Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lída

Zdravím Vás všechny, dnes je to 90 dnů co jsem snědla první tabletu ,82 dnů co nekouřim a 30 dnů co již neberu ani tablety. Stavy asi takové jak je tu popisujete,někdy mě přepadne smutek,že si už nezakouřim a přitom jsem se sama rozhodla,že už nechci kouřit a přeci se mi hlavou někdy honí takové hovadiny, potom zase naskonalá radost, že už konečně nekouřim tak nevím ,nebývá to často ale stane se, že mě to přepadnetak jdu k počítači najedu na tuto diskuzi a vím,že mi to pomůže. Někdy se musím smát co všechno při tom odvykání zažije. Vím jistě,že už kouřit nechci a proto se s tím musím nějak poprat, slabý výhonek nejsem tak doufám, že to dokážu. Přeju vám VŠEM i sobě ať se nám jenom daří , hodně spokojených dnů VŠEM zdraví Lída

Ala

Ahoj Lidičky . Dnes už potřetí v tomto roce přestávám kouřit vždy jsem měla náplast a k tomu pastilky. Jenže jsem to vydržela měsíc a konec začala jsem znova .Takže jsem se rozhodla pro Champix a jsem zvědavá jestli mi to opravdu zabere.Jestli to nezabere tak už vážně nevím .

Bobina

Vážení a milí, narazila jsem na tuto diskusi a moc děkuji za vaše příspěvky, které mi pomohly k odhodlání, že jsem okamžitě zavolala své lékařce a nechala si napsat Champix. Kouřím asi 35 let a v poslední době až 30 cigár denně. Snad milionkrát jsem přestávala, ale konec byl vždycky stejný. Tak prosím i mnš držte palce, snad to tentokrát vyjde.

Martina

Ahoj Bobino, vítej v klubu a určitě to s námi vyjde, my se tady podporujeme navzájem jak v dobrým tak ve zlým, budeš to taky potřebovat to ti říkám narovinu, ale ze začátku je to podstatně lepší protože tě ovládne obrovská euforie, že jsi to zvládla, ale bojovat musíme všichni dost dlouho, já jsem měla 3.11. tříměsíční výročí a stejně jsem včera měla takovou krizi, že mě musely holky z této diskuse zachraňovat, nadokázal to ani můj manžel, který mě sice moc fandí, ale do mých pocitů se už nedokáže vcítit, protože nekouří už 8let. Tak Bobino vzhůru do toho a drž se všech rad, které tu najdeš, jsou opravdu vyzkoušený a fungujou. Držím palce Martina

Jiřina

Ahoj Martino, já jsem včera před usnutím přemýšlela, jak se vypořádat s tou psychickou závislostí . A došla jsem k tomu, že cigareta je vlastně takový milenec, který je příjemný, ale ovládá tě, stojí tě spoustu peněz a ničí ti zdraví. Když sebereme rozum do hrsti a už z pudu sebezáchovy se s ním rozejdeme, bude se nám po něm stýskat, ale už se k němu nemůžeme vrátit, víme, že by nás ničil, a tak na něj pomalu zapomeneme. Jako jsme zapomněly na kluky, který jsme kdysi šíleně milovaly. Dobrá teorie, co? Uvidíš, že za další tři měsíce už to bude o něco lepší, ha, ha. Bobino, vítej v klubu odvykačů, já jsem kouřila přes třicet let a občas sama žasnu nad tím, že nekouřím. Uvidíš, že ti to půjde.

Míla

hezky jsi to vymyslela, nandáme mu to, ještě na tom přeci nejsme tak špatně, abychom museli za milence utrácet 70,- a více denně, že? Zdravím nováčky v našem klubu, zatněte zuby a nebojte, jde to skoro samo, není to šílený ale není to sranda a proto jsme tady a rádi pomůžene. Franto, prožívala jsem to úplně stejně jako ty, takže mohu potvrdit, že už bude jen líp, škoda že se tonoucí neozval, snad se chytil stébélka a neutonut, byla by ho škoda. mějte se krásně a bojujte, musíme z toho vyjít jako vítězi! hezký večer Míla

Bobina

Ahojky holy, moc díky za vaše odpovědi a hlavně podporu. Jak jsem rychle nechala napsat recept na champix, tak mě dneska na.... auto. Když jsem si pro ten recept chtěla dojet (mám to k doktorce trochu z ruky), sednu do auta a nic. baterka vybitá. Tak tam musím až zítra odpoledne. No nenakrklo byto? A ještě jeak jsem byla naštvaná, tak jsem vykouřila víc než jinak. FUUUUUJ :)

Bara

Zdravim, máte někdo zkušenosti s champixem po požití většího množství alkoholu?

Andrea

Ahojky Mílo, Matrino, Jiřinko a taky všichni noví! Taky mám dnes výročí 40dní, ale nikdo mě nechválí. Tak jsem se vnutila sem. Oslava nebyla, přes víkend opět kilo na bříšku, takže nic. Co přes týden zhodím, do pondělí naberu, ale aspoň se mám čím zaměstnat. Cigarety zatím zvládám, ale tak jak psaly Martina s Jiřkou, čím dýl nekouřím, tím míň mám chuť na cígo. Ale když ta chuť příjde, je daleko silnější než na začátku. Uvidím, beru chmx jen ráno půl kvůli nevolnosti a protože jsem si koupila velké balení, spočítala jsem si, že ho budu brát až do 28. ledna 2008. Držím vám všem pěsti, novým i nám starým, vydržte, nekuřte, sama jsem měla o víkendu namále, ale odolala jsem/ pak mě to mrzelo, že jsem si nezapálila, ale teď jsem ráda!!!!! Pište, ať v tom nejsem sama. Pa pa

Míla

Andreiko, jsi nepozorná, za ranního kuropění, hned jak jsem protřela oči, jsem blahopřála nám oběma! Přeci bych nemohla zapomenout. Já mám chutě pořád stejné, tedy ani ne chutě, ale myšlenky a vždy to trvá jen chvíli, navíc mi to smrdí a lehce se mě zvedá žaludek, když to z někoho cítím. Jsme dobré, že jo? Včera jsem se dočetla, že 3-5 kg navíc je normálních, tak nebuď smutná, zase to shodíš. Mám teď náhražku za mrkev, už jsem si pripadala jako králík, cpu se kysaným zelím. Jé výrazné chutí, zasytí, stačí ho uždibovat a dělá dobře střevům, tak zase na chvilku, než se mi zprotiví. A kde jsi o víkendu trajdala, že jsi měla na mále? To tě nesmí ani napadnout, žalostí bych začala taky a to si nemůžeš vzít na svědomí. Pa a ozvi se zase Míla

Andrea

Promiň, já jsem zapoměla na tvou gratulaci nebo jsem ještě spala? Děkuji a hurá do dalších dní a měsíců bez! Taky si myslím, kilo sem kilo tam, hlavně že to neleze výš a výš, ale já jsem taky pohodlná, víš? Já se nepřinutím cvičit tak jak ty a potom si stěžuji.A ještě k té nezvladatelné chuti-dnes jsem mluvila s naší paní uklizečkou, která vloni přestala kouřit v 58 letech bez ničeho. A ta říkala, první měsíc celkem v pohodě, druhý taky (samozřejmě že absťáky byly), ale třetí a čtvrtý měsíc hrůza. Říkala, že měla chuť kouřit i v noci, jak nikdy v noci nekouřila! Pak to přešlo. Možná je to u každého jiné, ale bojím se toho, už bych nechtěla kouřit. O víkendu mi přijela kamarádka a jednu si venku zapálila, bojovala jsem, jestli si vyptat nebo ne, ale nenabídla mi a já to vydržela!!!!!!! Ono je to tím, že jsme si spolu vždycky bafly. V práci mám kolegyni, která kouří a nenapadne mi si jít za ní vyptat, je to zkrátka o zvyku. Budeme bojovat a fandit si všichni navzájem! Neboj, já tě v tom samotnou nenechám, vydržím. A vy taky!!!

Míla

No proto, držím se tě jak klíště, takže to spolu zvládnem. Já mám v práci kolegyni, se kterou jsem chodila hulit, ale té jsem v počátku, když jsem měla krize, řekla, ať mi v žádném případě nedá cígo ano šluka, ani kdybych brečela a prosila na kolenou, a kdyby náhodou nemohla vydržem moje žebrání, tak ať mi nabídne, že mi je dojde koupit. Od počátku si totiž říkám, že jestli si ještě jednou koupím cíga, tak jsem v ...........však všichni vědí. Ale naštěstí to na mě ještě nikdy nepřišlo. A já včera mluvila s jednou paní, ta přestala před 5 lety taky bez ničeho, a ta zase říkala, že první měsíc hrůza a pak už pohoda, bude to děsně individuální, nejvíc asi záleží na situacích, do kterých se dostaneme. A proto máme tady sebe, abychom si pomáhaly. Mějte se krásně a pište, my s Andreou utíkáme, co dech stačí, do druhé 40!

Mrs. Black

Tak mám za sebou první týden tabletek......po třetím dnu bezva pocit, že nemám tolik chuť, snížila jsem z 25 cigaret na 15, ale v pátek jsem byla na pivku a vykouřila jsem zase 25, takže hrozné zklamání ze sebe, sobota neděle už jen po 8.....dnes také, ale nějak se pořád necítím na to utnout to úplně... Špatně mi je jen trochu, mám spíš bolesti hlavy, ale nejsem si jistá jestli to není spojené s nějakou chřipkou, sny jsou bezva, už se mi dlouho nic nezdálo, a teď je to tak živé......bojím se, že přiberu kila.......zvládl jste u odvykání někdo i cvičit???? Je fakt, že jsem dost unavená, ale tanec a sport mi pomáhá na lepší náladu...... Mějte se všichni fajn a držte mi palce!!!!

Jiřina

Ahoj, chci ti napsat pár slov k tomu cvičení. První měsíc jsem "umírala", na cvičení jsem neměla moc pomyšlení a pořád jsem něco ujídala. Nepřibrala jsem nic. Druhý měsíc jsem začala pravidelně plavat a chodit na jógu a trochu míň pojídala sladkosti, oříšky apod. A ejhle, najednou mně vypučelo 5 kilo navrch. A drží se mě jak klíště. Každý týden plavu 50 bazénů, hodinu a půl cvičím intenzivně jógu a jsem "pašík" v dobré kondici. Ale teď ještě pořád trochu řeším kouření a nejsem schopná držet nějakou tvrdší dietu.

Míla

ahoj, já prvních 14 dní neřešila nic, taky jsem "umírala", ale víc než obvykle jsem nejedla, to jsem si prostě zakázala stejně jako cigarety, obvyklé porce a nic navíc, pořád jsem pila a pila a stejně dvě kila se na mě nalepily. Tak jsem začala ubírat na porcích, jako bych držela redukční dietu, přidala víc zeleniny a začala 3x týdně cvičit 1,5 hodiny, jedno kilo je dole, zatím víc nepřibírám a cvičení mi pomáhá zabít čas, který mi vybyl z toho, že nekouřím, je to už 41 dní!!! Všechno jde, jen člověk musí opravdu chtít. Takže se toho neboj, když nebudeš tláskat nesmysly, nebudeš kynout, nebude důvod. Tak do toho a už s těma smraďochama sekni, až budeš na 3-5 za den, tak s nima praštíš a my tě slavnostně přivítáme mezi nekuřáky, zatím vítej v klubu trpících :-)

Mika

Ahoj všichni, sleduji tyto stránky už někdy od června a díky jim - tedy Vám - jsem s tím sekla taky. No sekla, spíš jsem s tím bojovala. Po 8 dne braní champixu jsem si stanovila den D i když mi cigarety stále chutnaly,první 3 týdny jsem byla hrdá jak jsem dobrá, že nekouřím a potom to začalo být pro mě horší - honily mě chutě jako hrom. Asi před týdnem jsem si jednu zapálila(jsem blb) a přesně pocity jako Jiřka, uvědomila jsem si, že by mi to opravdu stále chutnalo, tak jsem to v půli rozdupala. S tímto jedním selháním jinak zatím nekouřím 44 dní a to hlavně díky Vám, prožívám dost blbé období a vy jste Ti, kam chodím pro podporu.

simi

Zdravím všechny,taky jsem se vrhla na CHAMPIX,protože nemám pevnou vůli přestat sama,beru ho 10.den a je pravda ,že jsem kouření hodně omezila.Dnes to chci zkusit zcela bez cigarety,tak jsem na sebe zvědavá,když jsem doma tak to jde,ale pracuji za barem a tam mě to láká víc,tak doufám,že to dnes zvládnu.Taky mi po něm není zrovna nejlépe,spíš bych řekla,že mi nechutná víc alkohol než cigareta,ale je to fakt lepší,není taková chut,už je to jen zvyk co s rukami.Přeji všem hodně zdaru

Jiřka

Moc vás všechny zdravím, Míše, Míle a Zdence děkuji za radu a podporu. Tak dnes doufám bude můj velký den, který si budu moc zapsat do kalendáře, včera jsem si dala svou "doufám že poslední cigaretu" a dnes jsem si ještě nezapálila. Můj problém je sice kolegyně v práci, se kterou jsem až do včerejška chodila na cígo a která mě láká, ale ráno jsem jí poprosila o její podporu, tak doufám, že i to zvládnu.Sice je mi po Champixu zle, jak když mám kocovinu po hodně bujaré oslavě, ale za cenu, že se ze mě stane nekuřák, to stojí. Zatím pa a držte se já budu též.

Míla

Jiřko, drž se a dej vědět, jak to dopadlo. Mě bylo taky děsně blbě po chmx a abych ho nepřestala brát, řekla jsem si, že jsem jako těhotná, to mi bylo taky blbě a přesto jsem nešla na interupci, takže to prostě musím vydržet. První den je nejhorší tak ti držím palce, abys ho zvládla, a kdyby ne, nepodléhej depresi, zítra je taky den. Bojuj!

Jiřka

Ahoj Mílo, tak jsem si včera v devět hodin večer zapálila, jsem na sebe naštvaná, protože jsem se celý den držela, večer přišla na návštěvu ségra a já jsem to nezvládla a podlehla...Tak to zkouším dnes znovu, absťák sice nemám, ale myšlenkama jse stále jen u cigarety, prostě je to horší, než jsem čekala, ale holt není vítězství bez boje, tak musím bojovat a já budu. Díky moc a přeji krásný den.

Míla

neboj, to nás bylo takových víc, hlavně že tě to mrzí a uvědom si, že jsi vykouřila jen jednu! za celý den! A že na nic jiného nemyslíš, to bohužel tak je a ještě nějakou dobu bude, důležité je, že nemáš absťáky a nezvladatelnou chuť, mozek je mrcha a moc dobře si to pamatuje. Takže klídek, jsi na dobré cestě a počkej té radosti, až se jednou ráno vzbudíš a řekneš si hurá, já to včera vydržela! Nevzdávej se a napiš jak to jde, jsem tu 2x denně tak ti budu nablízku jako velké oko.

Champixman

Ahojte ludkovia, necital som prispevky :-( lebo nestiham..... :-( Mrzi ma to! Predstavte ze som zacal brat champix len polku tablety vecer a celu rano. Celkom v pohode som. Len zajtra ma caka sluzobka - 8 hodin cesta vlakom - co som predtym travil vyhulenim 20 cigariet, potom ten stres, praca, praca, praca, praca az odpadnem.Takze ma caka dalsia velka skuska! Dnes z toho celeho som mal taku chut si zapalit az som z toho mal pipinu (paniku) :-)))) ALe povedal som si, rezervacia co najdalej od fajciara, hotel co najdalej od fajciarskych izieb a champix v kapse :-))) Nejako to hadam zvladnem. Tak asi tolko. Napad, vytisknu si vsetky prispevky za uplynule dni, ktore som necital a aspon si sprijemnim cestu a cas straveny cestovanim a budem vas mat vsetkych pri sebe ako podporu. :-)))) Nápad dna ! :-)) Tak ahojte, ahojte, krasne realne sny so champixom. Inak ked sme pri snoch tak aj vam sa sniva ze kourite vo sne? Este som sa aj skrival aby ma nikto nevidel. :-) ALe chutila mi velmi a potom som mal z toho taky pocit viny, ze az. Aaaaa, tak to je uz aka vycitka svedomia???? Ufff, a potom to odlahcenie na dusi, ked vstanete a uvedomite si ze to bol iba sen. :-)))) Tak od toho krajsie nie je!

Mika

Až dneska můžů říct, že Ti se sny rozumím. Po 44 dnech nekouření se mi na dnešek poprvé zdál živý sen, že jsem si úplně automaticky zapálila a nachytala mě u toho dcera, která mi to vyčítala. A já jak naprostý blbec ve svých letech provinile vysvětlovala, že to bylo úplně bezděky a že si to ani neuvědomuju. Ale chutnalo mi to v tom snu!!!

sigrid

Zdravím všechny statečně bojující odvykače a moc Vás všechny obdivuju. Už dlouho čtu toto fórum a konečně jsem sebrala odvahu a nechala si od paní doktorky předepsat Champix. Protože naše lékárna je malá, musí mi ho paní magistra objednat a budu ho mít asi až v pondělí. Musím říct, že zatím necítím ani tak moc nadšení, odvahu nebo euforii, ale spíš velký strach - co když zrovna já to nezvládnu, nezabere to na mne nebo zase začnu v momentě, kdy si budu myslet, že mám to nejhorší za sebou. Jsem hrozný závislák, kouřím už pětatřicet let a poslední dva roky se to denně blíží padesátce. Už pár týdnů se nesnáším za každou vykouřenou cigaretu, ale zatím byl strach z neúspěchu (a že už těch neúspěchů za celou kuřáckou kariéru bylo!) silnější. Problém je v tom, že žiju na horách, sama v celém baráku, manžel a děti za mnou jezdí o weekndech a pracuju z domova přes počítač. Žádný tlak a žádná kontrola zvenku, abych s tím přestala. Navíc mám pocit, že tohle je poslední šance, když to nezvládnu tentokrát se Champixem, už to nezvládnu nikdy - a to mě stressuje ještě víc. Těch pár známých, které tady v okolí mám, jsou všechno kuřačky s plícemi jako zvon a dívají se na mne jako na zrádce, že chci s kouřením seknout. A tak doufám, moc doufám, že tady najdu podporu a pomoc ve chvílích, kdy bude nejhůř. Zatím si vůbec nedovedu představit, že nebudu horečně počítat, jestli mi zásoba vydrží přes weekend nebo než přestane sněžit, ale chtěla bych, moc bych chtěla.

Míla

kdybys věděla, jak mi mluvíš z duše, přesně tohle jsem zažila začátkem září a protože tady moc živo není, trošku se rozkecám, snad ti to pomůže. Manžel nekuřák, ale tolerující, jen se trápil tím, jak poslední dobou hulím jednu za druhou. 5íkám, že jich bylo 20-25, ale asi lžu sama sobě, spíš to bylo ke 30, pokud se večer posedělo, i více a to celé 25 let.Muž o champixu četl v časopise, pak mi to našel na netu a když jsem si přečetla příspěvky na tomto fóru, rozhodla jsem se. Jenže doktorka to ani neznala, v lékárně taky ne a trvalo jim to 14 dnů než mi chmx. sehnali.Den předtím, než jsem začala zobat chmx jsem seděla s kámoškou, nekuřačkou, a já celý večer brečela, že nevím, jestli chci přestat, že se bojím absťáků, že nechci tloustnout, nechci, aby mi bylo blbě od žaludku, trpět nespavostí atd.....Prostě hrůza, začala jsem to brát s děsnými obavami s vědomím, že je to poslední šance, protože jsem jinak vyzkoušela úplně všechno, co kdo v této zemi nabízel a bez úspěchu. Jen jedenkrát jsem přestala na 3 měsíce, přibrala 10 kg a měla krize čím dál větší až jsem zase začala. A výsledek - přestala jsem 9. den užívání (vůli přidat musíš, ale nemáš krize) a dnes je to 6 týdnů, co nekouřím, spím jak mimino, žaludek už mě nebolí a mám pouze 1 kg navíc. Jde to! Jen se z toho člověk potřebuje vykecat, takže jestli jsi sama, piš a piš a my tě budeme podporovat a zvládneš to. Tak si zatím užívej s cigárkama a klidně se boj, ale jdi do toho. Podporu máš v nás, pa pa a dej vědět, dobrý i špatný zprávy, pomáhá to.

Franta

Já bych tu odlehlost bral jako velký +, když přijde chvilková krize, nemáš si kde vyptat, koupit, atd. Jinak nejlepší kontrola jsi ty sama, a my, pokud to na sebe práskneš. Určitě to stojí za to, pomůžeme, podpoříme, jdi do toho....

Mika

Sigrid zvládneš to! Souhlasím s Frantou, že ta odlehlost je +. Můj manžel kouří, tak mám cigarety přímo pod nosem a držím se. Kouřila jsem 25 let krabku i více denně, přesně znám ty pocity kdy váháš jestli vůbec chceš přestat kouřit a že už nikdy...Občas mě to přepadne i teď, ale vždy si zdůvodním, že mi víc dává nekouření - žádný smrad, cítím že se líp dýchá, nešílím jestli přes víkend vydržím se zásobou atd. 2 prášky champixu jsem brala asi 4x, pak už jen jeden ráno, protože mi bylo šoufl. Držím palce, určitě to alespoň zkus.

jana

Mám champix objednaný a zátím nevím při začáteční týdenní kůře se smí kouřit? Používala jsem náplasti a zklamala jsem vždy. Tak jsem teď zvědavá, ale už se chci toho zlozvyku zbavit.

sigrid

Díky všem za slova podpory. Přesně to jsem potřebovala slyšet. Odlehlost bohužel není tak úplná, aby se cigarety v nouzi nedaly sehnat, i kdyby to mělo znamenat dvoukilometrový výlet s baterkou k benzínové pumpě (i to už jsem vyzkoušela), ale je fakt, že když v baráku nebudou, neseberu je manželovi ani nikomu jinému. Víš Mílo, opravdu toho chci nechat, v tom mám dost jasno, jenom ta sebedůvěra není ani v polobotkách, spíš někde ve sklepě. S váhou je problém. Nadváhu mám už teď a ze zdravotních důvodů si nemůžu dovolit přibrat. Ovšem je fakt, že jsem celý život toužila dostat se z Prahy na hory a každou volnou chvíli courat se psy po kopcích, tak se o to přece nepřipravím tím, že po pár metrech nemůžu popadnout dech. Na tom se bohužel společně podílí váha i cigarety. Přečetla jsem si mnoho Tvých rad. Nevím jestli se odhodlám ke cvičení, pro mne je opravdu asi přirozenější pohyb chůze, ale to kyselé zelí mi připadá jako geniální nápad. Každopádně jdu do toho, i kdybych měla brát Champix půl roku. Jani, budeme začínat zhruba stejně, tak si můžeme navzájem držet palce. A na začátku léčby se kouřit může s tím, že si člověk určí svůj den D, někdy kolem osmého dne, ale všichni tady tvrdí, že to člověk spolehlivě pozná. Já si ho pro sebe tiše posouvám na tak asi deset, dvanáct s tím, že půjde-li to dřív, nechám toho dřív, ale nechtěla bych si to pokazit tím, že bych přestala moc brzo a nevydržela. Ještě jednou moc díky, je to úžasné najít takovou partu chápajících a nápomocných spoluhráčů.

jana

Je fak super, že se tu můžeme navzájem podporovat. Taky to nechci nějak uspěchat, abych to pak zvládla. Nechám tomu tak týden. Tak se držme!!!

Andrea

Ahojky Sigrid, dej se do toho!!! Opravdu to stojí za to. Já sama jsem chmxu nevěřila, ale opravdu to funguje. Kouřila jsem asi 30let dvacku denně a celou tu dobu jsem si plánovala, jak přestanu. Nikdy jsem se o to ani nepokusila! Jen jednou, před 3lety . Vydržela jsem to půl roku a pak z hlouposti začala znova. Pak už jsem vyzkoušela všechno, marně, a nejlíp se mi plánovalo jak přestanu kouřit, s cigaretou v ruce! Dnes je to 6týdnů co nekouřím díky champixu a na cígo si vzpomenu jen občas. V tom mají Franta s Mikou pravdu, že být na samotě je výhoda. Nikoho neuvidíš kouřit a nikdo ti nepůjčí. Ty sama si nepůjdeš koupit, protože chmx ti to nedovolí. Začínala jsem tak jak Míla, zároveň s odvykáním jsem si hlídala váhu, neuhlídala, mám 2kila navíc, ale jenom!!! 2kila. Necvičím, jsem líná a večer tak unavená z práce, že už nemůžu, ale hlídala jsem si kolik toho sním. Hodně jsem pila, obyčejnou vodu z vodovodu(naštěstí máme dobrou), ovocné čaje a hodně zeleniny a ovoce. Půjde to, uvidíš. Budeme ti všichni držet pěsti a i všem ostatním, co právě začínáte!! Bojujte a o všem pište, vždycky se tu najde někdo, kdo má podobný problém a rád poradí. A hlavně se chlubte, to moc pomáhá. Mílo, slavíme!!!!! Deme do sedmičky!!!

Mika

Musím konstatovat, že velmi obdivuju všechny tady (zejména Mílu), kteří dokážou bojovat s odvykáním a ještě si kontrolovat váhu. Nikdy jsem problémy s váhou neměla a tím pádem jsem se slušně "rozežrala", někdy jsem měla pocit, že jím jen jednou denně, a to od rána do večera. Po čtyřicítce a změně zaměstnáni (sedavé) se váha trošku vyhoupla ale teď po šesti týdnech nekouření mám nahoře 4 kg. Ale vím to, že se cpu v jednom kuse. Lehká dieta, kterou Míla popisovala mi připadá jak hladomor, tak jsem se včera zapsala na cvičení. A je to zase díky tady těm stránkám, vždy si říkám oni to dokázali, zvládnu to taky. Jo, mimochodem dneska jsem si k sváče do práce koupila i kyselé zelí .

Franta

Zelí je bezva, ale co na to spolupracovníci a okolí......

Míla

Co nezvládne chmx. zelí nedožene! Žádná změna, nadýmání je stejné, ale možná i menší, protože k tomu zelí ti jaksi nechutná tláskat jiné nesmysly, fakt doporučuju, ta výrazná chuť dráždí i chťové receptory a tak i mozek přestane vymýšlet, co by si dal. Alespoň u mě to tak funguje. A vy všichni, co se držíte max. do + 5kg, jste dobří, takže se za to chvalte, jste frajeři! A jestli to zvládáte bez pohybu, tak před vámi smekám, já se na tom kole potím 3x týdně jako debil:-) Andreo, schválně jsem nepsala a čekala, jestli se ozveš, už jsem na tom jako ty, manžel si myslí, že už je vše v poho, prostě pro něj jsem nekuřák a z oslav najednou sešlo, ale k padesátce si ten koláč vynutím. Tak je to na nás - joooooooooooooo jdeme do sedmičky!!!! Posílám ti velkou gratulaci (přišly ti ty tabulky mailem?) tak se držme ! Všem přeji hezký den.

sigrid

a najednou je mi líto, že tablítky budou až v pondělí :-)

Franta

Nelituj, až přijde čas, tak to bude. Jestli můžeš, využij čas a nadělej si dopředu nějakou práci, hlavně tu, co vyžaduje soustředění. Až do toho skočíš, budeš nějakou dobu "mimo mísu", tak abys potom mohla v klidu abstinovat a netrápit se "nějakejma pozemskejma záležitostma."

jana

tak jsem dnes začala. Vyzvedla jsem si Champix a vzala si teď večer první tabletku. Snad se to konečně podaří.

Mika

Jano držím palce, zvládneš to.

Andrea

Dejte se do toho holky! Držím vám pěsti a přeji pevnou vůli a pevné nervy! Jani, zatím normálně kuř, ale všímej si, jak ti ta cigareta chutná-nebo nechutná. Po pár dnech jsem měla dojem, že nic nekouřím nebo že to nekouřím já. Průběžně nás informuj. Já jsem teď snědla celý sáček oříšků a na zelí jsem zapoměla. Zítra to napravím, ale víkendy jsou u mě s váhou problém. Ještě vám poradím, někde jsem četla, že je dobré cumlat hřebíček(koření), je dobrý na žaludek, na trávení, dezinfikuje dutinu ústní a vydrží dlouho. Mě 2hodiny i více, pak ho sním. Je to zdravější než bonbony nebo žvejka. Mílo, ty tabulky mi nepřišly, poslalas to dobře? Napíšu ti ještě jednou můj mail- [email protected] Já už mám oslavu 50tin naplánovanou. Moje sestra slaví 60let, tak si zajedu až do Ostravy na bramborový salát s řízkem a kus dortu! Pak vám řeknu, co na to váha. Mějte se hezky, přeji příjemný a ničím nerušený večer a teď napište vy. Papa

Míla

vítejte v klubu ,nováčci, dejte se do toho s velkým odhodláním , budeme vám nablízku.A pište, my to s vámi budeme znovu prožívat, abychom nezapomněli, jaké to bylo a v případě nouze dáme dobré rady. Andreo, poslala jsem to na adresu bez toho "a", to jsem asi přehlédla, takže ti je pošlu zítra znovu.A buď ráda, že jsou pro tebe víkendy problém jen s váhou,, já je nějak špatně snáším co se hlavy týká, nevím co bych, mám moc času a šije to se mnou, nechci sice kouřit, ale nevím co místo toho, takk musíme vymýšlet činnosti, v neděli pojedeme do Zoo podívat se na opičky - to se těším! A k té 50 si asi taky uvařím něco dobrého, to není špatný nápad. Mějte se krásně a držte se!

Jiřka

Všechny moc zdravím před víkendem, tak konečně pátek! :-)) Mílo - Velké oko, tak konečně se můžu pochlubit, dnes jsem třetí den bez cigarety, hurá! Ale je to dřina, uf, uf, ale taky neskutečně super pocit, když si nemusíš zapálit. Bála jsem se napsat dřív, abych to nezakřikla jako ten první den, ale ten další už jsem to zvládla. Teď jen bojuju s tou svojí palicí dubovou, které mi stále říká: "á, pauzička, no to si jdeme zapálit.."Zatím jsem úspěšnější já a doufám, že časem pochopí, že už si zapálit nepůjdeme :-).Omlouvám se že píšu takové slohy, ale musím se z té radosti někde vypovídat a vy jste jediní kdo chápe a prožil, prožívá, nebo bude prožívat mé nynější pocity. Kuřáci v práci místo aby mě podpořili, tak do mě celý den ryjou a šéf mi mává cigaretama pod nosem a přemlouvá mě, ať si jdu zápalit....tak akorát lituji, že jsem jim to vůbec říkala. Mějte všichni krásný víkend a držme se, pa.

Franta

Čau Jiřko, blahopřeju k těm třem dnům bez. To s těma popichovačama si otoč a udělej si z toho zábavu. Začni si tipovat, kdy kterej si "musí" jít zapálit a staví se pro Tebe, jestli se furt opakuje, nebo vymýšlí něco nového, atd. Nic není "jen tak".

Jiřka

Franto díky za blahopřání, já si z nich zas tak velkou hlavu nedělám, oni by na to stejně hned přišli i kdybych jim to neřekla, protože u nás v práci se chodí kouřit ven "na mráz", zrovna před chvilkou byli kouřit a docela jsem se bavila, u nás teď pěkně leje a fouká severák, takže vypadali jak v té reklamě na Nicorette. Já si spíše myslím, že jde z jejich strany o skrytou závist, že by chtěli taky přestat, ale nemají odvahu to ani zkusit, tak chtějí abych ani já to nezvládla a měli se zase na co vymlouvat.. :-(

Míla

oko tvé velké ochránkyně te sleduje při tvém hrdinském boji s cigaretou a přeje ti, aby ten tvrdý boj pokračoval i další den. velké oko je na tebe hrdé ! Super, jsi statečná a neboj, mozek dbude zlobit čím dál míň. Za slohy se neomlouvej, máme to všichni za sebou, já o tom mluvila snad i ze spaní. A ať mi tvoji kolegové prominou, ale chovají se dost debilně. Je to závist, že jsi silnější, tak si užívej teplíčka a směj se jim, jak mrznou. A už si připrav, čím se odměníš příští týden, je třeba se odměnit za statečnost a za ušetřené peníze. A kdyby přišla krize, hned napiš, pořád tu někdo je a pomůže, mě to tady přímo zachránilo, málem jsem přestala chmx. brát, ale našlo se jiné Oko a pomohlo. Tak se drž a dej o sobě vědět. A pořád se chval, jsi dobrá!

Vašek

Ahoj všem, jsem silný kuřák už 15 let (20-30denně) a champix už beru 5 den, zatím 0,5mg 2x denně. Je pravda, že nějáké slabší účinky pociťuju (sníženou chuť na cigaretu, snížený požitek s kouření) je to ale zatím slabé. Opravdu už desátý den nebudu mít potíže přestat? Co jsem tady zatím četl mi připadá jako malý zázrak a upřímně já tomu moc nevěřím. Pokoušel jsem se přestat snad už stokrát a vydržel jsem to max 3 měsíce s nikoret žvýkačkama...byl to ale každodenní tvrdej boj.

Míla

Nezapomeň, že bereš jen 1mg denně,po týdnu budeš brát jednou tolik. A myslím, že 10 den budeš mít potíže přestat, ale úplně jiné než se žvýkačkami a nebudeš tomu sám věřit, ale přestaneš. A budeš sám na sebe koukat jak je to možné. prostě to funguje, já tomu taky nevěřila, dá se to nazvat malým zázrakem. Pro připomenutí 25 let 20-30 denně, 9. den champixu jsem přestala, dnes 45 den bez cigaret :-) Tak to ber dál a uvídíš, že to půjde, jen si mysli na to, že když ti to nechutná a nebo nemáš nutkavou potřebu kouřit, tak prostě nekuř ze zvyku a pak to přijde skoro samo. Tak dej o sobě vědět a bojuj!

Míla

Přečtou si nás ještě někdy ti, kteří tuto diskuzi začali? Psali tu v dubnu, květnu, chmx.už od konce léta neberou. Zajímalo by mě, jak se jim daří, zda vydrželi abstinovat a pokud ne, co je k tomu vedlo, určitě by to pro nás pro všechny bylo povzbuzující a poučné.Pokud máte chvilku času, věnujte nám ho prosím krátkou zprávou. Díky Míla

Mika

Souhlasím s Mílou, ozvěte se Vy co jse zde začínali! I když jsem se sem zapojila před několika dny, sleduji tyto stránky od léta a taky díky tomu jsem s tím začala. Co je s Karin, pamatuji si, že jednou selhala, ale co dál, vydržela nekouřit? A co Zdenka, prožívala velmi těžké období a přesto statečně bojovala, jak je na tom teď? Objevovala se tu spousta jmen Marcela, Lucka, Daniela, Katka..... Dejte nám o sobě vědět, podpořte nás nebo nás varujte čeho se vyvarovat.

ifka

Ahojky lidičky.Jsem ráda že tady jsou nováčci co taky chtějí zatočit se svou závislostí. Držím jim palečky.Nikdo mě doma nepochválí,berou to jako samozřejmost že nekouřím ,tak pročítám diskusi a raduji se s ostatními.Jinak já už vysadila champix,a jsem v poho. Moje rekapitulace-11-tý den-bez cigarety , 16-tý den-pouze 1mg. ráno , 33-tí den - pouze 1/2 tbl.ráno , od 36-tého dne bez tablet / 5 listopadu / . Tak věřím že budu v pohodě i nadále , na cigaretu si skoro ani nevzpomenu. Jak jsem psala někdy v říjnu že můj muž do toho taky půjde,tak šel. Dnes je to 24 dní co bere champ, a ještě včera měl dvě cíga,ale dnes jen jednu !!!! Tak věřím že zítra už žádnou !!!! A to ho pořád chválím jak je šikovnej že to snižuje, i když mu to trvá trošku dýl.Budu vás informovat jak oba pokračujem.Přeji všem nádherný víkend-ifka

Míla

Ahoj Ifko, nekouřím už 46. den beru 1/2 tbl. ráno a zahrávám si s myšlenkou, že už taky vysadím. Veškeré mé okolí mě straší a radí ať to radši ještě beru ( nikdo z nich ale nekouří ani nekouřil) a tak váhám, vadí mi vedlejší účinky, v hlavě to mám srovnaný, vím že kouřit už nikdy nechci, myslím víc na jídlo než na cigára a říkám si, kdyby něco, můžu chmx. znovu nasadit, ne? Mám ho zásobu do ledna. Budu ráda, když mi napíšeš, co tě vedlo k vysazení a kdybys i nadále aspoň jednou za týden napsala, jak ti je.Díky a měj se krásně Míla

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce