Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
romana

ahojky tak jsem tady uplně vyřízená vánoce jsem přežila ale jak psychicky jsem na dně mám strašné bolesti od krku až do pulky zad vše mi ve vnitř hoří v krku mám stále knedlík jsou dny kdy ani nemužu jíst včera mi ztuhly nohy nemohla jsem chodit tak jsem se jen doplazila na záchod a zpět do postele nevím co se dějě nic nedělám ale místo toho aby se to zlepšovalo tak mám pocit že to jde semnou z kopce dnes je to 7týdnu po operaci a 6.1. jdu na kontrolu mám z toho hruzu co mi řeknou ach jo zatím papa

rena pro Romanu

zdravím všechny! měla jsemchvíli "pauzu " od psaní - (jednak se odreagovat,nemyslet na vše , a taky mám ke všemu gyn.problémy - tak se řešilo i to ) Na všechny jsem ale myslela a doufala,že se daří dobře. Mě to trápí tak +,- stejně - už sem docela psych. unavená. Uvidím , -budu to muset řešit. Ale píši teď Romance - Romi, prosímtě , jdi na kontrolu dřív!!! - zavolej tam,že nejsi v pořádku,už tě to tak trápilo nedávno, ne? Nenech to zajít daleko! Ať se na tebe operatér podívá- raději dřív, než by se něco zhoršilo - a nebudeš se zbytečně trápit,když nevíš , co se děje!! Lékaři jsou tu kvůli nám- a ty nemůžeš za to, že se ti přitížilo ! Držím palce - a jeď tam!! Nebo alespoň zavolej. Jinak užijte zbytek svátků - a hodně síly a hlavně zdraví do Nového roku !! - to ostatní pak přijde samo ! Rena

Míša

Ahoj Romi, zítra tam určitě ráno zavolej a uvidíš co Ti dr. řekne, já si tam volala také, dokonce dvakrát než jsem šla k Chrobokovi na kontrolu po těch 8týdnech. Tebe operoval CHrobok nebo Kučera? zítra má ambulanci Chrobok je středa, ten by Ti měl také říct co a jak. Já tam jedu 23 na magnetickou a mám z toho také lufta, protože jsou dny, kdy se sotva zvednu z postele a ta krční je také horší, to mi ale magnetickou budou dělat jen hrudní a bederní. Od noci mám silné bolesti do rukou a nohou, ruce mám chvílemi méně citlivé. No jdu odpočívat. Zítra tam zavolej a dej vědět, písla byh Ti číslo na mobil, kdyby sis chtěla pokecat, ale nechce se mi ho sem dávat všem... Zatím pa a drř se!!!

Míša

Ahoj Renatko, tak se drž, znám to gyn. problémy jsou nepříjemné, já je měla před 9 lety, kdy jsem během měsíce 3x skončila v nemocnici. Drž se!!! a do nového roku hodně sil a hlavně zdravíčka, odkud vlstně jsi? ňák jsem to zapomněla. Pááá Míša

Míša

Ahoj Romčo, já zachvilku jedu s taťkou do Prahy pro naftu a do Ikeii, mají tam prý velký slevy, scháním stůl do nové kuchyně, tak doufám, že tam seženeme. Jak dneska je? volala jsi na tu Homolku? od večera na Tebe myslím, co Ti řeknou. Musím končit, jdu se obléknout a upravit obličej, od půl osmé jsem pekla placky na dort a koláč jsem upekla, mamina má v sobotu narozeniny, budeme to slavit v pátek, tak aby se mi medovník rozležel tak ho musím udělat dnes. Páááá a drž se!!!

RENA

Ahojky Míšo!No už to tak bývá,že člověku "nestačí" jeden problém. Mám gyn.problémy několik let - a souvisí to i s výhřezem v bederce - tllačí a zlobí to tam , a k tomu velká cysta - chtějí mě na gyn.operovat, ale bojí se kvůli té krční páteři - aby mi neublížili - no,žádná sláva ! S krční se snažím bojovat , ale je to stresující a hrozně omezující život - tak nevím,jak dlouho mi síly vydrží !! Jsem kousek od Brna,je mi 40.r.- a ještě bych chtěla život trochu žít - a ne "přežívat"!! Mám syna (21.r.moc hodný a fajn kluk,vysokoškolák a naše zlatíčko) a tak bychom mohly s manželem-což je mé druhé zlatíčko a opora ve všem- děkuji Bohu za oba - teď užívat života , a zatím mám jen zdrav.trápení!! Myslím také na Romču , a doufám ,že zajela na kontrolu dřív , než by se mohlo něco zanedbat !! Snad ten Nový rok bude lepší a bude dost síly a zdraví, pro všechny!! Mějte se moc fajn , všichni . páá.Rena. Ozvěte se, jak se všichni máte,jak bude nálada.pá.

Ella
1x

Ahoj holky,já jdu na kontrolu na Homolku 12.1.bude to tři měsíce od operace a taky se bojím ,co mě doktor řekne,já si to rozhýbala po 6 týdnech a pořád to není ono,odechnu si jestli dobře dopadne rentgen,mě to bolí hlavně v noci ,střílí mě to do levého ramene,až mě budí bolest,začalo to až po těch 6 týdnech, jinak jsem byla už dávno na operaci bederní páteře a potom mě začaly gyn.problémy a bylo mi řečeno,že to má spojitost,tak jsem musela i na gyn.operaci a i s močákem na operaci(ta byla k ničemu). Taky doufám,že ten příští rok bude lepší a hlavně ať nám drží ty naše páteře pohromadě !!! mějte se krásně E

rena pro elu

Eli,moc ti budu držet palečky , ať kontrola dobře dopadne ! hlavně se na vše zeptej a "postěžuj" ať máš jistotu , že vše je v normální a v normě - pro klid dušičky.ono nám nic jiného nezbývá , než věřit , že vše bude dobré - ale víra uzdravuje - tak to bude v pohodě i u tebe, uvidíš , - pak dej vědět. pá

Míša

Ahoj Renat, tak jsem Vánoce celkem zvládla, dostala jsem od "Ježíška" kuchyňského robota (mixování, hnětač tam je, na koktejl, na maso atd.) no prostě úžasné, peču skoro obden a je to pro mě velký pomocník, mám slabé ruce a těsto uhňácat je pro mě problém, jen jsem včera zjistila, že tam musím stále dávat rozpuštěné máslo, včera jsem tam dala změklé a musela jsem to dodělat rukama. No jinak je to naprd, mám dny kdy záda jsem celkem dobrý ale zase dny, kdy se sotva hýbu, dnes nevydržím stát, tak tu polehávám, za chvilku přijde babička. Taťka jel do práce, brácha má denní (policajt) a mami má do 17h. je zdr. sestra, tak tu jsem sama. Chtěla bych si najít nějakého přítele, ale jak... a s tímhle... to je nemožní, to bych byla jen na obtíž... měj se krásně

Míša

Jo a nemáte zprávy o Romance, mám o ní strach, vůbec se neozvala, jak dopadla s telefonátem Chrobokovi. Nemáte na ní někdo třeba kontak na mobil? ve středu má mít kontrolu, tak snad se ozve, stále na ní myslím. Zatím páááá a hezký den všem

Ella Reně

Ahoj Reni,dík za podporu,taková hezká slova vždycky potěší,je dobře že se tady vzájemně můžeme povzbudit,někdy má člověk blbej den a tak si potřebuje postěžovat a tady máme všichni podobný problémy.Píšeš jakou máš skvělou rodinu,tak to jsme na tom stejně,když je dobrý zázemí,tak se ty zdravotní problémy lépe snášejí,doufám ,že se ti ty gyn,problémy taky zlepší,to má krční páteř nějakou spojitost s gyn.operací,že tě nemůžou oprovat?jestli máš bolesti tak jdi ,já vždycky operaci oddalovala a pak jsem stejně musela jít a říkala jsem si ,že jsem nešla dřív a zbytečně trpěla,ono to stejně dopadne tak ,že tomu člověk neujde.Já u doktorů moc naříkat neumím a taky se moc nevyptávám,spíš kývám,že je to lepší,ale tentokrát mě pošle na rentgen,tak až podle výsledků uvidím,mě už je ceklem dobře jen mě pořád pobolívá to rameno a praská mě při otáčení a předklonech v hlavě,no uvidíme,tak se opatruj,buď v pohodě,měj se krásně a pa E

Rena pro Elli

Ahojky elli , já právě tu operaci odkládám,protože se tak strašně bojím komplikací (a navíc,když tady čtu,že vám též není nejlíp-tak mi to odvahu nepřidá) - navíc , doktoři také nemají u mě jistotu ,že to bude lepší - tak to jsem pak úplně nejistá. Já mám problémy i s bederkou ,i s krční cca 12let - no a až do teď jsem to vždy nějak "rozchodila"- ale ten posl.rok mě ta krční tak potrápila,že se teď bojím normálně fungovat,bojím se bolestí a aby se to nevrátilo v takové míře - tak se šetřím,nějakm "přežívám" a to je špatný-není to život.Sem vystresovaná a psych.na dně.Navíc mám stále necitlivý ukazovák u ruky - to mě trápí nejvíc,protože asi není vše,jak má být. Byla jsem vždy bojovnice,nic moc neřešila,šla na obstřik,spolkla prášky - a honem do práse - no a teď jsem z toho špatná,že to nezvládám.Nějak mi říká šestý smysl,že mám ještě vydržet , i bez operace - ale síly docházejí.Jo, a gynek.operaci odkládají proto , že mají obavy , aby mi neublížili, když se mnou budou manipulovat na oper. sále v narkóze-aby nehnuly špatně krkem - tak je to další komplikace,ach jo!Držím palce, ať kontr. dobře dopadne- ale ptej se a nenech se odbýt - a pak dej vědět! Hodně štěstí a síly - ale věř, že to bude dobrý!! Pá.R.

Rena-Romči a Monice

P.S. také čekám,že se ozve romanka - jak to stebou vypadá, Romi?Dej vědět,zda je lépe,nebo jak se ten zhoršený zdrav.stav řeší. A dloho se neozývá Monika, bylas na op. v Brně-Bohunicích - ráda bych věděla , jak se ti daří - máme podobný problém - ale ty si po operaci - a snad v pořádku !?? Myslím na vás holky , držím palečky - tak se ozvěte!!Pá.Rena

Míša-Renatce

Ahoj Renat, tak to Ti věřím, že když tu čteš, že se nám to nelepší někomu spíš naopak po operaci, tak že se Ti nechce. Já se dnes sotva hýbu, bolí mě celá páteř a RHB mám až za týden ve čtvrtek(snad sestřička je totiž nemocná). Od včera mám chvílemi necitlivý pravý ukazováček ze strany od prostředníku a je to velmi nepříjemné, zvlášť, když něco dělám. Zachvilku jedu tatíkovi koupit obal na telefon a po čtvrté hodině mu půjdu pomoct s odečty topení v paneláku v našem vchodě. Jinak jsem dost unavená, nevím jestli to je tím škaredým počasím nebo s tím souvisí ta páteř.. Zítra si chci uklidit pokoj a chci odpočívat, tak snad se donutím, já jsem totiž vorkoholik po taťkovi, furt musím mít nějakou činnost. Měj se krásně a ať je líp. Pááááá Míša

Monika pro Renču

Ahojky,dlouho jsem se nedostala k počítači, chodím pořád na rhb. Včera jsem byla na 4 hodky v práci a šlo to, zítra jdu zase. Takže já jsem spokojená. Hlavou hýbu normálně, citlivost do ruky se vrátila, ještě to sem tam brní. Doktor říkal, že mám být trpělivá, že to přejde. Takže jsem ráda, že jsem do toho šla. Omezení nebudu mít žádné, takže dokončím rhb a hurá do práce.Takže jestli ti dr. Máca v Bohunicích doporučí operaci, tak se toho neboj a běž!!!!!Má zlaté ruce.papa měj se krásně!!!Monika

Rena - Moničce

Ahojky Mony !Dík za odp.sem ráda , že si se ozvala - a hlavně !! -že se ti daří dobře.Já byla ráda ,že spolu "mluvíme",jelikož naše diagnóza a problémy byly dost podobné.Měla sem obavy,jak se ti daří - a vidím,že dobře - což ti ze srdce přeji.Já mám problémy +,- stejné - ale to,že se to nikam neposouvá mě trápí! Chci se zeptat, zda ti odešel ten necitlivý ukazováček - a zda ta bolavá a slabá ruka - která nás trápila obě zhruba stejně už také funguje.?? Já stále váhám také proto , že mi bylo řečeno , že tento problém nemusí operace vyřešit !! A já bych na operaci šla více-méně jen kvůli tomu mrtvému ukazováku a slabosti v ruce - jelikož bolesti krč.páteře už po těch letech umím zvládat a "ustojím ůje lékama,inj.apod.Tak mi ,prosím,napiš jak to je . Přeji do Nov.roku jen zdraví a ať se ti vše daří!!držím ti palce. Pá.Rena. A díky za odp.Páá.

Ella

Ahojky ,byl jste někdo po operaci v Mšených lázních a jak jste byli spokojeni? dík Ella

Monika

Ahojky Renči, kdo ti řekl, že tento problém operace nemusí vyřešit? Já jsem ráda, že jsem na tu operaci šla. Ono záleží jaký ten problém na té páteři je. Ruka už funguje, ještě trošku brní ten ukazováček, jsou to už jenom dozvuky. Pomalinku ty záda zatěžuji, nechci to přehánět, člověk se přece víc hlídá.Holka já nevím jestli to má smysl odkládat,když jsem byla v nemocnici,tak tam byla holka co odkládala operaci bederky,až ochrnula na nohu. Doktor mi to tehdy vysvětlil,že jestli ta plotýnka utlačuje nerv, tak on postupně odumírá. A po operaci, mi řekl, že ten můj byl už fialový,takže to chytnul pořádně a postupně by ta ruka šla do kytek. Na rehabkách mi doktorka řekla, že má pacientku co tu operaci odkládala až na tu ruku ochrnula a ted je v inv. důchodě. Každý máme tu páteř jinou,já jsem měla nález na MR,že to tam bylo krásně vidět, jak ta plotýnka ten nerv utlačuje.Takže po dvou měsících se dostávám do normálu. Co ti na to řekl doktor v Brně? Mě tehdy řekl, že je to na operaci a já jsem se ho ptala kdy se vrátím do práce, tak mi řekl, že do 4 měsíců a měl pravdu.Doufám teda, že se už nic nestane.Holka držím ti palečky at ti to všechno dobře dopadne!! A když se rozhodneš pro operaci, tak ti to všechno popíšu aby jsi se nebála.papa Monika

Míša
1x

Ahojky, tak se nám ta nová kuchyň na baráčku blíží k finiši, dnes se tam přestěhovala lednička, zapojil sporák a myčka a horní skříňky na skleničky, hrníčky a talíře. Do 10 dní, by měla být linka, tak do konce ledna by to mělo být už celkově v provozu, a pak se bude teprve dělat špajz. Od včera jsem makala jak šroub, od rána mě silně brní pravá noha a nepřestává to, takhle to nebrnělo co jsem po operaci, tak snad to tam neutlačují víc míchu, taky by to mohla dělat vyhřezlá plotýnka. Ale nevím jestli je možné, že mi jde do levé nohy bolest a pravá brní. No na MR jdu 23, ale nebudou mi dělat krční páteř ale hrudní a bederní. Zítra budu odpočívat, budeme doma s maminou sami. Já se další operace už také bojí, ale to je tím, že jsem měla komplikace a silné bolesti. Mějte se krásně a hezký zbytek víkendu. Míša

Míša

Ahojky, tak se nám ta nová kuchyň na baráčku blíží k finiši, dnes se tam přestěhovala lednička, zapojil sporák a myčka a horní skříňky na skleničky, hrníčky a talíře. Do 10 dní, by měla být linka, tak do konce ledna by to mělo být už celkově v provozu, a pak se bude teprve dělat špajz. Od včera jsem makala jak šroub, od rána mě silně brní pravá noha a nepřestává to, takhle to nebrnělo co jsem po operaci, tak snad to tam neutlačují víc míchu, taky by to mohla dělat vyhřezlá plotýnka. Ale nevím jestli je možné, že mi jde do levé nohy bolest a pravá brní. No na MR jdu 23, ale nebudou mi dělat krční páteř ale hrudní a bederní. Zítra budu odpočívat, budeme doma s maminou sami. Já se další operace už také bojí, ale to je tím, že jsem měla komplikace a silné bolesti. Mějte se krásně a hezký zbytek víkendu. Míša

Míša
1x

Ahojky, tak se nám ta nová kuchyň na baráčku blíží k finiši, dnes se tam přestěhovala lednička, zapojil sporák a myčka a horní skříňky na skleničky, hrníčky a talíře. Do 10 dní, by měla být linka, tak do konce ledna by to mělo být už celkově v provozu, a pak se bude teprve dělat špajz. Od včera jsem makala jak šroub, od rána mě silně brní pravá noha a nepřestává to, takhle to nebrnělo co jsem po operaci, tak snad to tam neutlačují víc míchu, taky by to mohla dělat vyhřezlá plotýnka. Ale nevím jestli je možné, že mi jde do levé nohy bolest a pravá brní. No na MR jdu 23, ale nebudou mi dělat krční páteř ale hrudní a bederní. Zítra budu odpočívat, budeme doma s maminou sami. Já se další operace už také bojí, ale to je tím, že jsem měla komplikace a silné bolesti. Mějte se krásně a hezký zbytek víkendu. Míša

djdtzzzjrpn

EVkZYA ffbmrertgyca, [url=http://otmuzfchjgol.com/]otmuzfchjgol[/url], [link=http://wudazmbbfgjd.com/]wudazmbbfgjd[/link], http://eexzznynizsu.com/

romana

ahoj moje děvčata tak jsem tady pár dní je mi dobře u doktora mi bylo zděleno že je vše v naprostém pořádku viděla jsem nový rengen fakt to tam je jak má být Chrobok mi řekl že to musím doléčit moje otázky však zustaly nezotpovězeny dál mám vše konzultovat s neurologem tak čekám až se moje paní doktor z dovolené.Chrobok mi napsal malvazínky tak jsem tam musela poslat dokumentaci pak mi to tam musela schválit lékařské konsilium tím jsem prošla a tak mám volat 1.2. kdy dostanu termín na nástup mají tam narváno pak mi řekl že mám nárok na lázně tak vás prosím o radu kam jít mě osobně zaujaly Mšené lázně prý jsou takové rodinné a hlavně je mám nejblíž a mohla bych na víkend jezdit domu kvuli pejskovi všechny vás moc zdravím

Míša

Ahoj Romi, měla jsem o Tebe už strach... to jsem ráda, že to nebylo nic vážného. Malvazinky jsou prý moc dobré, a já jsem byla spokojená s lázněma Bělohrad, také to tam je takové rodinné, když by ses rozhodla jít tam, tak si do návrhu nech na pojišťnovně připsat, že by jsi chtěla být ubytovaná na Věžičce dole, kde s Tebou může být i pejsek, můžou tam být i pejsi, ale jen v tomto apartmánu. Jinak mě brní od soboty nohy a ruce, začalo to pravou patou a začalo se to rozšišovat na další končetiny, a brnění je intenzivný a celodenní, tak nevím co to zase je...Romi měj se krásně a hlavně odpočívej, nic nedělej. Moc Tě zdravím.pááá

Ella

Ahoj Reni,tak jsem dnes byla na tý kontrole po třech měsících od operace a víš jak jsem psala,že se hrozně bojím jak dopadnu,protože jsem se cítila dobře a jak mě otrnulo,tak jsem na sebe moc nedávala pozor a hnula si s krkem a pak měla asi deset dní fakt ve¨lký bolesti,že jsem si ještě ráda znova nasadila límec,tak vše dopadlo dobře,dělali mě 4 rentgeny a je to vpořádku,strašně jsem si oddechla,můžu už i zvedat vnučku(1.5r)a to rameno jak mě bolí,se rozcvičí,akorát jsem v tý radosti se zapoměla zeptat na to praskání v hlavě ale když jsem viděla ty snímky,tak si myslím,že to taky časem přejde,teď poslední dny mě to zrovna dost bolí ale MUDr.Kučera říkal,že to je taky tím počasím,lázně mi napsal na duben až květen,jak jsem ti psala,abys šla na tu operaci,tak jsem myslela tu gynekologickou,já vím,že se ti do krční nechce,na to musí člověk uzrát,mě když řekli prvně ,jestli uvažuju o krční operaci,tak jsem si to vůbec neuměla představit,že bych na ní šla,no a vidíš ,mám to za sebou,tak si to promysli a časem se třeba taky rozhodneš,když budeš cokoliv potřebovat vědět,napiš a ptej se ,moc ti držím palce,ať ti vše dobře dopadne moc ti to přeju,pa Ella

Ella

Zdravím Romano,my dvě jsme si sice nepsali,ale protože se ptáte také na Mšené lázně jako já,tak vám chci říct,co jsem zjistila,byla jsem dnes na Homolce na první kontrole od operace,všechny rentgeny dopadly dobře a MUDr.Kučera mě také posílá do lázní .Mšené lázně jsem si vybrala protože je mám od domova 30.min cesty ale hlavně kvůli mojí Barunce(PEJSEK)protože by se ustýskala a já taky .V lázních jsem se byla podívat v létě,moc se mi tam líbilo ale hlavně jsem se ptala a může se dojíždět buďto denně,nebo na víkendy domů(to bude můj případ).Jinak se můžete podívat na net,tam jsou fotky,tak se mějte krásně ,zdraví E

Míše

Ahoj Míšo,tak mám kontrolu za sebou a dopadlo to dobře,měla jsem z toho velikej strach,moc bych ti přála aby už jsi měla taky pokoj od těch bolestí,mě to taky poslední dny bolí ale doktor říkal,že to je tou změnou počasí,že to je normální,tak uvidíme ,až se oteplí,třeba nám bude líp,teda ty jsi pilná,jak to tady čtu,tak pořád něco pečeš a kuchtíš,já taky ráda vařím a peču,ale s tebou se to nedá srovnat,to já ti pošlu nějakou inspiraci,já myslela,že budou všechny holky od ledna držet diety a zatím mě chodějí samé recepty,tak ti je pošlu na email,třeba něco vyzkoušíš,tak já ti je jdu poslat,měj se moc hezky,moc tě zdravím,pááááááá E

rena - moničce

Ahoj Mony! jsi moc hodná , že píšeš - je vidět , že sama víš , jaké je to trápení.Já tě obdivuji ,že si tak rozhodná a silná a hned si to řešila.Já váhám právě z toho důvodu ,že mě dali v nemocnici jakžtakž "do klidu" - a pak právě neurolog říkal - "tak vydržte, to se spraví i bez operace - naopak operace může i ublížit,teď se to zklidnilo,tak vyčkejte " atd.atd. Člověk samozřejmě věří svému lékaři, a do operace se asi nikdo moc nehrne - no a tak to je i semnou! Neurolog to samé tvrdí stále - a le já už po roce,kdy sice akutní bolesti nemám - (jen to,že tu krč. i beder.páteř "cítím"stále, a otravuje - ale na to jsme zvyklí,že?) - tak ruku zapojuji,zdá se že se vzpamatovává - ale ten prst je necitlivý stále ,ikdyž ne tak,jak před rokem-(ale to je šílený stres a omezení! navíc to značí , že tam stále něco tlačí a není v pořádku!! Chci jít za Dr.Mácem , ať to proberem a řekne on,co si myslí.Já takto nechci "přežívat" a bát se "pohnout bez kontrolování". Však to znáš ,Mony.Tebe poslal neurol. hned na konzul. k Mácovi,nebo co? , že to mělo tak rychlý spád? To je asi nejlepší- když tě nikdo nestraší a spíš dodá odvahu.Mě kdyby řekli běž na OP-ta jdu.Jsem ráda,že tě mám,že to můžu probrat - a díky za ochotu.Tobě moc přeji plné uzdravení a jen radost ze života!Pá.R

rena

Romi,ty si mě ale vylakala - dlouho si se neozvala ! tak vidíš , je to v pořádku!!! - hlavně , že operatér to tak vidí a je spokojený -to je důležité!! Asi to jsou taky nervy - není divu - jse všechny ustrašené, vyčerpané - a zvlášť vy ,po operaci. Tak na sebe dávej pozor,snaž se uklidnit, v lázních si dopřej rozmazlování a celkově se šetři!!!Myslím na tebe,držím palce - a už mysli jen,že to bude lepší.Já vím,že to není lehké - já jsem taky takový "nervák a vše si moc beru a řeším" - ale ty to máš už za sebou , operace dopadla přece dobře - tak už to bude jen lepší,uvidíš,věř!!!Měj se hezky,hodně klidu a pohody!!páá.R.

Rena

Ahoj Ellinko! Myslela sem na tebe a čekala kdy a hlavně co napíšeš.Stejně sem nepřipouštěla žádnou jinou možnost,než že to bude v pořádku!!Zasloužíš si jen aby to bylo dobré!!Jsem upřímně ráda,že ti kontrola dopadla dobře - a teď hlavně už přemýšlej , že to bude jen lepší a nejlepší!! No,vážně: hlavně ,že doktorovi se výsl.kontroly líbí - a dál je to o psychice - operace dopadla přeci dobře- tak se šetři,odpočiň,užij lázní a dej se do pořádku!!Ale buď opatrná - dělej vše jen dle svých možností - a do bolesti !!!Ať si velkou "aktivitou" neublížíš! Na vše je čas , práce neuteče !!a pár měsíců klidu a rozmazlování ti jen prospěje!!Měj se hezky a zas se ozvi!!Páá.R.

Monika

Čauky Renči, moc dobře ti rozumím, taky jsem měla hrozný strach. Moje neuroložka když viděla výsledky z MR, tak mi doporučila ať jedu do Brna, že ona už mi nepomůže.To samé mi řekla obvodní, když viděla nález,že je to na operaci, at se na ni pomalinku připravuji. A ještě jsem byla u doktorky ke které jsem vždycky chodila dvakrát do roka a ona mi vždycky uvolnila tu krční páteř, protože mě to trápilo už roky. Vždycky mě hodně pomohla ale ted, když mě viděla,tak se jenom soucitně podívala a řekla: Vám já už nepomůžu, vemte si papíry a jedte do Bohunic a nebo na Homolku, to je na operaci.Takže tři doktoři a stejný názor. Nebylo co řešit. Jela jsem do Bohunic, doktor když viděl MR a RTG, tak mi řekl to samé, že mě do operace nemůže nutit ale,že se budu jenom trápit a stejnak mě operace nemine. Já už jsem stejnak byla rozhodnutá, tak jsem kývla a domluvili jsme si termín.Co se v člověku odehrává, ti nemusím říkat.Po těch všech kapačkách,injekcích a lékách už jsem to nezvládala psychicky.Dr. Máca je hrozně fajn a odborník.Hlavně jsem měla štěstí na doktory. Nevím proč ale hodně neurologů operaci nedoporučuje a neurochirurg ti řekne operovat.Setkala jsem se stímto názorem, jako kdyby mezi sebou vedli tichou válku. Držím ti pěsti at to všechno dobře dopadne, já už jsem o.k. musím to zaklepat!!!! Měj se hezky a napiš!!!!! papa M.

rena

ahoj Mony, je až s podivem - ale milé a fajn - jak podobné máme názory a více-méně i zkušenosti! Mě připadá, že neurolog a neurochirurg jsou úplně každý z jiného světa - nebo se neuznávají, či co!!? Je fakt, že na neurolog. mi pomohly , kapačky , atd.zabraly - ale dál už to mám nechat být a že prý mají lidé i větší problémy a já "nadělám "! a na OP nemám chodit - a až půjdu a bude to horší - tak prý si nemám chodit stěžovat ,atd.apod. Není to řečeno vyloženě arogantně, či zle - ale když ti to takto stále vymlouvají , tak jsem na rozpacích a postupně sebraná odvaha a síla jít na operaci - mě vždy po tomto opustí , sem jak mezi mlýnskými koly - a psychic.vyčerpaná a vystreslá.Jedna pravda je , že sem soudná a ojektivní - a uznávám , že je mi líp,akut.bolesti nemám - ale stále to není ono , ruce podvědomě uhýbám a největ.trápení a stres je ten mrtvý ukazovák ! Nechci čekat,žít v obavách - kdy se to zhorší a mít omezený život.Sem zvyklá být aktivní,pracovat,ráda uklízím,vařím,na kole,na zahrádce, atd. ateď sem uzel nervů!! Mony, tobě léky nezabíraly a bolest neustupovala ani po kapač.? Já právě nechápu,že mě nechají s "mrtvým"prstem - a nic se neděje a čekám - na co?? Zajdu za Dr.Mácem-a po další době uvidím,co řekne.Je fakt,že spousta lidí má i po operaci problémy, a že se to musí promyslet - ale já už sem vyčerpaná. Děkuji ti Moničko za odp. že máš trpělivost - ale víš , jak je člověku úzko!! měj se hezky a napiš.Páá.r.

moje děvčata

ahoj ženy jak se vám daří máme krásné počasí chodim jak připo...abych neupadla ale jinak je to krásné děkuji za typ na lázně ráda bych si tam vzala Jesiku sebou doufám že to klapne jinak se ted cítím dobře ruka mě sice brní ale to snad pčejde všechno trvá tak dlouho ta rekonvalescence myslím jsem doma už pul roku a jsem zvědavá jak ještě dlouho budu o práci semnou pořád nikdo nechce mluvit. Otazka pro Ellu možná bychom se mohly v láznich setkat jsem od sebe jen kousek po operaci jdeš taky nejdřív někam na rehábku nebo pujdeš rovnou do lázní.Reni stále odpočívám nic nedělám ted jsem jen trochu začala vařit zatím papa

rena

Ahojky Romi! Jsem ráda, že se ti daří lépe - ono je to moc těžké nestresovat se - člověk má ze všeho obavy a neustále se hlídá,sleduje a kontroluje - ono jen kdo zažil ty bolesti ví , o čem je řeč! Ale ty máš vše úspěšně za sebou, i operaci - tak teď jen hlavu vzůru a odpočívat a dát tělu čas na shojení a vyrovnání stím šokem. lázně ti jistě pomohou - ale všeho s mírou,jen co ti bude příjemné - vím, že moc velké rehábko a "hýbání" po OP. - může i uškodit- tak se spíš "poflakuj".Dívej na Moničku (též si s ní píši) - ona je už ,díky Bohu v celku v pohodě- tak proč by ne ty ?? - když lékař je s rentgenem spokojen!! A doma si sice půl roku - ale po operaci přeci jen 2měs.?? - nebo tak nějak ?? podívej já - víc jak rok se plácám a trápím - akdoví jak to skončí.držím palce,opatruj se,šetři se - vždy si řekni , že práce neuteče.! Měj se hezky.Pááá.

Míša

Ahoj holky, také se mi nezdá že neurologové s neurochirurgama nespolupracují, spíš naopak. Reni, vím jaké to je, když nevíš co tělo udělá. Já když jsem před rokem a půl ze vteřiny na vteřinu přestala chodit,, tak jsem se nestačila divit, co ten nejmenovaný neurochirurg a nejmenovaný primář na neurologii zachovali. To byl červen 08, v září 08 jsem se dostala na Homolku a tam se lékaři nestačili divit, v jakém jsem stavu.. také mi dr. řekl, že mě do operace nenutí, že buď mám 30.10 nastoupit nebo zavolat a termín zrušit, že můžu být na tom takhle (špatně chodit atd. nebo se to může znovu opakovat a přestat chodit a může to být ještě horší) měla jsem 14 dní na rozmyšlenou a šla jsem do toho. Bylo to plánované na dva zákroky během týdne, ale tím, že jsem jim tam zkolabovala po oper. a pak byla úplně bez problémů a vše bylo OK. tak se do toho už nešlo. Kdyby se to udělalo, tak bych už byla bez problémů a znovu to tam netlačilo na míchu, ale to se nedá nic dělat. No a do toho ta bederní páteř, která vypadá podle ortopeda také na operaci. Už budu váhat, zda do tohó jít, protože jsem si prožila za poslední dva roky hodně velké psychické vypětí. JInak to počasí mě také prdí, sama nikam nevycházím, jsem závislá na autě, na rehabku mě musí vozit. Dnes jsem pekla babičce dost, má v sobotu pětašedesátiny. Jo Elli děkuji Ti za ty receptíky, už jsem si jich pár stáhla a vyzkouším je. Romanko, Ty koukej odpočívat, práce Ti opravdu neuteče a s tím vaření opatrně, dělání u linky, je pro krčaře dost náročné. Mějte se krásně. Pááá

Ella

Ahojky holky,teda to počasí mě dává zabrat,nevím kterej kousek páteře mě bolí víc,jestli za krkem nebo dole ,ale už jsem na to zvyklá,musí se to vydržet,zase bude líp,v sobotu se chystám na večírek s tanečkem,tak to buď rozhýbám ,nebo dodělám,ale mám te´d dobrou náladu,jak mě dopadly dobře ty rentgeny,tak mě to nějak nastartovalo,VŠEM bych vám to taky přála,aby jste byly v pohodě,ono se to nějak všechno lépé snáší (je mi jasný,že to vždycky nejde)ale tady jsme na tom všechny stejně a vždycky se tu nějak povzbudíme a podržíme a to je dobře ,někdy to potřebuje každý a je fajn,že tady máme zpřízněné duše,mě už jste tady mockrát pomohly překonat nějaké zdravotní obavy,nebo blbou náladu,to má občas každý,hodně jsi mě pohladila po duši ty RENI ale i MIŠA a jiný páteřačky.Romano já už mám ty Mšený lázně napsaný,pojedu přibližně duben-květen,třeba se tam sejdem,to se určitě ještě domluvíme,kde bydlíš,já mezi Kladnem a Slaným,já vůbec nevím jestli mám nějak cvičit,každý mě řekl něco jinýho ,18.1.jdu k primářce rehabilitace,tak uvidím,co mi řekne ona.´Tak se tady mějte všechny moc krásně,přeju hezký víkend a pište,pa E

romana

ahojky ženy Míšo máš naprostou pravdu že ty doktoři spolu vubec nespolupracují ikdyž operatér odvede dokonalou práci tak po kontrole ti řekne pohoda ale dál se musíš starat sama a neurologa bombardovat co dál protože mě bylo řečeno neurochirurg řeže a neléčí pak je to na nás ale né každý neurolog ví co dál já si ty Malvazínky musela vydupat sama věděla jsem že na ně mám po operaci nárok když u nás ve městě na to není zařízená rehábka když se sama neozvu tak na mě prdí ale jak budu dlouho na Malvazínkách nevím prý to tam urří vrchní lékař ale asi 3 až 6 týdnu to mi řekla kámoška co tam byla taky po operaci vše si musím fakt shánět sama tím myslím informace a pak je přednesu neuroložce ta mě pochválí jak jsem šikovná že si to dokážu obstarat sama ale to jen díky tomu že mám v okolí lidi kteří to mají za sebou ale co ty ostatní kteří tu možnost nemají.Elli taky mě překvapuje že už máš ty lázně napsaný takhle brzo to mě je napíše doktorka až přijdu z Malvazínek no asi je to ruzné.Já bydlím v Neratovicích tak to bydlíme kousek od sebe.Mám takový nápad až bude hezké počasí tak bychom se všechny co si tady píšeme mohly sejít nad kávičkou auto mám tak mužu přijet kamkoli to by mě moc potěšilo zatím se mějte hezky odpočívej te papa

Rena

Zdravím romi, - a ostatní.Máš úplnou pravdu , že je nejhorší , ten přístup lékařů.připadáme si , že obtěžujeme - přito kde má člověk brát informace? Spoléháš na své lékaře , že budou spolupracovat navzájem se doplňovat- a zatím jeden tvrdí to - adruhý to popírá,potutelně se usmívá,a místo toho aby byl pacient na prvním místě a vybralo se pro něj to nejlepší řešení - tak mezi sebou doktoři bojují.Na co se nezeptáš sama , tak nemáš. A přitom stačí tak málo - být vlídnější, vcítit se do toho, jak jsme vystrašené, jaké máme bolesti - a vlastně spoléháme jen na dok.- ať poradí,vysvětlí,apod.- my přeci nejsme odborníci!! Je to hodně o psychice - a vlídný přístup pomůže mnohdy víc, než léky!!Navíc my za naše trápení nemůžeme,nezavinili jsme si to záměrně a nezodpovědně!! A tak nám nezbývá, než bojovat - ale na to je třeba sil - aty ubývají. Tak se nesmíme nechat odbýt a pečovat o sebe - ať to trápení není zbytečně větší. Pozdravuji všechny, myslím na vás.Páá.

Monika

Holky, zdravím vás všechny!!Jak to máte s tím cvičením? Já vlastně cvičím od třetího dne po operaci. Z nemocnice jsem odjížděla s papírem, kde jsem měla vypsané cviky co mám cvičit. Na posílení krčního svalstva,na uvolnění, na protahování atd. Takže to vlastně pořád cvičím dokolečka. Na rhb mě to sestřička vždycky rozmasíruje. Ze začátku mě v tom krku tak praskalo,že jsem myslela,že se rozpadnu,asi než si to všechno sedne.Ještě mi doporučili ten velký nafukovací balon,že mám u televize na něm sedět.Asi záleží po jaké operaci člověk má,protože když jsem byla v prosinci na kontrole,vlastně po šesti týdnech po operaci,tak mi doktor řekl,že to mám krásně rozhýbané.Ještě mi na rtg ukazoval, jak ta plotýnka krásně mezi ty obratle přirostla.Doporučil mi lázně,je na to dobré bahno.Tak se držte, bude líp a hlavně neprochladnout!!!! Zjistila jsem, že páteř má ráda teploučko!!!papa Monika

Ella

Ahoj Romi,já jsem byla na operaci 8.10,2009,tedy je to asi tři měsíce a zatím jsem žádnou rehabilitaci neměla,po operaci mě MUDr.KUčera řekl rehabilitovat,neurolog že ne , nyní se to opakovalo znova,tak já vůbec nevím co mám dělat,ještě jdu k primářce rehabilitace tady v Kladně 18.1.tak uvidím,co řekne ta,bojím se,že když budu cvičit až po půli roce v lázní,že už to budu mít zatuhlý.Sama jen otáčím hlavou ale štve mě,že mi v ní pořád praská.To budeš na těch Malvazinkách celou dobu nebo budeš jezdit domů,to by mě zabilo,být někde takhle dlouho,já jsem právě sháněla lázně,kde se může dojíždět domů.S tím srazem jsi měla dobrý nápad,ráda se přidám,taky mám řidičák,třeba budeme mít na sebe štěstí i v těch lázních,já se ozvu co mě řekne v pondělí ta doktorka,tak zatím pa,opatruj se a měj se krásně,E

Ella

Ahoj Moni,já už jsem tady z toho blázen,každý cvičí úplně jinak,zrovna jsem o tom psala Romče,já vlastně skoro necvičím,mě řekli jednou že jo,pak zase jinde že ne,tak si podle sebe jen otáčím hlavou a občas nějaké předklony,záklon mi nejde vůbec,myslím si ale,že bych měla cvičit určitě víc,na rentgenu z minulého týdne bylo všechno v pořádku,ploténka dobře zapadla a osekávali mi tři výrůstky ale strašně mě pořád praská v hlavě.Já byla na kontrole až po třech měsících,ty jsi byla nějak brzo,vždyť to říkím,že je to v každý nemocnici jiný,hlavně ,že už to máme za sebou a dobře to dopadlo,mě se hrozně ulavilo,já měla už nepřetržítý bolesti a střílelo mě to do půli hlavy,te´d je to pohoda,ja jasný,že to ještě někde zabolí,ale nadá se to srovnat.Jak to máš s lázněma,zrovna to tady teď s Romčou řešíme,to mě dost zajímá,tak se ozvi,měj se krásně,s prací opatrně,ta nám neuteče,krásný víkend,pá E

Monika

Čauky Renči, kapačky zabraly jen do té chvíle než jsem pohla hlavou,sebemenší pohyb a bylo zle. Od bolesti jsem brala tramal, takže akorát mě to oblblo a bylo mi zle od žaludku. Jinak jsem se snažila té bolesti uhýbat až jsem chodila křivá jak paragraf.Takže ještě před operací mi doktor řekl, že bude důležitá rehabilitace.Protože jak se člověk nehýbe, tak to svalstvo strašně ochabuje.V pondělí jdu na kontrolu k primářce na rhb, tak jsem zvědavá co mi řekne.Posledně mi říkala jaké budu mít omezení a proč mě operovali a co mi to tam vůbec dali,no prostě velmi " příjemná" paní.Tak jsem se na to ptala v Brně a tam mi doktor řekl uplně něco jiného. Tak si vyber!!!! kdo má pravdu.Tak už se na ni těším!!!Já nechápu,jak ti doktor může říct,že lidi mají větší bolesti, on snad ví jak to koho bolí!!!!Každý přece snášíme bolest jinak, já ji snáším velice špatně, jsem hnusná,protivná sama sobě. A když se to táhne dlouho a není žádné zlepšení,tak je to na bednu. Tak si udělej výlet do Brna a prober to tam! Když jsi tam byla posledně,co ti doktor řekl?Moc dobře ti rozumím,že jsi z toho zoufalá.Ted se člověk šetří a pořádně nic nedělá a uhybá tomu,ale jak dlouho to vydrží?! Moc na tebe myslím a neboj !!!!!!papa

Míša

Ahojky, tak jsme dnes měli oslavu babiččiných narozenin. Tak to by bylo fajn, kdybychom se až bude tepleji někde sešli na kafíčko. Já řidičák nemám, ve střešovicích mi ho nedoporučili kvůli té nemoci... já bydlím v Mladé Boleslavi, tak bych ale mohla poprosit bráchu jestli by mě někam nepřivezl, až se domluvíme. Je to dobrý nápad, ráda Vás moc poznám osobně. Jsem nervózní z té MR a té kontroly, ale snažím se to zahnat vařením a pečením :-) půjdu se vyspršit a lehnout si, poslední noci jsem toho moc nenaspala a asi na mě něco leze, začala jsem kašlat a bolí mě v krku.Tak se mějte krásně, dobrou noc a zítra sem zase zaskočím. Pa M.

PRO MONIČKU

Ahoj Mony ! dlouho sem tu nebyla - ale ke všemu mě porazila jakási hnusná chřipka - bolelo celé tělo, teklo z uší , z nosu - snad odevšad - smrkala sem permanentně, i v noci - no a to se odrazilo i na páteři - takže to bylo síla. už je to lepší - ale stále se necítím - ta chřipka a bolesti páteře se snad sčítají !! Ještě čekám , kdy začnu "chrochtat " !! Tak polehávám - idyž mě to ale vůbec nebaví !! Moničko - moc díky , že mi píšeš , máme to vše nejvíc podobné - a já se na tebe proto stále obracím - a sdíky kvituji tvou ochotu ! Já neměla prostě štěstí v mnoha věcech - a hlavně v tom , že názory lékařů byly odlišné - a já mezi nimi pendlovala a stále se stresovala. Je fakt , že bolesti při běžném pohybu , jak píšeš ty já neměla - mě to otravuje léta,bolí - no před rokem "skříkplo " pořádně a od té doby se potácím s problémama +,- stejně - a necítím se dobře, hlavně díky slabé ruce a necitliv.ukazováku - a obavy z recidivy - no ,prostě to nejsem já , a cítím, že tam něco není v pořádku. Navíc mě čeká gynekol.zákrok - tak nevím, co dřív - je mi na nic !!Dr.Máca mi řekl, že to je na operaci - ale že vidí a cítí , že se mi do toho moc nechce a na druhé straně , že je vidět , že bojuji - akutní stav ,že to není - ale neví , jak to bude dál. že uvidím ,jak to bude , a kdyžtak mám příjít na kontr. zas za ním. Tak nevím , ale trpělivost mě opouští a síly taky. Sem ráda , že si v pohodě - moc ti to přeji (a i ostatním ) a zas napiš , jak se máš, budu ráda. Páá.

rena

Mony, moc a moc mi pomáhá , že si tu píšeme a ty si tak ochotná zodpovídat neustále mé otázky - ale moc ráda bych se tě zeptala na spoustu věcí - o kterých se ne moc dobře píše až takto veřejně. Ráda bych s tebou mluvila - moc by mi to pomohlo!! Napíši ti svou adresu - kam mi můžeš napsat - a budu moc ráda, když si napíšem telef.čísla ( nejl. na pevnou ,z té se povídá líp )-ale i na mobil - a já ti brnku ,kdy se ti to bude hodit - a popovídáme o všem , co nás trápí. Budu se těšit!Máme obě blízko k Brnu i ke stejnému lékaři i dost podobné problémy- tak se mi nabízí spousta otázek , co mě tíží. adr. je : [email protected] - jak budeš mít čas, tak se mi ,prosím ozvi.Dík.páá. P.S. jen se předem omlouvám, když nebudu hned reagovat - jednak na PC moc pravidelně nechodím,pak sem teď marod, a nechci tu tedˇ syna moc rušit, protože má " zkouškový ". Páá.

zbyněk

holky dobrý den.včera jsem byl v brně u dr.máce a řekl mě že akutně operace krční páteře.bude nová plotýnka a odstraní dva osteofyti.nastupuji 11.2 a chtěl bych se zeptat na nějaké podrobnosti ohledně operace následné rehabilitace ! poradí některá z vás ? prosííím .-)

Monika

Zdravím, pan doktor mě operoval v listopadu,taky mám novou plotýnku.V pondělí byla operace v pátek jsem byla doma. Rehabilitace je hodně důležitá,já jsem začala hned třetí den po operaci.Neboj všechno ti vysvětlí,sestřičky jsou fajn a pan doktor je opravdu odborník. Zeptej se na co chceš, ráda ti odpovím! pa

zbyněk

děkuji moc moniko ! byl jsem v brně ve středu jako jen na konzultaci co on na to a po minutě dr.máca (mimochodem opravdu pohodový člověk) řekl..okamžitě operovat.mám tam 2 osteofzty a zbroušenou plotýnku takže plotýnka a odstranit ty výrustky.bolesti mám jak kdy...třeba ted měsíc vubec nic a to dost tvrdě manuelně makám ! ale třeba před měsícem docela hruza.trochu necitlivost první v levé ruce a ted i v prave..jinak všechno ok.chci vědět v jakém jai byla stavu po operaci...třeba dejme tomu po 14 dnech nebo 3 týdnech.jestli se dá normálně vegetovat.kdy jsi mohla trochu utáčet hlavou a jak se dlouho nosí ten tvrdý límec.za jak dlouho jsi třeba šla po operaci do práce.nebo třeba za jak dlouho po operaci by skoro nikdo nepoznal že jsi tam byla .-) ted jsem fakt docela v pohodě a nebolí to ale řekl že už tam mám otok míchy......proto potřebuji kvuli plánum do budoucna na několík týdnu a měsícu dopředu znát jak na tom asi budu.vím že je to člověk od člověka ale vzhledem k tomu že tam jdu "skoro zdravý" :-) a jdu normálně do práce ještě den před nástupem na operaci chci vědět jak se z toho rychle dostanu.prostě všechno :-) díky za ochotu !!!

Ella

Ahoj Romčo,tak se ozývám,jak jsem slíbila,byla jsem 18.1.u primářky rehabilitace dostala jsem 8 masáží,nějaké cvičení ale hlavně píšu kvůli těm lázním,mám je už napsané,ale podat se musí 3 měs.od operace a do lázní musím až 6 měs.od operace,dřív ne,to mi všude doktoři připomínali,bylo mi taky doporučeno,ať si lázně na tu dobu zabukuju aby tam bylo místo,protože by mě pak přidělili jinam,tak jsem tam dnes byla a mám to vyřízené,termín,ubytování v léčebně,domlouvali jsme se na poplatkách,ze zákona se platí 60 kč.denně,pak nějakých 7 kč,a za jednolůžkový pokoj 200 kč a za dvojlůž.90 kč,mě našla ještě bez doplatku,vyřizovala jsem to na recepci.může se to objednat i telefonicky,jestli budeš mít zájem,číslo mám,nechci to tady všechno podrobně vypisovat,bylo tam krásně i teď v zimě,hlavně to mám asi 30 min .od domova,hlavně se může o víkend domů.Náhradní lízně mi napsali Jánské,ale tam by se mi nechtělo,tak se měj krásně a buď v pohodě,pááá E

pro Zbyňka

Ahojky,já byla též na konzul.v Bohunicích, loni v říjnu a Dr. Máca naznal, že oparovat by se to mělo , ale že vidí jak sem vystrašená a zatím , že bojuji , tak uvidím a po čase se mám zastavit - co jak dál. Mám problémy s bederní - ale teď hlavně s krční . cca 5-6 roků sem to zvládala , ale před rokem mě to pořádně skříkplo - tak kapačky, léky , atd. Zatím ten rok agresivní bolesti taky nemám - ale šetřím se moc. Ovšem byl tam útlak nervů,hrozná bolest vystřelující do l.ruky - no a od té doby té ruce "uhýbám",šetřím ji, a nejvíc mě štve ,že zůstává necitlivý ukazovák l.ruky.Proto ti též píši , že moment. akutní bolesti taky nemám , ale trápí mě tyto " pozůstatky " a tak řeším dilema, zda jít do operace , či ještě vydržet ???!! Vedu ovšem omezený život - a to mě stresuje a nebaví !!Nejsem zvyklá nic nedělat Dr. Máca říkal, že akutní to není - ale neví , co to udělá dál . A tobě řekl, ikdyž si teď bez bolesti tak operovat hned??? Každop. on ví co dělá , a když máš odvahu tak to se cení a jdi do toho- to trápení nemá cenu!! Já se stále trápím a už sem z toho vyčerpaná i po psych.stránce. podívej na Moničku, byla u Dr.Mácy, je to bojovnice a je v pohodě!! tak držím palce, a ozvi se, jak si na tom.!!JINAK POZDRAUJI VŠECHNY OSTATNÍ HOLKY - ALE NIC PO MĚ NENÍ, MÁM CHŘIPAJZNU!! Holky , schovejte si vtomto hrozným počasí zádíčka do tepločka !! Ať nás pak nezlobí. Pááá.R.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce