Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pedro

Pat, až teraz vidím, že máš podobné príznaky ako som mal ja, mne tiež okrem iného blblo v črevách, bolo to krátko po zápale prostaty, extrémne hlasné pochody a rachotenie, aj keď bez následkov (samozrejme vyšetrenia nenašli nič, vraj som fit). Zistil som, že sa to zhoršuje, ak zjem orechy, strukoviny, obiloviny, akékoľvek zrná, zle robia aj rastlinné oleje, aj kokosový a mct olej. Zlepšuje sa to, ak uprednostním živočíšne tuky, masť, hovädzie mäso, mrkvu, batáty. Je to so mnou presne ako podľa pravidiel AIP protokolu. Niečo na tom bude. Odporúčam každému aspoň 30 dňovú očistu a potom nejakú osobnú verziu protizápalového stravovania, najlepšie po vyšetrení na potravinové alergie. Každý je iný, univerzálne rady by som nedával, treba sa riadiť signálmi nášho tela a potom sa toho držať. Veľa ľudí sa uzdravilo z chronických ochorení len tým, že sa vyhli potravinám, na ktoré majú alergie alebo intolerancie.

PAT

@PEDRO Děkuju za podrobné vysvětlení.No ta dieta co jsem četl je brutální až si říkám zda je to zdravé.Skoro nic moc nemůžeš jíst vlastně. Já už jsem v začátku jednu takovou radikální dietu držel a za sebe mohu říct že to nedopadlo dobře...strašně až extremě som schudol i se mi dostavili další zdravotní problémy.Tělo bylo bez cukrů bez energie prostě zle.Kde pak tělo má brát aspon trochu cukrů na energiiTřeba jsem něco dělal špatně ale určitě mi to nepomohlo.Ale jak píšeš každý jsme jiný je třeba zkoušet.Teraz jím tak nějak zdravě ale nehrotím to.A třeba to je špatně protože je sice lépe ale vyléčen nejsme.U této nemoci třeba človek vubec nedokáže odhadnout co mu dělá dobře a co zle.Chovám se a stravuju a opatruju pořád stejně žádně velké změny a přesto jsou ve zdravotním stavu velké skoky.To znáš. Období kdy je lépe skoro až dobře a najednou přijde skok z ničeho nic a je zase zle.A nevím co se udělalo špatně nebo jinak když ten stravovací a životní režim je stále stejný. Maj sa

HONZA

Ahoj, s těmi střevy to potvrzuji. Mám to neustále každý den - různé zvuky, pazvuky, šplouchání, škrundání v oblasti střev. A je to následek od prostaty. To se děje prostě furt. Když jsem měl období absolutního klidu nic takového nebylo. A brnění prstů na rukou - hlavně palců. Nejvíce levý palec. A zase to má jediného viníka. Příští týden jdu k doc. Urbanovi. Dával jsem vzorky moči, ejakulátu a krev na PSA. Tak jsem zvědav co tam bude/nebude. Ale stejně si musíme pomoci sami.

Honza 2

Zdravím všechny, byl jsem na doporučení od Honzy 2x krát u dr. Fugnera a pravděpodobně všechny mé problémy prameni od pánevních svalů, měl jsem v mládí frakturu pánve. Masíroval pánevní svaly přes konečník aby se uvolnilo napětí. Měl jsem problémy s bolestí nohou, přes vánoce zánět, léčen doxybene. Prostatitidu mám už asi 8 let, psa únor 0,5, v prosinci 0,8. Dr. Fugner radil stejný cvik jak Honza již popisoval a pak jsem našel neurologa Dr. Vilhelma, Fugner s ním kdysi spolupracoval v dnešní době má jedinou ordinaci takového typu v ČR je v Šumperku a léčí bolesti suchou jehlou, psal i nějaké články na cpps. Budu se k němu objednávat, tak kdo má panevni bolesti zkuste tuto metodu. Zdar a držte se.

PAT

Na suchý jehle jsem v Šumperku u mudr Vilhelma byl.Bohužel efekt NULA ! škoda peněz a zbytečná cesta z Prahy do Šumperka.Myslím že to není ta správná léčba pro naše problémy.Ale jak vždy píšu každý z nás je uplně jiný. Naopak mě pomohly před 13 lety masáže od mudr Fugnera.Ale trvalo to skoro 1/2 roku není to tak že jedna masáž a budeš zdráv.Ale to jsem měl jinou prostatidu než ted.Byl jsem 10 let zdráv.

Pedro

Pat, prosím ťa, keď si mal radikálnu diétu, ako vyzerala? Lebo tých prístupov je veľa a na naše problémy mnohé diéty robia zle. To čo opisuješ ty aj Honza a čo pociťujem aj ja má zjavne niečo spoločné okrem mikrozápalu prostaty aj s nervovou sústavou. Precitlivelé nervy. Z toho deformácie svalov v panve, bolesti... Začínam byť presvedčený, že chronickú prostatitídu má liečiť aj neurológ, skúšať treba magnézium a široký B komplex. A samozrejme my sami sa musíme uzdravovať režimovými opatreniami, vhodnou stravou, cvičením, relax, očista čriev, v čom je dôležitá organická strava. Ak si nepomôžeme sami, tabletky to za nás neodpracujú. Inak trávenie úzko súvisí s nervami a s autonómnou nervovou sústavou. Mnohí prostatici sú bez príznakov potom, čo dostali antidepresíva. Zabrali na prostatu aj na trávenie. Neskúšal som to ale. Len je naozaj fakt, že trávenie a nervový systém sú úzko previazané. Neuroprotektívna diéta je jednoduchá, maximum živočíšnych tukov, s mierou, primerane mäso a ryby (bielkoviny), minimum sacharidov. Vyhýbať sa treba zápalovým potravinám, čo sú hlavne zrná, semená a oleje z nich, procesované potraviny, sladkosti, ale aj ovocie (vhodné je keď už tak bobuľové), múčne jedlá, náhrady lepku. Ak niekto súša pri diéte vegetariástvo či vegan, zarobí si na prúser. Vegáni zjedia tony zápalových potravín, hlavne zo zŕn, semien, strukovín, k tomu zemiaky, ryža, obiloviny, sójové a kukuričné škrobové potraviny, sladké cereálie, rastlinné tuky, ovocie nabité cukrom a fruktózou (fermetujúce sacharidy) a to všetko je masaker, zápalová bomba. Kto zápasí so zápalmi a problémami s trávením a napnutými nervami, tomu odporúčam AIP protokol s bohatým príjmom tukov ako kalorického paliva pre telo. Aspoň na skúšku 30 dní. Vychádzam aj so sedliackeho rozumu, ak chcete nikede dosiahnuť rýchle rozkladanie a zahnívanie a fermentovanie, kvasenie, treba na to cukor (med, ovocie a iné). Vtedy to ide s kvasením rýchlo. Ak cukor chýba a necháme niekde len čisté mäso a tuk, rozkladanie a zahnívanie je oveľa pomalšie, až také pomalé, že to v tele nestihne zahnívať a kvasiť, ak máme pravidelnú stolicu :) Ďalšia výhoda mäsa s tukmi je, že stačí jesť menej často, čo má na telo a trávenie očisťujúci efekt. Ľudia čo si dali 30 dní carnivore diétu so živočíšnymi tukmi + namiesto sacharidových a škrobových príloh, oslavujú ako ich to prečistilo a nabilo energiou. A znižuje to hladiny stresu. Sacharidy, ktorými sa prejedajú vegetariáni, zas hladiny stresu zvyšujú, k tomu dráždia sliznice čreva a prekrmujú mikróby (plesne, kvasinky, baktérie).

PAT

@PEDRO Jo máš ve všem pravdu a vše má logiku.Tu mojí dietu jsem nasadil hned po začátku zánětu.Měl jsem i kvasinku.ATB mě vymlátili celou mikrofloru ve střevě a tak se tam vše pomnožilo včetně kvasinek.Tak jsem nasadil proti kvasinkovou dietu.Bez masa,cukru,pečiva iba vlastně zeleninu a jak jsem psal strašně rychle jsme zhubnul a byl problém a efekt nula. Jinač jak jsem psal mojí psychiku to uplně odrovanalo.Nervový systém byl asi uplně KO.Normálně mě třeba cukali viditelně občas svaly na nohou a rukou.Nikdo mi nevěřil i oční víčka samovolně cukali.Dostal jsem i zánět hrubého čereva.Mojé příznaky jsem už psal pálení,cukání bolest kyčlí,varlat,stehen,podbříšek,brnění rukou a hlavně nutkání na močení a slabé močení.V ejakuláte jsem měl vždy nějkaké "prý bezvýznamné" streptokoky.K urologovi už ani nechodím.Je to pořád stejné a nepomužou. ATB neberu nedělají mi dobře (možná to je chyba..) Dnes po 4 rokoch skoro vše odeznělo bohužel zustalo nutkání na močení a špatné močení.Občas nějaká chvilková bolest chrbtice a v kyčlích.Co je zajímavé bolest nastoupí po stolici nebo močení.Třeba močím,behem močení cítím jak zaškubne ve stehně sval a začně mě bolet chvíli v zádech a kyčlích.Jak píšeš svalový problém nějkaký mikro zánět nevím...Někdy močím skoro výborně a pak zase z ničeho nic velmi zle jak 90 letý stařec..taky nevím proč se to mění tak O antidepresivech jsme také četl že hodně lidem pomohli já se jich trochu bojím je návykové svinstvo. Pomáhá mě teplá koupel

Pedro

Pat, moja skúsenosť je taká, že nemáme pridávať a hľadať, čo všetko ešte užívať k tomu všetkému, čím si už aj tak 30 rokov ničíme telo. Treba ísť opačne, vypúšťať veci, ktoré sme dlhodobo robili a ktoré mali následky. Tie mikroinfekcie a mikrozápaly, čo máme my, má podľa mňa skoro každý muž, akurát že mnohí sú celý život bez príznakov a iba nárazovo a občas majú problém na pár dní. Imunita to manažuje a zvláda. Nám imunita občas nestíha, možno preto, že je preťažená alebo máme predispozície na autoimunitné ochorenia (potravinové alergie, sezónne alergie, tráviace a metabolické problémy, citlivé sliznice, citlivá pokožka). ATB a kadejaké bio kapsule a doplnky s antioxidantmi nikam nevedú. Výnimky sú asi D a B komlex, občas magnézium, ale ani to nie je riešenie. Riešenie je dať telo a imunitu do balansu. Podstata je znížiť stres v hlave a stres v črevách, čiže čistiť hlavu a čistiť tráviacu rúru. Čím viac vecí, potravín a blbých návykov som vyhádzal preč, tým lepšie mi bolo. Svinstvo nie je len lepok, ale aj iné obilniny a pseudoobilniny a zrná a strukoviny a výrobky z toho. Netreba hladovať, ale jesť jednoduché čisté potraviny, kľudne aj hovädzie mäso (hydina prekrmovaná zrnom môže byť problém), ryby, varenú zelenínu. Vhýbať sa omáčkam a inému bordelu. Základ je dať do kľudu sliznice čreva, teda menej sacharidov, viac živočíšnych tukov. To následne potlačí kvasenie, zápaly, odľahčí imunitu a upokojí nerový systém. Trvá to nejaký čas, ale prináša to výsledky. Ďalšia vec čo zaberá je pohyb. Na prostatu je zabiják dlhé sedenie, to isté na kĺby. Kvasinky a iné mikróby milujú nehybné prostredie a kompost v črevách s curkami, kde je pohyb a čísté vnútorné prostredie bez sacharidov, tam vykapú.

Ott

Pedro, jsi tu prosím pořád v této diskuzi? Napiš mi prodím na email [email protected]

HONZA

Ahoj, teďka z trošku jiného soudku. Vrátil jsem se po 3 měsících do práce z nemocenské, právě díky prostatě. Stav se mi zlepšil to je pravda, ale byl jsem týden v práci - nechali mě ještě se lehce aklimatizovat a dostal jsem výpověď. Takže za 2 roky už po druhé, kdy budu muset měnit práci. Chci se zeptat jestli někdo z Vás byl v podobné situaci, že buď dostal výpověď nebo změnil zaměstnání právě kvůli chronickému zánětu prostaty. Díky

Vasek

To zaměstnání mě mrzí, taky se toto bojím, na druhý straně moje zaměstnání je zdrojem stresu a říkám si jestli by mi změna nepomohla protože občas když je hodně stresu tak se to zhoršuje dost rapidně ...

TOM

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

PAT

@TOM Přiznám se že nevím proč bojuješ 2 roky pomocí ATB když máš nebakteriální zánět.Nepíšeš co máš za příznaky.Nepíšeš jakou dietou bojuješ.Diet je strašně moc. Ten přípravek nebudu ani komentovat.To je zase nějaký podvod na tahání peněz z lidí...Už jen ten divnej internetovej překlad stránek do cz jazyka a divný komentáře.Plus ten urolog snad ani neexistuje Urologové bojují a moc si neví rady s touto nemocí už roky a roky.A najednou Omega mastný kyseliny a konopný olej to vyléčí za 7 dní.Zázrak.No ono se lidí napálí dost. Jinač Omega-3, Omega-6, Omega-9 se dají normálně koupit u nás a konopný olej také.Tak nevím proč na stránkách vybízejí at všichni rychle objednávají..prostě fake.

Libor

Chlapy chtěl bych se vás zeptat, pročetl jsem tady spoustu komentářů ohledně příznaků a jejich následných možných léčiv... Nepít alkohol, kávu, nekouřit, všelijaký diety atd. . Podařilo se někomu z toho vysekat na delší dobu? Vrátila se vám stejně silná erekce jakou jste měli předtím?

Libor

Abych se tady více rozepsal, je mi 21 s touhle nemocí se snažím žít už od svých 18. Mé první příznaky byla dušnost a erektivní dysfunkce, následně se mi začal fialovět šourek. Když jsem podstoupil vyšetření co mi urolog nadiktoval, tak vše negativní krom jednoho, kde mi zjistili 1 bakterii. během 6 měsíců jsem prostřídal šestery antibiotika, psychika v prdeli, přestal jsem cvičit. Nejhorší období mého života, kord když člověk má přítelkyni přičemž má problém už jen s tím aby se mu postavil. Když jsem se z toho vysekal tak jsem měl stále psychiku v prdeli, měli jsme na to s mladou jít a já jsem začal zjišťovat že s tím jak ta nemoc přišla tak jsem extrémně znejistěl, otázky jako " co když se mi nepostaví, co během toho erekce zeslábne atd. začali být na mém denním pořádku, jako by block v hlavě který mi znemožňoval mít normální erekci... Poté jsem začal mít období kdy mi začalo vše vycházet a v rázu rozchod s přítelkyní... Znovu deprese. Nikdy jsem nekouřil, pivo jsem si dal jen svátečně, chodil jsem do posilovny, hrál fotbal. Jediné čemu jsem se aktivně věnoval bylo zdravý mého těla a chtěl jsem si vybudovat výbornou imunitu. Jednoho dne jsem si přečetl článek o otužování a začal jsem ho praktikovat po nějakých 6 měsících jsem já debil řekl že jsem připravený jít do ledové vody venku, a tam jsem já debil prochladnul. Bohužel chtěl jsem žít tak moc zdravě až mi to zdravý se od kurvilo. Teď se mi zánět vrátil podruhé, zajímalo by mě co všechno na to má vliv. Píšete tady psychika, strava, kouření, alkohol, prochladnutí. Když jsem byl u doktora tak mi řekl že se to dá znovu dostat od partnerky která se s tím neléčila. Omlouvám se ale musel jsem to ze sebe všechno vypsat. Děkuju za případný reakce a přeji všem hodně zdravý. Snad nějakej ten blázen z laboratoře vyzkoumá nějaký lék na tuhle zkurvenou nemoc.

PAT

Nepíšeš co máš za příznaky a obtíže.To je podstanéOd toho se vše odvíjí.Našli Ti bakterii jakou a kde ?Taky důležitý.Pokud to nevíš tak se snaž to vědět i do budoucna.Co jsi měl za vyšetření?Na urology se nedá spolehnout.Hodně jich neví jak zánět prostaty léčit a jsou schopný Ti nakukat cokoliv jen aby se Tě zbavili a už jsi "neotravoval".Jejich léčba je ATB a když nepomohou tak smůla.Samozřejmě pohyb,zdravá strava,psychika, atd...hraje důležitou roli ale jak jsem psal je třeba přesně vědět co máš za obtíže.Tahle nemoc má "tisíce" příznaku" a každému pomáhá nebo pomůže uplně něco jiného.Jestli nemáš žádné potíže a jen Ti "nestojí péro" tak to určitě není zánět prostaty.Tam by se k tomu přidružovali další a další problémy.

Libor

Co se týče příznaků patří mezi ně: nateklý šourek, sem tam tupá bolest levého varlete, štiplavost na levé straně podbříšku. Urolog mi naposledy napsal ATB DoxyHEXAL 100mg tablety...

LIBOR

Zítra jdu k urologovi na kontrolu tak se ho zeptám ohledně té bakterie. Co mě docela překvapilo že mi nedělal test ohledně ejakulátu.

LIBOR

Před rokem mi dělali vyšetření pomocí tyčinky do močové trubice = vše negativní, Vzorky moči = 1 bakterie. Mam takové tušení že jsem to nejspíše chytil na podruhé teď již od mé ex, jelikož ta žádné antibiotika na tuto bakterii nedostala. Tohle je bohužel jen moje předtucha a pokud by to byla pravda tak mě sere že mi doktor nedal ATB i pro ni.

PAT

Tak to by mohl zánět prostay opravdu být.Nateklý šourek a bolesti na ruzných místech v podbříšku tu má uživatel Honza.Ten má zkušeností a zážitků na román dost a dost

HONZA

Ahoj, jo jo mám tu stejnou zkušenost. Když jsem to měl a znovu se mi to vrátilo, tak mi hnedka otéká šourek - ten otok lze charakterizovat tak, že uvnitř šourku dochází ke spasmu - křeči až se šourek změní pomalu v kámen. To jsou strašná muka a zároveň mám pocit jako by mi to drtilo varlata. A co se týče podbříšku tak to samé. Když jsem to měl poprvé, tak jsem měl celý podbříšek od levého boku po pravý bok - pás cca 15 cm na výšku tvrdý jako beton. Strašná bolest. Nikdo nechápal a nikdo nevěděl jak pomoci. To co popisuješ @LIBOR - tak to jsou příznaky zánětu prostaty. A asi jak v mém tak ve tvém případě je zánět již dále než v prostatě. Být tebou tak okamžitě jdu na urologii, nechám si udělat kultivace minimálně ve 2 laboratořích a pak z toho dělat závěr. Myslím, že máš neléčený bakteriální zánět v závislosti na tvých bolestech. A chápu tě. Já jsem se svíjet v obrovských bolestech. Dej určitě vědět co ti našli. Nemá smysl pátrat co jsem měl před nějakou dobou v moči. Chce to udělat nové testy nyní moč i ejakulát. Je možné skoro až pravděpodobné, že máš ještě k tomu zánět močového měchýře - právě kvůli té bakterii. A pak po léčbě - asi tě neminou ATB udělat kontrolní kultivace.

HONZA

Ahoj, tady musím souhlasit s Platem. Jako užívat ATB na nebakteriální zánět a ještě tak dlouho je hloupost. Je pravda, že ikdyž máš nebakteriální zánět 1 max. 2 ATB léčby se zkouší. Ale je to spíše výstřel do tmy. Je třeba brát na zřetel, že ví zánět mohou způsobovat nedetekovatelné mikroorganismy v prostatě. Ale jinak ATB na nebakteriální zánět jsou zcela neúčinná. Co používáš za ATB? Jak dlouho? Kolik jsi toho využíval? Kdo ti to píše, když nemáš v ejakulátu bakterie? To si zahráváš s antibiotickou rezistencí. Můžeš napsat větší detail? A pak jaké máš/nemáš bolesti, jak se to i tebe projevuje?

Libor

Přečetl jsem si tady několik komentářů od @HONZA a dám ti za pravdu že lehký náznaky toho co Hanz má mám taky ale v mnohem menším měřítku. Co by jste mi doporučili brát? Nějaký doplňky stravy? Hodně lidí tady píše Žitný pil, zinek... Co například používáte vy? Já osobně používám například infračervené světlo od MITO LIGHT, je to poměrně zajímavá hračka se spoustu benefitů které mohu potvrdit. Chtěl bych vyzkoušet CBD kapky právě kvůli protizánětlivým účinkům.

HONZA
1x

Ahoj Libore, komentář jsem ti napsal. Musíš okamžitě na urologii, udělat kultivace moči a hlavně ejakulátu. Nebo si nechat odebrat prostatický sekret po masáži prostaty. Zároveň per rectum zjistit jak hodně/málo tě bolí prostata po vyšetření přes konečník. To jsou důležité informace. Myslím, že to to máš dost rozjeté a chtělo by to rychle zjistit co máš v moči a ejakulátu. Pokud jde o ATB, kdyby ti je chtěli předepsat chtěj minimálně na 5 týdnů. Nejlépe na 6-8 týdnů. Když ti je dají na 1-2 týdny tak to je moc málo. Prostatická žláza je špatně dostupná řadě ATB a potřebuje dlouhodobou cílenou kůru. Nebo pokud nemáš tak silné bolesti, tak zjistit jakou - jaké máš bakterie a nechat vyrobit autovakcínu. Ale to trvá třeba až 8 týdnů. Záleží co ti zjistí. A nech si změřiti PSA. Pokud máš bakteriální zánět prostaty tak by jsi mohl mít PSA nad 1.

Libor

Díky za radu, na štěstí jsem na zítřek objednaný k urologovi tak se to pokusím hned zajistit. Co třeba ty používáš na prostatu?

Libor

Držíš nějaký půsty? bereš doplňky? cvičíš? Promiň že se tak moc vyptávám ale chtěl bych vynaložit vše co je v mých silách abych měl co největší klid po co nejdelší dobu.

Libor

Máš pravdu v tom že nejspíše to mám už někde dál, jelikož když jsem s tím byl před měsícem u doktora tak jsem měl problémy i s močí... Například když jsem se vymočil klasicky ve stoje tak jsem věděl že všechna moč šla ven ale co se týče když jsem si sednul tak jsem měl neustále nutkání močit ( jako bych se dobře nevymočil). Zítra dám vědět ohledně PSA, jelikož jsem si ho nechal dělat cca před 3 týdny a výsledky jsem si nechal založený v sešitě. Co si ale vzpomínám tak jsem tam měl nějakých 0,3 - 0,5 PSA

PAT

Tak co píšeš s tou močí že se vymočíš a za chvíli máš pocit že musíš znova tak to je jasný.To mám já to je muj hlavní problém.Máš zánět prostaty nebo prostě jednoduše močových cest.Jsi mladej (já už starej) řeš to rázně a včas než se to fakt rozjede do chronickýho stavu a budeš s tím bojovat střídavě celý život...,

HONZA

Ahoj, tak pokud jsi měl PSA takto nízké, tak to nebude tak hrozný - tím myslím PSA. Ale nutkání na záchod - malou - močení nebo na stolici - zácpy - to jsou příznaky zánětu prostaty. Zatím bych být tebou udělal testy a pak se uvidí. Zatím nezačínej s cvičením nebo půsty atd. Zatím přesně nevíš co ti je a jaké máš možnosti. Musíš mít silné tělo pro boj se zánětem. Pak si ještě nech změřit hodnotu testosteronu. To je velmi důležité, protože nízká hladina velmi znesnadňuje léčbu zánětu. Měl by jsi mít dlouhodobě testosteron v normě, což je nad hodnotu 9. Nicméně při boji se zánětem by měla být hodnota vyšší třeba než 15-náct. Pokud takových hodnot nedosahuješ je možné požádat urologa o testosteronovou terapii. Hodně to pomáhá - sám jsem to podstoupil již 2x a hodně to pomohlo - možná více než ATB. Nejdřív se musíš stabilizovat a pak hledej cesty jako cvičení, půsty, změna stravovacích návyků, doplňky stravy atd.

Peter136

Chlapi čaute... skúste tu rázovu vlnu na prostatu. Ja som mal 4 roky pokoj.. fakt som si myslel ze je to ok.. mal som zase zápal... ani neviem od čoho.. a zas som zopakoval kúru.. 4 sedení.. možno preventívne dám každý druhý rok.. Prosím dajte vedieť kto ešte na tom bol. Dik Moj urológ tomu hovorí ze celkovo prostata ohľadne.

JANO

Nazdar, Ktorého urologa máš?

Peter136

Gajdoša

HONZA

Ahoj, není doktor Gajdoš v Uromedico? Měl jsem k němu jít právě na rázovou vlnu, ale měl jsem strach, že se stav ještě více zhorší. Můžeš popsat detaily sezení vs. rázová vlna?

David

Ja jdu v pondeli na urologii ze zpravou od obvodaka ze mam tu bakterii ve spermatu,tak jsem zvedavej co mi napise,dal jak tady ctu me zarazi ze me nikdy nikdo nerekl jaky mam PSA za celejch 8-9let co se lecim ani krev na urologii mi nevzal nikdo,asi me berou ze jsem mladej ze nektery veci u me nemaj asi vyznam delat

PAT

A jakou přesně máš bakterii ve spermatu ? Jinač že Ti nikdo za 8-9 let neudělal co máš problémy pořádný vyšetření je tragedie/lemplové.Nevím z jak velkého města jsi nebo jaké máš možnosti ale urologa bych okamžitě vyměnil.

HONZA

Ahoj, tady je krásně vidět, jak lékaři na tebe z vysoka pečou. A hlavně je vidět, jak se z pacienta udělá chronik. Tahle bohužel funguje naše zdravotnictví. Z lidí dělají chronicky nemocné. Moje rada, hledej pomoc kdekoliv to jde. Jak psal PAT, hnedka bych změnil PL lékaře a hlavně urologa. Ty jsi ten kdo je zodpovědný za své zdraví. Tedy vidíš, že lékařům jsi u zadku. Být tebou udělám si další kultivaci sám např. V Aeskulabu, aby jsi měl porovnání s tím co ti našli. A to je další dotaz - jakou máš bakteii?

David

Jinak jak tady někdo psal že mu pomohl na bolesti hráze atd... ten Flector gel nebo jak to bylo https://www.benu.cz/flector-ep-gel-kozni-podani-gely-1x100gm?gclid=EAIaIQobChMItvCG5fyY9gIVMYODBx3vqQBpEAAYASAAEgKTF_D_BwE Je to ono ? zkoušel to eště někdo z vás ?

PAT
1x

Tak určitě si myslím že ten krém bude fungovat.Tohle všechno proniká pod kůži do tkání a svalů jak je psáno v letáku.Já nepoužívám zrovna tenhle krem ale používám přírodní bylinný masážní kém Arniku Funguje aspon u mě...bez problému.Začne mé třeba bolet trochu podbříšku namažu krémem a je klid.

David

a můžeš mi sem hodit nějáký odkaz ? :) už vím co mám ve spermatu za nález přesněji moc se v tom nevyznám ale je tady nález Staphylococcus faecalis (kmen neprodukuje beta-laktamázu)... a pak nález Streptococcus agalactiae. vubec nevim jestli tam mám dvě bakteri nebo oč jde ?

HONZA
1x

Ahoj tak to máš Enteroccocus feacalis a Staphylococcus agalacie. Oba jsou to typické uropatogeny jako svině. 2 možná nejhorší baktrie. Máš bakteriální zánět prostaty. Tak to doporučuji minimálně 6-8 týdnů ATB - ciprofloksacin - Ciplox, Ciploxinal atd. Jde o účinnou látkou - ciprofloksacin. Jestli ti máš takhle dlouho, tak je klidně možný, že zánět přišel do chronického stavu a zbavit se ho nebude nic lehkého. Jako nic jiného než ATB ti na tyhle baktrie nepomůže. Musíš být tvrdý pro jednání s urologem. Žádné ATB na 2 týdny. To je málo. Požaduj na 6-8 týdnů a vem si neschopenku. A klidně to zkombinuj s Wobenzymem, aby se ATB lépe dostávala do prostatické žlázy.

David

díky moc za reakci, no ja prvne mnel chlamydie ale urcite jsem to mnel zaroven stimhle, me obvodacka napsala na 2 tydny po 8 hodinach augmentin ani jsem to nezacal brat protoze vim ze to bude k hovnu hlavne uz jsem je mel nekolikrat ty antibiotika... no verim ze uz to bude chronicke muzu to mit respektive léta... v pondělí jdu na urologii, bohužel neschopenku si nemohu dovolit budu chodit do prace ale urcite antibiotika na dlouho zacnu brat snad presvedcim urologa

David

eště dotaz, může to mít i přítelkyně ? bude potřeba přelečit i ji stejně jako to bylo třeb u těch chlamydii ?

HONZA

Ahoj Davide, augmentin, amoxiclav jsou velmi málo účinná antibiotika pro prostatu. Proč lékaři uroložky dávají tyto ATB na 2-3 týdny je hlavně kvůli ženám. Těm to opravdu zabere. Nemají prostatu. Pak dochází k mylnému přesvědčení, že to musí zabrat i u chlapa na tak krátkou dobu. Proto jako urologa doporučuji chlapa. Nicméně záleží jak to vyšla citlivost na jednotlivé bakterie. Mě například nejvíce pomohl Cotrimoxazol - byseptol na 6 týdnů. Cotrimoxazol al forte a ATB že skupiny chinolonů jsou nejúčinnější antibiotika na prostatu. Nic jiného. Nebo možná ještě tetracykliny - jako doxybene nebo doxyhexal. Mě osobně tetracykliny nepomohly. A ano přítelkyně to může všechno mít a při styku si to krásně vyměňujete pokud máte styk bez kondomu. Navíc ženy mohou být zcela asymptotické, protože třeba u nich v moči pokud mají bakterii v množství 10e5, tak to ještě není zánět. U mužů 10e3 a už máš zánět močového měchýře. Takže doporučuji udělat testy i přítelkyni. Udělejte např: testy ve dvou laboratořích, aby jsi měl kontrolu pro porovnání.

David

právě ja si tyhle rozbory zařídil u obvodačky bohužel mého urologa to nenapadlo i když je ve svém oboru taky dobrá kapacita bych řekl, hodně si ho chválíjou ale že by mě nechal udělat kultivaci spermatu to vubec....takže v pondělí jdu s výsledkama s těch rozboru za urologem jsem tam objednanej tak doufam že to sním něják rozumě vyřeším a dá mi na delší dobu nějáké dobre antibiotika,jinak ja mám stále pořád stejné příznaky, ted jsem měl cca 2-3 měsíce klid tedka zase menší tlak na hrázi po sexu nebo masturbaci se to vždy zhorší a druhý den třeba zase dobrý hodně mi to dráždí asi ta samotná ejakulace, jinak problemy s močením nemám ani časté chození na záchod je to zvláštní

PAT

Hmmm taky zvláštní že máš dost zásadní a blbé bakterie ve spermatu a máš vlastně jen občasný tlak na hrázi...Dej pak určitě vědět co ti ten fenomanální urolog řekl a doporučil za lečbu

David

je to vždycky to zmizí tady ty problemy a pak se zase objeví z ničeho nic, dám určitě vědět co ta hlava vymyslí :D

Peter136

Mal som aj ja z toho strach.. ale čítal som to na nemeckých strankach že to pomáha.. zhodou okolností to používal aj môj Urológ.. ale je na SK. Ako novinku.. a že to aj prostatu omladzuje a ma dobre výsledky.. Myslím si že mi to pomohlo.. tie bolesti povolili.. a po 4 rokoch som to zopakoval... Priebeh je taky ze si lahnes a pod vajcia ti dajú ten prístroj a cítiš to ako také impulzy a pálenie.. a nakoniec doktor ti vymasiruje prostatu.. a potom doma len horuci kúpeľ Ja som to vyskúšal.. a možno po 2 rokoch zopakujem.. len som chcel aby sa tie zápaly neopakovali..

PAT

@PETER136 Měl bys napsat co jsi měl z problémy ? A jak dlouho si problémy měl ? To jsou takové zásadní stanoviska a poznatky.Protože každý má jiné problémy a příznaky.Ty píšeš že jsi měl zápal/zánět a to je strašně široký pojem.

Peter136

Mam chronicky zápal prostaty.. cca od 16 rokov.. vtedy som ani poriadne nevedel co je prostata.. raz to bola bakteriálne.. a potom bez bakteriálne... teraz budem mat 34. Príznaky ktoré mam sú vlastne popísané v tejto skupine. Doktor mi sám navrhol razovu vlnu.. ktorá utlmila bolesti..cca na 4 roky... píšem to preto lebo mi to pomohlo.. a možno pomôže aj ostatným.. a môžme si vymeniť skúsenosti kto na tom bol...

David

ty jo jak si přišel v 16 k bakterialnímu zánětu prostaty ? Tomu se říká smůla asi... ja mám taky problém už od 18 bakterialní zanět (chlamydie) taky jsem nevěděl pořádně co je prostata a vubec už nějáké chlamydie, ted už mi bude 27 a tahne se to semnou krásnejch 9 let

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce