Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin

Po všech těch různých věcech jsem dospěl k následující kůře.Není moc náročná a mě alespoň pomáhá. 1)Ráno si tvář opláchnu a osuším(očistím) vatou- dva krát za sebou,tak ať je pleť dokonale vyčištěna,poté na ni nanesu krém nivea-jen velmi slabě,nesmí být příliš mastná 2)Dbát v průběhu dne na to aby pleť nebyla mastná a špinavá -tzn.několikrát za den si opláchnu tvář studenou vodou a dosucha vytřít ručníkem 3)Večer před spaním se oholím,ihned natřu celou tvář pleťovým mlékem(nepoužívejte mýdlo,to pleť příšerně vysušuje) a nechám tak asi 2 minuty působit(mezitím si můžete vyčistit třeba zuby :))potom ji dvakrát opláchnu a dvakrát vytřu vatou jako ráno a teď to hlavní pletˇ si opláchnu už studeným odvarem,který jsem si předtím uvařil(do 0,5 l vody dám asi 6 hlaviček heřmánku a půl lžičky sušené kopřivy),nejlepší je neutírat si potom pleť ale nechat odvar úplně vyschnout ať se vstřebají látky poté ošetřím místa postižená akné přípravkem eclaran 5. 4)V průběhu dne piju čaj z kopřivy - stačí jeden šálek(do hrnku dám 1 malou lžičku sušených kopřiv...),jím 1-2 jablka a nějaké další ovoce - to všechno pomáhá pročisťovat organismus Uf...vyčerpávájící,ale snažil jsem se shrnout to hlavní,co nejvíc zabírá

Dj.Neo

Ahoj mam problém s AKNE asi rok a pul.Prvni rok to byli takove male puppinky ale posledni pul rok to jsou velke pupinky + jizvy. Pouzivam na to ruzne vodicky a masticky ale posledni mesic to musim hodne stridat protoze vzdy po tydnu si ta pokozka na tu urcitou latku zvykne a je to jeste horsi. pak zase tak tyden az 10 se to uklidni a zase se to zhorsi. Uz nevim co mam delat moc ve to vadi mam z toho dempky.. Mohl by mi nekdo poradit DEKUJI!! [email protected] PLS

Pavla

Mam přesně ty samé problémy.Pupínky a po nich mi zůstávají červené skvrny.Je mi 21 let a problémy s pletí mám asi rok.Nejhorší mou oblastí jsou tváře.Vyzkoušela jsem taky mnoho přípravků,ale nic nezabralo.Čím můžu uklidnit je pouze to,že depky z toho mám taky.Kožní lékařka mi předepsala Isotrexin gel(obsahuje Erytromycin),ale výsledkem byla jen velmi vysušuná pleť.Teď používám(asi 5 dní) Vermio gel,když spatřím nějaké příznivé výsledky,ráda se s Vámi o ně podělím. Pavla

Pavla

Aknecolor jsem používala asi od 16 do 20 let.Čistě jen za účelem make-upu.Pleť jsem měla pěknou,jen zřídka se mi objevil malý pupínek,který se velmi rychle zahojil.Aknecolor mi prostě jako make-up vyhovoval.Ve 20 letech nastal zvrat.Velmi špatná pleť,tvorba pupínků,které se dlouho hojí a zůstávají červené skvrny.Je mi 21,Aknecolor asi půl roku už nepoužívám.Zkouším různé přípravky a pleť je pořád horší.Nemůžu najít příčinu. Dlouhodobé používání Aknecoloru?,Opožděná puberta(ale nepřipadám si nějaká zabržděná :-))? nebo práce zdravotní sestry v nemocnici? Jestli Vás něco k tomu napadá nebo máte podobnou zkušenost,tak napište.

Katka

Ahoj, mám podobnou zkušenost, používala jsem aknekolor 2 roky a teď je mi také dvacet a také hledam příčinu akne druhého stupně a nevím jak ho léčit...

kiki

měla sem to samé roky sem se domnívala že je to akné a nakonec mám ROSACEU neboli růžovku.Zjisti si informace o této nemoci kožní.

zorka

zdravím, ja beru minervu už 3/4 roku. pokud vím tak mě měla zbavit akné naprosto asi po 3-4 měsících. nepomohla vůbec. jenom sem trochu přibrala. ale jinak je dobra. dostala sem i mastičku od kožní ale ta také nazabrala. ted jsem si koupila GARNIER PURE A. krém i čustící emulzy. používám ji zatím jenom 4 dny a vidím patrný rozdíl... mohu ji vřele doporučit!

T

prosiiiiiiiiim poradite mi jak se zbavit tech hroznych jizev po akne?

Anet

neznáte,nebo nemáte někdo dobré zkušenosti s nějakým dobrým ale levnějším makeupem,chtěla bych vyzkoušet líčení,s konturkou,podkladovým makeupem a pak přepudrování,nevim ale kde to sehnat,nebo kam ke kosmetičce,kolik tak stojí nalíčení od kosmetičky...děkuji,sem z Pardubic,odepište mi prosím na emajl [email protected] mockrát děkuji za rychlou odpověd,nashledanou

M

prosim nemate nekdo skusenosti s vermio gelem ??Ma pomahat i proti jizvam

Erika

moc mi nepomohl

Jitka Malátová

Vermio beta a alfa jsem koupila mamince na jizvu po operaci žlučníku jizva se jí po zhruba měsíčním používání skoro ztratila, moc si to pochvalovala

Nikola

Před třemi týdny mi kožní předepsala antibiotika DOXYBENE a perfektně to zabralo. mám teď docela pěknou plěť a akné téměř vymizelo měla jsem asi středně těžké. Vřele doporučuji

Helena Křepelová
1x

Je mi 27 let a problémy s akne trpím od svých 14. Vyzkoušela jsem toho již poměrně dost včetně několika druhů hormonální antikoncepce, ale nic mi dlouhodoběji nepomohlo. Navíc si můj pan doktor bohužel myslí, že mít v 27 letech obličej plný pupínků je zcela normální (s čímž opravdu nesouhlasím). Pokud někdo víte o schopném lékaři z okresů Nymburk, Kolín nebo z Prahy budu ráda když mi poradíte. Děkuji předem

jana

pokud víte o schopném dermatologovi nebo -ložce. prosím poraďte -okres Pha - východ, Nymburk nebo Praha.

Anča

dobrá kožařka je v praze 6, pod kulaťákem, nevim, jak se ta ulice jmenuje

Noris20
1x

Za to nejdůležitější v léčbě akné považuji jednoznačně zvolit vhodného dermatologa. Ambulantně jsem jich navštívila několik a nikdo nejevil důvěryhodný zájem mi pomoci. Nikdy jsem s akné neměla problémy, snad v pubertě pár pupínků, ale s přechodem na vysokou se stalo mou noční můrou. Během 2 měsíců akné 3.stupně. Školu jsem přerušila, prostě jsem nebyla schopná fungovat, styděla jsem se vylézt ven. Díkybohu jsem se dostala do Vojenské nemocnice v Praze, kde mi vzhledem k mému stavu nabídli dokonce hospitalizaci. Upřímně říkam, ti doktoři tam mi zachránili obličej, sebevědomí a snad i život. Jsou to skvělí profesionálové a báječní lidé. Ničim jim nemohu dost poděkovat. Všem doporučuji jejich péči.

Paja

Já trpím akní už on 13 let. Ted už se to uplně ztratilo na zádech, ale na obličeji se mi tvoří jizvy a tvoří se stále nové pupínky. Nemáte někdo zkušenosti s leaserem?

Anet

s laserem mám zkušenosti,byla sem asi na10kůrách a bez žádného rozdílu,byla sem i na chem.peelingu,a zatím taky nic,je to dlouhodobá léčba,proto čekám,ale ten laser,je spíše určen na akné,ne na jizvi,bo fleky

@dus

Ahoj,leaser je na nic.Chodi se na nekolik sezeni,podle stavu tve pleti.Ale po lecbe se stejnak musi chodit jeste na docistovani jednou za mesic nebo po 2 mesicich,zalezi na stavu plet.Ale jak prestanes chodit na docistovani,mas vse zase spatky.Takze by si tam musela chodit uz porad,nez by se tve hormony nesklidnily.Je to na dlouho a stoji to moc penez.

alca.33

na laser jsem chodila a vazne se to stale vraci,lecba pomuze jen na pul roku za 10tis.

paja

Mi doktorka předepsala Akneroxid, je to sice taky antibiotikum, ale trošku pomáhá. máte s ním někdo nějaké zkušenosti?

Koule

podle mě se lidi dělí na dvě skupiny. Na ty, u kterých je tvorba akné způsobena hygienou a na ty co to mají dědičné. Těm prvním přípravky typu Normadem, Nivea, Avon či jiné pomůžou. Těm druhým se splašily hormony - a mám dojem že nám se to nikdy nespraví. Nejradši bych si nechala transplantovat novou kůži. Zkusila jsem téměř všechno, vyplázla nekřesťanský prachy a jsem furt "samej jebák". Radši se do zrcadla nečumím.. Pá.

Anet

no já teda nevim,ale dědičný to určitě nemám,bo to neměl takovýhle nikdo z rodiny,a na druhou stranu z hygienický stránky,sem dost čistotná,tak že asi taky ne,prostě splašení hormonů,nejhorší je,že se mi ted začli dělat jen ojediněle jebáky,ale mám skvrnky po tvářích,byla sem na laseru,chemickým peelingu,používala sem tolik kosmetických a ruzných přípravku,že se vám otom ještě snad nezdálo,a nic,ted beru antikoncepsi už2měsícChloe,už fakt nevim,co jinýho mám pro tu svoji plet udělat,fakt nevim,říká se,že po7letech se mění krev,tak uvidíme....mějte se hezky,a když taknapište na muj emajl,co by mě eventuelně mohlo pomoci na ty skvrnky,používám Unitone20 to je krém,který se užívá ráno a večer,na bělení pigmentových skvrnek a na její tvorbu,ale nevidim zatím žádný rozdíl,děkuju za odpověd,Anet

Alice

Ahoj..no tak ja mam uplne stejnej problem jako ty!!na laseru sem teda este nebyla ale wyzkousela us sem nespocet ruznych kremu a gelu a ucinej jako nulowej..us ani ma kozarka si newim rady pac na me nic nezabira!!!tet taky uwazuju o antikoncepci..mam akne ale zarowen tokowy cerweny fleky ,bo suchou plet..jak gdy ted sem mela zineryt ale jelikoz us po druhe..tak mi nezabral!!ted sem zacala pouziwat eclaran 5..pouzivam ho cice jen chwilku takze se naka alergie jeste mozna obewi ale zatim muzu rict ze je zatim asi nejucinnějsi co sem gdy mela...mela sem us rosallox,differine krem i gel,dalacin,aknemicin.......

dailla

nevite nekdo, prosim,kde by se tento kosmeticky produkt, urceny proti akne, dal zakoupit?predem dekuji.d

Ivana

chtěla bych se zeptat, jestli mi někdo poradí, jak se zbavit černých teček? moc děkuji

jana

pro všechny co mají akne a jsou z Prahy,zkuste www.akne-inka.cz,zajímalo by mě jak to opravdu funguje?

Petr

Cau, koupil jsem si na radu kozniho lekare pripravek Sebium AKN, uzivam jej tyden a akne se mi zhorsilo. Mate nekdo s timto pripravkem zkusenosti a mohli byste poradit jestli, pripadne kdy, muzu ocekavat obrat k lepsimu, nebo to bude mit stale sestupnou tendenci. Diky. Petr, Praha.

meggii

ahoj chtela bych se zeptat jestlizde mate nekdo nake zkusenosti s pripravky proactiv solution

mike
1x

cau, jo mam super zkusenosti. Jsem v USA a kupuji si Proactiv a nemam zadne akne...... Moje rad zkus to!!

klára

Chtěla bych se zeptat kolik to stoji a kde to kupujes.

Katka

Dobrý den,trápí mě problematická,mastná a lesklá pleť a malá jzvyčky na celém obličeji.je mo 15 let a vyzkoušela jsem už spoutu přípravků ale nic mi nepomohlo...děkuji za odpověď nashledanou

Katka
1x

Dobrý den mě je 15 let,trápí mě lesklá,mastná pleť,akné a jizvičky po akné,mám jich hodně malinkých,je to jak bodnutí jehlou...nevím co s tím hrozně mě to trápí....nevím co dál u kožní jsem byla a tam mi předepsala nějakou vodičku a mastičku,akorát se mi po tom pleť loupe,ze začátku mi zčervenala a pálila mě....opravdu si nevím rady myslíte že by mi pomohla antikoncepce?děkuji napište prosím na můj email [email protected] děkuju kamarádka mi doporučila fucidin,ale je na přdpis myslíte že na jizvyčky by mi mohl pomoct?

Jana

koupila jsem kosmetiku I-care,obsahuje bílý ichtiol -krém nebo gel/ten je silnější/ a zdá se již po týdnu jsou vidět výsledky.Je to v porovnání s ostatními přípravky velmi levné a jsem spokojená.

Jana

chtěla jsem se zeptat,já akné spíše nemám, ale občas se mi objeví nějaké pupínek. Cvíli ho nechám ale pak se ho stejně snažím nějakým způsobem zbavil ale celekem dlouho se mi to hojí. Tak jsme vás chtěla požádat o radu jak na to

Ivča

Ahoj ,hodne dlouho chodim na tuto netovou stranku,muzu vam rict,ze je to fakt hezky,ze si lidi takhle pomahaji a rikaji si co funguje a co naopak ne...fakt to cloveka potesi :)) No a ja bych mela na vas takovou prosbicku...cetla jsem O gelu Collagenu ,ze je to velmi dobre na akne,strie,celulitidu,drobne jizvycky apod. Chtela bych vedet jestli s tim ma nekdo zkusenosti a Hlavne jestli se to da sehnat v lekarne??? Predem dekuji za odpoved a zatim se mejte vsichni krasne papa Ivča :))

Palátvá Vendula

Ahoj iIvčo,Colagen je fakt super,dělám pro Německou firmu,která ho dodává do Český rep. kdabys měla zájem,písni na [email protected]

petr

Dobrý den. Nemáte informaci kde by byla možnost v ČR zakoupit výrobky firmy Clearasil. Vím ,že např. v polsku zastoupeni teto firmy je a před několika lety se dala tato kosmetika koupit i u nás ,ale již delší dobu jsem se sní nesetkal a ani na internetu nemám štěstí. Děkuji.

agony666

clearasil je velmi ucinna zalezitost proti akne,mam akne od detstvi velmi intenzivni,jedine co mi pomaha je antibioticky roztok zyneryt a kosmetika clearasil.v cechach se vsak sehnat neda a pokud ano budu rada kdyz me nekdo da info kde to lze zakoupit.muj e-mail:[email protected]

Lucka

Jsem v Anglii a tady je to naprosto normální, ale budu se stěhovat zpět do ČR a hledám na netu. Co jsem našla je kontrakt na Brno nebo Přerov, zkus odkaz: http://www.osobni-hygiena.cz/kontakt/ -snad ti to trochu pomůže :)

nIKI

JE MI 17 A MAM STIM PROBLEM DELAJI SE MI PO AKNE TAKOVE FLEKY.JAKO BY JIZVICKY?NEVITE CO STIM CO NA TO ZABIRA DEKUJI ZA KAZDOU RADU

x.soldier

nejlepší na akné je přípravek Roacuttane....je jen na předpis u kožní...stojí asi 1300 kc jedno baleni .... ale pojistovna hradi vse!!!! Fakt me uplne vylecil....a rok po lecbe ani pupinek....super...ale ma par vedlejsich ucinku, ale nic vazneho

lola

Celkem mi pomohl Diferine, ale používá se jen lokálně a na těch místech se mi kůžička olupovala. Teď uvažuju o cehm. peelingu. Už nevím, co s pletí, ve 21 vypadám jak puberťák, i když je to i má vina- tlačím si to..

Michala Dolejsi

Zdravim!prosim,existuje neco na beleni jizvicek po akne?dik

LLLakne

Potřebuju pomoci.....mam problém s akné.nemam ho zase tolik, ale zkrátka se necítím dobře....víte co zabírá prosim děkuji za každou radu a doufam že pomůžete

Eva
1x

nemate nekdo nahodou zkusenost s nejakym pripravekem (krome laseru) kterym se daji odstranit jizvy po akne? uvitam uplne cokoliv a cena nerozhoduje!dekuji!

vlada

Akne ma navstivilo ako 18-rocnu a nejak sa u mna zabyvalo...Ja ho vsak mienim vykopat do prec!!Takze, co som uz skusila: ZINERYT-v pohode, ale po case prestane ucinkovat,ISOTREXIN velmi vysusa a nemam dojem, ze by pomahal,ERYFLUID-dost v pohode, pomohol vela ludom,SKINOREN KREM-celkom fajn, ale pouzivam ho kvoli cervenym flakom, ktore mi ostali-obsahuje nejaku kyselinu, kt.ich bieli, no a pochopitelne DIANE-antikoncepciu(len druhy mesiac)...Na AKNECOLOR zabudnite, upchava pory, plet nedycha a este sa vam viac zhorsi...akne mi ustupilo, ale ostali fliacky a sem tam jazvicky, preto, ak o niecom viete, pliiiz, na [email protected]. Tie diety urcite pomahaju, ale aby som nemohla skoro nic jest???Okrem toho, jedla som mliecne vyrobky, kakao, sladke, palive atd aj pred tym, tak preco som nemala akne uz od desiatich, trinastich ci sestnastich rokov?Je pravda, ze sa to zhorsuje aj stresom, ja to vidim pred dolezitymi napätymi situaciami, kedy sa mi plet horsi-ale ja som tremistka a zbytocne nervujem, takze couz;o)A samozrejme, je lepsie odhalit podstatu a vyliecit tu, ako len jej vysledok-to je len zvrchu...Cistit treba vzdy zvnutra...mozte mat problem so zubami, ladvinami, stitnou zlazou, zlcnikom...to treba napravat tam...alebo mate hormonalnu nerovnovahu...Resp. mam, ved ja s tym bojujem tiez, nenamalovana nevyjdem von a ked vidim baby s krasnou hladkou pletou, je mi to luto...Ale raz to zvladneme!!!!

M

Akné mám už delší dobu a celkem se mi zlepšilo pangaminem,pitím bezbublinkové vody a zdravou stravou,také si pleť pravidelně čistím.Teď už akné nemám tak strašné jako dřív,ale zase mám celé čelo poseté jizvami a červenýmy fleky,už jsem na to zkoušela vermio gel ale moc velké zlepšení se neobjevilo.Byla bych vám moc vděčná za každou radu!!!!!!!!

Vláďa

Dobrý den, podívejte se na stránky http://www.colway.cz/index.php? dealer=233 Jedná se o čistě přírodní kolagen a známe již případy ,kdy si úspěšně poradil i s problémem, který Vás trápí. s pozdravem Vladimír Dvořáček Sdružení prevence civilizačních nemocí [email protected]

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce