Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
HONZA

Já teďka bojuji s Corynebacterium glucoroloniticum, 18 den na ATB - ciprofloxacin. Zatím se nedaří zánět zvládnout. Prostatu defakto necítím - to se zdá být relativně dobré, ale v mém případě mám velké bolesti a otoky v šourku v celém genitálu. Mám ještě ATB na dalších 17 dní, celkem 5 týdnů. Co bude dále vůbec nevím. Jako co se zlepšilo je močení, ale bolesti hlavně v levém, pravém boku nepřestali a bolest kolem levého nadvarlete. Urolog mi to prohlédl a říká, že u levého nadvarlete žádný zánět nevidí, ale když se jen dotknu kůže u levého nadvarlete je tam děsná bolest. Každý den se mi šourek různě nafukuje, vyfukuje, mění velikost, tuhne atd. Je to tisíckrát za den. Nejlepší je, když je úplně vláčný, není tuhý. To je opravdu úleva. Ale to je díky ATB. Ještě jsem doplnil o Aescin Teva na otoky, který mi trochu pomáhá. A indometacínové čípky. Extra propolis a lichořeřišnici. Ještě jsem doplnil o lék Canephron, který by údajně měl být schopný odstraňovat bakteriím biofilm. Řekla mi to jedna uroložka, se kterou jsem se o tom bavil. Do jaké míry/nemíry se může dostat do prostaty je sporadické.

Pietro

Ahojte,som tu nový,mám nebakteriálny zápal prostaty. Problém je v častom a neúplnom močení. Bol som urologa,ten mi dal UROREC 10 tbl. Už som ich skoro všetky dobral ale zlepšenie nič moc. Čo si myslíte,čo by mohlo pomôcť? Ďakujem

HONZA

Ahoj Pietro, to máš docela mírné potíže. To defakto není nic moc. Co jsem se díval tak Urorec není nic jiného než alfa blokátor, který ovlivňuje hladké svalstvo prostaty ke zlepšení močení. Jak píšeš zlepšení nic moc. No je třeba říci, že obecně prostatitida je běh nechci strašit téměř na celý život. A co se týče alfa blokátorů, tak aby to opravdu fungovalo, musíš to brát roky. Nicméně pokud máš prokazatelný neakteriální zánět prostaty, tak každý den ti doporučuji večer teplou koupel celé pánve, třeba půl hodiny každý den. A pak cvičení pánve minimálně půl roku - rok a uvidíš výsledky. A pokud máš nadváhu, tak zhubnout. Do toho si dělat čaje z vrbovky, kopřivy dvoudomé. Užívat propolis od včelaře taktéž nejméně po dobu 1 roku. Užívat oregano olej dlouhodobě, jíst hodně zeleniny, vlákniny. Jako běh z bakteriální nebo nebakteriální prostatitidou je běh na roky.

HONZA

Ahoj, dneska je to 25 dní co beru Ciprofloxin. Subjektivně se citím lépe i lépe močím, ale je tu jedno ale. 14 dní jsem si dal sexuální půst a dneska po masturbaci ostrá bolest při ejakulaci. Jsem z toho moc špatný. Ještě 10 dní a končím s ATB. Je jasné, že s největší pravděpodobností nezabraly. Možná dotaz, ten kdo má nebo měl zánět měl někdo z Vás tyto obtíže - tzn: bolest při ejakulaci a jak se to u Vás projevuje? Díky

Pavel

Honzo prosím, jakou máš teď stravu? Jak jíš a co jíš? Nebo co jsi odškrtnul ze svého jídelníčku a víš, že to nesmíš a nedáš si?

HONZA

Ahoj Pavle, ano udělal jsem razantní změnu stravy. Již měsíc defakto funguji jako vegetarián. Odstřihnul jsem kompletně produkty z mouky - rohlíky, chleba, těstoviny atd., žádný alkohol, pivo ani nealko pivo, káva. Jen neperlivá voda. Co jím je hodně zeleniny, minimálně ovoce, žádné cukry a to ani právě z ovoce. Za měsíc jsem zhubnul 7-8 kg. Co jím? Kuskus, polenta, pohanka, lněné semínka, dýňová semínka, polévku z dýně, červené řepy, maso max. 1x za týden a to velmi malé množství, bulgur, fazole, různé saláty - okurka, hodně rajčat, paprika, zalévám olivovým olejem. Cítím se co se stravy týče o mnoho lépe. Žádné uzeniny, nic takového. Dnes jsem si objednal lněný olej, pupálkový olej, užívám oregáno olej, hodně laktobacilky a samozřejmě antibiotika. Hodně mi pomohly, ale necítím se vyléčený. V prostatě defakto necítím problém, ale můj problém je v šourku, který mě stále bolí. Doktoři neví proč. Říkají, že tam zánět nevidí, ale já vím, že tam prostě něco je. Už jsem to jednou měl, takže nejlépe vím co se děje. Z toho jsem velmi špatný. Jinak ještě chci doplnit o jeden přípravek. Jde o Citricidal. Je to fakt bomba - Citricidal Natural, výtažek z grepových jader k udržení mikrobiologické rovnováhy těla. Citricidal Natural je přírodní obdoba antibiotik, která díky přizpůsobivosti bakteriálních kmenů přestávají být pomalu ale jistě účinná. Antibiotika navíc při svém působení likvidují přirozenou mikrobiální ochranu střeva. Extrakt se řadí mezi přírodní antioxidanty. Jsou prokázané účinky na zhruba 770 kmenů bakterií /z 800 druhů kmenů zkoumaných/ a 93 druhů plísní /ze 100 druhů plísní zkoumaných/. Tak tohle chci ještě zkusit.

Ott

Jak píšeš, že jíš hodně rajčat, paprik, tak celkově lilkovitá zelenina je hodně zánětlivá a nemusí dělat dobře. Semína a ořechy jsou zas často zdroje plísní a jsou dost toxické. Luštěniny zas obsahují Lektiny, které jsou taky dost zánětlivé. Zas bych se nebránil jíst maso. Ono když si dáš na porci třeba 80-100 gramů tak bych to jako problém neviděl. Zařadil bych ryby. V obchodech mají hodně často ve slevě, například lososa. Ale tady bych doporučil kupovat pouze s označením MSC, což znamená, že jsou opravdu odloveny v moři, tudíž se živí planktonem, řasami a mají dobrý podíl OMEGA 3 a nejsou z chovu, kde jsou krmeny granulemi a dalšími směsí, které naopak obsahují velký podíl zánětlivé OMEGA 6. V menších porcích je super brokolice, květák. Jsou to super antioxidanty, ale odebírají z těla Jod, takže to vždy jen třeba jednu hlavičku.

Petr7

Zdravím , chci se zeptat, pomohla někomu užívat na chronic. prostatitidu kombinace bylin?

Matej

Ahoj přátelé, já měl neustále takto zánět asi 2-3 roky (teď je mi 24). Bral jsem x antibiotik. Spousty vysetreni. Vzdy se mi zanet vracel a bolest prostaty, kdy se mi špatně i sedělo kvůli nepříjemnému pocitu stále neustupovala. Nakonec mi pomohly cviky na uvolnění svalů kolem prostaty (kouknete na YT). Zda se, ze to mam ze stresu. Kdyz je clovek ve stresu, tak zatina svaly a prostata je sevrena a dochazi k zaniceni. Od te doby se soustredim na to, abych nebyl zatnutý a citim se po letech beznaděje konečně jako dřív. Doufám, že to někomu pomůže jako mně. :)

HONZA

Ahoj, abych ještě nezapomněl užívám 50g denně zinku a užívám Kozinec blanitý. Jen by měl akcelerovat imunitu a vystavit betonové zdi proti virům, bakteriím, mikroorganismům. Je to jeden z nejlepším stimulantů imunity vůbec.

HONZA

Ahoj, tento týden dobírám ATB. Stav se mi výrazně zhoršil. Co na sobě pozoruji - nově bolest v dolních zádech, cítím, že se mi sevřelo pánevní dno, spasmy na vnitřní straně stehen a hlavně opět po 2 letech těžké nohy a bolest se dostává až na plosky nohou, kdy cítím nervy na ploskách jak pracují. Je to v háji. Co bude až ATB nebudu brát vím. Sevře se mi pánevní dno a třískne do prostaty. To je strašná bolest včetně nějaké bakterie. A co se týče nohou přestanu chodit. To jsem měl a opět se k tomu blížím. Je to strašné. Co bude dál nebo třeba dneska večer vůbec nevím. Měl někdy někdo tady na fóru podobné problémy/bolesti?

OTT

Ahoj, výše jsem ti psal komentář, kde jsem reagoval na tvůj výpis věcí které jíš. Nevím zda jsi si ho přečetl. Díkes

HONZA

Ahoj Otto, díky za tvůj komentář. Už jsem upravil jídelníček. Pokud máš ještě další typy ohledně jídelníčku při chronické prostatittidě určitě napiš. Včera jsem dobral ATB po 33 dnech. Chinolony mi pak dělali to, že včera mi strašně ztěžkly nohy a dole na nohou na ploskách jsem cítil nervy. Tak jsem volal lékaři a hnedka doporučil je vysadit. Nicméně cítím, že mi ve finále nezabraly a stav se pozvolna vrací zpět. Jsem z toho strašně zdrcený, věřil jsem v uzdravení. Teďka takových 14 dní a pak uděláme kultivaci. S největší pravděpodobností tam bude buď stejná bakterie nebo jiná uropatogenní. Jak budu dál žít vůbec nevím. Byl jsem před měsícem v situaci, že jsem se nemohl vůbec vymočit jak jsem měl nateklou prostatu.

OTT
1x

Ahoj, tak je toho povícero. Ještě k těm věcem co jsem psal tak třeba vepřové maso vyřadit. Doporučuji i klasickou kuchyňskou sůl a nahradit jí Himalájskou solí. Osobně třeba jsem vyřadil i ovoce kvůli cukrům. Celkově snížit příjem sacharidů a nahradit ke kvalitními tuky. Něco na způsob ketodiety, ale opravdové ketodiety a né té moderní z reklam. Oříšky, semínky, a další podobné věci také prý nejsou uplně super. Základ je co nejvíce odlehčit tělu a pokusit se zahojit střevo. Rýži si dělám například květákovou, brambory jsem nahradil batáty. Smažené maso, či cokoliv smaženého také moc nepomáhá tělu odlehčit. Když už tak smažit jen na Ghí másle, na slunečnicovém oleji vůbec. Dost jsem tedy maso pekl, ale ani to není uplně ideální. Pečené maso/zelenina ztrácí dost enzymů, vitamínů a hlavně zakyseluje organismus. Nově jsem si pořídil parní hrnec, který je na tohle super. A hlavně velký základ je OMEGA 3 olej. Je důležitý mít správný poměr omega 6:omega 3. (Doporučený je 3:1, já měl na začátku 39:1. ted mám 2:1) Když ho člověk má, v těle probíhá rychlejší regenerace buněk, mají silnější obal tudíž neproniknou do ní tak často patogeny a nečistoty. Na trhu je dost olejů, rybích tuků, ale osobně se mi nejvíc osvědčil BalanceOil. Je dražší, než ostatní, ale má to v sobě všeho správné množství. Ale je to na delší běh s ním. Ten poměr se člověku většinou srovná až třeba do 4 měsíců, ale lepší začít teď, než nikdy.

HONZA

Super, moc díky za tipy. Hlavně ten BalanceOil - velmi zajimavý. Jinak co se týče vaření, tak dělám věci hlavně pečené - konkrétně v remozce. To je jasné, že přírodní léčba bude na měsíce. Ale pokud se dostaví úspěch, tak jedině dobře. Bojuji teďka 2 den po ATB. Stav je zvláštní - nejhorší je ráno a k večeru je lépe. Já ale podezřívám oblast levého varlete/nadvarlete, kde mám bolest citlivou na dotek. Urolog skálopevně tvrdí, že tam žádný zánět není, že je to "prý přenesená bolest někde z těla". Uprímně tomu moc nevěřím. Tímto místem to vždy začíná, kdy mi šourek s varlaty děsně nateče a pak prostata je už jenom následek. Co jsem na sobě ověřil, že mi na toto opravdu velmi pomáhá Aescin Teva, ale ten je na cevní nedostatečnost. Kdysi jsem si zrovna tohle místo poranil, bolelo mě to asi měsíc, pak to sice přestalo, ale vím, že s tímto místem mám problém. Nyní v rámci léčby zánětu prostaty jsem se dočetl, že by to mohl být špatná průchodnost vývodných cest semenných, protože při ejakulaci mě to strašně bolí. Chci to dále řešit, ale s jiným urologem. Nemá někdo obdobnou zkušenost? Díky.

Roman

Zdravím pánové, chtěl bych se zeptat, jestli se vám stalo, že by se vám po vyšetření prostaty zhoršila erekce. Byl jsem před pár dny na vyšetření a už jsem dvakrát havaroval. Prostě se mu nějak nehce. Do vyšetření jsem neměl žádné problémy. Stačilo se dotknout manželky a byl v pozoru. Tak nevím, jestli doktor nějak moc prostatu podráždil nebo co se mohlo stát? Máte s tím někdo zkušenost?

HONZA

Ahoj, jo jo potvrzuji to co píšeš. Když je vyšetření per rectum. Můžeš mít horší erekci, horší močení. Nebo opačně. Stačí opravdu málo. Mám stejné zkušenosti.

Roman

Doufám, že je to jen dočasné. Byl jsem z toho docela vykulený. Před tím jsem po vyšetření problém neměl.

Petr7

Ahoj, mám dotaz znovu na doktora Fügnera ze Šumperku....... Jestli alespoň člověku pomůže do nějaké jisté míry? ( Samozřejmě nechci říct slovo "vyléčí" to je nesmysl ), vím že se toto svinstvo vyléčit úplně nedá....... Ale aspoň zlepšit, nebo výraznějc zlepšit stav?...... Trápím se s tím 10 let, absolutně všechno mě selhává i veškerá ATB ( i přes zjištěné bakterie v ejakulátu ). ...... Prý se ten Fügner zabývá masážemi prostaty a pánevního dna.... Tak to chci zkusit........I když to bude velká dálka k němu jet až do toho Šumperku.

Ott

Ahoj, nechci si tady hrát na doktora, ale jak píšeš, že se toho ,,sviňstva" zbavit nedá, tak dá. Mnoho lidí, co zde psalo se vyléčilo a dostalo se z toho. Je to boj, ale člověk musí najít tu správnou cestu. Hlavně neztrácet víru.

HONZA

Ahoj, z jednoho článku na internetu. S tím beze sporu souhlasím. Aktuálně mám za sebeou 33 dní ciprofloxacinu. A nepomohlo mi to. Důvod samozřejmě tuším. Měl jsem udělat to, než jsem začal brát ATB nebo v průběhu braní ATB jsem měl požadovat od lékaře masáž prostaty. Právě proto, aby se to pořádně prokrvilo a hlavně odplaval prostatický sekret, který právě může být nositelem bakterií. Ten se hromadí v prostatických kanálkách a zánět způsobí "ucpání kanálků". Až teďka jsem na to přišel, neboť poprvé, když jsem se z toho dostal, tak než jsem začal brát poslední ATB, tak mi lékař udělal masáž prostaty a já cítil, že některé kanálky uvolnil. A pak ATB do 7-10 dnů mě vyléčili. Ale to je minulost a teďka jsem se nevyléčil. Bojuji dále, ale kombinace ATB + masáž prostaty při bakteriálním zánětu je určitě správná cesta. Tady posílám info z článku.Existuje však také „lékařská masáž prostaty“. Ta rozhodně nemá nic společného s příjemnou stimulací a je spíš zážitkem, na který nebudete vzpomínat s úsměvem. „Prostata se masíruje velmi energicky s cílem získat produkovaný sekret, který se neuvolní v rámci běžné ejakulace. Jedna z teorií totiž říká, že hromadění tohoto sekretu může vést ke vzniku chronického zánětu, který způsobuje bolest,“upřesňuje Brown. Tato lékařská masáž má tedy těmto stavům předcházet – ovšem jak doplňuje Brown, ani v těchto případech nejsou pro přesvědčivou prospěšnost zatím jasné důkazy. ---Upřímně já tomu věřím, že tomu tak je. Masáž prostaty je určitě správný směr.

HONZA

A to je vlastně i pomoc pro ty, kdo mají "nebakteriální zánět prostaty". Všichni zde mluví o tom, jak často masturbovat atd. ale to vlastně problém neřeší nebo velmi málo - - jak bylo v článku napsáno: "Prostata se masíruje velmi energicky s cílem získat produkovaný sekret, který se neuvolní v rámci běžné ejakulace.". Proto u jakékoliv prostatitidy je vhodně provést masáž prostaty.

Petr7

PRO OTT: A jakým způsobem se teda ty někteří vyléčili jak to popisuješ? ... Vždyť já už proto doslova " cedil krev" a kde nic tu nic. Trápím se furt

OTT

Nevím co si mám představit pod pojmem ,,cedit krev”. Tak mi napiš prosím co jsi vše udělal, změnil, vyřadil/zařadil. Pročti si tu diskuzi znova.

HONZA

Ahoj, jsem 10 dní po ATB a stav se mi strašně změnil. Mám bolestivou prostatu, lítám stále na záchod, bolesti v podbříšku. Je to strašné. Tuším, že jak v prostatě, tak v močovém měchýři bude nějaká bakterie. ATB mě velmi uškodili. Co bude dál fakt nevím. Jsem na tom velmi špatně.

Petr7

PRO OTT: Ahoj Ott, co jsem pro to udělal?...... NO trápím se 10 let. Zkonzumoval jsem za tu dobu nespočet bylinných čajů, bylinných preparátů ( jak ty reklamované z lékárny na prostatu, tak i doporučené od léčitelů ), X využívaných antibiotik ( snad všech druhů co existují ), I infuzních ( 3x hospitalizován v nemocnici - na hovno ), X navštívených urologů - k ničemu + 2 imunology - také k ničemu.......prostě vše v hajzlu! ..... Akorát co se týče diety nebo nějakého odkysličení organismu, to jsem zkoušel jen málo se přiznám....Masáže prostaty mě dělal pouze jeden z 11 urologů co jsem prošel, ale ne moc poctivé masáže ( dělal to třeba jednou za 2 měsíce ). Ale taky mě teda moc nepomohly, možná jen mírně uklidnily a to ještě jen na 2 dny. .... No zkrátka jsem v pr......... Jinak dotaz HONZA: Honzo jsi to ty? Honza Kotal? Jak píšeš, že se taky trápíš? že ti ATB taky nepomohly.

HONZA

Ahoj, co se týče ATB, tak když jsem to dostal poprvé před 2,5 rokem, tak mi pomohly až 12-náctá ATB. Byla to strašná muka. A 2 roky jsem ATB nepotřeboval. Až nyní, kdy jsem poprvé bral Cifloxinal na 33 dnů. A zdá se, že nezbraly. Problémy se mi vrací. Navíc cítím bolesti v podbříšku, což jsem taky 2 roky neměl. Takže cítím, že možná mám i zánět močového měchýře. To jsem před 2 roky měl taky, že jsem 4 měsíce měl i zánět močového měchýře. Ale vyléčil jsem se. Nyní je situace zpět a já vůbec nevím zda-li se z toho dostanu. Jak jsem psal možné vyléčení mi přijde v případě prokázání bakterií ATB+masáž prostaty. Tomu bych věřil asi nejvíce. Proto jsem velmi neštastný z pozitivní kultivace uropatogenní bakterie. Nejhorší je, že najít lékaře, který bude ordinovat na delší dobu ATB je velký problém. V dalším týdnu jdu odevzdat kultivaci a jsem opravdu natrní co tam bude. Mě se bakterie různě měnily. Když jsem se vyléčil měl jsem buď čisté kultivace nebo neuropatogenní bakterie. Teďka v létě jsem hodně hřešil co se stravy týče a vše je zpět. Co nejhorší je bolest při ejakulaci, bolesti v podbříšku, pobolívání v konečníku.

HONZA

Jinak pokud by nebyla šance se uzdravit tak uvažuji o fágové terapii. Vím, že je to hodně experimentální, ale nevzdám ten boj. Nejprve bych kontaktoval Mikrobiologický ústav Lékařské fakulty Masarykovy univerzity s žádostí o pomoc. https://www.akutne.cz/res/publication/000416/16-r-i-ka.pdf http://www.gate2biotech.cz/prulom-fagova-terapie-zlikviduje-multirezistentni-bakterie/ - tohle by mohlo být pro tebe PETR7. Jeslli už biofág na tvoji bakterii existuje šel bych do toho.

OTT
1x

Pro PETR7: Ahoj. Rozumím ti, vyzkoušel jsi toho mnoho, jako mnozí z nás. Jak už jsem psal výše v předchozích komentářích. Je-li ten zánět již v chronickém stavu a původně se do zánětu dostal pomocí bakterie, je víc než pravděpodobné, že po nějaké době ten zánět nezpůsobuje jen bakterie, ale jsou tam i jiné patogeny v podobě virů, plísní a parazitů. Další věc je ta, že si osobně myslím, že ten není jen v prostatě, ale ve více částech urogenitálního systému. Uvedu příklad. Původně se do prostaty mohla dostat bakterie, která nebyla zcela vyléčena. Postupem času jak tato oblast byla oslabena, tak se do ní dostali i jiné patogeny, na které antibiotika nezabírají, protože ty jsou pouze na bakterie. Paradoxně, jsou-li tam třeba plísně, tak antibiotika stav zánětu ještě zhorší. Psal jsi, že jsi vyzkoušel mnoho čajů a preparátů, ale člověk si musí tyto věci dát do pomyslné rovnice. Jak mají člověku pomoci tyto detoxikační/čistící preparáty, když naše tělo sami denně zatěžujeme mnoha nečistoty a hnusy ve stravě. Cpeme do sebe miliony cukrů, soli, éček a dalších chemických věcí, které už takhle naše tělo nezvládá, jen to nedává najevo, a myslíme si, že nám pak pomůže vyčistit se nějaký čaj. Základ je strava. Odlehčit našemu tělu a jakmile se dostaneme do nějakého režimu, pak to třeba proložit pomocí nějakých čajů, tinktur. Vím, že se to snadno říká, ale dost věcí je také o hlavě. (Né v hlavě, na to pozor) Ať chceme, nebo ne, musíme si ty věci srovnat v hlavě, přijmout to. Nemoci jsou od toho, že nám vesmír ukazuje, že máme něco změnit, ať už v sobě, nebo ve vnějším světě. Vlastně nám to dává druhou šanci na žití. Přeji hodně síly. Hlavně se nevzdávat.

HONZA

Ahoj OTTo, chci se zeptat s čím ty bojuješ - jaký typ zánětu máš nebo jestli jsi se z toho nějak dostal? Bylo by možné se nějak kontaktovat? Díky.

HONZA

Ahoj, tak jsem byl po 14 dnech u urologa po ATB na vyšetření a velmi špatné. Per rectum mě bolela celá prostata - vše velmi bolestivé, až mi málem vyhrkly slzy. Dle jeho vyjádření tam mám zánět jako prase. Z prostatických kanálků je mi snažil vymačkat prostatický sekret ne masáží, ale jen tam, kde prováděl vyšetření. Teklo ze mě sekretu jako z vola. To je samozřejmě špatně. To je přesně živná půda pro zánět ať už bakteriální nebo nebakteriální. Cílem je, aby když prohmatává - nikoliv masáž prostaty, nejlépe žádný sekret netekl. To pak svědčí o nebolestivé prostatě. Něco jiného je masáž prostaty, kde je žádoucí aby odtékal sekret. Tohle jsem vůbec neměl před braním ATB. Takže v tomto případě mě ATB strašně poškodily. Konkrétně jsem bral Cifloxinal na 33 dní. Stav je o moc horší než před braním ATB, protože mě rozbolel i podbříšek a bolest v dolních zádech. Co budu na konci tohoto týdne odevzdávat je moč a ejakulát ke kultivaci, ale jak to vydržím dále vůbec nevím. ATB teďka nemůžu, protože jsem velmi oslaben. Hlavně střevo je strašně oslabeno. Hlavně jsem zvědav co se tam vykultivuje nebo co způsobilo tak masivní zánět. Já čekám bakterii, protože za tak krátkou dobu 14 dní bez ATB by se tam asi tak rychle něco nerozmohlo. Ještě jsem zvědav zda-li nebudu mít zánět močového měchýře, protože cítím při močení mírné šimrání. Ono to začíná od šimrání přes řezání, pálení. Jsem z toho velmi špatný. Tohle jsem neměl 2 roky.

HONZA

Ahoj, chci se zeptat všech kdo mají CP nebo CPPS jestli při vyšetření prostaty per rectum měli nebo mají bolavou prostatu. Já když jsem měl bakteriální zánět tak jsem prostatu měl bolavou v různých místech. Když jsem se bakterií a všeho zbavil tak jsem měl prostatu absolutně nebolestivou. Nyní když se mi bakterie po 2 letech vrátili tak jsem měl bolavé jedno místo zbytek byl v pohodě, nicméně po dobrání ATB na 5 týdnů je celá prostata velmi bolestivá. Budu odevzdávat vzorky. Jak to máte vy? Díky.

OTT

Ahoj Honzo, já mám prostatitidu od května 2021, ale začalo to mnohem dříve. O rok předtím jsem měl zánět močáku, který jsem zřejmě nedoléčil antibiotiky. Od té doby jsem měl jen lehké a občasné bolesti varlat, které se mi stupnoval, právě do Května lonského roku, kdy to přešlo do trvalé bolesti a odešla mi erekce. Měsíc a půl jsem lítal po různých vyšetření, kde nevěděli co se mnou je. Zánět mi zjistili až na MR, kde bylo vidět, že je tam zánět. Dle uroložky byl zánět v celé prostatě, což prý ještě nikdy neviděla. V kultivacích jsem měl jen E-coli v ejakulátu. Nasadila mi antibiotika, celkově čtvery a ty můj stav zhoršili. Horší a častější močení, bolest varlat mi přešla do hráze a občas i do nohou. Převážně lýtek. I když máme většina dost podobné příznaky, tak si myslím, že nemáme stejnou nemoc. Nyní pokračuji ve své léčbě. Vydal jsem se na cestu, poznání, učení a objevů. Jsem částečně pověrčivý, takže si myslím, že se mi to mělo stát, abych si něco uvědomil, abych se něco naučil a že to je pro vyšší dobro. Nejsem ještě v cíli, ale věřím, že se do něj blížím. Jdu přírodní cestou, stravou, cvičením. Není to lehké, ani rychlé, ale snad účinné.

HONZA

Ahoj OTTo, díky za upřímnost. Moc si toho vážím. Vím, že přírodní cesta je určitě správná. Chtěl bych taktéž touto cestou jít. Nicméně teďka jsem na trní co se mnou budu, co bude v kultivacích. Nicméně bylo by možné si předat telefon, email, whatapp atd? Společně věci zkonzultovat? Díky.

Milan

OTT: Cus stále máš bakterií e-coli? Jaká přesně jsi měl ATB?

Petr7

PRO OTT: Ahoj OTTo, díky Ti za soucítění se mnou i s ostatními tady na foru........ Mám ještě na tebe dotaz jak píšeš, že v době tvých problémů v tom květnu 21´ , že si měl špatnou erekci, tak se chci zeptat, zdali se Ti nyní erekce zlepšila, nebo zlepšuje, nebo už je v pořádku tím jak se tedy jak píšeš dáváš pomaloučku do kupy? Tak jak jsi s tou erekcí na tom?........Ptám se proto, že já jí mám také špatnou těmi mými problémy ( těžký zánět chronický už 10 let )... Díky ti za odpověď.

HONZA

Ahoj PETRe7, vs. erekce, ejakulace. Já jsem na tom taktéž velmi špatně. Po dobu co jsem bral ATB 33 dnů, erekce byla velmi dobrá. Opravdu za dlouhou dobu jsem byl spokojený. Cítil jsem, že by se stav mohl vyléčit. Toto trvalo cca 28 dní, ale posledních 5 dní ATB se strašně změnilo. Cítil jsem na sobě, že se do mě zase něco zakouslo. Z menšího zánětu je nyní hotové peklo. Mám masivní zánět v celé prostatě včetně bolestí v zadku, velkých bolestí v podbříšku. Nyní čekám na výsledek ejakulátu, ale vím, že tam budou opět bakterie. Erekce je nyní na bodu mrazu - prostě mi vůbec nestojí. Každý den ráno penis i šourek s varlaty je červený až fialový, během dne nejlépe až večer je zase přirozeně růžový. Mám velké problémy. Ještě letos, když jsem si nechal dělat spermiogram, když jsem neměl tyto problémy stejně mě vyšla neplodnost. Musím si přiznat, že mám chronickou bakteriální prostatitidu, byť poslední cca 2 roky jsem měl čisté kultivace. Myslel jsem si, že po vyléčení bakterií a občasných problémů mám CPPS nebo k tomu se doktoři přikláněli, ale pravda je jiná. Je to chronická bakteriální prostatitida. Právě jako CPPS může maskovat CP, kdy si člověk myslí na základě jedné, dvou čistých kultivací, že má CPPS a pravda může být jiná. Jinak jsem se ti snažil dovolat ohledně biofága - fágová terapie na jednu z těch tvých bakterií - pseudomonas. Vytvořil jí ústav mikrobiologie v Brně. Mrkni na internet a článek k tomu najdeš. Možná by ti to mohlo pomoci.

Radek

Ahoj chlapi, je normálni,že pri erekci stvrdnou i varlata a po ejakulaci sa to potom znovu celé uvolní?tak isto cez den sa mi zdajú že sú tvrdší a po uvolneni na pohovce sa to znova celé uvolní a zmekne...diik

HONZA

Ahoj Radku, myslím, že je to normální. Nic bych v tom nehledal pokud tě to nebolí při ejakulaci nebo po ejakulaci. Myslím, že je to zcela přirozený jev.

Michal

Občas mám velmi lehkou, ne bolest, spíš lehounké tlačení v podbřišku, ale to nic není. Dále mám svědění konečníku a svědění hráze - velké nutkání drbání. A pak to nepříjemné svědění pálení v žaludu a citlivý žalud. Ale třeba když sportu a asi to zahřeje, tak to pálení skoro necítím. Totéž o víkendu pocit, že to jako zmizí a jsme spokojený a pak se to v týdnu zase vrátí. Nemám žádné bolesti, jako někteří tady, 'jen" to pálení na špičce žaludu a jakoby citlivý žalud na špičce. Z toho také pramení rychlá ejakulace. Při kontroly prostaty přes konečník je ta prostata citlivá. Totéž, při kontaktu konečníku, citlivost v močové trubici (svědění). Je to vše propojené? Vše mě začalo 2.1.2022, když jsem zacal bral doxyhexal atb. Veškeré problémy zmizely ale pálení močové tribuce naopak začalo. A trvalo celou zimu až jaro. V létě n 95% lepší stav. Pak se to vrátilo na podzim na 3 týdnu. V prosinci zase klik a teď se ro vrátilo únor 2023. Když prochladnu je to samozrejme horsi. Ale nema to žádnou logiku, rano po pebuzení výrazně lepší, přes den horší. Pp vymočení, či ejakulaci asi nejhorší, pálení několik hodin. Sportuji 5x týden, jim celkem zdravě, ano poju o víkendu alkohol. Beru lék urizia od urolog, koupil jsem si prostalex, Urixin, probio 24, Imunax. V roce 2022 5x vyter z močové trubice - vse v pořadku.1x kontrola ejakulátu (nalezen zlatý stafylokok, přeléčený atd, ale pálení trvalo dal). Co mám ještě zkusit, probiotika, heřmánkový čas, jiné prášky? Nemám žádné ukrutné bolesti i sex muzu mit, ale je to velmi nepříjemné!

HONZA

Ahoj, chci se zeptat. Byl někdo z Vás v situaci, že jste dobrali ATB a stav je ještě výrazně zhoršil než když jste začali brát ATB? Jsem právě v této situaci. Než jsem začal brát ATB, tak jsem měl velké problémy s močením, kdy jsem měl prostatu nateklou, bolelo mě při močení a téměř jsem se nemohl vymočit. A pak mě hodně bolelo při ejakulaci. Tak jsem se vydal za urologem, kultivace a bakterie. Na které jsem dostal ATB na 5 týdnů. Během braní ATB jsem cítil, že stále nejsem vyléčený. Nicméně po dobrání ATB se stav prudce zhoršil. Domnívám se, že původní bakterie byla vymícena - to uvidím během následujících 2 dnů a nová díky oslabení imunity, střev tam začala řádit. Ale tahle mi teda způsoblila masivní zánět v celé prostatě, bolesti v podboříšku celý den nepřetržitě, bolest při močení - právě když močím břichem, tak podbříšek bolí a břišní svaly. A močení není úplně dobré - slabší proud. Ale výrazně méně mně bolí při močení oproti stavu před braním ATB. Takže ATB něco vyléčila ale ne vše a stav je výrazně horší. Řekl bych, že mám akutní prostatitidu, protože se mi k tomu dneska přidala i teplota. A to žádné respirační onemocnění nemám. Byl někdo v podobné situaci? Napište. Díky.

HONZA

Ahoj, tak mám velký problém. V kultivaci ejakulátu bakterie Enteroccouss feacalis. Po ATB jsem strašně oslabený, navíc ještě s více uropatogenní bakterií. Tohle už nedám. Je to typický uropatogen, který nelze téměř vyléčit. Tohle je pro mě obrovská rána. Jsem úplně v háji. Zemřu v bolestech, které už zase sílí. Urolog mě ATB již nedal. Budu řešit formou autovakcíny. Ale to bude strašně dlouho trvat než jí vyrobí. Kdo má zkušenosti s autovakcínou na tuto bakterii? A s jakým výsledkem? Díky.

Martin

Ahoj autovakcína tiež nie je záruka......práve beriem poslednú najsilnejšiu dávku a myslím že enterokoka tam stále mám. Uvidím čo povie kultivácia....ako najdlhšie si bral na to antibiotiká?autovakcína trvá u nás na SVK 2 tyzdne

HONZA

Ahoj, ATB jsem bral 33 dní na bakterii Conynebacterium gluconoroliticum. V kultivaci ejakulátu jsem měl leukocyty. Bral jsem ciprofloxacin. Po dobrání cca 5 dní jsem cítil jak se mi zánět vrátil zpátky a v primokultivaci jsem měl Enteroccocus feaclis. Nyní jsem si udělal další kultivaci a v primokultivaci mám Corynebacterium Amycolatum a po pomnožení zase enterokoka. Je mi fakt špatně. Každý den je horší jež ten předchozí. Hlavně bolesti v podbříšku jsou extrémní. Při močení dochází k zatínaní svalů na briše. Je to velmi bolestivé. A co horší, že cítím, že při močení mě řeže. To je problém. Nechám si ještě udělat kultivaci moči. Jak jsi na tom ty?

Martin

Ja mám tento problém a prestávkami 10 rokov. 2021 som musel podstúpiť jednostrannú orchiektomiu kvôli nádoru na semeniku. Rozmýšľam či mi enterokok nezachránil nakoniec život keďže má človek pri týchto problémoch stále ruku v rozkroku. Alebo premýšľam,či ten nádor na semeniku nespôsobil enterokok. Po operácii všetko ok,dokonca žena otehotnela,narodí sa mi druhá dcéra. Ale vrátila sa tá potvora v kultivácii 10/10. Ciprofloxacin 0 bodov neúčinné. Tak beriem autovakcínu,ale už teraz viem že asi nezabrala.....

HONZA

Ahoj Martine, to mě mrzí, že autovakcína asi nezabrala. Ještě je možnost fágové terapie - v Gruzii. Tam lze koupit biofága na enteroccos feacalis běžně v lékarně.

HONZA

Nejhorší je, že můj urolog mě vůbec nevěří moje problémy. Když jsem byl u druhého urologa ke kterému chodím a sáhl mi na prostatu, řval jsem jako tůr. Když jsem byl u svého prímárního urologa, tak per rectum mě to nebolelo. Tak to vyhodnotil tak, že mám CPPS. Ale to opravdu nyní nemám. Žádná další ATB mě dát nechce. Stav se mi zhoršuje den za dnem. Co bude dál fakt nevím.

HONZA

Hele ještě dotaz. Co s mi děje je situace, že mě úplně odešla erekce. A zároveň pokud se povede ejakulace defakto dojde k výtoku nikoliv k výstřiku. Přijde mi, že díky bakterii Enteroccouss feacalis se mi úplně rozbředla nebo změkla prostata tak, že nemá sílu, kontrakci na plnohodnotný výstřik. Zároveň pozoruji, že šourek mi úplně splasknul, je takový povislý, bez energie. Nevím jak to přesně napsat, ale tohle se mi děje. Má někdo obodobnou zkušenost? Myslím, že hodně brzy budu impotentní, protože vše tomu nasvědčuje. Ještě během braní ATB se erekce výrazně zlepšila a v okamžiku výskytu bakterie - Enteroccouss feacalis je konec.

Honza
2x

Jednou jsem si slíbil, že se k tomu taky vyjádřím, když na něco přijdu. 2 roky mě trápily problémy a to denně, v podstatě bez přestávek. Někdy lepší období, někdy horší. Urolog mi řekl, že v podstatě neexistuje lék, at zkusim Saw Palemtto, ale samozřejmě nic. Ale.. začal jsem chodit do posilovny, zde došlo ke zvratu. Když jsem prvně dělal dřepy, zaprvé jsem zjistil jak špatně na tom jsem se svalstvem nohou oproti kamarádům. Zadruhé druhý den došlo k větší bolesti než obvykle a mě docvaklo, že je to celé nejspíš způsobeno svalstvem v pánevním dnu. Že je tam spojitost. Třeba jen stažené svaly. Začal jsem tedy pravidelně cvičit dřepy a světe div se, najednou mé problémy téměř úplně vymizely. Zkoušel jsem dřív nějaké cviky a protahování podle YT, ale bez úspěchu. Opravdu až ty dřepy mi dokázaly pomoci. Třeba je to souhra náhod, ale když přestanu na pár týdnů cvičit, začínám opět cítit problémy.. ne však v takové míře. Takže třeba je to náhoda, ale třeba to někomu z Vás pomůže. Sám jsem hledal na netu spoustu a spoustu článků jak se toho zbavit, tak doufám, že alespoň jeden člověk z toho bude mít prospěch.

PAT

Pokud nenapíšeš co jsi měl za problémy a příznaky a jak dlouho tak ty dřepy jsou fajn....ale nikomu to nic neřekne. Protože těžko vyléčíš masivní bakteriální chronický zánět prostaty jenom dřepama...to je blbost že jo ? Ale pokud jsi měl trochu občas problém a sem tam pobolívání v pánevním dnu pak jsou dřepy možné a funkční. Ale jak jsem psal nenapsal co jsi měl za problémy. Hlavní že jsi fit a problém vyřešil a to Ti přeju

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce