Inzerce

Hemofilii u sebe můžete odhalit kdykoli, třeba při trhání zubu

aktualizováno 5. února 2014, Renata Vyšínová   |   přečteno: 53479x

Velké a hojné modřiny, časté krvácení z nosu nebo velké krvácení při trhání zubu. I to mohou být příznaky hemofilie. Ačkoli jde převážně o dědičnou chorobu srážlivosti krve, nemusí se projevit dlouhá léta.

ORDINACE.cz DOPORUČUJE

Léčba  hemofilie

Léčba závisí na závažnosti onemocnění a jeho krvácivých projevů. Základem je nitrožilní dodávání chybějících srážlivých faktorů. K léčbě lze využít léčivé přípravky obsahující koagulační faktory získané z lidské plazmy nebo vyrobené rekombinantní technologií.

Většina hemofiliků v ČR se léčí krevními deriváty – skoro sedmdesát procent. Téměř 40 procent z nich se setkalo s nákazou hepatitidou typu C. Naštěstí se od roku 1997 neobjevil  jediný případ přenosu HIV. „ V minulosti se nakazilo šestnáct pacientů,“ uvedl Vladimír Dolejš. Na roční léčbu hemofilika je potřeba kolem 500 litrů lidské plazmy.

Současným trendem je léčba hemofilie s využitím rekombinačních přípravků. „Oproti tradiční léčbě na bázi lidské plazmy od dárců je u nich prakticky vyloučen přenos infekcí a virových nákaz, podle statistik je používá 49 procent pacientů do osmnácti let věku,“ vysvětluje MUDr. Salaj.

Hemofilici si, s výjimkou nejmenších dětí, aplikují léčbu sami – nitrožilně a co nejdřív poté, co krvácení začne. A to poznají pacienti spolehlivě. „Neumím vám přesně vysvětlit, jak vím, že to začalo, ale vím to, říká se tomu „zlatá aura“, tedy jakési tušení,“ vysvětluje Vladimír Dolejš. A jak náročná je samotná aplikace? „Není těžké se to naučit, zvládají to již předškolní děti,“ uvádí Dolejš.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 216 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Mili (Kvalitní kontaktní čočky) 16. října 2019, 08:04:37

    A kolikátky máš dioptrie? Před tím si nosila jen brýle? Já jsem si objednávala čočky… Diskutovat

  • Věra (Ječné zrno, vlčí zrno) 16. října 2019, 08:57:42

    Prosím co na opakované jecne zrno Diskutovat

  • Žofi (Kvalitní kontaktní čočky) 16. října 2019, 14:03:12

    Mám na pravém oku 1.25, levém 1. Brýle nosím stále ale jen když jsem doma a dívám se na… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.