Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
HONZA

Ahoj PATe, tento "HONZA" nejsem. Je to někdo jiný. Stále mám masivní bakteriální zánět. Kdybych to spravil jenom dřepama tak jsem velmi štastný. Realita je úplně jiná.

Honza

Omlouvám se, to jsem zapomněl doplnit. Dva roky téměř bez přestávky tupá bolest na hrázi. Zvětšená prostata, občas bolestivé močení a ejakulace. Zhoršená erekce. Někdy bylo lépe, někdy hůře. Asi známe všichni. Urolog řekl, že je to častý jev, ať zkusím saw palmetto, ale že nevědí co to způsobuje. Na vernerologii bez nálezu. Psychicky mě to dost sundalo. Snížené libido. Neustálá bolest a žádný lékař nedokáže pomoci. Snažil jsem se protahovat podle YT, bez úspěchu. Až zmíněné cviky mi pomohly. Nejspíš příčin našich problémů je víc. Někdo bakterie, někdo stažené či jinak problémové svaly pánevního dna. Četl jsem opravdu velké množství článků a zkušeností lidí s těmito problémy. Největší množství nabádalo právě na svaly pánevního dna. Byl jsem i u fyzioterapeuta, bez výsledku. Nikdy bych neřekl, že mě z toho dostane tak banální věc jako je tento jeden cvik. Pokud by se chtěl někdo na něco zeptat, klidně mi napište na [email protected]

HONZA

Ahoj, tak už mě začínají tuhnout nohy. Tohle jsem 2 roky neměl. Jako jediný důvod to byla prostata. Lékaři se tomu smáli. Fakt nevím co mám dělat. Jsem nyní ve velmi zoufalé situaci. Nejvíce mě to bolí pod hýžděmi a vystřeluje to do dolních nohou, které tuhnou.

HONZA

Ahoj, dotaz tady na forum. Je někdo kdo dokázal vyléčit Enteroccous feacalis? Buď přes ATB, koloidním stříbrem nebo autovakcínou? Mám tuhle hnusnou bakterii v kultivaci po pomnožení již po druhé po sobě. A cítím, že se stav výrazně zhoršuje. Díky za info.

Milan

Ahoj, před 2 lety jsem měl enterokoka jako ty. Příznaky 2 roky jak tady popisujete všichni, ze zacatku to bylo opravu peklo, pálení, bolest zad, 30x za den močení, predcasna ejakulace apod. Byl jsem z toho v prdeli. ATB mi nepomohly nikdy, chodil jsem do Olomouce k MUDr. Holibkovi a do Prahy k Mudr. Minárikovi. Více méně mě ani jeden výrazně nepomohl. Od 15 let hodně cvičím, jsem voják z povolání, poslední rok jsem začal cvicit 6x tydne a na jare jsem jel dietu jak jedou kulturisti na soutěž. Vysekal jsem a problemy se o hodne zlepšili. Třeba tyden necitim nic, pak den třeba časté močení pak zas nic, hlavně poslední dobou to je Dobre. Jediné co mě trapi je rychlejsi ejakulace, ale doufám ze i toho se zbavim. Zkratka muj recept byl ze jsem si řekl jsem v pici ale nezahodim zivot. Zacal jsem opět plnohodnotně delat to co mě naplánovalo a vse se tak nějak zlepšilo. A jeste pecka věc chlapi je KRATOM. Zkuste, zlepsi naladu, přestanou bolesti. Neverte ze je to návykové, beru to 3-4 tydne. Zkuste buď zelný na aktivitu nebo cerveny čisté na bolest a relax. Dejte si kratom cerveny napuste vanu a uvidíte vysledky. Kdyby někdo chtel pokecat tak můžeme. Kdyztak si napište o cislo kdyby někdo měl zajem.

Zdenda

Zdravim. Vite jeste o nejakem jinem foru, nebo diskuzi, kde resi toto tema? Diky

HONZA

Ahoj, je mi čím dál tím hůře. Mám velké bolesti v podbříšku. Defakto nepřetržitě celý den. Nedá se to ničím zastavit. Je mi stále na zvracení, mám nechutenství. Tohle jsem si způsobil braním ATB na 5 týdnů. Sice jsem bakterii vyléčil, ale ze střev se mi tam uchytil Enteroccous feacalis. Dneska jsem dal další vzorek na kultivaci a myslím, že se za cca týden od poslední kultivace určitě namnožil. Zítra jdu za doc. Urbanem a jsem zvědav co vymyslí. Jako tohle je strašná bakterie. Nebo u mě se to tak jeví. Byl jsem s tím o víkendu na pohotovosti a kdybych měl teplotu ten den, což jsem bohužel neměl, tak lékařka řekla, že by si mě tam nechali. Podbříšek byl tvrdý jako beton. Tohle se nedá dlouhodobě vydržet.

Ondrej

Nazdar zúfalci. Tak zúfam aj ja s vami. 10 rokov dozadu mesiac po svadbe som oslavoval na chate v horách a stááášne opitý som zaspal na schodoch pred krčmou keď bolo v noci cca 0°C. Našťastie ma niekto odtiaľ zobral a strčil dnu. Neviem jak som sa dostal do postele ale ráno opica jak svet. Zvracal som pol dňa a stašne ma boleli klby kríže. Vtedy som ešte neriešil že mi môže niečo byť ine ako obvykle po opici. Prežil som. Ale na ďalší deň to prišlo. Obrovská bolesť v podbrušku pri močení na hrádzi. Potom citlivé gule a močenie každú chvíľu. Behal som klasika po urologoch. Prvý urológ erudovaný ma poslal domov že to je len chronický zápal prostaty, že mám piť veľa tekutin piva. HA HA. Samozrejme že som pil :D pivo. A problémy sa len zhoršovali. Vrátil som sa k nemu a urobil mi výter z ciciny lebo som tam cítil akoby som v rúre niečo mal. Pocit cudzieho telesa. Skoro som mu dal po papuli keď mi strčil tu tyčinku do rúry. Ale prežil som síce som pri každom chcaní išiel do kolien ale ustálo to. Výter samozrejme negatvný. Zmenil som urológa lebo tento mi prišiel akože idem sa do práce zabaviť. Druhý urológ vybavený po známosti do mňa cpal UNASIN atb cca. 4 mesiace. Vždy jak som dobral po dvoch týždňoch urobil mi moč a sono kde vždy zistil že sa mechúr stále úplne nevypráydni. Aby bolo jasné vždy keď som k nemu prišiel tak 200 Eur v prdeli. Bol som tam asi nepamatám 10 krát. No, ale problem mi nevyriešil. Tak som ho zmenil a našiel si nového urológa ten mi predpísal nejaké ATB a povedal nech beriem prostakan forte. Na moje prekvapenie problemy sa vytrácali. Už teraz viem, že kvoli tomu že začalo leto. Jedine čo ma upozornil tak na chlad. Žiadna dieta, žiadne bilinky. Proste držať kríže a vlastne celé telo v teple lebo sa mi to bude vracať. Na moje prekvapenie vždy sa to vrátilo iba tak že som častejšie močil a alebo ta bolesť v podbrušku. Stačilo mi prísť za ním raz za rok dva predpísal jedny ATB prostakan a hotovo. Kvôli inému problému som musel ísť k imunologičke. mal som zníženú imunitu tak mi predpísala injekcie IMODIN alebo tak nejak sa volali. Bolo ich 10. Páni 5 rokov som nebol u doktora. Keď som niečo cítil nasadil som na mesiac prostakan a problém a vyriešil. Chodíl som na lyže bicykloval v lete tisíce kilometrov aktívne som hrával hokej a žiaden problém. Akurát pol roka do zadu som si všimol pri ejakulacii, že keď ju mám po zhruba troch dňoch tak bol najprv výstrek ale potom akoby zo mňa išlo žlté hrudkovité želé (som to nazval). Hovoril som si to že to je asi normálne lebo aj na fórach som si prečítal že keď dlho človek neejakuluje tak sa zhustí spermat aj môže zmeniť farba. Tak som to neriešil. Ale pred dvoma mesiacmi som sa na hokeji zrani (kotník) a ostal som sedeť spotený na striedačke. cca pol hodiny kým sa partička neskončila aby mi chlalani pomohli do šatne. Celý čas čo som tam sedel a stonal od bolesti kotníku som si všimol že mi je strašná zima na riť. Ale strašná. Prežil som to. O dva dni som bol na kolonoskopii kvôli preventivke. Bol som na tom vyšetrení 4x a pohoda ale dva dni po podchladení, ked do mna vnikol hadicou tak som si myslel že sa zbláznim od bolesti vchádzal do mňa hlbšie a ja od bolesti v podbrušku som stennal jak šibnutý. Doktor len čumel že hrube črevo mám jak bábatko nemá ma tam čo bolieť. Tak po zhruba 30 centimetroch som mu povedal nech skončí lebo to sa nedá vydržať. 5 dní po kolonoskopii a teda 7 dní po prechladnutí na hokeji som začal mať problémy staré známe. Išiel som k urologovi a ten mi povedal či som sa s koňom zrazil hrať s mojou diagnozou hokej. Dal mi ATB na slepo mediciprín na 10 dní. Tie mi zabrali ale po piatich dňoch sa mi problémy s močením a bolesť nad penisom vrátili. Chvíľu som dúfal že sa to ukľudní ale hovno. Tak som išiel za urologom urobil mi moč a ten bol negatívny. Poslal ma domov že len brať prostakan. Že to môže byť y z krížov. Ano tie ma vždy rozbolia pri prostate. Za som tam bol pred dvoma týždňami a predpísal mi Zinnat 500 mg. Mám pocit že moje problémy sa len mierne zlepšili a zajtra doberám posledné tablety.

Ondrej

Čo som tým všetkým chcel povedať. Chlopi doživotne sme v prdeli. Bude sa to vracať vždy keď prechladneme. ALE skúšal niekto niečo s imunologiou?????? Mne to príde že to že som blázdnil na lyžiarskych vlekoch a maximalne som cítil sem tam pychnutie do zadku, či toto nie je cesta von z problémov. Popravde bol som u svojej súkromnej imunologičky a tá mi predpísala pychanie nejakej injekcie do zadku neviem teraz jak sa to volá. Dnes som bol na druhej z piatich tak výsledok budem očakávať až z nejaký mesiac ak sa nejaký dostaví. Záver po prečítaní celej  diskusie musím povedať že HONZA drž se. Ty to tu normálne válíš. Za chvíľu budeš asi urologom. Verím že sa problémy vzriešia. PS. nedávno som v správach zachitil novú liečbu parou. Robí sa v brne a tuším v prahe. Hovorili tam že je tam kurva dlhý poradovník. Štojí to 90 000 CZ a nehradí to poisťovňa. Ale hovorili tam o zvačšenej prostate, že sa tam zavedie cez cicinu hadica k prostate a pustí sa para. To len pre ilustráciu. Možno skúsim aj tu rázovú vlnu po zvýšení imunity. Čakám na reakcie. Nieste niekde na FB? tu je to trošku obmedzené. ČAGO

HONZA

Ahoj Ondrej, to co popisuješ jako léčbu párou je operace, která se jmenu REZUM - v ČR stojí 60-70 tisíc korun. Ale ta se používá při problémech BHP - benigní hyperplazie prostaty. O co jde? Když muž stárne dochází k pozvolnému růstu prostaty. A ta tlačí na močovou trubici až muž je ve stavu, že se nemůže vymočit. Projevuje se to tak, že máš slabý, přerušovaný močový proud. A tato operace zmenší díky páře prostatu okolo močové trubice. Tím se muži začne lépe močit. Ale zatím klinické testy říkají, že to pomůže tak cca na 5 let a pak je třeba operaci opakovat. Nicméně při zánětu prostaty třeba mě došlo taktéž ke zúžení močové trubice tak, že už 3x jsem měl zástavu moči v močové trubici. A to BHP nemám. Ale zánět prostaty. V tomto smyslu operace REZUM nedává žádný smysl, ale léčit zánět prostaty. Nicméně když se zeptáš urologa na chronickou prostatitidu ať už bakteriální nebo CPPS řekne ti, že je to nejsložitější oblast mužské urologie. Ani lokalizovaná rakovina prostaty není tak složitá jako chronický zánět prostaty. Jde o to, že lokalizovaný zánět prostaty v počátečních stádiích vůbec nebolí. Zánět prostaty velmi a je velmi obtížně léčitelný s častými recidivami.

HONZA

Pardon v předposlední větě jsem chtěl napsat lokalizovaná rakovina prostaty.

aldarena

Ahoj kluci, již před časem jsem pročítala tuto diskuzi a musím napsat, že mě je fakt líto, co zažívate. Zvlášť HONZA, jsi bojovník a. Ale proč jsem se vlastně dostala až k vám ...před rokem mě nesnesitelně začalo bolet kolem uretry (klitorisu). Po skoro 2.5 měs. týden co týden návštěva mého gynekologa. Nic neviděl, jsem zdravá a je to bizarní. Když jsem se dotazovala, zda nemohu mít zánět nebo infekci, tak kde bych co měla.....šla jsem k obvodnímu, z moče zjištěna infekce. Nasazen Amoksiklav. Nic. Odeslána na urologii. Vzala mě stěr a Ureaplasma urealyticum. Vůbec jsem nevěděla která bije.... Když mě řekla, že je to sex.prenosna nemoc, malém jsem spadla ze židle. S manželem jsme 22 let a jsme si věrní, i když se vám to zdá neuvěřitelné. Přeléčení Azitroxem včetně dětí kvůli WC. Bolesti se začaly prohlubovat, už mě bolelo podbřišek, zevní rodidla, nesnesitelné píchání vlastních chloupků (omlouvám se, snad vás nepohorsuji). Mezitim, jsem byla ve FN HK v ambulanci pro poševní diskomfort. Tam mě dobrák doktor řekl, ať U.U. neřeším, že to má kde kdo. 4,5 měs.resil PH (vysoké) po všech těch ATB vymlácené laktobacily. Úleva žádná. Stav se zhoršoval. V srpnu mě na moji žádost vzal opět stěr z uretry, pozitivní. Měla jsem už hrozné bolesti v podbřišku, ostré bodavé bolesti do moc.trubice až jsem se ohýbala bolestí a brečela. Napsal Doxyhexal na 10 dní. Mezitim jsem jela ještě do Prahy na soukr.gynekologii, kde vše v pořádku a Urea už chronická a Doxy na 10 dní málo. Šla jsem tedy k urolozce, a zkusila ji říci, že chci ATB na těch 8 týdnů jak tu radil Honza. Taky jsem se jí asi 2x dotazovala, zda je možné zjistit nějaký titr nebo jak je pomnoženo a citlivost. Prý se to nedělá u Ureaplasmy. Brala jsem tedy Doxyhexal+ Ciplox skoro 60 dní. Přešly největší bolesti a záškuby. Ale bohužel ten diskomfort trvá a bolesti jsou tlumené ale jsou. Teď na kontě.steru negativní. Bohužel pozdě se mi podařilo dohledat článek od MUDr. Štroblove vedoucí mikrobiologie, že existuje test sada s 11 druhy ATB pro zjištění citlivosti. Ukazovala jsem to své urolozce, jen kroutila hlavou, že to nikdy neslyšela. Na imunologii mě teď v úterý potvrdila primářka, že citlivost se na to normálně zhotovuje, ale soukr.urologoe šetří. Vždyť bych si to zaplatila.... stačilo se zeptat. Teď už je urea negativní, tudíž citlivost není z čeho zhotovit. Psychicky jsem na tom špatně, mám dvě krásné malé děti, skvělého chlapa, který pořád věří, že se uzdravil, a bude to dobré. Neskutečně se trápím, protože vím, stejně jako vy, že bolesti se nezbavíme. Na Imunologii mě i řekla, že by to zkusila oblbnout nějakými AD na čas. Jedné holcine to pomohlo, Siranalen (na bázi Pregabalinu) asi po 2 letech postupně vysazovala a dnes je bez obtíží. Vím, že ureaplasma je pořád někde v buňce zapouzdřená, jen není zachytitelná, část se asi zlikvidovala, ale ten zbytek mě dělá všechny ty obtíže. S manželem jsem nebyla už přes rok, neumím si představit, že by trpěl jako já. Ani s kondomem to prý není bezpečné. Vůbec nevím, co dál. Snad jen jít třeba na jaře na stěr, aby byl pozitivní a koupit si tu test.sadu na svoje náklady 5000Kc a poslat do laborky aby zhotovili citlivost. Nezkoušel někdo z vás ATB nitrožilně v nemocnici? Prý je toto podávání ATB několikrát účinnější. Přeji vám všem hodně síly a co nejméně bolesti a trápení. Honzo, drž se. Myslela jsem na Tebe víc než často, jak Ti je. Kdo nezažil, tak nepochopí.

HONZA

Ahoj, díky za tvůj příběh. Vůbec se nemusíš stydět napsat opravdové detaily tvé nemoci i to co s tebou lékaři dělali. Já jsem na tom moc špatně. Co se týče hospitalizace v nemocnici, tak nevím jak to funguje u žen, ale u nás mužů, aby tě vzali kvůli zánětu nebo dlouhotrvajícím bolestem do nemocnice musela by jsi mít žádanku od praktického lékaře nebo urologa a hlavně by jsi musela mít teplotu. To slova TEPLOTA je alfa omega přijmu do nemocnice. Jako mluvím z vlastní zkušenosti. Bolesti, pláč, velké bolesti v podbříšku, ale bez teploty je vůbec nezajímá. Ikdyž přijdeš na pohotovost v tomto stavu nechají tě maximálně vymočit do skumavky - lakmusovým papírkem zjistí, že tam jsou nebo nejsou leukocyty, erytrocity, možná podezření na bakterie. Nic více a prohlásí tě za schopnou odejít. Maximálně ti dají nějaká ATB na slepo nebo injekci proti bolesti. Musela by jsi mít opravdu dobrého urologa, který by tě do té nemocnice dostal. Jinak je to bez šance. Navíc všem nám odpírají daleko účinnější ATB než ti předepíše tvůj urolog. Konkrétně lefofloxacin, moxifloxacin - ten údajně mohou napsat i na imunologii a nejtěžsí kalibr lizenod. To jsou opravdu účinná ATB, která by měla zabrat. Ale dostat se k nim prostě nejde. Nebo zariskovat a pořídit si je přes internet na svoji zodpovědnost. Jinak co se týče bolestí doporučuji ti buď navštívit psychiatra nebo ambulanci bolesti. Téměř každá větší nemocnice má ambulanci bolesti. Ale jsou dlouhé čekací lhůty, proto je vhodnější zajít k psychiatrovi. Hodně se léčí amytriptilinem 25mg, aby jsi lépe spala a pak Pregabalin - lyrika - to je právě na bolesti od 75mg - 600mg. Sám beru oba tyto preparáty, protože bych to nedal. Ale to vlivňuje CNS, tak aby ta bolest nebyla ovlivněna posláním informace do mozku. To znamená, že postupně přestaneš o bolestech přemýšlet tolik co teďka. Ale problém to neřeší jen otupuje bolesti. V ambulanci bolesti pak mají celou plejádu různých opiátů atd. Je toho poměrně hodně, takže minimálně bych ti doporučil tam se objednat. Za 2,5 roku jsem tam byl 4x. Samozřejmě citlivost na ATB si lze domluvit. Doporučuji si zavolat buď do CityLabu nebo Aeskulabu, tam jsou docela ochotní a domluvit to, že odevzdáš vzorek a řekneš, že to chceš otestovat vůči většímu spektru ATB. Jde to, vždy je to o lidské ochotě. Já jsem vystřídal spoustu urologů. Mnoho jich bylo špatných. Úplně aktuálně jsem v Uromedico v Praze u Mudr. Gojdiče - mrkni se na internet na jeho reference. Jsem u něho teprve 2 dny, ale opravdu hodně se snaží. Dost jsem tady doporučovat 2 urology - v předchozích článcích najdeš, ale z jednoho se stal už obchodník s lidským trápením a nejlépe penízky, druhý je jen na peníze, ale nyní mi předepsal tak špatné ATB - tím myslím úplně zbytečné, které se na ta správná místa vůbec nedostane, že mě fakt nasral a asi taktéž tam skončím. Nynější urolog má alespoň strategii jak něco řešit. A ano, ATB se mají podávat při chronických zánětech na dlouhou dobu. Možná bych být tebou se ještě uroložky zeptal na tzv: redukovanou dávku. Jde o to, že třeba ATB bereš 8 týdnů v plné dávce a pak dalších 4-6 měsíců v redukované dávce - v minimální dávce tak, aby nedošlo k znovu splanutí a tkáň měla dostatečný čas se vyhojit. Ale takových urologů nebo praktických lékařů kdo by toto dle platných urologických doporučení dělal je limitně se blížící nule. Zdravotní systém pak z lidí dělá chroniky, protože předepisují ATB třeba na 5,7 dní - např: na chronický zánět prostaty. Tohle jsem zažil. Pro pobavení jsem dostal dokonce ATB na 1 den jako nejkratší dobu. Chápete to? Tohle je náš systém pro Vás udělat. Naprostý nesmysl. Buď ráda že kultivace ti vycházejí negativně to je alespoň úspěch. Je možné, že časem i bolesti ustoupí. I to se může stát. Ale tvé utrpení naprosto chápu. To není vyvrknutý kotník. Drž se prosím a dej zase vědět.

Erik

Ahojte, muj problem zacal v kvetnu, paleni moceni, pocit nedomoceni. Vymocil sem se a ukapavalo me z penisu moc dobrych 10 minut. Bolest v podbrisku na hrazy, tlak jak kdyz tam mate balon. Nasadily Klacid 500 antibiotika a brat prostamol. Pomohlo, leto bez problemu. Ale v zari se me to vratilo poslali me na stery a ejhle pohlavni nemoc nalez Ureoplasma nasazene Doxybene. Pomohlo ale pobolivali varlata a ukapavani po domoceni. Ani ne za 3 tydny sem byl zpatky stery negativni, krev negativni, moc negativni. Nasadila antibiotika Clacid 500 a 4x masaze prostaty. Vyrazne zlepseni. Nasadily me Urovaxom imunologickou lecbu kazde rano nalacno jedna tableta. Do toho Uniprosta, mega brusinky, caj na prostatu. Zadne bile pecivo a vynechat sladkosti a alkohol. O 80% lepsi. Je to mesic co se lecim a dneska na stedry den sem zase zacal citit tlak na hrazy. No dosla navsteva a ja se sel vymocit klasicky sem oklepal lehce pritlacil a utrel. Sedl sem si na sedacku a jak zatlacil na prostatu odkapla me moc do trenek … polekal jsem se. Dneska je to mirne horsi. Taky mate problemy s tim mocenim ? Me na urologii rekli, ze mam hodne podrazdene mocove cesty protoze jsem tu Ureoplasmu mel v sobe nejspis dlouhou dobu klidne i cele roky, jakmile se me oslabila imunita coz byl v Breznu Covid tak se to rozjelo. Ja to chytil nejspis od bejvalky. Taky me bylo receno ze ty cesty jsou tak poskozene tim probehlim zanetem, ze to muze trvat i cele mesice i rok nez se to moceni spravy. Proste mam treba tyden klid a pak prijde 2 dny zhorseni a to ukapavani po vymoceni. Mate to tak taky ?

HONZA
1x

Ahoj Eriku, to máš ještě dobrý. Já už mám takové věci, že jsem měl 3x zástavu moči v močové trubici. To je o mnoho horší věc. Důležité je, že asi pravděpodobně nemáš výrazný problém s prostatou, což děkuj Pánu bohu. Věřím, že se to zlepší, ale bude to vyžadovat čas. Určitě se drž nasazené diety. Možná bych ti doporučil na močové cesty ještě volně prodejný lék, který se jmenuje Rovatinex. Ten je právě na močové cesty. Já mám o mnoho horší věci. Mám obrovské bolesti způsobené chronickým zánětem prostaty hlavně v podbříšku, v konečníku, pod hýžděmi. Opět jsem na antibiotikách. Vím, že je to tady také probírané téma, že to nejde z důvodu zánětu - operace prostaty - radikální prostatektonomie - odstranění celé prostaty. Můj život je úplně zničený. Jsem u nového urologa a budu se ho snažit přesvědčit o možné operaci. Navíc co mi tento urolog zjistil je, že mám v prostatě prostatolity - velký pás prostatolitů, což jsou drobné kamínky - ale já jich tam mám nespočetně moc, které výrazně znesnadňují léčbu chronické bakteriální prostatitidy. Jde o to, že se mi v každé kultivaci mění různé bakterie nebo tam nejsou - což je sice skvělé, ale můj klinický stav je velmi špatný a neustále se zhoršuje. ATB to jen zabrzdí po dobu braní ATB. Jen jednou před 2,5 rokem jsem se zcela uzdravil, ale vrátil jsem se do starých kolejí a teďka jen lituji toho co jsem mohl změnit a nezměnil. Takže drž se lékařů, drž se nastavené diety a určitě to dobře dopadne.

Erik

Ahoj, díky za zprávu, bolesti ustoupily, trošku ten tlak, ale to močení je nic moc. normálně vymočím co jsem vypil, schválně jsem si zapisoval jak často jdu močit a bylo to za den 7x, někdy jdu večer močit většinou kolem půlnoci, nebo brzo ráno, vymočím plnou dávku. Beru furt ten Urovaxom, mega brusinky, Uniprosta. jednou za týden Ejakuluju, po ejakulaci cítím lehký tlak na hrázy, a ještě cca i půl hodiny mě umí vytéct ejakulát, když si sednu a zatlačím na prostatu, tak mám na trenkách flek. Spíš mě štve to močení, vymočím se a ztrávám ještě na záchodě 2 minuty vymačkáváním moče z trubice a otírání do toaletního papíru, než si su jistý, že když si sednu aby mě to neztéklo do trenek. S tím odkapáváním se dá něco dělat ? Třeba sport cviky ? Nevím chcu vědět od někoho kdo s tím má zkušenost. štve mě že mívám pak fleky na trenkách. Díky a krásný nový rok plný zdravý.

Petr7

Zkuste ty BAKTERIOFÁGY. Já o tom už vážněji uvažuju, že to taky zkusím......Jeden kluk co má prostatitidu už je zkouší užívat a prý se cítí maloninko nepatrně lépe.

HONZA

Ahoj PETŘE7. Jsem s dotyčným v denním kontaktu. Skoro po měsíci braní téměř žádné změny. Dotyčný si je objednal s tím, že jde o "standardní sadu" biofágů. Z toho mám spíše strach, chce to cílené biofágy přímo pro tebe a tvoje kmeny bakterií. Několikrát jsem ti volal bohužel jsi se neozval. U mě je to děsné v tom, že se mi různě střídají baterie - zatím nejčastěji tam mám corynebacterium gluconorolyticum. Nicméně poprvé po dobrání ATB zhruba za začátku listopadu 2022 jsem měl enteroccocus feacalis, ale po 3-4 týdnech mě ta bakterie zmizela z kultivací. Sama bez ATB. Nicméně i v okamžiku, kdy jsem byl bez bakterií se můj stav výrazně zhoršoval. Když jsem se z toho poprvé dostal před 2 roky cítíl jsem v jeden den po cca 5 měsících na různých ATB, fyzické bolesti v prostatě. Jako by jsi vzal nůž a něco o od někud vyříznul. Těchto bolestí jsem během cca 10-15 minut v ten daný den cítil tak možná přes 100-ku. A nakonec jsem cítil obrovské uvolnění a věděl jsem že jsem vyléčen. Tím to celé skončilo. Takže v mém případě něco dělají bakterie a něco co nedokážu vysvětlit je příčina mých potíží. Na to jsou lékaři krátcí, když jim to vyprávím. Spíše jsem terčem výsměchu, ale já vím co se přesně stalo a co byl následek. Pak jsem byl zcela bez bolestí a opravdu uzdraven - na krátký čas. Nicméně nyní jsem v situaci, kdy se mi stav mění z hodiny na hodinu. Kdy každý den je horší než předchozí. Co se mě hlavně děje jsou obrovské bolesti v podbříšku, podbříšek doslova hoří a začíná stoupat směrem vzhůru, což je strašně bolestivé. Ale jsem bez teplot, proto nemohu být hospitalizovaný. Jinak už jednám s urologií v Brně s jejich přednostou. Doufám, že mě bude chtít vidět a budu s ním probírat možnost operace prostaty - komplet. Já nemůžu vůbec žit, nemůžu chodit do práce. Veškerá farmakologie neúčinná vyjma antibiotik, které to u mě jen drží jinak vůbec. Varianta číslo dva být do konce života na antibiotikách což je tak 1-1,5 roku života, kdy u mě dojde k selhání orgánů. A bude konec. Co jsem nezkoušel jsou poslední dvě věci, ale od první si vůbec nic neslibuji, protože mám bakterie jsou rázové vlny, ale to je spíše pro někoho kdo má jasný CPPS nebo právě biofágy. Ale chtěl bych cílené biofágy přímo z Tbilisi, kam bych chtěl poslat vzorky. Jinak vyšetření moči a ejakulátu v Tbilisi přímo na klinice, kde je vytvářejí pro klienty stojí 150+200 USD. Pak ti vytvoří cílené biofágy na tvůj kmen bakterií. Ale to bych ti řekl více po telefonu.

Radek

Ahojte, vyhrali ste niekto nad chronickou prostatitidou spôsobenou enterokokom faecalis ? Antibiotiká zlyhali,autovakcína zlyhala už neviem čo ďalej. Antibiotiká ciprofloxacin som mal vždy Max tri týždne. .... Nebojíte sa že ten chronicky zápal raz prejde do rakoviny....?psychicky už som v koncoch....

HONZA

Ahoj Radku, co jsem se dočetl tak pokud selže ciprofloxacin - což je klidně možné, protože proti Enteroccus Feacalis má střední účinnost, tak nejúčinnější ATB proti této bakterii je Lefofloxacin - cca 5x účinnější a průraznější než ciprofloxacin a jednozanačně doporučovaný lék je Moxifloxacin - v češtině je to lék, který se jmenuje Avelox. Ten má fenomenální průniky a koncentrace do prostaty. Nebo ještě vyzkoušet fágovou terapii. Nic jiného. Avelox může napsat imunolog nebo lepší urolog, když mu vysvětlíš, že ti předchozí ATB nezabraly. V pořadí bych šel Levofloxacin, Moxifloxacin, Bakteriofágy. Pak už není nic co by ti pomohlo. A ano lékaři o tom nikdy moc mluvit nechtějí, ale pokud máš v prostatě prostatolity - což třeba já mám - jsou to prostatické kameny zjištěné pomoci TRUS nikoliv klasickým sonem. TRUS je sonda, kterou ti dají do konečníku a ukáže "odvrácenou stranu prostaty", kterou standardní sono neukáže. V mém případě mám pás prostatolitů a právě v této oblasti hojně žijí bakterie. V okamžiku, kdy tam pustíš ATB spóry těchto bakterií vlezou právě pod tyto kameny a čekají až do té doby než přestaneš brát ATB. Pak znovu vylezou. A právě tyto místa, když jsou dlouhodobě kolonizovány bakteriemi tak je to cesta k rakovině prostaty. Věř mi, že to tak je, ikdyž ti lékař bude tvrdit opak. Už tak jsi psychicky zničený jako já a dorazit tě touto informací lékař nebude. Věř mi, že to tak je - určitě pozoruj jestli ti neroste hodnota PSA. Pokud ano, pak jsi na rakovinové cestě. Omlouvám se za upřímnost, ale je to pravda. Ještě být tebou si nechám udělat cytologické vyšetření. Jde o to, že v případě zánětu prostaty jsou dva cytologické markery - myslím, že mají parametry 2 a 4 z té plejády hodnot cytologických markerů a pokud nabýváš těchto parametrů/hodnot tak je to prokázaný směr rakoviny prostaty. Tohle opravdu platí, když je muži zjištěna rakovina prostaty cytologií, tak každý takovýto muž má právě tyto hodnoty zvýšené. Nevím jestli ti to udělá běžný urolog nebo to vůbec nebude znát, pak bych se obrátil na nemocnici, že chceš udělat cytologické vyšetření z možného předpokladu rakoviny prostaty. Vždy je to o lidech a jejich ochotě pro tebe něco udělat.

Radek

Honzo moje problémy sú najviac citlivosť na chlad, jemná obcasna bolesť v penise a jemná bolesť v podbrušku a medzi semenikom a stehnom jemne pálenie ktoré sa zmení na svrbenie. Prúd moču je niekedy slabší,ale nikdy som nemal problém sa vymočiť a vždy sa vymočim komplet,nemám pocit nutkania ďalej močiť po vymočení. A cez noc nechodím vôbec. Po sexe ma nič nebolí. Kamene mi raz povedal že vidí na sone v prostate, ale CT bolo ok ,prostata nezväčšená. Tak dúfam že na Tom nebudem až tak zle.

HONZA

Ahoj Radku, co se týče toho Enteroccocus Feacalis je důležité jestli ho tam máš perzistentně - stále nebo se ti tam občas objeví. Taky záleží v jakém množství. To je vždy problém, že když si necháš udělat kultivaci ejakulátu tak množství se nepíše nerozdíl od moči. Nicméně co mám zkušenost tak Synlab tuto možnost má, tzn: mít i informaci o množství bakterie v ejakulátu. Ale vyžaduje to, že lékař si o to musí zažádat - třeba telefonicky. Je to nějaká "vícepráce", ale jde to. Hrozné je, že standardně to nedělají a to má významný vliv jestli použít ATB či nikoliv. Prostatolity se mohou i po nějaké době "rozpustit", ale na to bych nespoléhal. Spíše být tebou bych si to nechal znovu zjistit v jakém to máš stavu. Chlad je samozřejmě problém, určitě v zimě používej termoprádlo pod oblečením. Já to bohužel mám jinak. Já mám strašné bolesti a mě ještě otéká šourek a celý genitál. Proto uvažuji o operaci. Otázkou je jestli mi to někdo vůbec udělá. Zánětlivá prostata nebývá indikována k operaci. Vypadá to, že opravdu nemáš takové potíže. Důležité je jestli máš nějakou poslední kultivaci a pokud ano jak ti vyšla mikroskopie. Když je zánět tak bývají zvýšené leukocyty. Mohou tam být i erytrocyty - krev ve spermatu. To by tam mohlo souviset se zánětem semenných váčků nebo i možnost rakoviny prostaty při zvýšeném PSA.

Radek

Naviac sa mi úplne bezproblémovo podarilo splodiť dcéru tak snáď tá moja prostata na Tom nebude až tak zle.....

HONZA

Gratuluji ti. Je super a skvělé, že máš dceru.

PAT

Tak prostatida nemá s plozením dětí vůbec ale vůbec nic společného ! Já mám prostatidu skoro celý život a dcery mám tři... A znám lidi s bakteriálním zánětem co mají děti "plnou nůši" a naopak zdravého kamaráda co nikdy neměl s prostatou problémy a všechny výsledky ukázkové a dítě už asi nikdy "nevyrobí".

Radek

Neviem,mne povedal urológ ,že pokiaľ je v prostate zápal .....nemá cenu riešiť nejaký spermiogram a podobne ,takže si myslím že prostata má značný vplyv na kvalitu spermie a tým pádom aj na oplodnenie😉

Radek

Ešte by som sa chcel spýtať, máte zápal prostaty celý život, to jednoducho ste si zvykli na tie príznaky a občas je to lepšie a občas horšie?ja mám 36rokov a prostatitída začala pred 10 rokmi .samozrejme aj s prestávkami,boli časy keď som mal aj 2 roky v kuse kľud....len teraz mi tie antibiotiká nezaberajú vôbec.......

PAT

@Radek No mě bude 60 a dnes už vím že takové drobné a chvilkové příznaky a problémy se už objevili kolem 26 roku.To se díky mládí samozřejmě vyřešilo nějakým týdením čajíčkem a vubec mi nenapadlo že se pomalu a pozvolna blíží "prostatida". První obrovský "atak" přišel asi kolem 40 roku kdy jsem šíleně venku prochladnul.Chlad je problém nás všech.Měl jsme obrovské problémy s močením kdy jsem chodil tak každých 20 minut to bylo šílené včetně nedomočení atd.K tomu střídavé bolesti do penisu,chrbta,varlat,stehen stále dokola se to střídalo.A le to močení mě uplně psychicky zničilo.Trvalo to 2,5 roku.Pak jsem absolvoval cystoskopii kde se zjistilo že mám asi od zánětu zdeformovanéa ve spasmu hrdlo měchýře.Byl navržen operační zákrok naříznutí/uvolnění hrdla.Dlouho jsme váhal pak už v zoufalství zákrok podstoupil.Po zákroku žádná změna spíš horší.Nakonec jsem podstupoval masáže prostaty plus špičkový lék Iptertrofan (přímo na záněty v prostatě) který se dnes už nevyrábí smůla....A po 3 letech jsme najednou byl upně fit ! 13 let ! zdravý člověk jen horší nebo lepší močení. Další atak po užívání ATB na jiný zdravotní problém.ATB oslabení imunity plus prochladnutí a obrovský problém na světe.Ted i bakterie v prostatě.Bolesti na hrázi v podbříšku,v konečníku,varlatech,pálení,štípání,bolesti nohou,močení prostě hrůza kdy nejde žít. Jsem odpůrce ATB ale zdravou výživou,přírodní doplnky,přírodní ATB atd.jsem se z toho zase dostal.Dnes jsem vlastně fit jen celoživotní močící problémy občasné. Ten román jsme napsal jen proto že ten zánět je tam dole prostě stále a číhá.Jen se mu nesmí!!! dát příležitost aby udeřil pak se těžko a dlouho odstranuje.Hlavní spouštěč je z 80% prochladnutí.I uživatel Honza jak mi sám říkal v dešti prochladnul ,problém se mu vrátil a řeší to dodnes. Takže to je vše.Jinač problémy co máš ty mám/jsem měl skoro stejné. Močení někdy dobře,někdy špatně stále se to mění.Už jsem si zvyknul. Prevence číslo 1 .Neprochladnout !!

HONZA

Ahoj, můj příběh znáte, jen doplním u sebe důležitou věc. Za poslední 2,5 roku mám již po třetí zpět zánět prostaty. Já to ale mám jiné. U mě není něco jako dobrý a špatný den. U mě když se to rozjede, tak jsou jen špatné dny, kdy každý následující den je horší než ten předchozí. 2x jsem to zvládnul díky ATB. Poprvé jsem byl na ATB skoro 5 měsíců v kuse, po druhé minulý rok 1,5 měsíce na ATB, ale nyní se v tom plácám více než 4 měsíce a nemohu to vůbec zastavit. Jediné co to drží jsou ATB, ale vyléčen nebo stabilizován vůbec nejsem. Rád bych šel cestou přírodní medicíny, ale v současné chvíli prostě nemohu. U mě je ten rozjezd tak drtivý, že není nic co by to minimálně zpomalilo. Vyzkoušel jsem defakto všechno co bylo možné. Mám obrovský strach co bude dál. ATB mám ještě na týden a pak konec. Mnohokrát se mi stalo, že do týdne po dobrání ATB se vše vrátilo, třeba s jinou bakterií a bylo to ještě horší. Už beru i tamsulosin, což jsem původně nechtěl takže beru ATB + alfa blokátory. Je to strašné. Od února mám nastoupit do nové práce. Vůbec nevím co bude dnes večer natož v únoru. Takto je můj život zničený. Kdybych měl CPPS jako mnozí z Vás - tím to nechci zlechčovat život by byl o mnoho lehčí. CPPS je nepříjmené onemocnění, ale bakteriální zánět prostaty nebo-li chronická bakteriální prostatitida je mnohem horší, protože Vás o ohrožuje na životě. CPPS nikoliv. Jak to psal Mudr. Fugner CPPS není nemoc, ale stav. V tom je rozdíl. A máte poměrně hodně času si naplánovat co vyzkoušíte jak dlouho atd. To u bakteriální infekce třeba to co mám já vůbec nejde. Navíc já mám zánět už za hranicemi prostaty a to hlavně v šourku - tím pádem varlatech, nadvarlatech, semenných váčcích, chámovodech - celé to tlačí na močovou trubici - tím jsem měl zástavu moči v močové trubici, dále pak zánět močového měchýře, ledvin. To všechno jsem měl a byl jsem kousek od urosepse. Vůbec nemluvím o bolestech. Jen píšu o zasažených orgánech. Neustále ATB, tím jsem samozřejmě ATB rezistentnější. Co bude v situaci, kdy mě ATB nezaberou vůbec je jasné. To je konec a s největší pravděpodobností smrt.

Jarpo

Jakto, že nemůžeš jít přírodní cestou? Vždyť i na antibiotikách můžeš začít alternativní léčbu a pak přejít jen na alternativní. Například při borelióze se to i kombinuje. Užívají se antibiotika dlouhodobě, asi nějaké lehčí. A k tomu se kombinuje přírodní cesta. Zkoušel jsi biorezonanci? Aspoň jako diagnostiku a zjištění příčin?

HONZA

Ahoj Jarpo, biorezonanci jsem nezkušel. Víš o nějakém místě/centru, kde to dělají nebo kde máš dobrou zkušenost? Co se týče přírodní léčby vyzkoušel jsem mnoho věcí, ale téměř nic mě nepomohlo. Minulý rok se mi zánět vrátil, ale nebakteriální - ten jsem zvládnul s ATB+Wobenzym+cvičení. Za 3 měsíce jsem byl v pohodě. Ale nyní mám bakteriální zánět, kultivace jsou různé - buď s bakteriemi nebo i bez nich. Nicméně Wobeznym je v tuto chvíli nesehnatelný a věci jako různé Prostenaly, podpůrná léčba toho mám mraky. Z toho nefunguje defakto vůbec nic. Pak jsem zkoušel koloidní stříbro,propolis v mém případě bez úspěchu. Jediné jsou ATB nic jiného. Cítím v sobě zánět, ikdyž jsem měl čisté kultivace měl jsem obrovské bolesti. Člověk pak řekne, že mám CPPS, ale to nemám. Prostě mě se bakterie různě střídají nebo jsem i bez bakterií, ale jediná pomoc byly ATB. Upřímně rád bych podstoupil biorezonanci, klidně napiš co by jsi doporučil. Díky moc.

Jarpo

Míst, kde dělají diagnostiku pomocí biorezonance je hodně, ale spíš ti doporučím, aby jsi nechodil do nějaké kliniky, ale spíše k jednotlivci, nebo jak to napsat, prostě k samotnému ,,léčiteli”, než na do střediska. Já chodím k mému obvodnímu lékaři, který ale bere jen své pacienty. Asi musíš dát na recenze, lidí kteří to dělají je dost. Je i hodně přístrojů, které to diagnostikují. Bicom, ERI..

Jarpo

Na co jsem si ještě vzpomněl je, že jsem také byl párkrát u paní ve Staré Boleslavi, tam je to také hodně super, jedna terapie je na 2 hodiny, ale stojí to okolo 4 000,-. Párkrát jsem tam byl a tam to mohu doporučit.

Erik

Ahoj, díky za zprávu, bolesti ustoupily, trošku ten tlak, ale to močení je nic moc. normálně vymočím co jsem vypil, schválně jsem si zapisoval jak často jdu močit a bylo to za den 7x, někdy jdu večer močit většinou kolem půlnoci, nebo brzo ráno, vymočím plnou dávku. Beru furt ten Urovaxom, mega brusinky, Uniprosta. Jednou za týden ejakuluju, po ejakulaci cítím lehký tlak na hrázy, a ještě cca i půl hodiny mě umí vytéct ejakulát, když si sednu a zatlačím na prostatu, tak mám na trenkách flek. Pobolívá penis a varlata. pak to začne ustupovat. Spíš mě štve to močení, vymočím se a ztrávím ještě na záchodě 2 minuty vymačkáváním moče z trubice a otírání do toaletního papíru, než si su jistý, že když si sednu aby mě to neztéklo do trenek. S tím odkapáváním se dá něco dělat ? Třeba sport cviky ? Nevím chcu vědět od někoho kdo s tím má zkušenost. štve mě že mívám pak fleky na trenkách. Díky a krásný nový rok plný zdravý.

HONZA

Ahoj Eriku, spíše než Urovaxom byl být tebou používal URIVAC. Urovaxom je jen proti Ecoli kdežto URIVAC představuje lizát proti 7-mi bakteriím najednou. S ejakulací bych být tebou spíše přidal, tzn: ideálně 2-3x týdně, pokud ti to zdravotní stav umožňuje. Čím déle budeš v sobě mít sperma, tím více hrozí možný zánět. Je to o čištění prostatických kanálků. Důležité že nepíšeš že by jsi měl bolesti v podbříšku. To je opravdu velmi nepříjemné. 7x jíž na WC za den je úplně normální. Kdyby jsi např vypil 2-2,5 litru denně a byl třeba 20x, tak to je problém. Takto je to úplně v pohodě. Hlavně aby tě napálilo, neřezalo při močení. Tlak chápu jako bolest při močení? A ten tlak cítíš od prostaty? Takže máš přerušovaný tok moči? Jakože se vymočíš a ještě po nějaké chvíli domočíš? Pokud tomu tak je, tak ti doporučuji si zajít za svým urologem a chtěj po něm uroflowmetrii. Jde o to, že budeš močit do takového speciálního trychtýře a tam se řeší křivka močení - minimální a maximální proud moči. To může ledasco odhalit. Odkapávání bych asi neřešil byť chápu, že mít mokré trenky je nepříjemné.

Erik

No vetsinou citim tlak na hrazy a u konecniku. Ale dneska jsem citil pobolivani v podbrisku. Moceni proud je a u konce se to zastavy ukapuje a pak pritoacim a vystrikne zbytek pak tak 2 minuty vymackavam z trubice zbytek kapky nez odejdu a utiram do papiru. Me treba chcilku poboliva podbrisek pak presun na varlata a pak na konecnik ale 90% citim pobolivani na te hrazy. Me lekar naridil Urovaxom, Uniprosta, megabrusinky a Lichorerisnici. Ja si davam jeste hermankovy caj a mam pocit ze po hermanku je to pocitove lepsi to je zajimave.

Marty

Začal jsem bojovat pred dvěma měsíci po x letech. Zima je vzdy nejhorsi. Cvicim, jinak jim, nekourim, sex je super, predtim jsem se vyhejbal, dokonce jsem si mohl dat par sklenicek vina se zenou, ale nemel jsem, lehce me to vratilo o par dni dozadu. Je to dlouhy boj, ale ja vydrzim, protoze je zima a me takhle dobre dlouhe roky nebylo. Cvicom 2-3x tydne v posilovna, jim tvarohy a jidla co k tomu patri, sladke nejim, jen cukry z ovoce a z piti pripadne. Bude to trvat rok urvize, ale alespon me to stabilizuje, predtim ze me pri ejakulaci lezla hrudka za hrudkou s bolesti, ted to lita jak pred 20ti lety. Takze jsem rad, ale je to fakt pomale, nejde to rychle

Erik

A moceni ? Pali te to ? A kdyz vymocis ukapava ti jeste par minut do trenek ?

HONZA

Ahoj, jsem na tom zase moc špatně. A to beru antibiotika. Mám velké bolesti v podbřišku a konečníku. Celý tento stav mi spustili ATB, které jsem bral na podzim. Nebyl jsem v takových problémem jako jsem nyní. Zjišťuji, že mi ATB přestávají zabírat. Vždy jsem měl problematickou levou část prostaty, pravá byla vždy téměř v pořádku. Nyní je stav úplně jiný, kdy pravá část prostaty lalok, je na tom moc špatně, šourek je opět oteklý a to jsem pod ATB. Až ke nebudu brát nevím co budu dělat. Mám obrovské bolesti, které jen sílí. Nejde to ničím zastavit. Tohle já nemůžu vydržet. Dneska jsem zvracel bolestí. To je konec

Pavel

Už jsi koukal na tu biorezonanci?

David

Ahoj všem, také jsem byl účastníkem této diskuze a díky bohu jsme se z toho dostal... Dlouhou dobu jsme už chtěl sepsat své zkušenosti a co mě skutečně pomohlo :-) Většina lidí co se z tohoto dostanou tak na toto období chtějí co nejrychleji zapomenout a uzavřít tuto kapitolu. Takže jak to vše začalo a co jsme vše podnikl. První příznak byla bolest po ejakulaci, po zhruba měsíci se přidalo bolest pánevního dna či konečníku. Poté klasika, obvodák mě poslal k urologovi, diagnóza nebakteriální zánět prostaty a antibiotika. Antibiotika samozřejmě nepomohla, což není překvapivé když je to nebakteriální zánět :-) Poté návštěva soukromé kliniky v Praze, další léky, rázová vlna, nic z toho nepomohlo. Vyzkoušel jsem všelijaké diety, koloidní stříbro, atd.. bohužel stále podobné. Byl jsme zoufalý, navštěvoval různá fóra a dále se bořil do příběhu lidí co mají tento problém dlouhá léta. U jednoho videa na youtube ohledně chronic pelvic pain jsme našel v diskuzi pojem, its mind body connection, try find TMS. A tak jsem začal pátrat o co se jedná. Ve zkratce se jedná a bolest, kterou naše tělo reaguje na stres. Typická je bolest zad či migrény atd., ale i bolest pánevní oblasti je častá a na netu najdete mnoho lidí co se vyléčili když pochopili o co se jedná. Doporučuji youtube kanál: TMS free pain you. To mě pomohlo nejvíce... když budou dotazy tak rád zodpovím :-) Bohužel u nás se o tomto moc nemluví :-( Držím palce všem ale věřte, že řešení existuje !!

JANO

Nazdaaar........ som rád že sa aspoň niekomu podarilo zvíťaziť nad týmto svinstvom.....mohol by si nám napísať čo konkrétne si spravil preto aby si sa toho zbavil......predpokladám že nestačilo si pozrieť pár videí na youtube a samo to prešlo..... preto ak nám napíšeš nejaké konkrétne postupy tak budeme všetci vďační....... Diky a nech sa daríííí

PAT

Davide ale tady něco nesedí..Pokud jsi stejný David co tady v diskuzi přispíval tak ty jsi měl bakteriální zánět strept.agalite a enter.fecalis. ! a předtím chlamydie. A ted tu píšeš že jsi měl nebakteriální zánět a ATB ti nepomohly.To je samozřejmě blbost měl jsi bakteriální zánět a ATB ti pomohly a zachránily.Zbavil jsi se bakterií jen prostata zustala po zánětu ve spazmu a postupně se regenerovala a regenerovala samozřejmě to trvá dlouho až se uvolnila a ty jsi zdráv co je dobře ! Ale nemužeš tu psát že jsi měl nebakteriální zánět a pomohlo ti něco zyoutube.Pak si to někdo přečte a bude se jen spoléhat na youtube.... Jinač přeju at Ti zdraví vydrží a už se to nikdy nevrátí.

Daniel

zdravím po dlhšej dobe. Teraz je to rok čo s tým bojujem. Uropatogen som preliečil v auguste ale bolesti pretrvavaju stále. Hrádza, semeníky, penis, v podbrušku.... niekedyto je lepšie inokedy horšie. Bolesť najmä po sexe ale aj inokedy, ozaj dni bez bolesti ani nepamätám. Užívam Prostakan fortea od bolesti Diclovit. ....teraz som zobral druhu inekciu NEBIDO čo je testosteron, ktorý mám cca okolo 5..ako 80 ročný dedko a pritom mám "iba" 48 rokov. Rozmýšlam nad rázovou vlnou. Má s tým niekto skúsenosti? Pomáha?

David
2x

nevím kolik Davidů tady psalo ale bakteriální prostatitidu jsem nemel, o tom bych něco věděl -:).....jinak samozřejmě to není o tom sledovat youtube a bude hej. Tedy kdo se chce na prostatitidu kouknout trochu jinak, mohu dát trochu rad. Chce to mít jenom trochu otevřenou mysl a asi se většina z vás shodne že doktoři ani žádné diety, prášky nepomohli. Problém jak jsem zmínil, souvisí se stresem a jak funguje propojení těla s lidskou myslí. Kdo chce zadejte do vyhledavače TMS (Tension myositis syndrome). Lidský mozek, nervový systém je schopen vytvořit bolest i když není poškozená tkán, bolest se vytvoří tak, že do konkrétní tkáně není přiveden dostatek kyslíku a vzniká tak bolest či zánět. Důvodem k tomuto může být stres, traumata. Pokud naše mysl vyhodnotí že jsme pod velkým stresem je schopna nám vytvořit konkrétní bolest na kterou se upneme. Nemyslíme tedy nato co náš trápí, stresuje, ale logicky na bolest. Na netu jsou testy s otázkami podle kterých je možno zjistit zda je pravděpodobné, že se potýkáte s TMS. Já jsme to zjistil celkem rychle, Když jsme byl s kamarady, dal si pár piv a bylo to mnohem lepší. Během dovolené jsem měl jen zlomek obtíží, poté už žádné. Pak návrat to pracovního procesu a bolest byla zpět. Během spánku jsme bolest neměl či mnohem menší, atd... Prostě si uvědomíte že bolest kolísá při úrovni stresu :-) Doporučuji se seznámit s teorii TMS co nejvíce, proste musíte pochopit jak to funguje a začít věřit že toto je cesta. To byla pro mě fáze jedna... Když jsem měl toto nastudováno, tak pak jaká je praxe? Postupně jsme přestal mít strach že do konce života bude mít bolesti. Strach je prakticky to co pohání bolest Určitě znáte ten pocit kdy máte bolest, máte strach, jste naštvaní prostě začarovaný kruh. Cílem je začít být lhostejný k vaší bolesti, prostě pokud tam je či není pokusit se žít co nejlépe. Přestat monitorovat vaši bolest, pozornost bolest jen zhoršuje. Nedělejte si žádné záznamy kdy je to lepší či horší...Toto vše chvilku trvá, musíte se to naučit ale postupně zjistíte že když nedáte bolesti pozornost a strach tak stratí svoji sílu. Samozřejmě důležité je také, kouknout se na svůj život a začít víc žít a tolik se nestresovat. Kdo nevěří že toto funguje doporučuji kouknout na succes stories na YouTube kanalu Free pain you, či na netu toho naleznete mnohem víc.

PAT

Pro Davida Tak v tom případě je Vás tu Davidů více Tady na stránce píše uživatel David že měl Chlamydie,Streptokoka agal. a Enterok.Fecalis https://www.ordinace.cz/diskuse/37068/?page=17 Tak pak se omluvám je tu Davidů více...a je v tom pak zmatek

HONZA

Ahoj, jsem na sebevraždu. Nevím jak si pomoci. ATB co jsem dostal jsou neúčinná. Nepomohly mi. Vše se vrací. Jsem úplně na dně. Šance na lepší život je nulová. Mám zánět v prostatě - cítím horkost v podbříšku, na hrázi, zvětšuje se mi šourek a velmi špatné močení. Každý den horší než předchozí den. Obrovské nekončící bolesti.

HONZA

Já jsem si neměl nechávat na tu prostatu tolik sahat při zánětu. To byla velká chyba. 2x masáž prostaty při zánětu to bylo špatně. Teďka za to zaplatím krutou daň.

David

To Pat, ja jsem ten David co sem prispival 6. února 2020, 09:22:14... Sakra toto leti.....

HONZA

Ahoj, mám jednu velkou novinku. Pro všechny do trpí bakteriální prostatitidou. Mám novou naději. Dnes jsem byl u doc. Urbana, Androgeos a řekl mi, že má nově kvalifikaci jako druhý v Evropě po profesorovi ve Vídni možnost aplikovat intraprostatické injekce přímo do prostaty a semenných váčků. Je to směs velmi účinných ATB, antimikotik atd. Připravují mu to v nemocnici, což opravdu znamená, že tam budou velmi účinná ATB. Jen říkám, že je to naděje. Řekl, že se snaží prostatu zachránit za každou cenu a o operaci nechce ani slyšet. Kolik to stojí nevím, to jsme se nebavili, ale říkal, že to bude předvádět v tomto týdnu na nějaké klinice v Praze samozřejmě pod počítačovou tomografií. Snad ještě existuje naděje.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce