Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Míša

Ahoj Romčo, tak to jsme všichni rádi, že operace dopadla dobře a jsi doma. Moc jsem na Tebe myslela, No já se také sama neoblékla, neobula a otáčet hlavnou jsem začala až po 3měsících, do té doby to nešlo. Jo a musela jsem mít na záchodě nástavec, protože jsem si nedokázala tak nízko sednout. Jinak jsem po příchodu po pár dnech začala mít silné bolesti, když jsem si lehala a vstávala z postele, ale oparovali mě zadem a byl to velký zásah, jizva sešitá 18 stehy, takže jizva jako kráva. No držím palečky ať je vše v pohodě. Hlavně jen odpočívej, nic nedělej, vánoční úklid ani cukroví, to ať ti pomohou. No jdu si lehnout byla jsem na otočku v Praze a jsem dost unavená. Papá

Míša

Jo a Romanám vše nejlepší k svátku, hodně štěstí, hlavně zdravíčka a jak říkal brácha, když byl malý, tak i sluníčka. :-) Míša

Ella

Zdravím Romano,já byla taky na Homolce,je to v příspěvkách výše,operoval mě dr.Kučera,je to skvělej doktor,říká se tam o něm,že operuje jako bůh a hodně lidí si čeká s termínama jen na něj,je i strašně sympatickej a milej,já šla čtvrtý den domů,dostala jsem měkký béžový límec,po třech nedělích jsem ho odložila a nosím ho jen do auta,jizva je celkem slušná,oni to nesešívají ,jen to asi zcelují,teď jsem si na ní koupila náplast SILIPOS,je to z polymerního gelu a urychluje hojení jizev,doporučila mi to primářka z rehabilitace,nosím to na noc,zdravotní polštář mám ale střídám ho s normálním,jen mi vyhovuje menší velikost,aby mi vyšel jen pod hlavu,na Homolce ani žádný zdravotní polštáře nemají ani nám nic neříkali,ničeho se neboj,to bude určitě dobrý,zdraví Ella

romana

ahojky všichni koukám že nám do diskuze nastoupila taky nová Romča takže se hlavně ničeho nebojte na Homolce jsou fakt machři mne oparoval Mudr Chrobok mají tam všichni zlaté ručičky pak je to na vás jak se s tím psychicky poperete já už jsem dnes zase lepší fakt se to den obedne zlepšuje prášky na bolest jsem od včera nevzala jen mám problém s ramenem strašně mne bolí ale říkala moje nruroložka že to přejde je to dusledek toho jak asi při zý operaci semnou nějak museli manipulovat jinak se cítím moc dobře zdravotní polštář je dobrá věc já ho sice nemám spím bez polštáře jen pod krkem mám srolovaný menší ručník a taky dobrý tak zatím papa

rena -pro Romanu

ahoj Romi!tak to máš za sebou!to sem ráda!Jak dlouho si vlastně byla v nemocnici?(měla si nástup,myslím,9.11.?)připadalo mi,že dlouho nepíšeš!takže je ti dobře,záda nebolí a hlavně:ja vypadá to "mrtvění a necitlivost"prstu na ruce-přestalo to okamžitě?Jestli vzpomínáš,psali jsme si otom.Já jsem ta,co bolesti zvládám-dost se šetřím-a tak bolest zad je celkem v klidu-ale stresuje mne ten necitlivý prst-a ty jsi to měla podobné.Tak ,prosím,napiš,jak to vypadá a zda ti operace od toho pomohla.Díky!!A hlavně ať je ti dobře-moc ti to přeji!Rena.

romana

ahoj reno v do nemocnice jseem nastoupila v pondělí a v pátek ráno jsem mazala domu prsty mě zatím nebrní ruce mám v poho ted jsem zametala a šlo to jak byla operace uspěšná se dovím na kontrole 6,1, ale vypadá to že vše je ok já mám jenom problém s prací jsem kadeřnice a nikdo mi nechce říct kdy budu moc opět do práce a jestli vubec toto povolání budu moci vykonávat protože to musíš makat naplno mám spolužačku ta byla s tím samým na operaci a dali jí plný duchod na rok já marodím od 1,7, a mám toho plný zuby trochu začínám mít deprese protože tady sedim jako debil a nic nemužu rodina furt říká vydrž ale víš jak to je když je člověk tak dlouho doma asi si zajdu ke cvokaři at semnou něco udělá jo a dokonce svýho života mohu zvednout pouze 2kg tak zatím papa

rena - pro Romču

Romi,moc dobře vím,jak se cítíš po psych.stránce-člověk si připadá zbytečný a na nic!Zajímalo by mě,proč si šla na operaci-tobě nezabírala už jiná léčba?Ptám se ,proto,že já totiž -sice po velkém trápení v nemocnici- po kapačkách,lécích,atd.ty akutní bolesti ZATÍM nemám-ale je to na nervy,jelikož téměř nic nedělám-a to mě nebaví-znáš to!A už to trvá rok! Mě nejvíc trápí ten necitlivý prst-je to hrůza-to tě tak deprimuje-protože to stále značí,že není něco v pořádku-kdydych věděla,že mi to pomůže,tak jdu na operaci, i jen kvůli tomu zatracenýmu mrtvýmu prstu!A ty říkáš že mrtvění přestalo?hned,tak brzy po operaci?Nevím,zda to mám vydržet a zda to odejde samo-nikdo tu o něčem podobném nepsal-a ty,nevíš,co mám dělat?Hlavně,že je ti lépe-to se zotavíš raz dva-moc ti to přeji!A jak se cítíš teď,je to v poho.?

romana

ahoj reno já se s bolestmy zad potýkám tak asi 7let jezdila jsem na kapačky brala jsem leky a vždy to na čas zabralo ale pak se vše vrátilo do starých kolejí hlavně jsem 5let neměla pořádného neurologa na tom taky záleží ted 2roky mám super doktorku která mi věnovala pozornost a posílala me na ruzná vyšetření rengen magnetická resonance a pak me ojednala na konzultaci k operatérovi protože mi dělala opichy a doba mezi nimi se neustále zkracovala letos v dubnu to gradovalo ale když jsi živnostník tak to nejde hned skončit tak jsem za sebe v práci hledala náhradu a v srpnu jsem nastoupila pn ty prsty me brněly již od dubna nepřetržitě nejdřív mín a pak už nepřestaly to jsem měla ty nervy totálně skřípnitý to ukázala resonance a tak jsem mazala na konsultaci pozor nikde není psáno že když pujdeš na konsultaci že tě budou operovat operatér posoudí zda je zásah nutný ted jsem zatím v poho teda v rámci možností ale určitě je to lepší než před operací moje rada konzultuj to se svým neurologem jo podotýkám že mi je 45let takže opotřebovaná páteř prací a ted budu čekat co bude dál jako myslím s tou prací nevím co jiného bych mohla dělat hlavně v týhle době zatím pa

rena - romi

ahoj Romi,já se právě snažím vydržet bez operace,jelikož kapačky zabraly - a když se šetřím,tak velké bolesti nemám - teda někdo by to řešil a naříkal - ale já tím,že jsem na bolesti zvyklá léta(mám totiž výhřez i v bederních) - tak,jak říkal doktor ,bojuji a zvládám to! Je to sice hrůza být stále opatrná a řešit každou větší aktivitu- ale pokud by se to sklidnilo a ustálo časem i bez operace - tak se budu šetři tak dlouho, jak bude třeba! Já jen k tomu všemu trápení nechci být navíc postižená tím,že necítím prst - což je hrůza! Není to brnění - je to necitlivé - a stále to překáží - prý to má odejít a "probrat se " samo , snad ,časem - ale kdoví??!! a navíc nikdo nepsal,že by měl podobný problém a zda se mu to vrátilo zpět do funknce, i bez operace. Ty si měla "jen" brnění? a teď ruce a prsty ,hned po operaci, cítíš normálně, jo? Já pracuji na zkrácenou pr. dobu, u PC -a to mi také nedělá dobře- krk i ruka trpí - ale snažím se vydržet - nechci být jen tak doma ve 40.ti letech -a zbytečná! - ale nevím , jak dlouho to půjde. Tobě to jistě vyšlo a vše se zahojí - hlavně , že to máš za sebou.Držím ti palce !Ozvi se.Pá

P.S.ještě pro romu

Romi,ještě k těm "brnivým "prstům : já mám výhřez plotén. C5,6C6,7- a navíc vyšetř. EMG -prokázalo radikulopatii nervu C 6,7-poškození. Ty si měla taky to nepříjem.vyšetř. EMG-(to jsou ty jehly do svalu ruky)?? U mě tím,že kapačky pomohly a já se s tím srovnávám - operaci "odsouvají" a čekají jak to zvládnu dál. A ten "mrtvý prst prý je tím požkozením nervu a teď se prý regeneruje - ale jak to dopadne nevím - a to je zoufalé!! Nechci,aby to tak zůstalo ! Tak se ptám,zda si měla podobné nálezy. A nebo znáš někoho,kdo vyčkal, jak já a i tak se to sklidnilo bez operace?? Díky za pochopení a odpovědi - sama jistě víš,jak je člověk zoufalý. Páá

Romana N.

Ahojky a děkuji všem za povzbuzení. Já se hlavně těším, že to potom půjde bez prášků na bolest a že začnu normálně fungovat. Mám totiž ještě k tomu problém s ledvinama a denně zobu 12 pilulek a když si do toho láduji ještě pilule na bolest, tak to odnáší žaludek. Je pravda, že Homolka na mě udělala pozitivní dojem, vše mi vysvětlili a kdybych se tam dostala dříve, tak mě prý spravil na 100%. Takto mi slíbil, že ruce budu mít v úplném pořádku, pouze bolest hlavy nezmizí úplně, prý to mám již dlouho a asi se poškodili nějaké nervy.Já jsem všude vysvětlovala, že mě nekutečně bolí ruce a prsty - a ruce prý nebolí a s hlavou mi řekli, že je to migréna a tu má prý skoro každá...takže jsem si připadala jako simulant. Ale protože jsem pak začala padat a strašně se mi motá hlava, tak jsme to vyřešili s Homolkou bohužel protekčně, ale jsem ráda, že jsem se tam dostala. Zdravím zde všechny

pro Romanu N.

ahoj Romi,máš vyhřezlé plotýnky v krč.páteři a proto tě bolí ruce? Bolí ruce a prsty ti mrtví,máš je necitlivé - nebo jak??Já mám podobný problém,a prst mám necitlivý už měsíce - anikdo mi prý nezaručí,že operace vše vyřeší - prot se ptám. asi víš,jak je to nepříjemné -jen kdo zažil to trápení - pochopí!! Opatruj se.

jméno a příjmení

Přesně tak mám, velký výhřez c5/6 a prý je to k operaci. Já mám problém s rukama, mám pocit jako by mě pálily kosti, neudržím je vůbec zvednuté a mám mravenčení - brnění v prstech, zejména v levé ruky, občas se přidá i pravá. Potom jsem nemohla ani řídit auto, neutáhla jsem volant. Teď jsem už od října doma, když nic nedělám tak je to trochu lepší, ale nejsem ještě tak "stará" :-)) abych byla takto neschopná a byla neustále zavřená doma.

pro Romu N.

A Romi,máte i vyšetř. EMG -čili vyšetř.nervů - jak jsou funkční,nebo do jaké míry jsou poškozeny?Já mám též levou ruku slabší-hlavně proto,že ji šetřím a "uhýbám"jí. Ale ukazovák,potvora , je stále necitlivý - a to také nechci přijmout ve 40ti letech. Bolesti v celku udržuji ve snesitelné míře-ale ten prst mě trápí! Vám nezabírá žádná jiná léčba? - kapačky,klid,léky atd. - proto jdete na operaci.? Díky za odp. držím palce,a vlastně díky za každou spřízněnou duši a pochopení.Pá.

Romana N.
1x

Na EMG jsem byla, ale tam nešlo o nějaký závažný nález, na Homolce se na to MUDr Kučera podíval, ale zajímala ho spíš magnetická rez., tam mi ukázal, kde je problém a že to tlačí na míchu a hned mi dal termín na operaci. Dosud to řešilo pouze lékama na bolest, ale to není řešení, asi jsem narazila na ne moc dobrou neuroložku, protože ta se ani nepodívala na CD z magnetické rezonance...., takže jsme jak už jsem psala jsem si vyřídila konzultaci na neurochirurgii. Nejvíc se těším až mě nebudou bolet ruce a vzbudím se bez bolesti hlavy. Ještě jsem se chtěla zeptat holek co už jsou po operaci, jestli se musí potom do lázní, nebo jestli je to individuální. Díky moc za tyto stránky a mějte se prima.

Ella

Ahoj Romano N.mě lázně určitě doporučili,já už jsem po operaci bederní páteře a to jsem je měla přímo nařízený,byla jsem až Darkově ale nic moc mě to nedalo,teď mi říkal doktor že bych měla jet určitě,jezdí se asi za pět měs.od operace a dali mě vybrat,kam chci jet,tak jsem si vybrala ty nejblíž,protože chci jezdit na víkend domů kvůli pejskovi,pojedu do Mšených lázní,už jsem se tam byla podívat,je to tam pěkný ale jinak si myslím,že to není poviný,já tenkrát musela kvůli důchodu,tak vám držím palce,určitě to dobře dopadne,mudr.Kučera je dobrej,kdy jdete?zdraví E

Romana N.

Ahojky Ello, dík za info. Čeká mě to 14.1. Já bych lázně asi moc nemusela, ale na druhou stranu by možná nebylo špatné si odfrknout, já jsem dosud nebyla nikde delší dobu od rodiny. Ale mám 10 letého klučinu a ještě 19 letého "strašně dospělého" a ten se nám nyní strašně zamiloval, letos maturuje, a nějak vypouští školu,tak jsem přitáhla otěže :-) a myslím, že mí pánové uvítají, když bych jim zmizela na pár dní z baráku. A ještě hledně toho důchodu, mě do něj tlačí můj praktický lékař, protože mám těch chorob nějak vícero, ale mě se nechce, je mi 39 a mám strach, že bych to snášela špatně psychicky, ale on tvrdí, že jsem hloupá a naopak má prý zkušenost, že ho o důchod žádají Ti co ho nepotřebují... U nás je totiž ke všemu dědičné onemocnění ledvin, léčit to nejde, pouze oddálit jejich selhání, nejhorší je, že to zdědili i oba kluci a právě u kluků ta nemoc postupuje rychleji.A jelikož to měl můj taťka, tak vím co je to za svinstvo (dialýza, 2 x transplantace a stejně nás před dvěma roky opustil a strašně se mi stýská. Tak jsem z toho všeho taková bolavá. Moc se omlouvám, že jsem si zde vylila srdíčko, ale doma a v práci jsem za silnou ženskou a tak jsem si nyní ulevila a vypovídala se. Přeji pohodový víkend.

Ella

Ahoj Renato.N.já mám taky těch nemocí víc ,taky mám sedm operací ale většinou se všechny odvíjeli od té první ,s páteří jsem byla dvakrát,mám čid a teď mě dají ten plný ale tejně to bude asi jen na rok,proto jsem to ani nechtěla vyřizovat.Já jsem teď na sebe hrozně naštvaná,já jsem se cítila po tý operaci hned nějak dobře,tak jsem už vše dělala a přestala se hlídat,v sobotu jsem dělěla na zahradě,stříhala stromky,zametala velký dvorek a odklízela listí,taky už šiju na stroji no a jak se cítím dobře,tak jsme vyrazili s partou na mikulášský večírek,čtyři hod.jsem ukázněně seděla,pak jsem něco popila a šla křepčit,no a samo že bez límce,prostě mě nic nebolelo,tak jsem trsala,no a druhý den,mě bolelo všechno,hlavně za krkem,tak jsem si nadávala do debilů,ještě to nebylo ani šest něděl od operace,někdo začíná teprve pomalu cvičit a já blb jdu tancovat,no měla jsem a mám nahnáno,jestli jsem si s tím něco neudělala,to mě řekne dr.Kučera až v lednu na rentgenu,nic mu ale říkat nebudu,dnes už je to lepší,ale dva dny jsem se bála sednout i k PC a zase už radši nosím límec,tak teď už si budu dávat pozor,jestli teda není pozdě,tak až budete po tý operaci,tak se hlídejte ať nedopadnete jako já,já si taky ráda popovídám,mám taky dva syna a pobertu už máme naštěstí za sebou,tak se opatrujte a zase něco napište,zdraví E

Rena-odp.pro romanku

ahojky romi,takže u tebe byl malinko jiný problém v tom,že ti to tlačilo víc na míchu, než na nervy do ruky - proto asi taky navrhli operaci hned. Já mám zúžený mozkomíš.kanál - a taky tam není prý moc místa,nějak na hraně - ale zatím to držím v klidu a zvládám - jak už sem psala - tak operace zatím oložena. U mě to tlačí a škodí asi víc tomu nervu do ruky - což je taky bolest jak hrom - a právě k tomu to hnusné , nekonečné mrtvění a necitlivost ukazováku. A tebe ještě stále bolí ruce a hlava ? Zkus jinak spát - a hlavně - nespěchej s prací,buď v klidu - tady nis neuspěcháš a ať si neublížíš!! Já vím o čem mluvím - kdybych na sebe dávala víc pozor- mohlo mi být líp! a zdraví máš jen jedno - práce počká!Opatruj se - raději klid a pak budeš dřív fit! Je to ale trápení , že?Ozvi se,jak se máš.Páá- A pozdrav a držím palce všem!

Monika

Zdravím všechny, mám po operaci 3 týdny. Výměna ploténky C6/7 za nějakou mobi-C. Před operací brnění a pálení levé ruky až do prstů. Šílené bolesti, ta ruka to odnesla nejvíc. Po operaci se stav hodně zlepšil, ta ruka brní už méně. Doktor říkal,že to bude chvilku trvat,než se to uklidní,ten nerv to chytnul na přímo.Chtěla jsem se zeptat na rhb. Já jsem jela už z nemocnice s cvičením,hned třetí den jsem začala s lehounkýma cvikama na protahování a posilování.Teď mám od pondělka další rhb u nás v nemocnici. Límec nosím jen do auta,na noc a někdy přes den když cítím,že to tahne,tak abych tomu trochu ulevila.Tak si říkám jestli s těma rhb nezačínám brzy.Asi je to případ od případu,jediné co mi zakázali, tak zatím otáčet hlavou do stran, aby se to tam nepohlo.Nad operací jsem dlouho nepřemýšlela,bylo to rozhodnutí ze dne na den. Doktor mi vysvětlil, že záleží kam ta plotenka vyhřezne a který nerv to schytá a hlavně jak!! Hlavně, že ty bolesti jsou pryč.Držte se!!

Ella

Zdravím Moniko,zítra to je šest neděl od mé operace a taky jsem začala cvičit dost brzy ,já zase měla úplně první cvik otáčení hlavy ze strany na stranu ,pak různé úklony ale zatím vše v leže ale to mě řekly až doma na rehabilitaci,v nemocnici mi řekli cvičit v sedě,takže jsem nejdřív cvičila špatně ale máte pravdu,že je to hodně individuelní,záleží na zákroku,nosila měkký límec tři týdny a teď jen do auta,já se cítím dobře,už se snažím doma dělat všechno kromě tahání těžkých věcí,dnes jsem hrabala listí a šlo to,doktor říkal na kontrole,že to bude pobolívat ještě rok ale jaké jsem měla bolesti před operací,to se nedá srovnat,mě to vystřelovalo do půlky hlavy ,už jsem to měla chronický,jsem ráda,že jsem šla,moc vás zdravím a opatrujte se E

rena-pro moniku

Zdravím Mony,máš asi podobný problém jako já- i dle nálezu výhřez C5,6 a C6,7- ale já sem zatím bez operace-jelikož kapačky,léky,atd.zatím zabraly.Taky mě neskutečně bolela ruka-to byla hrůza,že!Ale chci se zeptat : mě ihned ppři té atace a na začátku těch bolestí začal "mrtvět,a necitlivět" ukazováček l.ruky-a ikdyž bolesti snesitelně ustoupily ,ten prst je necitlivý stále (ikdyž ,zdá se ta tupost mírně ustupuje - díky Bohu!)- a trápí mě to ! Vám se ty prsty "probudily!? a už ta necitlivost ustoupila po té operaci?Přeji hodně zdravíčka a mějte se hezky!Všem v tom trápení hodně síly-je to třeba.Děkuji za odp.!!pá.

Míša

Zdravím nováčky :-) já jsem byla na operaci v 98 a loni v listopadu. A můžu potvrdit, že je to individuální. Mě operoval dr. Chrobok 7.11.08 límec jsem měla mít 6-8 týdnů, ale tím, že jsem měla a vlastně mám pořád bolesti. Do dubna byli jen pooperační bolestim, jinak všechny problémy operací zmizeli, jako mávnutím proutku. Tak v dubnu se to začalo skoro vše ozývat znovu. Zatím chůze jediná se drží, celkem v normálu, ale také to není už ono. Límec jsem nosila až do března nebo dubna. Rehabilitaci jsem začala až po kontrole prakticky po 3měsících. A šlo to hrozně ztuha, jako by jste nemohly povolit šroub, který je natěsno utažený. No dotěď hlavou nehýbu tak jak jsem hýbala, a myslím si že už se to nerozhýbe, protože mám lebku spojenou s C1 dvěma titanovýma destičkama a C2sC3 třema titanovýma šroubama. Při cvičení mi tam dost praská, křupe no děsné zvuky :-) no a C2 mi prý znovu tlačí na míchu. Mám bolesti do rukou až prstů, a to samé u nohou, ale ruce jsou mnohem horší. A trnou a brní mi ty končetiny. Bolesti mě budí, od dubna jsem se pořádně nevyspala. Denně se dusím, brní mě obličej, a zakopávají nohy. No 23.1 jedu na další MR mám ttiž v hrudní výdutě, a v bederní vyhřezlou plotýnku, tak neuroložka chce mít jistotu, že s tím i toto nemá souvislost. No vím že mě čekají ještě 2operace, ale už se mi tam nechce jít. Prožila jsem si od loňského června peklo. Tak už mám dost velký strach. Jinak hezký večer všem. Zdravím Vás všechny.

helena
1x

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byly jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byly jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byly jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byly jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byly jsem na Bulovce...

helena

zpráva

jolana

Zdravím.Tak jsem di pěkně početla a uklidnilo mě to ,že je nás tolik mladých lidí s takovými problémy krční páteře.Je mi 40 a mám 3děti.Už 11let se léčím s krční páteří.Neurolog stále tvrdil,že jsou to degener.změny a ,že si s tím vytrpím a že se s tím musím naučit žít.Bolesti hlavy,hučení v uších z kterého si mzslíte ,že zešílíte bolest ucha,očí,brnění jazyka tupost tváří,rozmazané vidění,pocit dávení,bolest v krku,neustále pocit na zvracení,mdloby,brnění ,pálení rukou,necitelnost,svalová slabost.Nemožnost udržet hrnek s kafem otočit volantem,nemoci hnout krkem dopředu motání,mdloby dozadu dávení,zvracení,ale jinak pohoda.Měla jsem už všechny léky co existují,na kapačkách už 5krát nezabírají,injekce si už píchám sama nebo manžel,dolminu+algifen vydržím tak 5dní,chodím stále na rhb,chodím do práce na 7hod. doma jsem pak totálně vyřízená.Neustále jsem na neschopence.Manžel je hasič přes známé jsem se dostala do 14 dnů do VNv Praze na MRI zjištěno výhřezy plotének C3-7 s tlakem na míchu největší C6/7,zúžená foramina C4/5 vlevoC5/6 vpravo C6/7vlevo.Okamžitě objednána na operaci.Volný termín byl 16.12. ten jsem odmítla a ted toho lituji.Takže na to jdu 2.2.2010.Řekla jsem pplk.Mudr.J.Preisovi,at mě klidně vyměněj celej krk hlavně když mě bude líp.Tak mě nezbývá než doufat,že budu patřit k té většině které se po operaci ulevilo.Zdraví všechny krčaře.

romana

ahojky pro všechny dlouho jsem tu nebyla nějak mi nebylo dobře jsem 3týdny po operaci když jsem přišla z nemocnice tak jsem se cítila dost dobře ted mi není do zpěvu zítra jedu k neuroložce nějak se mi dostavili bolesti asi je to počasím nebo co nevím hlavu sotva udržím pravá ruka vypovídá službu spím skoro celý den zkrátka na prd ale věřím že se to snad zlepší ženy pište

Míša
1x

Zdravím Vás Jolano, budu na Vás myslet, já osobně mám špatné zkušennosti s UVNkou, ale to je tím, že jsem narazila na blbce (slabé slovo) primáře neurologa, který to svedl na deprese a pustil mě domů s křečema a nechodící, že jsem mládá a nic mi není. A taky za to může jeden nejmenovaný neurochirurg, který mi řekl, když mě přivezla sanita k nim na oddělení, že mě zatím operovat nebude, že polykám a dýchám, tak není potřeba. To jste si tu určitě už přečetla. Věřím, že dr. Preis je vynikající doktor a operace se povede a bude bez problémů. Já to o sobě říct nemohu, operovali mě na Homolce, dr. Chrobok, vynikající doktor, operace se povedla na 1, ale po půl roce se to začalo vracet. Ale to je tím, že byla původně vzápětí (7.11mě operoval) a týden nato měl být druhá. Měl to rozdělené do dvou zákroků, ale tím, že jsem už na JIPU byla bez problémů a chůze byla jako nikdy, tak jsme se dohodli, že po kontrole (v únoru) se dohodneme, to bylo ještě také v pohodě, až na pooperační bolesti, ale to jsem zvládala. No a od dubna to postupně začalo, poznala jsem to a červnová MR prokázala tlak na míchu u C2. Na třetí operaci se mi už nechce, přestože mám slíbený šetrný zákrok přes pusu. Měla jsem v tom listopadu hodně radikální zákrok, jizvu mám asi 20cm vzadu. No a od soboty se sotva hýbu kvůli bederce, mám vyhřezlou plotýnků o 6mm (schodou okolností mi na to přišli v UVN, ale neřekli mi to, to až ze zprávy jsem se to dozvěděla). No rok a půl daly záda pokoj, teda bolely, ale takhle to nebylo, sotva se zvednu z postele, křesla. No přemýšlím o infuzích, abych to nezanedbala a neskončila tam na Vánoce. No koukám, že jsem se pškně rozepsala, snad jsem Vás tím nenudila. Přji krásný ADVENT!!!

Míša

Ahoj Romi, tak pak písni, co Ti řekla neuroložka, moc na Tebe myslím. Já od soboty trpím s bederkou... za hoďku jdu na RHB, tak se tam poradím, jetli jít na infuze nebo se jen šetřit a odpočívat. Zatím papááá a hezký ADVENT!!!

jolana

Zdravím je mi dnes opět zle tak mi manžel píchl ráno injekce a jsem doma.Ze všeho toho křivého chození kvůli krční p.mě bere bederní je to fakt mazec.Ve čtvrtek jdu k svému neurologoj a hodlám se mu poděkovat,že mě nechal trápit tak dlouho.Doslova mi řekl,že mě celou c páteř nikde neodoperují a napsal mi hromadu léků arhb.Jinak já nemám dobré vzpomínky na neurologii v Liberci tam jsem ležela a praly do mě kapačky,léky a tramal v inj. týden jsem o sobě nevěděla a tam mi primář řekl něco podobného jako vám Míšo ve vojenské tak jsem podepsala revers a šla domů.To už se manžel fakt naštval a využil své konkse ve vojenské.Neurochirurg doktor Preis při pohledu na MRI neváhal ani minutu byl velmi sdílný,konkrétní a příjemný a bylo mě sděleno,že je to jeden z ošetřujících lékařů expres.Havla tak snad budu v dobrých rukou.Ještě jsem se chtěla zeptat jak to je alespon s částečným ID již ted mě všichni lékaři téměř zakázali moji práci,ale nechci být úplně doma zaměstnavatel by mi vyšel vstříct na 4-6hodin,ale to je finančně na nic.Díky a zas někdy.J.

jolana
1x

Zdravím je mi dnes opět zle tak mi manžel píchl ráno injekce a jsem doma.Ze všeho toho křivého chození kvůli krční p.mě bere bederní je to fakt mazec.Ve čtvrtek jdu k svému neurologoj a hodlám se mu poděkovat,že mě nechal trápit tak dlouho.Doslova mi řekl,že mě celou c páteř nikde neodoperují a napsal mi hromadu léků arhb.Jinak já nemám dobré vzpomínky na neurologii v Liberci tam jsem ležela a praly do mě kapačky,léky a tramal v inj. týden jsem o sobě nevěděla a tam mi primář řekl něco podobného jako vám Míšo ve vojenské tak jsem podepsala revers a šla domů.To už se manžel fakt naštval a využil své konkse ve vojenské.Neurochirurg doktor Preis při pohledu na MRI neváhal ani minutu byl velmi sdílný,konkrétní a příjemný a bylo mě sděleno,že je to jeden z ošetřujících lékařů expres.Havla tak snad budu v dobrých rukou.Ještě jsem se chtěla zeptat jak to je alespon s částečným ID již ted mě všichni lékaři téměř zakázali moji práci,ale nechci být úplně doma zaměstnavatel by mi vyšel vstříct na 4-6hodin,ale to je finančně na nic.Díky a zas někdy.J.

Míša

zpráva

Míša

Zdravím Vás, teď jsem se vrátila z rehabky, tak mi sestřičky řekli, že by bylo lepší to rozehnat infuzema, aby se to nezhoršilo, tak mi to mamina zkouší dohodnout, pracuje v nemocnici. Já ve střešovicích ležela 7týdnů, 3 týdny trvalo než jsem začala chodit a po dvou dnech jsem dostala křeče do levé poloviny těla. Za těch 7týdnu mi dělali MR 5krát a na nic nepřišli. Jen mě honily po psycholgii a psychiatrii. Tak si mě naši vzali domů a střídali se u mě. No a jsem vděčný sestřičky z RHB manželovi ortopedovi, který mě poslal na Homolku ke známé neuroložce a ta valila oči, že ta MR je špatná. 24.9 jsem byla u toho ortopeda 30.9 jsem jela na konzultaci k té neuroložce a 30.10 nastupovala na neurochirurgii. Takže to šlo rychle a to jsem ráda. Já jsem v PD od roku 05 kvůli nemoci té krční páteře, v březnu mi to končí tak půjdu před komisy. Doufám, že mi to nechají, protože můj stav nedovoluje abych šla pracovat. Po operaci dostanete na rok PD a pak podle stavu, nevím jestli by se to stihlo vyřídit ten ČD do Vaší operace. Vy jste z Liberce? já z Mladé Boleslavi, tak to nemáme od sebe daleko. Zatím se mějte a DRŽTE SE!!! M.

rena - pro romanu

Ahoj Romi, pak napiš,dej vědět , jak si dopadla na kontrole u neurolož.Snad je to jen počasím a únavou - vždyť operace se zdařila !! - ale musíš na sebe dávat pozor!Tak odpočívej a písni - jak se ti daří Pá, Jinak - pozdravuji a držím palečky všem - a i Jolance - kterou čeká operace - myslím na vás ,hodně štěstí - a pak zdravíčko. rena

romana
1x

ahoj moje ženy včera mi doktorka píchla 2 injekce dala mi prášky dorsiflex a na noc myolastan když bolesti neustoupí do týdne mám volat na Homolku doktorovi tak uvidíme nevím co se dějě nic nedělám rodina pracuje za mne tak si nejsem vědoma že bych něco udělala špatně musela jsem zrišit dnešní oslavu protože nedokážu odhadnout jak mi bude navečer takhle jsem si svoje 45 narozky nepředstavovala škoda tak snad Vánoce budou lepší ale věřím že bude líp odpočívej te a mějte se krásně

Míša

Ahoj Romčo, já byla prozměnu včera na pohotovosti s bederní páteří, od soboty mě bolí, vydržím stát max.5minut a jde i bolest do levé nohy a zad. Dostala jsem jen injekci Dolminu a že je to chronický, protože mám vyhřezlou plotýnku, kdyby to nepřešlo, mám jít na neurologii jinak počkat na 15.12 to jdu na ortopedii a 23.1 mám MR hrudní a bederní páteře. Dorsiflex beru od soboty a nepolevuje to. Myolastan doma nemám, ale když jsem ho brala v nemocnici, tak jsem do půl hodinky po spolknutí, byla úplně tuhá a spinkalo se mi krásně. Tak Ti držím moc palečky, aby jsi za týden nemusela volat na Homolku. Jo on ten dr. na pohotovosti říkal, že kdyby to nepolevilo, mám volat Chrobokovi aby se uspíšila MR. No dnes měla mamina dohodnutou neurologii, ale řekla jsem že budu odpočívat, že do nemocnice nechci. Tak uvidím příští týden a kdyby to nepovolilo, tak tam dobrovolně půjdu na infuze, abych tam neskončila na Vánoce, to by mě hodně mrzelo a vyčítala bych si to. Měj se krásně a hlavně odpočívej. Páááá

rena romance

ahojky romi - a všem ostatním! Neboj se , to bude určitě tím počasím - to už tak je úděl nás "zádařů" - že každou změnu počasí pocítíme. Já se vždy usmívala,když babička říkala : "loupe mi v zádech - to je počasím , bude škaredě"-a teď každou změnu počasí cítím též , přitíží se mi.(ovšem babi bylo 80roků - mě je 40r.!) Romi,hlavu vzhůru, operace dopadla dobře - to jsou nervy,vyčerpání,atd. - šetři se a vše bude dobré,uvidíš,musíš věřit - myslím na tebe (a na všechny) - ať je líp. Jo, - a vše nej.,hlavně to zdraví k narozkám - a oslava přeci počká!Pá.R.

Míša

Také vše nej k narozkám, úplně jsem Ti zapomněla popřát.Páááá

jenda

Četl jsem spoustu vašich názoru na různé nemocnice ,ktere se specializují na operaci krčni páteře.Mám dojednanou operaci ploténky c 6/7 ve FN v Ostravě.Rád bych se dozvěděl nějaké informace a zkušenosti spojené s mým problémem,je mi 44 let a při dnešní situaci mám i docela strach abych nepřišel o práci dlouhodobou PN .

rena jendovi
1x

ahoj jendo, pokud máš domluv.operaci ve FN Ostrava u p.prim Palečka - tak si v nejlepších rukou.Nevím jak ty - ale já tam byla "jen"na konzul.- a můžu objektivně posoudit - dle mých dlouhodobých zkušeností s lékaři- že je to skvělý člověk,s lidským přístupem a odborník - takový přístup k nám,kteří se trápíme bolestma,jsme vystrašení,vyčerpaní atd.-má málokterý z dokt.- o to víc si cením těch,co se vcítí a jsou empatičtí- a mezi ně prim Paleček patří!Mám asi podobný problém jako ty (výhřez plot.C5,6C6,7-ale zatím operace odložena,jelikož konzerv.léčba - kapačky,léky,atd.od akut.bolesti pomohly,ale zůstala,zatím,necitlivost prstu l.ruky-tak čekáme,jak to bude dál-šetřím se,klid atd.a snad se to srovná a ustojím to bez operace!) A ty už máš jisté,že operace musí být??Jiná léčba nezabírá?Každop.ať vše dobře dopadne,držím pěsti a dej vědět!!

jenda pro renu
1x

ahoj reno,děkují .že ses mi ozvala a trochu mne i uklidnila.Můj problém spočívá v tom,že mi trpne celá pravá ruka,at už ve stoje, v sedě a nebo když ležím na levé straně.Po roce kontrol a vyšetření na neurologii,kde jsem absolvoval rentgeny páteře,CT a magnet.rezonanci mi paní doktorka domluvila ještě konzultaci u Mudr.Lipiny,Ph.D ve FN Ostrava .Pan doktor mi vysvětlil a ukazal na snímcich z MR přimo to inkriminované misto co mi tlačí na míchu.Nabídl mi hned operaci.Chtěl jsem se zeptat na spoustu otázek ale byl jsem trošku z toho všeho mimo a tak jsem nakonec zapomněl i na ty otázky .Doufám že se tá operace zdaří

helena
1x

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byla jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byla jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byla jsem na Bulovce...

helena

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byly jsem na Bulovce...

helena rusnakova

tak vás tady čtu a nedá mi to..nenapsat..taky mám po operaci už rok a půl a musím znova,ne,že by se to nepovedlo..mám 2 nové ploténky a titanové šrouby..ale prostě mi vyhřezávají ty mršky zase o něco níž..tak jdu v pondělí znova na operaci..před tím jsem se trápila 5 let..tady mi nikdo nikam neposlal,žádné pořádné vyšetření,jen opichy a injekce..no nakonec to bylo přes známou a bylo to za pět minut dvanáct..už bych prý ochrnula..byla jsem na Bulovce...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce