Chtěla bych se zeptat, jak se léčí zánět prsu kojící matky mimo antibiotik?? Jaká receptura např. i našich babiček může pomoci?? Mnohokráte děkuji za odpověď.
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ
Kojení je proto často také příležitostí pro první setkání s homeopatiky. Maminky po nich sahají hlavně proto, že mohou pomoci a nemají žádné kontraindikace pro kojící ženu ani pro miminko.
Na podporu tvorby mléka neváhejte užít Ricinus 5 CH, 5 granulí před každým kojením (se zlepšením lék postupně vysazujte). Tuto léčbu můžete užívat na počátku kojení, nebo pokud dochází po nástupu laktace k pozvolnému úbytku mléka během následujících týdnů, či pokud kojící žena cítí snížení sekrece mléka. Pokud je výše uvedený lék nedostatečný, můžete přidat Lac caninum 5 CH.
Pomožte si k mléku
Rodila jste císařským řezem? Tady zvlášť se homeopatika a čaje hodí - ženám trvá déle (tři až čtyři dny po narození dítěte), než se mléko spustí a než jej organismus začne produkovat, protože tělu chybí přirozené hormonální spouštěče, které dávají signál k výrobě mléka v prsou při přirozeném porodu. Užívat homeopatika a čaje tak můžete začít okamžitě po císařském řezu a mléko by se mělo začít tvořit už za dva dny.
MUDr. Eva Kettmannová, odbornice v homeopatii, tvrdí, že právě období kojení je často místem prvního setkání žen s homeopatií. Úspěšného setkání, protože vztah k tomuto šetrnému způsobu léčby pak často pokračuje. Díky homeopatikům si kojící matky mohou lehce pomoci od obtíží, a to samy, aniž by v homeopatii byly vzdělané. Nabízíme jednoduchou tabulku s možnostmi samoléčby.
Pomohou i bylinky
Na podporu kojení především fenykl a anýz. Takže kojící žena, která chce, aby se tvořilo co nejvíce mléka, neudělá chybu, když si bude například brambory při vaření dochucovat místo kmínem drceným fenyklem a do chleba při pečení v domácí pekárničce bude zase sypat semínka anýzu.
Také v lékárně se dá koupit řada dobrých čajových směsí, například zde.
Čaj na podporu laktace
Potřebovat budete tuto směs: anýz, fenykl, černuchu, kopr, majoránku a meduňku. Vždy po jednom díle. Smíchat, zalít vroucí vodou, deset až patnáct minut nechat vylouhovat a pít třikrát denně dokud se situace s mlékem neupraví.
Zkušenosti matek říkají, že zatímco homeopatika zabírají tak do dvou tří dnů, čajům to trvá o něco déle – týden nejméně. Nejlepší je ovšem zkombinovat oba způsoby.
Kojení podpoří například:
- bylinky, např. fenykl, anýz či kopřiva
- homeopatika, např. Ricinus communis nebo Lac caninum
- teplé obklady, teplá sprcha
- teplý nápoj před kojením
- psychická pohoda