Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vendy
1x

Medúzo, prosím může se zeptat jak se daří vašemu synovi, tatínek má diagnózu malibní glioblastom sarkomatózní, je po operaci, čeká ho radioterapie a chemoterapie. Vyhlídky nejsou dobré, přesto při čtení vašich příspěvků mi svitla jakási naděje......

medúza

Navonok je vporiadku, aj keď musím priznať, že operácia a rádioterapia ho zmenili ako človeka, povahovo. Záleži to od toho, kde bol nádor umiestnený. Tento týždeň sme mali špeciálne PET vyšetrenie mozgu, tak čakáme na výsledky. Som nespokojná, pretože v poslednej dobe sa mi "akosi nezdá". Po tom všetkom, čo absolvoval, je veľmi, veľmi citlivý na zmeny počasia. A ja nie som odborník a neviem, čomu mám čo pripísať. Prajem veľa, veľa síl, je to ťažký boj, ale zázraky sa dejú a milujúca rodina je pre človeka veľkou psychickou oporou.

Vendy

Děkuji za odpověd, držím palce, aby speciální vyšetření mozku dopadlo synovi dobře. Tato vážná nemoc a léčba s ní spojená bohužel přináší změny v osobnosti...také u tatínka to pozorujeme, navíc mívá drobné epiteptické záchvaty. V předchozích příspěvcích jste psala o úpravě stravy..mohla by jste mi k tomu napsat něco bližšího, třeba na e-mail. Moc děkuji. [email protected]

medúza

Kontrolné vyšetrenie PET dopadlo dobre, ozvem sa.

HANKA
1x

Taťka je tři týdny po operaci nádoru mozku,histologie je pozitivní ,stupeň 3, čeká ho ozařování. Má stouto další léčbou a vývojem někdo zkušenost.?Co dělat provětší odolnost těla při ozařování ? Pomohl by imunolog ,nebo alternativní medicína .Předem děkuji za jakoukoli radu a zkušenost.

Šárka
4x

Dobrý den, manžel prodělal ozařování v blízkosti mozkového kmene 30dávek s levostranou hemiparézou(chodící). Lékaři říkali, že přestane chodit. Dávala jsem mu zvýšené dávky od finské firmy Finclub Biomarecaps (jsou to omega-3 kyseliny) 2-2-2 a potom selenitabs 1-1-0. Manžel zvládlal ozařování dobře a po něm stále chodil. Za celou dobu ani neonemocněl i když jsem byla já i naše dcera nemocná a s ním v přímém kontaktu. Mylím, že je velmi důležité markantně posílit imunitní systém a pak se to zvládá lépe. Není to reklama je to moje zkušenost.

Look
1x

Jediná účinná léčba vysokostupňových gliomů je léčba alternativní - kompletní stránka s touto tématikou cancertutor.com. Velké zkušenosti s tímto druhem terapie má Bill Henderson, na něhož je tam uveden kontakt. Jedná se o mnoho vyzkoušených postupů. Konkrétně u gliomů se jedná o užívání chloridu cesia a dalších asi deseti přípravků za podpory přísné diety. Tento druh léčby má vysokou úspěšnost a pokud se s ní včas započne je šance na vyléčení minimálně 50%. Byl jsem nedávno diagnostikován a po absolvování radioterapie se plně spolehnu na tuto léčbu s kterou mám šanci přežít a navíc NENÍ Z 90% TOXICKÁ. Naproti tomu konvenční léčba pouze prodlužuje život a to ne nějak závratně. Po stovkách hodin strávených hledáním na internetu jsem došel k závěru že toto je jediná možnost. Pokud oligodendrogliom vašeho otce nemá genetickou odchylku, je nejlepší vyhnout se chemoterapii protože je to jed, který člověka zabíjí a v terapii mozkových nádorů má minimální efekt. Hodně štěstí..

Radka

Je mi 19 let a jsem už více než rok po operaci mozku a stále mám slabé záchvaty. Beru prášky Timonil 2 tablety denně a kdybych to lékařům prozradila dali by mi jich více. Nechci si zničit ledviny a tak raději mlčím. Nemáte někdo kontakt na nějakého léčitele na Severní Moravě? Raději bych to chtěla řešit tímto způsobem. Kdybych alespoň věděla, že mě ty prášky z toho vyléčí, ale ty prášky jsou jen na to abych nedostala záchvat.

Stana
4x

DOBRÝ DEN VŠEM, HLEDÁM KONTAKT NA PANA REATA, KTERÝ BY MĚL BÝT Z ČECH A KTERÝ PRODĚLAL NÁDOR MOZKU. LÉKAŘI MU NEDÁVALI ŠANCI, ALE ON SE VYLÉČIL. JE TO VELMI DŮLEŽITÉ MÁM NEMOCNÉ DÍTĚ. PROSÍM KDOKOLIV MÁ JAKÉKOLIV INFORMACE O TOMTO ČLOVĚKU NAPIŠTE MI NA [email protected] DĚKUJU

Jirka
2x

ahoj, pozna se nador na mozku z odberu krve? diky za odpoved

anesteziolog
1x

Ne.

Šárka

Ale dá se poznat z očního vyšetření

JOska

Dobrý den zajímalo by mě jestli jemožné zovu regenerovat odumřelé mozkové buňky s pomocí tzv. kmenové uňky a nebo zda li jde spustit regeneraci mozku pomocí nově oběveného genu , který tuto reeneraci blokuje. Jestli to ovšem není všechno výmysl

Katka,přF UK
1x

ohledne kmenových buněk:podle meho nazoru se kmenovymi bunkami u nas jeste nikdo poradne nelecil(spíše jen léčba leukemie pomoci pupecnikove krve, ve ktere jsou take kmen. bunky), vyzkumy se delaji na myších, také mám pocit, ze kmenove bunky se musi aplikovat jen nekolik hodin po urazu/odumreni...ale to jsou informace z odb.casopisu, jaka je realita to zase nevim

katka
1x

Chci se zeptat jestli po operaci nádoru je nutné vynechání veškerého masa, nebo drůbež a ostatní bílé maso je možno jíst. Taky bych se chtěla zeptat jestli má někdo zkušenost s březovou houbou.děkuji.

vajo5

Dobrý den.Moje dcera dnes jede do Prahy na operaci.Jede do vojenské nemocnice a mají jí to dělat nosem.Jsem úplný laik a nevím o tom vůbec nic.Nemáte s tím někdo zkušenost, jak dlouho bude v nemocnici po operaci?Před týdnem porodila krásného chlapečka císařem.Velmi špatně to snáší a bojí se ,že se k němu už nevrátí.Prosím podělte se se mnou a dodejte nám sílu a statečnost.Děkuji

Pája
1x

Prosím o radu a kontakt na ověřeného léčitele, který by se pokusil o alternativní léčbu mozkového nádoru (glioblastom multiforme). Manžel je t.č. po druhé operaci, první podstoupil 2.5.2006. Pak absolvoval ozařování, chemoterapii (TAMODAL) a účastnil se pokusného výzkumu léčby pomocí elektrod. Cítil se dobře, žil plnohodnotý život, ale bohužel 20 měs. po první operaci ukázala kontrolní MRI nádor 1,2 mm, naštěstí opět na operovatelném místě. Co dál? Ozařování není 2x možné, chemoterapie nevím,co by přicházelo v úvahu. Prognóza je velice zlá, víme to, ale nehceme se s ní smířit. Věřím na alternativní léčbu. Zázraky se někdy dějí. Prosím o sdělení zkušeností s touto nevyléčitelnou nemocí. Pája

Anna
2x

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat jak se daří manželovi. Můj otec je po operaci multiformního glioblastomu v květnu 2007. Lékař po operaci řekl, že mu zbývá pár týdnů života. Žije , ale v poslední době strašně slábne. Teď skoro nechodí. Po přečtení některých článku se mi zdá , že naděje přece jenom je.

Paja

pro Annu, zapomněla jsem pro všechny starosti reagovat na Váš příspěvek. Jak se daří tatínkovi?Bojím se až zeptat, protože od té doby uběhla spousta času a ten bohužel nám není nakloněn. Manžeovi se objevily nové dva nádory .... Cítí se ale dobře, nebýt MRI nic bychom nevěděli. Zítra jde na novou magnetickou, ta rozhodne co bude dál. Mám hrozný strach, ale nemohu ho dát najevo. Manžel je bojovník.....

July
1x

Držim palce!!!!!!!!!!!!!

Šáry
1x

Dobrý den, chtěla bych reagovat na váš příspěvek. Mám syna ve věku 18 let. Před rokem, v březnu byl operován na multiformní glioblastom IV.Následovaly ozářky a chemoterapie s Temodalem.Po 3 měsících šel na kontrolní magnet.rezonanci.Na stejném místě našli nový nádor.Následovala operace.Nádor nebyl vyoperován celý, hrozilo ochrnutí končetin. Začal brát Temodal v cyklu 6 měsíců. Nyní je bez chemky, po dvou kontrolních magnetech je čistý. Lékaři mi řekli přímo, jaké je procento úspěšnosti.Zkusila jsem všechno, volala léčitelům,homeopatikům. .... V první řadě jsem vysadila z jídelníčku maso, jednou týdně jsem synovi dávala rybu.Začala jsem dělat denně zeleninové štávy, vyčlenila z jídelníčku výrobky, které obsahovaly glutamát a konzervační látky (pokud to jen šlo). Navštívili jsme detoxikační centrum, kde dostal kapky na detoxikaci organismu (bere je stále, léčba je dlouhodobá, více info najdete na netu). Dále jsem kontaktovala švýc. léčitele, který léčí na dálku. Domluvili jsme se, že nejprve zjistí, zda mu může pomoc a že dá vědět. Řekl nám, že pomoc může, že nádor zastaví. (Podotýkám,že léčení probíhá zdarma, pouze platíme telefon do švýcarska). Dále jsme zkusili léčbu tzv. přijímáním, kdy si přijme veškeré negace z těla dostanou ven, tělo se očistí a může se léčit. A ještě syn byl několikrát na v kineziologické poradně. Nevím, který způsob léčení mu pomohl. Ale nechěla jsem to vzdát, chtěla jsem se s tou zákeřnou nemocí poprat. Věřím, stále věřím. Pokud byste chtěla bližší informace jak na léčitele nebo bližší informace k jídelníčku přikládám svůj e-mail. [email protected] .Přeji Vašemu manželovi i Vám hodně silné víry a uzdravení.

bylinkář petr

jen několik inspirativních tipů na léčbu glioblastomu,podle statistických hodnocení mají tyto metody mnohem vyšší efektivitu než oficiální léčba a to nejen v případě glioblastomu pro zájemce-Noscapine+dichloroacetate+a hlavně keto dieta,fytoterapie je vhodná jen pro eliminaci dopadů případně podstoupené chemo nebo radio

David Zejda
4x

V rodině se potýkáme s diagnózou Glioblastoma Multioforme (GBM). Konzervativní léčba dává minimální naději. Věnujeme proto úsilí shromažďování a ověřování dostupných informací. Jde o čas. Většina zajímavých informací je v angličtině. Rozhodně ne všemu, co je na Internetu se dá věřit. Podobné pátrání zřejmě podstupuje mnoho dalších rodin. To, co se zatím podařilo vypátrat, bych rád zveřejnil, aby to mohlo posloužit i jiným. Napadlo mě, že by nebylo špatné založit neziskové občanské sdružení pro boj s nádory mozku, s cíli: * sdružit zájemce z řad pacientů, jejich blízkých, lékařů, i jiných zájemců o progresivní léčbu nádorů mozku * vytvořit platformu pro výměnu zkušeností * budovat databázi vyléčených pacientů (aby bylo jasné, že žádný typ nádoru není úplně beznadějný) * v češtině katalogizovat dostupné léčebné postupy a jejich kombinace, pátrat po dokladech jejich (ne)účinnosti * podporovat výzkum v oblasti léčby nádorů mozku K podpoře cílů sdružení bych na své náklady založil a zprovoznil webové stránky. Zařídil bych i nezbytnou administrativu související se založením sdružení a jeho registrací na Ministerstvu vnitra. Je to dobrý nápad? Měli byste chuť takový záměr podpořit - třeba svým členstvím ve sdružení nebo sdílením výsledků svého pátrání a svých zkušeností?

David
2x

Na adresu http:/ /www.nevzdavamese.cz jsem umístil portál, na který budou postupně přibývat informace - praktické rady, informace k diagnózám a léčebným postupům, příběhy úspěšně vyléčených.

David
4x

Odkaz se uložil nějak podivně. Zkusím to znovu: www.nevzdavamese.cz

Helena Kunova

Ahoj Davide, uz jsem te nasla na webu nevzdavejme se a jsem rada, ze jsi neco takoveho zacal. Je zvlastni, ze i v takove dobe maximalniho rozvoje internetu se nedaji nikde najit pribehy lidi. Vse jsou jen obecne clanky o gliblastomu atd, ale pribeh nikde ani jeden. Drzim palec, aby se zacalo pripojovat vice a vice lidi. Hela.

David

Díky. Příběhy postupně přidávám..

Andrea

Dobrý den, vím že je příspěvek již staršího data, ale také se nám v rodině vyskytla diagnóza gliobastom. Ani my se nechceme vzdát, proto hledám informace k pomoci kde se dá. Bohužel odkaz na stránky www.nevzdavamese.cz nefunguje, otevřela se mi tam stránka s půjčkami. Mohu poprosit o platné stránky? Dekuji

bylinkář petr
1x

vážený pane Zejda velmi rád bych se k takové iniciativě přidal,zatím se snažím lidem pomáhat mimo jiné jako fytoterapeut a hlavně zprostředkováním těchto informací o kterých mluvíte v češtině

katka59

ahoj chcem vam vsetkym napisat ze nadej zomiera az posledna preto treba verit v zazrak mam uja ktoremu pred 2 rokmi zistili nador na mozgu dufali sme ze to bude len nejaky nezhubny nador ale doktor nam oznamil ze ma glioblastom prvu operaciu mal 21 marca 2006 doktor nam po operacii vysvetlil ze ten nador vybral ale cast z neho tam ostala ako keby ste dali volske oko na panvicu zltko vybrali ale bielko sa nedalo bral tiez oziare chemoterapiu potom mu v novembri 2006 robili brachiterapiu vlastne dalsiu operaciu po ktorej mu ostala parezna ruka aj noha dnes prejde len s pomocou mozem povedat ze vnimanie ma velmi dobre az na rec ktora sa mu pohorsila ale inak je to celkom fajn teraz posledne v auguste 2007 bol na magnet.rezonancii a povedali nam ze nador sa rozrastol a ma ho po celej hlave a doktor nam povedal ze mu dava 1 mesiac zivota boli sme cela rodina v koncoch nevedeli sme co dalej poradim vam co sme mu davali aloe vera vo velkych davkach je to sice dost drahe ale myslim ze ucinne dalej flavin rozne cistiace caje a este jedna vec ktoru vam chcem napisat bol u neho liecitel z dubnice nad vahom a myslim ze aj ten prispel k tomu ze je este stale medzi nami a to uz je teraz marec prave minuli tyzden bol na mag.rezonan. tak pondelok budu vysledky tak uvidime ale on sa citi celkom fajn nema bolesti a to je hlavne ak by ste chceli niekto poradit tak kludne napiste poradim vam co sme robili mi preto chcem povedat ze vsetci musime verit a nevzdavat sa drzim vsetkym palce a citim s vami a kludne napiste

Káťa
1x

ahoj. jen se chci zeptat, jak dopadly výsledky magnetické rez vašeho strejdy. děkuji.

Irena

Ahoj, moje teta prodělala operaci loni v březnu, následovalo ozařování v maximální možné míře. Kontroly byly prvního 3/4 roku v pořádku, ale při poslední magnetické rezonanci se objevila nová ložiska nádoru, která nelze operovat. Další ozařování není možné. Zbývají léky (bohužel nevím přesně o který lék se jedná). Nechci se smířit s brzkým koncem a tak stále pátrám na internetu po alternativní léčbě. Tuším, že tetu nezachráním, ale kdyby bylo možné prodloužit jí život byť o pár měsíců, byla bych za to neskonale vděčná. Prosím poradíte mi někdo léčitele, prostředky nebo cokoliv jiného, co by pomohlo. Nezbývá mnoho času.... Děkuji všem A také mě velice zajímá, jak dopadla magnetická rezonance stýčka od katky59. Díky za odpověď

Irena

Ahoj, moje teta prodělala operaci loni v březnu, následovalo ozařování v maximální možné míře. Kontroly byly prvního 3/4 roku v pořádku, ale při poslední magnetické rezonanci se objevila nová ložiska nádoru, která nelze operovat. Další ozařování není možné. Zbývají léky (bohužel nevím přesně o který lék se jedná). Nechci se smířit s brzkým koncem a tak stále pátrám na internetu po alternativní léčbě. Tuším, že tetu nezachráním, ale kdyby bylo možné prodloužit jí život byť o pár měsíců, byla bych za to neskonale vděčná. Prosím poradíte mi někdo léčitele, prostředky nebo cokoliv jiného, co by pomohlo. Nezbývá mnoho času.... Děkuji všem A také mě velice zajímá, jak dopadla magnetická rezonance stýčka od katky59. Díky za odpověď

Irena

Ahoj, moje teta prodělala operaci loni v březnu, následovalo ozařování v maximální možné míře. Kontroly byly prvního 3/4 roku v pořádku, ale při poslední magnetické rezonanci se objevila nová ložiska nádoru, která nelze operovat. Další ozařování není možné. Zbývají léky (bohužel nevím přesně o který lék se jedná). Nechci se smířit s brzkým koncem a tak stále pátrám na internetu po alternativní léčbě. Tuším, že tetu nezachráním, ale kdyby bylo možné prodloužit jí život byť o pár měsíců, byla bych za to neskonale vděčná. Prosím poradíte mi někdo léčitele, prostředky nebo cokoliv jiného, co by pomohlo. Nezbývá mnoho času.... Děkuji všem A také mě velice zajímá, jak dopadla magnetická rezonance stýčka od katky59. Díky za odpověď

David

V alternativních/léčebných metodách se zatím snažím zorientovat. U této nemoci není času nazbyt, proto mi jako rozumné připadá doporučení: Ty metody, které mají alespoň nějaké vědeckými studiemi ověřené výsledky (zatím vím např. o aloe vera) a které se vzájemně nevylučují aplikovat nikoliv postupně, ale souběžně, třeba i k oficiální léčbě. Ohledně léčitelů jsem dost skeptický, tuším, že mezi nimi je velké procento podovodníků, kteří zneužívají trápení druhých k vlastnímu obohacení.

Pavla P
1x

Dobrý den "Katko59"!Mám přítele, který byl operován v září 2007 s indikací zhoubného mozkového nádoru glioblastomu IV st. Operace se zdařila. Během listopadu a prosince pak následovalo ozařování, ale bez chemoterapie. Jeho celkový zdravotní stav byl takový, že chemoterapii lékaři nedoporučovali. Dá se řísi, že cca měsíc po ozařování byl unavený a neměl chuť k jídlu, to jsme věděli, že je normální stav a že stím tak musíme počítat. Potom se jeho stav zlepšil, přibral zase několik kilo, začalo mu chutnat. Začal být aktivnější, chodili jsme na procházky, podnikali výlety a snažili se posilovat tělo duševně i fyzicky. Avšak nějaký ten den, možná 2-3 týdny pozoruji, že jeho chování doznává určitých změn a shodnou okolností jsem si to uvědoila nejvíce tento týden ve středu, kdy jsme byli spolu na kontrolní magnetické rezonanci a já jsem viděla jak najednou chodí pomaleji, vyjadřje se "lajdácky" - slova nedořekne nebo řekne špatně - mám pocit, že si všímám, že je méně obratný při používání příboru při jídle a také jakoby levým okem na kouká trochu jinak než pravým (operován byl na pravé straně mozku). S hrůzou si uvědomuji, že mi to připomíná situaci, která byla koncem srpna a začástkem září, než se přišlo na ten nádor. Příští týden ve středu, takže 23.4.,by přítel měl jín na kontrolu na neurologii, kde už budou mít i výsledky z vyšetření magnet. rezonancí. Je mi hrozně a tuším, že nám tam neřeknou asi nic hezkého. Zaujala mě Vaše informace o užívání aloe vera a též flavinu a čistících čajů. Můžete mi napsat v jaké formě se aloe vera dá sehnat a jak často se užívá a zrovna tak jsem se chtěla zeptat na co je dobrý flavin a s jakými čistícími čaji mátě zkušenost? Předem děkuji mokrát za odpověď a přeji též hodně víry a síly v uzdravení.

Petra

Zdravím,pročítala jsem vaše problémy a přemýšlela jestli se mám přidat.Můj případ je takový: loni na jaře mi dost než jindy vypadaly vlasy a měla jsem bolesti hlavy,jako když vás bolí krční páteř.Zrovna jsem vysadila antikoncepci,už tak jem brala léky na vysoký kr.tlak.Dávala jsem vinu vysazení antik.,šla jsem na kožní brala kortikoidy na léčbu vlasů. V.kr.tlak mi zůstal po porodu 4/05. Kožní lékařka mě poslala na gynekologii,ta mě vyslechla co mám za problémy.Byly to i návaly a nadměrné pocení.Můj obvodní lékař mě jen změnil medikaci na VKT,ale bolesti hlavy neustoupily.Už jsem k němu nechtěla jít,věděla jsem,že je to zbytečné. Gynek.mě poslala na interní vyšetření. Po všech vyšetřeních s mými problémy jsem se dostala na neurologii.To už blesti hlavy byly nesnesitelné,jakoby mě někdo svíral obručí ze zádu havy,proto jsem si do poslední chvíle myslela,že je to od krční páteře,bloklý nerv a tak.Také tlak a tepavé bolesti do havy při zvednutí se ze sedu, ze vstání z postele nebo prudkého otočení.Byl prosinec a poslední vyšetření bylo CT,říkala jsem si co by tam našli,jedině ucpanou cévu přece nemůžu mít nádor v 33 letech.Po vyšetření CT mi Dr.říká: urychleně volejte své Dr. něco tam máte.Ještě ten den jsem zašla ke své neuroložce,ta mi řekla,že mě nepotěší.Že je to nezhoubný nádor zapouzdrovaný 4,5 x 5,5 cm,ale že mě nepošle nikam k řezníkům ať se nebojím.Obvolala Dr.na Homolce,čekalo mě vyšetření na MR.Tam jsem se dohodla s Dr.který mě i operoval,že je to potřeba odoperovat co nejdříve,žádné čekání.Nádor se tlačil na mozkom.cévy,které by mohly prasnout a doma by mi nikdo nepomohl.Čtyři dny jsem čekala pod dozorem na operaci.Takový strach jsem nikdy z ničeho neměla jako si nechat sáhnout do hlavy.Byl v zadní jámě lební.Operace proběhla 20.12.07,Vánoce jsem strávila v nemocnici.Přítel s dětma u babiček.Byla jsem na sále 6 hodin 14 min. Osmý den jsem šla domů,prý na to,jak to byla komplikovaná operace jsem byla brzy fit. 25.3.jsem byla na kontrole.Jsem vyléčená a moc ráda,že mě to nijak nepoznamenalo,prý to tak vždy nebývá.Další kontrola za rok na neuroch. s vyšetřenám na MR. Vlastně jsem se zbavila i těch návalů pocení a hlavně VKT.Všechno prý spolu souviselo.Jo ten můj obvodní lékař nabyl pro vysazení léků na tlak,ale to už jsem vyřešila s internistkou.Léčit se jen u něj by pro mě znamenalo,že bych už tento příspěvek nenapsala,kdo ví jak by vše dopadlo.Bylo mě také líto té 16ti leté slečny,kterou její lékařka léčila na bulimii.Bylo to v lednu ve zprávách,nemusela zemřít stačilo poslat na neurologii a tam by si věděli rady.Asi ráda léčí vše sama jako můj ob.lékař. Zatím nashle

sarka

ahoj Petro,jak jsem se tu dočetla spojují nás,nebo spíše spojovaly,stejné problémy.3 roky trvalo,než se zjistil můj problém.Prodělala jsem operaci chvíli před Tebou11.12.2007.Nezhoubný nádor 6x7cm frontánně v pravo.Zatím to vypadá v pořádku,ale před každým vyšetřením mám strach.Kdybych ještě chvíli chodila ke svému lékaři,tak bych Ti neodepisovalaPřeji hodně zdraví

katka59

ahoj chcem vam vsetkym napisat ze moj ujo je po magnetickej rezonancii je to sice neuveritelne ale nador sa zmensil drzim vsetkym ludom s touto zakernou chorobou palce a chcem povedat aby verili lebo nadej umiera az posledna

Káťa

Pro Katku59. Strašně moc Vám držím palce, ať máte pořád dobré zprávy.

Petra

Myslím na Vás a kdybych měla víru tak se za Vás modlím.Pavlo ozvi se mi na mail jak to vypadá s tvým pří[email protected]. Jaké má poruchy chování?.......Já nevím co mám k tomu říct, myslím, že vím o této nemoci hodně....bohužel nic pozitivního.Ale možná ti můžu říci víc než lékaři.Můj manžel byl na tom stejně a bohužel popisuješ věci které mi všechno hodně připomínají.Možná to bude jinak.Jestli o tom chceš něco vědět tak se ozvi. Přeji tvému příteli hodně síly a tobě též a hodně!!!!!!!

Petra

Co se týče ještě k tomu, že lékaři už nechtějí operovat nechávají pacienty jen na lékách. Jsou to jen léky tkz. kortikoidy proti otoku mozku a proti možné epilepsii, léky proti bolesti nejprve lehčí a potom se přechází na morfin.S touto diagnozou se člověk postupně mění a uniká do jiného světa.Já jsem zkoušela u manžela Ovosan a Wobenzym.Možná jsem mu o několik měsíců prodloužila život, ale nevím to jistě.Půl roku před jeho úmrtím se růst nádorů zastavil, ale bylo to jen na krátkou dobu.V tomto stavu kdy už to nebyl on vydržel s námi rok a půl.10.ledna 2008 zemřel na uroinfekci a následnou sepsi.Jeho organismus byl už tak vyčerpaný, že odmítl dál bojovat.Ted v březnu by oslavil 42let. Je důležité....vybrat si správné lékaře, správnou nemocnici, hlídat si naši zdravotnickou péči, LDN v žádném případě pro takovéto pacienty není vhodná a nebo si vybrat opravdu tu zvlášt dobrou.A udržovat s nemocným každodenní kontakt a říkat mu jak ho máte rádi!!! Mám skušennosti s tím, že lékaři neříkají úplnou pravdu, spoustu věcí zamlčují.Péče není taková, jaká by měla být. Pokud máte někdo dotazy, napiště mi na email [email protected]šte cokoliv nebo mi můžete i oponovat.Díky Petra

Kačka
1x

ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o své poznatky o léčení rakoviny bez léků a operací a tím pádem i bez zbytečného ničení těla chemikáliemi a ozařováním. V mých jedenácti letech mi umřela maminka na rakovinu střev. Tak se zajímám o to, co se dá s touhle nemocí dělat, aby to mělo nějaký význam a neprodlužovalo se jen utrpení nemocného, navíc jen o pár měsíců. Rudolf Breuss, rakouský nelékař, vymyslel přírodní metodu, kterou se nádoru zbavíte a budete žít kvalitně dlouhá léta. Lidé (i někteří z vás) volají po vědecky doložených výsledcích léčby, což je jistě pochopitelné, ale bohužel vědecky se ověřují skoro výhradně postupy lékařů. Soused mojí nejlepší kamarádky měl nádor na jícnu a lékaři mu oznámili, že má smůlu a pár měsíců s morfiem a znáte to jistě sami. Poslední zpráva, co vím, než se kamarádka odtamtud odstěhovala, je, že se touto metodou zcela vyléčil a po 15 letech byl pořád zdráv. Hledala jsem i příběhy na netu, ale bohužel v češtině skoro nic, ale v němčině a angličtině je jich dost. Vyléčil se např. i člověk s vyoperovaným žaludkem po chemoterapiích a s metastázami na játrech (bylo mu kolem 70 let) a další a další v různých stádiích s různými druhy rakoviny. Budete-li mít zájem, můžete mi napsat na [email protected] . Je to na delší lokte :-)). Přeju vám všem hodně sil, co nejméně strachu a co nejlepší zdraví. PS: V podstatě se pijí přesně dané zeleninové šťávy a různé bylinné čaje podle druhu rakoviny. "Bohužel" se 42 dní nesmí nic jiného... Včera jsem dočetla knihu od Rudofa Breusse - RAKOVINA, LEUKÉMIE A JINÉ ZDÁNLIVĚ NEVYLÉČITELNÉ NEMOCI, LÉČITELNÉ PŘÍRODNÍMI PROSTŘEDKY, kde přesně popisuje, co a jak se má dělat a co se nesmí.

kg

Ahojte, prosim kto mozte napiste skusenosti, ak je niekto vo Vasom okoli co s diagnozou GLIOBLASTOMA MULTIFORME (glioblastóm) zije viac ako 3 roky, please!!!

medúza

Pýtate sa, či poznáme niekoho, kto žije s MG viac ako tri roky. Poznám mladú ženu myslím niečo po tridsiatke, ktorej diagnostikovali nádor začiatkom roku 2005. Pokiaľ viem, drží sa veľmi dobre, pracuje, stará sa o rodinu. Neviem či s manželom vedia o tejto stránke. Skúsim im napísať, aby sa podelili o svoju skúsenosť s touto zákernou chorobou. Nič ale nesľubujem, neviem ako na to zareagujú.

PP

ahoj všichni, kteří bojujete s touto nemoci, chtěla bych se s vámi podělit i o mé zkušenosti, loni na jaře byl mamince (50 let) diagnostikovám glioblastom III.gradu, proběhla operace, při které se ale bohužel nepovedlo odstranit úplně celý nádor: Hrozilo ochrnutí a postižení, po operaci, ale bylo postiženo periferní vidění pravé strany, což maminku velice omezuje, unavuje a stále si na to nemůže zvyknout.Po operaci se ale velmi rychle zotavila, následovalo ozařování, které snážela ze začátku velmi dobře, až poslední tři dávky ji složily a byla hodně unavená a měla nechutenství k jídlu. Následná Mag. rezonance byla velmi povzbuzující, nádor byl pryč. Po třech měsících opět mag. rezonance, která potvrdila, rychlost růstu nádoru, místo jednoho se ale vyskytly ložiska dvě. Lékaři naplánovali stereotaxi, která ale byla zrušena protože se vyskytly epileptické záchvaty a nádory se zvětšily do takové velikosti, při které se stereotaxe už neprovádí. Lékaři navrhli chemoterapii (Temodal), poslední vyšetření neukázalo žádnou změnu, nádory jsou stále tam, nezmenšily se a ani se nezvětšily. Začínáme 4. sérii chemoterapie, maminka jse šíleně unavená, nejí, nepije, skoro ani nemluvi, sotva chodí, stěžuje si, že ji bolí celé tělo. Zkoušíme různé čaje, hlavně nám bylo doporučeno Lapacho, máte někdo nějaké zkušenosti??? Děkuji všem a přeji hodně síly

MM

Dobrý den PP. Chtěla bych Vám jen říci, že vím naprosto přesně co prožíváte. Moje maminka (50) byla s glioblastomem operovaná letos na jaře, ted podstupuje ozářky a chemo. Takže my jsme ještě rok za vámi a tak já se snažím být alespoň trošku optimistická. Maminka zatím vše snásí velice dobře a i operace probehla dobre, jenže jsme jeste neabsolvovali kontrolní MR a to nevím, jestli preziju. Vzhledem ke stejnému věku vaší a mé maminky bych rekla, ze jsme tak ve stejném věku i my dve. Musím říct,že mě to hrozně zaskocilo, jeste nemám rodinu a tak si ani nedokázu predstavit, ze bych tu maminku nemela,kdyz se nám za cas narodí miminko. No, to sem asi nepatri. Jen chci rict, ze zatim neztrácim naději a musim rict, ze jak jsem byla zpočátku pri zjistění diagnozy dychtivá po informacích-člověk chtěl něco podniknout,tak teď uz raději ani nic nečtu, nehledám, protože jsem se z toho vždy akorát složila a ztratila i poslední zbytky víry, že to bude třeba dobré. A když pak maminku vidím, jak to snáší, jak je optimistická (prognozu nezná) a jak plánuje, tak se mi víra zase vrací. Jen bych se chtěla zeptat, zda nekdo z vás zkouší ty všemožné doplnky stravy a zázračné preparáty (ovosan, avemar, betaglukany,apod.) a zda by jste neco doporucili. Maminka zatim vse nechává na lékářich, ale ti nám nic nedoporucili a já myslím, že posílit imunitu např. betaglukany přece nemůže být na škodu, vždyť tělo musí mít také z něčeho sílu s tím bojovat. Hodně síly všem.

PP

Dobrý den, moc vás zdravím, jsem ráda, že vaše maminka je tak optimistická, je to velmi důležité, mojí mamince se optimismus vytrácí, odmítá jakékoliv doplňky stravy, po ozařování brala avemar, myslím, že ji to trošku postavilo na nohy, zkoušely jsme všechno možné, dokonce i léčitele, který pomohl jedné paní z našeho města. To bohužel také začala odmítat. Ale myslím, že nejlepší je opravdu jen čerstvé ovoce, zelenina a různé čerstvé šťávy a byl nám doporučen čaj Lapacho.Ovosan nám moc nedoporučovali. Moje maminka je ted po 4chemo, je to s ni těžké, je paličatá, moc se nesnaží, takže jí musíme přemlouvat a nutit, což nám dává za zlé. Občas má problémy s chůzi, z řečí, sem tam se zakoktá a ted se občas objeví i halucinace, měla i dva epileptické záchvaty, tím vás ovšem nechci strašit, jen by měl být člověk připravený na vše, co tohle onemocnění přináší. Je to velmi těžké období, já jsem rodinu také plánovala, ale bohužel ted na to nemám sílu. My jdeme na MR v červenci. Přeji vám ať výsledky dopadnou dobře a hlavně hodně síly. můj mail pro případné iformace nebo jen tak pro pokec : [email protected]

Vanda

Chtěla bych říct, že mám zkušenosti z touto nemocí. Bohužel o ní nevím nic dobrého. Náš otec žil od operace necelý rok. Lékaři nám řekli, že není naděje a máme si taťku užít. On sám nevěděl jaký ho čeká osud , ale my jsme věděli, že s ním chceme být jak nejvíc to půjde. Tím chci říct aby jste nehledali zázraky na úkor času, který múžete trávit s nemocným. Multiformní glioblastom neustoupí a vy se snažte naplnit život nemocného svou láskou a buďte pořád s ním. Čas je strašná vzácnost tak se o něj nepřipravujte tím že si nebudete připouštět realitu.Váš nemocný musí vědět že stojíte při něm,máte ho rádi a vždycky budete při něm. Všem ktarých se tato nemoc týká držím palce a modlím se za vás.

iva

Já si taky myslím, že glioblastom je tak hnusná nemoc, která člověku nedá pokoj, dokud ho úplně nedostane. Můj přítel po lednové operaci, chemo a radioterapii je na tom stále hůř, nádor znovu roste, k tomu se přidal hydrocephalus, rozvíjí se u něj organický psychosyndrom (neví, kde je, co je za den, co jedl, netrefí v bytě na záchod), je to všechno naprostá hrůza, beznaděj a bezmoc. Lékaři se v tomto stádiu nepřetrhnou, mám pocit, že takový pacient je pro ně už nezajímavý. Nejhorší na tom je,že ani nepodávají dostačující informace, kdybych si spoustu věcí nenašla na internetu (na francouzských stránkách je toho dost), netušila bych, co mě čeká a jak se bude nemoc vyvíjet. Mému příteli je 57 let, je to strašně hodný člověk a je pro mě to jediné, co na světě mám, a vůbec si nedokážu představit, jak budu bez něj žít. Měli jsme ještě tolik plánů, tolik cest jsme ještě chtěli uskutečnit a najednou je před vámi jen černo a tma a nic... Promiňte, jestli jsem moc depresívní a nedodávám vám odvahy, já už žádnou nemám...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce