Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu, informuje o alergenové imunoterapii, varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Borůvka

(Mgr. František Červenka | přečteno: 22726x )

Víte že pravidelná konzumace plodů borůvky se blahodárně projeví na Vašem zraku? Zvláště trpíte-li např. krátkozrakostí.

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
SKLADEM EXTERNĚ
249 Kč
Borůvky

Zrak jako rys!

Víte že pravidelná konzumace plodů borůvky se blahodárně projeví na Vašem zraku? Zvláště trpíte-li např. krátkozrakostí. A že nálev z listů poslouží při slabé cukrovce stejně jako inzulín?

Jak působí?

Borůvka obsahuje látky zvané třísloviny, které při styku s pokožkou působí svíravě. Tyto látky jsou obsaženy jak v listech tak plodech. Působí proti průjmům, zánětům dutiny ústní, snižují v krvi koncentraci cukru a cholesterolu. Listy dále obsahují flavonoidy a chróm. Modrý pigment nalezený v plodech má protivředovou aktivitu a působí ochranně na žaludek. Pomáhá proti otokům, zánětům a zlepšuje vidění.

Co se sbírá?

Z rostliny se používají sladké plody, které lze konzumovat přímo, nebo se dále zpracovávají. Obsahují vitamíny, barviva a minerály. Další část sběru tvoří sušené listy, ze kterých se připravuje čaj.

Jak se v těle projeví?

Pravidelná konzumace plodů Vám pomůže zlepšit vidění, včetně vidění v noci. Plody dále zlepší poškozenou sítnici, křečové žily, aterosklerózu (kornatění tepen), žilní nedostatečnost, otoky a hemeroidy. Listy a plody Vám pomohou při léčbě angíny, diabetu (cukrovky), artritidy (zánětu kloubů) a dermatitidy (zánětu kůže). Celkově podpoří prevenci onemocnění zažívacího traktu, ledvin a močových cest. Lokálně Vás zbaví zánětů v dutině ústní.

Možná rizika?

Jsou minimální. Nebyly u lidí pozorovány, pouze u zvířat a to ve vysokých dávkách. Zvýšené opatrnosti však dbejte, užíváte-li doplňky na snížení koncentrace cukru v krvi. Užíváte léky na cukrovku? O vhodnosti použití těchto přípravků pro Vás se poraďte s lékárníkem nebo lékařem.

Mám to brát?

Máte problémy s viděním, žílami či otoky? Trpíte šeroslepostí, krátkozrakostí či máte poškozenou sítnici? Užívejte běžnou denní dávku sušených plodů, což je 20- 60 gramů, popřípadě nějaký potravní doplněk s extraktem z plodů. V případě poškození sítnice je vhodné podávat dvakrát denně 160 mg extraktu.

Trpíte průjmy, zažívacími poruchami a záněty? Máte cukrovku? Připravujte si čaj zalitím 1 gramu listů 150 ml horké vody a nechte 5-10 minut odstát. Pijte šálek dvakrát denně.

Foto: http://botanika.wendys.cz

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
MiK

Ahoj natrhám vám borůvky a zanesu až do domu. Moje borůvky mají pozitivní energii. Proč? Mrkněte na www.boruvky.unas.cz


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 35 lidí

Mohlo by vás zajímat

Potraviny pro zvláštní výživu

Tento pojem je v běžné praxi člověka poměrně neznámý, většina lidí si pod ním jen stěží dovede představit reálný obsah. Velmi často se používají výrazy "potravní doplňky", praxe lékárníků používá pojem "parafarmaceutika". Ani jeden z výrazů však není úplně správný, protože přesně nevystihuje tuto kategorii výrobků...

Jaký smysl mají potravní doplňky

V Lekarne.cz každý týden nacházíte nový článek o potravních doplňcích respektive látkách v nich obsažených. Z našich obecných článků zaznělo, že potravní doplňky nejsou léky...

Citronová kůra

Málokdo ví, že slupka z obyčejného citronu nebo pomeranče obsahuje cenné látky, které mohou pomoci ochránit tělo před nachlazením, zmírnit alergie nebo křečové žíly (varixy).

Potravní doplňky by měly být součástí výživy

Kromě hlavních živin, k nimž patří bílkoviny, lipidy a sacharidy, potřebuje lidský organismus k životu celou řadu biologicky aktivních látek, které označujeme jako esenciální. Některé z nich jsou součástí hlavních živin (např. mastné kyseliny a fosfolipidy jsou součástí lipidů, aminokyseliny stavebním kamenem bílkovin)...

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.