Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
emi

V Třeboni jsem byla 3x, ale v rámci konzervativní léčby své krční páteře. Vždy to bylo skvělé, nikdy jsem neměla důvod si stěžovat. Operace mne ale neminula-absolvovala jsem ji před 2 měsíci a sama nevím, co bude dalšího následovat. Na první kontrolu jdu za měsíc.

Jana

Ahoj emi, já jsem po operaci 3 měsíce, ruce znova bolí, dá se říct, že je to ještě horší. Nikdo mi neumí poradit co to je, takže znovu absolvuji všechny možná vyšetření. Do lázní se mi moc nechce, nesnáším když nevím do čeho jdu, co sebou atd.!! Jak jsi tam byla dlouho, myslím v Třeboni ? Děkuji za odpověd

Emi

Vždy to bylo na 3 týdny a po každých lázních jsem měla cca 4-5 měsíců problémy s krční páteří výrazně menší než před nimi. Bohužel, díky svým problémům jsem velký nespavec, takže největší problém byl s tím, koho dostanu na pokoj. Při třetí návštěvě jsem to už vyřešila tak, že jsem si připlatila za jednolůžkový pokoj a připadala jsem si málem i jako na dovolené. To je ale řešení opravdu pro nespavce. Pokud spíš dobře, je to zbytečné. Vždy jsem měla 10 až 12 druhů procedur vč. plynových injekcí. Personál byl vždy ochotný a vstřícný, opravdu jsem neměla problém. Letos ale kontrola ukázala zhoršení nálezu a útlak nejen kořene nervů ale i míchy a tak jsem skončila na operaci. Teď jsem v očekávání co bude dál. Ahoj.

Běla

ahoj,tak jsem pozorně přečetla všechny přispěvky a nikdo se nezmínil o neurochir.Brno Pekařská,čeká mě tam 22.9.operace krční páteře,máte někdo zkušenosti i z Brna? Asi co případ to jiné problémy před i po operaci,snad i ta moje dobře dopadne

ori
1x

ahoj všichni,tak jsem se právě vrátil z lázní Jáchymov.všem vřele doporučuji,perfektní servis ve všech směrech.dostal jsem je na 4 týdny ale ještě jeden mi přidali takže celkem 5 týdnů léčby.sem teď takovej celej rozlámanej ale to k tomu prý patří.páteř bolí hlavně při nějaké námaze ale dá se to vydržet.akorát mně pořád brní a bolí ty ruce a občas natečou.jinak PN trvá zítra jdu na kontrolu k neurologovi.jinak mi doporučili další rehabilitaci a za půl roku se prý na mně zase v lázních těší.takze uvidime

john

jj, jachymov je super btw: chodil jsi na kuzelky?

ori

dík ahoj johne,na kuželky jsem nechodil.I když jsem je hrál závodně 10 let.,ale chodil jsem do kavárny a na šatnu sester.Pěkný kočky.

john

tak na ty kuzelky si priste skoc, jsou na Panorame domluvila se skupinka cca 10-20 lidi a bylo tam docela veselo :)

sona
2x

Ahoj,je mi 33 mam tri deti a jsem rok a pul po operaci bederni L5S1.takova ta klasika-spondylolisteza,zpevne ni titanem+stepy z panevni kosti. Momentalne me ceka operace krcni patere,zrejme to same,presnosti se dozvim az 18.11 u neurologa.je neco,co by mne mohlo prekvapit? [email protected]

Jitka

Ahoj všichni, je mi 34 a měsíc trpím hroznými bolestmi od krční páteře vystřelujícími do ruk.y. Momentálně chodím týden na rehabilitace, ale nějak nevěřím tomu, že by mi měly pomoci. Myslím, že jediné a důsldné řešení je v operaci a to co nejdříve. Výsledek MR budu mít kolem 17. 11. Prosím, můžete mi někdo poradit, na jakou kliniku či nemocnici se obátit? Mám 2 děti, sportuji, studuji - nyní jsem úplně vyřízená. Doufám, že bude líp. Díky

dino
1x

ahoj jsem po operaci 4 dny.třetí den domu.mam límec který nosím přes den mimo spaní. cítím velkou ulevu jak to ale bude vypadat dále to nevím zatím je to ok . operace bych se vubec nebál.ani temer žadná bolest .nemusel jsem ani třetí den prášek proti bolesti.hodně stěsti.

john

nak jsem to blbe zkopl, z uvedenych odkazu odstrante mezery..., sry

Mirka

Zdravim všechny stejného osudu.C´eká mě taky operace, ale pročetla jsem všechny příspěvky, ale nikde jsem nenarazila na stejny problémy jak mám já. Bolesti levé strany krku v noci noci nemohu na ní ležet, tlak na přední stranu krku pocit jako by vás někdo škrtil, bolest na hrudníku, bolesti v zádech pod lopatkou, brnění jazyka, podivný jakoby pálivý pocit kolem mandle v krku. Prosim napište mi jestli má někdo stejny problémy. Snad nejsu jediná. Díky

Linda

Ahoj všichni,reaguji na dotaz Mirky.Mám mnoho let problémy s páteří krční.Až teď se našlo na Ct,že mám vyhřezlou ploténkuC6/7 a těsně se dotéká durálního vaku.Jelikož CT bylo málo takže jsem poslána na magnet.rezonanci.Mám brnění do rukou,hlava mě jde k jedné straně,brnění jazyka a tváří.A nesnesitelné horko do hlavy.Často si myslím,že se z toho zblázním.Po rezonanci čekám,zda-li to bude na operaci,či ne.Mám dvě malá děti2,5 a 5 let.Sportuji ráda a proto mám strach,zda-li ,když mě doporučí operaci,budu moci ase něco dělat.Prosím napište máte li někdo to samé.

Pavla
1x

Zdravím všechny...Četla jsem si vaše příspěvky a mám stejné problémy.Za vše může autonehoda.Nejhorší pro mě je rozhodnutí, zda jít na operaci krční páteři (v oblasti C5-6)či nikoliv.Bolesti mám již 11 měsíců a řeším to po celou dobu přerušovanou pracovní neschopností a práškami proti bplesti.Rehabilitace nepomáhá,teď mě čekají 3 týdny v lázních a pak co dál???Ztratila jsem práci a nevím jestli ji budu schopna dále provozovat. Jak má bojovat s bolestí kční páteře,brněním a celkovou únavou???už si připadám jak hypochondr,jsem jediná,kdo je z toho tak vyřízený????

Jana

Ahoj Pavlo, já jsem po operaci C5-6 už 5 měsíců a bohužel jsem jedna z mála, které se bolesti zhoršili.Chodím na rehabilitace, beru spoustu prášků a pořád mi nikdo nedokáže říct proč se bolesti zhoršují.Te´d mě čeká další rezonance tak snad potom budu vědět víc.

Pavla

Ahoj Jani,děkuji za příspěvek.Kde tě operovali?Mně doktoři dávají vybrat:operace nebo konzervativní léčba.Na operaci se bojím jít,ale představa,že bubu brát pořád tolik přášků,mě děsí.Docela jsem v beznadějné situaci a to zatím neřeším práci,nedokáži si představit,že budu fungovat jako dříve...Ty normálně pracuješ nebo jsi v inval.důchodu? Držím palečky ať ti dopadne dobře rezonance.

Jana

Ahoj Pavlo, operoval mě dr.Šroubek a operace proběhla bez potíží.Ploténka sedí tam kde má, ale problém je stále v utlaku nervů. Jsem na neschopence a čeká mě posudková komise.Myslím, že pokud ti doktoři doporučují operaci tak do toho jdi, operace se neboj a co vím já jsem opravdu velká vyjímka, když mi operace nepomohla.Držím palce ať se správně rozhodneš

Štěpán

Mirko, co popisuješ mám naprosto stejné pocity, bolesti na hrudníku a na druhé straně pod lopatkou, sucho v hrdle, a brnění jazyka, taky tlak v krční jamce (zhoršené polykání) a někdy šumění v uších... zatím chodím na rehabilitace a mám pravděpodobně zablokované levé žebro (asi 5.?) snad je to od toho (je to ale už 4 měsíce!), napiš jak byly stanoveny tvoje problémy? krční páteř? díky.

Klimová Oksana
1x

dobrý den - pokud jste byla málo odškodněna po autohavárii - bezplatně Vám pomůžeme vybavit slušné odškodné / až 4 roky zpětně od autohavárie/- email:Klimova.O@seznam. cz

janac.
2x

Zdravím Vás všechny,netušila jsem jak je moc lidí s tímto handic.Jsem po operaci krč.pl.C5-6, oprace v ÚVN PRAHA, OPERATÉR mladý leč opravdu odborník Váňěk, ve svém oboru opravdu excelentní výkony.Mám se ráda vše jsem velmi zvažovala, hlavně po zkušenostech s prakt. lékařkou která mne po měsíci nesch. uschopnila bez jakéhokoliv žádání dalšího posouzení stavu neur.PODLE TABULEK A JINÉ KECY- SUBJEKTIVNÍ STAV PACIENTA JÍ NEZAJÍMAL.TO JSEM TROCHU ODBOČILA, OMLOUVÁM SE.Zkrátka oprace proběhla ve vojenské nemocnici, náhrada - vlastní -pánev- neboli štěp.Krk mne nebolel po opraci, ale bolest pánve hrozná.Do května s menšími obtížemi, pqk opětovně zvětšující blokace krku, bolesti, zjištěny útlaky nervů - ploténka utiskovala míchu.Nyní důchod nepřiznán, ale nic dělat nemohu u PC pouze 2 hod., pak není možno dále pracovat.Uvidím co bude dále, ale lékaři z ÚVN jsou opravdu - neurol. jiné neznám velmi profes. odborníky.Smekám před nimi.

Vendy
1x

Ahoj Jani.pises důchod nepřiznání?to snad po operaci krční páteře ani není možný? Můžeš se mi ozvat na email,jdu na operaci krční páteře a chtěla bych nějaké info.dekuji Vendula ,Kladno [email protected]

Lenka
2x

Ahoj všichni! Jsem rok po operaci krční páteře-náhrada C5/6 a odstranění různých nárustků.Vše bylo skvělé,až do doby kontroly u neurochirurga.Já se cítím velice dobře,ale prý moje páteř nemá správný tvar-mírné esíčko.Mám ji rovnou a jestli nebudu neustále rehab.,tak mi vyhřezne plotýnka C4/5 a budu muset opět na operaci.Mluvila jsem o tom s fyzioter.a ta mi řekla,že se to stává,že vyhřezne plotýnka nad nebo pod operovanou.Chodí k ní paní,která má za sebou již 3.operaci.Chtěla bych se zeptat,jestli má někdo z vás stejný problém.Operaci jsem zvládla skvěle,ale nedovedu si představit,že bych měla jít znova.Nebojím se,ale narkóza byla strašná,bylo mi hrozně špatně.Já neměla po operaci žádné bolesti a v práci jsem od konce listopadu,dříve mě doktorka nechtěla pustit,i když mi nic nebylo.Mám v práci hlavu neustále v předklonu,měla bych dělat něco jiného,ale dnes to není lehké něco sehnat.Zatím mi to nevadí,nic nebolí,tak jsem si myslela,že je vše v naprostém pořádku.Budu hodně cvičit a doufat,že budu zdravá.

Hanka
3x

Dobrý den, jsem 3 měsíce po autonehodě, prakticky hned druhý den jsem přestala hýbat palcem pravé ruky, postupně sepřidávají ostatní prsty a zápěstí. Prošla jsem spoustou vyšetření - RTG,CT, opakovaně EMG a MG. Byla jsem přijata do nemocnice na operaci krční páteře, ale následně po 5 dnech propuštěna bez operace domů s tím, že za měsíc bude provedeno opakované vyšetření EMG. Bylo zjištěno,(cituji z propouštěcí zprávy) porušení nervové spoustavy-vodivost nervů a v oblasti C7 -Th1 mírné zúžení foramina vpravo prokluzí disků. Bylo mi řečeno, že nerv je u kořene zjevně porušen nebo přerušen.Prý neví co s tím. Zatím mi vyrobili dlahu, aby mi prsty a ruka nepadaly. Paní doktorka na rehabilitaci se moc podivovala nad tímto způsobem řešení. Trvá na svém původním názoru, že čím později se s tím bude něco dělat, tím horší bude uvést nerv do původní funkce Nechce se mi smířit s tím, že budu mrzák zrovna na pravou ruku. Neumíte mi někdo poradit, jak mám dále postupovat? Myslíte, že má cenu hledat jiné pracoviště, např. v Praze? Děkuji za radu.

lea

nečekej a masti do nemocnice do Hradce - je to vojenská nebo snad bývalá vojenská nemocnice a špičkový odborníci, kteří ti pomohou

Oksana Klimová

Dobrý den, pokud jste nezavinila autonehodu Vy - vybavíme Vám v co nejkratší době ODŠKODNÉ na evr. úrovni - BEZPLATNĚ. veškeré dotazy : [email protected]

O.Klimová

Nejenom pro Hanku.... VŠEM, kteří mají po nezaviněné autohavárii trvalé následky a zdá se jim, že jich pojišťovna dostatečně neodškodnila - nabízíme odborné posouzení a právní pomoc při vymáhání dalšího odškodného - NIC neplatíte ze své kapsy - nic neplatíte dopředu. tel. 774 145 294,email: [email protected]

Ellen
2x

Prosim někoho kdo byl v Karvine na operaci bederni páteře aby mi napsal jak to dopadlo.Mám jit na operaci mám vyhřezlou plotynku azůženy mišni kanál a osteroporozu,tak je jasné,že mám strach mám už totiž 67 let.Z mého bydliště je to nejblíž do Karviné.Předem moc děkuji za informaci.

Ellen
1x

Ještě kpředchozímu dotazu,budu vděčná za jakoukoliv odpověˇd co se bude týkat operace bederní páteře i poperačního stavu.Děkuji Ellen.

Jana
1x

Ahoj Ellen, jestli ti můu poradit zkus zajít na tyto stránky : http ://diskuse.doktorka.cz/o perace-paterni-plotenky/

ELLEN
2x

Milá Jano,děkují Ti za radu,pomohlo se mi to lépe orientovat v této oblasti.Přeji Ti všechno dobré a hodně zdravi. El.

Mára
1x

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně situace, ve které se nachází má blízká osoba. Bohužel má bolesti krční páteře a doporučili ji operaci nebo by se tyto problémy mohly zhoršovat. Rád bych se zeptal, jaká jsou rizika operace a jaké následky může tato operace přinést. Dále bych Vám byl velice vděčný, kdybyste mi mohli poradit nějaký vhodný odkaz, kde bych ohledně tohoto problému našel vše. Děkuji a přeji pěkný večer.

Peggy

Ufff,vas tady je,co maji stejne problemy ,jako ja...teda ja uz je nemam!Jsem 16-ty den po operaci krcni patere,a uz je opet dobre! Jsem po autohavarii(29,11)zlomenina zeber,a totalni nehybnost leve ruky,kterou jsem si do sanity nesla jako cizi a tezke zavazadlo!Na diagnozu "ASI" zlomena ruka,jsem v bolestech nereagovala,ovsem slysim ji do ted!Udelali RTG zeber(7-11zlomene),a ramene,ale rameno bylo ok,tak se nic nedelo,a mne po 4 dnech pustily z Kladenske nemocnice domu,ze musim cekat,az zebra za 2-3mes.srostou!!Leva ruka bez hybnosti,palec necitila,nic neudrzela,prestala jsem otacet hlavou a bolesti krc.patere se stupnovali,a ja jen slysela,ze musim cvicit!Nejsem doktor,ale bylo jasny,ze je neco spatne a vyhledala neurologa,ten mne poslal na EMG(termin za mesic),tak jsem vyhledala RHB lekarku(MuDr.Krejci),ktera mne ihned poslala na RTG-cele patere,CT,a jeste tyz den mne bylo receno-Tristiva zlomenina C6,obratel C5 je posunut proti C6 o 4mm,C7 a C6 je rotovan doleva,C5 do prava,zuzeni p.kanalu o 4mm,a ihned se rtg snimky poslali do UVN Stresovice, a druhy den mne kontaktovali,at prijedu,a uz 2 den sla na operaci(2,5hod.na sale),pri ktere mne natahovali pater,odstranily plotenku,nasroubovali titan desticku.Po probuzeni z narkozy jsem hned zacala hybat rukou,citila palec(presne 2 mesice po urazu)byl to nadherny pocit.Proste dobre odvedena prace ODBORNIKU(operater-Mudr.VANEK PETR.,asistent-Mudr.SAUR KAREL),ale podekovani patri vsem na neurochirurgii UVN Stresovice(doktorum,sestrickam ,sanitarum)za peci,ochotu,vstricnost,byla jsem velmi spokojena.Jen skoda,ze toto nemohu psat o sve spad.nemocnici KLADNO,nebot kdyby RTG udelali oni a hned,tak jsem nemusela mesice trpet,cpat se lekama na spani,bolesti,atd...Ted mne ceka rehabilitace,mozna lazne(nevim zda mam narok),ale jvim,ze to nejhorsi je pryc.Tak vsem drzim palce,a preji HODNE ZDRAVI.Petra

john

ze je to nadhera, to probuzeni po operci? clovek je na dne a z hodiny na hodinu je znovunarozeny, preji vse nejlepsi do dalsich casu

Kamila

Zdravím všechny diskutující tady... prosím jen o info, za měsíc jdu na operaci s bedrama... proto se na vás obracím, není tu někdo ( krom miloshe), kdo byl na operaci v Karviné .KHN.. zajímají mě jen informace jak to tam chodí hlavně poo... děkuji a všem pevné zdraví K.

Pavla z Ovy
3x

Ahoj, ja byla na operaci L5/S1 uz 2 x (jednou pred 5-ti lety a naposledy loni), ted jdu pro zmenu s krkem C5/c6. Operoval me prim. Palecek na FNsP v Ostrave a je super doktor i clovek! Tu druhou a dalsi operaci co me ceka jsem si zpusobila sama, nedala jsem si rict a prehanela jsem sport! Po operaci beder te postavi na nohy az 3. den po operaci! Takze do te doby ti davaji bazanta (my baby to mame horsi, my musime do misy)! Pak te zacnou pomalicku rehabilitovat, 7. operacni den jdes domu no a pak lezis a lezis a lezis, vetsinou je to bez korzetu (zalezi na zavaznosti operace), na vse co se zeptas, tak ti reknou az po 6-ti tydnech, ale sam zjistis, ze ani po 6-ti tydnech nejsi vseho schopny! Doporucuji velice setrivy rezim alespon 4-5 mesicu, jinak se ti problemy vrati! Jinak vsem co jsou pred operaci bederni patere - jdete na ni jen pokud vas to opravdu boli hodne a dost vas to omezuje, protoze ani po operaci to neni 100 %, takze pokud se jedna opravdu jen o pobolivani, tak to operace nevyresi, bude to pobolivat dal a porad! Ale po operaci jsem hrala s profikama i volejbal, tenis, lyze,.... ale taky jsem sla za 5 let znova :-( takze vsehno s rozumem! Caute a hodne zdravi! Pavla z Ostravy

Kamila
2x

Díky Pavlo alespoň za nějaký info. Já jdu konkrétně s L/4 L/5 + dvě plotýnky. to čekání je někdy hrozné a myšlenky se trousí od A do Z. tak člověk chvilkama zasedne tady a hledá a pátrá, každa zpráva prostě dobrá.... tož se měj.. Kamila

ori

Dik ahoj,tak jsem tady dlouho nebyl a koukam,že spousta lidí má podobné problémy jako já. Dnes je to9 měsíců co jsem prodělal operaci C3.C4.C5.C6.Mám tam titan.dlahu a vyměněný 3 ploténky.Teď jsem od února v plném invalidním důchodu.Dostal jsem ho automaticky.Mám dočasný zákaz jakékoliv činnosti.Samozřejmě se už cítím lépe ale přetrvává bolest v obou horních končetinách a v levé noze/necitlivost,pálení atd./Nejhorší to je po jakémkoliv pokusu o práci nebo větší námaze.Zvlášť teď ta chůze ve sněhu.A aby toho nebylo málo tak mně čeká 25.03. operace tenisového lokte.Jsem po K.L.L. 5 týdnů v Jáchymově a stále docházím na rehabilitaci.

Jana
1x

Ahoj všichni. Jsem po operaci C4/C5 9 měsíců, v práci jsem druhý měsíc. Začínám mít znovu veliké bolesti,někdy mám pocit, že ani nevylezu z postele. Nechala jsem se uschopnit , protože jsem se už doma nudila a měla jsem pocit, že už mi nic nepomáhá. Po operaci jsem cítila úlevu jen pár dní, potom mi začali ještě větší bolesti než předtím.Žádné prášky nezabírají, jen ty proti otokům trochu uleví.Po rehabilitaci jsem apoń začala zvedat ruce nad hlavu, stále cvičím, ale pracuji celý den na počítači takže ruce i krk stále zatěžuji.Na MR zjistili nevýrazný útlak míchy a další osteofyty.TAk jsem si trochu postěžovala, je to totiž těžké stále se tvářit, že je vše v pořádku a že to zvládám..

Eva

Ahoj Jani,mam jít taky na operaci s osteofyty mícha je v těžké kompresy,zajímalo by mě jaké jsou tvoje potíže a jakou operaci máš za sebou,díky [email protected]

Martina

Zdravim,ctu tady spustu reakci na operace krcnich plotenek,mam ji podstoupit taky,momentalne mam bolesti za krkem,na hrudniku,od pasu dolu a k tomu jeste v leve noze od kycle ke koleni,leva noha me brni a hodne ochabla,sotva chodim,pri zatezi mi zacinaji ochabovat i ruce,mam rostrousenou sklerozu,takze spoustu priznaku lekari prisuzovali tomu,ted resi jak dal,mel jste nekdo tolik potizi a pomohla vam operace,a do jake miry,me totiz jine reseni nezbyva,jinak budu trvale na voziku. Diky za odpoved.

bára

Zdravím, včera jsem přijela z Motola ze spondylochirurgie s nabídkou operace. Jsem čtvrtým rokem po autonehodě. Od té doby mám silné bolesti krční páteře a hlavy, nemluvě o migrénách. Začala mi ochabovat pravá ruka a občas mám brnění v prstech. Pobolívá i pravé rameno. Zjietili výhřez ploténky C4/5 a a zablokovanou krční páteř. Vzhledem k tomu, že jsme prošla několika rehabilitacemi, cvičila jsem snad všechny možné doporučené cviky, stejně nic nepomohlo. Teď mě pomáhají jen léky na migrénu spojené s Ibalginem. Už nechci takhle dál pokračovat, ale zároveň se strašně bojím zásahu do páteře. Navíc pracuju jako asistentka, což znamená být skoro celý den na počítači. Pomozte, zda do toho mám jít a jestli máte nějaké zkušenosti s Motolem. Děkuji moc. Mám také dvě děti,a le naštěstí už jsou větší, tak snad to zvládnous taťkou sami:-)

Eva
1x

Chci moc a moc pochválit odd.neurochirurgie p.docenta.primáře Petra SUCHOMELA,sestřičky ochotné,starostlivé.lékaři taktéž.Již asi rok a půl mám po oper.krční páteře C1 a C2.operoval mě p.primář P.Suchomel a jsem mu moc vděčna ,že vše dopadlo v pořádku a jsem bez problému.Jsem silna revmatička.měla jsem vyrustky s utlakem míchy.V této nemocnici jste opravdu v dobrych rukou,vše je vám vysvětleno ,jak bude oper.probíhat a co se s váma bude dít.Je mi 45 let a jsem 25let v inv.důchodu .jsem z Moravy a sama jsem si zavolala do Liberce jestli by mě odoperovali a ochota na prvním místě, s tim jsem se ještě nesetkala a věřte ,že to nebylo po znamosti a nějaké tlačenky,jsou tam OPRAVDU suproví lidičky.Chce to jen odvahu,nebát se a věřít jim.S pozdravem Eva Staňová.

Renča
1x

Dnes mám taťku třetí den po operaci krční páteře Na Homolce, je v zoufalém stavu, má neskutečné bolesti, nepomáhají injekce a opiáty v kapačce, prosí nás o pomoc. Nechápu to, četla jsem zkušenosti pacientů, kteří psali, že druhý den po operaci byli téměř bez bolestí.Je zřejmé, že taťkovo stav není běžný pooperační stav.Máte prosím někdo podobné zkušenosti?

Jarča
2x

Ahoj všichni,jsem po operaci 5 měsícu.Zpočátku jsem se cítila suprově,ale mám znovu problémy.ruka otéká a tupne,bolesti krku stejné,směřují do hlavy.Byla jsem opět na kapačkách,ale nic nepomáhá.Ráda bych chodila do práce,doma je to hrozný,ale stačí mi sebemenší zátěž a hned se mi to hodně zhorší.Mužete mi někdo poradit ,co dál?Jinak operace Liberec,všichni moc fajn,výborný přístup,mohu doporučit.

Renata

Ahoj z Teplic ,marodím už od dubna bolesti levé ruky brnění do prstů palec okazovak a prostrednik,po kapckach na neurologii i hospitalizaci došlo to tak daleko ,že jsem rukou nemohla hýbat zánik citlivosti,po dvou měsícich jsem se konecne dostala na MR..kde jse ukázalo masivni sekvestr. he di C6/7,a tak jsem nastoupila na operaciv terminu 10,6,2015. mam ted titan.impantat. Bohuzel jse me vratili bolesti i brnění do leve ruky ..7,11, jdu znovu na kontrolu do Ustí kde mě operovali. Co se mnou bude myslíte že je to normálni,že mam stále čekat že jse to urovná,ruka stále slabá..

Jarča

Ještě bych se ráda zeptala.5 měsícu po operaci mám stále trochu oteklý krk v místě řezu.Máte někdo podobnou zkušenost?Je to normální?Díky

john

nevim, mne kdyz vytahovali stehy po cca 3 tydnech?, tak chirurg v mistni nemocnici koukal a nevericne kroutil hlavou, mirne "natekle" to tehda bylo, ale zacalo se to ztracet jizva nyni uz neni temer videt, vypada pouze jako jemny bily skrabanec na krku / ale jsem po operaci 1.5r /

jarča

dík,v pondělí jedu na kontrolu do Liberce,tak se poptám.Je to nepříjemný pocit.Horší,že jsem kuřačka.No snažím se přestat,mám uspěšně za sebou druhý den.Blbý,co?Já jen doufám,že je to krátká doba od operace a ty bolesti ustoupí.Stačí mi hodinová zátěž a ruka hned krásně oteče.Zabíra mi dolmina,ale jen na 2 dny,a pak zas a zas se to vrací,pořád dokola.Jo a taky jsem byla hypochondr,dokud mi neudělaly mr.tak ahojky a díky

moniks
2x

Ahoj, jdu 10 na operaci C6 výhřez - tlačí na míchu a bolí z toho a brní ruce. Moc se bojim. Povězte mi, jak velká je jizva - když to řežou krkem zepředu? A za jak dlouho jste šli do práce? Mě lékař řekl, že když mi nebude vadit límec, tak budu moc po 14ti dnech - není to málo? Je mi 30 - nejsem mladá na takovou opeaci?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce