Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byla jsem na Bulovce...

jméno a příjmení

helena

jméno a příjmení

helena

Monika

Zdravím všechny,omlouvám se dlouho jsem se neozvala.Mám po operaci měsíc a kousek,stav se o hodně zlepšil.Výměna C6/C7. Ruka přestává postupně brnět. Chodím na rhb. Cvičení mi dává hodně zabrat,člověk by nevěřil jak to svalsto rychle ochabuje.V nemocnici mi říkali,že při změně počasí to může zlobit.Doma pomalinku už zvládám všechno.16.12 jedu na kontrolu do Brna kde mě operovali, tak jsem zvědavá jak dopadnu.Ale když srovnám stav před operací a ted, tak je to peklo a nebe!! Límec už nosím minimálně, jenom at si svaly zvykají.Mějte se krásně a dny bez bolestí!!! papa

LIPUVKA
1x

Ahoj všichni, tak jdu taky na operaci - zřejmě výměna C6/7 , na MG zjistili výraznou hernii disku, bylo to pro mne velké překvapení, protože mne vůbec nic nebolí ... možná je to dobře. Trošku mne brněla pravá ruka - prý karpál. a ten mi v prosinci operovali. Ale ten mne taky nebolel ....Operaci plánuju v Brně u Sv. Anny - primář Hemza .

romana

ahoj ženy moc děkuji za přání trochu se mi ulevilo ale žádný zázrak to není ale asi to bude i počasím stále nic nedělám občas internat telka dny jsou dlouhé kolem 16hod zalehnu a už jen ležím stále jsem velmi unavená prsty mě zlobí mám problém přepnout televizi okamžitě mi projede ostrá bolest až do krku tady čtu že Monika už chodí na rehábku já mám začít až po 3měsících po operaci na doma mám jen pár cviku a na kontrolu až v lednu a to jsem 3týdny po operaci no asi je to individuální doufám že se už taky brzo zařadim do normálního života zatím Vás všechny moc zdravím papa

rena pro ROMANU

Ahoj Romi, tak vidím ,že se ti ulevuje - to je moc dobře!! Určitě ta celková únava a tvé problémy souvisí s náročností operace - vždyť je to velký zásah ! A věř , že počasí způsobuje hodně problémů a bolesti - já po operaci nemám -(zatím ) - a to počasí snáším hrozně !! - mám bolesti v krční i bederce , ajsem jak po výprasku ! Takže klídek, hlavu vzhůru a odpočívej ! Měj se moc hezky - a hlavně se ozvi a dej vědět , jak se daří !! Hodně sil !!Napiš. Páá.R.

rena pro Jeníka
2x

ahoj jendo,nevím,zda ten p.doktor je na stejné neurochir.jak p. prim Paleček - pokud ano, jen lépe. Ale pokud máš dobrý pocit z jeho přístupu - tak je to v pořádku - nech si ještě vše vysvětlit, ať víš co tě čeká a také co a jak po operaci - ať se vše dobře hojí - a hlavně pak nespěchej a šetři se ! Dle tebe ty bolesti už asi nepřestávají - tak do toho musíš jít! Máš trnutí ruky a trnou,tupnou,mrtví ti i prsty ? -a jak dlouho už?bubu držet palce a myslet na to, ať vše dodře dopadne- ale to jistě tak bude! Ozvi se. Páá.R.

rena pro MONIKU

ahoj mony,tak to sem ráda , že se ti daří lépe.Chci se zeptat kde si na té operac v Brně byla - ve FN Bohunice , nebo u sv.Anny? a kdo tě operoval,byla si s péčí,přístupem atd. spokojená ? __nevím,zda k operaci u mě nakonec taky nedojde ,sem kousek od Brna - tak budu ráda za jakýkoliv poznatek. Máme totiž i podobný problém - u mě to též odnesl nejvíc ten nerv - šílené bolesti do ruky - ale kapačky,léky ,atd. zatím zabraly - tak se čeká , co dál , co vydržím . Ale zůstal necitlivý prst ruky - to mě trápí - ale prý ty otravné bolesti zatím zvládám - tak se uvidí - a operace se odkládá. Tobě , jak čtu ,operace pomohla ,což je super , tak budu ráda , když se podělíš o zkušenosti a informace. děkuji a hodně zdraví! Pá.

monika pro renu

ahojky, byla jsem v Bohunicích, operoval mě dr. Máca, perfektní přístup, sestřičky taky velmi příjemné,nemůžu si stěžovat.V pondělí mě operovali a v pátek už jsem byla doma. Příští týden,tam jedu na kontrolu.Člověk se po takové operaci učí trpělivosti,chce to čas na regeneraci nervu.Límec už nepoužívám skoro vůbec. Rehabky mi dávají zabrat, mám strašně ochablé svalstvo a špatné držení těla, ale byla jsem na to upozorněna.Před operací jsem už jenom přežívala,kapačky mi pomohly na chviličku.Ty šílené bolesti do ruky jsou pryč, jsem bez léků, beru jenom vit B a hořčík na lepší regeneraci nervu. Brnění taky pomalinku ustupuje, už jsem si necítila tři prsty a loket. Ted už jenom brní ukazováček.Jizvu mám na krku, není skoro vidět.Ptej se na cokoliv, ráda odpovím.Přeju hodně zdravíčka.papa

rena pro moniku
2x

ahoj Mony,díky za odpověď - ani nevíš , jak sem ráda , že tu "potkám" někoho s podobným problémem , jak mám já -(tada,ne,že bych ti to přála - to vážně ne !!ale jistě chápeš , jak to myslím !) - a také , že je tu někdo od Brna .Já měla také konzultaci s dr.Mácem-v říjnu.Celkově mě záda trápí cca 12let. Mám vyhřez.plot. i v bederce,ale teď to jde stranou. Krční mě poprvé potrápila před 5lety - pak se to dalo "snášet" - ale loni v říjnu to bylo hrůza!! - skříplo mě to pořádně- kapačky zabraly od akutní bolesti - ale stále to není ono - bojím se recidivy- - ta bolest šíje a hlavně ruky byla strašná - ty víš o čem mluvím !!Teď když se max.šetřím - se to dá - ale téměř nic fyzicky nedělám - což je otrava.Tím ,že to tak "zvládám"- a ty velké bolesti se zatím nevrací - operace je odložena. Ale šíleně mě stresuje a psychic.ničí, že mám stále necitlivý ukazováček - je pravda, že je to lepší - ale i tak mě to trápí - ten prst chybí - však sama asi víš.?! Jak dlouho si po operaci? Tobě tedy rozhodlo o operaci to,že už ti nic jiného nezabíralo od bolesti? A dělali ti vyš. EMG -? Mě tím bylo zjištěno poškození nervu - a teď se prý regeneruje. Tobě brní prst,nebo ho částečně necítíš? Moc otázek - omlouvám se- ale sem ráda za spřízněnou duši ,co chápe stejný problém. Děkuji za odp. Přeji hodně síly,dobré výsl. na kontrole, hodně zdravíčka - a ozvi se. Díky páá.R.

jana

Ahoj Reno mam jít s krč.pateří na operaci do bohunic ,jsem rada že píšete zkušenoet dr.Macou.Ja byla v ambulanci u dr.Graterol Ysmael sestřičky řikaly že je dobrej jen ma,slovní barieru bylo to v pohodě podle mne,zdraví a pište mi pa

romana

ahoj postrádám Míšu

romana

ahojky tak jak se daří já jsem docela v pohodě zádíčka trochu pobolívají ale nic hrozného jak se těšíš na Vánoce počasí stojí sice za prd ale to už jsme si zvykli kdybych tak vyhrála ve sportce jela bych si prohřát kosti někam do teplých krajin to by byla paráda ale bohužel tak alespon koukám na cestovky a prohlížím si ty krásné země krátím si ten čas který vubec doma neutíká hrozná nuda včera jsem byla u rodiču a mamka už má napečíno 25 druhu cukroví a ješta 5 druhu bude dělat to je vid miluje pečení a tatínek jí pomáhá mají z toho radost jsou oba v duchodu tak jim to odsejpá přeji krásný den a pro všechny nemocné věřte bude líp papa

rena - Romance

Ahojky,tak píšeš , že je ti lépe - no tak nakonec zabrala injekce na neurol. ,klídek, atd. ? - to jsem vážně ráda, dlouho si nepsala tak sem si říkala , zda se ti ulevilo , nebo zda ,neběháš po nemocnici ! Asi máš dost sil a hlavně si statečná - pak se vše líp hojí. Já se na vánoce poprvé v životě netěším - tedy, nic mě netěší !! Já byla zvyklá lítat,péct, uklízet, ozdobit to doma - a teď sem nemožná, hned unavená,vyřízená. Už to trvá rok a já ztrácím ,hlavně psychické, síly! Velké bolesti nemám , díky Bohu, ale mám zakódovaný strach ,ať se mi bolesti nevrátí-stále se kontroluji , šetřím se - a to mě nebaví. Ze všeho nejvíc mě otravuje ten necitlivý ukazovák - je to o málo lepší - ale je to tam mrtvé stéle - a to tak stresuje !! - značí to,že tam stále něco není v pořádku. Největší přání je, ať už se to spraví - bolesti a trápení už bylo dost !! Jistě víš , o čem mluvím. Mám ještě doufat a bojovat - nebo jít na operaci? - vážně nevím. Dávej na sebe pozor, hlavně v klidu ,odpočívej - a hlavně ať je ti stále líp a líp. Napiš, jak se vede a jakým způsobem si zabojovala a překonala tu nedávnou krizi. Dej vědět , jak se cítíš !! Opatruj se !! Pá. Rena

Míša

zpráva

Míša

Ahoj Romčo, jak jsem byla minulé pondělí na pohotovosti, tak mi dali jen injekci na bolest, v úterý to bylo v pohodě, záda ani noha neboleli, no a od středy je to zase naprd. O víkendu jsme s maminou pekli 3 druhy cukroví, celkem budeme mít asi 8-9 druhů. Já bych ráda pekla, ale zdraví mi to nedovolí. Už dvě noci jsem bolestma nespala, tak jsem jako mátoha, včera jsem byla na RHB a brečela jsem tam bolestí, když mi sestřička cvičila s hlavou... :-( od rána mě brní nohy a mám bolesti do levého lítka, nejspíš od té plotýnky, záda bolí celá, no a hlavně týlní oblst, tam jakoby mi dloubali nožem a ruce mám dnes tak slabé, že sotva udržím hrnek, to jsem chtěla uklízet. Tak to je úžasné, že maminka s tatínkem takhle pečou, 30 druhů to jsme nikdy neměli, to smekám teda. Naše babičky ani jedna nepečou, tak naši babičce cukroví dáváme, druhá babička má cukrovku, tak ta si objednává. No a jak je? už je to lepší, budeš volat na Homolku nebo nakonec ne. Já jdu v úterý na ortopedii, tak jsem zvědavá co mi tam řekne a jak bude 23.1 vypadat magnetická rezonance, to mám jen hrudní a bederní a myslím si že i krční by byla potřeba, protože mám poslední dní dost velké bolesti a námaha to vždy ještě zhorší. No musíme být rádi, že je to takové a né horší, protože při vzpomínce, jak jsem přestala chodit a museli se o mě naši starat. Bylo to psychicky náročné jak pro mě, tak i pro rodiče. Kdy jedeš na kontrolu? zatím papaáá a omlouvám se že jsem se tak dlouho neozvala, ale nebyla jsem schopná.... znáš to. Paaa a hezký den Ti přeji. M.

romana

ahojky tak já opravdu nic nedělám řekla jsem si že zdraví mám jen jedno a prdim na všechno maminka se střídá s mojí Lucinkou a chdí mi uklízet žehlit a tak co je potřeba mám v nich velkou oporu vánoční výzdobu donutim přítele aby to tady vyzdobil páč jsem na to uchylná dárečky jsem nakoupila pres internet vše přišlo vpořádku fakt bomba už nebidu lítat po obchdech je to paráda stromeček má na starost přítel ten řekl že ho koupí 23.12. tak uvidíme co tu bude stát ale fakt to neřeším duležité je aby byla celá rodina pohromadě a hlavně zdravá protože to pro mne opravdu není fráze každý kdo tu píše svoje problémy tak to ví v tomhle uspěchaným životě by lidé měli být štastní za každou chvíli se svými nejbližšími já vím že ty zkurvený prachy jsou potřeba ale dokážeme se uskromnit a já mám pocit že to je mnohem duležitější jsem ráda že si tady s Vámi mohu dopisovat to člověku taky hodně pomuže každý večer teda když se cítím dobře si dám sklenku dobrého vínečka a říkám si jak je na tom světě krásně mám ve své blízkosti nejlepší kamarádku a její maminka má rakovinu plic často ke mě zajde když si potřebuje ulevit a tak si říkám ta moje operace je proti tomuhle prd a tak si navzájem dodáváme sílu a odvahu do dalších dní jejda to jsem se rozepsala Reno prd na vše a věnuj se sama sobě jdi na operaci chvilku to bude stát za prd ale ze dne na den to bude lepší uvidíš drží palce zatím papa

romana

Míšo je mi líto že máš takové zdravotní potíže jsi ještě mladá abys takhle trpěla ale věř že se to bude zlepšovat jsi bojovnice to se pozná doufám že ta rezonance dopadne dobře a tobě se uleví víš muj tatínek pochází z Moravy a tam to pěčení je trochu odlišné je to pro ně takový obřad jak na Vanoce nebo svatby kdybys viděla co se tam peče tak to rozum nebere opravdu ukázkové kousky tak jsme něco převzali od babičky a tety obě jsou už bohužel mrtvé ale jak se peče říkáme taklhle to ty naše ženský dělaly ale věř mi to jsou roky praxe já to vzdala nemám na to tu trpělivost ale co peče moje sestra a mamka to je pohádka alespon moje dcera to zdědila a peče taky já zas válim přes vaření to je moje parketa jediné co máme společné je estetika na talíři a ted nedělám nic a taky se svět nezboří sice začínají otravovat že by si dali to či ono ale já jsem jim řekla že než se vrátim z rehabilitace na kterou jdu v březnu tak nebudu dělat nic tak mají prostě smulu na konrolu k Chrobokovi jdu 6.1. tak uvidíme so mi řekne doufám že to bude pouitivní zpráva zatím se drž myslím na tebe držím palce papa

Monika pro Renu

Ahojky, mám po operaci 6 týdnů, před ní už nezabíralo vůbec nic,těch Tramalů co jsem snědla, abych zaspala aspon na chvilku.EMG mi nedělali,byla jsem objednaná ale nestihla jsem to, operace byla dřív. Všechno šlo dost rychle, ten prst to odnesl nejvíc, není už necitlivý, už jenom brní. Je to nepříjemné ale dá se to vydržet. Ty záda jsou celé takové bolavé,ale je to jiná bolest. Je to z cvičení, jak začínají fungovat svaly, které jsem roky nepoužívala. Před operací jsem chodila jak paragraf, hrozné držení těla, všechno špatně, jak člověk uhybá té bolesti.Doktor mě na to upozornil, že bude rhb velmi důležitá.Dneska mi doktorka na rhb říkala, že tam má pacietku, která operaci pořád odkládala až na tu ruku uplně ochrnula,ted má po operaci a ruka je v háji,takže pokud doporučí operaci,běž do toho a neboj se!!!!!! Pan doktor je skvělý odborníka a když mi řekl, že za 4 měsíce se vrátím do práce, tak jsem neváhala.Už jsem na tom byla špatně i psychicky,protivná sama sobě.Dneska už zvládám domáctnost uplně v pohodě, jenom to trošku dýl trvá, člověk se víc hlídá. Včera jsem byla nakupovat s babičkou dárky,takže pomalinku začínám fungovat.Holka držím pěstičky at je ti líp!!!papa

Ella

Všechny zdravím,mám po operaci 2.měs.a cítila jsem se dobře teď jsem na tom hůř,jak mě nic nebolelo tak jsem dělala skoro všechno a asi jsem si s tím hnula,protože mě te´d pořád bolí za krkem a hlavně mě při každém pohybu praská v hlavě,jdu na kontrolu 12.1.tak si myslím ,že půjdu znova na operaci,to praskání je nepříjemný,taky si myslím že má vliv změna počasí,jsem ráda ,že si tady můžu o těch problémech pokecat,tak to s domácností nepřehánějte ať nedopadnete jako já,ahoj E

jméno a příjmení

zpráva

Emilka

Jdu na operaci s krční páteří do Ústí nad Labem.Máte někdo zkušenosti?

Míša

Moc Tě zdravím, Ellu zbytečně se nestresuj operací, já měla do kontrolu dost velké bolesti krku, mám je vlastně dosud, když víc pracuju. Už tři noci jsem bolestma nespala. A to praskání mám také, je to velmi nepříjemné, nekteré praskání mě děsí a ojím se pak pohnout hlavou. Já rok a měsíc po operaci stále trpím bolestma krku, tupé bolesti od loktů a kolen do prstů, včera jsem hodně špatně chodila, nohy mě neposlouchaly a dělaly si co chtěly. Ruce mám stále slabé. No ale mě to tam znovu tlačí na míchu asi tak od dubna nebo května, takže to je tím. No myslím si že to bude v pohodě, zkus se šetřit, nedělat nic těžkého a hodně odpočívat,je to hodně důležíté. Kdo Tě operovatl? Chrobok nebo Kučera? já tam jela 23.1 na MR a 26.1 na neurologii k doktorce, tak mám z toho strach, protože mám i špatnou bederní páteř. Měj se co nejlépe a drž se!!! Páá Míša

Ella

Ahoj Míšo,já jdu Kučerovi (ten mě operoval) 12.1. prvně na kontrolu po operaci,to mě pošle na rentgen ?poslední dobou mi to hodně bolí asi taky tou změnou počasí,tak to praskání v hlavě je asi normální ale mě to po tý operaci nedělalo až teď,já se vždycky s něčím nervuju a tady si přečtu,že to má víc lidí,dnes jsem pekla rohlíčky,moc mě to nebaví,jiný druh zatím nemám,ještě jsem koupila malinký košíčky a ty naplním a upeču vánočky,já peču radši koláče nebo různý moučníky ale vánoční pečivo peču nerada ,nebaví mě ta piplačka a je to každým rokem horší.Už jsem tě tu postrádala,neměla jsem si s kým psát,mě se ozýváš jen ty,mě teď poslední dobou bolí páteř celá,ne jen krční,bederku mám taky odoperovanou a bolí mě hodně i hrudní,uvidím co mi řekne v lednu Kučera ,vždycky když něco dělám je to horší ale to bych nemohla dělat nic a to bych ani nevydržela ale to pečení u linky je pro nás asi dost špatný,Míšo měj se moc hezky,nepřeháněj to s prací a já se ti zase ozvu pa E

Monika pro Ellu

Ahojky, to praskání v hlavě jsem měla taky, asi tak týden po operaci,ale naštěstí to přestalo, měla jsem strach, že se rozpadnu. Jak to máš s tím cvičením? Já cvičím asi tak čtyřikrát denně, jsou to takové uvolňovací cviky a posilovací na krční svalstvo a trapezy.Třikrát týdně chodím rhb, kde mi to ještě trochu rozmasírují, říkají tomu jemné techniky.Na kontrolu jedu ve středu, protože zítra je to 6týdnů po operaci.V pátek jsem byla u doktorky na rhb, chtěla vidět jak tou hlavou otočím. Na tu levou stranu to ještě trochu tahne, ale už ji skloním do předu, do zadu to moc nejde.Chce to hodně posílit krční svalstvo aby jsme té páteři ulevili.Jo a ještě používám třezalkový olej na páteř,prý je to dobrá regenerace na plotýnky.V nemocnici mě na to upozornili, že budu cítit každou změnu počasí, s tím se asi musíme smířit. Doma se snažím dělat všechno, mám svoje pomalejší tempo, ale jde to. Musíme se naučit poslouchat své tělo a věřit,že bude líp a určitě bude!!!! Tak to nepřeháněj drž se!!!!!!papa

romana

ahojky chtěla jsem se tě zeptat jaké je tvoje zaměstnání že ti už řekli že budeš moc za 4měsíce do práce semnou se o práci vubec nechtějí bavit jsem 5 týdnu po operaci a teprve v březnu mám nastoupit na rehabilitaci kde budu asi 4zýdny a pak budu čekat na lázně taky ti je doporučili prosím písni děkuji

Míša

zpráva

Míša

zpráva

Míša

Ahojky, na RTG Tě pošle, to posílají automaticky na první kontrole. Já měla podle Chroboka v únoru RTG dobrý, moc se mu líbilo postavení implantátu, v té době jsem měla jen bolesti páteře, to jsem si říkala že je to normální, byla to zásah jako prase, mám jizvu dlouhou asi tak přes 20cm17 stehů tam bylo. Já mám L5/S1 vyhřezlou 6mm teda to je už rok a půl teď to může být i více. No a po celý hrudní mám výdutě, proto jdu znovu na MR, aby se zjistilo jak to postupuje a vyloučili se bolesti atd. od těch výdutí, aby mohl popřípadě Chrobok vymyslet další postup. Já poslední noci bolestma páteře a končetin nespím, tak jsem jako mátoha. Práce u linky je pro nás nevyhovující, proto mi tatˇka dělá vyvýšenou linku na chaloupce, abych nebyla tak skloněná. Musíme hodně odpočívat, jinak to prostě nejde, mě končí v březnu důchod, tak mám strach aby mi ho nevzali. Měj se krásně a kdyby jsi chtěla, můžu Ti dát i číslo na mobil, kdyby sis chtěla popovídat. Pa Míša

Monika pro Romču

Ahojky, dnes je to šest týdnů co mám po operaci a vlastně cvičím od třetího dne po operaci. Když necvičím, tak cítím jak ten krk tuhne.Práci mám tak na půl, sedění u počítače a stání.Pracuji v malé kosmet. firmě, takže zrovna co se potřebuje.Lázně mi nikdo zatím nedoporučil. Ty cvičíš doma, nebo ještě nesmíš? papa

Monika pro Míšu
1x

Ahojky, nejde mi ti nenapsat, ty tvoje problémy, tak to je dílo!!!!! Promin, ale nedovedu si to představit, Řekli ti doktoři proč máš takové problémy, z čeho to je?!Já měla vyjetou jednu plotýnku a uplně stačilo. Držím pěsti ať ti to všechno dobře dopadne a hlavně ať je ti líp a nic tě nebolí. papa

Míša

zpráva

Míša

Ahoj Moni, je to děs, je to pořád nejistota, když vím, že to tam tlačí. No v lednu jdu na MR tak by se mělo rozhodout, zda ty bolesti aproblémy jsou od výdutí v hrudní páteři, nebo to dělá C2 jak tlačí na míchu. Děkuji za podporu, Kde Tě operovali a kdy? Zatím pá musím letět peču Vánoční štolu, tak snad nebude "kakaová" jak říká brách. Míša

bbdwdjqbcgt

vLxPFC ltmheptklnrq, [url=http://tiaxhwpjgyzz.com/]tiaxhwpjgyzz[/url], [link=http://tietdypkcpvm.com/]tietdypkcpvm[/link], http://fefvugzkloix.com/

romana

ahojky já mám na doma asi 4cviky je to jen upažování a kroužit rameny jinak jak jsem zž psala rehabilitace muze zacít až 3měsíce po operaci asi proto že mi toho vyměnili víc neuroložka mi řekla už před operací že budu potřrebovat lázně ale možná je to kvuli mojí práci jsem totiž kadeřnice a když mám ten krk skoro celej keramickej plotny a obratel tak to musím díl počkat na rehábku měla bych jít hospitalizovaná na Malvazínkách asi tak měsíc no podle potřeby možná i déle a pak lázně ale co jsem slyšela od lidí když přijeli z lázní tak byli měsíc nepoužitelný jak to tam vše rozbouří tak pak to chvíli trvá než si to tělo přebere tak zatím papa

Ella

Ahoj Moniko,jsem ráda že jsi mi napsala,já jsem se dřív snažila v příspěvcích každého povzbudit a zvednout mu náladu a teď to potřebuju sama,ale snad to dopadne dobře a na reoperaci nepůjdu,včera jsem byla na rehabilitaci u takový mladý sestřičky a ta byla super,konečně první rehábka za 10 týdnú,já byla dvakrát na míčkování(to mě vůbec nic nedalo,a teď mě poprve dělala masáž ramen a jizvy)jinak se mnou nikdo necvičil ale po včerejšku mě i trochu přestalo praskat v tý hlavě,ty jdeš nějak brzo na kontrolu,já byla po měs.u svého neurologa,ale k dr.co mě operoval mám jít až za tři měsíce od operace.Jinak mě to taky nejde otáčet moc do leva a střílí mě bolest do levého ramena a to hned po operaci v nemocnici,já nejdřív myslela,že to mám otlačené ze stolu,ale je to pořád stejné,spíš někdy horší,je fakt ,že to počasí nám dává zabrat,do zadu se nezahnu vůbec,já mám takové dlouhé pauzy mezi reháblou,taky skoro tři týdny no a jak jsem si s tím hnula,tak jsem ani necvičila a nasadila zase límec,tak mám ty svaly asi zatuhlý,když jsem si přečetla,že cvičíš čtyřikrát denně,tak taky začnu hned dneska,já bych měla cvičit pořád když jsem po operaci bederky(je to už dávno)ale já jak můžu tak se uleju a každý ráno si přitom slibuju,že budu cvičit a držet dietu.Doma už taky dělám všechno,akorát nezvedám nic těžkýho,sice někdy na to zapomenu a zvednu mýho miláčka Barunku(pejsek-13 kg)ale hned se ozve páteř.Moniko měj se moc krásně,držím palce aby ti kontrola dopadla dobře a pamatuj že co můžeš udělat dnes,můžeš udelat i zítra,pa E

Ella

Ahoj Míšo,když čtu o tvých problémech,tak by mě vůbec nenapadlo,že by ti vzali důchod,vždyť kdo by ho měl jiný mít než ty,já mám čid na bederku a teď po tý krční mám zažádáno na doporučení doktorů o plný,jsem zvědavá jak to dopadne,já si vždycky na posudkový kontrole připadám jak flákač,nevím jakou máš zkušenost ty ale mě to hrozně ponižuje jak tam se mnou jednají,tohle je moje sedmá operace,jedna z nejtěžších byla taky na Homolce na gyndě kde mi přišívali močák,moc to nedopadlo,následky mám už napořád,nemám únik ale moc často chodím a to mě hodně omezuje život ,když mě bolí záda,tak slupnu nějakou bobuli ale stím močákem se nic dělat nedá a doktorovi na posudkový to nevysvětlíš,já kdybych nešla na tu operaci,tak by mi ho letos taky určitě vzal,tobě to dobře dopadne,budu v březnu držet palce ale to do tý doby ještě mockrát probereme,dnes se loučím,měj se krásně pa E

Míša

zpráva

Míša

Ahoj děvčata, tak jsem odpoledne byla na ortopedii, kvůli kostrči, měla jsem skoro před 3 lety úraz, spadla jsem v lázních ze schodů a zlomila si kostrč (je do pravého úhle) mám dost problémy při sezení a jít na velkou, to jsou muka. No a řekla jsem mu o té bederce, mrknul se na mě (je to známí doktor maminy) no mám o 50% omezený předklon, záklon nesvedu a úklony jsou také omezené, chce MR (na to jdu 23.1) říkal, že se mu to nelíbí, že to vypadá na operaci... což se mi nechce, tu kostrč by také nejraději vyndal a do třetice ta krční (to vím od června) takže celá páteř v .... někdy mám problém se i zvednout z křesla nebo ze židle, chvílema je ta bolest dost silná, ale jinak to jde. No uvidím co ukáže MR. Jo záklony by jsme vůbec krkem neměli, na to bacha!!! No já nosila límec asi 12týdnů v kuse mimo spaní. Svaly byly tak ochablé, no nehnula jsem hlavou vůbec, pak mi to Terezka (rehabilitační 2x týdně) masírovala, míčkovala a pomalu se to začalo protahovat. No mám to dotěď hodně omezené, když mi to Markéta (nová sestřička) protahuje, tak na levou stranu mi ukápne až slzička, jak to bolí. A na křupání jsem si už celkem zvykla. No snad mi důchod nechají, dnes jsem se tam byla ptát kdy mi končí, tak 1.3.2010 a mám počítat až tak duben nebo květen před komisy, mají toho prý hodně. No já mám špatnou zkušenost s komisý na ZTP, to mi končilo 28.2.2008, posudkář mi to sebral, tak jsem se odvolala do Prahy, no a schodou okolností mi poslali předvolání, když jsem nechodila a měla křeče, tak mi to dali už nastálo, tak aspoň tak. No a jestli tam bude ten debil jako u ZTP, tak mi to určitě nedá, ale to by tam měl být snad někdo jiný... No po dnešní zprávě o bederce, jsem celkem rozhozená, ale musím to překousnout, hlavně si užít Vánoce a v lednu se uvidí. Jo a jak jsi Moni psala o té kontrole, tak je to asi individuální, podle toho jaký dělají zákrok. Ellu prosím Tě, s tím cvičením opatrně, já mohla až po kontrole u Chroboka začít s RHB, do té doby jsem nesměla nic zvedat a hýbat hlavou, ono to tedy vůbec nešlo. Je fakt, že jsem měla hodně velký zásah do páteře, tak asi i proto. Mějte se krásně a hlavně odpočívejte, to já neumím, tak tu furt něco dělám, uklízím, peču a tak. Pááá Míša

Míše

Teda Míšo já vždycky když čtu dopis od tebe,tak si říkám,že není možný,co máš všechno za problémy,moc tě vážně lituju,to uznáme jenom my páteřáci,protože víme jaký máme bolesti a ty nás ještě ke všemu povzbuzuješ a utěšuješ,jsi moc hodná,přála bych ti abys už na žádnou operaci nemusela a když jo ,tak aby to bylo k něčemu a měla jsi už jednou pro vždy po bolestech,já vždycky po operaci měla pokoj od bolestí a říkala jsem si,proč jsem nešla dřív a zbytečně trpěla,no ale vždycky byl klid a zase začalo něco jinýho,takže taky pořád problémy,snad bude ten příští rok lepší,taky nevydržím nic nedělat,dnes od rána hlídám vnoučata a zítra taky celý den a to je pořádnej záhul,musím jít dřív spát abych byla na ně při síle,já si k tomu večer sednu ,říkám si jen na chvíli a v jednu v noci se přemlouvám,abych šla spát.Tk dnes už končím,měj se krásně,nespal žádný cukroví a pa E

ori

ahoj děvčata koukám že chlapy asi s páteří nemarodí anebo se jim nechce psát.jsem teď podruhé od operace v lázních/Jáchymov/.poprvé mi to nějak moc nepomohlo ale teď se zdá že je tolepší.Na operaci jsem byl v květnu loňského roku v Ústí nad Labem a musím říct že jsou tam velcí machři.Mám operované C3,C4,C5,C6 to vše mám spojené titanovou deskou s 8 šrouby a vyměněné 3 ploténky.Problémy jsem měl když to tady čtu asi tak nějak nastejno akorát ke konci už jsem nemohl nic vzít do rukou a přestával jsem chodit.Na MR jsem byl v praze a když to viděli tak jsem šel hned druhý den na operaci.měl jsem hodně utlačenou míchu a myleopathie.Takže jsem vlastně neměl ani čas se bát jak to šlo rychle.Po operaci jsem začal chodit na rehabilitace za 3 týdny a chodím dodnes.Límec mám už napořád do auta a dopravních prostředků.Pan doktor říkal že si můžu nasadit kdykoliv kdy budu chtít že jsou rádi že jsem dopadl aspoň takhle.Do konce loňského roku jsem marodil a pak mi dali rovnou plný invalidní důchod.Teď mi přišel dopis ze sociálky že na přezkum ani chodit nemusím že mi dávají důchod 3 stupně.Mám zákaz jakékoliv práce.Cejtím se na to ještě mladej/45/ ale co hlavně že jsem alespoň takhle zdravej jsou na tom lidi hůř tak nač si stěžovat.Přeji Vám všem bohatého Ježíška a hodně zdraví do Nového roku.

pro Míšu od Moniky

Ahojky, včera jsem byla na kontrole v Brně, kde mě operovali.Vlastně po 6týdnech po operaci. Kontrola dopadla na jedničku s hvězdičkou.Nová plotýnka zarostla mezi obratle, pan doktor mi všechno vysvětlil a ukázal na rentgeně.Asi záleží na operaci a na problému jaký tam je,protože já můžu hýbat s hlavou uplně normálně,předklon,záklon,otáčet.Takže nemám žádné omezení, jenom si prý nemám hrát na indickou ženu a nosit těžké břemena na hlavě.Mám to prý krásně rozhýbané.Jenom ta ruka brní ale mám být trpělivá,chce to čas. Doporučil mi lázně,ale nemusím,že v mém stavu nejsou zapotřebí.Záleží jak se budu cítit.Takže to ted začnu pomalinku zatěžovat a v unoru, když nenastane problém jdu do práce. Holka zlatá, je mi to až blbé ti psát,jak jsem na tom,když ty máš takové problémy.Moc na tebe myslím,přeju ti abys byla bez bolestí a zdravá.Měj se krásně papa Monika.

Míša
1x

Ahojky, tak to teda musela být rychlost, když jsi šel hned druhý den na operaci, já také přestala chodit, ale do tří týdnů jsem znovu začala, sice špatně ale chodila jsem a po pár dnech jsem dostala křeče, UVN v Praze to neřešila, tak jsem se po třech měsících dostala na Homolku, to jsi tu určitě četl. No jsem na to hůř a hůř, čekají mě ještě dvě operace, krční (v pořadí třetí) a bederní no a asi i kostč, protože jsem před 2 lety spadla ze schodů a zlomila si jí. No ale věřím, že bude líp. Také přeju vše dobré do nového roku. Měj se pa

pro Moniku

Nevadí mi to Moni, jsem moc ráda, že jsi v pořádku. U mě se to určitě také časem zlepší. Pááá

romana

Přeji Vám všem krásné a pohodové Vánoce a hlavně hodně zdraví a pevné nervy v Novém roce

Ella

Krásné vánoční svátky a hodně zdraví a štěstí v příštím roce přeje všem Ella

Míša

Krásné a pohodové Vánoce, plné štěstí a lásky a do nového roku HLAVNĚ ZDRAVÍČKO!!! přeji všem Míša

john

tak Vam vsem "paterakum" preji vse nej do dalsich let, hlavne to zdravicko a pohodu

Jolana Bartejsová

Zdravím.Je mi 40 mám 3děti a 11let se léčím s krční páteří s částečným ůspěchem ted uz jen neúspěchem.Již nic nezabírá takže 26.1.2010 jdu na operaci do vojenské ú.nem. operatér MUDR.Vaněk takže děkuji za chválu na něj jsem o trochu klidnější.Jak jsem se dočetla zřejmě to nebude operace poslední jelikož mě čeká odstrabění výrustků asešroubování tit.šroubem a náhrada ploténky,která se potkala s výrůstkem a skřípla mi míchu bohužel nad ní mám vyjetou další ,ale ještě né tolik tak budu doufat,že chvíli vydrží.Neustále sypu nějáké lékya injekce a kapačky a rehábkoa a nic už nezabírá několikrát denně cvičím a nosím límec na spaní jinak bych se ráno nehla doufám,že budu patřit k těm kterým operace alespon od nejhoršího pomůže,protože už mě z toho křivého postoje a chození bolej silně celý záda.Od 1.12.jsem na neschopence protože se mi udělalo v práci v autě zle jsem řidič a nemohla jsem ani vystoupit z auta.Jinak pro ty co rehabilitují at po operaci či před ní jediné co mi na 3neděle pomohlo od všech bolestí a i od neskutečného hučení v hlavě bylo jít ležet na rhb.oddělení v nemocnici Turnov je to tam super a výborný nový primář Mudr.Bašta.Ležet na 14 až 21 dní s rehabilitací a cvičením zabírá.P o operaci se s ním ihned domluvím .Tak všem co nás čeká operace držím palce všem co se ještě nerozhodli neváhejte dostane vás to i psych. Přeji všem at je lepší rok 2010.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce