Inzerce

Seriál: Přestanu kouřit! Mám plán.

13. ledna 2014, Romana Žatecká   |   přečteno: 8016x

Zbavit se chuti na cigaretu a závislosti na nikotinu vyžaduje vůli a čas. Počítejte asi s několika měsíci, kdy se budete prát s chutí a vůlí. Nabízíme pár rad, jak to postupně zvládnout. Pomůže totiž hlavně dobře připravený plán.

foto: shutterstock.com

Sestavte si svůj vlastní plán, jak se vypořádat s cigaretami. Poradíme, jak na to, ale počítejte s minimálně devíti měsíci.  

Krok 1 = trvá asi 6 týdnů (1,5 měsíce):

Cíl: Omezit počet vykouřených cigaret na polovinu

Kolik cigaret denně vykouříte? Vyhledejte ty z nich, s nimiž by pro Vás bylo nejsnadnější přestat, a začněte s nimi. Pokud se Vám po 6 týdnech nepodaří snížit počet cigaret vykouřených za den, požádejte o radu a pomoc svého lékaře.

Krok 2 = trvá dalších 18 týdnů (4,5 měsíce):

Pokračujte ve snižování počtu cigaret a užívejte léčivé přípravky obsahující nikotin. Stanovte si cíl přestat kouřit do konce 6. měsíce, pokud se na to cítíte.

Krok 3 = dalších 12 týdnů (3měsíce):

Přestaňte kouřit úplně, postupně omezujte i pomocníky, které jste si pro boj s nikotinem vybrali. Na konci 9. měsíce byste už neměli potřebovat žádnou pomoc k tomu, aby Vás netrápila chuť na cigaretu. Pokud se Vám do 9 měsíců nepodaří snížit počet cigaret vykouřených za den, požádejte o radu a pomoc svého lékaře.

Náhradní nikotinová léčba

V lékárnách Vám pomohou vybrat vhodné léčivé přípravky s obsahem nikotinu určené k odvykání kouření, které mohou mít různé lékové formy: náplasti, žvýkačky, sprej nebo pastilky.

Náplasti: Diskrétní a jednoduché použití pro odvykající kuřáky, kteří kouří pravidelně během dne. Dodávají nikotin během dne, kdy jsou abstinenční příznaky nejvyšší. Odlepují se na noc, aby nezatěžovaly organismus nadbytečným množstvím nikotinu během spánku. Náplasti obsahují různou sílu nikotinu, který se po aplikaci uvolňuje do těla během 16 hodin. Pozor, den před zahájením léčby musíte přestat úplně kouřit! Náplastmi se obvykle pomáhá v odvykání po dobu 12 týdnů.

Žvýkačky: Zmírňují chuť na cigaretu, když pocítíte nutkání kouřit. Umožňují také plynule reagovat na potřebu doplnění hladiny nikotinu v těle. Také žvýkačky mají různou sílu nikotinu (pro slabší a silnější kuřáky) a denní doporučená dávka žvýkaček je 8-12 žvýkaček. Léčba se žvýkačkami trvá nejméně 3 měsíce.  Rada: Jak správně žvýkat? Žvýkejte velmi pomalu. Až ucítíte slabou štiplavou chuť, podržte žvýkačku mezi dásní a tváří. Začněte znovu žvýkat, až chuť vymizí. Opakujte po dobu asi 30 minut.

Pastilky: Když máte nezvladatelnou touhu po cigaretě nebo jste podráždění, mějte po ruce pastilky.

Sprej: Poskytuje nejrychlejší úlevu od chutí na cigaretu a nutkání kouřit. Zmírňuje chuť na cigaretu a abstinenční příznaky spojené s odvykáním kouření, účinkuje rychle a potlačí touhu již po 60 sekundách.

Chcete přestat s kouřením? Víme, že to není jednoduché a my vám s tím pomůžeme. Nabízíme velké množství přípravků, které vám odvykání usnadní.  Nakupte online na Lékárna.cz.

Přečtěte si také

Lékárny pomohou s novoročním předsevzetím

Novoroční předsevzetí: Přestanu kouřit! Ale jak na to?

Mobilní aplikace budou hlídat zdraví

Chcete přestat s kouřením? Víme, že to není jednoduché a my vám s tím pomůžeme. Nabízíme velké množství přípravků, které vám odvykání usnadní. Nakupte online na Lékárna.cz.

autor: Romana Žatecká

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Chodíte naboso?
Zatím hlasovalo 56 lidí.
Inzerce
Našim čtenářům pomáhá
NICORETTE INVISIPATCH 10 MG/16 H  7X10MG NáplastNICORETTE INVISIPATCH 10 MG/16 H 7X10MG Náplast

K léčbě závislosti na tabáku, ke zmírnění touhy po kouření (nikotinu) a ke zmírnění abstinenčních příznaků.

524 Kč Koupit

Inzerce
Aktuální diskuse
  • Xy (Neurol) 21. srpna 2019, 06:52:51

    Pak jste ovsem nebyla v koncich, nemela silnou depresi ci uzkost, ktera je velmi patologicka a… Diskutovat

  • Vendy (operace krční páteře) 21. srpna 2019, 10:02:45

    Ahoj Jani.pises důchod nepřiznání?to snad po operaci krční páteře ani není možný? … Diskutovat

  • Ela (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 21. srpna 2019, 23:45:26

    Ahoj Kati,jo máš pravdu ležím ,leduju nohu která vypadá blbě fialovo modro napuchlá, mám… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.