Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jiřina

Ahoj Mílo, neboj se vysazení Champixu, já si myslím, že teď už je to o tom, jak to máš srovnaný v hlavě. Já jsem po třech měsících nekouření párkrát zahřešila, ale pak jsem sama sebe pořádně rozebrala a nekouřím. Cigareta mně chutnala, ale teď už opravdu stoprocentně vím, že fakt kouřit nechci. A teď už mě to ani nepokouší. Držím všem palce!

Míla

Ahoj Jiřko, to mě právě překvapuje, když napíšeš, že jsi po vysazení párkrát zhřešila, já totiž chutě vůbec nemám, ale beru 1/2 tbl. denně a tak bych chtěla vědět, jestli se to po vysazení zhorší, kdyby chutě přišly tak nevím, jak bych reagovala, teď je nemám, tak je to v poho. Bojím se selhání ale zároveň už nechci trpět nadýmáním, tak se v tom tak plácám, brát, nebrat........ kdybys mi mohla napsat, při jaké příležitosti jsi párkrát zhřešila....díky

Champixman

Dobry den, bozkávam :-))) Ufff konecne doma, pri diskusnom fore nefajciarov :-))) Vidim, ze su tu zase novy a novy ludkovia. Super! Kazdeho pozdravujem! A hlavne sa nebojte, potom vam poviem no vidite a báli ste sa a ani to nebolelo :-))) Sluzobka booolaaaa super, predsa iny stat, ina mentalita, iny zivotny stýl - Budapest. Fajci sa tam uplne vsade ! Ale uplne vsade ! Prvy krat som cestoval vlakom v nefajciary. Bola to parada :-))) Velmi vela prace bolo :-) hlavne cestovanie po celom madarsku autom, takze som sa bal ze ked si dam Champuv vynalez ze pride nevolnost, tak som si to radsej nedaval :-) Nedal som si ho 3 dni. Viete si predstavit ze by som ich tam otravoval ze mi je blbo v aute??? hihihi Vratil som sa a vcera vecer som si dal polku a dneska rano celu. No beriem to hore dole! :-( Neviem, neviem ci robim dobre. ALe inak moc som nepocitoval zmenu. Ale predstavte ze uz dneska o 18.00 hod su 3 tyzdne bez cigarety. Je to pravda? Alebo fikcia? Praaaavdddaaaa! A to vsetko vdaka aj vam. Mna tiez nikto nechvali v mojom okoli :-( ALe buduci tyzden idem po stvrt roku na Slovensko, vsetci moji kamarati a rodina fajci ! Aj mama, otec, brat, vsetci kamarati. A pride "mladý" ako nefajciar. hehe Uz sa na to strasne tesim, ako o tom budem kazdemu rozpravat a ked uvidia ze fakt nefajcim, jaaaaa, tak potom myslim ze 99 percent sa odhodla "ze ked to uz on vydrzal tak ja musim tiez." No prave tieto momenty su tie, kedy si clovek povie ze to stoji za to vydrzat. Mam z toho radost a robim tym okoliu tiez radost (ason myslim). Toto forum je super, ale stale mi tu nieco chyba, nema to svoje grády. Potrebovalo by to samostatnu webovu stranku, s on-line chatovanim, s prispevkami, s diskusnym forom, s kolonkou napriklad dieta. S fotkami atd. Ja by som vas mile rad spoznal aj osobne, aspon ako vyzerate, predsa je to trosku osobnejsie a clovek si vie lepsie vybavit komu pise. Neviem, mozno na to mate iny nazor.Mozno takto anonymne to vyhovuje viacerym. Ak suhlasite, tak by sme nieco mohli rozbehnut, nie? Ved by to bolo pre dobru vec, a kolko ludom by sme pomohli. Prosim vyjadrite sa mi k tomu. Prajem krasnu nedelu!!!!! Utekam do Lidla kupit kapustu :-))) (zelí) :-))))

Míla

Ahoj ch-mane, to jsem ráda, že jsi se nám v pořádku vrátil a hlavně bez ztráty kytičky :-) Už to jde, že jo, myslím že i sny už jsou lepší, už je nemívám tak živé a někdy jsem i schopna ráno určit, že to byl jen sen bez velkého úsilí. K tvé výzvě na nějaké živější fórum se připojuji, moc mě psychicky dělá dobře, že v tom nejsem sama, ale odezvy jsou tu pomalé, neosobní, s tím souhlasím, taky by mi víc vyhovoval hbitější pokec. jenže já tomu nerozumím, tak nevím, jak by se to dalo zařídit, napadlo mě pouze Skype, kde snad může psát či hovořit více lidí, ale když něco vymyslíš, jdu do toho s tebou. A taky tady slibuji před svědky, že budu psát celý jeden rok, pokud tedy vydržím abstinovat, aby všichni začínající věděli, jak to jde po měsících. A když nevydržím, přiznám se, aby věděli, od čeho dát ruce pryč. Přeji všem hezké odpoledne a pište, vždyť to nic nestojí :-))

Bobina

Jsi super. Moc ti držím palce a napiš jak se tvážili doma.

Zdeňa

Zdravím , tak jsem CH vysadila 49 den, protože od doby co jsem ho brala jsem měla plno zdravotních potíží, tak snad se vše vrátí do normálu. Pro strýčka příhodu mám inhaltor. Diskuzní fórum by bylo super. Champixmane, jest-li na to máš hlavu, tak něco vytvoř. Je neskutečné, že nedávno jsi začínal a už tak dlouho nekouříš, jseš skvělej. Díky za velký příspěvek. Mílo je fajn, že stále píšeš, čtu to tady také několikrát denně. A co Daniela?Ozvi se, asi kouříš, nevadí, stejně napiš. . Držte se . Zdenka 2

Míla

A zatím dobrý? Já se pořád bojím a nevím čeho..........Jo, všichni jsme dobrý, držíme se a nedáme se :-) A budu psát, dokud to půjde, protože když budou všichni jen číst a nenapíšou, tak za chvíli nebude co číst, že? Poklona všem nekuřákům a těm, co teprve chtějí začít držím palce!

Zdéňa

No to byla nádherná úvaha, s tím psaním. Chuť na cígo je , ale když si vzpomenu ,co mě to to všechno stálo, kolik mám zdravotních potíží, mi lékařka doporučila atˇ CH vysadím, jdu na krev a na testy jaterní , protože je mám zvýšený, přestože prý CH nejde přes játra, to nadýmání mě také postihlo poslední dny, je to hrůza, beru Espumisan. 4 kg navíc, jsem jak pátrací balón, myslím, že jsem ta 1 z 1000 co CH dělá takovou neplechu pocení, časté močení, ztráta menstruace, bolení hlavy může to mít, ale i jinou souvislost. Mohou to být také abstineční příznaky, takže jdu na testy a ještě si nechám udělat střevní sprchu.

Míla

tak ti tedy přeji, aby tě to všechno co nejdřív opustilo, mě trápí jen nadýmání a občas nevím, co mám za úkol a co mě vlastně čeká, ale jinak dobrý :-)) Testy ti asi dopadnou dobře, tak jen dej vědět, jak jsi dopadla a jestli tě to všechno opouští či nikolil, o abstinenční krize už by asi jít nemělo !!!! Nebo snad ano???? Teď jsem zase v háji, nevím, co je pravda........ach jo

Champixman

Ahoj Zdenka, Míla, mhmm, nemam na to hlavu, som skor taky maly technicky antitalent. :-) Ale niekto by nam mohol pomoct. Rozkoukam sa po znamych a po netu. Prosim kazdeho kto by vedel o nejakej pomoci, nech sa ozve. Najlepsie by bolo keby nam s tym pomoze nejaka nadace proti koureni. Myslim ze by to nebola zbytocne vyhodena investicia. Ze jo??? Tak chvilku pockajme, a uvidime, mozno budeme mat to stastie a zachvilu sa tu objavi nejaky namachrovanej pocitacovej expert, ktory nejake jednoduche webovky zvladne jednou rukou! Franto ty mas co za profesi? :-))) hihi

IFKA

Milá Mílo,ničeho se neboj .Hlavní je že to máš v hlavě srovnaný a víš co chceš a nechceš.K vysazení mě dovedla skleróza.V pondělí bývám v práci od 9 do 19,30,takže to je docela záhul a já jednoduše zapomněla vzít champ.Přišla jsem na to až druhý den když mi jedna půlka prášku nadbývala,no a když mi nechyběla celé pondělí,tak jsem to zkusila i s úterkem a vlastně až do dnes.Jinak jsem pouze ve středu byla trošku podrážděná, ale mohlo to být i z jiného důvodu-nevím.Dnes je neberu sedmý den a je mi fajn.Ještě čekám z jakou přijde manžel z práce-jestli dnes už bude bez cigaret.Včera měl jednu!Dám vědět co já i muž.Tak se Mílo ničeho neboj,vždycky můžeš začít brát půlku znova.Když to nevyzkoušíš,tak budeš mít pořád strach.Zdravím všechny a hezkou neděli-ifka

Míla

Ifko, já s tím asi seknu a nikomu nic neřeknu, to bude nejlepší. Vyzkouším si, co to dělá, kdyby bylo hůř, tak nasadím, když nebude, tak se budu tvářit jako andílek a pak..........jim to všem nandám. Díky za info, moc mi to pomáhá a i já budu dál psát, jak to se mnou probíhá. Pa, drž se a zase napiš, díky!

Janina

Ahoj lidičky!Omlouvám se,ale strašně dlouho už jsem nepsala,naposledy někdy v září.Ale není to kvůli tomu,že bych snad začala kouřit,ale chybička se vloudila a odešel nám comp.V práci jsem sice měla možnost si všechny vaše zkušenosti a úspěchy se Chmx.přečíst,ale reagovat nebylo jak.Máme tam zablokovány přístupy do diskusí.Všem jsem držela palečky a dost se bavím při čtení příspěvků od Champixmana.Chtěla bych se vám hlavně pochlubit!!!!!Včera to byly 2 měsíce co nekouřím!!!!!!!Někdy mám docela chuť,hlavně při kafíčku.Ale to kafe pomalu a jistě přestávám pít,nějak mi nechutná,že by to bylo tím,že k tomu nemám to cígo?Začala jsem bumbat čajíčky,nakoupila jsem si všechny možný ovocný.Chmx. beru už jen v poledne a to půl tbl.Je to krásný pocit nekouřit,nesmrdět!!!!Taky vám to tak příšerně smrdí???Manžel kouří a když příjde z venku /doma nekouří/,tak mu říkám že strašně smrdí.Když jsem kouřila tak to taky smrdělo,ale nějak jinak/nebo vonělo?/Manžel mi říká.že odnaučenej kuřák je horší než nekuřák,Asi má pravdu.Chtěla bych,aby taky přestal,ale je to baba.Bojí se toho a moc mi nevěří,že nekouřím díky Chmx,ale že mám vůli.Ale já jsem nikdy nepřestala kouřit jen se silnou vůlí,na to jsem byla zbabělec.Chmx je prostě super a vám,kdo ještě váháte,radím,aby ste to zkusily.Dřív mě neodradily od cigarety ani nemocní,kteří se dusili a očima prosili,abych jim dala kyslíkVžycky když jsem je vezla v záchrance,tak jsem si říkala že už si nezapálím.Nakonec jsem si stejně to cígo dala,Dnes,když nastane taková situace,tak jsem na sebe hrdá a říkám si,že jsem snad přestala včas,abych takhle nedopadla.Za ty dva měsíce jsem sice přibrala 4 kila,ale taky s nima bojuji,jezdím ob den 25 km na rotopedu.Zatím bez úspěchu.Jedna myšlenka mě však trápí,dokážu vůbec přestat užívat Chmx??????S ním je to pohoda,ale co bez něj?????Je to moje noční můra.Kdo už nepapáte Chmx. a přitom nekouříte napište,ať vím co mě čeká.Tak se mějte hezky,jdu se chvíli natáhnout,večer jdu na noční a když vidím to počasí,tak je mi jasné,že projezdíme celou noc.Jo,ještě bych chtěla moc poděkovat Martině,její příspěvky jsem si četla než jsem do toho šla a dodala mi odvahu,tak pa!!!Janina

Míla

Nechápu to, nechci být nepříjemná, ale smrdí mi to děsně! Někdy se mi z toho pachu až zvedá žaludek, ale nikomu to neříkám, protože je mi terapně z toho, že jsem do teĎ SRMDĚLA JÁ a vůbec si to neuvědomovala, jsem měla pocit, že Orbitka to zvládne...........nezvládne, fakt to děsně smrdí! Ach jo

IFKA

Ahojky Marti,chci se zeptat co čaj pu-erh ?Sehnala jsi ho ?Chutná ti a pomáhá ?Pije ho ještě někdo jiný ? Napište - papa ifka

Champixman

ht tp://www.youtube.com/watch?v =yY7VmNv6ud8

Míla

jsem sice debilní uživatel PC, ale kdy\ž jsem klikla na tuto adresu, objevilo se mi tam mnoho možností v angličtině, alw žádná mi nepřipomínala nic o cigaretách či kouření......? Co dělám špatně? Mě to štve, všichni vědí, kam kliknout, co otevřít a pomocí čeho..a á jsem jak blbá a nic se mi nepovede...ach jo

Lída

Ahoj Všichni, i já ráda chodím na tyto stránky , píšete o tom ,že se neozývají ti co začínali dříve no ale ono už v podstatě není o čem psát .CHampix neberu 37 dnů a stále nekouřím, myslím si ,že ani nezačnu , přece jsem to nedělala nadarmo a pak mám radost,že se to povedlo. Je pravda,že je k tomu třeba i trošku pevné vůle ale nebýt toho prášku tak vím jistě,že kouřím dál. Jak už jsem psala 5 kg nahoře a prozatím se mě drží jako klíště a to nás čekají vánoce. Každý den si říkám,že už s tím musím něco začít dělat a zase to odsunu na další den, je to tak jak s tím kouřením. Doufám, že konečně rozhoupu a začnu na tom pracovat potom vás budu informovat jak jsem na tom,jestli jde váha dolů. Jinak vás moc zdravím a držím všem palce Lída

Míla

Sláva, jedna dušička se ozvala, Lido, to je super, že nám dáváš vědět. Taky bych to bez chmx. nezvládla, já už ani nechtěla zkoušet začínat, všechny pokusy byly náročné a bezvýznamné. 5 kg si nech přes vánoce a začni s tím až na jaře, to půjde líp. A nemysli si, že není o čem psát, stačí napsat nekouřím a je mi fajn, to pomůže! Tak se měj a zase nás povzbuď, je to milé!

Simi

Zdravím všechny.Tak mě se povedlo úspěšně přežít první den v práci bez cigarety a od té doby nekouřím,je to už týden co jsem si nezapálila.Včera jsem načla druhé balení CH. a už od pátku si beru pouze jen jeden ráno a celkem mi to stačí,ale chutě jsou stále,někdy si říkám,že zkusím jednu jaká bude,ale bojím se ,že mi bude chutnat,tak si to nakonec vždy raději rozmyslím.Už mi nebývá ani tak špatně,když si vemu pouze jeden prášek,až na to břicho,které mám jak balon.Přeji všem hodně zdaru a trpělivosti.Těm co chtějí teprve Champix vyzkoušet a stále váhají,říkám jděte do toho,určitě pomůže,ale i s vaším přičiněním,nejde nechat všechno jen na něm,hodně to ulehčí.Držím palce.

Franta

Ahoj Ch-mane, Mílo a ostatní. Začal jsem uvažovat o těch webovkách a myslím, že by bylo víc - než +. Nejsem z tohoto oboru, i když u pc trávím hodně času. Výhodou této diskuze je, že to tu není tolik profláknuté a že si je najdou jen ti, kteří chtějí přestat pomocí chx. Tady píše tak do dvaceti lidí, zbytek to jen sleduje a zkušenosti psavců jim stačí. Je tady zatím taková "intimita", že člověk klidně napíše i to, co by doma neřekl, a pomůže to jemu i ostatním. Jména jsou buďto vlastní, nebo pseudonymy a myslím si, že se známe, i když to nejde přiřadit ke konkrétní osobě. V případě, že budeme nějakým způsobem snadněji vystopovatelní, už tak otevření nebudeme. Navíc nám to tady začnou kazit lidi, kteří si jen potřebují léčit svoje mindráky a hladit své ega a naše problémy jsou jim fuk, jak to ostatně proběhlo před časem na druhé diskuzi, a od té doby to tam už není ono. Takže si myslím, že méně je v tomto případě více, a kdo to chce rozvinout dál, opravdu perfektní řešení je Skype, dá se psát, mluvit i vidět se, a to i v konferenci a navíc se vidíte, kdo u pc je a kdo ne. Jinak v sobotu jsem dotáhl osmý týden bez a shodou okolností to vyšlo na oslavu, hudba, tanec, polívka a samozdřejmě kuřáci. Měl jsem u sebe nouzovou tabletku, ale vůbec nebyla potřeba, už mě to nebere. Včera ráno jsem zahájil devátý týden už jenom z půlkou Chx. ráno, když nebudou potíže, tak na tom vydržím do 12 týdne, kdyby něco, dám vědět. Mějte se fajn a držím palce všem bývalým závislákům.

Míla

Asi máš Franto pravdu, hodně věcí by tu nezaznělo, dyby nebyly anonimní, skype je fakt asi nejlepší řešení. Po tvé rekapitulaci jsem přišla na to, že jsi týden napřed přede mnou a Andreou, nevím, jak Andrea, ale já dnes prvně 1/2tbl nevzala, mám krizovou dávku u sebe, ale chci se vy\zkoušet, zda by to šlo bez toho, jasně že dám vědět, jak to jde. Mějte se a vydržte! Všichni! Stojí to za to!

Andrea

Já jsem rozhodnutá dobrat celé toto balení, které mám koupené. Všude se říká, že minimální doba na užívání jsou 3měsíce, někde jsem se dočetla, že vyšší proc. úspěšnosti je, když se bere 6měsíců. Proč to chcete zkracovat? kvůli zdravotním problémům? A co když ty problémy nejsou z chmxu, ale jsou to příznaky abstinence nikotinu? Ať napíší ti, co přestali užívat chmx jestli to nadýmání, návaly, bolesti hlavy a další odeznělo zároveň s chmxem. Myslím si, že podle výzkumu se má ta doba dodržet, aby si mozek a celé tělo mělo čas si odvyknout. Mě jedna zkušenost , kdy jsem se po půl roce vrátila k cigaretám, stačila. Nechci znova začít s odvykáním, proto beru chmx dál. Je to jen můj názor, napište, jaký máte vy!

Mika

Ahoj Ifko, čaj pu-erh jsem koupila v Lidlu, byla to celkem fuška, všude, kde jsem se ptala nebyl k mání. Piju ho teprve pár dní, takže na váze to vidět není (spíš je asi kilčo nahoře, ale to je ta moje rozežranost). Chuťově je dobrý - jsem zvyklá pít hořké zelené čaje, takže bez problémů.

Mika

Je fajn, že se ozvala Lída, IFKA a Janina -kde je ta Karin, prosím, ozvi se jak jsi dopadla.

sigrid

Tak jsem si před pěti minutami přinesla domů startovací balíček. Byl to docela výlet a kdybych ho tolik nechtěla, nechala bych to na zítra - venku sněží, fouká, není vidět na krok. Zítra ráno si chci vzít první tabletku, ale potřebuji celý den jezdit po vlastech českých. Můžete mi někdo poradit, jestli mi může být zle už po první tabletě nebo to v pohodě zvládnu? Dívám se na to balení, brejle na špičce nosu, cigáro v koutku pusy - prostě obraz bídy a utrpení. Dívám se na něj a zaklínám ho, aby byl co k čemu a nějak nemůžu věřit tomu, že než bude prázdný, už to cigáro v koutku mít nebudu. Moc Vás všechny prosím, držte mi palce!

irena

Zdravím všechny.Přesně tak jako sigrid jsem se cítila já před 12ti dny.Ted 6 den nekouřím a je mi fajn,vůbec se toho neboj,jezdim do prace každý den 30 km a v klidu dojedu.Jen po pravde mě je špatně od žaludku,ale nic co by se nedalo zvladnout.Tyhle vzkazy mi hodně pomahaji tak je ctu skoro každý den.Udělej to taky,uleví se ti.Hodně štestí a VYDRŽÍME.

Míla

Singrid, neboj, zítra to bude v pohodě, ty nevolnosti nastupují pozvolna a intenzivní až po delší době, ale to už zase nejspíš už nebudeš kouřit.....nepředbíhejme. Zítra to ráno slupni a mazej do práce a až se vrátíš, dej o sobě vědět pa a neboj

Andrea

Ahojky všichni, nestíhám, proto jen krátce. Nekouřím, asi 47?dní? Už to nepočítám a Míla neporadí, zatím všechno v pohodě. Jenom ráno půl chmx , přes den dietka, večer salátek. čaj pu-ehr jsem koupila v lékárně, jeden sypaný, zn.dr.Popov, druhý porcovaný s citronovou trávou. Oba jsou dobré, chutné a nehubnu po nich. Ale ani nepřibírám! Všem držím pěsti, začátky jsou těžké, ale půjde to, uvidíte. Pište jak to jde! Papa

sigrid
1x

tak jí ráno slupnu a snad to bude OK. A i já bych si s Frantou dovolila souhlasit, skutečný počet vykouřených cigaret jsem poprvé přiznala tady. Není to jen tou anonymitou, spíš pocit, že tady jsou všichni na jedné lodi. Krásný večer všem.

Martina

Ahoj Sigrid, tak doufám, že to jde dobře, tvoje jméno mi bylo povědomé tak jsem zabrousila dozadu a našla jsem tvůj příspěvek už z 20.srpna, to jsi teda vyčkávala dost dlouho a až teď jsi se odhodlala, ale je fajn, že jsi začala a drž se určitě to dokážeš jako ostatní, je pravda, že už hodně málo těch co jsme začínali na této diskusi se ozývá, ale možná je to dobře, třeba se už považují za úplné nekuřáky a berou to jako samozřejmost, já jsem tady sice každý den, ale někdy už prostě nevím co psát, tak vás všechny čtu a fandím vám. Já jsem už v neděli oslavila 100tý den nekouření a jsem moc ráda, ta obrovská euforie už dávno vyprchala a teď musíme prostě vydržet, někdy mám pocit, že mi champix vygumoval cigára z mozku, někdy se myšlenky na cígo neustále vrací, není to přímo chuť kouřit, ale asi síla zvyku a ta je dost silná, musím to prostě ustát a doufám, že se ty pocity nebudou objevovat moc často. Všechny vás moc zdravím, ve čtvrtek odjíždím do lázní , který jsem si zaplatila i z peněz ušetřených za cigára, tam si zkusím utužit trochu zdraví a jsem moc ráda, že se tam nikde nesmí kouřit, nebude mi prostě nic lákat. Držte se a až se vrátím, ať je zase o několik nekuřáků více. Martina

Míla

Marti, přijmi velkou gratulaci ke své 100 a moc ti přeju, aby ti ty stovky jen přibývaly. My zítra s Andreou oslavíme 50 , takže už budeme za polovinou odvykačky, já se cítím báječně a podle zpráv Andrea taky a jak píšeš, ta ohromná euforie už odpadla, ale radost je pořád. Tak ti přeju ať se tiv lázních líbí a hlavně, ať se vrátíš "opravená" a ve zdraví a určitě se nám pak ozvi pa

sigrid

to je moc milé, že sis na mne vzpomněla. Máš pravdu, trvalo mi to děsnou dobu, než jsem se konečně odhodlala, ale bylo to hlavně tím, že jsem napřed chtěla něco zhubnout, než s tím začnu. Jenomže pak jsem pochopila, že bych mohla čekat, dokud se neukouřím a tak jsem začala. Teď jenom doufám, že to tak nějak zvládnu nekouřit a moc přitom nepřibrat. No, uvidíme :-)). Zatím si přijdu tak trochu jako Alenka v říši divů. Pořád nějak nevěřím tomu, že mi ty malé píďulky můžou pomoct skoncovat s tak obrovským zlozvykem. A jak mi tu psala, tuším Mika, je mi snad i trochu líto, že už si nikdy (ale nikdy!) nezapálím. Moje děti totiž tvrdí, že kdyby mě náhodou někdy někdo svatořečil, můj atribut by byla zapálení cigareta a kýbl vajglů. Tak vidíš, moc důvěry ve mě nikdo nevkládá, kromě Vás všech tady. Ale já jim všem ukážu, dětičkám nevděčnejm :-))...

sigrid

moc si odpočiň a vůbec buď spokojená

Pavel

Zdravim všechny nekuřáky. Tak jsem si od 30 srpna nezapálil. Měl jsem obavy, co bude, až vysadm Champix, a světe div se, zkusil jsem to již v polovině doporučené dávky, tedy ve 12. týdnu a necítím žádné zvýšené kuřácké choutky. Je faktem, že jsme trochu podrážděný, ale to doufám zmizí s časem. s váhou jsem měl problémy vždycky a tak nyní nepociťuji nějaké zvláštní výkyvy směrem nahoru. Vše v normě. Držim palce včem odhodlaným, vydržte, stojí to za to.

Míla

Jak ve 12 týdnu? to jsou 3 měsíce, nebo už blbnu? A doporučená dávka jsou 3 měsíce 2x1tbl. No, hlavně že nekouříš , kdy byl tvůj den D? Trochu to rozviń, ať máme jasno .-) Díky a měj se krásně

Míla

Vy mě tak vikláte, že nevím, co dělat, jsem přesvědčená, že potíže, hlavně to nadýmání mi dělá chmx, pracuji celý den s lidmi a to fakt způsobuje problémy, od té doby, co beru 1/2 tbl. denně mě ale nebolí žaludek a jiné potíže už nemám, vše vymizelo včetně hodně divných snů. Výrobce sice doporučuje brát to 3 měsíce, ale taky 2x denně 1 mg, to mi jistě dáte všichni za pravdu, že kdybychom to tak brali, tak už jsme mrtví. Takže jsme tu všichni pod dávkou a stejně nekouříme. No a abstinenční příznaky snad po dvou měsících už snad nemáme. Já to zkusím nebrat a kdyby přišel jakýkoli náznak, že bych dostala chuť, okamžitě ho nasadím znovu, teď ale cítím, že není důvod, uvidíme, do týdne musí být chmx. z těla pryč, samozřejmě dám vědět.Andreo, dnes 49 dní, taky už to zapomínám počítat, ale mám to v diáři :-))) Zítra slavíme 50 DBC to je super, vzpomeneš ještě na den, kdy jsi mi prvně napsala, ahoj, taky nekouřím 4. den.......... Všichni se držte a mě dneska držte palečky, jdu k zubaři a moooc se bojím, to fakt nemám ráda.A pište, hlavně vy noví, vykecáte se a bude vám líp. pa pa

Mika

Mílo, pokud se cítíš na to, že zkusíš vysadit, udělej to. Já nekouřím od 24.9. a mám ještě polovinu druhého balení. Špatně mi bylo hned zkraje - to se mi udělalo zle od žaludku a cítila jsem hrozný tlak v hlavě, tak jsem celé 2 tabletky denně užívala jen asi 3 dny, pak jsem dávku snížila na 2 poloviny tablety denně. Jelikož se mi to špatně půlilo najela jsem na 1 denně po snídani, ale problém je v tom, že si ji často zapomenu vzít. Tak si říká, jestli chx mám ještě brát, když ho beru nepravidelně. Většina lidiček tady píše, že si na cigaretu ani nevzpomene, tak u mne je to jinak - já si třeba týden nevzpomenu a pak dostanu chuť jak blázen. Možná je to tou nepravidelností dávek. Držím palce u zubaře - to taky nemusím.

Mika

Sigrid držím palce, přesně takhle jsem seděla začátkem září taky a to jsem si ještě k tomu říkala "A to si fakt už nezapálím" a bylo mi to skoro líto. Teď jsem rádá, že jsem se do toho pustila. Drž se a ozvi se.

Míla

zdravím všechny, už jsem zpátky od zubaře a to jsem ještě stihla domů na kafíčko, napíšu vám a teprve pojedu do práce. Zubař na mě byl jak andílek, první člověk, který mě opravdicky pochválil za to že nekouřím, ujišťoval mě, že mě nic nebude bolet, prostě se mnou jednal jak s miminem a ve finále řekl, že mu dělám radost.No co si víc přát :-)) A ještě jednou k tomu vysazení, mě to prostě nedá a palici mi to pořád vrtá ať to skusím, když to neskusím, nebudu moct posoudit. Chmx. na mě skoro od začátku působí tak, že nemám ty šílený stavy, kdy má člověk pocit, že když si okamžitě nezapálí, umře. to jsem měla u žvýkaček a pod.A já to tudíž ani nechci zkoušet, jestli mi to ještě chutná, mě to úplně ty cigára vytěsnilo z hlavy, proto ten pokus. To je stejně sranda, jedni se trápí, jestli začít užívat, druzí se bojí, že to překouří a my se zase bojíme, co bude až to vysadíme,nějak moc to prožíváme a pořád se něčeho bojíme, ale to je dobře, musíme být ostražití. Tak mažu do práce a vy se držte a buďte veselí, bez cíga je fakt svět hezčí a žádný kraviny, koukejte to vydržet! Pa pa

Jiřka

Zdravím všechny nekuřáky i ty budoucí, neměla jsem od pátku možnost dostat se na net, tak píšu až dnes. Mám dnes malé výročí - týden BEZ! Už aby to byl alespoň měsíc, nějak se to vleče. Už to snášim líp než ty první dny, ale v neděli jsem měla takovou depku, že si nemůžu zapálit, až z toho i slzička ukápla, ale pak jsem se naštvala a říkala jsem si "vždyť můžeš kouřit, nikdo ti to nezakazuje, jdi si klidně do večerky, kup si třeba karton a ukuř se k smrti" to je pravda, já kouřit můžu, ale už NECHCI! A v pondělí už bylo zas dobře, jen jsem zjistila, že nezapnu džíny, které jsem měla ještě minulý týden na sobě, tak s tím budu muset začít taky něco dělat. Mílo děkuju, že jsi na mě hrdá, ani nevíš, jak mi tvá slova pomohla, když jsem si na ně v pondělí vzpoměla a co u zubaře? Doufám že nebolelo...

Hanča

Zdravím všechny , pročítám vaše příspěvky a jsem rozhodnuta, že přestanu taky kouřit. Mám ale panický strach, že si už nikdy nebudu moci zakouřit. Kouřím 20 cigaret denně 35 let, je mi 57 let a jdu si sama na nervy, jak jsem závislá na tom smradu.A za další jdu za chvíli do důchodu a opravdu na cigára mít peníze nebudu ( i když se na ně vždycky našly). Neumím si představit, že mi opravdu Champix pomůže překonat touhu po cigaretě, protože já překouřím i náplasti. Takže se chystám k lékařce pro recept a opravdu začnu. Držte mi palce!!!

Franta

Ahoj Všichni. Nejsem odborník a zkusím se k tomu dostat laicky. Odvykání bez Champixu: do 3 dnů to neberu za pokus. 3dny až 3 týdny - nám dobře známé stavy depresí, absťáků, kdy má člověk na sobě smrtelnej pot a třepe se jak drogovej pes, atd - krátkodobé stavy, na které je člověk připraven, zatne zuby a překoná to. Kdo to nevydržel, toho překvapilo, že když si při absťáku zapálí, okamžitě mu to nepomůže a trpí dál, než to "dožene". V průběhu času se prodlužují intervaly, snižuje se intenzita a příznaky mizí. 3týden až 3měsíc. - tady jsem zaznamenával takové "plíživé absťáky" - delší neintenzivní stavy nervozity, nebo nevím, jak to popsat, dál bolesti zubů, zad atd.,bez příčiny, co se dřív řešilo několika cigárama,(tělo zkouší jestli si přeci jenom nezapálíte) taky to rychle odezní a jde to doztracena. Když si člověk v tomto období zapálí "na zkoušku", při nějaké akci, atd, tak si teprve zažije pořádné třepáky. Jakmile ten kuřák ve vás zjistí, že jste vyměkl a že vás k tomu může donutit, připraví situace a pomalu, po jedné, při "zvláštní příležitosti" a z potupením lidské důstojnosti se vrátíte, kde jste nechtěli být. Po třech měsících je člověk "za vodou", ztratí ostražitost a začne kouřit už jenom z vlastní blbosti po půlroce, roce, osmi letech atd., způsob odvykání na to nemá vliv. Odvykání se Champixem: Zobete prášky a klidně si hulíte, co hrdlo ráčí, prostě pohoda. Nikotin se ale nedostává tam, kde ho tělo chce, tak se o něj hlásí, ale vy hulíte, takže to co připisujete negativnímu vlivu prášku jsou vlastně skryté absťáky, které si odbudete v době kdy kouříte. Pak přestanete a v podstatě jde o to, odstranit mechanický návyk a vnitřně se vyrovnat s tím, že už nikdy nechcete kouřit. V prvním měsíci byly divoké sny, byl jsem jakoby mimo sebe, nesoustředěný atd. a v klidu jsem to snášel, protože to bylo tisíckrát lepší než stavy ve stejném období bez chx. Po měsíci nekouření (kritické 3 týdny + 1 pro sichr) jsem začal brát 1 ráno a šlo to. Když byla nějaká akce s alkoholem, kuřákama a neměl jsem jistotu, dal jsem si i večerní dávku. Upravil se spánek, začal jsem se lépe soustředit a nebyl problém s přežitím bez cíga. Jelikož mi to přestalo vycházet na balení, tak abych nemusel kupovat další dávku, po dvou měsících nekouření jsem začal brát půl chx. ráno a zatím s tím nemám problém, i když vím, že hladina v těle má určitou setrvačnost. Těch 12 týdnů ale určitě dodržím, i když na jiné dávce. Potom už to je stejné, jestli se chx. nebo bez. Dávkování od výrobce je jasné, tři měsíce plná palba, ale myslím si, že tam jsou i ekonomické důvody. Doktor vám nepomůže, protože většinou se o chx. dozví od vás a v podstatě neví, co předepisuje, proto ty experimenty a tápání. V žádném případě nikoho nenavádím, jak to má brát, jenom jsem shrnul své zkušenosti s odvykačkama a proč to já beru tak, jak to beru. Sakra, to jsem se rozkecal, do vánoc ani řádku, ať se to srovná.

Pavel

Byl jsem velmi náruživý kuřák (od svých 20 let) a kouřil kolem 40 cigaret denně. Rozhodl jsem se přestat a zatím se mi to v mém věku (přes 50) už 4 měsíce daří právě díky champixu. Bál jsem se abstinenčních příznaků, které se však nedostavily. A to i přes mé velmi psychicky náročné zaměstnání. Přestal jsem téměř ihned po ránu kašlat. Před tím jsem už brzy po probuzení, si musel zapálit, třásly se mi ruce, ihned jsem po ránu začal kašlat v noci jsem špatně spal. Všechny tyto problémy zmizely. Přestože jsem se v minulosti snažil přestat kouřit, dokonce i pod odborným vedením, zkoušel jsem nicorette, nicquitin a další. Vždy jsem se ke kouření znovu vrátil. Teď to však vypadá, že už to bude konečně definitivně. Vřele ho doporučuji všem, kteří s tímto zlozvykem chtějí skončit. Navíc mne kontrolují i mé děti (oba lékaři - a diví se). Vydržte ....

Champixman

- užívajte vysoké dávky vitamínu C vo forme potravinových doplnkov a v ovocí (pomaranče) - vhodné sú aj ďalšie doplnky výživy (vitamín A, E, B-komplex, selén, zinok, koenzým Q-10) - pite veľa tekutín (2 – 3 litre vody denne) - znížte príjem ostatných návykových látok (cukor, kofeín, alkohol) - obmedzte príjem tukov a zvýšte obsah vlákniny v potrave (celozrnné potraviny, oriešky) - často sa umývajte, kúpte, čistite si zuby - ak sa dá, čo najviac sa pohybujte a športujte na čerstvom vzduchu - naučte sa vyrovnať sa so stresom: neutekajte pred ním, spoznávajte a prekonajte ho - v prípade potreby môžete piť upokojujúce čaje napr. medovka, ľubovník, valeriána, chmeľ - myslite pozitívne (aj na ušetrené peniaze, a na plány čo budete taký zdravý a dlhoveký robiť) - zapisujte si každý deň svoje pocity počas abstinencie od nikotínu - odmeňte sa a za ušetrené peniaze choďte na futbal, do kina alebo na ešte lepšie miesto - v prípade ak sú abstinenčné príznaky neznesiteľné môžete dočasne užívať žuvačky alebo náplasti s nikotínom

:-)

Kde jsi to opsal, žvýkačky a náplasti jsou ti u Champixu naprd, ostatní sedí.

Champixman

:-)) Ano ten posledny bod tam nemal patrit :-) neskoro som si to vsimol. A cakal som ze kto si rýpne prvý. :-) Ani netrebalo dlho cakat :-)))

Míla

Zdravím vás a po práci se konečně připojuji. Jiřko, neboj se a hlavně vydrž, já taky plakala,jaký jsem chudák, že už si nemůžu nebo nechci zapálit,, bylo to, jako bych se sama vzdala své nejmilejší hračky, dneska už je to pryč, trvá to fakt asi týden až dva a už tě to trápit nebude, aspoň v takové míře ne. A věř nebo ne, jsem a jsme tady na tebe všicni pyšní, protože jen my víme, co jsi musela zmobilizovat sil. Tak se zakousni a vydrž! už jsi někdy vydržela nekouřit týden? Pochybuji a těhotenství nepočítám.Jsi šikula. Hanko, drž se a přečti si předchozí, budeš na sebe pyšná a budeš šťastná, tak se nás drž a piš, ať víme, jak jsi na tom. Franto, to bylo úžasné, shrnul jsi to krásně a je z toho poznat, že jsi bojoval už mnohokrát a opovaž se ozvat až o vánocích, bude mi to líto a budu tě tady provokovat :-))) to je tvoje "povinnost držet začínající nad věcí". Pavle , souhlasím s tebou , kašlala jsem každé ráno, asi tak do třetí až čtvrté cigarety, jakmile jsem přestala, okamžitě jsem přestala i kašlat, to mě překvapilo, jasan že mile. Ch-mane, neopisuj, není to zábavné, např. já se nevzdala kávy a díky ní jdu každé ráno na obrovskou, řekla jsem tělu, že kafe dostane, ale cígo ne a jde to taky, jen 1x v týdnu se střeva zaseknou, to se myslím podá. Prostě jsme všichni dobří, držíme se, snažíme se začít, nebo překonat první hnusné dny, uvědomujete si, že někdo jen řekne : nevím, možná, asi by to na mě nezabralo........a vůbec to nezkusí? Tak se držte a kdyby něco, máme se navzájem ,tak se nebojte a pište, od toho jsme tady papásek a hezkou dobrou noc

Zuza

Ahoj, já dneska beru čtvrtý den, a pořád kouřím tu svou "dvacku". Ale jak už psalo hodně lidí přede mnou, že zabere to později, snad to tak bude. Držte se, zatím pa

Míla

to je brzo, jen počkej, taky na tebe dojde :-))

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce