Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
July

Dobrý den MM!děkují za starost! tatinek má za sebou 4 týdny ozářek a chemo.Ještě mu zbýva 14 dnů léčby a pak také budem čekat na kontrolní MR!...Přejí Vaší mamince ať to dobřé dopadné,držim Vám palce!mate pravdu,že je to tu poslední dobou dost smutné,ale ja to stejně kontrolují skoro každý den a doufam že nádějě existuje!!!jínak by se člověk musel zblaznit,pokud podlehne depresivní naladě už od začatku! držte se!

MM

Děkuji za přání. To víte, do hlavy jí nevidíme, ale zatím vypadá a cítí se velice dobře, je ve výborné náladě, jen jí stále bolí klouby po prodělané léčbě.Tak jsem se ted tak nějak naučila žít ze dne na den, moc neplánovat a těšit se z každého dne, kdy je tu maminka s námi. I já tyto stránky kontroluji každý den a čekám zde něco, co mi dodá naději. Ale zatím věřím, že to může být dobré. Přeji vám i vašemu tatínkovi hodně sil v boji s touto ukrutnou nemocí.

Lenka Houtová

trpím tzv.Neurofibromatózou. Diky ní, mám v hlavě na očním nervu a pod pravým uchem nádor. Lékaři nechtějí operovat, zatím, že bych oslepla nebo ohluchla. Jenže já začínám špatně chodit a zvracím. Co mám dělat? je to konečná?

medúza
1x

Nie som odborník, ale určite by som sa skúsila obrátiť na nemocnicu v Prahe na Homolce alebo by som zistila inú vačšiu nemocnicu. Určite nechajte svoju diagnózu posúdiť aj viacerým odborníkom a hlavne tam, kde sa toho viac "premelie", kde je tých skúseností viac. Prajem veľa síl.

MM

Zdravím všechny kdo bojujete, abych vás ve vašem boji trošku povzbudila přidám pro nás velmi radostnou zprávu. Maminka dnes absolvovala 2.kontrolní MR a vše bylo v pořádku. Vím, že je to jen malý krůček v boji s touto zákeřnou nemocí, a že na další kontrole může být vše úplně jinak, ale i tak jsme pocítili ohromnou radost a nevyjádřitelnou úlevu. Kéž by to tak znamenalo definitivní konec všemu trápení spojenému s MG. Všem přeji mnoho sil a samé dobré zprávy.

July

To je skvela zprava!!!jen tak dal pokracujte!!!

Iva

Milá MM, držím Vám a Vaší mamince palce,ať máte samé dobré zprávy!

Iva
1x

Medúzo, často na Vás myslím... Přála bych Vám, aby ta bolest už nebyla tak nesnesitelná, ale vím, nejde to ... rána přišla k sobě a bolí to čím dál tím víc. Já to mám taky tak, někdy je to až fyzická bolest a k neunesení... Všichni říkají, že to chce čas, ale mně je s přibývajícím časem víc a víc smutno, ta propast vedle mě je stále hlubší a vlastně pořád nemůžu uvěřit naplno myšlence, že tak už to je napořád, že už doopravdy nikdy nepřijde, že už všechno bylo... a pořád se ptám proč, proč a přitom vím, že odpověď neexistuje. Myslím na Vás... kéž by Vám to aspoň trochu pomohlo..

July

Dobrý večer všem,kdo čtete tyto stránky,chci se zeptat,jak se citili Vaší blizcí po abslovováni ozařek a chemoterapie ( temodalem)?můj tata před třemi dny skončil tento cyklus,vše doposud zvladal dobřé bez potiži.Nyní ale je slabý,unavený a bez nálady-cca 2 dny.Přiští úteri bude mít kontrolní MR, ale už teď mám strach,co tam bude...snad je jen unavený...

MM

Dobrý den July, budu vám držet palce,aby vše dobře dopadlo. Maminka vše po celou dobu také snášela velmi dobře a žádné problémy vubec neměla. Po absolvování celé léčby byla stále dobře naladěná, ale začaly ji hrozně bolet všechny klouby v těle. Jednak tedy oproti stavu před nemocí přibrala 10 kg, tak je to na klouby větší zátěž, ale váží nějakých 73, takže to není nadváha, spíše je to tím ozařováním. Neuroložka jí při první MR řekla, že je to únavový syndrom po absolvované léčbě, a že má na to plné právo. Jenže teď už je to téměř 5 měsíců od ukončení léčby a klouby bolí stále. Také špatně spí. No a určitě se i dostavila větší únava. Věřte, že to bude dobré, musíte si uvědomit, co vše tatínek absolvoval, i když ten temodal patří k šetrnější chemoterapii, tak je to všechno obrovský nápor na organismus. Držím vám palce, vím jak je to čekání na výsledky hrozné.

July

Dobrý večer, MM!Velice Vam děkují za podporu!moc-moc doufam,že je to tak jak pišete,že to bude jen únava po léčbě,a že to bude dobrý!musim se přiznat,že se bojím tak že sama nespim,a to s rodiči nebydlim,jínak bych tatu musela každou chvili kontrolovat...mám ale malou dcerku a ta je mi oporou!i ja Vám a Vaší mamince a všem,kdo bojuje s GBM držim palce!!!!!!!!!!

MM

July, přeji vám, ať zítra vše dobře dopadne!!!!! Hodně stěstí a pevné nervy.

July

velice děkují za podporu!na kontrolní MR našli male ložisko velikosti hrašku,přesně neřekli,co to je.Dali nam nadějí že to muže byt odumřelá tkaň po ozářeni a že se uvidi při další kontrole,jestli to zmizi,nebo jestli poroste,tak by přichazel v uvahu gammanůž.Tak všichní doufame že to bude opravdu jen odumřelá tkaň a že přiště už to bude čisté!Tata bere homeopatika a ja tajně doufam,že to zabere!!!! Ještě jednou děkují za starost a za podporu.A přejí hodně štěsti!

MM

July, moc vám přeji, aby to bylo všechno v pořádku. Jen to čekání je příšerné. Mamince také při této 2.kontrolní MR našli něco, co popsali jako výraznější sicení, ale přímo do zprávy z MR napsali, že je to na vrub ozařování. Paní doktorka říkala, že ta tkáň stále ještě pracuje a reaguje na to ozařování. Mohu se zeptat, jaká homeopatika tatínkovi dáváte? A podnikáte ještě něco? Držte se!!

July

Dobrý večer! tata bere z homeopatik Ricinus communis 5CH a Calcium carbonicum 5CH.Našla jsem nějakou studii indického doktora na zahraničních webových strankách,zdase mi to nadějné,každopadně tim nic nezkazime.Bere to 3x denně po 3 kuliškach (každý ten prašek,tzn celkém 18 kuliček dohromady,ale jsou i schemata 2x2,a museji se brat s odstupem cca 2 h od sebe,což ale tata vetšinou nedodrži,je to časově naročné.)Ještě mu davame INOCELL.Myslim že to pomaha,hlavně na krev=během chema se mu destičky dokonce mirně zvyšili, a to nas onkolog strašil,že nam dáva trochu větší dávky, a že ne každý to vydrži, pravě kvuli poklesu destiček.Doufam že Vam tato informace bude ku prospěchu.A co zkoušite Vy?

MM

No my právě nic moc. Ptali jsme se různých lékařů, když mamka chodila na ozářky a všichni nám v podstatě řekli, že je to pouze tahání peněz z kapes. Především jsme se ptali na ovosan. Mamka pouze bere betaglukan ve vyšších dávkách. Já ještě uvažuji o detoxikaci organizmu. Fakt nevím, co podniknout, aby se nádor znovu neobjevil. Něco se přeci musí dát dělat!!!!

July

jedna se o RUTA graveolens a Calcim Phosphoricum.

July
1x

Nejdou tady totiz opravit prispevky tak se vsem omlouvam a poupravuji to takhle-ze str.10 "July: Re: Re: Re: July-MR (reagovat) 2.12.2008 15:39:02" nevim proc jsem si spletla nazvy homeopatik tak viz vyse OPRAVU.Asi jsem byla hodne unavena,ze jsem to takhle popletla.Prominte.

July

Dobry vecer!obracim se na vsechbny znovu s dotazem-v pribalove informaci k Temodalu se pise,ze pri dlouhodobem rezimu spojenem s ozrkami se predepisuje lek proti Pneumocystis carinii-puvodci pneumonie,jednalo by se o biseptol nebo neco podobneho.Predepisovali to vasim blizcim?nas tata totiz nic takoveho nedostaval.A ted ma horecky,bez jakyh koliv dalsich priznaku!dostal antibiotika,ale vubec nezabiraji-zitra jde na ontrolu a ja mam strach,jestli to nebude ta pneumonie..Mate s tim nekdo zkusenosti???dekuji

MM

July, mamka určitě nic takového nedostávala. Brala jen nějakou esenci na játra a potom něco na otoky-kvůli otoku mozku z ozářek. No a pak brala a stále bere Kepru na epilepsii, ale to je něco jiného. Tak at vám to dobře dopadne. Nemohl jen někde chytit nějaký virus? Vím, že je to nesrovnatelné, ale opravdu něco lítá. Já minulý týden měla 39 a nebyla jsem nachlazená, prostě vůbec nic mi nebylo, jen vysoká teplota. Snad to bude dobré!!!

July

Dekuji za odpoved! dnes tata byl na kontrole,krev z minula mel uplne v poradku,dnes mu jeste udelali na nas natlak RTG,ale vysledky budou az v pondeli,teploty se ho stale drzeji!ale fakt vypada,jako by mu nic nebylo!tak doufam,ze to bude jak rikate a jak to bylo u vas!...a jeste ten onkolog take vydel snimky kontrolni MR,a rikal ze dle nej je to typicky obraz po ozareni-tak at ma pravdu a ta male boule at je rychle pryc! jeste jednou Vam dekuji!

Karlen

Zdravím Vás.Já brale Temodal rok ,bez ozařování a mimo léků proti zvracení,jsem nic jiného nedostala. Teď si jedu do Prahy pro další dávky..po třech letech. Vím,můj příběh sem nepatří.Můj nádor není ještě tak "zlý". Všm Vám držím pěsti...

MM

Tak to je dobrá zpráva, musíte věřit, že to bude dobré. Nic jiného nám ani nezbývá. Děkuji za info o homeopatikách. Mrknu na to. A kde se tatínek léči?

July

Dobry vecer!tak teplotu porad ma...pockame jeste na pondeli na vysledky RTG plic.A lecime se na Bulovce.Na neurochirurgii tata byl na operaci a ted na kontrole ve Stresovicich. A k te homeopatii zkuste najit ve vyhledavaci tento clanek " International Journal of Oncology 23; 975-982, 2003" Prime odkazy se tady nedaji zverejnit,ale takhle si to muzete najit pres google.A mate naprostou pravdu-ze musime verit!!!

MM

Dobrý večer July, co tatínek? Už je bez teplot?

Katka

Přeju Vám všem, kteří máte jakýkoliv důvod vracet se na tyto stránky ať máte Vánoce plné pokoje a naděje, ať je celý příští rok šťastnější a nikdy nepřestanete věřit, že se nic neděje jenom tak.K

Iva

I já přeju všem, se kterými na těchto stránkách sdílím bolest i naději, ať máme sílu pokračovat... Ti, kteří nás opustili, jsou stejně pořád s námi...

July

I já přeju všm krasné Vánoce a hodně hodně síly a naděje do budoucna !!!!!!!

MM

I já se připojuji s přáním krásných a pokojných vánočních svátků. Do nového roku mnoho sil ať už do boje s nemocí či s bolestí, naděje, štěstí a především pevné zdraví.

Pája
1x

Zdravím všechny, koukám, že se sem vrací i ti, kteří přišli o své nejdražší. Já se od 1/2 října odmlčela, přestala jsem pracovat a starám se o manžela po jeho třetí operaci resp. čtvrté operaci mozku. Přiznávám již nebojujeme, nemáme síliu, jen přežíváme. Manžel téměř nemluví - jen nesrozumitelná slova, velice špatně se pohybuje, jen s vydatnou dopomocí, hygienu někdy zvládne, ale má pleny. Nejhorší pro něho není bolest hlavy, zvracení - to napravili částečně léky. Nejhoršíje, že stále vnímá, uvědomuje si jak se jeho stav zhoršuje, neurochirurgové nám řekli, že už pro něho nemohou nic udělat. Na onkologii dostal chemo, ale ne již TAMODAL. Dostává kortikoidy, léka proti bolesti hlavy a Torecan proti zvracení. Většinu dne prospí. Vím že je to konečná, otupěla jsem, bojím se že ho ztratím definitivně, ale plakat už nemohu. Mám ho moc ráda, je to hrozné. Jak dlouho tento stav může trvat se bojím zeptat. Na posledním CT je objevila nová progrese nádoru, očař řekl, že toto brýle již neupraví, manžel ztrácí rychle zrak.Vím, že tyto moje řádky nejsou vůbec povzbuzující, je to krutá realita. Moc se bojím, že mi jednoho dne zemře doma a já ho takto budu vidět po zbytek svého života, že už si ho pak nevybavím jako fešného chlapa plného elánu a obrovskou chutí do života. ...Jsem psychicky na dně, 2 roky a 9 měsíců se bojím o život svého manžela.

medúza

Milá Pájo ... neexistujú slová, ktoré by Vám pomohli ... ktoré by zobrali z Vašej bolesti ... keby som také slová niekde našla, rada by som Vám pomohla ... to, čo píšete mi pripomína utrpenie nášho syna ... z úprimného srdca Vám prajem veľa, veľa síl ... buďte s Vašim manželom, koľko len môžete. To je teraz to najdôležitejšie a najlepšie, čo mu môžete dať. Je to všetko, čo mu môžete dať. Aj keď nemáme liek pre jeho telo, vy ste liekom pre jeho dušu a myseľ... Ľubomíra

MM

Milá Pájo, moc vás obdivuji, za to, co pro manžela děláte. Když čtu vaše řádky moc se bojím toho, co nám tato nemoc všechno ještě přichystá. Jakoby toho utrpení a bolesti nebylo i tak dost. Přeji vám i manželovi ještě hodně sil, nevím, co více přát, je to prostě strašně kruté....

July

Milá Pájo!moc moc Vam držim palce!!!držte se!!!

MM
1x

Dobrý den July, co tatínek? už je bez teplot? Mohu se ještě zeptat, ta homepatika a jejich dávkování jste konzultovali s homeopatem nebo jen na základě informací z netu. děkuji. M.

July

Dobrý den MM! s homeopatem jsme léčbu nekonzultovali,řidim se dop. jen s internetu...take jsme upravili trochu potenci léku,nejsou tady totiž k sehnání ve spravné potenci,ale to nevadi=daji se zaměnovat.Tata už je bez teplot,nic mu nenašli,tak snad žadnou infekci nemá.Ptala jsem se jednoho neurochirurga na zahraničním onkforumu,ten řekl že by se mohlo jednat o teploty po vysazeni dexametazonu...tak snad to tak bylo.Teď po Novém roce nas čeka další chemo...a co u Vas,jak to vypada s maminkou?

Toma
1x

Dnes této nemoci podlehla po osmiměsíčním boji naše maminka ve věku 50 let. Přitom jsme se před 14 dny radovali z výsledků magnetické rezonance, všechno bylo v pořádku, po nějakém nádoru nebyla ani známka.

medúza

... úprimnú sústrasť ...

July

Upřimnou soustrast...

ketty59

ZDRAVIM VSETKYCH UZ DLHO SOM NEBOLA NA TOMTO DISKUSNOM FORE ALE CHCELA BY SOM VAM OZNAMIT ZE MOJ UJO AK SA DOZIJE BUDU UZ 3 ROKY V MARCI CO ZIJE S TOUTO ZAKERNOU CHOROBOU PRECITALA SOM SI TERAZ VELA PRISPEVKOV OD VAS A AZ SOM MUSELA PLAKAT CITIM SO VSETKYMI CO TU PISETE VIEM CO PREZIVATE ALE MUSITE VERIT AKO SA POVIE NADEJ UMIERA POSLEDANA MOJEMU UJOVI PRED ROKOM A POL OZNAMIL LEKAR ZE MU DAVA MESIAC ZIVOTA A PREDSTAVTE SI ZE STALE JE MEDZI NAMI AJ KED PREJDE IBA S POMOCOU ALE SME VDACNY ZE POCUJEME JEHO HLAS A CLOVEK STALE VERI ZE MOZNO TO POJDE ESTE K LEPSIEMU AJ KED JA DOBRE VIEM AKE SU VYHLIADKY KED MA NIEKTO TUTO HROZNU DIAGNOZU ALE SME NAOZAJ STASTNY ZE JE TO ZATIAL TAK AKO JE.VSETKYM VAM Z CELEHO SRDCA DRZIM PALCE A SUCITIM S VAMI.V MARCI VAM NAPISEM LEBO IDE PO TRISTVRTE ROKU NA MAGNETICKU REZONANCIU AKO DO DOPADLO ALE STALE DUFAM ZE TO BUDE DOBRE.VSETKYM PRAJEM DO NOVEHO ROKA HLAVNE VELA VELA VELA ZDRAVIA ´============¨TOTO JE PRE PANI MEDUZU´====================== ======== PRAJEM VAM Z CELEHO SRDCA UPRIMNU SUSTRAST VIEM ZE TO MUSI BYT PRE VAS VELMI TAZKE OBDOBIE VASEHO ZIVOTA ALE MUSITE BYT SILNA AJ KED VIEM ZE SA TO NEDA ALE MYSLIM SI ZE VAS SYNCEK VAS ANJELIK SA Z HORA NA VAS POZERA A URCITE SI ZELA ABY SA VAM OBJAVIL USMEV NA TVARI ON URCITE STOJI PRI VAS A BUDE VAS Z NEBICKA OCHRANOVAT PRED VSETKYM ZLYM ESTE RAZ VAM PRAJEM ABY VAS V ZIVOTE VSETKO ZLE OBCHADZALO A ZIVOT VAM NADALEJ PRINESIE LEN TO DOBRE

MM

Dobrý večer July, děkuji za odpověď. Četla jsem ten článek, který jste zmiňovala, je to opravdu zajímavé. Asi to také vyzkoušíme. U nás zatím vše stejné. Další MRI v únoru, jen si maminka stále stěžuje na ty bolesti všech kloubů. Váš tatínek bude brát další chemo? mamka měla pouze při ozářkách těch 42 dnů a dále už nic. Psala jsem to tu už dříve, že jsme to i dodatečně prokonzultovávali, zda to nebrat i "preventivně", ale komise nakonec rozhodla, že ne. Prý,abychom měli něco v zásobě, kdyby nádor recidivoval.

July

Dobrý den,MM! ohledně te chemoterapie nam to tak řekl naš onkolog,že tata dostane ještě 5 cyklu (dle norem je to 6 cyklu) protože jeden už dostal před ozařováním.Ale co takhle čtu-ve světě ten Temodal davají dokud má efekt-nebo se neprojevi nežad.uč.,berou ho třeba i 2roky, a tady se teprve chysta schvaleni prodlouženi do 12 cyklu.Existuje i kombinována chemoterapie novými léky,ale tady se o tom ani nemluvi...Proto také zkoušime i homeopatika,člověk musi zkusit vše dostupné, a hlavně věřit!!!přejí Vam a vaší mamince hodně štěsti!!! A všem kdo čte tyto stranky vše nejlepší do Nového roku a aby byl lepší než ten předchozi!!!

MM

Dobrý den July, děkuji za odpověď, mohu se ještě zeptat, tím cyklem myslíte co? Jen ten týden braní a pak 3 týdny bez? Mamka to právě při ozařování brala celých těch 42 dnů v kuse. No a jak říkám, já také tak nějak předpokládala, že alespoň půl roku to bude brát, tak jak bývá i v jiných případech rakoviny chemoterapie na půl roku. To, že mamka další dávky nedostala určitě nebylo kvůli krvi nebo kvůli tomu, že by to nesnášela, protože výsledky měla po celou dobu dobré. Fakt nevím, jestli postup záleží na konkrétních lékařích, či nemocnicích, jak to mají zaužívané. Mějte se hezky a držte se!!!

Toma

Maminka také užívala chemoterapii 42 dní v kuse. Pak mělo následovat 6 cyklů po 5 dnech s přestávkou 3 týdny. Po skončení ozařek udělali kontrolní MR a onkolog nám sdělil, že zatím ty další cykly odkládá, protože není důvod. Aby prý se nevyčerpaly veškeré možnosti léčby hned v začátcích. Maminka vše snášela velmi dobře, byla sice silně unavená a postupně chodila pouze s dopomocí, ale vše vypadalo velmi nádějně. Ještě začátkem prosince jsme byli na další MR, to už jsme museli maminku na delší vzdálenosti vozit na vozíčku, ale výsledky byly velice nádějné, žádný nový nádor, lůžko po odoperovaném bylo poloviční, pouze poradiační změny na mozku. Jenže pak přišel zápal plic a pásový opar zasahující čelo a oči a maminčin stav se rychle zhoršil. Ochrnuly dolní končetiny, horní zeslábly natolik, že se nedokázala sama ani napít. Po přeléčení zápalu jsme si ji vzali domů, i když nám lékařka tvrdila, že umírá, prý to ochrnutí způsobuje nádor v blízkosti pohybového centra. Podařilo se nám zařídit další MR, ale ta opět neukázala žádné změny. Stále byla naděje, že s námi maminka ještě bude moci nějaký čas zůstat. 22. prosince nám maminka začala silně kašlat, měli jsme strach z opakovaného zápalu plic, tak jsme ji odvezli do nemocnice. Bohužel nám nedali ani možnost výběru, jednou byla hospitalizovaná tam, tak jinam prý nemůže. Přijímala jí ta lékařka, podle které umírala již před třemi týdny a první její věta byla, že už se s tím nedá nic dělat, že umírá. Už nechtěli dělat ani žádná vyšetření, neustále jsme argumentovali výsledky MR. Dali mamince nějakou kapačku a vzali krev. Nakonec se rozhodli, že ji hospitalizují, protože měla strašné výsledky glykemie (cukr 38). Ještě 25. si s námi maminka povídala a byla čilá, další den jsme přišli na návštěvu a už byla napojená na injekční pumpu s morfinem. Lékaři se s námi už ani nechtěli bavit, prý přechází na paliativní léčbu, že už se s tím nedá nic dělat. Prý během posledních pár dní se asi objevil nový nádor, ale byla to pouze jejich domněnka, protože neudělali ani CT, prý tak soudí pouze podle jejího stavu. 28 maminka umřela. Přesně na den 8 měsíců od operace. Až do poslední chvíle jsme věřili, že bude žít dál. Ze všech pravidel přece existuje nějaká vyjímka, tak proč by maminka nemohla být ta vyjímka, která zrovna tuto ošklivou nemoc porazí. Osud s ní měl ale jiné plány. Odešla, nedožila se ani 51 narozenin.

MM

To je mi moc líto. Také si říkáme a doufáme, že třeba naše maminka bude tou vyjímkou. I jí nádor diagnostikovali v 50-ti letech. Je hrozné, když taková nemoc přijde tahle brzy, ale bohužel jsou i případy 20-ti letých. Je to strašně nespravedlivé, smutné, bolestivé,........ Držte se!!!

July

Je to opravdu hrozné co pišete,ani se mi nechce věřit že lékaři se takto k Vaší mamince zachovali,a všechnu vinu schodili na nádor...Držte se!!!

July

Dobrý den MM! Já také nevim,podle čeho se rozhoduje jak se bude davat chemoterape,jestli dle protokolu-ten jsem našla na internetu,a tam se pravě piše že je to těch 6 měsiců,nebo spiše dle stavu pacienta...Vidite že Vaše mama neni sama komu to nedávají po ukončeni ozářek... (a cyklem jsem myslela to jak ste napsala=5 dnů a 3 ty. přestavka) U nas se rozhodne v ponděli,kdy to tata dostane. Ted se citi lip,a já si nedokažu ani představit,co nas čeka, a věřim,že to musi byt dibré...což přejí i Vaší mamince!!!

MM

July děkuji, jak stále opakuji, musíme doufat. Ale jak jsem již říkala,maminka byla určitě v dobrém stavu, celou léčbu zvládala dobře a krev měla rovněž v pořádku, ale stejně jako u maminky Tomy po kontrolní MRI nám řekli, že není důvod v chemoterapii pokračovat, a že by se okamžitě nasadila při recidivě. Já jsem to pak ještě jednou u lékařů ověřovala, sešla se komise a ta rozhodla, že je vhodnější postup bez chema. Můžu vás poprosit, kdyby jste k tomu měli v pondělí příležitost, mohla by ste se na to případně tatínkova lékaře zeptat, podle čeho se postupuje? Tehdy jsem byla dosti na pochybách, ale když jsme to ověřovali a postup nám potvrdili, tak jsem se uklidnila. Musíme věřit, že se rozhodli správně. A bral váš tatínek i těch 42 dnů? Držte se!!!!

July

Dobrý večer MM!naš tata bral chemoterapi i během ozařek,ato dokonce mu to vyšlo na 45 dnů,protože byli svatky a posunovalo se ozařováni,tak mu dali par dni navic i Temodal.Na onkologii s nim chodi mama,poprosim ji aby se zeptala na postup.Ja myslim že nemusite mit strach,kvůli tomu že u každého je to jínak,u nas take to bylo trochu nestandartni,že tata dostal jeden cyklus už před ozřovánim,proto že jsme kvůli birokratické chybě měli strašný skluz a začali s ozařovánim pozdějí než se má,take dle psaných norem,ale jak vidim lékaře to ani moc nezajíma,nam tehdy dali všechny papiry do ruki a poslali hledat nemocnici,kde nas vezmou dřiv... Zkuste si najít tento článek--- Winter GLIO TRACK Meeting 2008 -- je to sice jen pro odborniky=hned první odkaz na str. onkol. společnosti linkos,ale zakladním věcem porozumi každy,kdo už má zkušenosti s touto chorobou...

MM

Dobrý den July, děkuji za ochotu. Ale do ničeho maminku nenuťte, kdyby jí to mělo být nepříjemné. Jak říkám, vzhledem k tomu, že jsme to i zpětně ověřovali, tak si doufám, že můžeme být klidní, co se postupu týká. článek jsem četla již dříve a právě lékaři, kteří se konference zůčastnili a vedli jednotlivé sekce, tak s těmi jsme se v průběhu maminčina onemocnění setkali, tak i proto věřím v jejich názor. Ale i tak se může vloudit chybička. Ono také to dnešní zdravotnictví,... nikdy nevíte nakolik je to otázka peněz, můžou se rozhodovat i podle toho, že je to nákladná léčba a nechtějí zbytečně plýtvat, no snad ne. Mějte se pěkně a děkuji.

July

Dobrý večer MM!tak tata dnes dostal recept na Temodal.Ale mama se moc ke slovu nedostala,proto se nezeptala ohledně toho postupu.Řešili tam termin kontrolní MR,máme se objednat přes sekretariát nemocnice ve Střešovicich a pry nam to pošlou pisemně-to už vidim jak to dostanem až v letě :( tak to budem zkoušet přes toho našeho onkologa aby to nějak ukočiroval...Tak se Vam omlouvam, ale určitě nepochybujte o postupu ve vašem připadě!A držte se!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce