Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
David

Diky za odpověď,momentalně žádné obtíže už asi měsíc ale je to prostě nárazové, tlak na hrazi pocit sevřeného zadku,vždy zhoršení po sexu nebo prostě po ejakulaci ale vždy nejotravnější ten tlak a ta sevřenost,jinak mě fakt i na ten tlak a sevřenost pomaha trochu hemogel nevim proč ale něják to uleví,protože to zase používam na to protože mám dlouho už fisuru v konečníku ono asi více faktoru v tomhle,každopádně urolog o tom eště neví nechal jsem si to vyžádat u obvoďačky s tou je navštěstí domluva a že se to zkusí přeléčit antibiotiky na cca 9 dní dvě krabičky po 8h Augmentin 9g tak uvidím no,někdy v březnu jdu na urologii tak mu to řeknu naposled mě napsal ten tamurox na 3 měsíce ale nebral jsem to a obtíže to přešlo vesměs samo tak nevím a někdy to dělalo tak že jsem tlak neměl nic vše v pořádku pak sed nebo ejakulace a zase hned po tom tlak a sevřenost,fakt zvlaštní

PAT

OK rozumím.No ten Hemagel to teda nechápu jak se ti muže zdát že pomáhá to má uplně jiný učinky ale duležitý že ti to pomuže.Jinač máš klasický příznaky prostatitidy / zánětu prostaty.Klasika horší stav lepší stav prostě pořád dokola třeba budeš mít klid i 2 roky a najednou se to zase přípomene.To že problémy nastávají po ejakulaci má logiku.Při výronu semene se v pánevním dnu odehrává nepředstavitelný proces vztahů svalů,svěračů,pohybů,překrvení atd...A protože to tam dole nemáme v pořádku pak se objevují ruzné problémy.Samozřejmě u každého jinak.Proč to tak je mi neodpovedel ani žádný urolog.Jedenj mi řekl že zánet prostaty je pro ně "horbeček" Jinač co tam máš přesně za bakterii veš speramtu ? mužeš se podívat do zprávy ?

HONZA

Ahoj, zcela souhlasím s PATem. Zrovna jsem přijel od svého urologa. Jsem 18 dní po ATB. Provedena kultivace ejakulátu a zcela negativní - jak primokultivace, tak i po pomnožení. Pokud má člověk bakteriální zánět prostaty, tak takový výsledek je jako spása. JENŽE. Výsledek krásný, ale bolesti mám v levé části prostaty směrem k levému stehnu a hlavně nepřetržité bolesti levý, pravý podbříšek. Tak a co s tím? Doktor neví a žene mě na neurologii. Takže i čistá kultivace vůbec nic neznamená. Nejdůležitější je jak se cítíte. Nic více.

Matej
2x

Problém s prostatou je veľké svinstvo, bojoval som s tým dlho a pomohlo mi až keď som sa dostal na americké fóra, kde som si písal s jedným terapeutom z Ameriky. Drvivá väčšina nebakteriálnych prostatitíd je spôsobená svalmi a nervami. Telo zažije šok (u mňa to bola infekcia močových ciest) a svaly sa stiahnu a tlačia na nervy, čo spôsobuje problémy ... navštívil som kliniku v Bratislave, kde je terapia panvového dna, síce nie je ako v Amerike, no lepšie ako drátom do oka ... Cvičenie a suplementy boli pre mňa jediná cesta z tohoto pekla. Používal som suplementy : magnézium ktoré pomáha svalom sa uvoľniť, probiotiká na lepšiu imunitu, quercetim a saw palmetto, neviem ako fungujú ale pomohli. Dosť mi aj pomohli nahrievané vankúše, jeden som si dal pod riť, hlavne medzi oblasť medzi penisom a analom a druhý na brucho. Po 3 mesiacoch cvičenia obrovské zmeny, takmer žiadne príznaky.

Matej

Inak, ešte jedna vec mi napadla, ako poslednú vec na skúšku som premýšľal nad terapiou rázovými vlnami, pozeral som aj štúdie a má to veľmi dobrú efektivitu, dajte si do google : liečba chronickej prostatitídy rázovou vlnou ESWT ... veľmi veľa ľuďom to pomohlo, hlavne v zahraničí, u nás toto ešte len začína a nie je to ešte populárne. Na Slovensku to robia v Bratislave a v Źiline čo viem.

Jirka Ka

Rázovou vlnu dělají i v Praze v Androgeosu, nabízelí mi jí, ale bojím se zhoršení, může to stav i zhoršit, ale je pravda, že dost lidem se to zlepšilo a u někoho to zůstalo stejné. Je to trochu risk.

PAT

Dobrá informace.Je to jak píšeš.Hodně lidí mělo bakteriální zánět.Bakterie zmizela vyšetření jsou bez nálezu ale zůstávají problémy dál.To značí na spazmy v pánevním dnu a poškození nervů. Chci se zeptat ted už jsi uplně bez problému ? Jak dlouho a co konkrétně jsi měl za problémy ? A co jsi cvičil za cviky na UVOLNĚNÍ ! pánevního dna ?.Protože jsou cviky na ZPEVNĚNÍ ! to je špatně to nepotřebujeme a lidi si to pletou a cvičí na zpevnění dna a to ještě zhoršuje. díky

MATEJ
1x

Ahoj, ak chceš mi napíš na mail a pošlem ti celý popis čo som presne robil aby som sa z toho dostal, väčšinu čo som mal na tej terapii je aj na YouTube ... Aktuálne som úplne bez bolestí a sem tam sa mi stane že sa v noci zobudím a musím ísť na wc, inak nič. [email protected]

Vašek

ahoj můžeš mi cviky poslat taky na mail [email protected] díky V.

David

Hele přesně nevim jak se odborně nazívá ta bakterie ale prý žije ve střevech nevim jak se mě dostala do spermatu,jinak ja tyhle vsechny problemy nam od dlouho nelecenych chlamydii takze to sedi vysledky negativni problemy porad i to jak pises 2roky klid presne akorat jsem mnel 3 roky klid a najednou na jare bum a zase v tom litam

David

Zas vse neni chlamydie,strujce mojich veskerych potizi zajiste byli chlamydie ktere jsem prodelal a verim tomu ze ty potvory muzou prezit ale tohle me nasly nejakou jinou bakterii ktera zije ve strevech to me rekla doktorka chlam.negaticni

Matej

Inak, tá baktéria v prostate z čriev býva často ako bakteriálna prostatitída, ono to nemusí byť ani že si mal análny styk s niekým, stačí ak si mal pár rokov dozadu sexuálny styk so ženou ktorá sa napr neumyla pred sexom, mala už baktériu dávno vo vagíne(hygienou), nechtiac si prešiel penisom cez konečník. Po sexuálnom styku sa treba vždy vymočiť aby baktérie z vagíny a okolia konečníku sa vyplavili. Ak máš bakteriálny zápal, viem ti dať rady ako pomôcť liečbe a urýchliť proces liečby. 1. Každé ráno a večer horúca vaňa aspoň na 30 minút, potom masturbácia(v ejakuláte pôjdu von aj baktérie, prostata sa uvoľní a lepší prienik antibiotík) 2. Zinok : zinok pôsobí ako prírodne antibiotikum, má veľmí dobrý prienik do prostaty 3. probiotika na zlepšenie imunity 4. nahrievacie vankúšiky na noc aby sa lepšie prostata prekrvovala

HONZA

Ahoj, tak u mě se můj stav začíná výrazně zhoršovat. Mám už hodně citelné bolesti v obou podbříškách v noci i prostřední podbříšek a cítím, že se mi začíná hodně svírat pánevní dno. Vše pak rezonuje kolem prostaty nalevo od levého stahna. Dnes po masturbaci vizuelně žluté sperma. Přesto negativní kultivace. To není možné, ale je to tak. Udělám si další včetně moči. Jsem z toho hodně špatný a co bude dál fakt nevím. Mám různé bylinné preparáty, ale defakto nic nezabírá. Mám teďka před sebou lumbální punkci. Sice jsem původně myslel, že je to blbost, ale možná není. Prý to dokáže odhalit i nebakteriální záněty. Tak jsem na to zvědav. Jdu na to v úterý.

Vašek

držím palce

anonym

(N)

HONZA

Ahoj, tak jsem byl na lumbální punkci. A zkolaboval jsem při zasouvání jehly mezi obratle. Nejednou jsem cítil obrovskou bolest do hlavy, rozmazalo se mi vidění a konec. Pak už jen jak mě křísí sestřičky. To se prý nestalo za posledních 8 let. Budeme to opakovat za 14 dní. Jde o to, že když jehla jde průchodem může narazit na nerv nebo nějaké spojení s mozkem. No a to se asi stalo a defakto mě to vypnulo. Takže dnešek skončil neúspěchem.

Marek

Zdravím pánové, jsem rád, že jsem narazil na toto téma. Sám se s podobnými symptomy potýkám už pár let. Budu rád, když někdo odpoví, jestli to má nějak podobně a jestli mu případně něco pomohlo. Nejvíc mě trápí "bolest/křeč" na hrázi, když začínám masturbovat. Jakmile se vzruším a dole to začne "pulzovat", tak s každým tím pulzem to tam zároveň i nepříjemně zabolí. Toto trvá vždy tak minutu maximálně, než to uplně vymizí a můžu masturbovat dál naprosto bez bolesti včetně orgasmu. Křeč do hráze dostávám i když skočím z větší výšky nebo když se něčeho opravdu leknu... nemůžu se tedy rozhodnout, jestli to má fyzickou nebo psychickou příčinu. Jinak mám taky už dlouholeté problémy s pálením při močení (ale pouze po ejakulaci a po ránu), pokud přes den dost piju, močím naprosto bez problému. Má někdo něco podobného? jde mi hlavně o tu masturbaci a sexuální život.. na to močení už jsem si nějak zvykl. U doktorů vše OK...

Jirka Ka

Čau, zajímalo by mě jakou hodnotu PSA si měl v době, když se to náhodně zjistilo, jak říkáš. Taky prosím doplň kolik ti je let, to má vliv na PSA také. Dá se říct, že jsi měl to štěstí, že tvůj zánět prostaty byl asymptomatický, což docela často bývá, ale můžu potvrdit, že jakákoliv mechanická iritace prostaty natož biopsie prostaty, mají pro prostatu, která je v zánětu, dost negativní dopady. I obyčejné časté vyšetření prostaty per rectum není pro prostatu dobrý, to případně dělat až ve chvíli, kdy je prostata zaléčená. Já zažil od jedný dementní doktorky strašně hrubě provedenou masáž prostaty a ta mi tenkrát stav neskutečně zhoršila. Jinak já mám PSA zhruba od už 3 roky okolo hodnoty 2. Nejvíc jsem měl 2,3...to bylo úplně na začátku v květnu 2019 a nejméně jsem měl asi 1,75....dle doktorka Heráčka a myslím si to i já, hodnota PSA už nikdy neklesne do normy, může se o pár jednotek snížit, když se prostatě bude dařit o něco lépe, ale spíše se bude pohybovat plus mínus okolo stejné hodnoty a je potřeba dát pozor na prostatu aby se nezvyšovalo. Jinak moje příčina byla nákaza uropatogenními bakteriemi při nechráněným sexu od holky.

PAT
1x

PSA není pro záněty prostaty a chronické pánevní bolesti kterých je 90 % vubec žádná vypovídající hodnota.Já mám špičkový PSA jak chlapeček který se před hodinou narodil a prostatický problémy mám obrovský.Mám kamaráda co má PSA vysoký a dodnes neví co je to prostata a potíže s ní. Hodnota PSA je opravdu jen první orientační krok při podezření na rakovinu prostaty.Hodnotit podle toho míru zánětu je nesmysl.A že to plácnul nějakej urolog na to už bych vůbec nebral zřetel.Všichni tu víme co jsme navštivili "tisíce" urologů že tahle nemoc je pro ně hrobeček a každý říká něco jiného.A hlavně pořádně neví co a jak,Jeden napíše že je to od zad,další má jako důvod psychiku,třetí že se moc pozorujeme...prostě tragedie Jinač knížku odkaz co jsem dal Honza jsem přečetl celou.Borec co jí napsal měl PSA 126 a už mu chystali funus...dnes je zdráv a PSA má nomální jako všichni ostaní.Jen přírodní lečbou

HONZA

Ahoj, souhlasím s PATem ohledně PSA. Je dobré si jej hlídat, ale je to hlavně o markeru rakoviny prostaty. Nic více. Pokud člověk má vyšší PSA, má zánět prostaty a nemá bolesti vůbec bych to neřešil. Jde o to, že vyšší hodnotu PSA, ale stejnou hodnotu může mít do konce života. Já jsem na tom tak, že mám sice PSA v normě, ale mám bolesti každý den. Řešil bych PSA, kdyby začalo razantně růst. A ano kniha je popis chlapa co měl PSA 126, což je teda masakr, dnes je vyléčený, dokonce přírodní cestou a je zdraví. Takže PSA sledovat, ale nedělat velké závěry. Jeden urolog mi řekl, že nejdůležitější je jak se cítíte. Nic více. Když máte např: čisté kultivace, PSA v normě ale bolesti jako kráva, tak asi není něco v pořádku. Ale nato je už naše medicína krátká.

anonym
2x

Léčit chlamydie, píšu to deset let, nenašel jsem ani jednoho léčitele ktery je přiznal a o doktorech hamba mluvit !!!

PAT
1x

Ach ty Vaše chlamydie opět výkřik do tmy....Aspon napiště jaké chlamydie je jich několik ? A co tedy poradíte když žádné chlamydie v pečlivých laboratorních odběrech a testech nejsou nalezeny i opakované !! Co poradíte ? Zase chlamydie ? Schovaný někde v kapse ...nebo za ušima ? Co radíte co léčit ?

anonym
1x

Je mi 75 let a léčím se od dětství a prošel jsem spoustu nemocí a strávil roky po špitálech, viděěl jsem vedle sebe umírat lidi, obvodní doktor mi řekl po pozitivním testu, jestli ještě jednou přijdeš, půjdeš ke cvokaři, koupil jsem si léky a tinktury a na netu našel léčbu, ale CPN se dá jen zaléčit, hlavní potíže působí CPN a CTR, víc nebudu psát! P. S. s CPN se dítě narodí a nemoci působené chlamydií se dědí .

PAT
1x

Chápu jasně přeju hlavně zdravíčko.Ale tady je diskuze o zánětu prostaty..Vy máte zánět prostaty zpusobený chlamydií Pneu ? a tedy problémy jako tady všichni co píší ?

anonym

Léčit hlavně CPN a CTR , podle množství namnožení to potřebuje délku léčby a podporu imunitního systému, hlavně alternativně !

Marek KE

Ja som mal akútnu prostatitidu 3x z toho 2x mi prešla do chronickej a to som bol fakt zúfali. Nasadil som 2x denne cesnak po pretlačení nechať oxidovat 20 minút pridať na drobno posekanú petržlenovú vňať. V kapslíach som užíval Senovku Grécku, NAC, vitamín C. A nosil som ladvinovy pás z Merino vlny. Všetko nájdené informácie na zahraničných forach. Cca po 4 týždňoch sa mi výrazne uľavilo po ďalších 4 som bol úplne fit. Je to beh na dlhú trať. Držím palce, je to choroba ktorá človeku berie energiu, neustále bolesti krížov, hnačky atď..

Jirka Ka

V pořádku to určitě Honzo není, jenže jak jsem ti říkal, ty nemáš dle mého názoru zánět prostaty, ale problém jinde. Bolesti pochopitelně máš, ale u tebe je pravděpodobný syndrom chronické pánevní bolesti případně jak si sám říkal, nějaká dysfunkce svalů pánevního dna. Za mě ten kdo má vyšší psa než je norma, má zánět prostaty a nemá bolesti, jak píšeš, tak tento člověk by to naopak měl řešit velice rychle, aby mu zánět prostaty časem nepřešel do symptomatického. Ale samozřejmě při řešení tohoto zánětu je třeba se zatvrdit u urologů a za žádnou cenu si nenechat dělat žádná invazivní vyšetření do prostaty, tak jako se to stalo Romanovi, který zde psal protože to právě může stav prostaty zhoršit a z asymptomatického zánětu prostaty se stane symptomatický. Já jsem přesvědčen o tom, že PSA slouží velmi dobře jako ukazatel míry zánětu prostaty, ale opravdu zánětu prostaty jako takové, u toho, kdo má syndrom chronické pánevní bolesti, klidně PSA může být nízké a tam těch příčin vzniku může být více. Zatímco ten kdo má vyšší nebo vysoké PSA, tam většinou na začátku je vždy infekce močových cest případně i zánět nadvarlete, tedy prokazatelná infekce některým z uropatogenů. Mně opravdu Heráček tvrdil, že ten kdo má PSA nízké, nemůže mít zánět prostaty jako takový, ale že samozřejmě může mít jiné potíže, buď infekci jinde, močová trubice nebo močových měchýř, případně nějakou anomálii na hrdle močového měchýře atd., ale ne klasický infekční zánět vyloženě prostaty

PAT

Jiřiku. Honza Samozřejmě zánět prostay k tomu všemu má..Pokud při vyšetření per rectum cítí na prostatě bolest je tam zánět.Zda je bakteriální nebo ne to už je vedlejší.Plus má k tomu chronické pánevní bolesti.Prostě smůla.

HONZA

Ahoj, díky za příspěvky. Jak to se mnou je, že minulý rok jsem měl prokazatelné bakterie v kultivacích, nasadili se ATB a až po 12-náctých ATB jsem se z toho dostal. Na 10-set měsíců. Během té doby jsem několikrát si dělat kultivace a buď tam byly nevýznamné bakterie nebo žádné. Ale byl jsem bez bolestí. Když se mi to vrátilo a tu bolest mohu charakterizovat tak, jako by Vám trhali zubní nerv bez umrtvení. Takhle jsem to měl skoro 14 dní - takovouto bolest a zároveň mi opět otékal šourek. ATB byla nasazena na 5 týdnů a řekl bych, že zánět nebo problém potlačily. Nicméně bolesti zůstaly hlavně v celém podbříšku. Nyní jsou kultivace čisté, bolesti přetrvávají. A ano jeví se to tak, že nyní mám spíše syndrom chronické pánevní bolesti. Snažím se o cvičení na pánevní dno - cítím mírné zlepšení v řádu jednotek procent. A zároveň se mi lépe chodí na velkou. Myslím, že tohle má i PAT. Tohle je opravdu lepší - než jen zácpy. Příští týden jdu k doc. Urbanovi a pokud si prosahá prostatu hlavně na levé straně a bude to bolestivé je tam zánět. To je jasné. Když jsem byl naprosto bez bolestí per rektum mě nikde nebolelo. I doc Urban mi potvrdil, že takto by to mělo být, když "není zánět" nebo není žádný akutní zánět. Spíše se myslím, že zánět mám nyní v lehčí formě než třeba před rokem - je velmi pravděpodobné, že je chronicky zapouzdřený a je jen otázkou času, kdy zase udeří. Takže si myslím, že nyní mám chronický nebakteriální zánět spojený se syndromem chronické pánevní bolesti, která u mě dominuje hlavně na levé straně od prostaty směrem k levému stehnu. PSA si schválně nechám znovu změřit. Nejhorší na této nemoci jsou bolesti, ale to všichni víme.

HONZA

Ahoj, tak PSA mám 0,46. Je o 0,2 horší než jsem měl v létě, než se mi to vrátilo, kdy jsem měl 0,26. Nicméně PSA hlavně souvisí s rakovinou prostaty, takže zatím je to v normě.

HONZA

Ahoj, ještě jeden důležitý poznatek, který mám. Je barva spermatu. Když jsem měl loňi zánět pak barva ejakulátu byla žlutá - takový žlutý plivanec. Když jsem se toho zbavil, tak barva byla spíše jako slonovinová kost a nyní když se to vrátilo barva ejakulátu je opět žlutá. Sice chápu, že se může lehce "obarvit" průchodem přes močovou trubici, ale vím, že to není správně. Správná barva je bílá nebo jako slonovinová kost. Né žlutá. Proto z toho usuzuji taktéž na zánět, byť není prokázaný bakteriemi.

David

Tak já už mám cca měsíc zase pokoj,až tedka jak se mi zase zhoršila ta fisura v konečníků cítim lehkou souvislost s močením asi jak to tam pne tak i ten pocit sevření v konečníku,jinak jak už jsem psal mám přeléčené chlamydie a mam obdobne potize jako vy proste chronicka prostatitida tedka v březnu jsu na kontrolu na urologii zkusim se s panem doktorem pobavit jestli je mozna spojistost s tou nekonecnou fisurou ale zrovna na chirurgickej zakrok se mi moc nechce to me rekl na proktologii ze by se to mohl zhojit ze to nevypada chronicky jenze mam vzdy dva mesice pokoj a pak me to zase treba rupne tak nevim trochu jsem odbocil ale asi to s tim muze taky souvyset uz fakt clovek hleda od ceho to je a s cim se to zhorsuje

Hanka

Než jsem dočetla až sem, určila jsem většině z vás diagnózu: pudendalni neuralgie. Trpím tímto onemocněním 4 roky a stalo se po intenzivní jízdě na rotopedu. Příznaky stejné co popisujete, a to nemám prostatu. Stále sháním pomoc, absolvovala jsem dvě operace neurolyzy pudendalniho nervu. Nyní čekám na opich nervu botoxem....někomu pomáhá. Lituji vás, je to peklo.

PAT

Tak vítejte v našem smutném pánském klubu...Je mi to líto.Mohu se zeptat co máte za příznaky a bolesti a kde ? Ženské pohlavní ustrojí je samozřejmě jiné ale máte třeba i problémy s močením? Protože u jakéhokoliv problému v pánvi se jedná o utlak nečeho.Nebo máte jen bolesti?

Hanka
1x

"Jen" bolesti, záleží na tom, kde se útlak nachází.U mne zadní větev PN ve výstupu z Alcock kanál. Nicméně MGR nezobrazí, odborníci odhadují podle místa bolesti. Zdravím

Hana

Dobrý den Hanko, také mám pudendalní neuralgii, hrozné, těžko snesitelné bolesti.Take čekám na botox a asi elektromodulaci, v Praze, ale všechno strašně dlouho trvá.Ulevi Vám alespoň trošku něco?

Ha ka

Dobrý den Hano,můžete mi dát vědět, jak je vám nyní v souvislosti s pudendalni neuralgií?

Katerina
1x

Dobrý den, moje mamka má tuto dg také. Jak píšete, je to peklo. Chtěla jsem se zeptat, zda ten opich botoxem zabral? Moc děkuji.

Hanka

Pravděpodobně trochu zabralo, ale stále víceméně nesnesitelné...

HONZA
1x

Ahoj, tak jsem byl u doc. Urbana, popsal jsem mu mé příznaky a to hlavně: bolesti v obou podbříškách - hlavně ráno a pozdě večer. Nejvíce při sezení. Hnedka jak tady psala Hanka řekl, že by to mohlo být útlakem pudendálního nervu v Alccově kanále. A co se nestalo. Vyšetřil mě per rectum a po 3 měsících co s tím bojuji jsem měl prostatu BEZBOLESTNOU i v Alccocově kanále, kde je nervus pudendus - pudendální nerv. Za sebe říkám, že je to skvělé, že to bylo bezbolestné, ale problémy s bolestí v podbříškách přetrvávají.. Doc. Urban říkal, že jedině jestli časem se to nezlepší, ale obstřik pudendálního nervu mi zatím nedoporučuje. Jenom ještě pro Hanku a ostatní, kromě doc. Urbana se se na pudendální neuromodulaci specializuje prof. mudr. Jaromír Mašata csc v Praze. No ale co bude se mnou dále to fakt nevím. Jak se zbavit bolestí v podbříšku opravdu nevím co s tím dál.

Hanka

Prof. Mašata mě operoval neurolýzou, nicméně problém přetrvává. Pravděpodobně spasmus svalů pánevního dna a ty tlačili na nerv. Spasmy řešit asi dlouhodobý proces, nejlépe u odborníka fyzio. V podbřišku by to mohlo taky pomoct, jen tipuji. Jen pro všechny povzdech: asi není dobře tělo přetrénovat, u chlapů snad ale tolik nehrozí. Bylo mi na několika místech řečeno, že cyklistika jen z domova do hospody a zpátky. Kupodivu, že těchto neuralgií není víc.... Zdravím

HONZA
1x

Ahoj Hanko, ještě k těm spasmům. Měl jsem příšerné spasmy v pánevním dnu s promítnutím spasmů do šourku, na vnitřní straně stehen. Bylo to příšerné. Co mi pomohlo by opich nervu - plexus praesacralis, který mi udělal doc. Urban. Přesně se trefil do daného nervu a úleva přišla okamžitě. Od té doby - cca 2 měsíce jsem zcela bez spasmů, které jsem popsal. Možná na tohle bych se být tebou ještě zeptal.

Kamila
1x

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda byste mi mohla dát radu, kam se s pudendální neuralgií přihlásit? A co všechno musí člověk splňovat, aby mohl na operaci? Četla jsem, že ne každého na to pošlou. Bohužel se potkávám s doktory, který si s tím nevědí rady a nehnu se kvůli tomu z místa. Když se ptám, zda by mi napsali magnetickou rezonanci, tak mi je řečeno, že na to je ještě času dost. K panu doktoru Mašatovi jsem sice přihlášená, ale bohužel mi dali termín až na prosinec a mě se bolesti zhoršují každým dnem. Bolesti mám od února od prodělané kvasinkové infekce a bolest mám v určitém místě, od kterého to pak vystřeluje do pohlavních orgánů a konečníka. Jinak přeju hodně štěstí s tímto zdlouhavým bojem.

Hanka

Dobrý den,můžete mi dát vědět, jak je vám nyní v souvislosti s pudendalni neuralgií?

Monika

ahoj, můžeš se mi prosím ozvat na emeil [email protected], snažím se dostat všechny s pudendálním nervem k sobě kvůli výměně informací a zkušeností. Je i fb skupina a ne jedna. Vše souvisí se vším. Děkuji Monika

Monika

ahoj, můžeš se mi prosím ozvat na emeil [email protected], snažím se dostat všechny s pudendálním nervem k sobě kvůli výměně informací a zkušeností. Je i fb skupina a ne jedna. Vše souvisí se vším. Děkuji Monika

Vašek

ahoj, co se týče pudendálního nervu byl sem na magnetické rezonanci cca 75 minut v ikemu což není moc bežná doba ... opich mi nepomohl tak uvidíme co bude na té MR, určitě dám vědět, na kontrolu jdu v březnu.

Hanka

K tomu jen, že po MGR v Ikemu mi lakonicky napsali, že útlak PN neprokázán (jednou větou), následně po dvou letech po MGR v nových Butovicích dlouhý popis s možným útlakem v Alc. kanálu otokem svalu pánevního dna. MGR ovšem u této diagnózy není průkazná, píše se všude, prof. Mašata také uvádí.... snad jediné, čeho se chytit jsou Nanteská kritéria. Zdravím.

HONZA

Ahoj Hanko, nezkoušeli zjistit útlak pundendálního nervu kromě MR pomocí EMG? Byla jsi někdy na tomto vyšetření?

Vašek

uvidíme, poslali mě tam s tím že je tam radiolog co to umí popsat od 2019 mají novou MR s lepším rozlišením a jak jsem psal byl jsem tam 75 minut tak snad něco najdou

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce