Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Mléko šetrně „obstarají“ homeopatika

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 9228x )

Kojení je dar – chrání dítě proti infekcím dýchacích cest a zánětu středouší i před průjmy. Kojené děti mívají v dospělosti a stáří silnější kosti. Matce se děloha po porodu rychleji vrací do původního stavu. Kojení chrání ženu před rakovinou prsu i vaječníků a podporuje citové vazby mezi matkou a dítětem. Ale ne vždycky to jde tak jednoduše.

shutterstock.com

Kojení je proto často také příležitostí pro první setkání s homeopatiky. Maminky po nich sahají hlavně proto, že mohou pomoci a nemají žádné kontraindikace pro kojící ženu ani pro miminko.

Na podporu tvorby mléka neváhejte užít Ricinus 5 CH,  5 granulí před každým kojením (se zlepšením lék postupně vysazujte). Tuto léčbu můžete užívat na počátku kojení, nebo pokud dochází po nástupu laktace k pozvolnému úbytku mléka během následujících týdnů, či pokud kojící žena cítí snížení sekrece mléka. Pokud je výše uvedený lék nedostatečný, můžete přidat Lac caninum 5 CH.

Pomožte si k mléku

Rodila jste císařským řezem? Tady zvlášť se homeopatika a čaje hodí - ženám trvá déle (tři až čtyři dny po narození dítěte), než se mléko spustí a než jej organismus začne produkovat, protože tělu chybí přirozené hormonální spouštěče, které dávají signál k výrobě mléka v prsou při přirozeném porodu. Užívat homeopatika a čaje tak můžete začít okamžitě po císařském řezu a mléko by se mělo začít tvořit už za dva dny.

MUDr. Eva Kettmannová, odbornice v homeopatii, tvrdí, že právě období kojení je často místem prvního setkání žen s homeopatií. Úspěšného setkání, protože vztah k tomuto šetrnému způsobu léčby pak často pokračuje. Díky homeopatikům si kojící matky mohou lehce pomoci od obtíží, a to samy, aniž by v homeopatii byly vzdělané. Nabízíme jednoduchou tabulku s možnostmi samoléčby.

Pomohou i bylinky

Na podporu kojení především fenykl a anýz. Takže kojící žena, která chce, aby se tvořilo co nejvíce mléka, neudělá chybu, když si bude například brambory při vaření dochucovat místo kmínem drceným fenyklem a do chleba při pečení v domácí pekárničce bude zase sypat semínka anýzu.

Také v lékárně se dá koupit řada dobrých čajových směsí, například zde.

Čaj na podporu laktace

Potřebovat budete tuto směs: anýz, fenykl, černuchu, kopr, majoránku a meduňku. Vždy po jednom díle. Smíchat, zalít vroucí vodou, deset až patnáct minut nechat vylouhovat a pít třikrát denně dokud se situace s mlékem neupraví.

Zkušenosti matek říkají, že zatímco homeopatika zabírají tak do dvou tří dnů, čajům to trvá o něco déle – týden nejméně. Nejlepší je ovšem zkombinovat oba způsoby.

Kojení podpoří například:

  • bylinky, např. fenykl, anýz či kopřiva
  • homeopatika, např. Ricinus communis nebo Lac caninum
  • teplé obklady, teplá sprcha
  • teplý nápoj před kojením
  • psychická pohoda

Přečtěte si také

Když dítě nechce spát

Když jídlo nechutná…

Ve školce se bacilům daří

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Zánět prsu u kojící matky

Chtěla bych se zeptat, jak se léčí zánět prsu kojící matky mimo antibiotik?? Jaká receptura např. i našich babiček může pomoci?? Mnohokráte děkuji za odpověď.

Zástava tvorby mléka

Milá Lékárno, Je to už 19 měsíců co jsem přestala svého syna kojit, ale stále ještě se mi tvoří trochu mléka v prsou. Je to jen pár kapek, ale čekala jsem že tvorba mléka úplně přestane. Je tvorba mléka po takové době normální, nebo mi prosím poraďte na koho se obrátit. Děkuji Janečková

Kojení

Kojení dětí je už od pradávna jedním z obecných rysů všech kultur, protože na něm záviselo samotné přežití narozeného dítěte. Mateřské mléko je nejpřirozenější a nejhodnotnější výživa pro novorozence a kojence a v plném rozsahu je nelze ničím nahradit...

Maminky, kojte nejen kvůli miminku, ale i kvůli sobě!

Mateřské mléko je ideální stravou pro miminko, kojení je ale prospěšné i pro maminku. Oběma přináší okamžité i dlouhodobé zdravotní výhody a posiluje jejich vzájemný vztah.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce