Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
marie

ahojky Mato, děkuji, knihu si určitě půjčím. Ale můžu ti říct, že kafe jinak než bez mlíka nevypiju, a za den vypiju 4 kafe, což asi taky o mnohém svědčí, a co je nejhorší je to že kouřim. Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jakto že tím trpíš až od dvaceti? To nechápu, to mi příde spíš jako kdybys začla být na něco alergická. Každopádně zatím díky. Pa PS: k té jehle, jak tady někdo reaguje, když jsem byla u kosmetičky a měla jsem tzv. "podkožák", taky ho propíchla, než ho vymáčkla...no nevim nerozumim tomu, každopádně vždy když odcházím od kosmetičky, cítím se o kilo lehčí.

Mata
1x

Ahoj Marie, mám teorii, že se mi to rozjelo až poté, co jsem se odstěhovala od rodičů a začala se nezdravěji stravovat. Na koleji na vš pytlíkové polívky, pivo, nevyvážená strava + pokusy o bláznivé diety... Těžko říct. Někomu tohle všechno nevadí, ale u mě to asi roli hrálo. Na druhou stranu máma taky nevařila bez mléka, soli atd., ale přece jen byl to vyváženější jídelníček, než jsem praktikovala já.V pubertě jsem neměla ani pupínek!Ale od té doby se to zklidnilo jen trochu po antikoncepci a po vysazení (chci mimi) se to vrátilo snad ještě víc. Podle té Jonášovy knížky to dělám, i když ne důsledně, necelý měsíc.

marie

Máš pravdu, když teď přemýšlím, brala jsem antikoncepci od 15ti let, zhruba 5 let, po vysazení je pravda, že se mi to začlo dělat tam kde jsem dřív byla čistá - hlavně záda. A co se týče stravy, mám malé děcko, takže se stravuju s nim, neslaně, převážně spíš domácí polévky. Myslím že to mám opravdu dědičné, když se podívám na tátovo fotku z tanečních, je to jasný. Ale zkusit se má všechno tak uvidíme. Zatim ahoj.

Mata

Jen drobnost - kouření je asi fakt silný zdroj intoxikace těla. I když jiná ženská určitě hulí jak fabrika a pleť má výstavní. Třeba by stálo za to přestat? I kvůli děťátku? Jenže to se nám nekuřákům asi lehce řekne, co?Zdravím a přeju hezký víkend.

marie

Pravdu díš, doufám že se mi to někdy podaří - přestat, ale je to běh na dlouhou trať!!! :-)

Lenka

Je mi 16, ale tím samým problémem jako vy trpím už od 6 třídy- nevím, co s tím mám dělat, protože na podkožní akné mi žádné mastičky ani nic podobného nepomáhá. Teď používám Tea Tree Oil (čajovníkový olej) a abych pravdu řekla, hodně se mi změnily projevy- už to nejsou ty obří boule, ale spíš taková "krupička"- ale dost viditelná. Občas už jsem tak zoufalá, že si říkám "Půjdu na kožní", ale mamka mě pořád odrazuje, že mi stejně nepomůžou. Tea Tree Oil používám už tak 3 měsíce, tak doufám, že to třeba pomůže. Asi je to lepší než chemie.

Lenka:-)

tak to nemáš jebáky,ale rohy ne,když si to propichuješ jehlou???to počítej,že budeš mít pěkný jizvy

ENJOY!

Zajděte si k lékaři který vám předepíše zynerit berte ho asi 2 týdny pak ho znovu navštivte a předepíše vám Eclaran-pouze potíráte akné...A každé ráno a večer mi doporučil přírodní kosmetiku z lékárny - Tea tree oil pleťová voda-70,- a miraclean-zinková emulze(krém)-94,- potírám jen suchá místa s menšíma šupinkama. A akné je fuč sem tam nějaký pupínek. ENJOY!

ENJOY!
1x

Tady máte návod který mi pomohl:Jděte k lékaři a nechte si od něj předepsat Zynerit berte o 3 týdny pak znovu navštivte lékaře který vám předepíše Eclaran-pouze potíráte akné + pleťovou vodu a krém na místa kde se vytváří šupinky.Lékař mi doporučil Tea tree oil pleťová voda-70 a krém miraclean-94,-.A věřte nebo ne funguje to!ENJOY!

SALICILOVÝ LÍH

Prosím vás nevíte někdo k čemu je salicilový líh?Doktor mi ho předepsal spolu se zyneritem ale zapomněla jsem se zeptat na co ho mám použít!!Díky

vera

ahoj,akne je v podstate reakce organizmu - napr. nejsou v poradku jatra nebo jine organy, zazivani. Dost jsem ted cetla o tom, mame hledat priciny vevnitr. Ted se zajimam o uzivani aloe vera. Napr. gel ktery se pije, pomaha upravovat zazivani, cisti organizmus zevnitr prostrednictvim jater a tak take zlepsuje plet. Jake mate zkusenosti s aloe vy? chce to ji dat trosku casu nez se vysledky projevi,ale je to rostlina nad zlato. Znamy ji pouziva na snizeni cukrovky a po asi 2 mesicich se mu opravdu zlepsila. Jinak je dobra i na hojeni odrenin, popalenin, lupenku, plisne, na anginu a je toho jeste spousta. Jak rikam,trosku to trva nez se organizmus procisti a vysledky se dostavi, ale zato je to prirodni a nepatlate do sebe nebo na oblicej nejake chemikalie. Pokud chcete, napiste na mail a muzem o tom podiskutovat ;) veraola@centrum.cz

Wanda

Ahojky, chtěla bych upozornit ty, které berou antikoncepci, kvůli akné. Já sama jsem brala 5 let Diane a byla jsem maximálně spokojena. Ted se mi na pleti začlo akné zase tvořit, i když sem Diane nevysadila. Proto při náznaku okamžitě měnte prášky, na gynekologii mi řekla, že tělo si zvyklo a chce to změnu.

Josef

Je pravda, že příčina akné může být ve vnitř. Doporučuji vám napsat na mail.Bude o vás postaráno. e-arbeit@seznam.cz

Beruška

Ahojky chtěla bych poradit, dostala jsem nabídku právě na aknenormin....Ale kožařka mi řekla, že ze začátku je to prý velmi těžké...že prý je vysušená pusa, kruhy pod očima atd....Ale podle toho co jsem četla na brožuře, tak je tam mnoho nežádoucích ale i žádoucích účinků...Moje téta mi řekla, že jeden kluk to prý také bral, a že byl jak chodící mrtvola a že měl ty kruhy pod očima úplně vysušenou kůži....Ona sama mi to nedoporučuje, tak jsem se Vás chtěla tím to zeptat na Váš názor, kdo s tímhle má skušenosti a mohl by mi říct o těch účinkách, ale byla bych raději kdyby to byla holka, jelikož u kluků je menší riziko než u holek....Předem děkuju za názory...Když tak mi napište na moji e-mailovou adresu Kucharova6@seznam.cz

feroSVK

no ja beriem aknenormin 2 mesiace zatial (od17.3.2008), vsetky povrchne vyrazky ( tie s bielim hnisom co sa daju vytlacit) mi zmizli po mesiaci, no tie co sa mi robia pod kozov sa mi praveze rozsirili po tvari aj chrbate- a to kvoli nim som hlavne musel brat aknenormin, pretoze ak nie je taka tazka forma ako mam ja s moznostou tvorenia jaziev, tak uplne postaci differine krem alebo isotrexin mast (kde prvy tyzden sa ti mozno bude cervenat a olupovat tvar ale potom bez vedlajsich ucinkov), alebo polovicna davka isotretinoinu (roacutane a aknenormin) na 3-4 mesiace (samozrejme ti zmiznu -viem zo skusenosti kamaratok a tiez kamaratov- ale do roka sa ti vyrazky vratia takze treba zmenit zivotospravu-menej stresu a jest vlastnu zeleninu a ovocie -skoro vsetky z obchodu su chemicky vypestovane a bez vitaminov- alebo na jesen a jar urobit detoxikacnu kuru !!!nie isotretinoinom!!! ale cesnakom alebo zihlavovym cajom -ale nie dlhodobo oba su toxicke ked ich jes dlhodobo ...cca.1mesiac maximalne... -dolezite su vitaminy C E A selen a tiez B vitaminy -ale niektore praveze vyvolavaju akne -myslim ze B6 )co sa tyka vedlajsich ucinkov: mne sa po 4 dnoch zacali schnut pery az do krvi v kutiku - trvalo dva tyzdne kym mi netiekla z pier krv, ale ja som neskoro ich zacal potierat balzamom na pery- cca.15x denne ; po 1,5 mesiaci zase pery ..opuchli mi a zcervenali a palili, prestal som pouzivat balzam na pery a zacal lekarsku vazelinu ( cca.8x denne) a daval som pozor na korenene jedla ktore mi drazdili pery -trochu odpuchli a nepalia; v tom istom case mi opuchlio nechtove lôžko trvalo cca. 2dni, potom dalsie a vymizlo to ; koza sa mi zacala lupat asi po 10 dnoch a bola strasne sucha ale hydratacny krem pomaha - 2x denne; pred tyzdnom mi opuchlo ocne viecko a po dvoch dnoch odpuchlo; sliznice mam vysusene hlavne v nose aj ked nadchu som mal (ale asi som alergicky-vsak je jar) , aj v usiach mam sucho a citim ako horsie pocujem posledne dni; trochu ma bolia svaly a klby obcas; na zaciatku prvy tyzden ma bolela hlava; 2x som mal hnacku (z aknenorminu nie infekcnu) a preto beriem 1 tbl probio fix denne a problem so stolicou uz nie je, vela mocim -> teda vela aj pijem; teraz moja koza je ako koza dietatka ale podkozne vyrazky (kongklobaticke prejavy) su stale, a horsie ze na slnku nemozem byt dlho najviac cca 0,5 hod ...ak viac musim mat krem na opalovanie ale aj tak som cerveny ako paprika; a koza je velmi slaba (hlavne na tvari) a kazde skrabnutie je az do krvi a zanechava to jazvy- na to vsak je dobre med a propolis, no co je najdolezitejsie krvne a pecenenove vysledky pred a po 1.mesiaci liecby mam v norme( okrem jednej hladiny nejakeho pecenoveho enzymu asi )...tak hadam uz vecsie problemi nebudem mat a doberiem este jeden mesiac aknenormin (iba 0,5mg/kg kvoli vedlajsim ucinkom) potom si dam pauzu na 2-3 mesiace kvoli slnku a asi budem pokracovat v liecbe potom...no v lete este skusim aloe vera uzivat, mozno mi pomoze vnutorne

feroSVK
1x

ak mate opakujuce sa akne, dajte si vysetrit krv a moč...... mozu to byt vnutorne problemy -opakujuce sa zanety, ryma a ostatne chronicke choroby... kozna doktorka vam sice odstrani akne ale neodstrani pricinu akne... uz davno neplati -cim viac umyvana tvar je bez akne- ja som na to doplatil ---vysusi sa pokozka a kozny maz sa vyluci este vo vacsom mnozstve... preto teraz uzivam aknenormin... ale ma vela vedlajisch ucinkov preto si dajte pred jeho uzivanim kompletne vysetrit krv a moč - ak mate oslabenu imunitu alebo psychicke poruchy radsej to NEUZIVAJTE ...zhorsi to vas stav...

asim
2x

Ahojte tak ten salicilový lih je k potíraní akne, zynerit( tuším je to prášek ,ktery se smíchá s vodičkou a potírájí se jen ty boláky.Může se používat tak maximálně měsíc- nevím ale proč , vím jen,že mi to kdysi řekla doktorka) Mě by zajímal přípravek CLINIQUE. Paní to popisovala jako nějakou vodičku pod názvem : ACNE SOLUTIONS SPOT HEALING GEL. Tak jsem se byla zeptat v lékarně a koukali na mě jako na blba, co vlastně chci.Neznáte to někdo. Když tak mi napište na takuko@seznam.cz

Petra

Clinique se nekupuje v lékárně, ale ve značkové drogerii...třeba Sephora, tam určitě poradí.

Lucie

Zdravím, také jsem měla vážné problémy s akné a konečně jsem přišla na to, co mi opravdu pomáhá! Začla jsem užívat zinek v tabletách (přírodní přípravek z čínské medicíny) a ve stejnou dobu jsem si koupila přípravky od Vichy - krém Skinset a čistící gel normaderm. A stal se zázrak - hned po týdnu výrazná změna, vůbec se mi už nedělají boláky ani malinké a plet se značně zhojila. Jak na jizvy ale nevím, naštěstí mi žádné nezůstaly. Plet mám krásně hladkou jednobarevnou, super! Mohu jen doporučit! :-) PS: K dermatoložce jsem také chodila, ale ta nepomohla, akné se mi dělalo pořád a pořád. Takže hodně štěstí, pokud zkusíte přípravky co já, snad vám také pomůžou.

jenda
1x

Ahoj,vyzkousel jsem toho uz opravdu hodne. Co nejvice pomaha je isotrexin,zacatek lecby je fakt unikat - pote je to vsak horsi.Konopny krem je bezva,ale zase se u neho objevuje jojo efekt a to docela vyrazny. Ale pokud mate pred nejakou akci-tak doporucuji tyden predtim aplikovat a pote vysadit.Dneska jsem si koupil mydlo a-sun,doufam, ze bude nejaky ucinek. Je to jedna z male mnou nevyzkousenych veci. Jinak cistit plet, brat pangamin a dodrzovat pitny rezim. Ted je krasne pocasi,tak se trochu opalit...drzim pesti

Nikča

Ahoj je mi 15..a mám staršný problém s akné..používám všelijaký čistíci prostředky.masky a stejně mi to nepomáhá..na obličeji se mi to moc nedelá,ale zas se mi to dělá strašně na zádech a na hrudi...Prosim vás nevíte,ajkse z toho zbavit??když je pěkně v létě tak nemůžu nosit tričko na ramínka..a už mě to fakt štve!!!!Všichni okolo mně nosej trička na ramínkách a já musim nosit trička plná..Už mě to fakt štve to aknéé..Kdybyy te vědeli,jak se z toho zbavit jak koliv..Tak mi prosim vás písnite na email..NZmekova@seznam.cz Budu vám moc vděčná za každou radu...

Nikola
1x

ahojky lidi!potírání močí vám mužu jen doporučit z vlastní zkušenosti vím že akne zlepší .....jsem an tom tedka opravdu závisla jde o zvyk možna se vam zda že je to enchutny se potírat močí ale je to rpece vase valstní moc z vás takže o co jde?kdo se bojí tak vam mužu jen vzkazat nevahejte a bezte do toho po hlave.kdybych dneska tu moc nemela..byla bych na dne.není to nic prijemnyho chodit cela pojebakovana ne?a jeste bych vam mohla poradit at zajdete na kožní a nechte si napsat antibiotika v gelu na akne.take mam zkušenosti s leiserem Lasocare,pomuže vam s bojem rpoti akne.vyhladí vam i jizvy!takže už se netrapte a když se budete snažit dokažete to!ale musíte pro to enco udelat....jako např. zkusit se potírat močí:Dvažne nemejte obavy pro me je to už na dennim poradku.vazne si zvyknete.pa holky!držím palce v boji proti akne

verca
1x

a prosim vas na jazvy nieco nepoznate ale ucinne....uz som sa pozerala na internete a zatial som nasla ze niektori pouzivaju kolagen alebo aj ten chemicky peeling, tiez rozne pripravky a da sa to riesit aj laserom ale to by som robila uz ako v poslednom pripade....neviete niekto este o niecom alebo nemate niekto nieco oskusane???dakujem

hm
1x

Asi mi nebudete věřit ,.. ale od té doby co jsem začala hulit travku, což je asi tak jednou týdně, tak se mi pleť mnohem, ale mnohem zlepšila:) Uhry mívám tak jednou měsíčně a pleť je napnutá, zdravá ... no jako broskvička:) a to když si vzpomenu kolik jsem se kvůli tomu kdysi natrápila a těch jizviček co jsem měla ... konopí je zkrátka rozhodně léčívé:)

aha

Ale konopi postupne degeneruje neuronove spojeni a degeneruje neurony (mozkove bunky) tzn. ze pri pravidelnejsim uzivani teto drogy ti to doslova "uzira" mozek.....NEDOPORUCUJI!!!!!!!!

Zuzka

Panebože, tohle vůbec není pravda :)

Anetička

Ahojky. Je mi 16 let a problémy s akné jsem měla na začátku mých 15ti let...Akné jsem měla asi třištvrtě roku. Hrozně moc mě to trápilo a tak jsem zašla ke kožnímu lékaři,tam mi předepsali čistící vodu a ňákou mastičku,která mi ani neomohli,už ani nevim jak se to jmenovalo...Když jsem viděla že mi to vůbec nepomohlo,zašla jsem ke kožnímu znovu a předepsala mi mastičku,která se jmenuje aknemicin...matička se dává jen na noc..a je to na předpis a stojí do stovky...:) Můžu vám říct že stouhle mastičkou jsem moc zpokojená,protože už po týdnu používání šla vidět velká změna...asi tak do dvouch měsíců jsem měla pleť úplně krásnou...a teď když už mám peť normální,tak stejnak to furt používám,protože mám strach aby se mi to nevrátilo.Skuste to,stojí to za to..:)měj te se hezky

hlava
1x

Heslo farmaceutickych spolocnosti: LIECIT, nie vyliecit !!! a kedze kazdy doktor je na nich zavisly (dostava od nich dary,uplatky) necudujte sa ze vam liecba na akne nezabera, ale je jedna co zaberie( u niekoho na vzdy ale u vacsiny nie tj treba aj 2,3,4, 5 razy preliecit) -lecba ROACUTANOM tj AKNENORMINOM , co je vlastne vitamin A, liecba je predavkovanie sa vitaminom A (jedno z najhorsich ochoreni) , no vyskumnici zistili ze vitamin A skracuje zivot: aktualne.centrum.sk/zdr avie/novinky/clanek.phtml?id=2 37109 podstata liecby je liecit sa zvnutra, prestat jest korenene a ostre jedla, pizzu, hamburgery, coca colu, jedla s primesou glutamanu (jei ch vela v sucasnosti -je to regulator chuti, najviac omacky a polievky) teda stravovat sa po nasom a nie na americky sposob zivota treba jest vlastne vypestovane ovocie a zeleninu, mlieko, mäso a nie kupne.... mlieko obsahuje hormony na produkciu mlieka ( hormony su jednou z hlavnych pricin akne), v mase je vela E-ciek napr glutaman, a zelenine a ovoci uz vobec nie su vitaminy, su narychlo vypestovane a bohviejak hnojene a pre tych co vyzeraju hrozne s akne (poznam to) nech sa preliecia s vitaminom A tj nech idu ku koznej, ostatni radsej zdrava vyziva tj prirodne vitaminy a mineraly a nie synteticke, udrziavat plet hydratovanu, prilis sa neopalovat, a pravidelne sa umyvat ph neutralnym mydlom nie casto kvoli vysusaniu pleti

greta

ahoj, mne je 27. v puberte jsem mela problemy s akne hlave na cele. postupne se to presunulo na hrudnik-sije, a pak i na zadech hlavne raminka od popdrsenky. vyzkusela jsem kde co. Zineryt nebo jiny antibiotika na kuzi, kys. salicylovou, salic. mast........ jim hodne zeleniny, jen holou vodu nebo bylin. caj. myslela jsem, ze s vekem to ustoupi. malinko jo, ale na cele a brade mam "jebaky" porad a na siji se mi dela takova krupice. neni to zanicene, ale jsou to proste drobounke pupinky a "hezky to teda Olinko nebude" ;-) zkousim jeste jist Zinek a kamoska MUDr. mi poradila eclaran. tak zkusima uvidim. hroznej bordel to akne a jak to dovede cloveku narusit sebevedomi. hlavne v dospivani. tak zdar vsem!

rthn

Zdravím,chtěl jsem tu zmínit tablety Acnex.Může se to zdát jen jako nějaké vitamíny s popisem,že zabírají proti akné,aby se lépe prodávaly,ale já s tím mám zatím dobrou zkušenost.Není to sice jediné,co pro lepší pleť dělám,ale hlavní úspěch připisuji těmto tabletám.Na internetu o nich moc není.Natož pak nějaké zkušenosti.Tablety se však dají dobře sehnat.Nebudu vám tady líčit,jak to má pomáhat a co to konkrétně dělá,to si můžete přečíst sami.Nebudu také slibovat,že vás to kompletně zbaví problémů....Mě to však zatím pomáhá a to jsou to snad teprve necelé tři týdny.Tak jako tak,s akné mám již velmi dlouhé zkušenosti a úspěchy byly mizivé - snad s výjimkou Roaccutanu,ten byl výborný.Nízké dávky,které jsem však bral zřejmě způsobily částečný relaps a na (pro lékaře) lehkou formu už vám ho nikdo znovu nedá.Nyní to zase vypadá lépe :-) Stojí to asi 350 Kč a vydrží to na měsíc (kromě prvního,kde je první týden dvojnásobné dávkování).Možná to je pro někoho dost,ale za zkoušku to stojí.Napsal bych tu toho ještě víc,ale nechci tu z toho udělat dopis :-) Takže hodně štěstí v boji a pokud se chcete ještě na něco zeptat,prosím

SAW_HEADS

CO rikate na pripravky z TRAVY????(thc)

Aknestop!

Zdar Chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo skušenosti s kombinací Zinerytu a Skinorenu. Lékař mi to předepsal a řekl že vše je v letáku. ROzhodl jsem se používat přes den Zineryt a večer po umytí mýdlem a-sun Skinoren. Celkem to pomáchá Zineryt působí uvnitř kůže a Skinoren působí na horní vrstvu.

Toby

Ahoj, je mi 35 a skoro 20 let mám problémy s beďáky. Na obličeji (velmi mastná pleť), zádech, zadku a občas i na rukách a nohách. Po takové době už mě to fakt nebaví. Nemám sice těžkou formu, ale střední. Bohužel u některých trvá i tři až čtyři týdny, než zmizí úplně. Za tu dlouhou dobu jsem zkusil kde co, ale výsledky nevalné.. Spousta lidí chválí Roaccutane...Může mi někdo, prosím, poradit nějakou lékařku v Praze, která je ochotná ten lék předepsat i když nemám těžkou formu akné? Moc díky!

Edita

Dobrýden chtěla jsem se zeptat, jaké jsou vhodné léky na předpis, co se týká akné. Navícmi zjistili suchou pleť a teď do toho akné. jestli byste mi mohli poradit vhodnou kosmetiku třeba eucerin? Děkuji

Edita
1x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké jsou vhodné léky na přeléčení akné. Navíc mi zjistili suchou pleť tak teď ani nevím jakou mám používat kosmetiku. Děkuji

pista

ahojte .. chcel by som sa vas nieco opytat, akne ma trapi asi 3 roky vyskusal som strasne vela veci v ratane navstevy u kozmeticky to mi pomohlo asi tak na dvatyzdne ... vcera som si precital nico o tej diete o obmedzeni "niektoreho "jedla... biele pecivo. zemieky , maso.sladkosti,mastne jedla,cestoviny, a naskytla sa mi otazka co mam vlastne jest kedze moj jedalnicek vyzeral 1 liter mlieka denne veela peciva veeela salami , zemiaky a pod ... poradte mi co mam jest... a mozem tie zemiaky? a maso?

Andy

ht tp://zdravyzivot.greneia.com /akne/akne.html

doona

Mam taky akné,které se mi přeneslo do dospělosti, je mi 25 a pořád se mi sem tam něco vyrojí. Co mi zabírá je: Termální voda VICHY, na noc si dávám NOČNÍ NORMADERM ten zelenej krém a přes den DENNÍ NORMADERM péči-výsledek druhý den znatelně jemnější, pupínky se rychle hojí, do týdne všechny pupínky zahojeny bez jediné stopy, jsem spokojená.

petra
4x

Na nose mam jeden velky bedar uz asi tyden,asi 7mm siroky, je hrozne cerveny,uz se mi na jeho miste dokonce sloupla kuze,kdyz se na to podivam zblizka je videt ze uprostred je to pod kuzi zlute,vymacknout nejde,dost boli kdyz se toho dotknu. davam na to antibiotikovou masticku ale furt nic. Je to asi dost hloubky, nevim co s tim delat asi bych mel zajit ke koznimu... matka me strasi. Nikdy jsem nemela takhle velky a cerveny bedar... matka me strasi ze mi to budou amputovat, je to mozne? Spis tam budu mit jizvu ne?

Hdanca687

Ahoj, je tam někdo, kdo má zkušenosti s chemickým peelingem? Chodím 5 roků na kožní, vyzkoušela jsem všechny možné mastičky a vodičky, zbytečně. Akné se vůbec nelepší, právě naopak.

Prostě já.
1x

Hele, na chemickým peelingu jsem byla v pubertě. Měla jsem mít ten roztok, řekněme, na obličeji půl hodiny. Po minutě jsem řvala jako blázen, ať okamžitě dorazí doktor a sundá mi to. Byla to bolest, jako když si vrazíš obličej do té ledové vody po saunování. Ne, skutečně nepřeháním. Po dvou minutách mi bylo sundáno z obličeje vše, do pár hodin jsem měla šíleně podrážděnou pleť a za pár dnů jsem se doslova sloupala na maso. Ležela jsem pak na kožním oddělení čtrnáct dní, z toho jeden týden z jarních prázdnin. Pokud někoho zajímá jméno neschopného lékaře, který ani neudělal test citlivosti nebo jakýkoliv jiný a rovnou to po pár neúspěších s přípravky naordinoval, byl to MUDr. Kutěj, který působil v Olomouckém kraji. Dokonce jsem si na něj stěžovala i u lékařské komory. Myslím, že tento typ léčby není vhodný pro každého kandidáta. Mimochodem, už je mi skoro třicet a akné mám pořád.

Marcela
8x

Našla jsem nový web o akné. Asi bude čerstbě spuštěný. Rozjíždí se tam diskuze o léčbách akné, účinosti jednotlivých kosmetických produktů na akné atd. Adresa je

zouzelka
2x

Ahojte lidi, chci vám všem poradit, akné mám od třinácti už snad napořád, vyzkoušela jsem ve spolupráci s doktorkou kde co (Eryfluid, Zineryt, Skinoren, Differine gel, antibiotika), ale moc to neúčinkovalo. Pak mi nasadila léčbu Roacutannem, ta opravdu zabírá. Kůže na obličeji byla jako "dětská prdýlka". Jenže zase asi za 3 roky se to vrátilo. Paní doktorka nasadila opět Roacutanne, který zase stoprocentně zabral. Ale zase tak na 3 roky. Pak se mi to opět vrátilo. Zkoušela jsem i vitamíny, ale nic moc. ALE TEĎ MÁM KONEČNĚ ÚSPĚŠNÝ LÉK!!! Paní doktorka mi předepsala DUAC GEL (že prý novinka) (sice trošku dražší- tubička - asi za 250,-) a akné během 2 týdnů zmizelo!!!!!! Fakt neváhejte a běžte na kožní, ať Vám tohle napíšou, nebudete litovat!!!!!!!!!!!! .........svět je hned o hodně hezčí!!:)))))))

danca

Ahoj Zouzelko, se máš. Já měla taky DUAC GEL, a mě teda nezabral vůbec. Nenabízela ti kožní někdy krém GLYCO A nebo neslyšela jsi o tom něco? Eryfluid, Zineryt, Skinoren, Dalacin jsem taky vyzkoušela a žádný účinek.

zouzelka

Glyco A jsem ještě nezkoušela. Ale teď tam budu pořád chodit pro Duac. Takže fakt na každýho asi zabírá něco jinýho.....

Lenka - bezakne.cz
1x

Ahoj holky, mě pomohl jednoznačně Differine gel. Kdo ho ještě nevyzkoušel, vřele doporučuji. Příplatek v lékárně je cca 230Kč.

bara

Dobry den. Je mi 16 let, nikdy sem netrpela nejakym tezkym akne, ale mela jsme problemy v oblasti T- zony. Vyzkousela jsem Loreal Pure Zone (zlepseni ,ale po pul roce pravidelneho uzivani zase akne), Neutrogena, Clean and Clear, Nivea, Dermacol, atd...MOJ E RADA......prestante vyhazovat penize za tyto pripravky a zajdete si ke KOZNIMU!!! Je to jediny dobry zpusob jak se zbavit akne. Samozrejme je dobre si cistit plet pletovou vodou, a pouzivat vyrobek od kozniho. Vsem preji hodne stesti

Nikol-21

Ahojky lidičky... Mám problém asi jako vy všichni co sem píšete, ale dneska už můžu říct že si s ním po nějakých těch deseti letech trápení od mých jedenácti let vím rady....Před dvěma lety jsem vyzkoušela léčbu laserem sice to není zadarmo ale pro takové jako jsme my je to vysvobození.Podívejte se na stránky jinak také provádějí chemický pealing to jsem ještě nevyzkoušela ale letos se chystám na obojí jak na pealing tak na laser. Jinak strašně dobrá je kosmetika microsilver od LR také dražší ale výborná a Nápoj z aloe vera od LR....No jinak hodně pít vodu a jíst zeleninu....

Prostě já.
1x

S chemickým peelingem opatrně, viz můj příspěvek výše.

Fellon

Ahoj všichni. Mě akné trápí taky už asi od 13. Od té doby sním taky bojuji. Chodím ke kožní lékařce, která mi vždycky doporučí nějakou novinku kterou jsem ještě nezkoušela. Ona vážne na čas pomůže, akné se mi začne zlepšovat, ale bohužel nikdy uplně nevyléčí. Pomáhá chvilku a pak se to zase začne zhoršovat, jako bych se proti němu stávala imunní! na začátku prázdnin jsem začala používat differine krém, ten mi akné trochu zlepšil, pak jsem jela na deset dní do itálie, kde sem krém vůbec nepoužívala, ale akné se světe div se stejně zlepšovalo! Bylo to tím intenzivním sluníčkem a mořskou solí. Takže si předepište prázdniny u moře a budete OK. Aspon na čas:-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 58 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce