Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Friduča

Dobré ráno, pravděpodobně mi byl vymazán příspěvek ? Tak ještě jednou - Megane i já se těším na zítra na Vás všechny bojovníky :))) Dneska mám 42 dnů - za což jsem moc ráda ! Katka - každý bojuje jak umí... Pravdou je, že CHMP zabírá a prokazatelně funguje. Kde jsi četla leták, když jsi si prášky nekoupila ? Na internetu k nakouknutí není... Vedlejší příznaky uvedení na CHMP jsou zároveň všeobecně známé abstinenční příznaky při odvykání kouření. Nikdy nebyla prokázána přímá spojitotost těchto příznaků s CHMP. Lék je plně podporován lékařskou veřejností a dočasné vedlejší účinky ( u někoho silnější abstinenční příznaky, u někoho slabší u některých žádné ) jsou jen malou daní za nekouření. Přestat kouřit je velká výhra a jaký k tomu kdo zvolí prostředek, či pomocníka je jen a jen jeho věc. Někdo to dá sám, jiný jde na biorenozanci, někdo na hypnozu, jiný zobě prášky ( které nikterak nepoškozují zdraví ). Hlavní je s tím jedem seknout a to je věc, která nás všechny spojuje ! Hodně štěstí všem bojovníkům !

Tomáš M.

Hojte, všem. Mám asi něco kolem 70. Ale nevím teď přesně. Jde to a je to čím dál lepší. Není už moc chuť díky CH. Mějte se krásně, nekuřte a množte se. Zatím Váš přítel Tomáš M.

Stenlák

Dobré poledne . Já jsem přijel z pneuservisu a nikde nikdo ! bylo tam prázdno . Asi ten zkomolený zákon o zimních pneu. měl úspěch . No já byl na geometrii aby nám zítra ta cesta na Rezek šla co nejlépe . Fridu Gratulace k 42 ! Nemohu dočkat toho tataráku :) . Tome super že se držíš ! Gratulace !

Stenlák

Přeji i všem novým lidičkám super den ať jde všechno co si jen přejete s lehkostí . Dneska to mám asi za 91 a na Rezku oslavím rovné tři měsíce . Díky champixu že mě pomohl v těžkých dobách . A pomáhá do dneska . Po třech měsících mohu říci že je to skvělý preparát . A lidé co mě tady znají ví jak mě zatápěl :) Stejně ale se podepíšu pod konečnou bilanci . Děkuji za to že existuje tato diskuze a za champix ! Stenlák .

Denis
2x

Vážený pane Hajdine, než jsem stačil dopsat moji prosbu, aby jste začal naplňovat svoje prohlášení o mazání příspěvků, které řeší pouze osobní spory, jak jsem si všiml před odesláním, už jste tak začal činit. Moc Vám děkuji, tato diskuse s pěknou historií, která pomohla, pomáhá a ještě pomůže mnoha lidem jako já, kteří zde sbírají podněty, zkušenosti a názory a občas s dovolením také přispějí, si Váš zásah už opravdu zasloužila. Děkuji

Friduča

Tak jdu na chvilku do hospůdky, nebudu pít - sílu šetřím na zítřek :) Snad mě nikdo neukecá :))) Jinak Miloši ptala jsem se manži a říkal,že před 20 lety tam byli Restaurace a jídelny :)))) On tam byl před 15 lety ...To jen pro zajímavost.. Tak zítra srazu zdar !

Stenlák
2x

Tak Češi jdou do hospy :) a Moraváci do postele cesta daleká :) Doufám že přijedeme vysmátí :))

Stenlák

Dobrý večer paní Miš . Tak jak vám je ? včera poprvé dvě bílé ? Věřte si ! Já jsem v sobotu psal cituji "" Bojím se nedovedu si ten den D představit ! "" No a večer ten sobotní jsem si řekl ale co zkusím to ! Kdyby to nešlo nešlo . Bylo to na poslední bílou Champixku .. A Zítra na Rezku oslavím tři měsíce s bezva lidičkami tady s diskuze . Držím vám palce a třeba na jaro se uvidíme ? : ) S

Miš

hezký večer, jste hodný, že jste si na mě vzpoměl. Přesně tak, dnes podruhé dvě bílé. Musím ale říct, že se bojím, jak to budu snášet. Mám v sobě krátce jen 1mg a není mi nic moc, něco jako lehčí kocovina, divně od žaludku a hlavně spaní- toho se bojím nejvíc. Ve dvě ráno oči jak baterky a neusnouta neusnout. Doufám, že to jsou jen nervy a že to nebude stále, to nevím, jak bych dala. Takže až budu mít plnou dávku, asi to zrovna procházka růž. sadem nebude. Ale budu bojovat!!! Jinak kouřím zvesela, nijak se ještě neomezuji, spíš pozoruji - chutnají trochu jinak, ale nic zásadního. Tak uvidím....... Jinak si to zítra krásně užijte, co víme, třeba se s k vám příště přidám.

Petr a Jana

Zdravíme všechny spolubojovníky s kouřením. S myšlenkou přestat kouřit jsem koketoval mnoho let..Nedonutilo mě ani to,že jsem byl několikrát oživován a jako záchranu mi byl inplantován defibrilátor. Věděl jsem ,že mi hrozí astma a že to srdíčko nevydrží.Odvykat si kouření není jen tak. Kouřil jsem já i moje manželka a tak to byl problém. Jen náhoda zařídila překvapivě krásnější život nám oběma. Naše nemocnice měla den otevřených dveří a nabízela bezplatnou prohlídku na plicním oddělení se zaměřením na kuřáky. Když mi bylo panem primářem sděleno to,že moje plíce fungují tak na 40% a že mám naději na brzskou a bolestivou smrt,tak nastal ten okamžik zlomu. A nyní můžeme reagovat na diskuzi o Champixu. Já i moje manželka jsme už po šestém dnu nekouřili. Přípravek jsme snášeli bez problémů a 3tí balení jsme si po půlce využívaného množství sami upravili tak,ze dvou prášků, na jeden deně. Žádné třesy rukou nebo absťáky všechno je v pohodě. Kouřil jsem s přehledem 30ku. a pokud jsem seděl celou noc za volantem tak i 50ka. Nevím jestli těch mých pár řádků někoho osloví a pokud ano,tak mu přeji stejně přijemné rozloučení s kouřením tak jak se to podařilo mě a mé manželce. Petr a Jana Šumperk.

LUBAN
1x

Všechny moc zdravím.Stále nekouřím,a už nebudu!!!! Již přes 2 roky.Velká gratulace všem rekordmanům. Držte se!!!!!!! Krásně si užijte srazík na Rezku!!!! Škoda,rád bych byl s Vámi. Čus a Nehulte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kamil

Všem ahojda. Dnes třetí týden 21 den bez cigarety. Všem začínajícím. Champix funguje zaručeně stoprocentně. Já osobně nemám s Ch žádné problémy, kouření zvládám bez absťáků, jako bych nikdy nekouřil. Cítím, voním a hlavně nehulím. Jděte do toho... Stojí to za to. Nevadí mi ani vidět kuřáky, jediné co pociťuji je zřídka kdy pársekundovou chuť na cigaretu. Ta je však tak rychlá, že teď už se s ní ani nezaobírám. Lidíííí fakt to funguje. 0 let krabičku za den a najednou ze dne na den ani jednu. Důlkežité a hlavní je si tu další krabičku nekoupit. Já to udělal po 10 dnech užívání Ch, prostě sem jí koupit nešel a ani mi to potom nepřišlo. Prostě mi cigarety vůbec nechybí a jsem za to šťastný.

Ládík

Srazová glosa : Zdravím všechny. Prvotní poznatky ze srazu : vládla pohodová atmosféra, nápojová keramika a sklo bylo plně využito. I přes to, že Češi postavili téměř tu nejlepší sestavu, která byla v dosahu k dispozici, tak mám pocit, že Morava a přilehlá Vysočina mírně vítězila. Neznám konečný výsledek, odjížděl jsem zvečera, takže i já budu také čekat na vítěze.

Konča

I já jsem již doma. Srazík se hodně vydařil. Dechnopárty se nekonala, hráli dva kytaristi, někteří jedinci to táhli až do 6.30 h. Kamarádi pozdraveni, proviant snězen a kořalka vypita:-) Počasí nádherné. Vítězi - všichni co se zúčastnili:-)

Stenlák

I Já zástupce valašských hor jsem doma cesta pohodová . A já společensky znaven .

rimankaaa

no tak sa teším s vami, že vám to tak dobre dopadlo!! ja som tento týždeň bola na troch polkách CH a ďalší idem na dve polky. sem - tam pociťujem absťáky, najintezívnejšie večer, ale zvládam :) držte sa!

Ivča

No, já jedna z mála zástupců Čech domů asi dorazila hned jako druhá po Ládíkovi, jeli jsme kolem půlnoci, zato ráno jsem chtěla umřít. Ale u mě nic neobvyklého. Sraz se opět vydařil. S tak skvělou partou lidí to nemůže nikdy dopadnou jinak. Krásný večer a nekouříme!!! To je to, oč tu běží:-)))

milos

uz i ja jsem po restartu, vsechny sudy vypity (Lobkowiczum jsem (co pred odjezdem platil ten plot) pomohl s predstihem splnit letosni plan rpotreby jejich vytecne dvanactky), koralka ztrestana, syrove maso sporadano! Pro ostatni - z kazdeho odnauceneho kuraka je potencialni alkoholik, takze s tim pocitejte :- ) Rezek na podobne parby genialni misto!! Takze diky Zbyndovi, Lucce i Hance za nepretrzity full servis!

irana

A já taky zdravím jedním slovem PARA'DA.Do seznamu super borců přibyli další, ti staří nezklamali není co dodat.Škoda že nás nečtou holky Jeruzalémky pozdravy by patřily i jim , třeba to Friduč předá..Nekuřákům zdar!

Megan

Tý vogo. tak já jsem hotovej ještě dneska. Včera jsem úspěšně pokračoval v kalbě a domů jsem přijel až ve 23 hod. No, bylo to prostě SUPER!!!!!!!!!!! Všechny moc zdravím

Konča

Hlášení. Dnes to mám za 500 a manžel za 150 :-)

irena
1x

posílám veliké gratulace ,jsi hvězda, bomba , borec no prostě ta nejlepší,A manža to samý. Zdravím Mirku a přeju brzké uzdravení, už se ví co k tomu zánětu přispělo? Já byla na infekčním na jaře ,takže mám ještě čerstvou vzpomínku jaké je to za mřížema...Sylvě též přeju brzké uzdravení.Kamil ma už 21 zdárně za sebou a tomášovi a Rimanke se taky daří. Stenli za chvilečku překročí první stovku a Ivča se zítra chystá na velké výročí . Jsme to teda všichni solidní machýrci.Škoda že ta sobota a neděle tak rychle uběhly, Ládík se ani neohřál s opravdickým Miloškem a Friduč jsme se ani nestačili rozloučit.V neděli odpo jsme si skočili s Milčou na pivko a všem se vám muselo až do večera škytat.Přeji voňavý den! ¨

Friduča

Tak i já Vás všechny zdravím, teprve teď jsem jakž takž v pohodě :)))) Byl to mazec..Irenko mrzí mě, že jsme se nerozloučili, ale dostala jsem od manži příkaz,at ležím, že ještě bude pracovat... A tak jsem ho statečně dodržela,až do dvanácti hodin :)))) Po cestě domů jsem 3x zvracela :(((( To se mi skutečně dlouho nestalo a vzhledeme k tomu, že na to netrpím jsem došla k názoru, že to bylo u hladu - v sobotu jsem měla za celej den kyselo a večer tatarák a v sobotu nic.. Tak to asi žaludek nedal... Ale tak zle mi bylo nbaposledy tak před 15 lety... HNUS ! JInak i já jsem moc ráda, že se nám to povedlo !!! Jste všichni moc, moc fajn a já vás vždy moc ráda vidím !!!! Fotečky upravím a večer hodím na rajče, heslo bude stejné jako vždy... :) A už se těším na jarní srazík :)))) Jinak ani k ránu jsem neměla tendence si dát cígo = což beru jako velké plus a pravděpodobně velkou změnu v mém odvykání, neb v takových stavech ( kdy už jsem hodně ) mám tendence si dát... V sobotu mě to skutečně ani nenapadlo.. Dneska 45 dní :)))) Krása !

milos

to kyselo je moc kysely!! :- ) Friduco, v nedeli si mela kyselo taky, ja te videl! Jel jsem chvili za vami a rikal jsem si, ze kazdou chvili tam silnice trochu divne klouzala - ja myslel, ze namraza a ono si to tedy zpusobovala ty! :- )) Ale na fotky opatrne, i ja jsem jich par ve svym fotaku nasel a to jsem ani nevedel, ze nejaky sebou mam

Konča

To je jasný. Za to přece může ANČE:-DDD Fridu k 45 posílám gratulačku. ŠIKULKA!

Friduča

Miloši, měla jsem jen asi pět lžic... Dojedl to Magan ... :( :( Fakt nevím, ale byl to mazec... To se mi fakt nestalo desítky let ! Sice jsem měla hezkou špičku, ale mé větší než jindy... :( Námraza jo ???? Kecko :)))))) Ano Anče a Kubaááááá :))))

irena

Fridu , jestli za to nemůže ten prášek "vydrž" a "nepobli se " od Megana,ale když je kyselo moc kyselý jak píše opravdickej Miloš , tak je možný , že je to tím ., Doufám že už jsi v poho.Už se těším na fotky, všichni ahojka....

Ivča
1x

No výborně Fridu, aspoň jsem v tom nebyla sama. Též jsem chtěla umřít a přísahala (jako vždycky), že už nikdy nepiju:-))) A na nekuřáckým srazu tě ani NEMOHLO napadnout, že by sis zapálila. Blbost. Jinak velká gratulačka k 45, jedeš pěkně. Fanfáru taky posílám do OL Končovým, jste borci. Já jsem se tak zdekovala na srazu, že jsem si s váma ani nepřipila na moje 2 roky. Irenko budou až v neděli. A jinak jsme si taky v neděli dali venku pivko (nejedno) Jen co mě otrnulo, tak to muselo příjít jako lék. Byl v neděli super den, tak venku chutnalo. Všechny moc zdravím, tahle nekukřácká banda nemá chybu. Stenli, Rímanko a další nováčci, držte se. Držím palce.

Ivča

Jo, Irenko, káplas na to, bude to nejspíš tím zaručeným protichlastacím práškem. Já už mám dávno zjitěno, že to jsou vyhozený prachy:-)))

Friduča

Tak fotečky máte na rajčeti heslo jako vždy.. Pokud někdo neví můžu napsat mailem, nebo sms... Popř. si řekněte navzájem, jen prosím ne veřejně, děkuju ! No holky, možná to byl ten skvělej prášek... Ale v tom případě, né že nezabírá, ale ještě s člověkem zamává ! Ať to bylo co to bylo, byl to hnus :( Megan je pronesl za autem - mě je jí tak líto :))))) Byl to fakt mazec !

Konča

Fotky super, až na ty moje víčka :-D

milos

poprasil bych o heslo na [email protected]. dekuji! jinak tady: http://milosdvorak.rajce.idnes.cz/Protrzena_prehrada_na_Bile_Desne_v_Jizerskych_horach/ jsou fotky, kvuli kterym jsem prijel pozdeji.

Vlasta

Ahoj všichni to jsem ráda,že jste si to užili myslela jsem na Vás jak asi paříte :-) Musela to být bomba.Snad se s Vámi taky někdy slezu stále držím partu a nekouřim mám to dnes 137 a pár dní už bez champíku,tak uvidim zatím dobrý.Mohla bych poprosit o heslo a podívat se na fotečky?Konča má můj email i telefoní číslo.Díky a všem gratuluju.

Friduča

Miloši, letí ti mailík... Vlasti, určitě ti ho Konča pošle !!! A gratuluji pochopitelně - to je už moc pěkné číslo... Já taky jedu bez CHMP, ale nevyhazuji a leží mi v kuchyni půlka prvního balení.. Pevně doufám, že už nebude potřeba :)

irena

Konči který víka myslíš horní nebo dolní? Fotky jsou fantastický , Friduč seš borec tys nás tak vymalovala, že se plastika odkládá.

Konča

:-D no jo který ?? Já mám v tom jasno. Moje všechny čtyři :-)

Ivča

Zdravím. Fotky jsou moooc pěkný, Fridu je naše holka šikovná, nejšikovnější. Nevím, jak je to možný, ale všichny vypadáme zcela střízliví. Irenko, ani ten nůž jsem nenašla. Nevíš, kam jsem ho švihla? Není nikde. Asi jsem ho hodila místo do kufru na zem. Měla jsem dost:-))) Nekuřte, sbírejte další dny bez drogy zvané nikotin a mějte krásný den. A kdo nás tady čtete a váháte, tak do toho určitě běžte. Stojí to za to!!! Už kvůli těm srazům:-))))

irena

Ivčo nevím ,u proviantu nebyl. Ten špek byl opravdu moc dobrý. Dali jsme si na snídani. Penízky ušetřené za cigarety se na srazu zhodnotí! Stenli, kde jseš?

Ládík

Jaký byl špek nevím, ale uzené od "holomóca" bezva. Nejdříve jsem dělal "hariky" a bonton o dietě a doktorech, ale potom jsem neodolal a ani se nerozdělil. To u nás nemáme. Mějte se.

Konča

Ivčo ještě kousílínek špíčku mám v lednici - je vynikající. Takový ani v holomócu nemáme - mńam. Ládíku, z toho plyne ponaučení pro příští srazík: před snídaní se neodjíždí :-) Tím pádem si ani neochutnal 2 druhy slaného závinu od Irenky - též výborný:-)

Friduča

Ahojky, žádné malování se nekonalo :)))) Drobné úpravy ano, ale retuš žádná.. Takže na sebe můžete být všcihni po právu pyšní !!! Jste prostě krasavci nekuřáčtí !!! Hanka dorazila do PHA ( pracuji dens doma, do toho hnusu se mi fakt nechtělo - brrrrrr ) a cítím,až k nám do podkroví, jak dole v přízemí kouří a povím vám - je to hnus !!! Musím s hafákem a ani se mi tam nechce ..Zima, zakouříno :)))) Jinak já mám dneska hezkých 46 dní !!!! Za chvilku dva měsíce, to už se bude říkat lépe :))))

Stenlák

Ahojky Megane teda ty jsi pařmen :)) Irenko doma doháním práci už hlásí na konec týdne definitivně zimu tak se snažím dovozit poslední kárky dříví . Pozavírat branky znáte to ze zahrádky . Jinak na tom srazu to byly tři kalendářní měsíce na den hodinu přesně a od té chvíle již nebudu počítat dny měsíce roky . Jsem šťastný že nekouřím otevřely se mě nové obzory i možnosti . Musím teď na sobě zapracovat ale je to dobré . Doma pohoda ale ta je tady vždy . Letos je krásný podzim hodně slunce . Loni napadal sníh 26.11 uvidíme letos . Koupil jsem Alence lyže tak už tady řádí s hůlkami prostě mazec :) . S

rimankaaa

hojky, tak ja dnes 17náásť !! a tento týždeň na 1tbl CH, trošku viac nutkania na cigošku, ale aspoň sa lepšie vyspím a tiež som na atb, tak trošku menej chémie.. minulý týždeň som brala 1 a 1/2 tbl CH, ďalší a chystám brať už len 1/2 tbl a od 28. novembra to úplne vysadiť, tak som zvedavá :) dokopy CH budem brať 7týždňov, čo je pre mňa viac než dosť (vzhľadom na nežiadúce účinky, čo ma trápia, a to je zhoršenie akné, na ktoré sa už dlhšie liečim, problémy so žalúdkom, aj na ten sa liečim, momentálne ma nasadené ďalšie atb kvôli tomu a v neposlednom rade nekvalitný spánok, čo pre mňa, je hotová katastrofa). majte sa mi krásne, som hrdá, že nám to tak pekne ide :))

rimankaaa

..17nááásť a chôdzu ženy a v očiach otázku, čo láska zmení..

rimankaaa

:D to len tak, ma Elán napadol ;) ach, ale to bolo dáávno.. 17násť.. pekný vek, ešte raz, ale s týmto rozumom :)

Friduča

Stenli tak to já počítat budu :))) Vyloženě mě to baví :))) A ráda sleduju jak se mi to načítá... :))))) Rimanko jo,jo sladkých 17 let... To už je dávno... :)))

Ivča

Fridu, jak pro koho:-))) Stenli 3 měsíce na srazu na den a hodinu, to je krásný. Hlavně, že už je lépe. Gratuluju.

irena

Stenli já jsem taky ráda za pozitivní hlášení . A gratuluju. I Rimance . Jo, jo, sladkých sedumnáct.......

milos

Me je sedmnact furt!! az mi obcas nechteji v hospode ani nalejt :- ) Teda ja se na to musel taky podivat - podle kalendare mam dnes 1521 dnu, ani jsem patnactistovku nestacil predevcirem oslavit. Tim se nechci vytahovat, ale ukazat bojujicim zacatecnikum, ze to jde! Na druhou stranu kolem me obcas zanou lidi kourit i po vice nez peti letech abstinence, s tim je treba neustale pocitat a byti na pozoru!!

Vlasta

Měli jste to moc krásné,fotky nádherné,akorát jsem tápala a tápu kdo je kdo a vůbec nevim,ale sluší Vám to tam všem.Jste všichni prostě nejlepšíííííí.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce