Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hoonza

jo jo.. La Roche - Posey je špičková kosmetika kterou beru i já společně s Aknenorminem...beru ho 3 tejden a o neco se to zacalo lepsit... a to teda ze sem mel PORADNY AKNE po celejch tvarich..ale ne jednotlivi pupinky ale velký pupeny prez celou tvar, na brade i nose... vypadalo to jak kdyz je to treba 10 pupinku v jednou a pekne to bolelo :( jeste mam plet zarudlou ale snad se to zlepsi...mam to brat 3 mesice takze 3 tejdny je jeste brzo...nezbejvá uz jen nez doufat...

Radek

Vy všichni, co tady píšete že vám konopný krém nezabral tak mi připadá že tomu vůbec nerozumíte. To, že se pleť nejdříve trochu zlepší a poté zhorší je úplně normální. Tělo na přípravek začne reagovat a vy to takhle poznáte.Začne se pročišťovat pleť a všechen ten sajrajt MUSÍ nějak vyjít na povrch. Nemůžete přece čekat zázraky hned po 14 dnech léčby. Je lepší vytrvat a přežít to zhoršení. Ještě sem nenarazil na někoho, komu by se akné po přírodní léčbě zhoršilo(leda by měl alergii).Mě trápilo akné už hoďně dlouho (ještě musím poznamenat že akné nemám dedičné, ale získané) protože moji rodiče ani nikdo z mých příbuzných akné v mládí netrpěli tak jako já, začal sem hledat PŘÍČINU toho, proč se akné tvoří..

Radis

Vy všichni, co tady píšete že vám konopný krém nezabral tak mi připadá že tomu vůbec nerozumíte. To, že se pleť nejdříve trochu zlepší a poté zhorší je úplně normální. Tělo na přípravek začne reagovat a vy to takhle poznáte.Začne se pročišťovat pleť a všechen ten sajrajt MUSÍ nějak vyjít na povrch. Nemůžete přece čekat zázraky hned po 14 dnech léčby. Je lepší vytrvat a přežít to zhoršení. Ještě sem nenarazil na někoho, komu by se akné po přírodní léčbě zhoršilo(leda by měl alergii).Mě trápilo akné už hoďně dlouho (ještě musím poznamenat že akné nemám dedičné, ale získané) protože moji rodiče ani nikdo z mých příbuzných akné v mládí netrpěli tak jako já, začal sem hledat PŘÍČINU toho, proč se akné tvoří..Od malička mě moje "skvělá" doktorka na dětském krmila antibiotiky, myslím, že tenhle nešvar hodně přispěl k tomu co mi začlo v pubetrálním věku (DOSTAL SEM ALERGIE + ASTMA + AKNÉ a myslím že se to už dnes hodně ukazuje kde sme udělali chybu, proč myslíte, že v poslední době nastal tak výrazný výskyt těchto 3 nemocí---faktorů je mnoho) 3 skvělá "áčka" a vůbec sem netušil z čeho by to mohlo být.Jak se správně domníváte na vině u mě byly léčebné metody mojí paní doktorky která mi na každou prkotinu předepsala antibiotika. Další tři roky to šlo ráz na ráz. Akné se mi zhoršovalo a já nevěděl proč.Vyzkoušel sem snad všechny kosmetické výrobky které mě pokaždé zklamaly. Pak i antibiotika (Zinerit), ty samozřejmě pomůžou JENŽE jak už víme jen na nějakou dobu, takže když mi moje skvělá kožní předepsala další antibiotický přípravek na akné (Duac gel) obratem sem recept roztrhal a rozhodl se že už v životě nechci brát na akné antibiotika a když tak na jiné nemoci a v co možná nejmenší možné míře..Totálně sem se vyprd na všechny ty skvělý přípravky na akné a odteď se to snažím řešit co možná nejvíc přírodní cestou...sám si delám občas klystýry piju pročišťovací čaje a beru řasu Chlorellu(sladkovodní řasa původem z Číny tuším :-) ) + Zinek (tablety). Hodně piju a snažím se nejíst moc toho "špatného" cukru (tj. bílého).Ráno k snídani si často dávám nějaký zakysaný výrobek +nějaké ovoce (třeba banány) + spolknu 4tablety té řasy (mají se brát 4 ráno a 4 večer v průběhu jídla) Na mytí používám mýdlo s ICHTAMOLEM(hodbě doporučuji !! lékárna cca do 70 kč) je výborné, neparfémované a snižuje tvorbu kožního mazua zabraňuje podráždění pleti a svědění. Po umytí používám ve slabé vrstvičce Konopný krém od Cutis-Help denní. Také není dobré na obličej moc sahat. Mýt si obličej(nebo místo postižené akné) také není moc dobré(max. tak 2x až 3x denně--i to už je dost). OD té doby co se hlídám tak je to MNOHONÁSOBNĚ lepší, pleť se cítí skvěle a i já se cítím "lehčí" a čistější. Ještě bych si chtěl koupit nejakou tu knížku (třeba od pana Cingroše kde popisuje příroní očistu) ale zas bych to tak nehrotil. Myslím že to nejdůležitější sem tady popsal. Kdybyste se chtěl někdo na něco zeptat [email protected]

Lenka

Ahoj lidičky,nezoufejte a zkuste AKNENORMIN,právě jsem ukončila 8 měsíční léčbu a jsem naprosto spokojená.S Akné jsem měla velikánské problémy a trápení ani nemluva,co Já jsem si zažila,nepřeji opravdu nikomu!!!Někdy jsem si připadala,že mě mají za pokusného králíka.Vyzkoušela jsem snad opravdu vše(mastičky,vitamínové preparáty,aloe vera,přírodní čaje a kosmetiku,různé drahé krémy ATD.....Nic nepomohlo:-(Byla jsem už ze všeho opravdu zoufalá a tak jsem navštívila p.Mudr Kateřinu Klauzovou v Praze,ta se na mě podívala a neváhala,předepsala mi Aknenormin,každý měsíc jsem jezdila na kontolu a dnes mohu říct,že jsem naprosto spokojený člověk a to díky p.Mudr K.K.Držím všem palečky a jestli budete mít ještě nějaký dotaz,napište na [email protected]............ AHOJ

ahoj.,ja to taky beru,a doktorka mi rekla ze to ma vedlejsi ucinky chtel bych se te zeptat jakyto jsou.pls.odpovez te

rené

ČAUKY!MÁM AKNÉ OD 13 A TED JE MI 30.JE TO BOJ NA DLOUHOU TRAT.PLNO LET JSEM CHODILA NA KOŽNÍ,VYZKOUŠELA PLNO PŘÍPRAVKŮ,ALE PLET SE MI AKORÁT VYSUŠILA.TAKŽE TED MÁM AKNÉ A JEŠTĚ SUCHOU PLET.TED NASTÁVÁ OTÁZKA,JESTLI MÁM POUŽÍVAT KOSMETIKU NA MASTNOU ČI SUCHOU PLET.JSEM JEŠTĚ EKZEMATIK,TAKŽE MÁM PO TĚLE SUCHOU PLET,ALE AKNÉ NEZMIZELO.VELKÉ ZLEPŠENÍ BYLO JEN V TĚHOTENSTVÍ,ALE UŽ PÁR DNÍ PO PORODU JSEM ZAS TAM,KDE DŘÍV,HODNĚ POMÁHÁ ANTIKONCEPCE.V TELEVIZI JE PLNO KLAMNÝCH REKLAM,TAKŽE JE TO I HODNĚ O PENĚZÍCH.PŘEJI VŠEM PEVNÉ NERVY NA TÉTO TRATI A SNAD JEDNOU BUDE LÍP!R.

GeeWa

chtěla bych se vás "zkušených" zeptat, slyšela jsem , že solárium úspěšně léčí jizvičky po akné,má s tím někdo z vás zkušenosti ??? myslela jsem totiž , že kdyby pomáhalo,okamžitě bych si koupila pernamentku ... dík za odpověď

koka

Lidi vy se zbytecne trápite tou stravou..jasne ze je dulezita ale zase nesmíme to přehánet..abych jedla delenou stravu ze bych si k masu nesmela dat spagety,brambory,rýže,jáhly atd tak to se neda..dá se jíst zdravě i dobře a to akné jeste osetřovat ruznymi lasery a popr.chem.peelingy atd.

Katka

ahoj mě je 15 let,trápí mě lesklá,mastná pleť,akné a jizvičky po akné,mám jich hodně malinkých,je to jak bodnutí jehlou...nevím co s tím hrozně mě to trápí,ale co jsem tu četla,na to nemám stojí to moc peněz....nevím co dál u kožní jsem byla a tam mi předepsala nějakou vodičku a mastičku,akorát se mi po tom pleť loupe,ze začátku mi zčervenala a pálila mě....opravdu si nevím rady myslíte že by mi pomohla antikoncepce?děkuji napište prosím na můj email [email protected] děkuju

b'up

ahoj lidi,bude mi 15, mam ted doma od biodermi sebium- krem a odličovací vodu a čekám a doufám že to pomůže. sem v pubertě ale před půl rokem sem plet zvládala, semtam nekdy pupínek ....pozdeji se me na obličeji objevila tzv. klupicka hl na cele trochu na tvarich. ale nebylo to zanicene, bylo to podle me v dusledku hormonu.....ale casem me to zacalo vadit......tak sem se to snazila co nejvíc odstranit temi špatnými způsoby jako je mačkání a odlicováním temi hodne drázdivými plet. vodami jako je clean and clear....jestli to nekdo znate.....mylsim ze ta oranzová voda....zbytecne mi tu plet jeste rozdráždila a já jak husa si to zacela mackat...nekdy v lete....pak sem odjela na dovolenou a snunce a more to zlepšilo ..ted je zima mam tu plet celou "rozhrabanou" snazim se na to nesahat.....ale porad se mi to jevi jako kdyby se to uz nechtelo vratit zpet..na tvari mam pak pár jebáku ktere sem kdysi rozrýpala ale porad tam sou ikdyž je nechávám být....porád se zdají bolavé...ale nesou to zatím nastestí ty vredy....nevím jestli mam navstivit dermatologa,stydím se....tu hroznou plet se snazim zakryt make-upem korektorama a takovima vecma..az se mi to nelibi kolik toho mam na ksichtu...ale kdyz nevychazim ven -o vikendu atd tak to necham dychat...doufám, že pride zazrak.....znam plno lidi kteri maji hroznou plet, ale také plno lidí kterí i v mem veku i starsi (okolo 14-16) kterí mají plet krasnou a když jedou treba na hory nemusi se malovat protože maji krasnou plet, na horach se take nemaluju ale vypadam stašne.....moje akne neni zas tak hrozivé (jako vredy) ale chci uz nekdy vyjít bez make-upu a nestydet se... :( poradte mi nekdo mam jit za dermatologem???co mám jeste proboha pro to udelat, trapim se....nejhorsi je ze kdyz mi treba nekdo blizky z rodiny rekne : jezisi, ty to zase mas strasný.....pls help [email protected]

b'up

ahoj zas pisu, cosi sem slysela o biolampach a horském slunku...nemate stim nekdo zkusenosti???? uz nevím co mám delat mozná by toto bylo vysobození...protože me normální slunko u more a na horách pomáhá.....dikec napiste i na [email protected]

Katka

Dobrý den mě je 15 let,trápí mě lesklá,mastná pleť,akné a jizvičky po akné,mám jich hodně malinkých,je to jak bodnutí jehlou...nevím co s tím hrozně mě to trápí.nevím co dál u kožní jsem byla a tam mi předepsala nějakou vodičku a mastičku,akorát se mi po tom pleť loupe,ze začátku mi zčervenala a pálila mě....opravdu si nevím rady myslíte že by mi pomohla antikoncepce?děkuju

GeeWa

myslela jsem ,že bych začala chodit s kámoškou do solárka(kvůli akné) ,má s tím někdo z vás zkušenosti ???

Ivča

solárko na jizvy nepomůže ani náhodou, to jedině chemickej peeling nebo laser, ale na samotný akné( ne na ty jizvy!) by to možná pomoci mohlo

GeeWa

díky ...ptám se proto , že vždy v létě mi jizvičky po akné ůspěšně zmizí a už teď jich mám na oličeji celkem dost a do léta se mi fakt čekat nechce ...

pavlickova

Prosím Vás může te mi někdo poradit, je mi dvacet sedm a nikdy jsem neměla s akné problémy, kožní nasadila zinerit, je to docela dobré ale po mačkání mi vznikly tmavé skvrrny můžete poradit jak se toho zbavit, akné především na lícních kostech a okolo uší děkuji

lenka

zynerit vysadit-je to jen dočasné a pak se to zhorší.hlavně nemačkat-konopný krém dobře zabírá ale až tak za 2 měsíce.

deniska 17

ahoj ja sem taky mela akne a trvalo mi asi rok nez jsem se ho zbavila..a to uzivanim HA a pripravku na plet od kozni lekarky...potom jsem mela plne celo a tvare jizev ale oni po case zmizi sami,trva to delsi dobu ale nektere tam zustanou,ty cou jsou hlubsi...

deniska 17

me tea solarko pomohl,i v lete mi zmizeli jizvy po akne

Pavlína
2x

Já teda do solárka chodím už 2 měsíce a zatím nevidím žádné zlepšení, dokonce mi připadá, že ani sluníčko v létě mi akné moc nezlepšuje. Jen mám v létě trochu lepší sebevědomí, protože to opálení akné trochu zamaskuje.

petra.drak

Ahoj.Já zkusila uplně všechno,vichy,garnier atd....Od kožní také snad všechno a nic.Jsem kuřačka mám 2 děti a jsem neustále v pohybu okolo zvířat a přírody to jest prach!Začala jsem brát zinek vitamíny a pít minerální vodu do týdne jsem měla pokoj.Objeví se to vždy jen před menstruací a za 3dny je to zas pryč.Samozřejmě si meju ráno a večer oblyčej ráno vodou večer tamponama od garnier

Michal

tady je to furt to same dokola a nic ztoho

GeeWa

TAK NĚCO VYMYSLI

Michal

to asi ne každej to ma z něčeho jineho a každemu pomaha něco jineho mastičky a kremy to neřeši měla by se hledat přičina ale to doktoři asi neřeši jen aby si nahrabali do kapsy sam sem chodil na kožni asi 3 roky od začatku do konce mi psala jen antibiotika a nic ztoho vubec nepommahaly tak mi řekla že už nevi co semnou že už tam nemusim chodit určitě je to vnitřni problem a masti jsou k ničemu možna tak jenom na lehči akne zaberou

Jana.N

Tak mě na střední formu akné (ucpané póry, černé tečky, šíleně se mastící pleť a občas pár boláků) pomohla taková kombinace různých přípravků:) Nejdřív sem používala kosmetiku z drogerie, účinek veškerý žádný, potom sem přešla na Biodermu Sébium ale taky nic moc, a dál La roche posay, Eucerin a Ryor. Musim říct, že ten Ryor se nezdá (cena kolem 100Kč), ale vážně pomáhá. Tak teď používám na umytí čistící pěnu Aknestop od Ryoru (asi 80Kč), potom pleť osuším a postříkám termální vodou La roche posay (160Kč za 150ml) a na ještě vlhkou pleť nanesu creme-gel z řady Impure od Eucerinu (366Kč). Tu pěnu Ryor střídám občas s peelingem Impure od Eucerinu a jednou za týden si dám horkou koupel aby se póry pořádně roztáhly a ještě v tý horký vaně si po umití obličeje dám slupovací masku od Ryoru Aknestop. Tim se vytáhne každej ucpanej pór a pleť to nádherně zjemní. Taky používám HA Belara a hodně piju (čistou vodu).

f

pojíst a potírat kvasnice pomáhá docela dost a hlavně to není o penězích a reklamě

f

pomáhají dětské ubrousky na prdílku docela dost lidi!

sp

Doporučuji BIOPRON 9,určitě to zkuste,mě to moc pomohlo a dejte vědět.Myslím na Vás,taky jsem si tim prošla.

Miška
2x

Ahoj, ja už jsem toho také vyzkoušela hodně. Přípravky od kožní doktorky na pár týdnu možná plěť zlepší, ale hodně jí vysušují a pak je to ještě horší. Používám peelingový gel od nivei pro mladou pleť a ikdyž mi za to kosmetičky nadávají tak místo krému měsíčkovou indulénu nebo mast na ruce. Dostala jsem se do probémů a jsme nejedla, hlavně čokoládu, nevím jestli je to tím, ale pleŤ se mi hodně zlepšila.

Martina

Ahoj!!Nemam zas az tak strasne akne, spis takove male pupinky na cele!!Zacla jsem pit honde ciste vody a brat vitaminy zinek a vapnik a mazat si celo jojobovym olejem ve forme kremu!!docela se mi to zhorsilo!!Nekde jsem ale slysela, ze je to tou lecbou, nejdriv se to zhorsi a vyzene vsechnu tu necistotu, a pak se to zlepsuje!!!!!Co myslite???Nevim jestli ma cenu chodit ke koznimu, ale dost zavidim tem, kteri maji plet jako detskou prdelku!!

Achula

Ahojky, akne mam uz od dvanacti- je mi ted 25. Vyzkousela jsem snad vsechno. oxy, clearasil atd. Nepomaha nic. Pomuze antikoncepce ale clovek si zaplaca telo hormonem. Nejspolehlivejsi je rano oplachnout vlaznou vodou nedostatky na pleti zakryt aknecolorem (od 90-120 kc). Nejdulezitejsi je, nesahat si na oblicej. Dulezity je velky prisun tekutin-cola, ice tea a podobne cukrove bomby jsou absolutne vyloucene. Nejlepsi je mineralka bez bublin-minimalne ty dva litry. Vitaminy na vlasy kuzi nehty a nebo pouhy biotin (H) a zinek. Pravidelny a kvalitni spanek je samozrejmosti. Pred spanim vzdycky odlicit-plet nedrazdit pripravky co zbytecne vysusuji. Na zahojeni potiram zinkovou masti-jen slabe. chipsy, MC donalds atd v jidelnicku neexistuji.zbytecne moc koreni zatezuje organismus a jatra nestihaji filtrovat-vysledkem jsou zanicene boule ktere se tvori zevnitr. Pohyb na cerstvem vzduchu a celkova pohoda je velmi ucinna. Samozrejme akne nevymizi ze dne na den.Je treba vytrvat. Preju pevne nervy a brzke zahojeni:)

lukino
2x

Já už si taky prožil svoje a teprve teď se to začíná projevovat je to opravdovej boj během jednoho roku se všechno tak rychle změnilo akne po obličeji a zádech už mam druhou doktorku protoře ta první byla fakt nemožná. Ta druhá je opravdu dobrá začala nejdřív s minocyklinem ten se projevil celkem dobře ale po čase už neučinkoval pak jsem dostal plno rad ohledně jídelníču, hygieny atd. a k tomu Roacutan ten mi nechala pár měsíců pravda že finančně náročnější ale celkem to stálo za to, po Roacutanu jsem jezdil na peelingy a docela se to uklidnilo teď nedávno jsem dobral DoxyHexal a myslím si že výsledek je fajn v nejbližší době by jsem se se svojí lékařkou rád poradil o laserovém odstranění jizev.

Kornel

Zdravím, nejhorší je mít akné i v nosu. To se člověk nemůže ani vysmrkat. Horší je to, že mám chřipku. A už mě nebaví trpět tu bolest. Určitě se to někomu už stalo. Může mi někdo prosím poradit, jak se toho zbavit co nejrychleji? Děkuji

liána
1x

Mám už dlouho problémy s akné a vyzkoušela jsem desítky přípravků, navštěvovala několik kožních lékařů a nic. Kamarádka mi teď doporučila lnicovou mast a je to k nevíře. Po 14 dnech používání už vidím první výsledky. Stojí kolem 50,- Kč a je k dostání v lékarně. Když si představím kolik tisíc už jsem do léčby vrazila a teď pomůže taková obyčejná mastička, tak se mi chce smát. Určitě vyzkoušejte!

Espana

No tak me trápí taky akné uz od 6 tridy a ne a ne se ho zbavit.Nakoupila jsem si ruzne gely,kremy,cistici ubrousky a nic z toho.Prave ze se mi to k vuli tomu zhorsilo.Zasla jsem ke kožní lekařce a ta mi predepsala Zynerit a krem Diferent nachvili to zabralo ale paak zase nastalo zhorseni.Taky jsem zkusila napařováni heřmánkem.Protože heřmánek tlumí zarudnutí a uklidnuje plet.Ten teda zabíra to musim říct.Taky beru zinek(tablety).Ale asi nejlepsí bude kdyz budu pit 3 litry denne tekutin a nejist cukry.Tak ja to zkusim a pak vam dam vedet.

Martina

Ahoj, je mi 30 a s akné bojuju tak 10 let. Ve před 4 dny jsem našla na webu, že někomu pomohlo La Roche a makeup Vichy. Nakoupila jsem od LaRoche mycí gel a krém na problem. pleť a makeup pro stejnou pleť a mám pleť o 100procent lepší! Jsem moc šťastná, takovouhle pleť už jsem neměla jak dlouho. Stálo to teda všechno asi 1200, ale stálo to za to. Ale hlavně mně překvapuje taková rychlost. Každý den vidím, jak se to zlepšuje. Pleť mám velice mastnou a s makeupe to ani není moc poznat. Jen mně mrzí za těch 10let co levných přípravků jsem si nakoupila a nic, škoda že jsem nešla tady do těch - ale přišly mi moc drahé.

rachel391
1x

Tak podľa môjho názoru je dôležité proti akné bojovať aj z vnútra. Moje tipy: na lačno 2 poháre čistej vody z vodovodu, ďalej každý deň piť žihľavový čaj a šumivý multivitamín a ešte užívať zinok. A čím natierať? Ja mám problematické líca a krk a dnes som si kúpila Pityol. Na Slovensku dostať v lekárňach za 65,- Sk. Ešte pred nanesením krému si tvár umyjem vlažnou vodou a mydlom, utrem do uteráčika, ktorý používam len na tvár, očistím liehom (nakoľko s akné bojujem vyše 15 rokov, teraz mám 29) ale odborníci neodporúčajú lieh na akné, mne však vyhovuje a nespôsobuje žiadne ťažkosti... a na takúto vyčistenú tvár a krk si natriem už spomínaný Pityol (možno vám bude vyhovovať iná masť). A hlavne sa snažím si túto pliagu nevytláčať, pretože tak vznikajú červené krvné podliatiny, ale tenkou ihlou vyčistenou v liehu z boku prepichnúť. Veľa šťastia.

Tereza

Katy, bohužel každému na akné zabírá více či méně něco jiného. Já tím trpím také už asi 15let(zůstaly mi i jizvičky po akné) a myslela jsem si, že aspoň po porodu to konečně zmizí.Vyzkoušela jsem kde co a když mi bylo o nějaký rok víc než tobě, tak mi na kožním předepsala Retin-A,má to stejný příznaky jak popisuješ ty-pleť nejdřív pálila, červenala a loupala se(ale to jsou právě asi ty příznaky, že to účinkuje), ve škole jsem vypadala hrozně.Po nějakém čase jsem opravdu měla pleť čistou, hladkou jak dětskou prdýlku,ale jakmile jsem mast přestala používat(teda kožní naznala, že už nemá smysl mi to předepisovat, protože jsem měla pleť fakt hezkou), tak to začlo znova.Jinak mi moje kožní tenkrát radila, ať používám hodně mejkapu a ať se hodně maluju, no úplný hovadiny, že mě úplně odradilo na kožní chodit.Od té doby jsem vyzkoušela kde co, nebyla jsem spokojená ani s Vichy.Pak jsem si koupila pleťovou vodu od zn. Neostrata(stojí kolem 1000,-), po 6týdnech jsem měla pleť hladší, čistčí, ale v té době mi také došlo mé balení pl.vody a protože jsem na MD, tak počítám také každou korunu,tak jsem další balení si nekoupila a akné začlo znova .Co se týče této pleť.vody od této značky na akné jsem s ní byla fakt spokojená, ale s jizvičkama po akné nebo s rozšířenýma pórama, to neudělalo nic,takže hledám dál, protože jizev bych se také ráda zbavila.Včera jsem našla na netu, že na jizvičky i na akné je dobrý Kolagen( leč ale 50ml stojí 1700,-),ale jestli opravdu je tak výborný, jak píšou, že odstraní i jizvičky, to bohužel nevím.Co se týče tvé otázky, zda ti pomůže antikoncepce na akné-mně teda vůbec nepomohla,ale znám spoustu holek , kterým pomohla,ale na vzniklé jizvy samozřejmě nepomůže..Zkus si ji zajít předepsat-dr.ji myslím předepisují na 3m(už si to moc nepamatuji,momentálně neberu a.)a každá ant.stojí různě,ale není to tak strašné,tak snad rodiče pochopí tvoji situaci a zaplatí ti ji.Měj se hezky a ať ti HA pomůže. -Co se týče KOLAGENU- NEMÁTE S TÍM NĚKDO NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI?

snowdrop
1x

jejky to mela byt reakce na [email protected] ze dne 7.1.2008, 16:31

Janča

Ahoj! Mám hrazný problém s pletí. Mám akné a také se mi pleť mastí. Moje kamarádka měla stejný problém jako já, a tak si nechala předepsat antikoncepční pilulky. Hodně jí to pomohlo. Teď má pleť úplně čistou a nemastí se jí. Já bych ale chtěla vyzkoušet nejdříve nějaký krém, který pomáhá, než do sebe cpát prášky. Vyzkoušela jsem mnoho krémíků od drahých značek na akné i poze čisté přírodní tea tree, ale stejně mi nic z toho nepomohlo. Jsem už z toho zoufalá! :( Teď nám přibyde ve škole předmět plavání a já bych se nechtěla stát terčem posměchu. Prosím můžete mi poradit jaký krém je opravdu účinný?! Předem moc děkuji

Jan Vigner
2x

Dělám pro známý a i ostatní,nejen pro sebe konopnou mast z pravého konopí s dalšími 30bylinami.Měl jsem stejný problém kdysi a i několik lidí co použli tuto mastičku a zabrala všem.za 100ml 200kč + plus poštovné a postupem několik dní je po problému.můj email je: [email protected]

Sandy
3x

jezte ovoce ryby a ořechy a po akné nebude ani stopa!!! věřte mi už za 14 dní nic, sama sem tomu nemohla uvěřit!!!

Pája

Ahojky lidičky,já jsem brala isotrexin po porodu své dcery,protože díky hormonum se mi pletˇ zhoršila. Musím ho jen chválit!! Po tříměsíčním používání dvakrát denně jsem měla pletˇ bez jediného pupínku a jizvy vybledli. Nejlepší je ho používat v zimě protože vitamín A nesnáší slunce a naopak se to horší. Hlavně k němu nepoužívat nic jiného,žádný kosmetický přípravek. Tak Papa

Dea_th

Občas mam akné a nejlepší je ALPA :o) ta pomaha....dezinfikuje...sice pali,ale da se to prezit...nejlepsi lek na akné...

peha
1x

baby ak mate po dvadsaitke pozor na roaccoutane. Mne to tiez kamoska poradila,super to zabera, ale ma to vela neziaducich ucinkov.Ten najpodstatnejsi je,ze zena nesmie otehotnetiet 3 az 4 roky po dobrati liecby,je tam obrovske riziko postihnutia.Ja mam 22 a rodinu este zdaleka neplanujem,ale clovek nemoze vediet co bude o 4 roky...

Hana

zdravim vsechny spolutrpitele! Asi vam uplne neporadim jak se akne zbavit (taky se mi to stale nepodarilo na 100%) ale muzu vam dat par rad. Dost mi pomohla kosmetika Garnier-hlavne cistici tampony co se prodavaji v zelene pixle ty jsou fakt supr. Na barevne nesrovnalosti a DROBNE jizvy zase cemicky peeling od avonu z rady Anew. Je vyborny a viditelne sjednocuje plet. Taky beru zinek a je to hned videt. A ted to hlavni!!! beru antikoncepci, drive jsem brala Diane 35, rika se ze je dobra prave na leceni akne. Jenze je taky draha. Asi po 2 letech co jsem ji brala jsem rekla doktorovi ze chci neco levnejsiho a predepsla mi Minervu je asi o 300 levnejsi nez Diane a svete divne je uplne stejna!!! A to myslim doslova, doma jsem si porovnala pribalove letaky od obou leku a jsou fakt totozne jen se prodavaji pod jinymi jmeny jedny za 700 druhe za 400. Tak holky kdo berete Diane kvuli pleti tak si to nechte zmenit na Minervu. Opravdu nekecam. Vyrabi je stejna firma, maji uplne totozne slozeni a dokonce je i ten pribalovy letak na slovo shodny!!! Kdyz jsem to zjistila, mela jsem chut toho doktora zabit!!!

lenka

já taky používám eclaran, nikdy jsem nic jiného ani na akné nepoužívala a ani o tom neuvažuju. Mám problémy s akném na zádech a vždycky když se to zhorší nasadím eclaran a za 2 a3 týdny každovečrního užívání je to v pohodě!!! zkoušela sem ho i na obličej ale tam by se měl užívat opatrněji (říkal mi to můj kožní lékař) protože se po něm pkožka loupe, ale když jde o s.o.s situaci tak mi eclaran pomůže i na obličeji.

lenka

ahojte!!!!taky mám dost velké problémy.ale jelikož bydlím u lesa tak si trhám hned zjara čersvtvě kopřivy rozmixuju je,přecedím a vypiji.je to dobré pít 2x denné asi tak týden.a hodně si vařím čaje z čerstvých-no ale i usušených kopřiv.čaje v pytlíčkách jsou slabé.takže kdo máte možnost tak to zkuste!no ale taky je fakt že nic se nemá přehánět.sice sem se toho nezbavila úplně ale výsledky jsou znát!!!tak ahoj a mnoho zdaru ps:taky mně docela pomohla konopná mast cutis help noční na akné,kterou sem si dávala i přes den.měla sem i denní, ale ta mě pálila..

MARIE
1x

Ahoj lidičky. někdy zírám proč sem vůbec píšou lidé, co se jim občas objeví sem tam pupínek, třeba před menstruací, a už vůbec nechápu jak si to někdo může ošetřovat alpou. Je třeba si uvědomit že "sem tam" pupínek není akné, to je jen odraz nespokojenosti vašeho organismu s tím co jíte, nebo pijete (teď myslim třeba zhoršení po párty, nebo čokoládu apod.). Akné bych popsala, alespoň podle své pleti - tak, že je všude na obličeji, každý den tisíce nových bulek, rozšířené póry,děs. Co s tim, nevim, ale kdyby něco existovalo, myslim že by bohatá Cameron Diaz, taky zbytečně netrpěla, a ten zázrak by si zaplatila. Takže myslim, že ten co má akné dědičné, jako třeba já, se s tím může tak akorát smířit. Akné mám od 12 ti let, teď je mi 24 a mám jedno dítě. Nijak mi těhotenství pleť neovlivnilo, akorát po porodu se mi akné změnilo z pupínků které šly vymáčknout na podkožní bulky, které ovšem nebolí, ale jsou velice dobře vidět na sluníčku a to mohu mít make-upu kolik chci. Teď zkouším konopnou kosmetiku, ale krém od cutis helpu mám zatím týden, a strašný, zhoršilo se to, ale vydržím. Snad to bude lepší. Četla jsem zde názor - nemačkat...a jak to mám vydržet, když to prostě na tom obličeji vadí, nemáte na to někdo fígl? Zatím děkuji.

Mata

Ahoj Marie,já jsem toho taky vyzkoušela na akné spoustu (je mi 30 a mám to cca od 20 a před a při menses vždy nejvíc). Z kosmetiky mi nejvíc pomáhá LaRoche mycí gel. To mi pomohlo fakt dost, měla jsem radost, ale za 14dní se to zase začalo zhoršovat. I když ne tolik jako předtím. Pak jsem našla v knihovně knížku od Josefa Jonáše Akné, začala podle toho fungovat a od té doby je to zase o 80procent lepší Chce to vyloučit cukr, mléko, sůl, různé polívky v sáčku, jíst hoodně racionálně (je to trochu řehole, ale jestli jsi zoufalá jako já, tak to zkusíš), a co mi hodně pomáhá, je půst (minimálně celý den nejíst). Je potřeba pročistit celé tělo, hlavně střeva. Kdyby ses to rozhodla vyzkoušet, tak napiš, jestli ti to pomohlo.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce