Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
IFKA

Tak dnes mám 40 dní bez cigaret ! A můj muž 3 dny !! Je v euforii že to jde.Že to taky dokázal,o ničem jiném nemluví. A dnes jsem dostala bojový úkol nakoupit tvrdé bonbony.Když dostane chuť na cígo,tak hrábne do kapsy a dá si kokino.Tak asi vím na co padnou jeho ušetřené penízky-na zubaře : ) Ještě že je štíhlý a má celý život problém přibrat,aspoň toto nemusí řešit.Jinak vítám všechny nováčky,vydržte,můj muž překuřoval tabletky 24 dní ! a nakonec to taky dokázal jako ostatně všichni.Takže vydržať-dobrou všem-ifka

Míla

To je sranda, viď, pozorovat to zpětně, úplně se vidím, jak jsem žasla, že to funguje a o ničem jiném jsem nemluvila, tak ti přeju, že jste na to konečně dva, budete dva veselí a spokojení a nesmírně bohatí, ve dvou to musí být darda, vlastně musela.Drž se a muže pozdravuj

sigrid

tak jsem se před hodinou vrátila domů. Bylo to děsné od Klatov už sněhu jenom přibývá a pořád padá a v noci to nikdo neodklízí. Ráno jsem si vzala svou první a skutečně jsem celý den jezdila všude možně a zařizovala a nebylo mi nic. Poslechla jsem všechny rady - proti svému zvyku se nasnídala, napila vody a vyrazila. Zřejmě silou sugesce se mi dopoledne zdálo, že vlastně ani moc chuť na cigaretu nemám, ale odpoledne a večer jsem to vydatně dohnala. Teď už toužím jen po posteli, ale jsem moc ráda, že jsem konečně začala a taky jsem moc ráda za Vás za všechny. Dobrou noc s

Sláva

Do konce loňského roku jsem byl zdravý člověk, jinak řečno jsem o žádném zdravotním problému neměl ani tušení. Hulil jsem kolem 60, někdy i 80 cigaret denně. V lednu letošního roku mně začal chybět kyslík, jako bych byl v hodně vydýchané místnosti. Šel jsem k lékaři a během několika minut už mne vezla houkačka.Selhávání levé komory srdeční, takže jsem fungoval pouze na jednu polovinu srdce. V nemocnici zjistili diabetes a měl jsem přes 30mml cukru. A tak zde byl absolutní zákaz kouření. Když jsem řekl lékaři,že to asi nedokáži, že jsem kouřil tolik cigaret, odpověděl." Tak nepřestávat naráz, ale snažit se kouření maximálně omezit. Omezil jsem kouření asi na 10 cigaret denně ,ale bylo to utrpení. V červenci se srdce začalo znovu zastavovat a opět jsem se vezl houkačkou. Za půl hodiny již jsem byl na operačním stole a balonkem mně protahovaly cévy v srdci. Opět zde byl zákaz kouření a celou dobu v nemocnici jsem skutečně nekouřil. Jenže jsem se vrátil domů a první co jsem uviděl byla manželka sedící za stolem a vykuřující jako indiánský náčelník. A vše bylo okamžitě v tahu a já jsem si znovu zapálil. Takže v tom létám znovu. Dostal jsem se však do výzkumného programu na lék který by měl srdci znovu vrátit normální funkci a moje hulení by výsledky skreslovalo a tak jsem dnes dostal dvě krabičky Champixu. Tak jsem na to zvědavý. Dostal jsem lék jako vzorky, čili zadarmo,ale pokud bude fungovat,pak nebudu vůbec uvažovat o jeho ceně. S manželkou jsme měsíčně prohulili kolem 6000 kč měsíčně. když s toho odečtu cenu léku,pak ještě hodně zbude,ale to hlavní je zdraví. A tak budu zde referovat, jak to u mne funguje,či nefunguje.

sigrid

začínáte skoro stejně jako já a jste tady snad jediný, kdo kouřil víc cigaret. Tak Vás vítám a doufám, že to oba svorně překonáme, zdraví se srovná a z nás budou tak aktivní důchodci, že všem okolo polezeme na nervy :-).

Zdéňa

Zdravím všechny, je to neuvěřitelné, ale stále nekouřím. Champix jsem vysadila před 6 dny a chuť, nechuť stále stejná. Byla jsem velký závislák - 25 cigaret denně. Nováčci vůbec se nebojte, CH Vám pomůže. Mějte se hezky Z

Tleskac

Přestat kouřit není otázka vůle,ale inteligence.......

Zuza

Jasná provokace o ničem.

Beri

A ty jsi pochopitelně inteligentní, na rozdíl od nás......

Míla

inteligentní člověk vyslechne, poradí, pomůže, ten odlišně inteligentní provokuje, ale klídek, my víme svoje a nedáme se! Držte se, stojí to za to pa pa

Franta

Ahoj, pochopil jsem to správně, že se sem včera večer dostal nějakej dement a Admin to smazal?

Míla

přeji ti k dnešnímu výročí 50 DBC pevnou vůli a mnoho dalších neprokouřených dnů a žádná kila navíc . Užij si krásně dnešní den, zítra vstoupíme do osmého týdne a až nám začne advent, budeme si blížit k cíli. Od pondělka neberu ani tu půlku, a jestli mám psát, co se změnilo, tak pomalu vše k lepšímu, už se nenadýmám, zažívání se upravuje a hlava zatím poslouchá. Pro jistotu mám prášky u sebe, kdyby něco, okamžitě začnu zobat, ale zatím v poho. Tvarohový koláček byl, o víkendu si dám něco dobrého a co ty? Už byl řízek a dort? Tak se ozvi a měj se fajn. Jsme dobrý!!

Mika

Tabletky neberu od neděle - v neděli a pondělí jsem zapomněla, tak si říkám, že už to snad půjde i bez nich. Zdá se mi jen, že jsem trochu víc bez nálady, ale možná je to i tím ušmouraným počasím. Včera byla U Anděla akce na měření kapacity plic, když jž jsem se tam ocitla, tak jsem si nechala plíce přeměřit a od pana profesora jsem dostala 1*. A to nekouřím 53dní!!! (To je pochopitelně fór).

sigrid

Prosím Vás, přečetla jsem tu různé problémy s tabletkou, ale trpěli jste někdo nadměrnou spavostí? Dnes ráno jsem zaspala do půl jedenácté a to jsem šla včera spát dřív, protože jsem byla utahaná. Normálně vstávám i bez budíku v sedm, nejpozději v půl osmý. A ne, že by tu byl nějaký přehnaný klid, ticho a tma. Psi málem zbořili dům. Tak nevím. Ale funguje to! Včera jsem místo čtyřiceti vykouřila je pětadvacet. A to už vůbec není autosugesce, tedy v mém případě. Ale chutnají pořád, bohužel.

Mika

Nadměrnou spavost jsem nemohla pozorovat, protože vstávám na pokyn budíku ospalá s tabletkou i bez, rozhodně jsem ale neměla potíže se spaním, jak tady někteří píší, živý sen jen jednou a to tprve nedávno. Hlavně, že snižuješ dávku i když se mi to zdá po tak krátké době brzy, ale zase Ty máš z čeho slevovat - 40 denně je darda. Tak se drž a když nemusíš vstávat tak spi. Nesnížila jsi to taky díky tomu, že jsi 3,5 hodiny navíc prospala? Ale ať tak nebo tak, pocit je to prima, viď.

Míla

Ahoj Sigrid, ano, psali to tu už jiní, únava a spavost některé přepadla. Já sama to nezažila, ale ostatní psali, že je přepadla náhlá slabost a spavost a únava. To přejde, a tak když si můžeš doma pospat, tak toho využij, kdybys měla malé děti a nebo musela každé ráno do Kolbenky, to by bylo horší. A nenech se klamat, já od třetího dne užívání vnímala, jak mi to cigáro nic neříká, na někoho to funguje hned a na někoho později, důležité je, jestli to cítíš, trochu tomu pomoct, jde to docela dobře.Držím palce a vydrž, stojí to za to pa pa

sigrid

Problém je v tom, že já toho budíka měla a neslyšela :-). Taky se mi to zdá brzo, ale máš pravdu - z toho množství. To snížení kvůli spánku se projeví až dnes - a to teprve bude darda! Ne, to byl jen hloupý pokus o vtip. Ale spavost mě fakt zaskočila.

Karin

Ahoj lidičky, všechny vás moc zdravím, i když jsem nepsala, celkem jse sledovala tyto stránky a mohu říct, že všem opravdu skládám velký obdiv a jsem moc ráda , že toto fórum existuje. Já jsem tedy začala brát CH 13.9., po třinácti dnech jsem přestala kouřit, pak sedmý den jsem si zakouřila, měla jsem nervy, ale řekla jsem si nevadí......, pokračovala jsem dále bez cigaret 9 dní, pak jsem si opět zapálila , opět jsem pokračovala bez cigaret 11dní a zase si zapálila. Teď opět pokračuji bez cigaret, dnes je to již 24 dní od posledního úletu, jinak by to bylo 45 dní (dobře mi tak). Bojuji jak mmůžu, celkem nemám na cigáro chuť, jen když mě někdo vytočí, hodně vytočí. No, to je fuk, ale mám radost z CHampixu, protože mé tři skvělé kamárdky (náruživé kuřačky, tak jako já nedávno) přestaly taky, podotýkám bez většího nátlaku, jen jsem CH vychvalova do nebes a oni se chytly. Ještě bych potřebovala zpracovat manžela, ale ten se jen tak nedá. Kouří 30-40 denně a přestat zatím nechce, což je blbý, protože mě to začíná pěkně smrdět, ale jsem potichu, protože jsem teda taky řádně páchla jak popelník, i když si to člověk neuvědomuje. Mějte se všichni moc fajn, jsem ráda , že i muži se ozvali. Zase se ozvu, pište, je to ta správná podpora. :-)

Míla

Ahoj Franto, co se tady odehrálo a mě to uniklo? A můžeš mi prozradit, kdo je to Admin a jak mohl něco smazat? Tady se dá něco mazat? Já to vůbec nechápu, tak třeba ze mě uděláš chytřejšího člověka :-) Díky

Franta

Ahoj Mílo, včera jsem měl nějakej výpadkovej den, IQ napařovací žehlička........vypnutá..... a proto jsem příspěvek Tleskače považoval za odpověď. Jinak Admin je správce webu a může do této diskuze zasahovat tím, že některé "nepřínosné" příspěvky je oprávněn smazat. Už se mi to taky stalo, jednou jsem posílal fór a jednou odkaz na stránky o účincích chx. Přes víkend jsem mimo net, v pondělí se těším na nové počteníčko. ps. zvyšuji hladinu chx, bude "akce".

Andrea

Ahoj Mílo, děkuji za kráááásnou gratulaci. Já ti taky přeji všechno nej nej nej a ať ti to vyjde bez prášků. Držím ti pěsti, já jsem máčka, bojím se, nemám s chmxem už žádné problémy, vydržím až do toho 28 ledna. Je to pro mne symbolické, ten den před 3lety mi zemřela maminka, tak doufám že mi to vyjde a už nikdy !!! nebudu kouřit!!!??? Zatím jsem nijak neoslavovala, mám tady dceru s vnučkou na týden, tak si užívám a nemám čas ani napsat. Příští týden to doženu. Dort a řízečky budou až na 60tiny, spletla jsem se, příští týden to už bude 60, že? Vzpomenu si na tebe, jak se cpeš 6ti tvarohovými koláčky! To byla legrace, teď už vážně, jsme dobré!!! a nejen my, plno dalších nováčků začíná, tzn., že stát pěkně zchudne, když tolik lidí přestane kupovat cíga, fuj. Všem novým, Sigrid, Karin atd. přeji hodně zdaru, půjde to, uvidíte, já jsem překuřovala chmx 20 dní a myslela jsem, že asi ani nepřestanu. A teď sedím v práci s kuřačkou a nevadí mi to. V labině mi nekouří, chodí vedle. Někdo tady psal o čaji pu-ehr, nemohla jsem ho sehnat, tak jsem šla do lékárny a tam mi ho objednali. Jeden sypaný dr. Popov, jeden porcovaný s citronovou trávou, Jsou dobré oba, ale nehubnu po nich, ale ani nepřibírám!!! Mšjte se všichni hezky, přeji krásný, čajíčkem provoněný večer a pište, pomáhá to mě i vám.

IFKA

Milá Mílo,já veselá jsem ale to samé nemůžu říci o mém muži.On je sice nesmírně rád že taky dokázal přestat,ale je celkem dost podrážděný.Tedy do té doby než ho na to upozorním,pak se zklidní protože si to uvědomí.Až se zcela ztotožní s tím že prostě nekouří,tak snad se zase bude chovat jako normální inteligentní chlap.Opravdu jsem napsala inteligentní ?Asi blbnu.No a že budem nesmírně bohatí,to se nestane.Stát nám to nedovolí.Přeji všem hezký večer-ifka

IFKA

Karin zkus přesvědčit muže ať si přečte tyto stránky-třeba změní názor a taky bude chtít přestat kouřit.Já to tak udělala s tím mojím a zabralo to .Držím palce-ifka

IFKA

Já tady psala o čaji pu-erh.Ono se s ním dá i zhubnout,ale hodně známých mi říká že si s ním udržují váhu-což je taky supr.Já ho piju měsíce a váha stejná Jak jsem kilo přibrala když jsem přestala kouřit,tak mám dole dvě.Já kupuji ten porcovaný v modré krabičce.S citronovou trávou neznám,zkusím ho koupit.Hezký čajíčkový večer-ifka

Zdena

Právě jsem v lékárně odevzdala recept na CHampix. Stále si nejsem jista, zda další z mých pokusů nekouřit bude úspěšný. Našla jsem náhodou tohle diskusní fórum a zajásala jsem, že si snad budete ochotni povídat i se mnou. Já vám všem moc držím palce. Jsem určitě jedna z těch, co má vůli jak "vařenou nudli". Takže mám silně rozporuplné pocity - těším a bojím se zklamání zároveň. Lék budu mít v ruce 19.11. Hned s ním začnu. A pak si dovolím hledat odvahu s vámi všemi. Zatím všem přeju krásný víkend!

Ája

Ahoj Zdeno,vítej mezi námi. Tato diskuze je opravdu blahodárná pro champixové bojovníky. Já zatím držím 35 dní a je to úžasný pocit po třiceti letech kouření. Ničeho se neboj, protože champix je úžasný a spolubojovníci na této diskuzi taky.

Zdena

Ahoj Ájo, díky Ti za milé přivítání. Taky kouřím 30 let. A už bych to moc moc moc ráda zrušila. A ani 35 dní si zatím neumím představit. Blahopřeju Ti. Je to velice milé moci si popovídat. V mém okolí nikdo nekouří, tudíž není nikdo, kdo by chápal.... Tak ještě jednou díky. Třeba budu taky někomu užitečná. Těším se.

Míla

jasně jste vítané, ty i Sigrid, všechno se časem poddá, jen musíte být trpělivé. A nebojte se zeptat nebo si postěšžovat, půjde to

sigrid

také Tě tu vítám. Jsem ještě pořád kuřák, ale moc doufám, že už brzo nebudu. Dnes beru champix čtvrtý den a kouřím zhruba půlku, co předtím. To se mi nikdy nepodařilo, ani před operací ne. Takže začínám věřit tomu, že to opravdu funguje.

Aja

Zdeni taky jsem si neuměla představit, že bych nekouřila třeba jen jeden den, proto když zjistíš, že to opravdu jde, tak je to opravdu veliká euforie. Máš pravdu, že by Tvé pocity až budeš přestávat kouřit nikdo z okolí nechápal, když nekouří, ale nechápou to ani kuřáci, kteří zatím nechtějí přestat. Ten pocit se prostě musí prožít. Sigrid gratuluju ke snížení dávky. Nepospíchej s přestávání a nech champix působit. Nebude to trvat dlouho a zjistíš, že to až tak moc k životu nepotřebuješ. Přeju oběma hodně síly a pozitivního myšlení, protože je lepší si říkat " jsem dobrá, že jsem to dokázala" než " já jsem chudák, když si nemůžu dát cigáro". Ahoj

sigrid

ta poslední věta je tak dobrá, že si jí snad vytisknu a připíchnu nad psací stůl - fakt díky.

Zdena

Sigrid ahoj, těší mě že Tě poznávám. Jsme na tom zatím podobně, že? Ale Ty už jsi začal a to je dobře. Jakou operaci jsi absolvoval? Jsi už v pořádku? Zdravím i Tebe Mílo a dík za povzbuzení. Míla - holka nebo kluk? Najednou mám pocit, že jsem ve velmi milé společnosti a vážím si toho. Ájo, jsi balzám pro mou dušičku. Budu se řídit radami "zkušené" a nebudu tlačit na pilu a moc pospíchat. A ta Tvá poslední věta přesně vystihuje správný přístup. To je ono! Dokázat si říkat (a časem i myslet), že nejsme chudáci co se musí něčeho vzdát, ale naopak vítězky.Ahoj milé holky a kluku (Mílo).

Zdena

Trochu jsem brouzdala zpět a už vím, Sigrid i Mílo, že jste holky. Tak ahoj holčinky

sigrid

Míla je ženská a já taky, v nejlepších letech - tzn. mezi skoro důchodem a hrobem

sigrid

byla jsem o stránku zpátky

Zdena

Už mám jasno. Věk jsem odhadla správně podle toho, jak jsi mi psala. Jsme na tom s tou dospělostí stejně. Ale chceme ještě ŽÍT, viď? Život není peříčko, ale mne dost štvou dámy kolem mne s postojem "ale co my už v našem věku". Zdravím.

IFKA

Zdravím nováčky.Nebojte se,taky za pár dnů zahodíte čmoudíky a budete počítat voňavé dny.Můj muž taky nevěřil že to funguje.Myslel si že to nikdy nedokáže,no a dnes má 7 dní bez cigára,a já 44 dní.Tak držím palečky a přeji hezký víkend-ifka

Zdena

Nováčci děkují za podporu. Kéž bych už mohla taky počítat "voňavé" dny. Krásný víkend !

sigrid

a zdraví všechny okolo. Tak to dnes beru šestý den, podle všech předpovědí by to pozítří mělo přijít, ale nějak se mi to nezdá. S notným úsilím jsem to stáhla na deset denně a tam zatím stojím a čekám. Tedy doufám, že to nebude jako s tím nákladním vlakem, který prý čeká furt. Ovšem stejně si po těch padesáti denně přijdu jako hvězda. Rodina přijela na weekend a reakce byla vlažná. Manžel usedl do křesla, podpálil doutník a zkonstatoval, že to je dobrý, no... a nejmladší dcera opáčila - fakt, mami? A to bylo tak všechno. Tak si musím napsat sem, pro nějaké to vlídné a hřejivé slovo :-).

Andrea

Ahojky Sigrid a všichni nováčci! Nebojte, za chvíli už budete tam, kde my. Sigrid, nikde není přesně určené, kdy příjde ten čas, kdy s tím sekneš. Doporučuje se 8den, ale asi to není pro všechny stejné. Já jse se snažila ten 8den přestat, ale bylo to silnější než já. Kouřila jsem od tohoto dne ještě 20dní, tak, že jsem si dala dvě za den, další den nic, pak tři, pak zase žádnou, pak tři dny nic a další den 2atd. Někde to mám poznačené, jak jsem bojovala. Až jsem si řekla dost a ono to zabralo. (Ale já jsem si říkala dost i předtím a nepomáhalo to.) Asi všechno chce svůj čas, někomu stačí brát chmx 8dní, někdo potřebuje měsíc. Podstatné je, že už 54 dní nekouřím!!! Champix beru jen půl denně ráno,když jsem si vzala celý, bývalo mi špatně ještě večer. Teď jsem v pohodě, ale prášky chci brát ještě aspoň 2měsíce, pro sichr.Nemusíte se řídi podle mne nebo podle někoho jiného, tělo si zřejmě řekne samo, ale trochu té pevné vůle tam musí být. Budeme vám držet pěsti všem, určitě to zvládnete!!! Za chvíli budete radit novým nováčkům a divit se, že jste to dokázali . Mílo, jaká byla oslava? Nebo už u vás doma euforie opadla a berou tě jako nekuřáka? Já tu výhodu nekouření nejvíc pociťuji, když mi přijede vnučka, nemusím nikam jako na nákup, za kámoškou pro něco důležitého, prostě dostat se ven, navíc už mě začla napodobovat se slanou tyčinkou. Všem radím, než kouřit potají, to radši vůbec!!!! Váha je zatím stejná- v pondělí ráno 2kila navíc, v pátek ráno jen 1kilo. Víkendy jsou hrozné na jídlo, ale nedej si, když si to uvařím. Mílo, a co ty tabulky? Zapoměla jsi na mě, že? Až si vzpomeneš a budeš mít čas, pošli je, prosím! Přeji hezký zbytek víkendu a pište, potřebujeme to i my i vy!!!! Papa

Zdena

Hezký podvečer Sigrid. Já jsem sice ještě nezačala (až zítra si vyzvednu chmp), ale tím spíš Tě oceňuju. Zřejmě se nesmíme nechat "zchladit " vlažnými projevy rodiny .. Umím si to živě představit. Nadšeně jsem líčila že začnu bojovat pomocí chmp - a bylo to taky takové :"Jó?" .Ani už jsem se nezmiňovala jak si budeme pomáhat tímhle povídáním mezi sebou. Vydrž !!!! Z 50 na 10 za šest dní - to je ohromný pokrok! Máš můj obdiv.

Míla

Míla se hlásí, opravdu jsem v ženském těle které má po dobu nekouření 2 kg nahoře, ale to jde, protože už nehulím 54 dní, stejně jako Andrea. Byla jsem pracovně v Brně a teprve teď se vrátila, uvařila si kafe a šla za vámi. Taky vítám všechny nováčky a věřte, byly jsme na tom stejně jako vy. Sigrid, k té vlažné reakci rodiny : chápu tě, mě sice podporoval muž, ale jinak všichni okolo řekli hmm. pro ně je totiž nekouřit normální a pokud neprodělali nějakou odvykačku, nemohou to pochopit, tak jim to neměj za zlé. Víš, co pomohlo mě? Zpočátku jsem si říkala, já vám ukážu, že to dokážu a najednou, v průběhu braní, když mi bylo blbě, jsem si to přehodila v hlavě a začala si říkat, dokaž to sama sobě, nikoho jiného to až tak moc nebere. A musím říct, že můj člověk je celej vykulenej, co jsem mu to po letech udělala. tak mu říkám nečum a zvykej si, jiné už to nebude. Chutě nemám, jen občas nápad, ten hned ale přejde. Chmx. neberu od minulé neděle a nic se nezměnilo. Jsem ale šťastnější a už si i víc věřím. Andreo, já ti ty tabuly poslala na blbou adresu a pak je někam založila, myslím na to, ale neměla jsem čas, adresu mám napsanou, tak hned jak je najdu, pošlu je. Jo a oslava byla - ve čtvrtek tvarohový šáteček, dnes ráno čokoládový croissant (za to, že jsem musela pracovat). Tak pište, bojovníci, ať víme, jak se vám daří, moc vám držím palce

sigrid

Je to moc milý, když člověk pošle příspěvek do "prázdna" a vrátí se teplá lidská reakce. Moc tu vlažnou podporu rodiny neprožívám, oni jsou takoví a každej má svých starostí dost. Navíc dnes utekl pes a jak jsem ho tak hledala a lítala, nervy na dranc - hned z toho byly dvě úplně zbytečné navíc. Navíc zjišťuju, že když si řeknu teď ne, teď jí mít nemusím, nevím nějak co se sebou a s rukama. Zkrátka "k jezeru mě cos nutí a nic doma, nic mi po chuti..." Když si uvědomím, že až přestanu úplně, bude to takové pořád, je mi na omdlení. Andreo, Tvá slova jsou balzám - pořád si říkám, ne, nemusí to být osmý den, může to klidně počkat ještě dva týdny. No, uvidíme. Hezký nedělní večer Vám všem.

Aja

Ahoj holky, já jsem přestávala taky stylem jako Andrea a kouřila (sice ke konci už jenom jednu-dvě) se champixem pomalu měsíc. Potom jsem si řekla podle někoho od tud, že jestli jednu nebo dvě tak snad nemusím nic a ono to opravdu šlo. Neměla jsem téměř žádné abstinenční příznaky. Dneska mám 37 DBC a zatím mi to nedělá žádné problémy, tak to snad vydrží. Zdeno a Sigrid mě se osvědčilo s rodinou nic na téma nekouření neřešit . Radši si tady počtu a hned je mi líp, protože tady máme všichni stejné pocity. Vykládat něco manželovi nekuřákovi je zbytečné. Taky jsem ani neřekla, že přestanu kouřit a on si toho tři týdny nevšiml až přišla známá, zapálila si a já nic, tak se divila. Řekla jsem , že se snažím nekouřit a manžel se divil společně s ní. Hlavně když dřív na ten smrad nadával.

IFKA

Já když začínala brát CH,tak doma to věděla jen starší dcera a ta mi věřila a podporovala mě.Mému muži jsem nic neřekla.On si až po několika dnech všiml že mě neviděl kouřit a teprve pak jsem mu řekla pravdu i cenu champixu.Pak jsem mu dala přečíst tyto stránky a on do toho šel světe div se taky.Dnes nekouří 8-mý den,už přestal být protivný,ale já ho oproti němu každý den chválím.To on mi nikdy nic neřekl,žádné slovo chvály.Tak jsem si pro něj taky musela chodit sem,a moc mi tato diskuse pomohla.Jsou tu samí supr lidičky!!!!! Takže když budete potřebovat podporu,vždy vám ji někdo tady poskytne.A doma až si všimnou že jste to dokázaly,tak na vás budou určitě pyšní.Držte se.Hezký večer všem-ifka

Zdena

Sigrid, musela být kouzelná podívaná na pobíhající osůbku hledající psa a s nervama nadranc recitující Erbena. Dokážeš ty šílený pocity popsat s takovým vtipem, že jsi určitě vykouzlila úsměv na tváři nejen mně. NEZAPOMÍNEJ, JAKÝ JE ROZDÍL MEZI 50 A 10!! To by mávalo s každým, takže ty pocity nemůžou být jiné...Ájo, máš pravdu. Taky si teda raději budu číst tady a když to vybojuju (?) s Vaší pomocí, budu děsně pyšná. Jenže se zatím spíš jen bojím. Ach jo. I Tobě IFKO díky za dnešní slova - a všem pohodový večer. Zdena

Lída

Dobré ránko všem nekuřákům i těm co se k tomu chystají. Tak dnes je to 45 dnů co neberu tablety ,stále nekouřím a cítím se bezva (až na tech 5 kg co mám navíc. )Čtu každý den tuto diskusi a tak jak píše Zdena, opravdu jsem se nasmála tomu jak popisuje Sigrid co všechno musela udělat aby našla psa, vím co to je, také jsem měla takovou příhodu ,nejdříve strašné nervy ale potom ta radost když jsem ho našla to je takový pocit jak když se vám povede přestat kouřit, opět to dokáže posoudit ten co toho psa má ale ne jen u boudy ale jako člena rodiny. Také mám příhodu o tom jak si všichni všimají když nekouříte -jsme v práci 3 lidé já můj kolega a vedoucí usoudili jsme že potřebujeme nový odpadkový koš ale bylo mi řečeno,že musí být kovový z bezpečnostních důvodu (popelník + nedopalky) a to prosím po 3 měsících nekouření ani jeden si toho nevšiml, tak i já několik krát za den otvírám tuto diskusi a je to jako balzámek na duši. Všechny vás moc a moc zdravím a držím pevně palce Lída

Lída

Zapomněla jsem podotknout ,oba kolegové jsou nekuřáci.

Míla

Lído, to je super, že píšeš, pomáhá to těšit se na další dny bez cigaret. A ti tvoji kolegové, to se nedá komentovat, snad jen to, že jsi fakt dobrá, že jsi jin to sama neřekla, já nekouřila 10 dní a už jsem to vykecala snad i na nádraží, byla jsem v takové euforii, že to muselo ven. Chutě nemám, nekouřím 8 týden, chmx neberu dnes 8 den. Ihned po vysazení chmx. mě přestal bolet žaludek. Tak se všichni držte a zatněte zuby, stojé to za to.Anko, nebo, dočkáš se, mě ho objednávai 14 dní v lékárně, taky nevěděli a pak mě magistra řekla, že je to drahý a co když mi to nepomůže, měla jsem chuť být sprostá. No a dnes mi to připadá, jako by to bylo všechno vloni, tak se těš, o to líp ti to pak půjde. Pa pa všichni hrdinové

Šárka

Ahoj všem :-). Po přečtení Vašich příspěvků jsem se rozhodla, že taky Champix vyzkouším. Dnes je to 3. den, co ho beru. Včera jsem si zapálila až v 5 večer, protože jsem neměla příležitost (byla jsem na návštěvě u svých rodičů)a ani mi to nechybělo. Myslím si, že bych už kouřit nemusela, protože mi to moc nechutná, ale podle doporučení vydržím kouřit až do toho 8. dne, aby se mi to ještě víc znechutilo..:-). Kouřím asi 10 let 10-20 denně. Děkuji všem za příspěvky, které jsou velmi povzbuzující. Přeji hezký den a držím všem palečky!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce