Inzerce

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce
Odpovědi
Katka9 poděkování

Ahoj, ja beru cipralex vzdy rano k snidani. Lide co ho uzivaji vecer maji nekdy nocni mury a problemy s usinanim. Problem je, ze cipralex stimuluje a tak je lepsi ho brat na zacatku dne. Tedy podle me doktorky

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. prosince 2006, 21:53:04

jméno a příjmení3 poděkování

Beru cipralex tyden pred tim jsem bral mirzaten a citím z cipralexu nez.ucinky..mám uzkosti,bolí mne zaludek a mám mensí chut k jidlu a mám pocit,že trochu stimuluje a mám horší spánek.

11. listopadu 2009, 22:17:04

Adis4 poděkování

Ahojky, já jsem brala Cipralex jen v těhotenství a to 5mg vždy ráno!!! Ale dříve jsem se léčila 10let různými antidepresivy ateď opět užívám něco jiného.Teď má 9 měsíců po porodu amám Rivotril,Remud,Solian,Trittico ,Wellbutrin adříve jsem užívala(Prozac,Deprex,Fevari n,Serlift,Zoloft,Lexaurin,Neur ol,Hypnogen,Stilnox,Anafranil. .....)Měla jsem toho dost,ale během těhotenství jsem přežila na Cipralexu téhle malé dávky-nechtěla jsem poškodit miminko!!!

2. ledna 2007, 22:28:54

babenka2 poděkování

Ahoj uzivala si cipralex pocas tehotenstva a mas zdrave dietatko? Lebo ja som teraz tehotna a predtym som brala cipralex a teraz som ho vysadila asi na mesiac a necitim sa bohvieako. Nemalo to ziadny vplyv na tvoje dieta, je zdrave teraz? Dakujem za odpoved

24. ledna 2008, 23:41:34

jméno a příjmení4 poděkování

Ahoj. Chci se zeptat, zda jsi při braní antidepresiv mohla své děťátko kojit? Trpím depresemi. Předtím, než jsem otěhotněla jsem brala Cipralex, ale s plánováním děťátka jsem si lék sama vysadila a k lékaři přestala chodit. Poslední dobou mám úzkostné stavy,ale váhám vyhledat lékaře s tím, že mi stejně nemůže žádné antidepresivum kvůli kojení předepsat. Děkuji za odpověď Karolína

5. listopadu 2009, 20:25:20

jméno a příjmení

zpráva

13. prosince 2009, 16:15:30

myska

ahoj já jsem taky dostala Cipralex dnes jsem si vzala první půlku prášku dostala jsem 10mg ale mám z těch léků špatný pocit, četla jsem některé reakce těch, kteří ho užívají, holky píšou že vůbec nemají orgasmus a pří sexu nic necítí a to mne docela děsí. Ale každopádně se má užívat ráno po prvním jídle tak pa a drž se :)

4. ledna 2007, 22:14:14

kyvetka1 poděkování

taky beru Cipralex 1 ráno a mám ten samý problém se sexem.

16. září 2008, 20:41:30

Jaruna2 poděkování

Problémy se sexem? Jaké? Protože mě nikdy nenapadlo spojovat snížení libida s Cipralexem nýbrž s antikoncepcí.

2. března 2009, 09:17:28

jméno a příjmení2 poděkování

potvrzuju...cipralex chut snižuje, je to hrůůůza ! a do konce jsem zatím došla jen jednou

25. listopadu 2009, 17:34:39

S

já jej užívám už dlouho a se sexem problémy vůbec nemám. Je to individuální. Ne každý musí mít stejné vedlejší účinky. Navíc to nepůsobí jen na ženy, ale i na muže. Jako když budeme mluvit jmenovitě o tom sexu a orgazmu.

1. ledna 2009, 19:08:27

alena

ahojky,ja prašky beru kratce,ale citim se lepe,ja brala zoloft a ten mi nejak nepomahal a cipralex naopak mam chut delat bežne aktivity,a nejsem unavena,drive jsem prave byla,a naopak,mam pocit,že na sex mam vetsí chut.Mate take nekdo takové zkušenosti,já tedy ano.Ala.

22. března 2012, 15:48:26

ivka

Beru Cipralex už druhým měsícem a měla jsem strach, že nebudu mít chuť na sex, ale vše je v pořádku. Cítím se mnohem lépe a myslím, že to mému sexuálnímu životu jen prospělo.

3. dubna 2012, 20:18:44

Žaneta8 poděkování

Čauky,beru cipralex přes měsíc a nepociťuji žádné výrazné změny. Proto jsem se chtěla zeptat,jak to bylo u vás?Za jak dlouho začaly prášky působit. Děkuji. Mějte se.

30. ledna 2007, 21:19:21

Luc2 poděkování

Já brala citalopram, tam je stejná účinná látka a obvykle se uvádí, že to trvá minimálně 4-6 týdnů než dojde ke změně stavu. Každopádně důležité je vydržet, úleva se určitě dostaví. V prvních dnech léčby může docházet ke zhoršení stavu, ale pak dojde k výraznému zlepšení. Důležité je i během léčby hodně jíst a pít tekutiny, aby mohlo tělo s poruchou bojovat.

13. května 2014, 12:59:08

Lála

ahoj,včera,když jsem si vzala poprvně Cipralex (půlku 10mg), tak jsem se cítila asi po 6 hodinách v pohodě, jako jindy,když všechno zvládám, jsem soustředěná.....dneska ráno jsem si ho vzala podruhý a cítím třes a brnění končetin, žádná úleva,snad i horší než ty blbý stavy před tím.....měl to taky tak někdo?Střídají se tyhle pocity ze začátku?

25. července 2014, 20:39:25

Miro1 poděkování

Beru Cipralex už cca 4 roky. První užívání bylo rozpačité, měl jsem dojem, že mi škodí - značné pocení, změna nálad, deprese. Jeho kladné účinky nastaly až cca po 2 měsících. Dnes jsem v pohodě, snad trochu více a docela dobře spím. Pozor na přerušení pravidelných dávek ! Jedna zapomenutá tabletka nic nedělá, ale úplné přerušení vyvolá horší stavy jak na začátku ! Bohužel, zřejmě budu muset je užívat do smrti...

7. listopadu 2014, 09:58:41

beruška2 poděkování

Ahojky!Já beru cipralex od poloviny listopadu.Musím uznat,že je mi lépe.V noci se také potim,ale spím po roce nespaní jako beránek je to ta největší ůleva vyspat se po roce pořádně...........Já určitě budu brát cipral i dál...chci být totiž zdravá abych mohla mít mimi...:-)

9. února 2007, 09:51:31

Fanka1 poděkování

Reaguji na berusku, ja dostala Cipralex na nespavost, resp. uz jsem nemohla porad brat Stilnox a s Cipralexem jsem po par dnech spala jako nemluvnatko a rano se probouzela vyspana do ruzova, opravdu zazrakt. Za to ted zkousim Fluoxetine a je to strasny, 6.den a je mi na zvraceni cely den, v noci nezamhourim oka, jsem uplne mimo. Myslim ze s nim skoncim a pokusim se o navrat k Cipralexu...

12. června 2013, 15:13:47

člověk4 poděkování

Dobrý den, bral jsem Cipralex 10mg,1/2 - ráno. První den divný pocit,větčí úzkost. Druhý den malátnost, slabost, trochu nevolnost.Třetí den mi bylo divně a nevolnos, úzkost atd..Čtvrtý den návaly, pocení, mdloby- strašný pocit - myslel jsem , že umřu,nebyl jsem schopen žádných běžných aktivit.Ihned jsem volal lékaři.Lékař říkal -Vydržet! Trval jsem na jiném léku, dnes zkouším poprvé" Welbutrin sr" --Nutno dodat, že jsem nikdy v životě antodepresiva nepoužíval.Je mi přez padesát let....No uvidím.. :o)

19. února 2007, 10:05:37

Janina4 poděkování

CHci jen říct, že cipralex je jedním z nejlepších léků. K tomuto léku beru další 4 druhy na deprese, ale nedám dopustit na cipralex.

16. ledna 2012, 16:28:14

L.

Chtěl jsem se zeptat na cipralex na spánek.. Po panické atace mám problém se spánkem.. Beru quetiapin, dříve stilnox a neurol.. Zabral někomu na spánek cipralex? Případně jak jste vysazovali přásky na spani a za jak dlouho vám zabral.. Díky všem.

13. září 2014, 14:54:20

sevca4 poděkování

mám dotaz a prosbu ,4 den užívám cipralex 10mg, ráno po jídle,teď mám pocit jak kdyby mě celé tělo pálilo a svědilo,máte někdo s tímto lékem nějaké podobné zkušenosti,prosím o radu,přemýšlím že zajdu za lékařkou a řeknu jí že ten lék brát nebudu,jo a ještě mám pořád nucení na močení-patří to k tomu léku,spraví se to?

19. února 2007, 16:46:29

člověk3 poděkování

Sevca- Mrkněte na přízpěvek zvaný " Prosím o pomoc " mají tam obdobný prblém s Cipralexem jako Vy ...

21. února 2007, 11:24:08

vendula1 poděkování

Já ho beru také 4 den a nic takového necítím,jenom nevolnost a malátnost.Co jsem ale slyšela,občas se muže objevit i velký prujem.

17. června 2008, 18:16:02

jméno a příjmení15 poděkování

Ahoj chtel bych se te zeptat na par otazek kolem Cipralexu,zacal jem ho brat a bojim se jestli to nebude uz na porad dik Jirka

30. října 2009, 16:27:02

jméno a příjmení6 poděkování

Ahoj chtel bych se te zeptat na par otazek kolem Cipralexu,zacal jem ho brat a bojim se jestli to nebude uz na porad dik Jirka

30. října 2009, 16:27:06

30. října 2009, 16:27:08

jméno a příjmení12 poděkování

30. října 2009, 16:27:09

30. října 2009, 16:27:11

jméno a příjmení2 poděkování

30. října 2009, 16:27:13

al1 poděkování

problémy s močením jsou jedním z vedlejších příznaků - měla by o tom asi vědět lékařka/lékař, který lék předepsal.

10. července 2008, 10:41:17

Vladka1 poděkování

Ja ho beru teprve od pondeli, a mam taky pocit, ze me svedi cele telo. Je mi divne.

8. ledna 2009, 10:46:04

člověk2 poděkování

....ohledně Cipralexu a přechodu na Welbutrin, jsem právě přidal čerstvý poznatek o pár řádků výš s názvem "Wellbutrin " ........

21. února 2007, 11:13:44

Janka1 poděkování

Ahojky beru cipralex už pul roku a musím říct že si to bez něj neumím už představit moc mi pomohl beru ho večer a spim po něm jak mimino nedam na něj dopustit myslela jsem že už mi nikdo a nic nepomuže držím vám všem palce

3. března 2007, 11:16:17

petisek11 poděkování

cipralex je jako každé antidepresivum potřeba brát minimálně tři týdny abyste pocítili jeho účinek... já ho brala dva roky a neměla jsem výraznější problémy, snad jen trošku ovlivněné libido (při sexu jsem častěji užívala lubrikant), ale jeho pomoc je pro mě zásadní a výrazná... dobu nástupu účinku jsem překonala pomoci diazepamu 5mg 1/2 - 1tbl třikrát denně... to že je to návykový lék je nesmysl... stále stačí stejná dávka, není třeba ji zvyšovat. Lék pomáhá vyrovnávat chemickou rovnováhu v mozku, nenarušuje ji... Pokud chcete lék vysadit, pak jedině pod dohledem lékaře postupně látku snižovat, což trvá spoustu měsíců... Většina lidí si myslí, že vyléčit duši je stejně jednoduché jako vyléčit angínu... Je to mnohem složitější a je zapotřebí důvěra, chtění a čas.... dnes už to vím a jsem za to vděčná

16. března 2007, 23:11:45

Tana4 poděkování

Ahojky beru Cipralex tři týdny a jsem v pohodě.Zabral mi po dvou týdnech.Beru ho vždy ráno a opravdu mi moc pomáhá

1. dubna 2007, 07:59:55

michal1 poděkování

myslím, že tak prvních 14 dní je potřeba velká opatrnost- divím se že to doktoři neříkaj-prostě je v tobě zmatek a ten lék prakticky ještě neučinkuje. Mně zabral až po 2 měsících - i to je prý možné. (10mg)

4. dubna 2007, 20:47:47

XXX3 poděkování

Pro víc dotazů - různé změny při nasazení a vysazení Cipralexu trvají až 4týdny - je to přece jen změna hladiny serotoninu v mozku. Teď to hlavní - úzkost spojená s těmito změnami je horší než změny samotné! :) Nepropadejte hysterii po jednom týdnu. Pokud to není všechno úplně špatně, potom uvidíte až za 14-30 dnů (tam i zpět). Držím palce!

28. února 2008, 13:30:55

michal1 poděkování

no jestli je Tvůj sex jen o orgasmu, tak to si skoč ještě na sexuologii ne? Cipralex je báječnej - hodiny milování bez vyvrcholení-myslím že to budou v budoucnu předepisovat právě pro dokonalé dlouhodobé sexuální uspokojení.

4. dubna 2007, 20:50:21

wiki1 poděkování

kolik ti je let, jsi asi dost mladéj, já cipraley beru 5 měsicu, a mám dost problémy se sexem. jinak to je v pohodě, ale tohle mi vadí, je mi 54 let.

16. srpna 2007, 22:57:10

zdence1 poděkování

ahoj ja jsem zacala brat cipralex pred 2 lety, kazdy den 5 mg.citila jsem se skvele ale ted po dvou letech se mi deprese vratila a jeste horsi a to ho beru 2 roky pravidelne.nevim co se stalo.

13. května 2007, 22:10:02

david672 poděkování

Ahoj, beru cipralex cca. 5 měsíců, ráno - napřed 14 dnů půlku, pro zkoušku a potom celý (10mg). Předtím jsem bral nějaký jiný na zkoušku a ten mi nedělal moc dobře. S cipralexem bych řekl, že vůbec žádné problémy. Ani nevím že ho beru, až na to, že je mi podstatně lépe, než bylo. Předtím - nervozita, nespavost, únava, prostě hrozné a teď vše v pohodě. Zabral asi po 1 měsíci. Do té doby jsem přes den v případě obtíží dobíral lexaurin a na noc na spaní ještě stilnox - půlku. Všechny tyto léky lze podle mě libovolně kdykoliv kombinovat, jejich účinky se míjejí a každý pomáhá něco jiného. Četl jsem dnes, že cipralex má nějaký vliv na vyvrcholení v sexu. Nevím, já jsem nic vážnějšího zatím nepozoroval. Myslím, že chuť mám stále, možná trošku menší, ale problémy zatím žádné nemám. Zajímalo by mě, jak to doopravdy je... :o)

18. května 2007, 10:36:46

Jana4 poděkování

Ahoj, Cipralex beru teprve 3. týden. Bylo mi řečeno, abych si jej brala večer před spaním. Vydržela jsem to ale pouze 2 týdny (v noci jsem se hrozně potila, několikrát za noc se probouzela a po týdnu byla šíleně unavená z nevyspání). Tento týden jsem jej začala brát ráno, večer spím lépe, ale přes den je mi často nevolno. Je pravda, že se cítím psychicky mnohem lépe, nenervuji se tak. Doufám, že se vše po měsíci upraví a bude to v pohodě. Držte se, pa J.

24. května 2007, 21:39:19

abcd1 poděkování

Cipralex doporučuji brát ráno, úleva nepospastelná a spánek úžasný. Po 1/2 roce jsem to opět já :o)

26. května 2007, 16:31:12

xxx1 poděkování

Opravdu mě moc pomohl, dřív sem už jen myslel na sebevraždu každej den víc a víc prostě šíleny pocity beznaděje, od doktorky sem dostal právě zminovaný cipralex beru ho 20 mg ráno a asi po 3 týdnech se to začalo výrazně zlepšovat.Dobrá nálada po celý den žádný špatný myšlenky jako drive, je mi daleko lépe a to sem dost velky pesimista.

31. května 2007, 19:57:31

zuzka4 poděkování

Ahoj naozaj je to super ja to mam tiez brat ale som slaboska este dodnes som neuzila cipralex lebo som sa bala.Mam panicku poruchu moj manzel musi byt stale primne nemozem byt sama doma cestovat nemozem spat jest mam triasky nemozem dychavat pomozte ludia ake mate stym skusenosti je tu niekto taky akoj a dakujem

2. srpna 2007, 11:05:03

ja1 poděkování

Ja beriem cipralex, neskôr seropram približne dva roky jedná sa o SSRI blokátory -lieky z rovnakej skupiny. Začiatkov sa netreba báť budeš akorát dosť ospalá, a trochu to tiež zníží tlak takže vstávaj pomaly.Budeš sa tiež cítiť ako po 3 pivách myslím-veselú náladu, ale to cirka po 3 týždňoch prejde.Aspoň ja som mal pocity ako vo sne- nič ťa nenaštve. Nedala ti psychiatrička aj nejaký iný liek čo zaberá rýchlo? napr: rivotril, neurol,oxazepam,... po rivotrile sa hlavne dobre vyspíš a bude ti šum a fuk či si doma sama. hodne štastia.

2. srpna 2007, 17:17:56

rena

aj ja mam panicku poruchu.a tiez som mala strach dat si cipralex.teraz som si ho dala uvidim ci mi pomoze.taktiez nemozem byt sama doma a ani v praci neviem vydrzat

23. května 2010, 19:53:55

Michaela

Ahojcek Zuzanka. Volam sa Michaela, zujem apracujem v Olmiku, inac som zo SNV. Neboj sa uzivat Cipralex. Fakt pomaha. Uzivam ho od 7/2005. Stala som sa obetou sikany an pracovisku a tym sa spustila kaskada mojich problemov. V sucasnej dobe znizujem davkovanie, pretoze s citim vcelku v poho a chcela by som si s priatelom zalozit rodinu. Uvidis, ze aj Tvoj manzel oceni Tvoju snahu a budes mat kvalitny zivot. Neboj vsetko bude O.K. Drzim Ti paste. Zdravim Michaela

10. prosince 2007, 09:51:30

123
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Pavel (kolena) 13. prosince 2014, 21:41:13

Geladrink je fajn. Já jsem ho zprvu vůbec nechtěl ani zkusit, ale žena mě donutila, že se… Diskutovat

• sona (lexaurin) 12. prosince 2014, 09:05:35

Ahojte, lexaurin mam tiež doma a ak je najhoršie naozaj raz za čas nie je problem dať si ho,… Diskutovat

• Alžběta (křečové žíly a jízda na kole) 14. prosince 2014, 14:42:42

Lidi prosim fakt ten senzycol pomaha? ja o nem ctu vsude na netu, ale nemam zadne zkusenosti. Celta… Diskutovat

Anketa
Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce