Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Radovan

Ahoj Honzo, dik za odpoved. Ano rano po zobudeni mam vzdy kvapku prostatickeho sekretu na zaludi. Toto som si nikdy nevsimol predtym ako mi nastali problemy. Dalsia vec je ze predtym pokym som nemal tieto problemy, tak som to nikdy neriesil a nepozoroval. Urolog mi dal tycinku na stery nech zoberiem tu kvapku toho sekretu na kultivaiu a tam vysla ecoli a enterococus faecalis. Ale predtym 3x moc negativny; 2x spermie negativne. Jedine z tohoto sekretu sa nieco zachytilo tak som sa ho pytal ze ci sa to nemohlo kontamitovat - na to mi odpovedal ze E.Coli tam nezije a nema tam co hladat. Chcel som sa ta / vas spytat ze ci je normalne pri chronickej pristatitide bolest spodnej casti zadku a zadna cast stehien pod zadkom. Je normalne ze stav zhorsuje sedenie a ked sa pohybujem chodim hocico robim ta sa to zlepsi aj o 80%? Ja uz som rozmyslal ci to nesuvisi cele s nejakym nervom resp pudendalnym nervom. Kazde prekrvenie; pohyb stav zlepsuje, massaz, pohyb, horuci kupel. Dik za rady.

HONZA

Ahoj Radovane, to je naprosto běžné u chronické prostatitidy, že: můžeš mít třeba půl roku v kultivacích bakterie, pak můžeš mít půl roku naprosto čisté kultivace bez bakterií, pak se ti to může střídat - někdy máš bakterie, někdy ne. To je obrovská plejáda stavů, které mohou nastat. Proto třeba já si dělám co 2 měsíce kultivace, abych měl kontinuální informaci o svém stavu. Prostě permanentní osobní monitoring zdravotního stavu. A na sílu, vždy přesvědčím buď PL lékaře nebo urologa, aby mi kultivace udělal na pojišťovnu samozřejmě. Pokud je nález, pak si kontrolní kultivaci udělám sám za peníze. Kultivace ejakulátu je za cca 400 Kč. A jak píšeš ohledně bolestí v oblasti hýždí atd. To je naprosto jasné. A to není jen oblast hýždí - celé pánevní dno - spasmy - křeče, bolesti v konečníku, bolesti na vnitřní straně stehen, těžké nohy - to jsem měl jako kdyby mi každá noha vážila půl tuny, ztráta, kolaps pohyblivosti - to jsem taky měl, třesy nohou, brnění v rukou, obrovské bolesti v křížové oblasti, obrovské bolesti v celém podbříšku. A když řekneš doktorovi, že tohle všechno máš díky prostatě - orgánu velikosti ping-pongového míčku, tak tě budou chtít odvést rovnou na psychiatrii. Byl jsem v situaci při ztrátě chůze jsem byl schopen ujít 5 metrů za půl hodiny. Musel jsem se znovu naučit chodit. Dneska dám bez problému 10 kilometrů. Ale není to ze dne na den. Je to krutý boj.

David

díky Honzo že si to uvedl na pravou míru, bohužel tohle mě teda zabolelo nebo spíš už jsem znechucenej a zoufalej, beru každou chvilu nějáké antibiotika které mají nepříjemné vedlejší účinky a celkově člověka omezují a když se dozvím že to je k ničemu to zamrzí...bohužel je asi nesmysl přestat brat antibiotika ? léčba se musí dokončit...

David

ono to asi taky bude tím že ja jsem mu povídal že mi tenkrat pomohl deoximykoin a měl jsem takřka 3 roky klid asi se toho chytl a chtěl to vyzkoušet jinak mě to nenapadá ale sam řekl že tam citlivost je bum a napsal doxybene

David

eště abych se v tom trochu vyznal u čeho je teda R je jako rezistentni a C citlivy ?

HONZA

Ahoj, no vycházím z toho co jsi napsal u daných bakterií a jednotlivých ATB a jejich citlivostí/rezistencí na konkrétní ATB. Být tebou tak se ještě jednou podívám na ten papír s citlivostma a rezistencema. A ano C - citlivé, R - rezistentní. To tam musí být jasně napsané.

David

mohl by si mě poslat meil že bych ti přímo poslal fotku těch výsledku ?

HONZA

Ahoj, tady na fóru najdeš na mě telefon. Klidně mi zavolej.

David

tak já to nechám na zítra dohledám někde v historii telefon a ozvu se :)

David

Teď teda nevim,telefnoval jsem se svojí praktickou lekařkou a ptal se ji na tu rezistenci na tetracyklin u te bakterie,tak proc me to teda urolog napsal ? Kdyz tam je rezistence tak to prej mam dobrat at se nestane rezistentní i ta druha bakterie ? Mam to brat nemam ? Jsem s toho na vážkách,neuškodim si když to přestanu brat? Dostal jsem to na 20dní a eště 6 dní to mám brát,prý pan doktor určitě ví proč mě to napsal

HONZA

Ahoj, jak píšeš léčbu bych nyní nepřerušoval, prostě bych to dobral. A po dobrání ATB si určitě udělej kontrolní kultivaci a dej pak vědět. Jak jsi psal, že PL lékař říká, že "prý pan doktor určitě ví proč mě to napsal", tak to je jednoduché. Prostě ho kryje. Nic více. Být tebou bych takového urologa po dobrání ATB ihned změnil.

David

Honzo když tak mě napiš kdy bych ti mohl zavolat ať tě třeba nevyrušuji při praci nebo tak

HONZA

Jinak antibiotická rezistence je obrovské téma. Věř mi, že rozhodně nevznikne po 20-ceti dnech. To bychom byli už všichni antibioticky rezistentní. Je to proces, kdy třeba dlouhodobě bereš ATB x měsíců, pak může vzniknout ATB rezistence. Takže v tomto smyslu buď v klidu. Není to proces, který vznikne za pár dní.

David

Dobře,takže dobrat,je to tak no… uz jsem domluvenej na kontrolni kultivaci pockam teda cca 14dni po dobrani

David

A regulerne kdyz clovek ukonci lecbu treba o dva dny driv ? Hodne se o tom spekuluje zda to necemu vadi

David

Hlavne mam pocit ze me s tech prašku tlačijou jatra

HONZA

Ahoj, posílám ještě znovu odkazy na ohledně informací o CPPS - syndromu chronické pánevní bolesti od Mudr. Fungera z nemocnice Šumperk. https://www.solen.cz/pdfs/uro/2003/02/06.pdf https://www.solen.cz/pdfs/uro/2003/03/04.pdf Mrkněte na to.

HONZA

Ahoj, ještě tady pro kolegu co mi volal zasílám cviky na CPPS, podle kterých cvičím. https://www.youtube.com/watch?v=NnqAkM9r2a8. Mrkněte na to.

David

Než to zapnu to je na cviky na uvolneni panevniho dna ? Nebo tak neco ?me totiz kolikrat prijde jak kdybch to tam mel zatuhly nebo namozeny k takove bolesti bych to prirovnal

PAT

Ano to je ten pocit to jsem taky měl.Pocit zatuhlosti a namoženosti jako když tam máš modřiny.Prostě je to tam zatuhlý ve svalech neproudí správně krev proto ty stavy a bolesti.Na to je právě pro mě ideální ta masaž prostaty kterou jsem tu už zminoval.Ale každý nemá toho kdo by to masíroval.Ten prst masírujícího to vlastně uvolnuje.Jeden urolog mi to vysvětloval at si představím zatuhlo žvýkačku je trvrdá.Když jí vemete do ruky a začnete mačkat tak je za chvíli ta žvýkačka zase měkká a pak přestanete mačkat a zase zatuhne.A to samé je tam u nás kolem prostaty.Proto tu taky hodně lidí píše že byli u doktora ten jim masíroval prostatu pak byli 2 dni bez problému a pak se to zase zhoršilo.To je ten princip žvýkačky.Doktor svaly prohnětl uvolnil začala tam proudit krev a pak se to zase stáhlo a bolest...Proto je nutno masírovat nebo cvičit až to vlastně jednou zustane uvolněný a nestáhne se to zpět.Ale to vše je jen moje zkušenost někomu masaže dobře nedělají neo nepomáhají a každý si léčbu musí zvolit sám. Ty cviky dělej od Honzy to jsou ty správný na UVOLNĚNÍ.Pak jsou cviky na POSÍLENÍ a to není pro nás myslím dobře ty to mohou i zhoršit. Ale pozor jestli si někdo myslí že si 2x zacvičí a bude zdravej tak to je omyl.Je potřeba cvičit,cvičit a pohybovat se..

David

jasně Pate tomu rozumím, taky mi dělá to že třeba když jsem už jednou měl třeba sex nebo prostě ejakuloval a měl bych ten den znovu jít na věc tak mám takřka z 90% bolestivou erekci ne že by mě bolel penis ale taky na hrázi,ano jak píšeš s tou žvýkačkou to sedí mam pocit prostě jak mechanismus kterej je stuhlej když zatneš a povolíš tak cítíš že to nění ono pocit namožení a zatuhlosti, je mi to jasné mě urolog říkal že u mě by eště tu masáž prostaty nechal být že by to eště nedělal, to je jasné že cvičit cviky na zpevnění panevního dna bude pro nas eště horší, určitě uvolnit mrknu na ty cviky v první řadě se musím zbavit těch bakterií

David

Honzo už jsem zkoušel a študoval ty cviky vypada to dobře a logicky budu praktikovat díky za tip :)

Radovan

Ahojte vsetkým, chcel som Vám este dat skusenost s tymto produktom : Muay Thajsky krém, je to po sportovom treningu atd. Predavaju to vsade, nieje to drahe. Ked si stym natriem chrbat, zadok tak bolest, problémy ostatné sa vytratia tak na 80% na hodinu niekedy aj dlhsie. Aspon nejaka ulava....

Vitezslav
1x

Zdravim panove, od listopadu mam evidentne taky tuto neprijemnou nemoc, i kdyz si vzpomenu, tak zaklady budou uz delsi dobu. Nasel jsem toto forum uplne nahodou a jsem za to rad. Muj dotaz. Ktery z pripravku na prostatu a tim myslim doplnek jako RED3, Prostamol atd vam funguje a pomaha. Jde mi spis o prevenci a podporu. Zlepsuje se mi to prakticky mesic od mesice. Ted uz jsem na tom pomerne dobre, ale taky jsem si zazil pocit zanetu mocovych cest, pocit ze jsem se poradne nevycural atd. Ale oproti jinym jsem byl na tom jeste dobre. Ale Urolog mi rekl, ze se o tom vi malo, blbe se leci, nezna se pricina a ze pocita kdyz se mi to tak zlepsuje, ze na podzim to zacne znovu. Proste jak se ochladi. Za me poznatky. Okamzita zmena zivotospravy. Zacist jist zeleninu i ovoce. Vynechat uplne kafe a hlavne energetaky, omezit chlast. Doplnuji vitaminy Reflex nexgen pro (nejlepe hodnocene vitaminy na trhu) a hlavne pohyb. I pres bolesti atd sportovat. Aspon chodit behat, ale co pomaha mne nemusi tobe. Ja nemel zadny nalez a ani zbytnelou prostatu, proste mam priznaky ale nemam jediny zdravotni problem. Nemoc fakt na hovno. Jeste stresu se vyhnout, jak v praci tak doma. A nahrivaf to fakt pomaha, ja se nahrivam ve vane, ale zas ti to pomuze na par hodin. A jeste jedna rada, nezadrzujte moc, proste chodte pravidelne a pravidelne pit vodu. Rosim tedy o info jaky doplnek vam pomaha nebo pomohl. Hold pocitam ze doplnek budu brat porad abych predesel nebo zmirnil problemy. Diky borci a drzte se. Toto je fakt peklo a nekoho to prakticky vyradi ze zivota

HONZA

Ahoj Vítezslave, přečetl jsem si tvůj článek a myslím, že jsi defakto zdravý člověk. Pokud na sobě cítíš, že doplňky stravy jako RED3 atd. ti pomáhají tak defakto nemáš žádný velký problém. Problém chronického zánětu prostaty je hlavně v bolestech v různých částech těla různé intenzity. A na to RED3 apod. vůbec nezabírá. Jak jsi psal, že jsi prodělal zánět močových cest, že jsi byl oslaben a tělo se postupně dává dohromady. Buď rád, že máš výsledky bez nálezu. To je opravdu moc dobré. Jinak jdeš na to dobře - tím myslím změnou životosprávy, více zeleniny. Klíčem úspěchu je silná imunita, která je ve střevech. Cílem je, aby v případě výskytu uropatogenních bakterií bylo tělo silné a imunitní systém byl schopen bez ATB si s výskytem bakterií poradit - pokud možno. V tomto smyslu ti doporučuji denně vypít 500ml kefíru nebo kefírového mléka. Tím zcela přirozeně budeš posilovat imunitu. Samozřejmě jak jsi se dočetl existuje i nebakteriální zánět prostaty a tam jde hlavně o pohyb a protahovací cviky. Myslím, že jsi defakto zdravý. Ve tvém případě bych prostatu hodně podpořil spíše o bylinné preparáty např: od Jarmila Podhorná - bylinná kůra pro péči o prostatu a to bych bral dlouhodobě - https://nadeje-byliny.eu/kury-muzi/179-doplnek-z-bylin-pri-potizich-s-prostatou-8594055101697.html

Vitezslav

Honzo diky za zpravu, ja po precteni vasich obtizi jsem si rekl, ze zas tak zle na tom nejsem. Ale jak rikam listopad peklo kdy jsem to citil i pred spanim. Klasika podbrisek sem tam trislo atd. Vypadalo to na zanet mocaku, nikdy jsem nic takoveho nezazil ale nalez zadny nikde a po kontrole urologa vse ok jak ledviny tak mocak tak i prostata. Takze nebakterialni. Nejdriv mi dal neco na zanety diclofenac po 14 dnech opravdu mirne zlepseni ale pak se to zlepsovalo samo co mesic to lehky posun. Nyni prakticky jen nepohodli behem pracovniho dne kde prevazne sedim ale po praci doma uz pohoda. Ale proti tomu co maji ostatni je to lahoda. Jde mi spis o to aby se to nevratilo na podzim, proto me zajimali nejake doplnky. Doktori o tom moc nevedi, ale pricin muze byt nekolik. Jsem rad ze to nemam tak hrozne. Bolesti se tykaly jen podbrisku a ze jsem mel pocit ze se pocuram. Je to hrozne trapne jak si clovek hlida jestli si necvrkl. Nastesti nic. Jen pocit nevyprazdneni, sem tam vicekrat zachod po sobe, ale ted uz toto mam ok. Jeste me napadlo co jsem delal spatne, daval jsem si pred navstevou urologa urologicky caj, sam mi rekl ze to je nejvetsi blbost protoze to drazdi mocak k vyprazdneni, tim jsem si to zhorsoval. Docela jsem byl prekvapeny kolika mladych lidi se toto tyka. Kazdopadne diky moc za radu. Cetl jsem nekde ze uniprosta je dobra, same bylinky a lidi jsou spokojeni. Imunitu mam podle me ok ale rozhodne ji jeste do podzimu zlepsim. A podporim to nejakym doplnkem, abych se nemusel zas celou zimu trapit. Navic zajdu na fizioterapii protoze citim sem tam bederni pater a chci aby me dal do kupy. Verim ze i ta pater na to ma vliv. Drzim vsem palce, aby to bylo lepsi. Hlavne nepijte energetaky, obrovsky to zhorsuje potize.

Ott

Zdravím, mám jen jeden dotaz. Před lety jsem měl nedoléčený zánět močáku, bakterie se mi přesídlila do prostaty a z toho mám chronický bakteriální zánět. Můj dotaz zní, jestli je možné, mít s chronickým bakteriálním zánětem i syndrom chronické pánevní bolesti, nebo jestli po přeléčení bakterií v prostatě se mohla tato nemoc ,,přetransformovat” na CPPS. Nejde mi teď o příznaky, nebo projevy. Jen se ptám, zda-li je toto možné. Děkuji a přeji hodně síly a hlavně zdraví všem.

PAT

Já myslím že je to právě běžné.Hodně uživatelů po forech si na to stěžuje.Měli bakterii takže bakteriální zánět provázený příznaky CPPS.Bakterie byla zaléčena.Vše bez nálezu.A zůstaly ale bolesti typické pro CPPS.Ale myslím že pokud je prostata zaléčena bez nálezu mělo by se dát časem samo do pořádku i CPPS.

Ott

Děkuju za odpověď PATe, takže vlastně prostata se ,,jakoby uzdraví” ale všechny příznaky a projevy pokračují dál. Jakoby byla prostata stále nemocná, ale ona ve skutečnosti už je zdravá, jen pánevní dno je rozbito.

PAT

OTT Přesně tak jak píšeš.Prostata zdravá,malá,nízké PSA,bez bakterie.A v pánvi bolesti a problémy že někdo musí brát silné opiáty.Urologové nevědí co s tím a další doktoři řeknou že si vymýšlíš a pošlou Tě ke cvokaři. A co ty máš za problém konkrétně momentálně?Más stále v nálezech bakterii případně jakou ? Nebo už jsi bez bakterie a máš tu záhadnou CPPS ?

Ott

Urologové bohužel za tohle nemohou, že to neumí léčit, protože oni nevědí jak, za tohle může celý zdravotnický systém a celkově systém a přemýšlení, jaký je ve světě nastavený. Ještě se zeptám, je možné mít oboje zároveň? jak bakteriální prostatitidu, tak i CPPS? Mám bolesti někdy varlat, pod varlaty, na hrázi. někdy mi to vleze do nohou s pocitem, že je mám jakoby unavené jako kdybych uběhl třeba 10km a to jsem se nehýbal. Dále slabší proud, někdy silnější a také potřeby chodit pořád na WC. Erektilní dysfunkci. Furt se to točí, někdy to, někdy to, ale neměl jsem stav, kdyby mě nic nebolelo, nebo nebyl bez příznaků.

PAT

No že máš bakteriální prostatidu a CPPS(tedy bolesti v pánvi) k tomu je uplně normální a logický.A máš vůbec bakteriální jak jsi na přišel ?Máš tam bakterii ? Jinač shodou okolností mám dost podobné problémy jako ty.Hlavně časté chození na WC nutkání.Jednou lepší proud jak 18 mladík někdy slabší jak 90 letý dědeček mění se to sem tam.Proč se to mění nikdo neví. Občas bolest,varlat,v kříži,podbříšek.Nohy mě bolely strašně to už přešlo.

David

tak cvičím každý den ty cviky co poslal Honza a určitě pocituji úlevu minimálně ten den po cvičení + mažu hráz flector gelem ten však moc nezabírá se mi zdá, jinak tedy počkam tedka eště cca týden a pujdu si znovu udělat tu kultivaci a podle toho se uvidí co se bude dít dál

David

Jinak jakej velkej vliv ma tohle onemocneni na moznost ze by clovek mohl byt neplodnej ? Neco jsem o tom cetl a docela me to vydesilo,deti este nemame ale chtely by jsme…

HONZA
1x

Ahoj, samozřejmě že může mít chronická prostatitida vliv na to mít děti. Hlavně chronická bakteriální prostatitida je velký problém. Od žlutého zbarvení spermatu, po malé množství spermií, špatná pohyblivost, morfologie, ale hlavně ten zánět. Pokud budete chtít jít na umělé oplodnění tak ti nepovolí si nechat zmrazit spermie s bakteriálním zánětem. Vždy doporučí nejdříve přeléčit včetně leukocytů, ale vy máte chronický bakteriální zánět - jak jej vyléčit? Jedině do Vás budou cpát ATB. Proto doporučuji v případě že po tom co se v kultivacích přestanou objevovat baktrie si okamžitě nechat zmrazit spermie. Je to alespoň možnost se o dítě pokusit. Baktrie se mohou znovu objevit. To někdo přesně neví hlavně proč. Ale na kvalitu spermatu odpoví jedině provedený spermiogram.

David

Jak píšeš PATe stím proudem moči to tak mám taky hlavně když se mi chce trochu vic na zachod a nejdu hned tak pak proud slabej ke konci kolikrat přerušovanej že fakt musím tlačit a pak ětšinou uplně v pohodě,přes den nemam takřka žádné problemy ale vždy vše zhorší ejakulace pak tlak na hrazi pocit sevření na hrazi (v konečniku) večer jdu spat a rano zase “vesměs dobrý” ale i když nemam ten tlak nebo něco jineho tak stejně citim že něco není v pořádku hlavně se nemuzu zbavit pocitu jako takoveho pernamentniho jakoby zatnuti jak kdyz sval proste v prostate nebo okoli jak kdybych zatinal sval aniz bych chtel… jinak ja tam mam tedy ty bakterie i kdyz ted nevim treba uz jsou preleceny a je jen ten chronickej zanet,uvidim po dalsi kultivaci jak jsem psal ale jak se tady zminuje poruchy erekce atd to nemam,takove a obdobne problemy jsem mel kdyz jsem mel fakt regulerne chlamydie a do toho bral tamtusóim tak jako vedlejsi ucinky byli katastrofa a veškerejch těch prášků..kazdopdne ten doxybene co jsem bral me vubec neulevil ani behem lecby priznaky porad stejny takze predpokaldam ze ty bakterie tam mam porad

Ott

Cvičíš ty cviky jednou denně, nebo dvakrát, jak tam zmiňuje?

David

Hele ja to cvicim jednou denne vsechny co dela

PAT

Co se týče plodnosti tak když to vezmu podle mě tak vliv zánět prostaty na plodnost nemá.Já si myslím že ten zánět tam mám od mladého věku beru to podle barvy a stejně jsem dokázal "vyrobit" 3 zdravé děti. Myslím že ty spermiogramy a různé zamražování je už poslední zoufalý krok když se roky nedaří a nedaří.....A nedaří se i zdravým párům Prostě to zkoušejte a hotovo ty spermie přece nemají žádnou bakterii která by zabránila oplodnění.Oplodnění je složitý proces záleží na psychice,stavu partnerky a dalších okolnostech.Vždyt některá ženská neotěhotní s jedním chlapem a s jiným jo a tak je to i naopak. Ale jak jsem psal je to jen moje zkušenost

Vašek

ahoj kdo chcete najděte si na FB skupinu "Spolek můžu & bolest" vytvořila ji fyzioterapeutka Mgr. Ida Hurtíková která se zabývá pánevním dnem, aktuálně k ní chodím na rehabilitace.

PAT

To zní zajímavě.Tak džím palce..Až budeš mít čas.Napiš něco co s Tebou dělají,jak to probíhá atd...Nebo zavolej číslo máš....

Vašek

Ahoj, cvičení na protažení a uvolnění svalu, není to o moc jiné než je tu třeba odkaz na youtube, spíš že na tebe dohlídne že to děláš dobře, doporučila mi koupit míč na sezení a cviky i na něm, aktuálně jsem bral 5 týdnu atb a měl jsem celkem klid ted je 5 dní po dobrání a přijde mi že se to horší ... byl jsem ještě na neurologii, mám něco s plotýnkama ale to by prý mělo vliv na nohy, příští týden jdu na EMG vyšetření na neurologii kde se prý ukážou poškozené svaly a nervy ... klidně zavolej nebo se ptj tady V.

Anonym

Tí čo trpite chronickym zapalom prostaty, vplyvom bakterie enterokokus faecalis, bolia vas z toho semeniky/varlata? Dik za odpoved

HONZA

Ahoj, to samozřejmě může být spojeno s výskytem této bakterie. Nicméně ikdyž v kultivacích nemusíš mít žádné bakterie výše zmíněné obtíže můžeš mít v podobě CPPS. Asi bych nepátral po tom co může bakterie způsobit za problémy. Plejáda bolestí je velmi pestrá. Sám jsem různých bolestí od prostaty způsobený bakteriemi nebo CPPS již zažil opravdu hodně. Za sebe mohu říci, že jsem měl velké bolesti v okamžiku, kdy jsem měl v kultivacích různé uropatogenní bakterie, do kterých i Enterococcus feacalis samozřejmě patří. Takže ti věřím tvoje bolesti. Záleží také jakou ATB kůru jsi již absolvoval, zda-li se ti tato bakterie stále ukazuje v kultivacích, jak dlouho s tím bojuješ. Aby si mohl říci, že máš chronický bakteriální zánět prostaty způsobený Enterococcus feacalisem, pak by jsi měl mít tuto bakterii perzistentně, opakovaně v daných kultivacích v primokultivaci. Pokud selhala ATB léčba, pak alternativně jedině autovakcina na daný kmen bakterie přímo z tvého vzorku ejakulátu.

David

Tak jsem byl na kontrolní kultivaci spermatu ty dvě bakterie co jsem tam měl faecalis a agalecie nebo jak, tak tam ani jedna neni misto toho tam je streptokok oralis, je zvlaštní že tam je když jsem bral antibiotika doxybene a ta bakterie je citliva na tetracyklin navic tam predtim ta bakterie ani nebyla ty dve zmizly s objevila se talhle je taky špatná?

PAT

Streptokok oralis není špatná ta je v "pohode".Ted je duležitý aby to vydrželo a ty dvě blbý už se neobjevily.Oni bohužel ty bakterie jsou dnes tak mazaný že se před ATB dokážou schovat,zamaskovat. Tvoří tak zvané biofilmy a pak zase časem vylezou ale to je případ od případu a je to o imunitě tak uvidíš. Taky záleží jak ti ted je jak se cítiš jestli je to lepší nebo i bez bakterií stejný.

David

Diky za odpoved,tedka aktualne uz aspon dva mesice po lecbe jsem v ramci moznosti v pohode, hlavne ta bolest na hrazi je pryc samozrejme to neni na 100% hold ten chronickej zanet nebude tak lehkej ale zatim je to dobry,ted resime ohledne pritelkyne nevim proc to neresily driv uz jsem se na to ptal pred tim a delaly jak kdyby jsme si to nemohli predavat

HONZA

Ahoj, Streptococcus oralis je ze skupiny "viridujících streptokoků". Není to uropatogenní bakterie, takže můžeš být v klidu. Jen ještě dotaz - máš jí v primokultivaci nebo jen po pomnožení?

David

To doufam uz me to moc nebavi, jinak je tam jako primokultura Pomnožení tam je na streptokok epidermidis snad to neni zase kdo vi co 😂

David

Mam si s tim delat starosti ? Nebo ne ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce