Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vlasta

Rimankaa ano patří to k tomu,já byla jak blbá nesoustředěná,když mi někdo něco řekl vzápětí jsem to zapoměla,někdy jsem si připadala jak zfetovaná,výkyvy nálad chvíli radost,pak zase zlost,protivná pak zas milá.Já jsem se začala cítit normálně až když jsem začala brát za den 0.5mg,tak se to dalo do normálu,ale hlavně,že nekouříme to je důležité tamto se dá všechno vydržet.Akorát mě štvou kilíčka už to jde na mě vidět,že je nějaké kg nahoře a to moc nejím a sladké vůbec ne.Mějte se a krásný víkend

rimankaaa

KAMIL, aj ja by som dnes mala 13, keby som nespravila hlúposť :/ ale človek sa učí stále, že? najmenej mesiac nepáchnem do krčmy :)) (maybe aj viac) ale každopádne gratulujem, s CH je to pohodka, som zvedavá, keď to vysadíme.. VLASTA, som rada, že sa to dalo do normálu, ja som sa zľakla, že zblbnem úplne hh fakt to na sebe vidím, a najmä ostatní, tak preto tá panika :) a vidíš, mne by tie kilečká bodli, ale ja ani za toho pána pribrať :) (mám nejaké problémy so žalúdkom, dosť som schudla za posledné mesiace, tak dúfam, že to rýchlo dohoním (bože, to je blbé slovo :D ). pá a pekný večer!

Megan
3x

Tak tady je ta SVOLOČ z Liberce http://suvenyryliberec.webnode.cz/

Jan Cidrych
1x

Megan pamatuješ si jak jsi mi jako jedinný zde sprostě nadával? A děkuji za reklamu

Jan Cidrych

Dedukuji .Možná to nepsal Megan i když mi minulosti nadával. Tipuji záškodníka Oldu z Abecedy zdrav "alkoholismus" ,který přetáhl z doktorky na mne i sprosté nadávky č.urák. Při klik na mé jméno se objeví Oldův přetah ze serveru doktorka. Nikdo se nevyhne anonymním sprostým nadávkám. Proto vvystupuji plným jménem.

Stenlák

Dobré ráno . Kamile, Rimankaaa , Jano . Doufám že se držíte

rimankaaa

Dobré ránko aj tebe, jasnačka, že sa držíme, dúfam, že aj ty ;) dnes týždeň, no som happy :)

Kamil

Dobrý den. Joo já se držím a jsem překvapený, že to není nic moc těžkýho a jsem moc rád. Dnes 14 den tak jsem rád, tohle se mi ještě nepodařilo.

Ivča

Ahoj bojovníci. Kamile, s chmp je to fakt hračka. Taky jsem byla před 2 lety v šoku, že prostě nekouřím. Za 30 let jsem vydržela max. týden po nějakých dávkách elektriky do ucha v Chomutově. Prý zázrak. Mě to pomohlo na týden. Ale chmp, to je fakt bomba. Řekla bych, že přestat s ním je opravdu sranda, ikdyž vyjímky se najdou, třba Stenlák, ten chudák trpí, ale většinou se to snáší dobře. Hlavní je to potom udržet. Ale to už záleží na každém z nás. Poiud znova začne, tak je to z blbosti. To je můj názhor. Tak se drže.

Stenlák

Jo jo držím se . Díky za optání .

Sylva

Ahojky všichni. I já se držím, za pár dní to bude 3 měsíc nekouření. Nikdy by mě nenapadlo, že to takhle dokážu. Je to jenom díky CH, vím, že jinak bych to nedala. Kouření denně, celou krabičku. Bez cigárka ani krok - teď - cítím se nezávisle, voňavě, ale bohužel ty kila☺. No nějak se to snad spraví. Moc vám (kteří pojedou) na sraz přeji krásné počasí, bezva zábavu a bez kocoviny. Snad mi to vyjde příště (teď-zdravotní problémy), sice to dobře dopadlo, ale na cestování se necítím. Neodpusím si poznámku, že se mi sem na diskuzi před pár dny (a všici víme o co jde) chodilo příjemněji, cítila jsem takovou bezva "rodinu". Ještě k tomu CH: beru denně půlku, protože po vysazení to ještě nebylo v normálu. Všem co začínají, nebo jsou na začátku přeji, aby vydrželi - stojí to za to, opravdu. krásný zbytek víkendu.

Kamil

Sylvi, myslím, že se to nespraví... Asi budem muset trošku víc hejbat zadkem, jako že začínám taky a zavčas, protože za těch 14 dní jsem "povyrostl" o 4 kg a to nesahám po jídle víc než jindy. Ale ty cigárka jsou takový svinstvo, že žerou i ten tuk nebo co... No já do toho šel s tím že po 3 měsících si koupím startovací a začnu ho jíst obráceně, takže jak jsem začal, tak skončím. Pravda, že má výhoda je že to mám přes známého doktora přímo z velkoobchodu nižší o polovinu marže lékáren, takže vlastně malinko šetřím už teď protože to je levnější, než cigarety za měsíc. Ale díky tomu co tady píšete jsem byl o konci svého braní champixu přesvědčen že to ukončím zvolna. Zase takový machr se necítím. A je pravda sylvi jak píšeš - voňavě- já dnes poprvé zavíral okno když si soused pode mnou zapálil a cítil jsem to. Je to krááááása...

Jan Cidrych
4x

O té svoloči jsem nepsal já .Za druhé radši hýbejte tím zadečkem at zhubnete ,napadání druhého Vám nesluší. Je to zde svobodná diskuze a tak mohu všem slušným přát úspěch. Jestli Vám to vadí ,tak to na sebe nevztahujte ,nemyslím tím podporu lidí co si ji neváží. Klidně nahlas VŠEM SLUŠNÝM PŘEJI HEZKÝ DEN A ÚSPĚCH V NEKUŘÁCTVÍ

Jan Cidrych
4x

Dokažte ,že za něco stojíte.KDYŽ JSEM DOKÁZAL PŘESTAT KOUŘIT JÁ ,TAK VY TO DOKÁŽETE TAKÉ. ač v nemilosti ,fandím Vám všem,ukažte ,že za něco stojíte .Totiž zhodnotit nekuřáctví dokážete až s odstupem let . Je to obrovská věc a já žiji ,jenom díky tomu ,že jsem přestal kouřit .

Kamil
19x

I pro p. HAJDINA :: Vážený Jane, z jaké pozice si dovolujete psát tyto urážející ponižující a Vás povyšující zprávy??? Jsem něco míň než vy, že jsem kouřil??? pokud to nezvládnu a kouřit znovu začnu tak jak můžete dát takhle najevo že jste něco víc, než kterýkoli kuřák??? Jako když jsem kouřil nebo budu znovu kouřit tak nestojím za nic, nebo co??? Předpokládám, že jste tímto nechutným povyšujícím se výrokem urazil nejenom mne ale více uživatelů pojídajících champix a ne bonbony.

Jan Cidrych
4x

Ne já měl na mysli tu zprávu ráno jak jsem četl v tisku ,že ročně umírá na kouření pět milionů lidí. .Co se týká Vás Vždyt to neplatí Vám ale těm co chtějí skutečně přestat kouřit.Zbavit se závislosti na kouření něco stojí a já si těch co skutečně přestali kouřit velice vážím .Mohu posoudit co to stojí sil.

Kamil
18x

I pro p. HAJDINA :: Jsme snad něco méně??? Z jaké pozice vás zde vlastně vaše vlastní vůle ponechává?? z jakého důvodu vám to vůbec umožňuje p. Hajdin??? Nekouříte jak jsem pochopil 30 let. Nepoužíval jste champix, nepoužíváte ani jej používat nehodláte. Nemáte tedy žádnou zkušenost ani žádnou pomoc a radu nepotřebujete. Jasně vám bylo dáno najevo že jste zde naprosto nechtěný a věděli ti lidé proč. Váš příspěvek mě opravdu silně urazil a to jsem vás nikdy dříve nezažil.

Kamil
19x

I pro p. HAJDINA::: vleste si p. Jane do porcelánového hrnečku, nezapomeňte si větrové bonbony ať to zvládnete a nemáte větší psychický problém a přestaňte si brát do ust lidi zde a tím mám na mysli tu nechutnou zprávu ať dokážeme že stojíme za něco. Pane víte naprostý prd jací lidé se zde pohybují a píší, z jakých společenských vrstev pocházejí, jaké je jejich povolání jejich životz, tak jak můžete psát ať stojí za něco??? Copak cigareta v koutku, champix v puse nebo nic s toho rozhoduje o tom jestli za něco stojí???

Jan Cidrych
4x

Vážený pane ,zde je to o nekuřáctví a ne kdo co dělá. Ten kdo se dokáže zbavit závislosti na kouření ,ta to se nedá koupit a dokáží to jen lidé s PEVNOU VŮLÍ . To už tak u závislosti je.

Jan Cidrych
4x

pane Kamil .Jasně že stojí .Pevný člověk má pevné morální zásady a stojí si za svým Pevným rozhodnutím a to bezesporu POLOŽENÍ CIGARETY A DOST URČITĚ JE. Můžete měnit diskuze ale před závislostí neutečete a nikdo za Vás rozhodnutí přestat kouřit DODRŽOVAT NEBUDE.

Kamil
20x

P. HAJDINE: navštívil jsem tyto stránky, abych se něco dozvěděl, abych získal radu a měl určitou podporu. Posledních pár dní zde stojí za úplnou vyliž pr.del a vám je to snad jedno??? Raději příjdete o návštěvníky, kteří zde řeší své problémy a pomáhají si podporují se a místo toho budete tolerovat člověka, který tady tu vyliž pr.del vytváří???To opravdu chcete přijít o tyto lidi, díky kterým jsem se zde cítil dobře??? Nemusíte odepisovat jelikož to budou stejné bláboly jako výše. Nejsem nijak zaujatý vůči jc, neznám jej ani jsem dříve nic nikde nečetl, jen mě už opravdu štve jak to zde narušuje a nechápe že není nikým vítán. A teď si vesele urazí jak stojíme za nic pokud to nedokážeme? kdybych zde přišel i jako kuřák pro zjištění tak mne to urazí natož teď. Jděte s ním do háje, copak vám ta hloupá osoba za to stojí? není lepší se zde přátelsky stýkat???

Konča
7x

Už jsem zde nechtěla nic napsat, ale musím. Kamarádi web diskuse.fifinky.eu a tady si to můžou s JC třeba vytapetovat.

Kamil
1x

Tak já tam jdu hned, snad ten člověk zůstane zde

Kamil
1x

Takže u fifinky jsem KOZMIX, pokud bude někdo chtít něco napsat budu rád. VY ne p. JC!!!

Jan Cidrych
4x

Pane Kamil třeba Kozel já mám své jméno

Kamil
2x

No tak si tady víte co.... Tam nemá ta osoba přístup a byl jsem tam přivítán stylem jako tady dříve... pááááá

rimankaaa

KAMIL, prečo si vôbec na neho reagoval? nechápem.. veď to je také jednoduché - nečítať si to!! veď o to tu ide - vyprovokovať človeka.. a ak jeho príspevky preskočíš, bude pohodička ;) No a my sa k tomu sťahovaniu nedopracujeme, snáď tento týždeň - do víkendu to klapne :/ Dnes máme krásnu nedeľu, tak sa poriadne napráskať na obed s šup do prírody! pekný dník prajem

Kamil
1x

Rimanko a všichni dobří do adresy dejte diskuse.fifinky.eu a pokračovat jsme tam už asi všichni a ta osoba s porcelánováým mozkem se tam nemá jak dostat. Tak ať vás tam brzy vidíme...

Stenlák

Dobré poledne . Dneska je to 86 dnů co nekouřím . Nevykouřil jsem cca 3500 cigaret . Sylvo dodatečně gratuluji k 90 včerejší . . Naplnily se ti tři měsíce !

Jan Cidrych

Výborně .Všem nekuřákům blahopřeji k vítězství . Je to už hrozně dlouho přes 30 let co jsem položil cigaretu a řekl jsem dost a jsem nekuřák pořád

Jan Cidrych

Výborně .Všem nekuřákům blahopřeji k vítězství . Je to už hrozně dlouho přes 30 let co jsem položil cigaretu a řekl jsem dost a jsem nekuřák pořád

Friduča
1x

Ahojky, souhlasím s Rimankou a připadá mi to celé prapodivné.. Několikrát jsem žádala o ignoraci ( jen díky tomu se nám podařilo tento web zachovat ) a bohužel se tak nestalo...Nicméně osobně na žádné fifinky nejdu. Zde bojuju trři roky a tak to také zůstane. Stenli gratulačka :))) No já to ani nespočítám :))) Konečně svítí slunko a je tu nádherně !!! Takže i nálada je lepší... Co se týká spaní zatím stále nic moc... Tak si asi zítra koupím nějaké bylinky, které se mají pít před spaním a uvidím... Ale fakt nevím z čeho to je :((( Nikdy jsem na nic takového netrpěla... Držte se !!!

Jan Cidrych
5x

Fridučo velké ANO. Jsi zde doma kam by jsi odcházela. Jsi jedna z mála ,která ví ,že jenom všem přeji ten krásný pocit svobody bez cigaret a v euforii jsem si dovolil Vás pochválit a povzbudit. To jsou zde tak všichní nemocní na dobré lidské slovo pozbuzení.? Co se týká champixu tak mne zkrátka zajímalo proč berete něco co Vám ubližuje ,když stejně musíte přestat kouřit . Můžete být ředitel masných krámů a v závisloti Vám to nepomůže. Závislost je zkrátka závislot a ta si funkce a postavení nevybírá. .Fridučo mohu Vám vznést poklonu za tři roky nekuřáctví? nebo boje? Léčitel Vána -nechávám si dle něho dělat čaje .Pro posílení imunity . Oslabený organismus má na svědomí recidivy.nejvíce.

Sylva

chachacha, já tady tedy taky končím a jsem ráda, že vás mám úplně někde jinde, kde se budu cítit tak, jako předtím. Stenláku, díky za gratulaci - i já tobě, jsme fakt dobří - musíme se pocháválit. ♫♫♪♪♪♫♪♫♫♫♫

Sylva

Fridučo, pojď taky mezi nás - možná se to tady zatím nějak uklidní

Stenlák

Ahoj Sylvo díky ti . Fridu to spaní je klasika . Měníme se věkem . Co bylo před rokem dneska už neplatí . Je to pravda . Ty bylinky zaberou na 99% . Já to mám jako na vlně :) dva dni spím jako dneska prostě celý den spím . A pak zase nespím . Myslím si že i to počasí mám dává . Je podivný čas . Já jen doufám že v tu sobotu ještě nebude moc ošklivo . Abych se tam prošel . :) Jinak všem dobré vůle přeji co nejlepší ! S

Friduča

Stenli, jo možná se to přehouplo a už to tak bude :))) Ale bylinky určo testnu...Možná je to prostě detoxikace a absťák těla :))) Tak za necelej týden se uvidíme - už se na Vás těším :)))

irena - z historie
1x

Už to budou na jaře 4 roky, co jsem se tu vyskytovala a vidím, že JC má tedy výdrž :) Sepsul mě i na Doktorka.cz. Lidičky nedejte se odradit, jsem Champixu vděčná. Všem přeju úspěch!

Jan Cidrych
2x

Vážená a milá paní Ireno. Ano lidičky nedejte se odradit ,vše co Vám pomáhá v boji o nekuřáctví je POVOLENO. Sepsul no paní Irinko tak toto si určitě nezasloužím .Jenom Vaše dobro je můj cíl. vůbec nemyslíte jak jsem štasten ,když se rozšiřuje okruh lidí co vyhrají boj se závislostí. Čisté restaurace ,žádné vajgly na zástávkách ,žádné rakoviny,žádné nemocné děti z toho Vašeho sobeckého kouření. Takže ne sepsul .ALE UKÁZAL CESTU ,ŽE JDE PŘESTAT KOUŘIT. Asi když jsem viděl tu spoustu recidiv ,tak mne zamrzelo ,že jste to někteří vzdali.Hezký den přátelé a to ,že mi nadáváte ,no chápu Vaše nervy a odpouštím Vám.

Megan
1x

Já taky nikam jinam nejdu. Stačí toho ohona nečíst a je to. Jinak už se moc těším na sobotu:-)

Jan Cidrych
10x

Megan díky za reklamu a nemusíš být špatný chlap,držíš se nekouříš.Víš ty co jsem za tu dobu zde na serverech o alkoholismu a nekuřáctví slyšel od různých lidí.? A řeknu Ti .TŘIČTRTĚ LIDÍ CO MI SPROSTĚ NADÁVALO UŽ ZASE HULÍ A CHLASTÁ. No a ted řekni upřímně .Kdo stojí za h....no? No coment ale já to nejsem.

Jan Cidrych
21x

Máš pravdu Megan kam by jste chodili ,když to tak vezmete,tak já jsem jen to světélko na konci tunelu .Nic víc ,nic mín. To V y si ten boj musíte vyhrát.Já Vás můžu akorát zdravě nas...at. Hel at je to jakkoliv jste dobrá parta držíte dohromady. Kdo se trhne od stáda ,tak at jde ,to jenom svědčí ,že to nemyslí skutečně upřímně .To ,že jsem si dovolil radit ? Megane já znám ty všechny problémy kouření. Ty si myslíš ,že jsem nezkoušel přestávát kouřit vícekrát? A že moc dobře tedy vím co . je spouštěč zbavení se závislosti? Budeš se divit ale i já vyčtu z těch Vašich krátkých elaborátů skutečný zájem o skutečné nekuřáctví a ne jenom povrchní masírování. Co se týká champíku ,tak jsem jenom chtěl vědět jak a proč Vám to způsobuje ty problémy s užíváním. Jinak možná kdyby byl tenkrát ,tak bych sis ním také pomohl. Ale když jsem přestával kouřit ,tak jsem se ani o nic nezajímal ,asi ani nic nebylo. To ,že si pomáháte je správné ,jste dobrá parta a já už jiný nebudu.

Stenlák

Dobré ráno přeji všem co že sem nepíšete ? Dneska je venku krásně škoda že hlásí inverzi . Zima pomalu klepe na dveře a já se už těším na jaro :)

irena

zdravím všechny , hlavně Irenu z historie , která je hvězda ,že už tak dlouho vydržela . Já mám stejný názor jak R., F,a M tato diskuze mě dovedla k tomu že po letech kouření jsem konečně čistá : Jsem jí za to vděčná, všem kteří sem chodili i chodí jsem též vděčná a neodejdu. Již 2X se tuto diskuzi někdo snažil zrušit a nebyl to jen ten jeden . Pro mě neexistuje . Já si tady čtu jenom vás ,kamaradi.Já zůstanu.Friduč, tak už jsme zabukovaní? Snad nám počasí vyjde!Sylvo tobě přeju brzké vyzdravení , škoda že se na sraz ještě necítíš. Všichni se mějte a nekuřte

Ivča

Ahojda, všem dobrým lidem krásné slunečné pondělí:-)) Fridu, mám trošku problém. Přijedeme, ale nebudeme tam spát. Trošku nám zahaprovalo hlídání, je to u nás složitý. Ale snad jim nenabouráme moc kšefty. V tomhle období snad neměli narváno. Jestli jo, tak mě to moc mrzí. Vše jsem se dozvěděla až teď přez víkend. Jo jo, zvířátka jsou krásný, ale velký úvazek. Lidi dávaj zvířata do hotelů nebo maj hlídání a jezděj v klidu na dovolené, u nás buďto nikam nebo každý zvlášť. Jinak o víkendu mazec, půl prasete už je v mrazáku a v konzervách. Náročný. A k tomu ten alkohol... A nekuřte! Nováčci držte se. My mazáci snad vydržíme. Ikdyž Irenko, já teda za vodou nejsem. Ta chuť je stále. Ale o to víc se hlídám.

Jan Cidrych
3x

Irenko správně. Mášli dobrého přítele ,máš víc než on.

Jana

Krásné ráno, i když v Ostravě 0°C, brekeke. Pěkně to tu je zaplevelené, ale stačí přeskakovat a najdu si vás :)) Nekouřím, netrpím, CH neberu. Buď mám štěstí nebo to stačilo mít ujasněné v hlavě, nevím, každopádně je to ohromný zázrak. Bez CH bych to nedokázala. Hodně trpělivosti přeji všem.

rimankaaa

ahojky, aj my máme krásne ráno - dávno som nezažila takýto teplý november, už to vidím, ako budeme do mája kúriť :) s chuťou na cigaretu bojujem aj ja, ale dá sa to zvládnuť, len tie noci strašné, ja keď CH doberem, budem spať snáď týždeň :/ tak sa držkajte, nech tých dní len pribúda :)

irena

ahojka všichni , u nás je taky krásně a včera bylo úplně pohádkově.. No jo s tím šampíkem se člověk fakt nevyspal , to máš pravdu Rimi,a docela dost dlouho to přetrvávalo.Ale neboj on ten čas neskutečně utíká a všechno se jednou srovná.Akorát ta chuť na cígo pořád ještě je . Někdy se mi to hnusí , ale někdy mám pocit že bych do toho zase vlítla , ale vím že nesmím , já bych to znovu asi nedokázala. Ivi , to je škoda ,že tam nebudete spát a co vzít zvířátka s sebou .

Friduča

Dobré ránko, tak srazík se nám blíží... :)))) Ivčo vy máte ještě další zvěřinec, který potřebuje venčit, kromě pesana ? Neb toho jsem nahlásila, že přivezete... Jinak já jsem včera spala jako miminko - dala jsem si lahvinku a půl vínečka a spalo se mi nádherně :))) Jen dneska trošku bolehlav... Slavili jsme tchánovu osmdesátku...Tady je dneska taky nádherně !!! Sluníčko a 14st .)))

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce