Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Kvalitní matrace - nejlepší probuzení pro Vaše záda

( Komerční prezentace | přečteno: 339x )

Vaše záda si po celém dni zaslouží pořádnou dávku regenerace. Jednou za čas si dopřejte masáž, naložte se do vany nebo se prohřejte v sauně. Každý den ale uléhejte na matraci, která zařídí to nejlepší probuzení pro Vaše záda.

shutterstock.com

Zpevněte svaly

Moderní doba, kdy stále se skloněnou hlavou hledíme do počítačů a telefonů, sedavé zaměstnání a málo pohybu způsobuje ochablost zádových svalů. Nosnou oporou těla je páteř. Je pohyblivá, složená z obratlů a meziobratlových plotének. Pokud byste posílili zádové svalstvo, výrazně by to pomohlo i páteři, a hlavně správnému držení těla. Stačí pár základních cviků, kterým věnujete několik minut denně. Můžete se zaměřit na jógové cviky nebo třeba pilates. Můžete začít dobře známým „plankem“ nebo-li prknem, uvolnění i protažení Vám poskytne pozice kočky a nesmíme zapomenout na staré dobré kliky.

Protahujte se

Stejně jako v celém životě, i v pohybových aktivitách je důležitá rovnováha. Když budete cvičit, nezapomínejte na strečink. Správné protažení předchází nejen úrazům při sportovních aktivitách, ale zlepšuje celkovou pružnost těla, ohebnost a uvolňuje svalové napětí. Před každým cvičením i po něm je dobré si dopřát několik minut na rozhýbání, protažení a pozvolné uvolnění celého těla. Pokud toto budete dělat pravidelně, pocítíte to nejen na vlastní záda, ale na celé tělo.

Matrace, která vás protáhne, zajistí i nejlepší probuzení pro vaše záda

8 hodinový spánek na ní má podobný účinek jako 30 minut intenzivního strečinku. Je konstruována tak, aby dokázala využívat tlaku lidského těla. Při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem, a tím v průběhu spánku jemně natahují páteř a umožňují regeneraci jednotlivých meziobratlových plotének a zádového svalstva, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh.

Aktivní regenerace páteře během spánku

„Konstrukce matrace představuje funkce, které jsou prospěšné pro biomechanickou obnovu páteře během spánku, což vede k lepší a rychlejší obnově meziobratlových plotének a relaxaci zádového svalstva.“ říká o patentovaných matracích MagniStrech Antonio Herrera Rodriguez, emeritní profesor traumatologie a ortopedie a mimo jiné i výzkumný pracovník na Univerzitě v Zaragoze. Právě ve spolupráci s lékaři z této univerzity se podařilo společnosti Magniflex vyvinout exkluzivní patent MagniStretch, který představuje unikátní systém rehabilitace a aktivní regenerace páteře.

MagniStretch

magnistretchVybírat můžete ze 4 typů matrací MagniStretch od středně měkké až po středně tuhou. Jednotlivé matrace se liší také výškou. Všechny mají zlatou pečeť označující zdravotní produkty 1. kategorie. Matrace MagniStretch jsou vhodné pro osoby trpící skoliózou a jinými biomechanickými poruchami páteře. V posledních 3 letech se po zásluze stala nejprodávanější matrací společnosti Magniflex.

Zdroj: magniflex.cz

Komerční sdělení
Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Spanek-poruchy.jpg
Od založení společnosti Magniflex v roce 1962 právě uplynulo 60 let. Toto významné výročí oslavuje nejen vznik společnosti, ale také výjimečnou značku, jejímiž silnými stránkami jsou poctivé řemeslo a neustálá inovace.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 55 lidí

Mohlo by vás zajímat

Nespavost

Nespavost je porucha usínání nebo trvání spánku.

Chrápání, nebo spánková apnoe?

Již delší dobu mám vážné obavy, že můj manžel trpí syndromem spánkové apnoe. K lékaři ale odmítá jít. Mohli byste mi napsat něco bližšího o tomto problému, jak ho léčit, co může způsobit jeho neléčení? Karin

Meduňka lékařská

Meduňka rozhodně nepatří mezi byliny, které by nás vytáhly z deprese a navodily bujarou náladu, ale zapůsobí celkově uklidňujícím účinkem.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce