Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)

Jaké máte zkušenosti s klasickou léčbou. Jak se vám žije po operaci mozku? Co obnáší ozařování a chemoterapie? Pište prosím své zkušenosti!!!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marika

Chcem sem dať do pozornosti článok,ktorý vyšiel v týždenníku Život č. 36/2019. Článok sa týka Veroniky Vlčákovej a jej nádoru na mozgu. Diagnostikovali jej difúzny astrocytóm, gliómového typu, 7 cm, veľmi agresívny,metastázuje a veľmi často sa vracia aj po liečbe. Život po diagnóze sa ráta na mesiace.Operovali ju v marci 2016.Prvý článok o nej vyšiel v roku 2017 práve keď ochorel môj manžel. Veronika podstúpila operáciu a len jej potvrdili,že si nemá robiť plány. Všetky alternatívy liečby jej zamietli.Mala krátko po svadbe a stavali dom.Zažila všetky útrapy spojené s liečbou. Veľmi opuchla, nevládala chodiť, dostala 30 ožiarov a 70 chemoterapií. A stal sa zázrak liečba zabrala a nádory sa doteraz neobjavili. Dokonca sa jej pred pol rokom narodilo zdravé dievčatko.Ona tam píše,že v tej veľkej beznádeji a zúfalstve keď plakala ,zrazu nejak pocítila,že sa vylieči a tak sa aj stalo. Ja som na ňu často myslela ako sa má,pretože manžel boj prehral ale on už mal svoj vek a chcela som vedieť ako sa jej darí. Možno, niekomu kto tu bude hľadať nádej, pomôže jej príbeh je to veľmi povzbudivé,že sa takéto zázraky dejú.

sidka

ahojte, chcem sa zapojit do diskusie gliobastom 4.stupen ktorý postihol aj mojho švagra, už je to 4 mesiace od operácie a doktori dávaju šancu jeden až jeden a pol roka.... on sa začína citiť lepšie teraz, obnovili sa mu funkcie pohyblivosti a po skončení ožiarov a chemo je doma v relativnej pohode, myslíte že to ej len prechodné?

Eva

Martine, můžete mi poslat Vaše tel. číslo na tel. č. 776484422. Ráda bych s Vámi mluvila osobně. S pozdravem Eva

Martin

Zdravim, Eva. Na uvedena telefonne cislo som poslal spravu. Pouzil som medzinarodny format, teda som pred to pridal predvolbu +420, no nie som si isty, ci ste spravu dostali.

Kateřina
4x

Dobrý den,pročítala jsem tyto stránky v uplynulých týdnech snad denně.Bohužel i já mám zkušenost s touto zákeřnou nemocí.Letos v červenci odvezla záchranka moji maminku pro celkovou slabost do nemocnice.Následovalo CT mozku a rezonance,kde byl nalezen nádor.Histologie po operaci vyšla jako glioblastom IV.Následovalo ozařování, Temodal,Fortecortin.Však to znáte.Měli jsme maminku doma a postupně slábla.Poslední týden jsme už zvládali jenom pár kroků po pokoji.V pondělí 30.9. nám doma umřela. Doktoři nám hned řekli,že prognóza je na měsíce,ale takhle strašně rychle jsme to nečekali. Přeji vám všem hodně sil

Klára

Zdravím, jak zvládnout chemoterapii lépe? Doporučíte mi nějaké bylinky, speciální stravu či nějaký preparát, nejlépe na přírodní bázi, který Vám pomohl?

Martina Veselá

Zdravím, mrkněte na tento doplněk stravy Penoxal. Má výborné recenze uživatelů, taky nad ním přemýšlím.

Klára

Zdravím, jaké má prosím Penoxal složení a jak se užívá, nevíte?

Martina Veselá

Obsahuje jedinečnou látku Biocol, což je mediciální léčivá houba a vitamín C. U chemoterapie doporučují 2 tablety (100 mg) 2x denně po dobu 4 měsíců.

ii
1x

zdravím

ii

na

Taja

Dobrý večer, chcela som sa spýtať či má niekto skúsenosť s kadidlovym olejom pri ochorení gbm Dakujem veľmi pekne za odpoveď.

Ivana

Dobry den , před rokem my byl diagnostikovan meningiom kavernozního splavu vlevo ( 40x44x31mm). V kvetnu 2020 jsem byla na ozareni Gama nozem. Mam stále problémy s dvojitým viděním, které snad ustoupí po zmenšení nadoru. Nyní resim od září psychiku, návalu, poruchu paměti , zakoktávám se. Chodím na neurologii, ale nejsem s mudr spokojena. Přijde mi, ze me ma za simulanta.( naposledy jsem narodila před 20 lety). Zajimalo by me zda je zde někdo po ozareni na Gama noži a jak dlouho ty problémy přetrvávají.

Vendula

Dobrý den, jsky typ nadoru jste prosím prodělala?

Katka

Dobry vecer, nasemu tatinkovi byl v cervenci diagnostikovat glioblastom IV. Po operaci, kdy se castecne podarilo odstranit ale zustal ochrnuty na jednu polovinu tela a velmi spatne mluvici. Ma za sebou radio a chemo, dalsi lecbu mu lekari odmitaji poskytnout. Mate nekdo zkusenosti s nejakou alternativni cestou? Dekujeme.

Tereza

Ahoj, Jsem 4 měsíce po operaci meningeomu, zdravotně vše celkem v pohodě, ale psychika je horší. Každé vyšetření nervy, jestli je to v pořádku. Všem nám držím palce,hlavně to nevzdavat

radka

jsem na tom asi stejně:-) v srpnu operace, meningeom. celkem funguji, ale ty nervy, zda bude na MR vše ok, ... jediný problém co přetrvává, jsou stálé výkyvy tlaku a časté motání hlavy. tak hlavně optimismus:-)

Zdeněk

Dobrý den, rád bych se podělil o zkušenosti s alternativní léčbou prostaty pomocí metablického léčebného protokolu. V nemocnici mne odepsaly, protože nádor byl rozšířen i do kostí a poslali mne zhruba před rokem domu umřít. To jsem samozřejmě nechtěl a proto jsem se snažil sehnat alternativní léčbu. Narazil jsem na články doktora Erbena, kde mi doporčovalil vitamín B17 a podpůrné přípravky. Před půl rokem jsem měl být mrtvý a ještě tu jsem, ještě nemám zdaleka vyhráno, ale jsem na dobré cestě. Pokud máte zájem pošlu ván informace, piště mi na [email protected]. Všem přeji sílu Zdenek

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce