Inzerce https://www.lekarna.cz/pece-o-zuby/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=pece-o-zuby

Jak vybrat správný polštář a jak ho používat?

( Komerční prezentace | přečteno: 1194x )

Anatomicky správné podepření krčního zakřivení páteře při poloze na zádech a udržení rovné krční páteře v souladu s osou těla na boku, a to bez tlakových bodů, to je role polštáře.

magniflex.cz

Abyste toho docílili, doporučujeme zvážit několik základních faktorů, které mají na výběr správného polštáře zásadní vliv. Je také důležité polštář používat správným způsobem. Na polštáři regeneruje krční páteř a hlava, ramena regenerují na matraci. Polštář proto přirazíme těsně k ramenům, ale rameny na polštáři ne ležíme.

1. SPÍM NA ZÁDECH

Uvolněná poloha na zádech s rukama podél těla je lékaři nejdoporučovanější polohou. Páteř je tak ve svém přirozeném zakřivení, svaly jsou uvolněné, není vyvíjen tlak na vnitřní orgány, obličej není nijak deformován a netvoří se vrásky. Vzhledem k tomu, že krkem vede veškeré krevní zásobení potřebné pro okysličení mozku, je důležité, aby byla krční páteř ve své přirozené poloze a minimalizoval se tlak na nervové kanálky. Toho dosáhnete použitím vhodného anatomického polštáře. Pro spaní na zádech doporučujeme polštáře ve tvaru Standard nebo Wave.

2. SPÍM NA BOKU

spánek na bokuOdborníci doporučují polohu na boku, ideálně levém, osobám trpícím zažívacím zažívacími potížemi a těhotným ženám. V poloze na boku si své přirozené zakřivení udržuje páteř sama. Vhodný anatomický polštář zajistí, aby i krční páteř byla ve správné pozici - rovně v souladu s osou těla, a zabrání ohnutí a stlačení. Pro spánek na boku doporučujeme polštáře ve tvaru Standard nebo Wave.

3. SPÍM NA BŘIŠE

spánek na břišeLékaři se shodují, že pozice na břiše není vhodnou spánkovou polohou. Mohou se objevit bolesti krční páteře a je zatěžována oblast hrudníku a břicha. Jedinými výhodami je tlumení chrápání a nižší riziko spánkové apnoe. Pokud je poloha na břiše vaší oblíbenou spánkovou polohou, je vhodný nižší polštář, díky kterému hlava není příliš vysoko a páteř nevybočuje do nepřirozené polohy. Ideální volbou může být 7 cm vysoký polštář SUPERIORE FLAT.

4. MÁM ŠIROKÁ RAMENA

Osoby vyššího vzrůstu a širokých ramen potřebují více pod hlavou, aby jejich krční páteř zůstala ve své přirozené poloze i ve spánku. Vhodnou volbou v těchto případech bývají polštáře MAXI.

polštáře

5. JSEM ALERGIK

Veškeré materiály použité ve výrobcích Magniflex jsou testované a díky tomu garantujeme jejich zdravotní nezávadnost a vhodnost i pro alergiky.

6. ZAJÍMAJÍ MĚ CERTIFIKÁTY

Patentované pěny použité v polštářích Magniflex mají prokazatelně prospěšné účinky na lidské zdraví a díky tomu se mohou pyšnit nejvyšší zdravotní certifikací v EU - Medical Device Class 1. Certifikace OEKO TEX® STANDARD 100 zaručuje nepřítomnost alergenních látek a absenci škodlivých látek, které mohou ohrožovat zdraví.

7. HLEDÁM POLŠTÁŘ PRO DÍTĚ

Polštář vhodný pro malé dítě by měl odpovídat jeho tělesným proporcím. Měl by být nižší a pokud možno prodyšný. Malým dětem doporučujeme 5 cm vysoký polštář Baby, který je po celé ploše opatřený perforačním systémem Airform pro maximální prodyšnost. Další volbou může být polštář SUPERIORE FLAT, který je 7 cm vysoký a má potah z patentované termoregulační textilie Outlast.

8. SHÁNÍM BIO KVALITU

spánek na zádechCertifikát GOTS potvrzuje, že všechny potahové látky polštářů z kolekce GEOMEMORY jsou vyrobeny ze stoprocentně organických materiálů a při jejich výrobě dochází k maximální ochraně člověka a životního prostředí. Jsou ideální nejen pro osoby s velmi citlivou pokožkou.

9. POTŘEBUJI PODPOŘIT TERMOREGULACI

Snímatelné potahy polštářů z kolekce SUPERIORE jsou vyrobené ze speciální patentované termoregulační textilie Outlast původně vyvinuté NASA pro vesmírné skafandry, která spolu s 3D větracím lemem zajišťuje maximální prodyšnost a stabilní teplotu po celou noc.

10. NADMERNĚ SE POTÍM

Vysoce prodyšná patentovaná pěna MAGNIGEL díky své struktuře umožňuje neuvěřitelně pohodlnou relaxaci. Pomalu se zahřívá na teplotu lidského těla a při přerušení kontaktu s tělem rychle chladne. Pěna MAGNIGEL byla vyvinuta pro osoby trpící nadměrným pocením, klimakterickými potížemi a návaly horka.

Zdroj: magniflex.cz

Komerční sdělení
Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Spanek-poruchy.jpg
Od založení společnosti Magniflex v roce 1962 právě uplynulo 60 let. Toto významné výročí oslavuje nejen vznik společnosti, ale také výjimečnou značku, jejímiž silnými stránkami jsou poctivé řemeslo a neustálá inovace.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 567 lidí

Mohlo by vás zajímat

Prosté chrápání neboli ronchopatie

Chrápání neboli ronchopatie bylo považováno za jev nepříjemný, ale z medicínského hlediska bezvýznamný problém.

Nespavost

Nespavost je porucha usínání nebo trvání spánku.

Chrápání, nebo spánková apnoe?

Již delší dobu mám vážné obavy, že můj manžel trpí syndromem spánkové apnoe. K lékaři ale odmítá jít. Mohli byste mi napsat něco bližšího o tomto problému, jak ho léčit, co může způsobit jeho neléčení? Karin

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce