Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Úzkost

Ahojky, je to už rok a půl co jsem začala trpět občasnou úzkostí. Předcházel tomu dlouhodobý stres a těžký porod. Během dne mě zničeho nic začal přepadávat nesnesitelný strach, který byl doprovázen bušením srdce, zhoršením dýchání a pocitem na omdlení. Nejdříve jsem si myslela, že by to mohly být problémy se srdcem, ale po různých vyšetřeních jsem byla poslána k psychiatrovi, který stanovil diagnózu: panická úzkost. V současnosti beru Citalec a v celku už je mi dobře. Jen občas, když jsem ve stresu a začne mě to zase chytat, tak si musím vzít půlku Lexaurinu. Párkrát jsem měla takový záchvat, že jsem si myslela, že jsou to moje poslední minuty. Od té doby mám taky strašný strach ze smrti. Máte někdo podobné problémy? Zdraví Martika

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alex
3x

Tak to je poprvy co ctu neco podobnyho. Muj pribeh. Asi pred 3 rokama se mi zniceho nic udelalo hrozne spatne. Myslel sem ze umru. pak byl rok klid. Pak se to vratilo asi na tyden znovu. Pak zase rok klid. A ted uz mam asi 4 mesice 24 hodin denne tento problem. Motani hlavy [ale ne rotacni.. spis jako zavrat], buseni srdce, nespavost, bolest na hrudniku. Byl sem 2x odvezen sanitkou pac sem mel zachvat ze mi brneli rice a hrudnik a myslel sem ze expolduju a skapu. Doktori me prohnali snad vsim co jde. Rentgen plic, odbery krve, EKG, Holter,Tonoport, CT mozku, Neurologie. Pak mi nekdo poradil kdo mel podobny problem at navstivim psychiatra. Uz sem nemoh ani pomalu vyjit ven pac mi bylo porad zle. Sel sem tedy k psychyatrovi a ten mi predepsal cipralex a lexaurin. Uz to beru asi mesic. [1 cipralex rano a 1 lexaurin rano a 1 vecer] A dost mi to pomohlo. Problemy vsak nezmyzely zcela. To buseni srdce teda skoro zmizelo ale to motani hlavy a lehci pocit mdla mam stale. Modlim se aby to uz zkoncilo. Je to fakt uz na palici.

Bubu
3x

Neboj, bude to lepší. Máš ale pravdu, že je to zpočátku na palici. Taky mi bylo pořád zle a každou hodinu, co se mi udělalo líp, jsem jásala a bála se, že mi bude zase zle. Bylo. Ale hodiny, kdy mi bylo lépe se prodlužovaly na dny a měsíce a chvíle, kdy mi bylo zle se skracovaly. Občas mě to ještě popadne, ale většinou je to důsledkem stresu nebo přetížení. Ať je ti lépe a lépe.

IRENA

AHOJ JMENUJI SE IRENA,PSALA JSI O TÉ PŘÍŠERNÉ ÚZKOSTI,VÍM OČEM MLUVÍŠ.TRPÍM TÍM TAKÉ,A TAKY MĚ ZŮSTL STRACH ZE SMRTI.MÁM NATO PŘEDEPSANÝ NEUROL,KDYŽ JDE NAMĚ TEN HROZNÝ STAV.MĚLA JSEM I ANTIDEPRESIVA,ALE NEDĚLAJÍ MI DOBŘE.JSEM STOHO CELÁ ŠPATNÁ,A HROZNĚ RÁDA BYCH SE TOHO ZBAVILA.MŮŽEŠ MI NAPSAT JESTLI SE TI POTÍ I KONČETINY,JAKO RUKY A NOHY?TAKY MĚ PŘEPADAJÍ TAKOVÍ JAKOBY MYŠLENKY,A STOHO SE ASI VYVOLÁVAJÍ TYTO STAVY.OPRAVDU JE TO HROZNÉ.ŘEKLI MI TAKÉ ŽE TRPÍM ÚZKOSTÍ,A PANICKÝM STRACHEM.

karpena
1x

napis mi sve icq a pokecame mam to same co ty

GIZELA

AHOJ TADY GIZELA MÁM PŘESNĚ TAKOVOU DIAGNOZU JAKO TY IRČO MÁM TAKÉ TAKOVÉ STAVY JAKO TY CÍTÍM I POCITY BEZMOCI A BEZNADĚJE JESTLI CHCEŠ NAPIŠ POPOVÍDÁME SI O TOM AHOJKY

pavlína

ahoj všichni to co tady čtu je neuvěřitelný mám taky strašný problémy...právě jsem si musela vzít dva defobiny nebo bych byla na pohotovosti dneska je mě fakt strašně nemůžu ani ležet tak sedim u pc ale nejde mě ani pořádně psát chtěla bych usnot a probudit se ráno to je mi nejlíp ale dneska počítám že půjdu spát až tak ve 3...začalo to vše v mích 17 letech asi na 3 měsíce pak 3 roky klid a tet je to tu znova ale daleko silnější!!!mám stašný strach ze smrti že umřu brní mě celé tělo mám pocit že umřu,divný myšlenky nespim chvěju se potim nevnímám pořádně co mě kdo říká furt myslim jen na to co to se mnou je...mám předepsaný od psychatra cipralex 10mg ráno a zatim mě to nepomohlo a už to beru měsíc nikdy jsem žádný problémy v životě neměla prej je to vrozená vada už aby to zkončilo!!!!!je mi 20 let a jsem už na takových lécívh to je hrůza!!!mějte se a at nám je líp!!Pavlína

IRENA

LEXAURINU SE VŮBEC NEBOJ,JE TO VYNIKAJÍCÍ LÉK,ALE MÁ NEJMÍN VEDLEJŠÍCH ÚČINKŮ.BRAVALA JSEM HO TAKY,A BUDEŠ SE PONĚM CÍTIT FAIN.OPRAVDU SNÍM NEPOHRDEJ,A NEBOJ SE!UVYDÍŠ SAMA,ŽE SE BUDEŠ CÍTI DOBŘE.NEJNÍ TO ŽÁDNÝ DRZÁK.MĚJ SE

Zuzka

Ahoj, no, nevím jestli je to zrovna úzkost, co prožívám, ale občas mívám ze všeho strach.Někdy je to několik měsíců dobré, jindy v tom zase ,,plavu". Nejsem stydlivá povaha, nikdy jsem s ničím takovým problémy neměla, ale občas mám divné stavy.Bojím se všeho, a všecko mě uvnitř jakoby svírá. Bojím se telefonovat, bojím se si něco zařídit, protože se mi vždycky rozbuší srdce a celá se sevřu a nemůžu ani mluvit. Hodně mě to omezuje, je mi to velice nepříjemné, když musím něco vyřídit atd.Nevíte náhodou někdo, co bych s tím měla dělat?

jarka
1x

Ahoj, poprve jsem se dostala na tuto stranku. Taky mam podobne problemy.Asi pred rokem a pul me jednou v noci prepadla hrozna panika - strasny myslenky naq smrt a na smrt mých blizkých . Vubec jsem nechapala proc se to deje. Od te doby me neustale provazel pocit ze se neco stane.Citila jsem se strasne,uzkost,panika,nenávist k sobě samé, ze nejsem schopna s tim nic udelat. Mela jsem strach ze jsem se zblaznila. Po 2 mesicich trapeni jsem navstivila psychiatra a ten mi napsal seroxat. Musim rict ze mi hrozne pomohl, vsechny pocity zmizely. Nastal problem ve chvili kdy jsem ho po roce chtela vysadit. V podstate jsem si vsugerovala ze se ty pocity vrati, takze jsem ho radsi zase zacala brat, potom co jsem ho na tyden vysadila uplne. Ted se snazim ho prestat brat znovu a to z toho duvodu, že se cítm dobře a taky proto, ze jsem behem jeho uzivání pribrala 15kilo,což je hrozne.Ale každy den bojuju jak se da. Zdravim vsechny a drzte se .

KATKA
2x

JARKO PROSIM NAPIS MI NA MEIL [email protected] seroxat mam brat a bojim se že přiberu

tomtom
1x

no decka, obcas je fuck fain vedet, ze v tom clovek neni sam a coz s sebou prinasi viru v existenci cehosi, co konecne zabere... ja mel ted rok nasazenej neurol sr, docela me to drzelo, zavrate a uzkosti fuc ale ted jsem zjistil, ze mi na to zabrali antidepresiva ale zacal jsem bejt zase uplne vysroubovanej, euforickej a mel pocit, ze mi z toho prdne hlava.. takze diagnosa zni:bipolarni porucha.. jsem z doktorsky rodina, nikdo mi neveri, myslej si vo me, ze jsem srab, co neunasi normalni problemy, ale ja na ne uz davno seru! je to sice svinstvo, prasky mi jeste nenastoupily ale verim.. skoro i v boha, v takovej srackach totiz vobcas jsem... drzte se , sestricky a braskove, nebojte se hledat a najdete

Simi

Jejky, já napsala, že se utápím v depkách právě kvůli rodince :o))) to ne, ale i to nepřidá...

Markéta
1x

Už několik let se mi stává, že se bez důvodu brečím. První jsem si myslela, že to bude tím, že jsem neměla nikoho komu bych mohla věřit. Pak jsem si našla přítele, ale to mi nepřidalo. Po dvou letech jsme se rozešli kvůli mému brečení. Ja jsem skončila v psychologické poradně a teď brečím a když se mě někdo zeptá proč, tak řeknu, že nevím, protože kdybych se to snažila vysvětlit, tak mě stejně nikdo nepochopí.

Eliška

Ahoj. Měla jsem stejný problém. Prostě jsem brečela bezdůvodně. Jenže jsem do toho začala mít pocity strachu ap. Zašla jsem si k psychiatrovi. Už od listopadu beru antideprasiva. Pomáhá to. Nebrečím a když, tak k tomu mám důvod. Rozumím ti. Ten pocit dobře znám. Brečela jsem třeba hodinu a nešlo to zastavit. Zkus třeba psychologa. A uvidíš. Držím pěsti

Barča

Ahoj všichni,bude mi 30 let a mám panickou úzkost.Vím,že jsem si prošla těžškým obdobím,jako je rozvod...Asi se to na mne sesypalo a projevilo tímto.Ráno vstanu,cítím se dobře a během čtvrt hodiny se to rázem změní a já se začnu vnitřně chvět a začnu ze všeho mít strach.Brala jsem Lexaurin a teď mi psychološka předepsala Esprital30(antidep.) 1/2 na noc.Je mi líp,nemusím u toho užívat Lexaurin,ale cítím se v útlumu.Snad se to zlepší,vzala jsem si ho teprve potřetí.Mrzí mne,že mám problém jezdit v MHD.Je mi nepříjemné,když mne tam ta p.úzkost chytne.Chtěla bych v té chvíli utéct,ale nejde to...Umí mi někdo poradit?

božena
1x

ahojky.nemáte někdo zkušenosti s lumbálkou.Manžel má zítra jít na toto vyšetření. Mám strach,aby se mu něco nestalo atd a jak dlouho to trvá?Myslíte, že je to bezpečné nebo naopak.

František Jedlička

Dobrý den, je mi 33 let a pracuji jako řidič kam.dopravy. Během posledního půl roku se mi objevují obtíže jako závratě, motání hlavy a někdy až celková únava do té míry, že se musím na chvíli úplně zastavit a vyčkat až to přejde.Absolvoval jsem EEG a magnetickou rezonanci, vše bylo v pořádku . Našli mi však cistu v dolní čelisti, které však nepřikládali velký význam. Nevím, kam se mám obrátit a kdo by mi poradil.

Jana

Milá Martiko, zaujal mě tvůj příspěvek, mám totiž dost podobné zkušenosti. A to velmi těžký porod a před tím i potom dlouhodobý stres. Myslím že spojením těchto věcí jsem se sesypala po těžké střevní chřipce. Panické ataky se vším všudy - třas, zimnice, úzkost, bušení srdce, průjem, nevolnost. V současné době řeším zda brát Neurol nebo Lexaurin, oba jsou to pěkné dryáky ale na nějakou dobu to bude asi nutné. Začala jsem chodit k psychologovi. Kdybys měla chuť napiš mi něco víc o tom tvém léku - Citalec? Jinak vidím že nás je více než bych si představovala,ať je nám lépe!

Rita

Ahoj Jano, taky jsem měla dlouhodobý stres a pak následoval těžký porod,kleště,zvon, malý je naštěstí v pořádku. A pak to začalo, bušení srdce, pocení, stavy na omdlení,šílené migrény, každý sval mě bolel, bála jsem se jít mezi lidi, ležela jsem v posteli a třeba celý den řvala neschopna cokoliv udělat, a přemýšlela jak to zvládnout s malým dítětem,že by bylo lepší kdybych nebyla. Šla jsem po půl roce odhodlávání k psychiatrovi, a už třičtvrtě roku beru Cipralex a k tomu příležitostně Neurol. Chodím na terapie, a jsem ve stavu kdy mám období,že jsem v pohodě, žádné výše uvedené příznaky a pak se to zase vrátí třeba na měsíc a pak zase dobré. Chtěli by jsme další miminko i když se strašně bojím, co bude až vysadím antidepresiva, nevím jestli se může něco brát v těhotenství, nemáte s tím někdo zkušenosti??

baruš

Ahoj Rito.zkušenosti zatím nemám.s manželem se snažíme také o miminko tak mám hodně zjištěné od psychiatra.vím ,že se prášky nemaji brát první 3.měsíce že je to nejdůležitější období pro miminko.ale jestli to bez nich nelze zvládat tak se určitý druh prášku dá brát celou dobu těhotenství.já mám velký strach jak to budu všechno zvládat mám podobné zkušenosti.já beru citalec a také je to chvilku dobry a pak to najednou zase začne.ale stále je to velký pokrok o proti tomu co jsem zažívala na začátku.a neboj všechno se zvládne .a na ty prášky se zeptej svého doktora určitě ti poradí.pa

Věra
1x

Už je to rok co se trápím s neurogenní tetanií. Když jsem měla první příhodu,myslela jsem,že mám infarkt.Dostala jsem křeče do celého těla a já myslela že umírám. Od té doby jsem s tím byla dvakrát ve špitále kde mi dělali vyšetření srdce, plic,MMG,lumbální punkci atd. Nezjistili nic jen že mám asi psychické problémy. Tak chodím k psycholožce a neuroložka mi píše Rivotril a Zolloft(1/2 denně)víc nesnesu-byla jsem potom jak na kolotoči. Rok předtím, než to začlo jsem měla stresový porod byl jen o 4 týdny dřív ale malá byla v inkubátoru a měla potíže tak mě to vzalo. Teď už je klid.Má dva roky a je zdravá ale já ne!Občas mám pocit že se zblázním, že to nevydržím.Patřím do blázince?Někdy se bojím, že se to nikdy nespraví.Nikdo v rodině nechápe jak mi je. Mám se prý sebrat. A to chceme s manželem někdy druhé dítě?Ale jak, když beru tolik léků.

Miry

Ahoj všichni mám přesně to co píšete .Už 6 let se s tím peru snížila jsem Neurol 0,25 3krát denně na 2krát .Chtěla bych ho vysadit, ale jsem na něm zavislá.Je to hrozný a hlavně kdo to nezažil tak to ani nechápe.Tak se držte pa Miry

Mari

Ano, je to pravda, že kdo to nezažil, nechápe. Vždycky mě bere, když mi kamarádka popisuje svoje hrozné deprese z toho, že se bojí, že nedá třeba zkoušku, ale pak se vesele baví a zapomene na to. Vůbec nechápe, co to deprese je. Stalo se z ní módní slovo, které používá i člověk, který má třeba jeden den blbou náladu. A když někomu řeknu, že mám deprese, jakoby to nebylo nic vážného, když pak začnu popisovat, jak nemůžu dýchat, bojím se smrti a přítel mě nedokáže ráno dostat z postele, kde jen tupě zírám do stropu, už to chápou víc. 6 let je dlouhá doba, moc s tebou cítím, doufám, že to bude lepší!!!!! Maruska

Karolína
2x

Ahoj, nevím jestli mám stejný problé, ale před vánoci mi zemřela maminka a v tu dobu a vlastně do ted jsem v příšerném stresu, moc práce, a mám takové stavy, že se z ničeho nic rozbrečím, jen si na něco vzpomenu, a taky mi začne hrozně bušit srdce a mám pocit že se udusím a celá se třesu.

Martin

Zdravím všechny podobně postižené jako já. Deprese, motání hlavy, tlak na krku a hrudi, někdy arytmie. Často na mě dolehne úzkost invazivně, že jedinou pomocí je Lexaurin. Týden jsem ztrávil v nemocnici, kde hledali původ obtíží, nic nenašli. Diagnóza: pravděpodobná panická ataka, deprese. Lexaurin mi pomalu zabírá a dokáže mě vzpamatovat. Zabírá sice velmi pomalu, ale nakonec pomůže. Nechci ho brát věčně, žel zatím bez něj nejde normálně existovat. Co mi pomáhá a co můžu doporučit i všem zde přítomným je Psychowalkman. Je to zařízení, které pomoci audio vizuální stimulace mozku dokáže uvolnit napětí a stres. Manželka si ho koupila před rokem, já sem mu do teď nevěnoval pozornost až nyní, kdy jsem se dostal do depresí. Skusím taky homeopatii. Ahoj všichni stejně postižení! Hlavu vzhůru!

janah

AHOJ všichni,taky mám strašný stavy a k tomu ten strašný přetlak v hlavě co stále cítím. Dost často mám návaly horka, bušeni srdce, ale v zápětí to bušeni přejde a mně příjde, že mi srdce zase vubec nepracuje a tep je skoro nehmatatelný v tu chvíli přijde strach ze smrti , a když me to přepadne v noci tak mám až do rána po spanku.Byla jsem několikrá na EKG,HOLTER TLAKU, HOLTER SRDCE, ECHO,KREV. TESTY a nikde nic.Asi tak před 4 roky jsem na tyhle stavy brala lexaurin a seropram a bylo to v pohodě, ale ted se vše vrátilo, nechci brát léky, jelikož bych chtěla otěhotnět, no nevim, nevim jestli dělám dobře. jinak nám všem přeju at to zvládnem, nejsme v tom samy.

sara

Ahoj, nikdy jsem příspěvky nepsala, ale teď mám pocit že bych měla. Rozhodně bych doporučila zkusit kyneziologii. Prodělala jsem celkem složité období na začátku tohoto roku a pak po určité "klidovém" období se mi nejspíše dostavil syndrom vyhoření,který se projevil naprosto shodnými příznaky. Jelikož nejsem zastánce chemie, zkusila jsem kyneziologii,která už po psychické stránce pomohla i mému synovi. Musím říci, že jsem do měsíce byla v pohodě, bez jakých koli léků. Zkus to, rozhodně se to vyplatí.

Ila

Ahoj všichni. Je mi 46 a konečně jsem se rozhodla jít s mou úzkostí k doktorce. Beru týden Citalec a Lexaurinu jsem se ještě nedotkla. Často se píše, že je moc návykový. Hodiny si konečně hledám na netu, co mi vlastně je. Blíží se vánoce a já mám strach, potím se, vnitřní třes, průjem. Přijde dcera s manželem, druhá dcera s přítelem,naši. Všichni budou chtít jíst, pít. Mám strach a svírá mně úzkost, že něco zkazím, že mi manžel sprostě vynadá a že musím ven mezi lidi a na nákupy. A vlastně ani nevím z čeho mám strach. Prostě mám 14 dní úzkost. Na jaře to za 3 dny odešlo a teď se mně potvora drží ! Bojím se brát Lexaurin, že budu omámená a pomalá. Máme malý obchod a počítám peníze.

Majka

Ahoj,nemáte někdo zkušenost s lékem CITA?dnes mi ho předepsala obvodní lékařka ,začala jsem asi před měsícem zažívat pocity úzkosti,strachu,že omdlím,že se mi udělá špatně,mám problém dojít na nákup,mívám bušení srdce.Dnes jsem už k doktorce musela,od rána mi bylo zle a ona mi napsala tyhle léky,že nejsou návykové a pomohou,ale musím je brát 3 měsíce.Jestli s nimi máte někdo zkušenost,napište.Ahoj a všem držím palce.

Jjana

Zdravím všechny s velmi podobnými příznaky, jako mám já sama.Mám na sobě vyzkoušené, že Lexaurinu se není třeba bát, když se bere v rozumné míře, např.já s ním i řídím. Antidepresiva jsou taky při těchto potížích účinná a dobrá je i psychoterapie. Prodělala jsem léčbu již 2krát, vždy úspěšně, ale bohužel se mi potíže vrátili, jak to prý v některých případech bývá,ale problém je v tom, že jsem v 7. měsíci těhotenství a nemám zkušenosti s užíváním antidepresiv a občasné užívání Lexaurinu, které je možné, mi už moc nepomáhá. A jaké jsou možnosti při kojení, nemá s tím prosím někdo zkušenost?

Smaug
1x

S depresemi a úzkostí si v žádném případě nezahrávejte!!! Jakmile na sobě začnete pozorovat průvodní jevy: bušení srdce, pocení, brnění končetin, tlak na hrudi či krku, pocit strachu nebo cokoliv, co se vám do této chvíle nestalo... OKAMŽITĚ NAVŠTIVTE PŘÍSLUŠNÉHO LÉKAŘE - psycholog je spíš dobrý pro terapie (naučit se uvolnit a odreagovat, což poslední dobou umí málokdo), psychiatr vám vysvětlí, co vám vlastně je a že se nemáte čeho bát a napíše vám příslušné medikamenty. Můj manžel se léčí třetím rokem, bere prášky každý den a je mu lépe. Smířil se s tím, že možná bude muset jíst léky do konce života, ale je to lepší život než se strachem v zádech. Léčba by se neměla nárazově přerušovat, ale snižovat dávky až do úplného vítězství. Tyto nemoci mají tendenci se vracet, a velmi často to dělají, ale to není nic nenormálního. Určitě nezkoušejte domácí léčbu příliš dlouho a vyhledejte pomoc. OBZVLÁŠŤ V TĚHOTENSTVÍ!!! Nebojte se, bude líp, věřte mi. Katka

Jana

Jak tak čtu tyhle přízpěvky,tak zjištuji kolik nás je.Mám úplně stejné príznaky panické úzkosti ani je nebudu popisovat,je to tu řečeno už několiktát.Nechla jsem si také udělat kompletní vyšetření anic se nenašlo.Až jsem jednou jela opět na pohotovost z šíleným panickým starchem(samozdřejmě že umřu) na injenci tak mi paní doktorka doporučila hospitalizaci na krizovém centru na psichyatrii.Byla jsem v šoku,ale nakonec jsem jela.Prví dny jsem jen probrešela a říkala jsem si co tu dělám,ale po pár rozhovorech,kdy mi bylo konečně vysvětleno co se semnou vlastně děje a vysvětlení že panická úzkost je staršně nepříjemný stav,ale neumíra se naněj a nasazeni antidepresiv jsem se na chvilku sklidnila a zjistila,že jsou i horší věci.Po týdnu a něco jsem jela domů a začala chodit do práce,ale stavy se opět zhoršily.Začala jsem pravidelně navčtěvovat psichyatra,jsem už na druhých antideprasivech a nic moc.Dokroři z centra i můj doktor říkaljí,že léčení těchto satvů je nadlouho,nato nezabere hned nic,ale já tím trpím už od léta a dost mě to omezuje.Hlavně nehrozí si něco plánovat,návštěvy,akce ani nákupy.Někdy mám takovou paniku že nejdu ani z domu natož něco koupit do obchodu,ale snažím se když je mi dobře tomu nevyhýbat.Nechci dopadnout,že jednoho dne se budu bát jít ven.Takže válčím jak se dá a doufám,že jednou bude líp.A bude tohle jsou věci které netrvají celý život a dají se léčit.Takže všem preji brzké uzdravení.

aa

Ja mam podobný problém jako vsichni tady ale vím kde vzniknul. Trpím silnou úzkostí a depresí. V listopadu jsem podvedl svou přítelkyni a od začátku prosince mám strašný strach že sem se nakazil HIV. K tomu mám strašné výčitky svědomí za to co sem udelal. Hlavní problém ale je ten, ze jsem narazil na stránky o aids a od té doby je mi hrozně. Mám pocit že mám všechny příznaky co tam byly uvedené a ty co nemám tak je pořád hledám. Mám pocit nateklého krku, potí se mi ruce a nohy. Mám pocit, že mě k tomu bolí v krku. Navštívil sem odbornou pomoc a dostal sem esprital a lexaurin. Po nasazení léků mi bylo týden dobře a teď mám pocit že mi dávka lexaurinu nestačí beru půlku ráno a půlku večer a že esprital jeste nezabral. Zase hledám veškeré příznaky této nemoci, k tomu si říkám že jsem zničil vše co sem budoval. Cítím se nejhůř ve svém životě. Přítelkyně netuší kde se mé problémy vzaly. Nemůžu se dočkat až uplyne inkubační doba a pak chci jít hned na testy. Potom se vše rozhodne. Měl ste někdy někdo stený problém??

kacenka

Ahoj lidi,je nás hrozně moc a kdoví čím to je.Je to ta uspěchaná doba?Sama jsem něco podobného zažila a už je to rok a čtvrt co užívám Remood 20 mg ráno.Než zabere musíte mít trpělivost,trváto až 5 týdnů,do té doby jsem svoje panické stavy klidnila Neurolem ale po něm jsem byla jak na kolotoči.S Remoodem jsem v pohodě,jen je pravda,že jsem přibrala za tu dobu asi 8 kg.Ale co,kašlu na to,hlavně když je mi líp.Sem tam se mi nějaka ta ataka ještě objeví,člověk si myslí,že přišla jeho poslední chvilka,ale musí vždy najít sílu a překonat to.Držte se všichni,moc přeju všem,kdo tím trpí,ať jsme brzo v pohodě.Nevíte někdo,jak se může brát Remood dlouho?zkoušela jsem ho vysadit,ale za týden se mi udělalo zase hrozně zle.

Pro Kačenku

Dej si pozor, Remood je hodně závislý lék, musíš s doktorem pomalu a hodně pomalu vysazovat, půlit a pak čtvrtit. Já sama teď beru 1/4 20mg Remoodu.

BARUŠ

AHOJ.JSEM MOC RÁDA ŽE JSEM NARAZILA NA TYTO STRÁNKY.MYSLELA JSEM ,ŽE JSEM JEDINÁ CO ZAŽÍVÁ TENTO PROBLÉM.JÁ SE LÉČÍM S UZKOSTÍ ROK.PRVNÍ ZÁCHVAT PŘIŠEL 14.DNŮ PŘED SVATBOU LEPŠÍ OKAMŽIK JSEM SI NEMOHLA VYBRAT.NIC JSEM SI NEUŽILA CELOU SVATBU JSEM SE KLEPALA A ČEKALA KDE OMDLÍM.OD TÉ DOBY SE TO NEZASTAVILO ZA SEBOU MÁM 3.OPERACE. NEMALÉ MNOŽSVÍ VYŠETŘENÍ.PRAVIDELNOU NÁVŠTĚVU POHOTOVOSTI POKAŽDÉ S JINÝM PROBLÉMEM SAMOZŘEJMĚ VŽDY BYLO VŠECHNO V POŘADKU.ZAČALA JSEM TEDY NAVŠTĚVOVAT PSYCHIATRA TEN MĚ PŘEDEPSAL CITALEC A SPOUSTU DALŠÍCH PRÁŠKŮ.ZŮSTALA JSEM JENOM U CITALECU NEMŮŽU ŘÍCT,ŽE JE TO VŠECHNO DOBRÉ.POKAŽDÉ KDYŽ SI MYSLÍM ,ŽE JSEM TO VŠECHNO ZVLÁDLA ZAČNE TO ZNOVU V SITUACÍCH JAKO JE( RESTAURACE,NAVŠTĚVA KAMARÁDŮ,RODIČŮ)A JÁ JENOM SEDÍM POTÍ SE MĚ RUCE,NEVÍM O SOBĚ SVÍRÁ SE MĚ HRUDNÍK A VEDLE MĚ MANŽEL KTERÝ SE MĚ SNAŽÍ SE MĚ POMOCT A NEVÍ JAK.VLASTNĚ VÍM S MANŽELEM CHCEME MIMINKO ALE JÁ MÁM VELKÝ STRACH ŽE TO NEZVLÁDNU.PROSÍM NAPIŠTE NĚKDO KDO MĚL TENTO PROBLÉM DÁ SE TO ZVLÁDNOUT V TEHOTENSTVÍ A S MIMINKEM. DĚKUJI PŘEJI VŠEM HODNĚ ŠTĚSTÍ ABY TO UZDRAVOVÁNÍ NEBYLO TAK NAMÁHAVÉ.A ABY SE NÁM TO VŠEM PODAŘILO

Dabra

Ahoj, ráda bych ti pomohla, léčím se od roku 1993. Umřeli mi náhle oba rodiče, rozvod a já zůstala sama se synem a začalo to peklo čím jsem si prošla, myslím, že můžu alespoň radou pomoci jiným, mám zkušenosti jak reagovat, co dělat, brala jsem spoustu léků a v dnešní době se právě snažím odvykat si na tyto léky XANAX, zdá se, že jde vše celkem dobře, spoustu dění už jsi dokážu poručit a zabránit rozjezdu.Doufám i já, že se té černé bestie zbavím jsem tady prvně a moc mi pomahá o tom mluvit a psát.

BARUŠ

AHOJ JSEM MOC RÁDA,ŽE JSI MĚ ODEPSALA.JESTLI BUDEŠ CHTÍT MOC RÁDA BYCH SI S TEBOU DOPISOVALA.ALE ASI BUDE LEPŠÍ KDYŽ TI DÁM MOJÍ ADRESU [email protected] DOUFÁM ,ŽE TI TO NEVADÍ.BUDU SE TĚŠIT.BÁRA

Jana

Ahoj Baruško, moc bych vám přála, abyste s manželem a budoucím mimi byli šťastní a tohle trápení už nikdy nemuseli zažít. Mě samotnou tohle potkalo, když bylo naší malé 5 měsíců a řeknu vám nebylo to nic příjemného, člověk sice zvládne téměř všechno, ale stojí ho to moc a moc námahy, nepříjemných pocitů a strachu a mám pocit, že jsem víc trpěla než, abych si to všechno mohla užít a radovat se ze života. Jak už jsem napsala ve svém přdchozím přízpěvku, 2krát jsem se léčila, vždy téměř úspěšně a když jsem se konečně rozhoupala mít druhé dítě(po5 letech)- nyní jsem v 8. měsíci, tak cítím už asi od vánoc, že to přestávám zvládat a i když nemám vyloženě typické panické záchvaty, musela jsem zase vyhledat psychiatra, protože si pořád myslím, že umřu a vůbec mi nejde se těšit a mám ze všeho strach. Doktor mi píše jen Lexaurin, ale ten nic neřeší, jen trohu zmírní úzkost. A já už teď nemám ani sílu vyhledat jiného doktora, aby mi nasadil nějaké antidepresiva, která prý jdou. A nevím ani, jak by to bylo s kojením. Tak mi nezbývá, než nechat to, jak ukáže čas. Samozřejmě tě nechci od ničeho odrazovat, to musíš vědět sama, jak se cítíš, ale chce to raději všechno dobře promyslet a probrat s odborníkem dopředu a ne až je miminko už v bříšku, to je už potom jenom tvým "spoluproživatelem" všeho dobrého i zlého. Přeju ti, aby vám všechno dobře dopadlo a sílu to zvládnout.

baruš

Ahoj Jani.Moc děkuji že jste mě napsala.Ja vím ,že si všechno musím ujasnit než začnem plánovat miminko.Jenže já nevím co mám dříve řešit mám za sebou 4.operace všechny ženského rázu a bohužel to stále není dobré.potřebuju to nějakým způsobem řešit abych měla ještě malou šanci otěhotnět přírodní cestou nebo za pomoci doktorů.do toho všeho musel manžel začít studovat a nechodí domů přijemně naladěn je toho na něj moc a ja nevím jak mu pomoc,když do toho reším svůj stav. jak to všechno chápe tvůj manžel(myslím tvůj stav).je ti oporou? můj se snaží,ale rodičé ty to vubec nechápou strach o mě to mají to jo.ale často se setkávám s odpovědí přestan si vymýšlet musíš se snažit,neber ty prášky a doufám že je nebudeš brát až budeš těhotná.jenže já se bojím že bez nich to zatím nepůjde.držím tobě i malému palečky ,posilám pozitivní energii aby jsi to všechno zvládla.

Jana

Ahoj Baruško, děkuji za energii ! Já jsem také prodělala 2 gyn. operace, ještě před prvním těhotenstvím, naštěstí jsem žádný problém s otěhotněním neměla, jen jsem u obou ve 4. měsíci měla docela silné bolesti břicha, asi vlivem srůstů, které trvali asi týden, než se "vytáhli". Ale máš pravdu, že s tím člověk už musí počítat, kdyby to náhodou nešlo. Můj manžel mi teď hodně pomáhá, samozřejmě nám to nějakou dobu trvalo, typické manželské problémy. Ne každý se však dokáže vcítit do toho druhého, zvlášť když něco podobného nezažil. Zní to sice hloupě, ale mám pocit, že jsem manžela už taky nakazila. Začíná se sledovat, už se u něho párkrát oběvil taky panický záchvat a nyní prodělává nějaké vyšetření, a tak se tomu někdy smějeme a jindy se zase povzbuzujeme. Oba máme strach, že by se tomu druhému mohlo něco doopravdy stát, je to alespoň důkaz, že se máme rádi. Ale řeknu ti, že na to, že nám ještě není ani 30 let si připadáme jako důchodci a vůbec ne, jako rodiče malých dětí, co mají teprve všechno před sebou. někdy jsem už tak naštvaná, že říkám, že potřebujeme jen pořádného psychiatra a kdybych měla užívat celý život antidepresiva, tak to stojí za to, protože jinak je to , jak už někdo řekl, "živoření a ne žití".

baruš

Ahoj Janičko.Toho psychiatra to chce určitě.já jsem měla jednoho moc hodného pana doktora,než jsem se přestěhovala.tenhle týden jdu k nové doktorce tak jsem na to zvědavá musím se zeptat na ty prášky ,které můžu brát v těhotenství.nejraději bych nebrala žádné ,ale mam strach aby se mě to nevrátilo.kolikrát si říkám čím si to člověk zaslouží když proděláš operace myslíš si že je to všechno za tebou a najednou tohle všechno a ještě řešit miminko na které se těším.a zase si říkam,že ty jsi pro mě bobrý přiklad,že když se chce všechno jde a když to zvládáš ty tak to zvládnu určitě taky(doufám).a víš co mě hodně pomáhá(doufám teda že pomáhá)nebo se teda cítím po tom moc dobře chodím na kyneziologii mám za sebou 6.sezení a jsem docela překvapená.a začala jsem číst knížky které mě doporučila a je to taky +. už víš jestli to bude holčička nebo chlapeček.

CLER

TAKY JSEM MĚLA PLNO POTÍŽÍ,TAK JAKO VY.BYLA JSEM NA VŠEMOŽNÝCH VYŠETŘENÍ.VŠECHNA DOPADLA NEGATIVNĚ.PAK JSEM SI ŘEKLA,ŽE MI ZBÝVÁ UŽ JEN PSYCHIATR,A BYLO TO ONO.NEBOJTE SI VZÍT ANTIDEPRESIVA,KDYŽ VÁM JE LÉKAŘ DOPORUČÍ,JEDINĚ TAK SE VAŠICH POTÍŽÍ ZBAVÍTE,NEBO JE ASPON OMEZÍTE NA MINIMUM.

Vlaďka

Ahoj, panikou trpím 3 roky, začalo to v době kdy jsem dostala mononukleozu. Několikrát jsem byla v nemocnici, nic nenašli. Dlouho sem se bránila psychiatrovi. Nakonec jsem k němu šla, napsal Citalek. Ale po 3 měsících mi ho vysadil. Rok sem byla vcelku v pohodě (panika jen 2x), ale po maturitě se mi problémy vrátily s ještě větší intenzitou než předtím. Neustále mám pocity na omdlení, závratě a hlavně mám pocit, že každou chvíli usnu. Prostě jdu po ulici a nejraději bych si lehla a spala. Občas bušení srdce, depersonalizace. Teď beru Cipralex, zlepšení veškerý žádný (kromě nálady, tak aspoň něco) a ke všemu mi ho chce psychiatr znovu vysadit s názorem, že sem na to moc mladá (je mi 19) a že to všechno přejde. Jen díky práškům jakžtakž zvládám vejšku. Vím, že je to sice o vůli, a že bych měla asi chodit na terapii, ale veškerou svou energii spotřebuju na chození do školy a učení (únavový syndrom po té mononukleoze), odpoledne nejsem schopna vůbec fungovat a představa, že do toho všeho mám chodit ještě na terapii...Prostě bych to nezvládla-časově a fyzicky. Jen když je mi líp, tak zajdu ke koním, ty mě držej nad vodou, ale daň za to je ještě větší vyčerpanost po ježdění. Netuším, jak z tohoto bludného kruhu ven. Mám pocit, že sem neschopná, moji vrstevníci sportujou, baví se, brigádničí, jezdí po světě a já se jen plácám mezi školou a nutným odpočinkem. Je tu někdo mého věku, kdo má podobné problémy?

Margitka

Ahoj všichni,jak takhle čtu vaše příspěvky, tak trpím tím samím.Večer se kolikrát vzbudím,že nemůžu dýchat,přitom dýchám normálně. Pak se mi rozbuší srdce a myslím si,že je to moje poslední hodinka,dostanu strašný třes /zimnici),musím si pustit televizy,abych na ten stav nemyslela. Doma mám Neurol,ale neberu ho,mám strach,že si na něj zvyknu. Nerada jezdím někam sama v MHD,protože mívám stavy úzkosti. Docela mě to otravuje život,ale snažím se na to nemyslet. Doma už mi říkají,že jsem Hypochondr. Tak taky všem přeju brzké uzdravení,zdraví Margitka

moni

Ahoj margitko,Mam take takove problemy z uzkosti.Mhd jezdim jen kdyz musim.Prasky zadne neberu,protoze mam snad i uzkost z jejich vedlejsich ucinku.Chtela bych si psat s nejakou spriznenou dusickou,ktera vi co to je timto trpet,Treba prez icq.nebo e.mailem.A take nekam na kavu o tomto si popovidat.A trosku si ulevit,Budu rada kdyz se nekdo ozve.Ve dvou to nebude tak tezke..Ahoj a tesim se mejte se krasne PaPa

eva

Ahoj moni,tak přesně takhle trpím i já......byla jsem u lékaře ,napsal antidepresiva a reakce na první prášek byla tak šílená,že druhý už jsem se neodvážila vzít.Také bych vše ráda s někým probrala......

Barča

Ahoj Evi, jestli si chceš pokecat můj email je [email protected]. Budu se těšit. Barbora

Barča

Ahoj Moni, to máš pravdu, že s přizněnou duší se vše lépe zvládá. Taky bych si ráda s někým popovídala třeba po icq. Trpím také depresemi, úzkostmi, plačtivostí, třesem atd. Můj email je [email protected], budu se těšit, ráda si popovídám s kýmkoliv. Barbora

Traged

no mam podobne pocity jako vy ale jeste ktomu mam syndrom bileho plaste to znamena ze kdyz vidim doktora nebo jen tlakomer nebo ordinaci moje uzkost se este prohloubi a nemam odvahu navstivit doktora proto bych chtel radu hjesli neni neco na depresi a podobne stavi bez receptuu klidne si budu psat stebou moni

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce