Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Peter136
1x

Sam neviem.... ako som k tomu prišiel.. asi chlad.. vysedavanie na studenom.. a bolo to.. Keď boli len bolesti na hrádzi.. rôzne pichanie v podbrušku.. bolesti v konečníku.. a nebolo to bakteriálne.. sam doktor nevie čo s tým.. odporučil mi len razove vlny.. alebo len tabletky brat a čipky.. a to som nechcel.. Po razovych vlnách sa my narodil aj zdravý syn tak na reprodukciu to nemá vplyv :)) Okrem toho som zistil ze zázvor je balzam na prostatu.. tak užívam viac menej pravidelne Rochester Ginger.. a Prostakan forte.. Keby niečo ešte potrebujete vedieť... napíšem vám.

David

Právě s prochladnutí by to spíš byl nebakterialní zánět podle mě logicky, ja to mam celou dobu bakterialní tam není o čem ale je to vše s pohlavního styku jinak nevim jak by se tam ta bakterie dostala.

David

Tak jsem zpátky od doktora a dostal jsem klasicky na týden antibiotika širokospektránlí Sandoz po 8 hodinach a čípky indometacin takze docela nic moc...

HONZA
1x

Ahoj, tak přesně takhle se zánět prostaty neléčí. Je to děsně málo. Sandoz je výrobce nikoliv druh ATB. Co máš za ATB? Jako na vyléčení těch bakterií to určitě stačit nebude. Navíc širokospektrální ATB ti jen vymlátí z těla naprosto všechno. Chce to cílená antibiotika nebo změnit urologa, který alespoň ví jak předepisovat ATB na chronickou prostatitidu. Měl jsi být důraznější nebo jsi měl vyhledat jiného urologa. Jen se oslabíš a bakterií se nezbavíš.

David

aha pardon Amoksiklav 1g, po 8 hodinách na 7 dní,díval se i do zprávy t té laboratoře díval se na to něco tam mumlal a vyřazoval některé antibiotika na které je to rezistentní, popravdě nevím teda co mám dělat a ty čípky nehodlám užívat ty už sem měl tolikrat a k ničemu akorat u toho člověk trpí, tak proč to předepisuje když to tu bakterialni infekci nevylčí ? Co ten augmentin nebude lepší ? nebo to je prašt jako uhod ?

PAT

Vubec tady neradíme.Jen píšeme názory stejně se pak musíš rozhodnout sám.Jak psal Honza širokospektrální ATB uplně na hov***o.Na týden.Přesně takové jsem kdysi dostal já na týden a rozhodilo mě to a vytřískalo vše tak že jsem se z toho 2 roky dostával.Opravdu to nekecám.Tyhle ATB jsou tak pro ženskou když má lehký zánět močáku a ne člověk který má roky chronický zánět prostaty.Ale píšu jen svoje názory a zkušenosti.Vždyt to zkus třeba budeš mít štěstí..V první řadě bych se rozhlédl po jiném urologovi tenhle Tě asi problému nezbaví...Jinač samozřejmě přeju at jsi zdráv.

David

to je v háji tohle je hrozny... já už vystřídal takovejch urologu třeba v jihlavě tam sem byl pokždé u jiného a nebyli schopní mě na nic přijít eště než jsem věděl že mam chalmydie lečily mě zbytněnou prostatu v 18 letech a at si beru prostamol tak jsem pak šel pryč a až tady ten mě poslal na dermatovenerologii tam jsem dostal nějáké antibiotika asi na 40 dni a to mě fakt pomohlo 3 roky jsem měl uplný klid, no zkusím uvidím nic za zkoušku nedám, podle mě on to bere tak že já mám problemy jen kvůly té infekci (bakterii) tak že zabije bakterii a ja budu mit klid s s prostatou, jelikož nemám moc problemy jako časté močení nebo tak něco

HONZA

Ahoj Davide, je mi to líto, že takto bojuješ s urology. Znám to z vlastní zkušenosti. Najít opravdu lékaře, který ti alespoň bude ochoten pomoci a správně minimálně dávkovat ATB je opravdu málo. Nevím tedy odkud jsi - ale jak píšeš pravděpodobně Jihlava. Doporučuji ti vzít auto a zajet do Šumperka za dokterem Fugnerem do nemocnice v Šumperku. Je tam vždy v úterý. Je to velký odborník a věřím, že ti může pomoci. Jako Amoxiklav na týden je děsivě málo. Pokud máš bakteriální zánět prostaty, tak tyto ATB ti určitě nezaberou na tak krátkou dobu. To je děsně málo. Jak píšeš bral jsi ATB i na 40-cet dnů a to samozřejmě smysl má. Urologické problémy mužů související hlavně s prostatou se léčí opravdu velmi dlouho. Zrovna jeden kolega taktéž z tohoto fóra dostal ATB na 3 měsíce. Zašel za doktorem, kterého jsem mu doporučil a dostal ATB na 12 týdnů. Nejhorší je průnik ATB do prostatické žlázy. Jen málo ATB se tam dostane, proto to vyžaduje dlouhodobou ATB léčbu v případě bakteriálního zánětu. A i tak není vyhráno, že se to povede. Mluvím z vlastní zkušenosti. Byl jsem na ATB 4,5 měsíce.

David

tomu rozumím no, možná by to stálo za to, jsem spíš Třebíč ale ono je to kousek, já právě dostal na 40 dní a pak eště na dalších 20. je to boj ja pořád doufám že ted to nemám tak rozjeté že by se stím něco dalo dělat, nevím zda mám zároven užívat i ty čípky...

František
1x

Zdarec, musím napsat, že se mi celkem osvědčila kombinace Piracetam 1200mg 3x denně. Piracetam je nootropikum, takže kdyby to nezabralo, aspoň nebudete blbý, ředí krev) + l-carnitine 1000mg+ denně. Společně s Piracetamem by měl fungovat proti rakovině prostaty studie: https://www.researchgate.net/publication/234699513_Protective_effects_of_L-carnitine_and_piracetam_against_mitochondrial_permeability_transition_and_PC3_cell_necrosis_induced_by_simvastatin ale po vyzkoušení bych řekl, že to funguje obecně na prostatu Dál jsem do toho zobal: 3x denně Medpharma Prostata Formula (nejlepší poměr cena/výkon) Masírovat hráz pokud možno 3x denně hřejivou koňskou mastí (obsahuje kafr, který by měl být taky vhodný pro prohřátí a prokrvení prostaty. Někde jsem dokonce viděl použití kafrových čípků, ale tak daleko jsem nešel) Důležité je pravidelně cvičit, např. zvedat činky, běhat. Kdy bolest svalů znamená pro tělo zánět. Díky tomu vybudíte t-lymfacity a podpoříte imunitní odpověď těla. Pokud máte chronický zánět, na který imunita nereaguje, tak musíte začít cvičit. Jinak se z toho nedostanete. A taky bych doporučil souložit pouze s kondomem. Můžete si to s partnerkou předávat.

HONZA

Ahoj, díval jsem se na ten Piracetam AL - se používá k léčbě příznaků chronického zhoršení funkcí mozku u dospělých jako součást celkové léčby u syndromů demence (zhoršení nebo ztráta získaných rozumových dovednosti), jejichž hlavními příznaky jsou: poruchy paměti, zhoršení schopnosti koncentrace, poruchy myšlení, předčasná únavnost, nedostatek vůle, elánu a motivace a poruchy nálady. Prostatu v tom vůbec nevidím. Chápu jak píšeš ještě v kombinaci s l-carnitine 1000mg. Upřímně tohle bych se opravdu bál užívat - tuto kombinaci. Navíc na bakteriální zánět prostaty je tohle úplně k ničemu. Co mě zaujmulo je Medpharma Prostata Formula - docela zajímavá kombinace různých podpůrných vitamínů a látek ovlivňující prostatu. Ale opět ideálně na nebakteriální záněty - prostatatitidy. Jinak v případě bakteriálního zánětu defakto další "nepoužitelný doplněk stravy". A cvičení opět jen s CPPS. Při CBS - bakteriálních zánětech, kromě ATB bych spíše doporučil testosteronovou terapii. Ta opravdu pomáhá.

PAT

Ahoj ten doplnek Medpharma Prostata Formula to je slabota.Saw palmeta (hlavní důležitý složky) je tam strašně málo v tabletě jen 187mg a Pygeum Africanum je tam jen 15 mg a zbytek je jen strašně blbostí okolo aby to vypadalo zajímavě ale tak minimální dávky že to fakt nepomůže.Já beru dlouhodobě Prostalex s tím mám vyborný zkušenosti Je tam Saw palmeta 320mg Pygeum afric. 50mg.

František

Piracetam je nejstarší osvědčené nootropikum. Používá se i u dětí a je velmi bezpečné. To, že nejsem v příbalovém letáku napsané další použití léčby je kvůli tomu, že se to nikdy netestovalo oficiálně. Testování léků je nakladná činnost a u léků, které jsou dlouho na trhu nedávají ekonomický smysl, protože už nic nevydělají. Řada lidí si tu stěžuje, že jim doktor napsal antidepresiva. To nemusí být nutně jen kvůli tomu, aby jste nebyli trudomyslní, ale proto, aby se uklidnil nervový systém. Piracetam může fungovat podobně. Testovali ho i na lidech, kteří prodělali dětskou obrnu. Úspěšně dokázal zlepšovat kvalitu života a snižoval bolest.http://medcraveonline.com/IPMRJ/assessment-of-a-fixed-dose-combination-of-l-carnitine--piracetam-in-the-treatment-of-pain-in-post-poliomyelitis-syndrome.html

David

Jak tady nekdo psal na hraz tu hrejivou konskou mast,zkusil jsem to a mam pocit ze me dosloa shori prdel 😂fakt to delate jo ?

PAT
1x

To je šílenost...Konskou pálivou mast do rozkroku a hráz to je nesmsysl ani to na to není i myslím že to může mít kolem genitálií opačný efekt.Jednou jsem si konskou mastí jen na zkoušku namazal předloktí a fakt děs.Já jsem si hráz a podbříšek mazal Arnikovým masážním krémem.Je to přírodní nic nepálí.Protizánětlivý a krém na uvolnění.Proníká až pod kůži.Mě hodně pomáhal.

HONZA

Ahoj, tak se mi začínají vracet mírné bolesti na levé straně v pánevním dnu směrem k levému stehnu. Je to taková tahavá bolest. Kupodivu nejvíce při chůzi. Prostě je to zase cítit, že se začíná něco dít. Jinak jsem u sebe vyzkoumal jednu věc s podbříšky - levý, pravý, že mírnou úlevu mi dělá cvičení - kroužení celým trupem nalevo/napravo. Pak cítím, že se zapojují svaly směrem k levému/pravému boku a je to o něco lepší. Cvičím dvakrát denně ráno/večer.

Vašek

ahoj je tu někdo kdo našel urologa co by mu naspal po pozitivní kultivaci ejakulátu atb na delší dobu než 14-20 dní ? Díky

PAT

Já myslím že rozumný urolog když s ním promluvíš a prokonzultuješ že to chceš zkusit Ti to napíše.Já mám dva urology nikdy jsem to po nich nechtěl ale určitě by to napsali. Ale je potřeba opatrnosti a rozvahy to není jako baštit lentilky.Co tam máš za bakterii ?

Vašek

corynebacterium glucuronolyticum dostal sem Ciphin na 10 dní a pak jsem byl týden uplně ok, je fakt ale že já to mám chronivký už řadu let a ta bacterie se jen náhodou objevila ...

PAT

corynebacterium jsem tam taky jednou měl a pak už nikdy zmizela sama.Bez antibiotiky protože ty vubec neberu.Ruzně se mě tam objevují 2 druhy streptokoka.Jednou,vic,jednou min a pak skoro minimálně a tak dokola.Na odběrech jsem už nebyl dlouho poznal jsem že to na stav nemá skoro význam.Jednou mě bylo hodně zle tak jsem se dobelhal na oděry a měl jsem to čistý ! Pak jsme měl odobí že jsme byl skoro fit tak jsme šel jen tak na odběr na zkoušku a měl jsme tam toho požehnaně.Záhady který nikdo s urologů nedokáže vysvětlit.Sám urolog mi říkal že má pacienty co mají v ejakulátu bakterie a jsou uplně fit o prostatě nevědí a naopak má pacienty bez bakterií a mají velké problémy.Prostě nemoc plná záhad a nikdo to léčit neumí

Vašek

jj na tom neco bude ..... zjistil jsem že mě asi děla dost problémů ve střevech mouka a pečivo a přenáší se to dál .... bezlepková dieta to nezlepší dieta bez pečiva ano ..

HONZA

Ahoj, za sebe doporučuji Mudr. Minárika. Ten opravdu ví jak správně dávkovat ATB. Dává minimálně na 5 týdnů i déle. Nejvíce co vím tak na 12-náct týdnů. To je správné dávkování. Zkusil bych jeho.

Vašek

objednáno ;)

anonym

:-)

David

Tak prášky a čípky mám dobrané a řekl bych že co se týče prostaty žádná změna, nevím co ty bakterie ale taky tomu moc nevěřím chtěl jsem to alespon zkusit, ted hold hledat jiné řešení jestli teda změnit urologa asi budu muset... jinak mam pořád prostě pocit takového sevření přirovnal bych to něco jako zatlý sval který nejde povolit takový pocit mam v prostatě + občas takové mírné pálení v prostatě a pocit takového napěti jako by vás to nutilo tu prostatu promnout (promasírovat) :D nebo jak bych to popsal...

David

A eště abych dodal vždycky se mi to zhorší nebo respektive objeví po ejakulaci, třeba celou dobu mi nic není a po tom se mě to vždy objeví tlak na hrazi a všechny tady ty otravný problémy včetně pocitu jak kdybych měl v zadku cizí předmět

David

A prosím at to tady nehledám jak trouba, kterej urolog by dokázal teda rozumě nastavit ty antibiotika ? jestli třeba nejlepe odkaz na jeho web nebo kontakt

HONZA
1x

Ahoj Davide, četl jsem tvé příspěvky. To co popisuješ jsou typické příznaky prostatitidy. Bolesti v pánevním dnu - (křeče - neboli spasmus) svalů v pánevním dnu. Bolesti po ejakulaci, bolesti v konečníku, pocit cizího tělesa. Já jsem měl pocit, když jsem to měl hodně rozjeté, že tam mám tenisák. Nebyl jsem schopen dát nohy vedle sebe, protože to hrozně bolelo. Když řekneš doktorovi - urologovi, že máš spasmus pánevního dna hnedka bude vědět. Proto se dělají masáže prostaty, pomocí které se právě stažené v křeči utažené svaly kolem prostaty trošku rozhýbali. Pánevní svalsvo se chová úplně jinak než kosterní svalstvo. Pánevní svalsvo, když je ve spasmu se samo nerozhýbá - zůstane ustrnulé v takové křeči/spasmu/tenzi. Kosterní svastvo po otoku se samo uvolní a za týden např: vyvrknutý kontník je zase v pohodě ani o tom nevíš. Ale pánevní dno a svaly v něm takto nefungují. To jsou právě ty bolesti, které popisuješ. Zjistit zda-li tam máš bakterie lze jedině kultivací. Za se be doporučuji, kdo ví jak správně předepisovat ATB je Mudr. Ivo Minárik - Urodermmedical. Jinak co se týče indometacínových čípků nebo Ichoxylových čípků ani jedny mi nikdy nepomohli. Vše bez efektu.

David

Ahoj honzo, děkuji za odpověd, máš pravdu to bude ono, mě to dneska nedalo a jel jsem za urologem a řekl jsem mu tyto příznaky tak mi říkal že by mě nerad zařazoval do chronických prostatiku ale že to tak asi vypadá a jak říkáš sam začal o ty masáži prostaty ale že by to eště nechal být tedka, řešil jsem sním ty léky na delší dobu tak si zjistím ty antibiotika co mi tenkrát pomohly a něják to dořešíme každopádně napsal mi furolin cca na měsíc a půl co na to říkáš ? tyto léky jsem eště nebral to jsou antibiotika ? Kultivaci mě udělají taky, jinak já chodím k panu doktorovy MUDr. Azat Chamzin CSc., FEBU

David

jinak koupil jsem si tu arnikovou mast jak tady o ni psal PAT, nevadí když se dostane asi trochu i na varlata ? Je to blízko hraze hold a asi toho nevyvaruji :)

PAT
1x

To vubec nevadí tam mastička ti neublíži.Lehce namazat vmasírovat žádný násilí.A hlavně trpělivost nic není hned.... třeba to nepomuže ale určitě uleví.Píšu za sebe mě to vždy ulevilo

David

Příjde mi že to je úleva takřka po prvním namazání je to minimálně příjemny lehce to hřeje za mě idelní děkuji za doporučeni :). A co říkáte na ten Furolin co mam napsanej na měsíc a pul ? rozděleno na dvě fáze první krabičku po 8 hodinach druhou už jen na večer

HONZA

Ahoj Davide, Furolin je strašně slabé a téměř neúčinné ATB s minimální průrazností do prostatické žlázy. To dostávají ženy třeba na 2-3 měsíce. Myslím, že tě to spíše oslabí než pomůže. Bohužel tohle je typický příklad špatné léčby. Za prvé - proč ti vůbec nasazuje Furolin, když vůbec neví zda-li tam máš/nemáš bakterie. Tohle je obrovská chyba. Za druhé - nejdříve se mají udělat kultivace a pak řešit nasazení ATB a vždy aktuální kultivace. Za třetí - v okamžiku, kdy si dáš první pilulku Furolínu nemá smysl vůbec dělat kultivaci, protože může výsledek být zkreslen právě užívanými ATB. Správný postup - nejdříve kultivace, pak vyhodnocení stavu - zda-li jsou nejsou bakterie a nasazení správných a pokud možno účinných ATB. Pokud nepadáš na ústa nebo nemáš extrémní bolesti, udělal bych si být tebou hnedka v pondělí svojí kultivaci - ode dneška sexuální půst a příští středu/čtvrtek budeš vědět co tam máš a na co je to citlivé. Klidně bych pak za tím urologem zašel a ukázal mu to. Nicméně Furolin je slabota. Sorry, že píšu dosti negativně, ale postup, kterým tě chtějí léčit je špatný.

David

nene proto to sem píšu zajímá mě názor to je dobře že to píšeš, minule jsem tam za ním příšel s výsledky a napsal mi ten amoxiklav a indometacin čípky na 7 dní jak jsme zde řešily dobral jsem to v pondělí dneska jsem za ním šel popovídal a bylo mi napsalo to co jsem ted psal- furolin , jestli to berou tak že bakterie je přelečená fakt nevim eště jsem řikal že se domluvim u obvodní lekarky na tu kultivaci rekl ze to muzeme udelat i tady ze mi daji zkumavku napsal antibiotika a naschle :D takže tak...než to začnu brát tak si asi udělam tu kultivaci přece nebudu zobat antibiotika jak lentilky jedny za druhym to by me taky mohlo skolit zanedlouho, jinak zjistil jsem co mě tenkrat zabralo byl to lek-antibiotika Deoxymikoin 100mg cca 60 dní pak jsem měl 3 roky klid, bylo mě to napsano přímo na dermatovenerologii na chlamydie

HONZA

Ahoj Davide, pokud jsi dobral ATB teďka v pondělí, počkal bych s kontrolní kultivací za 10-14 dní. Jde o to, že ATB ještě v sobě máš - dobíhá jejich efekt. A ať máš jistotu, že pokud máš v sobě bakterii, aby výsledek nebyl zkreslený dobíhajícími ATB. Tzn: do konce týdne ATB s tebe určitě "vyprchají" a pak alespoň týden si dát sexuální půst a pak udělat odběr. A ano jdeš na to dobře. ATB nelze brát jako lentilky. Přesně, doktor ti předepíše ATB bez aktuální kultivace a za měsíc a půl se uvidíme nashle. Tak přesně takhle je to špatně. Jinak jak píšeš co ti zabralo, tak to už jsme doma. Ty jsi měl chlamydie. Tak to si, ale kromě "běžné bakteriální kultivace ejakulátu" musíš udělat kultivace na tzn: STD bakterie - ureplasma, mikoplasma, chlamydie. Ale tento test je ale docela drahý. Počítej 1 tisíc možná více za každý test (ureplasma, mikoplasma, chlamydie). Pokud máš chlamydie furolín je úplná blbost. Ten se podává na zánět močového měchýře - hlavně u žen. To je přesně příklad jak naše zdravotnictví dělá z lidí chroniky.

David

ano jak píšeš :) jde o to že ja měl opravdu cca 4 roky neléčené chlamydie trachomatis jezdil jsem od uroloka k urologovy a vsichni me lecily prostatu ale ze by nekoho napadlo poslat na nejake vysetreni jestli to nemuze byt nejaka infekce (bakterie) to nikoho nenapadlo dospelo to az do te formy ze jsem mel teploty nateklo mi koleno a měl jsem bělavý výtok z močové trubice cejtil jsem se fakt na umřití, až tento urolog mě hnal na dermatovenerologii tam mi dělaly 3x stěry z moč.trubice + odběr krve a chlamydie byla na světě dostal jsem deoxymikoin na 40 potom prodlouzen na dalsich 20 dni, mezi tim me s kolene byla 11x tahaná voda už mě to chtěly i operovat byla to reaktivní artritida na chlam.infekci cca 4 měsíce marodění ale po týhle kůře deoxymikoinový jsem měl klid, ale na chlamydie mi doktorka brala kreva to je negativní. Prostě u mě usoudily že ma chronickou prostatitidu po chlam.infekci, eště předtím než se to lečilo se to určitě muselo uchytit už do chronického zánětu jelikož to bylo fakt dlouho neléčené, jedine co uplně zmizelo je že jsem během toho měl problemy že mě zustavala zbytková moč a cítil jsem to jak když na hrázi. takže mě v tu dobu jako už ten zánět celkově vyeskaloval do vrcholu... ale jak píšeš tak chlamydie bych už něměl mít spíš spoušt kterou za tu dobu zanechali

anonym

CPN se vyléčit nedá ! testy jsou k ničemu, škodí i 0,1.

David

Nechápu proč sem taháte plícní chlamydie tedka ?!

anonym

CPN nebo CTR jsou zase jenom chlamydie a léčí se to stejně, působí všechny nemoci, proto je jich tolik a málo kdo to vyléčí, každý se toho bojí a nevěří tomu.

David

jinak dnes mě bylo řečeno že deoxymikoin je moc razantní je nasadit ale co si čtu o tom furolinu že to je čistě chemického původu a je to totální sajrajt je asi v pohodě

Petr7

Pomohl někomu Wobenzym?

Vasek

jen od penez ....

HONZA

Ahoj, mě Wobenzym pomáhá. Bral jsem jej 3x10 nyní 3x5 denně. Jak se to u mě projevuje, že cítím, že oblast, kde je zánět je dejme tomu ve stabilizovaném stavu. Nicméně když jsem Wobenzym vyvadil asi tak na měsíc a pouze cvičil, tak se stav začal u mě výrazně horšit - větší intenzivnější bolesti mezi nohama a v podbříšku. Třeba co mě vůbec nepomohlo je Quercetin s Bromelinem. Oba léky protizánětům, ale Quercetin u mě žádný efekt. Co mě teda vůbec netěší je nyní cena Wobenzymu. Ta raketově roste nebo má Wobenzym aktuálně nějaký výpad k dodávkách.

David

já jsem tenkrat bral wobenzym ale nedokazu rict jestli to trochu pomohlo při léčbě antibiotik možná jo ale minimálně takže podle mě cena výkon se to nevyplatí

Jura

Čau chlapi taky mě potkalo tady to svinctvo nemáte nějakej osvědčenej prášek co zabírá na večerní bolesti algifen ani ibalgin mě vubec nezabiraji ...

Vašek

ahoj já beru ještě zaldiar, už cca od srpna 2021 střídavě někdy 4 někdy 6 a když je lepší období tak i jeden nebo žádnej, na začátku to myslím zabíralo víc ted mi přijde že už to není takové a občas tu bolest přebiju jenk zaldiarem + algifenem což asi pro tělo je blbý, na druhou stranu když mám fakt bolesti jsem pak rád za každou chvilku kdy se to zlepší. Tu a tam v ejakulátu nějaká bakterie naposled už sem ani nedostal atb i když u kultivace z aeskulab byla i citlivost na ně, ted mě čeká cystoskopie na které jsem ale už byl asi před 10 lety a ni se nenašlo. Aktuálně mám za sebou MR PET CT klasické CT a nikde skoro nic jen neco u páteře což prý ale nemůže být důvodem mých problémů. Bojuju s tím minimálně 10 let možná už dýl a poslední rok je to horší, beru amitriptilin a lyricu a nevím jestli y to bez nich bylo horší ale bojím se to vysadit. Každopádně to chce pozitivní přístup k životu nenechat se stresovat a bojovat ... ono bude zase líp ;)

Vašek

dřív sem bral ještě panadol rapid ultra což je paracetamol a kodeinem a nebylo to tak silný a je fakt že dřív sem tolik netrpel ... ted je to skoro pořád .. blby u toho kodeinu orpoti tramalu v zaldiaru je že pusobí zácpu což pak problémy zhoršuje .... a a no vím že jsou to ona slabé opioidy ale lepší než třpět a ani u jednoho když jsem to snížil nebo vysadil sem žádnej vyloženě absták neměl ... možná je člověk takovej podrážděnej ... jenže ono když 95% času jste v bolestech tak ono to asi moc jinak ani nejde ...

HONZA

Ahoj Juro, popiš více co ti je. Je, "že tě tohle svinstvo chytlo" nic neznamená. Chce to více rozepsat co přesně ti je a co jsi už řešil - jaké testy jsi podstoupil, kultivace atd. Pak se dá něco řešit. Věř, ale jedné věci: něco jako "bonbón" po kterém ti bude hnedka dobře nebo budeš vyléčený neexistuje. Bohužel.

Martin Svitek

Ahojte, vidim, ze s problemami s ktorymi sa stretavam ja, je vas tu važne veľa...... U mna to začalo asi pred 12stimi rokmi..... Bolest semenikov, palenie pri močení.... Navstivil som urologiu, spravili mi vyter z mocovej trubice..... Vysledok nejaka bakteria, nejaka pretoze komunikacia lekara 0 bodov. Vybral som antibiotika.... Preslo to.... 5 rokov bol klud.... A potom x krat prelecene a znova navrat. V ejakulate mam enterokok faecalis..... Bral som ciprin, doxyhexal, cyprofloxacín atd atd. Momentalne je mi 35 rokov a znova..... Bolest do krizov, v ovlasti panvy, bolest semenika, palenie pri mocení, neprijemny pocit v oblasti hrádze....erekcia uplne bez problemu a mocim tak akorat. V noci ked ma dcerka nezobudi nejdem ni raz. Len mam pocit ze sa mi obcas horsie močí.... Teraz som mal kultivaciu 10/10 enterokok. Ciprofloxacin 3 tyzdne nezabral..... A aby toho nebolo malo v roku 2021 som mal nalez na semeniku..... Pozitivny seminóm. Nastastie v zaciatku cize bez chemo a ozarov. Ale mam strach ci to nesposobili problemy s castou infekciou. Urolog hovori ze asi nie, pretoze tento semenik som mal od narodenia menší a tak ze je pravdepodobnost onkonalezu vacsia.... Ale mozem povedat ze mozno ta chronicka bakterialna prostatitida mi zachranila zivot, pretoze sa vela kontrolujem..... Ten semenik bol z nicoho nic ako kameň..... Operacia bola hned. Otazka nedavali vam niekomu antibiotika priamo do žily? Pomohlo to? Mam totiz kamarata ktory sa v Iraku na ropnom vrte napil splaskovej vody a chytil nejaku brutalnu bakteriu do prostaty. Namiesali mu koktejl antibiotik do zily a ma 8 rokov pokoj. 13.4 idem na urologiu, musim sa na to spytat......

HONZA

Ahoj Martine, pokud jsi měl enterokoka faecalis a dostal ATB jen na 3 týdny tak to je málo. Chce to alespoň minimálně na 5 týdnů. Nejlépe 6-8 týdnů a je šance, že se toho zbavíš. Ale to chce najít lékaře, který ti na tuto dobu ATB předepíše. Jinak enterokok faecalis je určitě řešitelný autovakcínou, ale nejdříve bych šel cestou tvrdé ATB léčby a pokud by opakovaně nezabrala tak jedině autovakcína. Udělají ti jí na Bulovce přes tvého urologa, kterého musíš k tomu donutit. Samozřejmě to jde, kdyby ti tvrdil, že ne. Výroba je přesně z tvého kmene enterokoka faecalis a budeš na to čekat cca 8 týdnů než ti to vyrobí.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce