Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Celulitida

(MUDr. MBA Kateřina Klauzová | přečteno: 182193x )

Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně a v důsledku stárnutí podkožního vaziva. Ke zmnožení tukových buněk dochází zejména působením ženských pohlavních hormonů.

shutterstock.com

Nejčastější otázky a odpovědi

Postihuje celulitida pouze ženy s nadváhou?
U každé ženy se může vyskytnout celulitida i u štíhlé.

Odstraní se celulitida cvičením?
Jenom cvičením není možné celulitidu odstranit.

Mohou mít celulitidu muži?
Běžně ne. Pouze výjimečně ve velmi specifických případech jako je léčba hormonálními preparáty nebo při některých onemocněních.

Maminka i babička mají celulitidu, je riziko, že ji budu mít také?
Ano. Sklony k celulitidě jsou dědičné a proto je pravděpodobné, že ji budete mít také. Snažte se vyvarovat všech činností, které podporují její vznik.

Přísná dieta celulitidu odstraní.
Žádná dieta Vás celulitidy nezbaví. Vzniká totiž z uložených tukových zásob, které se nemohou vstřebávat. Jejich ukládání je řízeno pohlavnímu hormony.

Jsou vhodné všechny sporty při léčbě celulitidy?
Nejsou. Některé mohou dokonce stav zhoršit. Jde zejména o sporty při kterých se často prudce brzdí nebo dochází k náhlým změnám směru (tenis, squash…) nebo u kterých dochází k tvrdým doskokům (odbíjená…). Pozor také na vysoké statické zátěže v posilovnách. Vhodné jsou pohybové aktivity s plynulými vláčnými pohyby (chůze, plavání, cyklistika…). Ideální je cvičení ve vodě.

Lze odstranit celulitidu chirurgicky?
Chirurgickou metodou je liposukce, odsátí tuku. Je to metoda volená v případech, kde se všemi dostupnými metodami nepodařilo odstranit tukové polštáře, zejména v problémových partiích, jako jsou stehna, hýždě a břicho. Je nutná podrobná konzultace s lékařem. Nezapomeňte že má svá rizika a že Vám zůstanou po ní drobné jizvičky.

Kdy se nejčastěji objevuje celulitida?
Celulitida se nejčastěji objevuje v základních třech obdobích života ženy v souvislosti s hormonálními změnami a jsou to:
- puberta, kolem 16. roku věku
- těhotenství a užívání antikoncepce, kolem 24. roku věku
- klimakterium – období přechodu a užívání hormonální substituce, kolem 46. roku věku

Kolik žen má celulitidu?
Tento problém dnes trápí kolem 80-90 % žen.

Mám celulitidu, s kým se mám poradit.
Odborníci zabývající se celulitidou se nazývají lymfologové a pracují nejčastěji na dermatovenerologických, angiologických nebo chirurgických pracovištích. Blízko k této problematice mají také plastičtí chirurgové a gynekologové.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Ája
1x

Mám osobně velmi dobré zkušenosti s kosmetikou značky docbeauty - emulze a mýdlo. Po 2 měsících se mi zmenšila stehna o 8cm!!Pokožka je velmi jemná, příjemná - můj muž tvrdí, že jako miminkovská. Faktem zůstává, že po ukončení do měsíce je zpět. Takže nelze dělat dlouhé přestávky.

Black Dahlia

Po osmi centimetrech by mi už na stehnech zbyly jen kosti;-) Lepší je cvičit. Je to zábavné, uvolníte se, zvýšíte si fyzičku a nejen, že zhubnete, ale taky ten kulatej zadeček, jak bude krásně pevňoučkej. Dobré je začít s polohou na koníčka. Každý den půl hodinky a celulitida bude za chvíli neviditelná:-D No a pak můžete třeba zkusit i jiný sport - třeba tenis nebo brusle. Uvidíte, že je to mnohem příjemnější než platit obrovské peníze za krém, který může být pro pleť po delším používání toxický!

Martina Lhotáková

Kdo má problémy s celulitidou, ten by měl mrknou na www.rolletic.cz. Rolletic je přístroj (kuličková masáž) který má jako jeden z mála s tímto naším ženským problémem opravdu výsledky. Vřele devčata doporučuji. Martina


Celkový počet příspěvků v diskusi: 20. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Proč zrovna já mám celulitidu? - pokračování

Minule jsme si něco řekli o tom, jak a proč vzniká celulitida. V boji proti ní a s ní jsem začali stravou acvičením a dnes budeme pokračovat masážemi, zábaly a koupelemi. Nakonec se zmíním o některých speciálních metodách v péči o celulitidu...

Liposukce

Jedná se o kosmetický operační výkon, při kterém se odsátím odstraňuje přebytečná tuková tkáň.

Dotaz na celulitidu

Trápí mne pomerančová kůže na stehnech. Máte pro mne nějakou radu?

Tablety na celulitidu

v rádiu jsem zaslechla rozhovor o nějaké nové možnosti, jak se zbavit celulitidy - šlo o nějaké tablety a pti vyšším stadiu se používá ještě podpůrné mýdlo.Nevíte, o jaký jde přípravek?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce