Inzerce

Seriál: Přestanu kouřit! Mám plán.

13. ledna 2014, Romana Žatecká   |   přečteno: 7357x

Zbavit se chuti na cigaretu a závislosti na nikotinu vyžaduje vůli a čas. Počítejte asi s několika měsíci, kdy se budete prát s chutí a vůlí. Nabízíme pár rad, jak to postupně zvládnout. Pomůže totiž hlavně dobře připravený plán.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz doporučuje
SKLADEM EXTERNĚ
134 Kč

Sestavte si svůj vlastní plán, jak se vypořádat s cigaretami. Poradíme, jak na to, ale počítejte s minimálně devíti měsíci.  

Krok 1 = trvá asi 6 týdnů (1,5 měsíce):

Cíl: Omezit počet vykouřených cigaret na polovinu

Kolik cigaret denně vykouříte? Vyhledejte ty z nich, s nimiž by pro Vás bylo nejsnadnější přestat, a začněte s nimi. Pokud se Vám po 6 týdnech nepodaří snížit počet cigaret vykouřených za den, požádejte o radu a pomoc svého lékaře.

Krok 2 = trvá dalších 18 týdnů (4,5 měsíce):

Pokračujte ve snižování počtu cigaret a užívejte léčivé přípravky obsahující nikotin. Stanovte si cíl přestat kouřit do konce 6. měsíce, pokud se na to cítíte.

Krok 3 = dalších 12 týdnů (3měsíce):

Přestaňte kouřit úplně, postupně omezujte i pomocníky, které jste si pro boj s nikotinem vybrali. Na konci 9. měsíce byste už neměli potřebovat žádnou pomoc k tomu, aby Vás netrápila chuť na cigaretu. Pokud se Vám do 9 měsíců nepodaří snížit počet cigaret vykouřených za den, požádejte o radu a pomoc svého lékaře.

Náhradní nikotinová léčba

V lékárnách Vám pomohou vybrat vhodné léčivé přípravky s obsahem nikotinu určené k odvykání kouření, které mohou mít různé lékové formy: náplasti, žvýkačky, sprej nebo pastilky.

Náplasti: Diskrétní a jednoduché použití pro odvykající kuřáky, kteří kouří pravidelně během dne. Dodávají nikotin během dne, kdy jsou abstinenční příznaky nejvyšší. Odlepují se na noc, aby nezatěžovaly organismus nadbytečným množstvím nikotinu během spánku. Náplasti obsahují různou sílu nikotinu, který se po aplikaci uvolňuje do těla během 16 hodin. Pozor, den před zahájením léčby musíte přestat úplně kouřit! Náplastmi se obvykle pomáhá v odvykání po dobu 12 týdnů.

Žvýkačky: Zmírňují chuť na cigaretu, když pocítíte nutkání kouřit. Umožňují také plynule reagovat na potřebu doplnění hladiny nikotinu v těle. Také žvýkačky mají různou sílu nikotinu (pro slabší a silnější kuřáky) a denní doporučená dávka žvýkaček je 8-12 žvýkaček. Léčba se žvýkačkami trvá nejméně 3 měsíce.  Rada: Jak správně žvýkat? Žvýkejte velmi pomalu. Až ucítíte slabou štiplavou chuť, podržte žvýkačku mezi dásní a tváří. Začněte znovu žvýkat, až chuť vymizí. Opakujte po dobu asi 30 minut.

Pastilky: Když máte nezvladatelnou touhu po cigaretě nebo jste podráždění, mějte po ruce pastilky.

Sprej: Poskytuje nejrychlejší úlevu od chutí na cigaretu a nutkání kouřit. Zmírňuje chuť na cigaretu a abstinenční příznaky spojené s odvykáním kouření, účinkuje rychle a potlačí touhu již po 60 sekundách.

Chcete přestat s kouřením? Víme, že to není jednoduché a my vám s tím pomůžeme. Nabízíme velké množství přípravků, které vám odvykání usnadní.  Nakupte online na Lékárna.cz.

Přečtěte si také

Lékárny pomohou s novoročním předsevzetím

Novoroční předsevzetí: Přestanu kouřit! Ale jak na to?

Mobilní aplikace budou hlídat zdraví

Chcete přestat s kouřením? Víme, že to není jednoduché a my vám s tím pomůžeme. Nabízíme velké množství přípravků, které vám odvykání usnadní. Nakupte online na Lékárna.cz.

autor: Romana Žatecká

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Nové články emailem
Anketa
Drželi jste někdy striktní dietu? S jakým výsledkem?
Zatím hlasovalo 199 lidí.
Inzerce
Našim čtenářům pomáhá
NICORETTE Ústní sprej 13,2 ml - 150 dávekNICORETTE Ústní sprej 13,2 ml - 150 dávek

ZBAVTE SE ZÁVISLOSTI NA KOUŘENÍ. Účinkuje rychle a potlačí touhu po cigaretě již po 60 sekundách. Nejrychlejší úleva od chuti na cigaretu a nutkání kouřit. Umožňuje plynule reagovat na potřebu doplnění nikotinu v těle. Dovoluje postupné snižování dodávané dávky nikotinu. Lék k orálnímu podání, obsahuje nikotin.

379 Kč Koupit

Inzerce
Aktuální diskuse
  • Thomas (38) (N47 - Hypertrofie předkožky, fimóza) 16. ledna 2019, 10:52:18

    Před 8 lety jsem byl na frenuloplastice uzdičky doktor říkal že mám dost úzkou předkožku,… Diskutovat

  • Eva (Svědění konečníku, opruzeniny) 16. ledna 2019, 11:34:15

    Opravdu? a kde bych to mohla koupit? kupujete to v lékárně? Diskutovat

  • Katka (rýma, chřipky atd.) 16. ledna 2019, 11:35:47

    Fakt vám to funguje? a kde to kupujete? v lékárně? nebo někde na eshopu? Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.