde o ........, hlavně, že nehulíme. Jo, já teď táhnu 7 týden bez +10dní Chx.

Míla

Ifko, už jsem ten čaj našla, to je děsný, jak je člověk blbej a nepozornej, tak se ho pousím sehnat a budou z nás vońavé a štíhlé kočky

IFKA

Plně souhlasín s reakcí Martiny na druhý článek od Pamely.Je brutální !!! Doufám že už žádný takový hnus nenapíše !! Ten první jsem brala jako varování,celkem může i pomoci abychom znovu nezačaly kouřit.A myslím že to stačilo. Tak tě moc prosím Pamelo,měj slitování a pošli raději - určitě máš přehled - informace za jak dlouho se z těla vyloučí všechny škodliviny nainhalované kouřením , a za jak dlouho se zregenerují plíce . Vím že to trvá dlouho a nikdy to nebude o.k. jako kdybychom nikdy nekouřily.Zkus nás taky povbudit !!! ifka

Martina

Ahoj všichni, tak jsem se domluvila s paní doktorkou, že příští týden vysadím champix po třech měsících a jednom týdnu užívání, jsem na to zvědavá jestli pocítím nějakou změnu, už 5týdnů beru pouze půlku denně, ale nějaké množství té účinné látky tam je, pokud bych začala pociťovat nějakou nepřijatelnou chuť na cigáro tak mám v záloze pět tablet pro první pomoc a musela bych v užívání pokračovat, tak jak jsem se bála dne "D", tak mám obavy teď, ale je to lepší než před třemi měsíci. Každý den čtu vaše příspěvky a moc na vás myslím, všichni jsme tím prošli a stojí to zato, hrozně rychle to uteče a máte tři měsíce za sebou, pak už se zdá, že je to fajn, ale prý je nutná stále velká ostražitost, chuť prý zaútočí v prvním roce často a musí se člověk pořád hlídat, ale my to zvládnem protože je nás hodně a podpoříme se.Všem hezký večer a držte se. Martina

Míla

Moc ti držím palce, z tvých příspěvků je cítit, že jsi už za vodou, tak se neboj, ty to zvládneš.To je stejně sranda, nejdřív se bojíme začít chmx brát, pak se ho bojíme přestat brát a asi zbytek života se budeme bát, abychom znovu nezačali. Máš za sebou kus cesty a jen my víme, že vůbec nebyla jednoduchá, gratuluju ti k tvému výkonu a přeji úspěch s odvykáním na champix. A pokud to půjde, zůstaň s námi a dodávej nám sil, budeme tě ještě hodně potřebovat. Hodně štěstí !!!!!!!!!!!!

Lída

Ahoj všichni, obzvlášť pak ty Martino, píšeš, že jsi zvědavá jaké to bude až vysadíč champix, já ho už také neberu, dnes to bude 24 dnů a začínala jsem jej brát 5.srpna. Nemusíš mít strach, vše probíhá jako když jsem brala champix, jen někdy mám slabé nutkání ale při vzpomínce co mi to dalo práce abych přestala kouřit mě ta chuť okamžitě přejde. Vždyť ta velká radost, že nekouřime nám i dodává sílu k tomu , aychom to slabé nutkáni potlačili. Také mám ještě 7 tablet pro strýčka příhodu a pokud je nebudu potřebovat tak si je nechám jako vzpomínku na tady tento čas co jsme prožívali. Dnes závidím Míle, že se dokáže tak skvěle vyrovnat s nadváhou, já mám navíc 5 kg a nevím jak na to. Nemám možnost chodit do tělocvičny a sama se nedokážu přinutit ke cvičení tak poraďte jak na to!! Zdravím všechny voňavé lidičky i ty ktaří se k tomu chystají, přeji pěkný den Lída

Martina

Ahoj Lído, diky za odpověď o vysazení chxu, píšeš, jak tě štve těch 5kg navíc, to chápu protože ono se to po čtyřicítce u všech shazuje dost blbě, já jsem se držela dost dlouho, ale nakonec neudržela a mám nahoře 3kg, už jsem zjišťovala jak na to, mám stejný problém jako ty, cvičení nic moc, jsem prostě líná, takže jediná možnost nežrat, ale zatím to pouze omezuju, protože si na tvrdší dietu ještě moc netroufám. Já jsem loni potřebovala zhubnout, tak mi doktorka napsala Meridii a ta mi zabrala, takže jsem 5kilo zhubla za měsíc a opravdu jsem hlad ani chuť neměla, teď nevím jestli zase maám brát další prášky tak budu chvíli vyčkávat, ale ne dlouho, mám zkušenost, že jak se to nechá uležet, jde to dolů špatně. No máme my nekuřáci, ale starosti? Martina

Martina

Mílo, ty jsi mi to napsala tak hezky, že jsem si fakt uvědomila jak tady všichni bojujeme a jen my víme jak je to těžký, ale docela se držíme, někteří zmizeli a vlastně ani nevíme jestli vydrželi, protože začít se dá vždycky znova a není to žádná ostuda nebo selhání, prostě jede se dál a zkoušet se to má pořád ono to jednou vyjde, to přece známe všichni ty trapný pokusy bez výsledku tedy kladného. Ale teď nám to snad vyjde.Martina

Míla

Pamelo, jestli neumíš psát normální příspěvky, tak se jdi bodnout a najdi si jinou zábavu, jak vidíš, my se tady všichni snažíme nekouřit a nutně k tomu nepotřebujeme vidět rentgenové snímky plic

zdenka

MÍLO JE DOBŘE ŽES TO NAPSALA, PROTOŽE KAŽDÝ VÍ CO PLÍCE A KOUŘENÍ, TADY SE SKUTEČNĚ MUSÍME PODPOROVAT A NÉ STRAŠIT. JINAK VÁS VŠECHNY MOC ZDRAVÍM, BOHUŽEL TOHO 17,10 JSEM PŘÍMO HULILA AŽ MĚ BYLO ZLE, ALE OPĚT NEKOUŘÍM A NIC NEBERU. mUSÍM TO ZVLÁDNOUT, JÁ TO SLÍBILA A CHCI TO DODRŽET, JDE TO ZTUHA ALE ZATÍM SE DAŘÍ. UŽ CHODÍM DO PRÁCE A TEN ŽIVOT JDE DÁL.A MOC VÁM VŠEM DĚKUJI ZA PODPORU.DRŽTE SE

Lucka

Ahojky vsichni, tak jsem se rozhodla po 3 měsících vysadit Champix a už tři dny ho neberu a zatím je to v pohodě, žádný absťák nepřišel:). Držte se...

káča

Ahoj všichni,tak by mě zajímalo,jak dopadl ten Champixmen,zdali vydržel nekouřit.Já osobně mám dneska za sebou 8.den s chmx. a od včera od 19.30 nekouřím.Je to skvělý pocit,počítám hodiny,skvěle se mi dýchá,akorát se mi chce pořád hrozně spát a nevím co s rukama.Zdravím všechny a hezký den.

Míla

drž se stojí to za to, já taky počítala hodiny a už mám měsíc za sebou, spánek zažeň kafem a do ruky si něco vezmi, cokoliv, třeba propisku, já neměla s rukama problém, ale hlava trucovala, tak jsem kuštila sudoku. Hlavně to nevzdej, když vydržíš, budeš na sebe děsně pyšná a další dny ti to půjde samo. Držím palce a napiš!

Martina

Káčo jsi dobrá, že jsi přestala už osmý den, to já jsem ještě vyhulovala jako komín, tak teď budeš mít první den za sebou a pak to půjde už líp, hlavně si užívej tu euforii, která se určitě dostaví a u mně trvala asi tři týdny, pak jsem považovala to že nekouřím už tak trochu jako samozřejmost i když se musíme hlídat ještě dlouho. Dej si pozor na zátěžové situace a hlavně alkohol, ten je prý pro nás dost velká potvora. Drž se a piš. Martina

Míla

Ozvi se je nám tady bez tebe smutno tak nás přeci nenecháš ve štychu!!! A jestli jsi nevydržel tak neboj, budeme na tebe hodní :-)))))

Andrea

Ahoj všichni, úspěšní i neúspěšní. Ti první ať se pochlubí, ty druhé podržíme, ale ať jsou v kontaktu. Chybí mi tu moc lidí, že by neměli 5min na zprávu o sobě? Já denně nepíšu, protože u mě není nic nového. Nekouřím- kolik? Mílo, pomoc-asi 6tý týden, druhý měsíc a druhý týden jím jen půl chxu ráno. Stačí mi to, budu v tom pokračovat, až doberu celé to velké balení, když už jsem ho koupila. Teď už víc než s cigaretou bojuji s váhou. Sice mám jen ty 2kila, ale nejdou dolů a mám strach, že nebudou poslední. Mílo, co to máš za lehkou redukční dietu? Poraď. Měsíční nekouření jsem oslavila u televize dvoudeckou červeného a v Makru jsem si včera koupila-za ušetřené penízky- dřevěnou krabičku plnou čajíčků!!! Všechny zdravím, začínajícím fandím a držím všechny pěsti a pište!!! pomáhá to nám všem!!!

Míla

všechny vás zdravím a proto nebudu oslovovat, jen musím říct Andreo, ty potvoro, já už myslela, že jsi ztracená!!!!! Nekouříme přesně 34 dní a ve čtvrtek to bude celých 5 týdnů.A dáreček si hezky užij, čajíčky jsou fajn a tu dřevěnou krabičku vidím...........nádhera. A teď všem k té váze. Děsně se bojím nadváhy, všechny ženský v rodině jsou obézní, takže s tím bojuju od začátku, protože přesně jak řekla Martina, když se to nechá uležet, jde to pak špatně dolů. Byla jsem letos v lednu na tzv. laktátové křivce v centru sportovní medicíny, protože máme doma dvě spiningová kola a já chtěla vědět, jak jezdit, abychom opravdu trénovali a nezatěžovali zbytečně srdce bez efektu.Tam vám naměří z krve, při zátěži, při kolika tepech vám začíná a končí aerobní práh, v něm se spalují tuky. A když pak sportujete a hlídáte si puls v tomto rozmezí, tak spalujete. Mohla bych to víc rozebrat, ale nechci obtěžovat ty, co je to nezajímá. Mám takovou tabulku, ze které si každý může orientačně svoje aerobní rozmezí pulzů spočítat tak když by někdo chtěl, napište mail ( je toho dost, asi bych to poslala v říloze ofocené). No a já v té aerobní zoně 3x v týdnu ( někdy to taky nevyjde) 1,5 až 2 hodiny jedu na tom kole.A lehce redukční dieta znamená chleba za odměnu ke snídani, jinak celý den žádné pečivo kromě polystyrenového - myslím ty rýžové nesmysly, k obědu cokoli ale poloviční příloha než jsem byla zvyklá, k večeři hodně zeleninového salátu a k němu nějaký sýr nebo jinou bílkovinu.A denně dopoledne bílý jogurt.A když mám chutě, chroupu mrkev. No a i muž mi řekl, že mám menší břicho než před odvykáním, to je úspěch, ale na váhu mám nastřídačku 1 kg navíc a někdy zase ne, to jde. Tak se omlouvám za dlouhé povídání a mějte se všichni a pište, vždyť je to chvilka, stačí aspon pozdravit pa pa a huráááááááááá do dalšího dne

káča

ahoj Mílo,docela zajímavý psaní o tom měřění.Docela by mě to zajímalo.Já sice nekouřím teprve 2 dny,ale pořád se nečím cpu.Moje ségry přestaly kouřit před 4 lety a obě přibrali snad 20kg určitě,tak mám trochu obavy.Mohla bys mi něco o tom poslat na mail?A prosímtě ještě mi napiš něco o tý redukční dietě co je vhodný a co né.DĚKUJI moc předem.

káča

Ještě můj mail je [email protected]ý den všem!!!!!!!!!!!!!

Míla

kačko, určitě pošlu, pokusím se zítra, pokud bych to nestihla, tak o víkendu, mám moc práce a večer mi to moc nemyslí

Míla

JO já ještě zapomněla jednu větu, kterou mi řekl doktor na té laktátové křivce, byla dost odstrašující, tak si jí často pripomínám : co přiberete do padesátky, po padesátce neshodíte - to mi řekl do očí poté, co mi všude na těle měřili tuk atd. bylo mi docela trapně za ta 3 kila, co jsem na sobě měla navíc ještě jako kuřák. M.j. pan doktor byl fešný pán sportovní postavy :-)))))))))))))))

Champixman

.....ahojte ahojte ahojte..... uz som tu :-))) V prvom rade sa kazdemu ospravedlnujem ze som sa potom uz neozval ako som slubil a kazdy kto na mna myslel tak dakujem !!!! Vratme sa ale rychlo k osudovej noci "flámu" ! Predtym nez to cele zacalo som uzil samozrejme Champuv vynalez, takze kym sa mi z toho pozbieral zaludok tak presla hodina :-))) kazdy vypaloval zobak jedna radost, ale ale nezapalil som si ani jedinu jednu. Abstaky vobec neboli, myslel som na to sustavne aj po par poharikoch som nic ine nemal v hlave (okrem poharikov) ze uz nefajcim a tym to padlo. Myslim ze som to zvladol na jednotku. Boli by ste na mna hrdý! Stale som si myslel ze poopicne stavy je vacsinou aj z nadmerneho fajcenia, a mierna otrava nikotinom. No omyl!!!! Tak by bolo zle z chlastu na druhy den, ze mal som co robit aby som sa pozbieral. :-)))) Ozaj nepoznate nejaky vynalez proti chlastaniu, hihihihi. Nejaky fajnny prasok :-))) Asi nepit, ze? Zajtra sa ide na kontrolu. Juhuuu! Bude sa fukat, zajtra dam vediet, na vstupnej kontrole som nafukal hodnotu 18 (smrtelna 50) takze sa uvidi kolko bude teraz. No ved potom popisem co a ako aby vedeli aj tí co do centra nechodia. Utekam utekam,lebo musim pomoct priatelke so zehlenim, upratovanim, varenim :-))) Kazdeho pozdravujem a piste piste piste aby rec nestála. Jaj, skoro som zabudol parametre: 17 den Champuv vynalez z toho 9 dni nekourim ani jednu a abstaky den co den ma opustaju a dufam ze sa nikdy nikdy nevratia! P.S.: a nieze vas napadne cigaretka pocas Ordinacie v ruzovej záhrade. :-)))))

Míla

Zasloužíš si velkou pochvalu a jsme na tebe pyšní, to dá rozum, víme, jaké to je! Tak se i nadále drž a piš ať je tady sranda. Mě čeká flám na konci listopadu, máme sraz 25 let po maturitě a já se toho obávala, taď, když jsi vydržel ty, věřím že to zvládnu taky. 47 dní na chmx, 34 dní ani šluka. Zdravím a držte se všichni!!

Andrea

Já ti taky gratuluji, seš dobrej!!! Já bych to po 9dnech nekouření asi v partě s alkoholem nevydržela. A buď rád, že máš kocovinu jen druhý den. Já ji mívám-mívala jsem -3 i 4dny, proto taky nepiju. Maximálně trochu vínka, ale dobrého a kvalitního!! Tak se drž a zase brzy napiš, ať je sranda. My to bereme asi moc vážně, ale radost z nikotinové abstinence je stejná!!

káča

No to je opravdu skvělý,že si to vydržel,já naštěstí nepiju,tak se vlastně takovým situacím vyhíbám,kde se hodně kouří.Ale říkám si,když jsi to vydržel ty,který ses toho tolik bál,tak to vydržím i já.!!!!!!!!!!!!!!!Hezký večer a napiš,kolik ti naměřili po 9 dnech nekouření.

Ales

Ahoj Champixi, SI PAŠÁK !!!!!! že si is ani při kalbě nezapalil. To mě v tomto ohledu čeká taky zkouškový víkend. V sobotu budu celej den v autě, kde jak jinak se kouřilo, a v neděli večer mám jít pít. Tak jsem zvědavej jak to zvládnu. Jinak abstáky se u mě už snad ani neprojevujou, je to úplně v klidu. Písni co ti řekli v tom centru, já tam nechodim. Všecny zdravím, a DRŽTE SE !!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce