Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Jak léčit tenisový loket?

(MUDr. Pavel Poštulka | přečteno: 99973x )

Jak léčit tenisový loket? Dosavadní léčba: 3x obstřik, léky proti zánětu a bolesti, rehabilitace ultrazvukem. Karolína

Z Vašeho dotazu usuzuji, že k žádnému zlepšení při dosavadní léčbě nedošlo. Jsem rozhodným odpůrcem obstřiků a zvláště obstřiků v oblasti lokte. Těch několik pozitivních a dlouhodobých výsledků nemůže vyrovnat dlouhodobé obtíže a komplikace, které obstřiky u většiny takto léčených přináší. Tzv. tenisový loket je vlastně zánětem úponu svalu předloktí v oblasti lokte. Vznikne přetížením např. při tenise (odtud získalo onemocnění svůj název), ale také při jiných činnostech (např. šroubování, sekání dříví atd). V první fázi se jedná o prostý zánět. Pokud není zavedeno včasné a správné léčení, zánět přechází v postupnou degeneraci úponu a jeho vápenatění. V této fázi jsou již bolesti prakticky trvalé a téměř nereagují na žádnou léčbu.

Po letech zkušeností jsem přesvědčen, že obstřiky, zvláště pomocí kortikosteroidů (např. Kenalog aj.), sice urychlí vstřebání zánětu, ale také urychlí tvorbu degenerace úponu. Výsledkem jsou tzv. vystouplé kosti na lokti, kdy měkké tkáně atrofují a obrysy kosti tak vystoupí. Také změna zabarvení kůže v oblasti obstřiku. Vše je doprovázeno neustupující bolestí. Navíc se vytváří poruchy i v průběhu svalu samotného, nejen v oblasti úponu. V této fázi je již konzervativní (neoperační) léčení obtížné a dlouhodobé. Někdy je nutné provést i operační řešení.

LÉČENÍ: Vyzkoušenou a spolehlivou metodou je kombinace ozáření pulsním magnetickým polem a laserem. Léčit je třeba nejen úpon, ale i bolestivé body ve svalech. Léčení musí být dostatečně dlouhodobé. V mé ordinaci jsme vyvinuli metodiku léčení, která v první (zánětlivé) fázi onemocnění přináší téměř 100% efekt. V pozdější (degenerativní) fázi má naše metoda rovněž dostatečný léčebný efekt (v případě, že loket nebyl obstřikován). Po obstřicích se léčba protahuje a procento úspěšných případů se snižuje. I přesto jsme zaznamenali vyléčení v několika případech, které na začátku velkou naději neměly. Dalším krokem, pokud konzervativní metody selžou, je samozřejmě operace.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Jituš
8x

Absolvovala jsem ultrazvuk, ten potíže zhoršoval. Nyní po týdnu již druhý obstřik. Po přečtení článku o obstřiku jsem z toho rozpolcená. Nevím, co si o postupu lékaře myslet? Aplikoval meso s Dipro.

Hana Burešová
8x

Pěkný večer! mám asi dva roky problém s tenisovým loktem. Jen během jednoho roku jesm dostala 6. obstřiků a již sjou projevy trofických změn a ruka bolí dál, můj lékař mi již navrhoval operační řešení. byla jsem i u druhého lékaře zkonzultovat, jestli operaci posdtoupit, či né a ten mi navrhoval nejdřív provést artroskopii, než první řezat. A tak nevím co mám podstoupit, jestli rovnou operaci nebo artroskopii, prosím o radu nezavislého lékaře.Předem moc děkuji za odpověď s pozdravam H.B

Lenka
6x

Tak já vám řeknu co pomohlo mně. První bolest tenisového loktu jsem řešila návštěvu ortopeda, který mi prdnul injekci a předepsal magnety - rehabilitace. Po týdnu mě bolest přešla, říkala jsem si paráda. Fyzioterapeutka mi ale řekla, ať počítám, že se mi to vrátí. Taky, že jo, za týdnů zpět. Podruhé už jsem odmítla jít k doktorovi a začala jsem chodit na čínské tlakové masáže a do toho jsem každý den cvičila podle čínské medicíny - našla jsem si na youtube - cviky s p. Vocáskem na krční páteř, ramena, tensový loket a poctivě cvičila. Trvalo to tři měsíce a mohla jsem se opět vrátit k volejbalu a cvičení. Každý den protahuji ruce, ale je to v pohodě. A to už jsem se viděla na operaci. Takže vše se dá rozvičit. Vzhůru do toho.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 5. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Jak léčit tenisový loket?

Jak léčit tenisový loket? Dosavadní léčba: 3x obstřik, léky proti zánětu a bolesti, rehabilitace ultrazvukem. Karolína

Rentgenové vyšetření (RTG)

Rentgenové vyšetření patří k základním vyšetřovacím metodám. Metoda pracuje s rentgenovým zářením, které má velkou schopnost pronikat hmotou.

Tenisový loket

Tenisový loket je onemocnění, které řadíme do skupiny tzv. entezopatií. Je druhým nejčastěji vyskytujícím se onemocněním této skupiny. Prvenství drží bolestivé postižení šlachy m. supraspinatus, což je sval významně se podílející na funkci ramenního kloubu.

Jirka: tenisový loket ze sekyrky a počítače

„Když se mne kamarádi ptají co mi je, říkám, že mám nemoc, kterou jsem chytil od Berdycha. Mám totiž tenisový loket – ovšem bez toho, že bych kdy vůbec sáhl na tenisovou raketu. Podle lékaře jsem si ho „uhnal“ kombinací počítače a sekyry, “ říká šestadvacetiletý Jirka.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce