Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
dáda

Dobrý den, pokud ho operovali Na Homolce, divím se že se tatínek na ně neobrátí o pomoc, nebo o následnou opravu operace. Jezdím Na Homolku již řadu let a jsem s nimi velmi spokojená.

kaca
1x

Ahoj, máte za sebou někdo operaci C6 výhřez meziobratlové ploténky z obou stran? mám jít na operaci a moc se bojím - mám i termín. je mi 30. Jak vypadá jizva? není to moc děsivé na krku? Řekli mi, že když snesu límec, mohu po 14ti dnech do práce - jakou máte zkšenost? Mám pocit že jim ze sálu uteču. Říkali, že ta operace je na hranici - že mohu jít a nemusím, ale jestli mám bolení a brnění rukou, tak by asi bylo lepší jít, protože by mě to stejně časem neminulo.Mám prý už vrozeně užší páteřní kanál.Nemám ještě počkat až to bude opravdu nesnesitelné? Díky za reakci

dáda

Nečekejte, v tomto případě je lepší dříve než pozdě.

babča

Jsem rok po operaci krčni pateře.Diky zlatym ručičkam dr.Aleše Pavlu spim celou noc bez leku a hlavne bez bolesti.Jen při vetši tělesné zatěži mně brní ruce a poboíva pateř.Jednoho neduhu jsem se ale nezbavila a to hučení v hlavě,což je tedy muj největši problem.Pusobi mi to dost i na psychyku a neumím se s tím smiřit. poradte mi někdo co s tím mam dělat,prosím.Jinak pooperační stav O.K.

Jiří

Dobrý den. Prosím Vás , jak to máte s odstupem času s tinitem ? Také se s obdobným problémem potýkám. Děkuji za odpověď : [email protected]

Lenka
1x

Ahoj, půjdu na operaci krční páteře v Praze, na Bulovku. Ačkoli jsem přečetla všechny příspěvky, nikdo z dopisovatelů tam asi nebyl. Nebo ano? Opravdu je většina nepříznivých zvěstí pravdivá? Máte někdo vlastní zkušenost? A ještě mám jeden dotaz - vám, že až nejdříve po půl roce po operaci, ale jak je to s těmi lázněmi - čerpá se na ně dovolená nebo jsou to ty tzv. "křížkové" /mám děti a nemůžu si brát dovolenou a odjet bez nich, to bych nezorganizovala letní prázdniny). Moc předem děkuji za zprávy.

Verča
1x

Zdravím všechny, mám dotázek. Můj otec jde na operaci s páteří, většinou tu píšete, že vše probíhá v pohodě, nevíte někdo i o případu, kdy se to opravdu nepovedlo? Operace páteře mi příjde nebezpečná, existuje i nějaké procento nepovedených operací? Pokud se někdo s něčím takovým setkal, budu ráda, pokud to sem písne. Děkuji velmi.

colina1
1x

Zdravím Vás, jsem od pondělí 6.6. po operaci krční páteře.Byla jsem operována v Liberci Mudr. Buchvaldem. Měla jsem významnou protruzy disku.Dostala jsem titanovou mobilní náhradu Actice C, je to úplná novinka. Po operaci jsem druhý den už fixační límec neměla a ve středu jsem byla propuštěna domů. Cítím se dobře. Vřele doporučuji Liberec, jsou tam všichni hodní a hlavně umějí.

Marcela
2x

Ahoj lidi, je tu velké množství příspěvků na téma krční páteř. Mě by zajímalo, jestli má někdo zkušenost s motolskou nemocnicí a jejím primářem Doc. Štulíkem. Mojí maminku čeká v srpnu operace právě tam. Budou jí měnit 3 obratle na krční páteři, pak za nějaký čas další 2 obratle a pak postupně ještě bederní páteř. Má zkrátka celou páteř v háji. Já bych jí i sebe hrozně ráda uklidnila nějakými zkušenostmi od Vás. Když jsme byli v Plzni na Lochotíně, tak tam mamince řekli, že jí to nezoperuje žádný doktor na světě. V Praze na Homolce zas obrátili a řekli, že je to operovatelný, ale že budou operovat, až když budou zasaženy kořenové nervy, či co. Nyní na poslední kontrole zase usoudili, že je na operaci optimální doba nyní. Tak nevím, co doktor, to názor, ale zajímá mě, jestli někdo z Vás, co sem píšete, máte zkušenosti s Doc. Štulíkem, s motolskou nemocnicí a s úspěšností takto závažných operací. Děkuji Vám moc.

aa
2x

Ahoj, mě tam budou oprovat také v srpnu krční páteř ( je mi 30), z lékařů jsem měla velmi dobrý pocit narozdíl od Homolky, kde mi odmítli udělat vyšetření rezonance, protože prý mají rezonanci pro lidi po operacích mozku a ne před operacema páteře. Docent Štulíka jsem viděla při sjednávání termína - normální člověk. Známí v Motole absolvoval několik operací páteře po nehodě a další ho čeká, je mu 34 a nemůže si Motol vynachválit - strašně se bojím - ale snad ti lékaři vědí co dělají. Koukněte na stránky - to jsou jejich stránky moc toho tam sice není, ale základní informace tam jsou- všichni lékaři mají bohatou studijní minulost a napsali spoustu publikací.

dáda

Dobrý den, jezdím Na Homolku již řadu let. Čekala jsem až nyní usoudili, že je vhodná doba na operaci krční páteře /bederní již má operovanou/, dnes je to týden co jsem po operaci a hodně si slibuji. Vzhledem k tomu že jsem již na neurochirurgii ležela několikrát, potkala jsem v nemocnici lidi z celých Čech a můžu jejich slovy potvrdit, že operují i to co jiní odmítají. Zatím jsem se nesetkala s negativni odezvou na lékaře Na Homolce ani v Motole.

Romana

Dobrý den, jsem po MR a nález zní "v T2 sekvencích zachycujeme v etáži C5-6 mediolaterální,levostrannou hernii disku,která podmiňuje sek.stenozu páteřního kanálu a impresi na ventrální ploše míchy. Mám neustálé bolesti hlavy , při delší chůzi mi otékají ruce, občas mě brní malíček na levé ruce.Prosím můžete mi někdo přiblížit, co to znamená?? Zhruba před 2 roky jsem byla na neurologii, tam mě poslali s krční páteří na magnety a masáže, po kterých mi bylo zle od žaludku.Poté jsem tam přestala chodit, protože jsem si připadala jako otravný simulant a zobu brufen a jiné dobroty jako lentilky. Obvodní lékař říkal, že se to řeší chirurgicky, na neurologii jdu s těmito výsledky až za 3 týdny Díky moc za odpověď.

john
1x

brufen "nezobat", je o nicem... / tady bych spise doporucil mast z marihuany, krasne uvolni svalstvo, ztlumi bolesti atd..../ dal bych na radu neurochirurgu, nejou "blbi" a mne osobne hodne pomohli... ono neurolog ma vysledky z ruznych vysetreni, ale..., neurochirurgove maji posledni slovo.... pokud vam neurochirurg doporuci operaci, tak se asi nemyli a vi o cem je rec...

píďa
3x

Ahoj,tak už mám také pár dní po operaci C5/6. Dostala jsem nějakou náhradu z hmoty ...nevím pořádně čeho, ale kov to není a doplnili to štěpem z kyčle. Chci ze zeptat - je normální,že krk 10 dní po operaci stále pobolívá a objevují se chvilkové bolesti -něco až jako lehká křeč v rukách - horní paže - a to samé v noze - akorát že v oblasti lýtka? Podle toho co jsem četla, tak někdo píše že ano a jiný že ne, podělte se se mnou prosím - a´t se zbatečně nebojím, že je něco špatně. Díky

Monika

Dobrý den. Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo voperovanou ( meziobratlovou ) krční umělou náhradu.... O jakou umělou náhradu se jedná...? Jak dlouho trvá léčení a jestli jsou nějaké zdravotní omezení. Děkuji za odpověď.

píďa
1x

Ahoj Moni, tak tu jsem dostala zrovna já před 3týdny je to z Polyetereterketonu a doplňuje se to kostním štěpem z kyčle, který v té náhradě doroste cca za 8 týdnů. cca 2-3 měsíce mám nosit krční límec a sundavám ho jen na higienu. Po 7 týdnech mám kontrolu - aby mi řekli jak to dorůstá, jestli můžu límec sundat nebo ještě nosit. neschopenka je cca ty 2 měsíce- ale když se cítíš dobře a sneseš límec, pustí tě dříve.Na límec jsem si zvykla a není tak nesnesitelný jak mi připadal první dny.a kupodivu bolest krku se po operaci vytratila. Mám sice nějaké problémy - ale ty jsou prý také částečně dané špatným držením těla a problémy s karpálem.

Monika:

Ahoj Píďo. Děkuji, že si se ozval. O něco málo jsem chytřejší..,chtěla jsem se zeptat jelikož jsem sportovně aktivní,... jestli budu mít nějaké omezení, zda nic nehrozí....např..posunutí té náhrady...atd. Děkuji Monča.

píďa

Dokud nosíš límec, měla by ses šetřit. pak by měla být rehabilitace - a pak bys neměla mít žádné omezení - vše by mělo být jako před problémy a operací

Jiří

Dobrý den. Prosím Vás , zeptám se : Tento druh operace , prý zachovává pohyblivost krku v plném rozsahu - je tomu tak i s odstupem času? Děkuji za odpověď : Žitník J. [email protected]

Rozas

Jsem po operaci krční páteře 4 měsíc....mám náhradní obratel z pánve a přístup byl řešený z předu. Před operací jsem byla prakticky bez bolestí, občas jsem padala, odumíraly ruce i nohy...dnes mám veliké bolesti rukou....nepadám...stále jsem s límcem....rehabilitace doktorka odmítla, že je brzy....moc se bojím, zda se to zlepší. Přála bych si, aby ty bolesti rukou souvisely s obnovou citlivosti...je to vůbec možné? Autem jezdit smím jen s límcem, jako spolujezdec....nepíšu...neza pnu knoflíček.....mám šanci?

Míša

Všechny Vás zdravím, je mi 24 a 11let se peru s krční páteří. V 98 jsem během týdne skončila v Motole po operaci krční páteře. Začalo to bolestmi hlavy a motáním (chodila jsem jak ožralá) ale já jsem nic nepociťovala. Původně bylo podezření na nádor, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Vzali mi půlku prvního obratle a kousek zadního mozečku. Do roka jsem se zotavila a zase žila celkem normální život. 99 po vyšetření MR lékaři našim řekli, že mám porušenou citlivost na chlad a horkou vodu a citlivost od kolen a loktů k prstům, že s tím se už nedá nic dělat a tak za 10 let se bude muset operace provést znovu. Do roku 06 byla pohodička, někdy bolesti hlavy a motala jsem se, ale to je tím, že mi vzali kousek mozečku (tam je centrum rovnováhy). Od listopadu 06 to bylo vše naprd. Bolesti hlavy bylo denodenní, motání hlavy, nauzea, zvracení. V Motole mi řekli, že už tam nemusím jezdit, prý mě nemusí sledovat ač jsem se viditelně zhoršovala. Skončila jsem v Boleslavi na kapačkách, které mi nepomohly. V lednu jsem se dostala do Střešovic, kde to na neurologii začali řešit a následovala neurochirurgická konzultace a dr. mi řekl, že mě operace nemine, ale že zatím je čas, že až nebudu moct polykat a dýchat, že mě odoperuje. V lednu 07 a 08 mi bylo řečeno to samé. V červnu 08 jsem byla v lázních v Bělohradě a tam jsem po třech týdnech ze vteřiny na vteřinu přestala chodit. Bylo mi zle od žaludku a měla jsem dvojité vidění. Sanita mě převezla do Střešovic. Udělali všemožné vyšetření a podle nich bylo vše v pořádku. Po třech týdnech jsem jakžtakš začala chodit a za pár dnů jsem dostala křeče do lové poloviny těla. Znovu vyšetření a uzavřeli to tak, že mi dali antidepresiva, chodil za mnou psycholog a psychiatr. Jeden dr. se tam o mě začal zajímat, dohodl mi konzultaci s primářem neurochirurgie, ale primář neurologie to stornovatl, že jsem mladá, že mi nic není. Tak si mě naši po 7týdnech vzali domů, sotva jsem chodila a měla křeče. V září jsem se dostala přes známí na Homolku a když mě dr. viděla vcházet do oeerdinace, tak se zděsila. Vezla jsem tam snímky z MR (za těch 7týdnů jsem na ní byla 5krát). Rovnou mě objednala hospitalizaci na neurologii kam jsem šla 14-17října a 30října jsem nastupovala na neurochirurgii na operaci. Na operaci jsem se doslova těšila. Ale po operaci to bylo peklo, skolabovala jsem jim, měla jsem nesnesitelné bolesti. Přestala jsem jim tam dýchat tak mě šouply na JIPKU, kde jsem byla na kyslíku pár dní. Po 5ýdnech jsem šla domů, do jizvy po vyndání stehů se mi dostal stafilokok, tak jsem 3týdny dostávala antibiotija. Domů jsem šla, a mohla jsem tancovat, neměla jsem žádné problémy. Závratě, bolesti hlavy, brnění končetin, prostě nic, Samo že jizva bolela a operační rána také. No a od dubna to začala vše nanovo, závratě, brnění končetin, tupé bolesti končetin (píchání pálení), tlačení v krku, špatné polykání, zhoršování chůze (motání a zakopávání). V červnu jsem byla na MR a zjistilo se že mi 2obratel znovu tlačí na míchu. Jo to mi sešroubovali 2a3 obratel a lebku spojily 2destičkama se 1obratlem. Tak řada vyšetření, která dopadla dobře, tak do operace zatím dr. nepůjde, ale mám dost bolesti, závratě atd. Nevydžím dlouho něco dělat. V říjnu jedu na neurologii tak jsem zvědavá, co mi dr. řekne, ale do další operace se mi nechce. A to mám ještě vyhřezlou bederku L5/S1 o 6mm. Takže mě čekají ještě pěkné věci. V březnu mi končí plný invalidní důchod,tak se modlím, aby mi ho nesebrali, jinak bych byla v koncích, pracovat jít nemohu. JSem 5 let v důchodu, půl roku jsem pracovala v reklamní agentuře a nezvládala jsem to. No snad Vy budete na tom lépe. Mějte se fajnově a páááá

rozas

Děvče zlaté....moc Vám držím palce. Jste statečná bojovnice....Bože, nevím co Vám napsat...opravdu Vám přeju hodně štěstí a alespoň trochu stabilní zdravotní stav...bez bolestí a výkyvů....

Míša

Děkuji moc, jste hodná. Já vlastně už při narození jsem bojovala usilovně o život, narodila jsem se ve 27týdnu a vážila 800g. Ale lékaři mě vypiplali a až ve 12 letech jsem začala mít problémy s páteří. Je to nemoc, která je celkem vzácná a lékaři o ní moc nevědí a nikde se o tom nedočtete. Takže já musím důvěřovat doktorům a být ráda, že chodím. Ač mám hodně zdravotní problémy. A vy máte také nějaké problémy? M.

Lenka

Ahojte všichni, můžete se se mnou podělit o zkušenosti, já jsem po operaci C6/7 20 dní, byla jsem ve fakultce v Ostravě, řekla bych zatím dobré, brnění ruky přestalo, nic mě nebolí, nemusím brát analgetika, ale nemůžu si zvyknout na límec, jak s tím spíte, s polštářem nebo bez? Na kontrolu jdu po 7 týdnech a mám problém, že z toho poflakování a sezení doma mě bolí bederní páteř, ale nevím, jestli ji můžu nějak posilovat nebo protahovat, nerada bych si nějak ublížila. Máte někdo stejné problémy? L.

Míša
1x

Ahoj Leni, včera jsem Ti odpovídala, ale nevím zda Ti to přišlo, protože to tu nevidím. Já jsem po operaci 10měsíců, bolesti mám stále ale to je na dlouhé povídání. S límce jsem i spala na malém polštářku. Také záleží jaký máš jestli měkoučký, tak s ním to jde, ale když je tvrdý tak s ním spát nejde. KDyby ses chtěla na něco zeptat, ráda Ti odpovím, aspoň si budu moct s někým popovídat, jsem doma, mám invalidní důchod tak se doma nudím. Zatím papá Míša

Mona

Ahoj, holky, jestli vám to nevadí, přidám se k vám na povídání.Já jsem po operaci 4 týdny. Na límec jsem si zvykla asi po 2 týdnech. Mám polštář - takový ten anatomicky tvarovaný - co je vyšší v místě kde leží krk a nižší v místěl kde je hlava. Docela je noc v pohodě - ale taky mi trvalo, než jsem si zvykla.Spíš mě trápí jiné problémy.pobolívají mě celé ruce a tupnou malíčky. Asi si zavolám do nemocnice a zeptám se raděj na to - kontrolu mám ještě za 3 týdny. Pa M.

Míša
1x

Ahoj Mony, kde Tě operovali? já mám také ten anatomický poštářek a nemohu si ho vynachválit. Já mám problémy se spaním už 10 měsíců, co jsem po operaci. Otáčím se s bolestma, takže nic moc. Jestli si budeš chtít pokecat, písni na mejla, budu ráda :-) zatím pááá

Lenka

Ahojte holky, já jsem to měla opačně, hned po operaci jsem hlásila, že mně zůstalo, že mi brní poslední články prostředníku a ukazováku, bylo mi řečeno, že se asi ještě nespojily drátky, a fakt prostředník asi po týdnu a ukazovák po dvou přestaly, ale určitě si zavolej, psala jsem si s jedním známým doktorem, který byl taky na operaci, že on to možná jako doktor nevnímá, ale mi chybí informace, že nás po dvou dnech pustí domů a terve pak tě napadají dotazy a kontrolu máš za 6 týdnů, tak mi říkal, volejte, pište meily, oni Vás musí informovat. Taky mě nenapadlo se zeptat, když mně to tlačilo do pravé ruky a ta od lopatky přes rameno bolela a brněla, jestli to má operací utnout jako mávnutím proutku a nebo to ještě může pobolívat. Anatomický polštář jsem taky dostala od rodičů, ale já jsem měla strach si na tu vyšší část lehnout, když mám ten límec, dneska jsem se vzbudila s otlačeným krkem, tak nevím, když si ráno myslím, že jsem našla vhodnou polohu, tak večer to nefunguje. Díky tomu jsem taková nevrlá, tak doufám, že to ještě rodina se mnou vydrží. Míšo, dneska ti napíšu, zajímá mě, proč máš takové bolesti. Zatím se mějte, L.

mony

Ahoj Leni. Z toho si nic nedělej - já jsem taky nevtlá -ale manžel je naštěstí flegmatik.Příští týden jdu na konrolu do nemocnice po 7týdnech od operace..Jsem zvědavá co mi řeknou. problémy mám stále - a ruce jsou horší než byly před operací. Navíc se mi objevuje i tupnutí od třísla do stehna - na té noze co mi brali štěp.Ten límec je pěkně protivný - mám z něj zapařený krkr - takže pořád jen mažu. Navíc mě občas podráždí jizvu a tak ačkoli už byla několikrát zahojená - objeví se mokvání a já desinfikuji.Rozlámaná jsem z toho límce snad celá - ale polštářem si myslím, že to není - spíš tím neforemným límcem.Jo, a to jsem si raděj volala do nemocnice, abych se zeptala na bolesti rukou a brnění - že je to horší než před operací a řekli mi , že tyto problémy uvádějí lidé ještě i rok po operaci - to kdybych věděla, tak jsem snad na to nešla. Doufám, že bude lépe. Měj se hezky M.

Lenka

Ahoj Mono / nevím, jestli Mono nebo Moni ), tak to opíšu, já už jsem se trochu zklidnila, taky jsem napsala doktorovi, co mě operoval a odepsal mi, v úterý budu mít 6 týdnů po operaci a minulé úterý mi napsal, že límec už můžu odkládat a brát si ho jen na další vycházky, tak se mi celkem ulevilo. Bolesti že se můžou v rámci léčení objevovat, ale u mě je to jen občasné píchnutí v ruce, takže nesrovnatelné co bylo po operaci, ale ten límec mě diví. Jaký máš, Schanzův? Já jsem se v něm teda nezapařila, s ránou taky žádné problémy, hojí se mi fajn, je fakt, že tím molitanem tam zasahuje ( mám ránu v pravé dolní části ), ale bez problémů. Taky jsem si hned v lékárně koupila druhý na výměnu, když ho třeba peru a ten je jinak tvarovaný, molitanový, s takovým vyvýšením dozadu, takže to měním, když třeba sedím u televize nebo když jdu do kuchyně, ten druhý mě tak více nutí mít zvednutou hlavu, tak jsem možná větrala :-) Určitě dej vědět, jak jsi dopadla na kontrole, já jdu 16.10., tak jsem zvědavá, jestli půjdu do práce nebo rehabilitace nebo co. Jestli chceš, tak mi napiš [email protected] z

Míša

a tady je můj mejl [email protected] páá a hezký den, sice bez sluníčka, ale hlavně že nesněží :-)

Zuza

Dobrý den, ráda bych se zeptala na jakekoliv infirmace a pocity suocisející s operaci C3 která probjehne v polovině října v UVN v praze. Dekuji moc za jakikoliv přizpěvek a přeji hezky den

Operace krční páteře

Ahoj Zuzi, můžu tykat? jestli chceš písni mi na mejla, já Ti odpovím na Tvé otázky. Byla jsem operována v Motole před 11 lety a před 10měsíci na HOmolce, protože UVN se k tomu postavila, tak že mi nic není, nasadily mi antidepresiva a pustili domů se silnýma křečema a sotva jsem chodila, takže s UVN mám špatné zkušenosti, ale věřím, že Ty tam dopadneš na výbornou a operace Ti pomůže. Jo mejl [email protected] Budu se těšit na Tvé psaní. Pa Míša

Dáda

Moc prosím, je zde někdo se zkušenostmi z prováděných operací v Ústí n.L., ? Mám termín 23.11. a dost se bojím:-((

ori
2x

zdravim,byl jsem na operaci v Ústí minulý rok.samotná operace trvala něco přes pět hodin/c3,c4,c5,c6/ operovanej jsem byl v pondělí a ve čtvrtek jsem šel domů.personál sestřičky i lékaři vynikající-jsou tam moc hodní,takže žádné obavy.vím že se ni to mluví když už to mám zy sebou ale opravdu jsou tam profíci tak žádné obavy

Janina
2x

Chtěla bych se zeptat, zda neměl náhodou někdo broblémy jako já. Už dva roky škobrtám o plosku levé nohy a podlamuje se mi levé koleno. V poslední době se to začalo dost zhoršovat. Občas se mi stane, že kdy sedím a pak vstanu, nemohu odlepit nohy od země.

Míša

Ahoj Jani, můžu tykat? já v červnu 08 přestala chodit, po opětovné chůzi mi začali zakopávat špičky a podlamovalo se mi pravé koleno. Operací se to vytratilo a od června 09 opět zakopávám. Určitě sis přečetla, že jsem byla v 98 a 08 na operaci krční páteře. Já vyhřez krční ploténky neměla, zadní mozeček mi utlačoval páteřní kanál. V červnu na MR bylo vidět, že mi obratel C2 tlačí na míchu a tlačí na týlní otvor prodloužené míchy. 27.10 jedu na HOmolku na kontrolu a čekám, že mě dr. pošle na další vyšetření, protože od srpna se to celkově opět zhoršilo. Od minulého týdne jsem se i třikrát dusila, naposledy dnes u zubaře, když mi čistila nerv, mám totiž ještě ke všemu zánět v nervu a bolí to jako čert, pomalu lezu až po zdi... snad se to brzy zklidní a nebudu muset znovu k zubařce, protože to by mi tu stoličku vytrhla i s nervem, že víc s tím už nejde dělat. A to mi je 24 a být bez "šestky" je docela síla. Kdyby ses ještě chtěla na něco zeptat, písni na mejla, je tu napsaný. pááá jo a chodíš s tím někam k lékaři?

Janina

Děkuji za odpověď. Tykat mi musíš. Chodím už dva roky na ortopedii a neurologii. Včera jsem na neurologii skončila. Připadala jsem si tam jak blbec. Poslala mne tam ortopedka. Dělala mi svalový test a zjistila úplnou parézu levé nohy, částečnou pravé nohy. Na neurologii mi doktor řekl ,abych mu zakopávání nahrála na video. Kontrola za 3 měsíce. Mám primární a sekundární spinální stenózu C4/5,C5/6 a C6/7, nález starý 2 roky, levostrannou foraminální herniaci do 8 mm s impresí kořene L4 foraminálně, spondylosu Th11Th12. Vzhledem k tomu, že škobrtám čím dál častěji, začínám být nervózní. Neslyšela jsi o autotrakčním lehátku?

Míša

Ahoj Jani, tak to je síla. Já mám zase na videu v telefonu nahrané, jak jsem se učila chodit a pak jsem dostala silné křeče do levé nohy a tak jsem byla přes měsíc, tři týdny jsem s tím ležela ve Střešovicích a když byl domluvený primář neurochirurgie, že se na mě přijde podívat, tak primář neurologie to stornoval a chtěl si mě tam nechat pro psychiatra, že mi prý není nic a není důvod zvát neurochirurga, přitom evidentně bylo něco skřípnuté v páteři. Naši si mě vzali domu a dostala jsem se až přes známé na Homolku. Odkud jsi a kam docházíš k lékařům? tak to jak píšeš, tak na to jsem snad i lépé... no o trakčním lehátku jsem slyšela, chodí na něj známá a moc si ho chválí. Já osobně bych z toho měla strach, tím že mám sešroubovanou páteř a spojenou s lebkou. A hlavně je to skoro rok (7.11) a stále mám dost velké bolesti, takže si nerisknu něco co mi nedoporučil lékař. Ale to nemyslím ve špatném. Slyšela jsem že je to dobrá věc. Jdu se obléknout a uklidit, má mi přijít známá kolem deváté hodiny. Zatím pááá

romana

ahojky jsem ráda že jsem našla tyto stranky ja jdu 14.10. na operaci krční páteře na homolku operáter mudr.chrobok mám velice dobrý pocit z této nemocnice vlídné jednání vše vysvětlili ale koukám že bolesti mohou přetrvávat tak uvidíme rehabilitovat mám začít až po 6týdnech po operaci pujdu na malvazínky prosím máte někdo s tímto zařízením zkušenost i já se trochu všeho bojím

MÍŠA
1x

Ahoj Romčo, také jsem byla před rokem operována na Homolce dr. Chrobokem, je to vinikající operatér, ještě mě čeká další operace, v pořadí třetí. Já tam jedu 27.10 na kontrolu na neurologii u Chroboka jsem byla 8.7 a řekl, že se zatím do operace pouštět nebude, že mi EMG dopadlo dobře, přestože mi C2 tlačí na míchu. Od toho července se dost změnilo k horšímu, tak uvidím co mi dr. na neurologii řekne. Neměj z toho strach, bude to v pohodě. To já mám z toho nervy na pochodu, protože mě čeká třetí zásah, do té samé oblasti, a bojím se aby to nebylo ještě horší. Kdyby jsi chtěla, můžeš mi písnout na mejla, [email protected] a můžu Ti poradit kdyby jsi něco potřebovala. Já na malvazinkách nebyla, ale slyšela jsem že je to tam dobré, byla tam známá po operaci bederní páteře a moc si to tam chválila. Pááá Míša jo a odkud jsi?

romana

ahoj míšo já jsem z neratovic tak koukám že to nemáš jednoduchý asi ti není žádná prča já jen doufám že se budu moc vrátit brzo do práce pracuji jako kadeřnice mám svuj salonek a jsem od srpna doma je to hrozná nuda nejsem zvyklá marodut takže je to pro mne dost těžké sedět doma a nic nedělat protože mě brbí ruka motá se ni hlava a jsou dny kdy nemohu ani jít ven sama jediná moje radost je muj pes mám zlatého retrívra jmenuje se jesika a je to fakt zlatíčko dcera už je z domu a přítel ráno vypadne do práce a vrací se v pět hodin tak jsem ráda za tyto ztránky člověk si má aspon s kým pokecat ted jsem ke všemu nastydla tak piju bylinky a je to lepší mám strach aby mě nakonec neposlali domu a nedali mi nový termín to bych už asi zcvokla chtěla jsem se tě zeptat jak jsi fungovala když tě pustili domu moji rodiče chtějí abych po operaci šla na týden k nim aby se mohli o mne starat když jsem celý den sama nevíme jak budu vypadat

Míša

Ahoj Romčo, můžu tykat? já z Mladé Boleslavi. No popravdě jsem fungovat nemohla, v nemocnici se celých 5 týdnů o mě starali, vlastně 4 týden jsem jen čekala na operaci. Dávali mi léky na tlumení bolesti, takže to celkem šlo. Když jsem se vrátila domů, léky jsem přestala brát a kruté bolesti začali, ale já jsem měla dost těžký zákrok, operovali zadem a vše tam rozřezali, takže to hojení bylo dost bolestivé. Hlavně jsem se sama nevysprchovala, neobudla, pomalu neoblékla. Mám lebku spojenou s půlkou prvního obratle 2titanovýma destičkama a druhý obratel se třetím 3titanovými šrouby, takž Chrobok se na mě vyřádil :-)) no a znovu C2 mi tlačí na míchu. Ale to je vše tou mou vrozenou nemocí... už ve 12letech jsem byla na první operaci. Ale věřím a jsem si jistá, že Ty to budeš mít v pohodě. Klidně bych k těm rodičům šla, jestli jsi celý den sama doma. Měj se krásně, jdu si umýt hlavu a upéct jablečný koláč. M.

Míša

Ahoj Romčo, držím Ti moc palečky ať vše proběhne bez komplikací a velkých bolestí a brzy jsi doma. Pa Míša

mlian 67

ahoj ,všem co se povedlo jak to píštete,je mi 42 let v květnu 2004 do mě zezadu va velké rychlosti narazilo jiné auto.Odté doby je můj život trpění jen a nesnesitelné bolesti.Žiju jen už skoro v posteli.Odkrční páteře mě začlo šíleně také bolet rameno.hlava a už začíná i druhá strana.5LET JEZDÍM DO AMBULANCE BOLESTI

neon07

Hezký den všem,více než před pěti lety do mne při jízdě vrazilo jiné vozidlo zezadu.Od té doby nežiji,ale jen nesmírně trpím.Od krční páteře mě bolí i šíleně rameno/ruka/ hlava -migrény neustálá 24h bolest,nespavost .Už se šíří do druhé strany,slábnu mám strach z ochrnutí .PĚT let jezdím do ambulance bolesti.Zatím úplně bez úspěšně. Jsem ve 42 letech v plném invalidním důchodu(8,5tis) dvojí živoření.Dnes jsem, ale četl ,že operace se provádějí.Okamžitě jsem volal a domluvil se, po vyšetření možná operaci schválí.Můžete mi někdo říci jaké jste měli potíže předtím ,z čeho a jak dlouho jste trpěli.Já už jsem ztratil chuť k životu. Prosím pěkně o příspěvky,kde myslíte, že se na tyto operace jsou nejlepší a případně i na mail [email protected] SPORZRAVEM velmi neštastní milan

Jarka
2x

Dobrý den, chtěla bych poprosit moc o radu, zda má někdo podobné problémy jako já - už jsem opravdu zoufalá. Asi 5 let mám problémy s krční páteří, ale přesně před rokem, jsem měla neuvěřitelné bolesti - úplně stuhlou páteř, bolest vystřelující do levé ruky a mrtvění ukazováčku. Po útrapách v nemocnici, kapačky, léky atd. akutní bolesti ustoupily. Mám levostrannou hernii disku C6/7 4,8mm, C5/6 2mm a EMG prokazuje subakutní radikulopatii C7 vlevo - tolik odborná zpráva. Můj stav je t.č. stabilizovaný a nemám akutní bolesti - ovšem jen díky tomu, že v podstatě téměř vůbec nic fyzicky nedělám, a když, tak jen velmi opatrně. Je mi 40let a v podstatě mám velmi omezený život. Na bolesti zad - jako taokvých - jsem zvyklá (mám vyhřezlé ploténky i v bederní páteři), co mě ale nejvíc ze všeho trapí, je mrtvění a tupost ukazováčku levé ruky. Kdo zažil, ví o čem mluvím. Je to obtěžující a omezuje to při jakékoliv činnosti. Doktoři nejsou schopni, nebo nechtějí říct, zda operace pomůže v tom, že ten ukozačováček se tzv. "probere" a začne normálně fungovat. Mám obavy, aby to nebylo po operaci ještě horší.Poraďte mi někdo prosím, zda máte někdo nějakou zkušenost. Děkuji

Míša

Zdravím Vás Jarko, stejné problémy jako Vy nemám. Jem po dvou operacích krční páteře, první byla v roce 98 a ta mi prý zachránila život, od vozíčku. Druhá byla loni v listopadu, přičemž v červnu jsem přestala na 3týdny chodit a pak byla 2 měsíce v silných křečích do levé nohy. Střešovice to zametli pod koberec (tehdejší primář neurologie) a přez známé jsem se dostala na Homolku, kde mě během měsíce odoperovali. Do dubna bylo vše v naprostém pořádku a od dubna se to vše vrací a přibývají obtíže, jelikož mi C2 tlačí na míchu (zatím jen na míchu, v listopadu než tam uvolnili tlak, tak to tlačilo i na malý mozeček-centrum rovnováhy). Mám tupé bolesti od loktlů a kolen do prstů (do určité části), brní ruce nohy a obličej, špatně se mi polyká, dýchá a často se ošklivě dusím, špičky u nohou mi často zakopávají, motá se mi skoro pořád hlava a od srpna mám skoro denně bolesti hlavy a někdy je mi na zvracení. 27 jedu na neurologii na kontrolu a čekám, že mě dr. pošle asi na další vyšetření, protože takhle to nejde. Koukám že jsem se hodně rozepsala. Odkud jste? a kde vás léčí? držím Vám palce, aby se to vyřešilo, a kdyžby jste si chtěla popovídat, tak klidně písněte na můj mejl. [email protected]

milan
1x

dobrý den ,žiji v neuvěřřitelných bolsetech 5,5roku a taktéž jsem se zde dočetl možnosti operace ne neurohirurgigkém odd.Můj život pomalu strásí smysl a návh lékaře na další průběh léčení nikde,JAK se tam DOSTAT OPRAVDU NEVÍM lékař mi píše opiáty a to je vše.DENĚ SE MODLÍM NAD SMILOVÁNÍM ,ABY BOLEST ZAČALA USTUPOVAT nebo SE MI OZVAL NĚJAKÝ LÉKAŘ NEURO CHIRURGIE ŽE MI PROVEDOU PEFEKTNÍ VYŠETŘENÍ,NEBÍVAJ PRÝ VEKLÉ NÁLEZY ANI JÁ TENKTÁT NEMĚL,dnes mom oteklou krční páteř a bouli na hrudníku z niřeho nic trochu bolavou,PRÝ TO NIC NENÍ.jde mi to do bedeni páteře a nohou mám straxh s ochrnutí,levá ruka už moc nefunguje a bolesti se nedají popsat milan nede to napsat přečíst

romana

ahojky tak operace se odložila na 9.11. nebot jsem měla rýmu a nechtěli mne uspat takže čenání znovu probíhá ach jo

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce