Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
adm

K reklamě můžete použít jiné stránky tohoto webu

Ala

Ahoj vonící nekuřáci .Všechny moc zdravím jsem měsíc na champixu a 3 týden nekouřím je mi fajn ,žádné abstinenční příznaky nemám .Doufám že to takhle v pohodě půjde dál protože je to paráda .Zdeni držím ti palce aby jsi vydržela a ikdyž se ti to nepovede ted´ jednou to vyjít musí.Život je na nás někdy strašně zlej ale jsou i krásné chvilky a přeji ti aby jsi jich měla co nejvíc . Všem držím palečky ahoj Ala.

zdenka

když se podíváte na první stránku tohoto webu, tak tam je také diskuze o kouření, chmpixu a pod. a také tam radí lékařka, ale na diskusním foru, kam také chdím, vznikl, ne teda muj, ale prostě vznikl nápad se setkat my bývalí kuřáci v Praze, místo se řeší. Já to uvítala, protože tyto vánoce budou pro nás moc smutné, a já budu ráda když nebudu chvíli doma. Mělo by to být 27.12. Tak nevím, jste někdo pro i tady??? Budu ráda za odpovět, jinak beru champix a nekouřím, říkám si ,jen tak dál, jiná cesta pro tebe není, a to asi chceme tady všichni. ahoj ÁLO DÍK!!!!!!!!!!!!!!

pepek

Dobrý den, přečetl jsem skoro všechny příspěvky, ale nenarazil jsem na obdobný problém jako mám já. Je mi 53 let a poslední dobu trhám kuřácké rekordy, běžná dávka je 80 cigaret, ale dokáži nškdy i přes 100. Obecně řečeno mi 4 krabičky na den nikdy nestačí. Má někdo vlastní zkušenost s obdobným případem? Nebo z doslechu? Pokusím se o trochu černého humoru: Má význam CHAMPIX, nebo raděli koupit za pár korun rubáš? Děkuji za reakci. A opravdu to není žert.

zdenka

Tak Pepku SWTOJÍ TO ZA TO, MÁM S TÍM ZKUŠENOSTI, ZASTAV TEN POČET A ZKUS SNIŽOVAT, STOJÍ TEN ŽIVOT ZA TO.

Míla

Všechny srdečně zdravím a nejdřív pochvala mě a pro Andreu, nekouříme 70 dní a průběžně máme 1 až 2 kila navíc, což je úspěch č. 2. Jsme dobré, že jo? Už nás nikdo nechválí a tak to musíme udělat samy. Ještě v září jsem si nedovedla život bez cigára představit, takže věřte vy, co začínáte, že to půjde a zvládnete to. Pepku, nevím nad čím přemýšlíš, začni hned, jinak tu asi moc dlouho nebudeš, při takovém počtu.........to jsme si mysleli, že Sigrid je nejlepší :-)) Když jsem tě zmínila, jak se ti vede? Dlouho ses neozvala. Zdeni, já bych se klidně sěšla, do Phy to nemám daleko, ale jak se poznáme? A co podnikneme? můžeš napsat adresu toho druhého fóra? A dívali jste se někdo na stránky té paní doktorky, co nám psala včera? Za 2700,- K4 zřejmě balení chmx. a 7x sezení s psychiatrem. To jen proto, abyste si uvědomili, kolik ušetříme za naše kolektivní psychoterapie, které tady provádíme. Držte se, stojí to za to, život je těžkej, ale krásnej. A pište, pomáhá to všem! P.S. Andreo, mě teď došlo, že ke snídani nebyl tvarohový šáteček, tak to jde se mnou pěkně z kopce, už ani nepočítám neprohulené dny, došlo mi to až teď, to je super :-)))))

zdenka

Ahoj Mílo, dík za zájem, jsem ráda, ale já chodím na seznam, tam si dám do hledáčku champix a objeví se mě nejprve poradna odborného lékaře - champix - odvykání kouření, níže je pak toto forum, co si spolu nyní píšeme. Právě u te poradny je také diskusní forum, to tam uvidíš. Dej vědět zda už to máš, jinak díky, díky, pokud ta Praha vyjde, bude to takový muj únik, víš proč. Dej o sobě vědět a vy všichni další dny bez cigarety!!!!!!!!!!!!! ahoj

Andrea

Ahojky všichni! 70 dní bez, tomu říkám úspěch,za chvíli to bude stovka. Mílo, u mě taky žádná oslava nebyla, nemá mi kdo nachystat tvarohový koláček, leda bych si šla ďobnout vanilkový rohlíček. Ale obejdu se. Taky ty dny už tak nepočítám jako ze začátku, podstatné je, že nekouříme a chuť na cígo je menší a menší. Gratuluji ti k výročí aspoň já, když manžel zapomíná!!! Zdeni, už jsem o té Praze četla na druhém fóru, je to dobrý nápad, ale nešlo by to trošku blíž k mému bydlišti? Mám to do Prahy asi 200-300km, záleží přes co se jede. Mě by vyhovovala tak Olomouc a to bych měla ještě asi 50km daleko. To je jen taková legrace, vím, že jste skoro všichni od Prahy, tak si dejte sraz a pak nám všem poreferujete jaké to bylo!!! Po víkendu 2kila navrch, až dopíšu, jdu šlapat. Mílo, co ty tvoje tabulky? když nezhubnu, můžeš za to ty! Zapomímáš! Pepku, alespoň to zkus, my všichni co tady píšeme jsme byli silní závisláci, 30 let 20-30ks denně, nebylo to tolik co ty, ale závislost veliká! já jsem si nedokázala představit ani den, ani půlden bez! a už nekouřím 70 dní a v pohodě. Jdi do toho s námi, budeme ti radit a držet pěsti!!! Zdravím všechny, přeji hezký čajíčkový večer a pište a pište. Jdu na to! Papa

pepek

díky za podporu. Na Moravu jezdím rád. Zajímají mne i ostatní důvody, jak jsem se ke kouření dostal, i k tak silnému. Je to záležitost psychycká! ! ! ! Kouřím od 26 let. Nebo 24? nevím, ale po rozpadu manželství jsem přidal na intensitě. Poslední 4 roky násobil, štve mne to. Možná, že by CHAMPIX byl úplně zbytečný, kdybychom si urovnali mezilidské vztahy. K tomu by mohlo posloužit i určité setkávání někde, v Praze, na Moravě, škaredí, hloupí, tlustí i tencí. Mám zato, že díky internetu je to možné udělat celkem hned. Narazil jsem na toto forum včera, vyděšen po návštěvě plicního, neumím se orientovat , ale dovoluji si zde některé myšlenky pronést.

Zdenka

Andrej je jasný že tohle ti nemůže vyhovovat, ale já například jezdím k Olomouci, přímo do Pasek u Uničova, mám tam rodinu, otec pocházel od Vsetína. Tak možná v létě kdo ví, se můžeme sejít někde blíže k tobě. Jinak super že nekouříš, sleduji tě, ale bylo období, že jsem vás četla ale psát mě nešlo, ale přesto všechno ti také děkuji za podporu a drž se dál!!!!!!!!!! Já mám teprve 4 den bez cíga, tak zatím nic moc, ale snad už to nyní vyjde.ahoj

magdule

ahojte všichni, dnes jsem si vyzvedla recept a mám doma champix. Mám ale docela strach jak mi po něm bude, hlavně nevím jestli to má vliv na řízení auta. taky mívám problém se žaludkem tak se děsím nevolností, ale chci přestat kouřit tak nejspíš ráno udělám první krok. držte mi palce

Míla

Všem krásné dobré ráno i celý pracovní den. Magdi, ničeho se neboj a začni zobat, nevolnosti ber jako těhotenské a za 3 měsíce máš pokoj, nesmíš být na lačno, je třeba prášek hodně zajíst a zapít. Zdeni, kouknu na ty stránky večer, teď nestíhám, a pak dám vědět, 27.12. navíc pojedeme do Prahy na návštěvu, tak bych to spojila, to by bylo fajn. Pepku, nevím, jak to myslíš, já mám vztahy v pohodě a přesto jsem hulila jako komín, o tom to asi nebude, leda že by ses tak moc neměl rád, že se jako ukouříš? Andreiko, já nezapomněla, ale já je prostě někam dala a nemůžu je najít, tak zatím šlapej bez tabulek hezky 3x týdně a já to do vánoc nějak vyřeším a v novém roce začneš pořádně. Jo a těm, co začínají a ještě se trošku trápí přeji aby to zvládli a aby jim ten dnešní den utekl. Držte se!

zdenka

Ikdyž od 17.října každá středa mě přináší trauma, dnes jsem to přemohla a každému z vás přeji hezký nekuřácký den, Magdi ničeho se neboj, auto jsem řídila anyní beru champix opět a nic to nedělá, hlavně ho neber na lačno, ale i to se dá zvládnout. Hezký den všem!!!

Lída

Zdravím vás všechny a obzvlášť jsem ráda,že je tady s námi už i Zdenka. Tak hlášení: dnes je to 107 dnů co nekouřim - samozřejmě radost ( někdy se zasteskne po tom cigárku ale je to jen slabé a dá se tomu odolat). Na setkáni také nemůžu, mám to do Prahy daleko jsem od Opavy tak je to přece jenom dálka. Jinak jsem ráda ,že tato diskuse existuje , skutečně hodně pomáhá, když je splínek ,zapnu počítač přečtu si co která dělá jak si vede a hned je člověku líp, proto jsem ráda když přibudou nováčci a tady se stále něco děje. Ti co ještě nejsou rozhodnuti, zda jít do toho nebo né , tak já si myslím ,že je třeba to zkusit a když se to povede tak to opravdu stojí za tu neskonalou radost která se dostaví. Všem držím palce, těm co nekouři i těm co už nechtějí , ať se nám jenom daří. Zdraví Lída

sigrid

Vaše příspěvky čtu, ale nějak není co psát. Pořád přešlapuju na místě. Vyzkoušela jsem Frantův recept na rychlé nekouření, leč nezabral. Takže teď vím, že jsem na tom "závislá jak na heráku", z čehož logicky plyne, že budu asi jediný místní neúspěšný odvykač. Světlé zítřky se mi jeví asi tak, že v jedné kapse mám krabici chmpx, v druhé cigára a na nose kyslíkovou masku. Poněkud depresivní představa. Spíš taková velkopáteční než adventní... Všem držím palce a gratuluji k dalším a dalším dnům nekouření. A ještě pro Pepu - pokud to jenom trochu půjde, asi by to chtělo odvykat s pomocí nějaké poradny a lékaře. Zdá se, že čím vyšší je úvodní dávka cigaret, tím obtížnější je odvykání. I se champixem.

Míla

Sigrid, nebu%d depresivní, půjde to, jen to chce čas. Navíc je tak hnusně a pořád nízký tlak, že mají blbou náladu všichni, teď není nejlepší období na boj sam a se sebou, tak zobej a nech tomu volný průběh. Vůbec nepíšeš, kolik dní už chmx. bereš, kolik ještě kouříš a jak ti to chutná? Vždy je o čem psát, všechno, co prožiješ sem hezky hoď, uleví se ti a ostatní budou moci reagovat. Koukni na janu, 16 dní taky překouřila a najednou to je radosti :-)) Tak co, bude to lepší? Napiš, zajímá mě to. Pa

Jana

Ahoj všichni nekuřáci,ahoj bojovníci sami se sebou. Dnes je to 18 den, kdy beru champix a už druhý den nekouřím a nemám na cigáro chuť! Kouřila jsem skoro 30 let a poslední dobou 20 denně. Za dva týdny budu mít narozeniny a rozhodla jsem se nevstoupit do druhé půlky života jako závislák a slaboch. Mám sama ze sebe radost. Ještě dotaz - po celou dobu užívání champixu mám poruchy spánku a když už usnu, pronásledují mě nesmyslné sny. Dříve jsem něco takového neznala. Připisuji to "absťáku". Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho to může trvat? Přeju všem, ať vydrží ve svém úsilí. Jana

Míla

Ahoj Jani, nesmyslné sny jsou vedlejším účinkem chmx. a nejspíš je budeš mít celou dobu užívání, ale až snížíš dávku nebude to tak časté. Já mám divné a živé sny i bez chmx, takže s ním jsem si fakt užila, nebyla jsem schopná ráno rozlišit, co byl sen a co realita, co jsem si kde domluvila nebo co udělala, bylo to náročné. Teď už neberu a sny se vrátily do normálních kolejí. Tak vydrž, nekouříš zatím krátce, časem jistě snížíš dávky a bude to lepší. Jsi borec, tak se nenech zviklat a vydrž, když to vyjde, budeme na Václaváku se Zdenkou i za vás.

Míla

Dobře, ale stejně to pak bude nutno ještě zopakovat, aby to nezapadlo a nově příchozí věděli, že je to i pro ně. Takže 27.12.2007 v 15:00 na Václaváku u sochy koně "pod ocasem", poznávací znamení - bílý čistý papír v pravé ruce (to je symbol čistoty našich plic.:o)))). Trasu bych volil klasicky dolů na Můstek, dále na Staromák (strom, trhy), cestou prohlídky kiosků, volná konzumace všeho co nekouří. Pak Celetnou na Nám. republiky, kde oficiální program skončí s možností navštívit Paladium (lákadlo zvláště pro mimopražská děvčata). Praha bude nádherně nasvícená, my nebudeme smrdět a chrchlat a už nebude ten předvánoční frmol, já už poslední týden před vánocema nechodím do obchodů. Viděl jsem, že probíráte vaše roky, jestli to někoho zajímá je mi 48, jsem tedy vemi mlád ale hodně už jsem toho zažil. Tak se prosím vyjadřujte.

Míla

okopírovala jsem z toho druhého fíra nabídku na ten sraz, doufám, že mě za to neukamenují, myslím, čím nás bude víc, tím lépe. A proběhl tam zlepšovák na poznávání - na jedné straně papíru přeškrtnutý cigáro a na druhé straně číslo vyjadřující počet dnů bez cigára. Mě se na tom chatu špatně čte, nevidím tam pořádně datum a čas, hodně se to blýzká a navíc je tam několik podskupin a tak se v tom i blbě orientuju, ale to setkání je hezký nápad, tak se snažte, ať můžou vyrazit i ti, co zatím pokuřují

Janina

Tak dnes je to 77 dní co nekouřím a 5 dní už neberu ani Cham.Zatím je to v pohodě a ani na to nemám chuť.Stále mi to děsně smrdí,což si myslím,že je v mém případě dobře.Jinak co se týče srazu,je to báječný nápad.Mrzí mě,že se nemůžu zůčastnit,jsem bohužel celý den v práci a nelze to už vyměnit.Tak si to tam užijte a ne abyste si samou radostí zapálili.:-)).

Janina

Je vidět,že už dlouho nechodím do školy,protože neumím počítat.Nekouřím 77dní,ale 89 dní!!!!!!Myslím,že to ale není podstatné,hlavně,že nekouřím a Champix mě v tom boji opravdu pomohl.Vy,kdo ještě váháte,jděte do toho,moc vám držím palce:))!!!!!!!!!

sigrid

už to beru čtvrtý týden a teď bojuju s tím, abych to stlačila pod deset. Bohužel mi každý cigáro ještě pořád chutná a občas se i přistihnu, že se mi sbíhají sliny :-((. Vydržím bez toho třeba půl dne, ale pak si musím dát dvě rychle za sebou. Šidím to, jak se dá, ennosím cigarety s sebou z baráku, nechávám je zavřený v šuplíku atp. Positivní je, že vydržím dlouho ráno než si zapálím tu první, pomalu to posouvám k polednímu. Máš pravdu s tím počasím, tady už nevysvitlo sluníčko ani nepamatuju, buď sněží nebo prší nebo taje a tak pořád dokola. Fůra bahna a nebe visí na protějším kopci už čtyři dny. Normálně mi to nevadí, k téhle době to prostě patří, ta pravá šumavská zima přijde zpravidla až v lednu. Jenomže teď mám docela obyčejný strach. Nedovedu si představit, co by bylo, kdybych to nezvládla. Opravdu se mi už špatně dejchá.

Anka

sigrid, zabojuj ještě, jakkoliv se ti to zdá těžké, že bez toho nemůžeš být, že život bez toho není hezký. Já ještě nemohu hovořit a prsit se výsledky, protože mám za sebou teprve dva čisté týdny, byly sakramentsky těžké a myslím, že ještě budou, ale už poznávám , už na mne blýská to lepší z života nekuřáka. Chuťe se mi paradoxně vrací při vzpomínce na něco moc krásného, než ve stresu, o to je to myslím horší, nebudu to ale soudit. Sigrid zabojuj.

Anka

a Mílo, taky děkuji, že jsi tady vždy a za všech okolností. Jsi podpora pro všechny a velká naděje, že to jde, když se chce.

IAN

Zdravím Vás Sigrid, trochu z mé zkušenosti. Champix jsem začal brát 31.08. a svých 20-30 denně jsem kouřil až 29.09. Sice ten poslední týden už tak nějak bez chuti , ale ta pohoda s cigaretou po nějaké činnosti byla pořád stejná. V neděli 30.9.jsem ráno začal přemýšlet kde si zajdu koupit cigarety, žádné jsem doma neměl,a nějak jsem zjistil , že vlatně na cígo nemám chuť. Takže dnes je můj 68 den bez cigarety. Nejhorší pro mě je , že po třiceti prokouřených letech , mi to i teď voní. Tak se musím pořád hodně přemáhat. IAN

sigrid

Iane, opravdu jste přestal z 20 cigaret ze dne na den? Díky za odpověď.

IAN

Ano , v sobotu dvacku a v neděli už nic.Ještě k champixu , první a druhé balení jsem bral podla předpisu , bez jakýchkoliv vedlejších příznaků , teď beru půlku ráno před snídaní a pak už nic. IAN

sigrid

Díky moc. Už jsem to jednou takhle zkoušela, ale vydržela jsem jen do odpoledne a pak si zapálila. Výsledkem byla obrovská ztráta sebedůvěry a deprese. Ale zdá se, že bych to měla zkoušet pořád znova. Já potřebuji zatím plnou dávku chmpx. Už k večeru cítím, že chuť stoupá a musím si vzít druhou tabletu. Díky Vám a vydržte, i když to voní!

zdenka

Ahoj, já jen ze své zkušenosti vím že zkus to vydržet celý jeden den, a ten champix ti už ty další den to zoškliví dost na to, aby jsi si řekla když jeden den, proč to nevydržet další, u mě to opravdu fungovalo.Jinak Mílo dík za to ,že jsi to zde uvedla o tom srazu, snad to vyjde.Jinak nekouřím, určitě chut na cigaretu je, ale snad budu silnější já, Zatím to tak je. Mějte se hezky!!!

Míla

není vám hamba? To nemůžete napsat pár žvástů. nAPŘ. KLÍdeK, ZVLÁDNEŠ TO, nebo nebojte holky, jsme tu taky....aby se vám něco nestalo.......dva chlapi na celým chatu a mlčí........................ ........

Mika

Sigrid nezoufej, půjde to, i když třeba pomaleji než jiným. Vždyž po tvých vykouřených 50ti denně je přece úspěch, že jsi to snížila o ČTYŘICET cigaret DENNĚ!! Drž se, zvládneš to.

Jana

Ahoj, včera jsem poslala příspěvek poprvé a ozvala ses ty, Mílo. Veliký dík za podporu. Je to dobrý pocit, přečíst si "teplé lidské slovo". vědět, že v tom nejsem sama. Že nás je takových víc, že tady funguje takováhle komunita, kde se řeší společně problém kouření. Z každého příspěvku vyzařuje podpora a důvěra, ale dokázat to musí každý sám... Dnes mi nějak chybí životní energie. Dříve bych si určitě zapálila a počkala na ni. Teď si říkám, že je to jen počasím. Až vysvitne sluníčko, bude určitě líp. .. Pozdrav všem. Jana

zdenka

Ahoj , je dobře že jsi tyto stránky našla Jani, protože už vím že nejenom mě, a to sem chodím od června, ale i dalším moc pomáhají, a věřím že pomůžou i tobě, hlavně piš, dávej o sobě vědět. Mílo ty jsi tady takový patron!!! hezký den

Míla

ahoj všichni, zřejmě si ze mě nějaký čertík udělal legraci, nebo se nějaký blázen jmenuje stejně jako já, chci vás jen ujistit, že jsem včera o půlnoci spala jako nemluvně. Snažím se sem nakouknout každé ránoa večer, kdyby byl někdo v úzkých a nikdo mu nenapsal, mě totiž takto na začátku pohohla Martina, měla jsem krizi a její slova mi pomohla. A navíc se tu vykecám a je mi líp. Všem vám držím palce a sobě taky, ještě pořád se moc bojím, aby mě nenapadla nějaká pitomost. Dneska jsem celý den myslela na Sigrid, protože všude hlásám, jaká je to super věc, ten chmx. a její výsledky mi to trochu kazí. Já si myslím, že bys měla být na sebe přísnější a prostě si určit, kdy si další krabičku nekoupíš a hotovo. Zavřít se doma, depku vylítat se psama v lese, nebo trpět a meditovat, cokoli na sebe vymyslet, ale už žádný nekoupit. A třeba si tu poslední krabičku budeš hodně šetřit, aby ti vydržela co nejdéle. A třeba protrpíš pár dní, ale ono to za to stojí. Kouříš pořád doma? No tak si to zakaž a choď ven, někam hodně daleko, aby tě nikdo neviděl. Nabízím ti svoji ruku, aby ses jí chytila a pevně držela, až bude krize (jsem mrňavá, ale sílu mám jak kůň a udržím tě). Přes to ale musíš pořád myslet na to, že jsi velký kus práce udělala, tak to nevzdávej, nemůžeš se na to přeci vykašlat, kvůli nám a hlavně kvůli sobě! No a všem ostatní blahopřeju a držím palce, aby voňavý život buď brzy nastal a nebo co nejkrásněji pokračoval. A nezapomeňte, že jsme všichni dobří a budou z nás borci - nakonci pa pa a hezký večer

sigrid

ozvu se až se mi to povede.

cihlis

Ahoj lidi, podlouhé pauze Vám zase píšu. 25.12 to bude 7 měsíců, co mamča nekouří. Velikou oporou jí je taťka, který doma ani před ní nekouří. I ten již snížil počet na 6 denně a stále čeká na den D, kdy spolkne první champix. Všem, kteří chtějí přestat držím pěsti a těm co přestali ať to vydrží. To přece za ten pocit svobody stojí, nebo né? já jako nekuřák Vás v šechny podporuju, jelikož jsem to doma čuchala dost dlouho a dost často tu nebylo ani na krok vidět. ;-) a teď tu voní cukroví a je to NÁDHERA. Tak všichni vydržte, protože nekuřák to bude mít hodně těžký. Už ani v tý hospodě si nezapálíte! Tak pa

magdule

opravdu tyhle stránky jsou super, protože určitě nejen mě dodávají odvahu a podporu v odvykání. Dnes beru champix 3 .den a z dvaceti denně jsem to stáhla na 10. Prostě nějak mi přestalo chutnat i když zvyk je zvyk. Taky mi začaly cigára smrdět, zvlášť u druhých lidí a nebýt toho, že se pořád pohybuju mezi kuřákama, kteří mě neustále svádí, abych šla na kouřovou asi by ten počet byl nižší. Takže můžu doporučit všem co chtějí skončit určitě vyzkoušet!!!!!! Zatím jsem ale na začátku takže uvidíme. Dnes jsem v lékárně vyzvedla champix i pro manžela, který kouří 40 denně, zítra ho začne brát. Jsem zvědavá jaký efekt to bude mít u něho, ale doufám, že podobný. Jinak všem držím palce a určitě vyzkoušet!!

Míla

Ahoj všichni a hlavně všem, co začínají, je to těžký, ale lze toi zvládnout! Tak se nedejte a držte se, stojí to za to. Dneka jsem měla se svými kolegyněmi " vánoční besídku" Nemohla jsem kouřit - protože nekouřím, nemohla jsem pít - protože jsem byla autem a nemohla jsem jíst - protože nechci přibírat. Jak myslíte, že to dopadlo? Jela jsem domů, protože mě to nebavilo a sledovala jsem všechny svoje nekouřící kolegyně, co je nat om baví. No, než se dostaneme do normálu, bude to ještě trvat, ale hlavně že víme, co nechceme. Nechceme hulit!!!! Protože nás to ničí!!! Tak se nedejte, určitě bude líp a stojí to za to. No a kdo přijde 27.12 na Václavák? Zdeni, jak se držíš? A ty Jani? Sigrid, překonej depku a napoj se, musí to jít! hezkou dobrou noc a zítra pa pa

zdenka

Ahoj mílo a vy všichni, věřím že dál nekouříte jako já. Dnes mám dvanácku noční, zítra to samé, tak vás nebudu moci ani navštívit, budu toho mít jako vždy dost, mě ty noční začínají dost vadit, ale co se dá dělat, mám 3 roky do důchodu tak musím vydržet. Dnes chci během dne udělat něco doma, tak ten čas budu mít nabitý. Tak se držte a v pondělí ahoj!!!

Andrea

Ahoj Zdeni, Paseky znám, je to pěkná vesnička a dost se tam staví, je tam taky velké sanatorium. Kdyby jsme nepřestali kouřit, mohli jsme se sejít tam! Obdivuji tě, že i v takové těžké době nekouříš. Před nedávnem jsem měla taky zlé období, ne jako ty, ale v celé rodině. Běhěm 4měsíců jsme dělali 4 pohřby, manželovi rodiče, švagr a moje maminka. Bylo to těžké, vážila jsem pěta půl kila a při životě mě držely cigarety. Všichni byli nekuřáci a všechno bylo nečekaně. Ale život jde dál! Všechno přebolí,i když ne úplně,ale aspoň utlumí. Nekouřím 10 týdnů, jsem celkem v pohodě i když jsou chvilky, kdy bych si práskla. Vím, že nemám vyhráno, už jednou jsem nekouřila půl roku a po jedné!!! cigaretě jsem začala zase znova.I proto ještě pořád beru champix, jenom ráno půlku a mám to spočítané až do 28,1,2008. Už bych nechtěla znovu začít, ale asi to nemám v hlavě tak srovnané jako třeba Míla. Tyto stránky mi hodně pomohly a pomáhají. Všem, kdo začínáte držím pěstičky, pište, svěřte se s problémem a uvidíte, že to bude dobré. Champixmane, Franto, co je s vámi? Doufám, že jste nezačali? Ozvěte se! Pepku, a co ty? Už sis nechal napsat prášky? Na co čekáš, jdi do toho, za pokus to stojí a možná právě ty to zvládneš v pohodě. A pro Sigi, vydrž!!! nevzdávej to, neříkej, že ti ty cigarety chutnají pořád stejně! Až si zapálíš, sleduj, co to s tebou udělá. Já si myslím, že ti to nechutná tak jak předtím, teď už to je jen zvyk, který musíš překonat. Já vím, že se mi to kecá, když už jsem to zvládla, ale taky jsem se s chapixem překuřovala kdo z koho. A já!!! jsem vyhrála. Bojuj a piš, i neúspěchy se tady řeší! Tak, už jsem se vykecala a hurá do práce! Čeká na mě odmražený mrazák, tak jdu na to! Mějte se hezky, nekuřte a pište! pomáhá to vám i nám! Papa

Franta

Ahoj Andreo a ostatní, nezačal jsem znovu, to bych si asi musel sám nakopat do ..píp... Táhnu teď 13 týden a dopředu vím, že to je šťastné číslo. Ta hektická doba už u mě pominula, takže zde nejsem 20x denně, jako dřív a spíš to jen tak občas sleduju, jak to přebírají jiní a má to tak asi být. Jinak 2 týdny už jsem i bez CHx, není s tím žádný problém. Takže všem držím palce, bojujte, stojí to za to.

berona

Ahoj všichni:).Je to 5minut co mi manžel šel koupit ty "zázračné"pilulky do lékárny.Jsem moc velký slaboch a tak všechno vsázím na Champix!Byla jsem překvapená,když jsem si ve vyhledávači zadala Champix a našla toto.A mám dotaz-ta nevolnost,je opravdu velká?Nebo to jde zvládnout v pohodě?Je před vánocema a tak nevím jestli s tím pro jistotu nemám počkat až po svátcích:).Mám děti a nechtěla bych nám všem pokazit Vánoce tím ,že mi bude blbě.Díky

Míla

Ahoj, a neboj, blbě je každému jinak, ale zvládnut se to dá. A nic neodkládej, svátky zvládneš a možná už bez cigára, to by byl nejhezčí dárek pro tvoje děti. Doporučuji koupit si ještě kapky Hylak, stojí 50,- a mohou je i děti, takže žádné další svinstvo, pomohou okamžitě, tak by bylo dobré mít je připravené. Já se taky bála, že mi bude zle, nakonec bylo, ale ne tak, že bych nemohla fungovat a to pracuji na 1,5 úvazku, dá se to překonat. Tak ti držím palce a hned začni zobat, vždycky stojí za to se pokusit s tím seknout a s chmx. máš velkou šanci. A dej o sobě vědět, rádi bedeme sledovat, jak bojuješ a pomalu se řadíš mezi nekuřáky.

berona

Teda,to je bezva si takhle o tom pokecat a nechat si poradit.Tabletky jsou objednané,odhodlání je taky,podpora(i od manžela :) )veliká a tak jdem do toho...Určitě se ozvu a kdybych měla nějakej problém,vím kam jít.Takže DÍKY

zdenka

AHOJ ANDREO, MÁM RADOST PROTOŽE POKUD DO PASEK V LÉTĚ ZAVÍTÁM, TAK TI DÁM VĚDĚT, Mílo ty nás tady všechny moc dáváš dohromady, máš velkou výdrž v tom psaní a podpoře. Vítám zde b eronu, je to dobře, vzpomínám si na sebe, někdy v květnu jsem také tyto stránky objevila stejným způsobem a jak mě pomohly.Je to prima, jen připomínám kdo jste z Prahy nebo blízkého okolí, tak toho 27. prosince sraz u koně na Václaváku v 15.hod. Dává se to sice dohromady na druhém foru, také nekuřáci, ale když nás bude víc nebudem se vlka bát nic, znáte to přeci. Přemýšlejte o tom, snad to vyjde a bude sranda, já nyní takové úniky potřebuji protože když ten stesk po mužovi útočí je to vlna tsunami, není úniku. Ale je to běh na dlouhou trasu, to já vím. tak se všichni držte ,já du v 17 hod. na dvanácku noční, ale ráno si vás přečtu, pak mám 2 dny volno, na které se těším. Držte se!

Michael

Kouřil jsem cca 40 až 60 kousků 27 let a ani den jsem nevynechal. Zaslechl jsem o Champixu. Moc jsem tomu nevěřil, neboť jsem za svůj život přestával kouřit několikrát a za různé kůry jsem zaplatil dost peněz. Myslím žvýkačky, nálepky, pastilky atd. Vyzkoušel jsem dokonce kouzelníka Dolgušina, akupunkturu, magnetickou rezonanci, ale nic. Říkal jsem si, že pomůže pouze, kdyby mi zašili hubu, ale určitě bych se oklamal a zakouřil si nosem. Po těchto útrapách jsem se rozhodl pro poslední záchvěv, a to Champix vyzkoušet. Koupil jsem jej v Praze, bez receptu za 920,-Kč (2mg), kůra na 14 dní. Již ta cena k něčemu zavazuje, ale za 14 dní, pokud to vydržím, utratím to samé a ještě mi bude zle. Musím říci, bomba. Oslavil jsem 100 hodin, 200, 300 a 24.12 2007 to bude 5 měsíců. Nejsem zlý, podrážděný, nemám “absťák“ ale přibral jsem 12kg a neví, co s tím. Dejte radu. Díkyyyyyyyyyyyy.........

champix

Dobry den,rad bych se vas zeptal kde jste koupi champix bez předpisu,nechce se mi k doktorovy pro předpis,psal jste že někde v Praze moc děkuji za odpověd,pište na [email protected] ještě jednou děkuji Syřiště

Míla

Ahoj všichni, držíte se? Zdeni, máš ty noční za sebou a čekají tě zasloužené dny volna, tak si pořádně odpočiň. Vypadá to, že se na Václáváku setkáme jen my dvě,ale to snad nevadí. Chodím sem a píšu, protože mě to samotnou drží nad vodou. Od začátku jsem si zakázala jídlo , abych nedopadla jako Michael a musím říct, že je to docela těžký. Nemám chuť kouřit, strašně mi to smrdí, ale mám jakousi touhu po něčem, vím, že jídlo by mě částečně uspokojilo, ale cpát se nechci, takže to něco mi chybí a nejspíš je to touha po cigaretě. Dá se to zvládnout, ale pořád to tu je a já nevím co s tím. Takže si nemyslete, že to mám v hlavě úplně srovnané, kouřit nechci, ale nevím, co sama se sebou, snad to přejde. No a tady na chatu se odreaguju a ujistím, že v tom nejsem sama. Michaeli, jediná rada je nejíst a cvičit, jenže je to těžké, to já vím. Gratuluju ti k tvému výkonu a už to vydrž, Ježíšek ti za to jistě něco nadělí. Hezký nekuřácký den a pište, večer se vrátím a budu se těšit na vaše příspěvky, pa pa

Leny

teď jsem vám napsala hrozně dlouhej příspěvek a po přidání mi zmizel. No zkrátím to. Dnes začínám třetí týden nekouření, docela to jde. Mám občas trochu nervy (např.teď, když to píšu znovu a nevím, jak to zase dopadne) a taky dvě kila nahoře (taky úspěch). Jestli to takhle půjde dál, nevím, asi budu nosit pytel. Ale nic si z těch kil navíc nedělejte. Já jsem si to uzavřela tak, že je lepším být korpulentní (ne zas moc) nekuřák, než vyschlej,hubenej a uchrchlanej kuřák. Nevím, co s tím sladkým, to mě teda bere. Teď se večer snažím, tak si vždycky oloupu několik mandarinek a pomalinku je jím. K televizi doporučuji. Takže všem vám držím pěsti, hlavně už něco dělejte (ti co ještě nepřestali). Sigrid, zkus aspoň ten jeden den, jak už ti to tady někdo radil, uvidíš, že ti to dodá sílu a sebevědomí. Za zkoušku nic nedáš. Mějte se fajn a pa.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce