Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jura

A zapoměl jsem na fermentovany potraviny kvašená zelenina kimchi kombucha tempech miso já nejedl ani pečivo ani mléčné výrobky...

HONZA

Ahoj Juro a Vašku, díky za Váš komentář. Zkusím obojí - přerušované půsty i změnu stravy. Ještě jeden dotaz na Juru. Měl jsi i během té doby co jsi změnil stravu - žluté sperma, bolesti v podbříšku, bolesti na hrázi? O to mi jde. Tohle všechno mám - mám leukocyty v ejakulátu - žluté sperma. Mírnou úlevou, ale stále při bolestech je časná ejakulace. Jak jsi to měl ty?

Jura

Ja jsem neměl žluté sperma než jse to začlo dávat do pořádku tak to trvalo cca pul roku během té doby jsem měl problémy bolesti na hrázi bolest v podbříšku ale nejhorší to bylo vždy večer když jsem usínal to jsem cítil jakoby se mě prostata vařila ve vlastní šťávě a masturbace mě nepomáhala ba naopak tak jsem přestal a zlepšilo se to, co mě pomáhalo tak šetrná masáž prostaty od přítelkyně díky bohu za ni to jsem měl klid i na 3 dny člověk to nesmí vzdát furt jsem si říkal že se uzdravim sem tam aji meditoval ještě zkus tinkturu z grepu a lichořeřišnici z pupenů...

Jura

Ještě dodatek ty tinktury ti nepomůžou hned chce to čas cca tak ty 4- 6 měsíců pravydelného užívání...

Honza

Ahoj Juro, prosimtě piše, že jsi měl polypy ve střevech? Ty ti odstranovali chirurgicky? Dále pak, že jsi měl problémy se stolici?

Jura

Polypi odstranovaly endoskopicky , ze stolicí jsem měl problém spoustu let neměl jsem prostě klasické hovínko ale pořád takzvaně nutelu nebo průjmy...

Petr7

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zdali někdo zkoušel užívat na chronic bakteriální prostatitidu, nebo prostě vůbec celkově na prostatitidu KORTIKOIDY? Nějaké léky na bázi kortikoidů? ... Moje ségra užívá kortikoidy na chronický zánět ústních dutin a pomáhá jí to.... ( já vím, že nemůžu srovnávat dutiny krku, nosu, s pohlavními orgány )...... ale že ségra má taky chronický problém a bere kortiokid, který jí pomáhá

PAT

Uživatel JURA má ve všem naprostou pravdu ! Stejným zpusobem jako on jsem se téměř uzdravil i já.Za 5 let jsem nestrčil do pusy ATB ! ani žádný jiný lék.Vše jsem podřídíl přírodním ATB,zdravé vyýživě,kyselé zelí,domácí jogur z tibetské houby, tinkturyKstřibro atd.Ale žádné sladké,salámy,sýry.Pravidelné lehké masáže prostaty (velmi duležité).Vše je jen a jen o imunitě a ta je ve střevě.Jak střevo vyčistíe a uzdravíte je vyhráno.Samozřejmě je to o silné vuli a kázni.Kdo jí nemá "prohrává" a neuzdraví se. A tak jak Jura píše není to hned a je potřeba nepolevit i když se zdá že se to nezlepšuje..Jura sám zlepšení zaregistroval až po 6 měsících.Mě to trvalo 3 roky.Byl jsem v zoufalém stavu.Bolel mi podbříšek,stehna varlata,penis, konečník,brněly ruce,v zádech,pískalo v uších,prujmy a zácpy.Uzdravilo se střevo a vše odeznělo. Jestli si někdo ale myslí že si dá 2 šálky heřmánkového čaje a 2 lžičky tinktury a bude zdráv..tak tak to opravdu nefunguje.A kašlete na doktory stejné Vám nepomužou a budou Vás mít za blázny. Spousta z Vás tady dělá chybu že nemá trpělivost ale opravdu trpělivost!! Střídáte doktory,vyšetření,chvíli užíváte jeden přírodní lék ten nepomůže tak zkoušíte zase jiný když po směšných 14 dnech nevidíte zlepšení tak to vzdáte zase zkoušíte na 14 dní něco jiného a pořád dokola bez výsledku. Musíte vyléčit střevo a obnovit imunitu ve střevě.Imunita už si pak ze vším poradí. Zní to jako fráze ale Jura i já jsme toho důkazem.Ale bohužel to bude trvat 1-2 roky jak u koho.Uzdravení za 3 dni nebudete.I když bych to všem přál.

Martin

Je možné ukapavanie moču po vymočení aj pri nezväčšenej prostate ?pri chronickom bakterialnom zápale?

Hanka

Dobrý večer, vítejte v klubu. S žádankou z urogynekologie na mgn. rezonanci, dobrý radiolog by měl dobře přečíst a určit, zda PN. Být vámi, již hned sdělím podezření na PN, kolem mne tápali dva roky, stejně jsme stále nějak ve vzduchoprázdnu. Zdravím

Jura

Čau martine ukapaváni moči může značit problémy s panevním dnem ...

Ondrej

po čase dávam do pléna nejaké skúsenosti a hlavne otázku. Dva mesiace som nemal bolesti. Močenie 100%, žiadne bolesti pri ejakulácii, proste cítil som sa na 100% bez antibiotík (posledné niekedy vo februári). pred dvomi týždňami som zaspal na gauči a smola holé kríže a ráno zrazu častejšie močenie. Na druhý deň zasa pohoda , ale začal som cítiť jemné bolesti v podbrušku a na spodu chrbtice. týždeň mi pomali bolesti ustupovali a cítil som sa fajn. ALE prišlo nechutné ochladenie a mňa stále viac začalo bolieť v podbrušku. Dnes mám velké bolesti v oblasti kde mi urolog pozerá prostatu. Tak som si tam zatlačil a bolesť prekvitala. Pochopil som, že všetky bolesti aj pri vyprázdňovaní stolice pochádzajú z oblasti prostaty. Nemám problém s močením ani z ničím len mám bolesti v podbrušku a krížov. Otázka je či okrem chladu nám neprekáža aj nízky tlak teda škaredé počasie alebo zmena. Príde mi to ako že tie bolesti nevytvára prostata ale nejaké nervy ktoré sa ľahko dokážu podráždiť lebo je to tam už vydráždené. Čakám na výsledky MR driekovej chrbtice lebo ma urológ poslal na neurológiu. Dúfam že my tam nič hrozné nenájdu. Napíšem sem výsledok. Inak kúpil som si psa aby som sa častejšie hýbal a prechádzal a zatiaľ neviem posúdiť prínos :).

Ondrej

A ešte ma teraz napadlo. Keď mám tuhšiu stolicu a cítim pychanie pri vyprázdňovaní myslíte že je to teda od prostaty? Minule som zjedol makovník ďeň som mal zápchu a na druhý deň som prežil riadne muky. Musel som tlačiť a bolelo ma celé podbruško až tak že zrazu od stehien až popupok ma pálilo telo. Myslel som že horím. v ten deň sa mi to stalo 4 krát a už som zvažoval sanitku lebo to bolo ako by som mal skolabovať. Našťastie potom sa to už nedialo a doteraz nezopakovalo. Stále skáčem z myšlienky že je to od prostaty na myšlienku že niekde tam mám nejaký nerv ktorý nie je v poriadku. Po tej skúsenosti z vyprázdňovaním by ma zaujímalo či tu je niekto homosexuál a či také bolesti má aj pri análnom sexe. Niekto tu písl že mu robila masáž jeho manželka (svatá žena). Mojej som to ešte nehovoril ani neviem akoby som sa jej spýtal či ma nevyprustuje :D. Nie je neajká pomôcka na takéto srandy? Bol tu niekto na kolonoskopii a prežil ohromné bolesti v podbrušku keď vnikol s endoskopom do zadku? Viem je to divné tieto otázky ale topiaci sa slamky chytá a snažím sa prísť na to že prečo sú tieto bolesti aj keď nemám problém s močením pálením teda akoby prostata bola v kľude.

PAT

Ano ty bolesti a tlaky při stolici jsou 100% !!! od prostaty i další jiné příznaky které se zdají že od prostaty nejsou.I já jsme měl tlaky do podbříšku , bolesti a pálení při stolici.Vyléčila se prostata a zmizeli i tlaky a bolesti. Měl jsem i další a další příznaky které vubec zdánlivě s prostatou nesouvisely a i to vše ustoupilo vyléčením prostaty. I já jsem byl na kolonoskopii ( nic nebolelo) ,neurologii, a dalších vyšetřeních kdy jsme si myslel že to nemůže být od prostaty.Zbyečné vyšetření a trápení těla nenašlo se nic. Znova opakuji vyléčila se prostata a odeznělo tisíce dalších příznaků v těle. Věřte mi .

Ondrej

Hovoríš o úplnom vyliečení. Tiež som si myslel že som sa vyliečil keď 10 rokov som mal kľud. Raz som poriadne prechladol a ťahá sa to so mnou hore dole. Teda mi to príde akoby si sa dostal do stavu kľudu. Ale jazvy na prostate ostali a stačí si nedať raz pozor a problém sa zase vráti. Alebo sa mýlim? mám 43 a v 33 som sa prvý krát začal liečiť na prostatu. Teda tieto sračky čo zažívame a čím trpíme. Prišlo to v novembri a trvalo to do júna nasl. roku. Potom kľud s možno slabými príznakmi ktoré odzneli výdy do týždňa. Napr. keď som hral futbal som sa spotil a v hale bolo chladno. Možno sa mýlim ale asi jediný kto by vedel potvrdiť úpne vyliečenie prostaty je urológ a ten ti to potvrdil?

PAT

Ale já jsem nikdy ani nikde nenapsal že jsem se Uplně !! vylečil.Na to si jak přišel ? Tahle nemoc se jmenuje "Chronický zánět prostaty" to znamená že ten zánět tam je pořád.Jen je klidové období nebo období vzplanutí.Já už ten zánět mám asi 35 let a přesně tak se to chová.Etapy/roky kdy je mi fajn a kdy je mi zle.Ted jsme se vylízal z etapy 4 roky kdy mě bylo zle a ted je zase vše ok jsem fit.Ale zánět je tam stále.A čeká jen na vzplanutí / chybu organismu a imunity.To je právě prochladnutí,jiná nemoc,velké množství a zbytečné užívání ATB které imunitu jen oslabují. I ty máš ten zánět stále měl jsi 10 let klid pak se stala chyba a zase vzplanul ted to zase musíš zklidnit. Aby mi urolog potvrzoval zda jsem zdráv nebo ne na to ho nepotřebuji.To už poznám sám podle chování těla. Urolog ti udělá testy a odběry vše bude v pořádku a řekne jste ZDRÁV.A Tobě je přitom zle.....

Ondrej

Inak nemáte tu niekto z vás potvrdenú tetaniu? Lebo ja mám latentnú a musel som brať AD rok na ukludnenie nervov. A vtedy som necítil žiadne bolesti ani pri lyžovaní keď som každý deň sedával na studenej lanovke. Viete neviem sa zmieriť s tým, že za všetkými problémami je prostata. Ja v tom vidím problém nervov. Príde mi to ako migréna. Keď je pekné počasie pohoda a keď je škaredé tak začnú bolesti.

JANO

Lebo to tak presne je! tento problém nemá nič spoločné s prostatou .,,, je to psychoneurologickosvalové ochorenie............spýtam sa ťa takto ,kde pracuješ? koľko hodín pracuješ?na akom poste pracuješ? máš veľa stresu v práci? veľa sedíš?

Milan
1x

Zdarec všem, jak je vidět tak tu je spousta přispěvatelů v prostatických kruzích víc znalejch jak doktoři. Bohužel, možná bohudík :). Přišel jsem se podělit se svojí troškou do mlýna . Před rokem a půl jsem se nakazil kompletním balíčkem všeho možného. Chlamydie, mykoplazma genitálium, pak mě ještě diagnostikovali kapavku a nejspíš jsem tou dobou prodělal i Herpes genitálium. Ano je to zcela neuvěřitelný ansábl nemocí. Toto vše jsem léčil cca 4 měsíce pomocí různých druhů antibiotik. Makrolidy, tetracyklin. Avšak pro přetrvávající potíže jsem se až cca po 10ti měsících dozvěděl že mě zapomněli udělat test PCR na mykoplazmu ze kterých až po těchto 10ti měsících vyšla najevo pozitivita.... Na mykoplazmu genitalium jsem se léčil opět ATB ale dvakráte nezabírali. Až po samonaordinovaní chinolonu Avelox a vynucení od urologa jsem se tímto vyléčil. Pročetl jsem k nemoci totiž veškeré vědecké studie atd. Nyní jsem po stránce nemocí čistý až na (doufám přehlídnutelné bakterky v ejakulátu) . Měl jsem nespočet testů, kultivaci ejakulátu ( streptokok anginosus, streptococcus mitis,) opět přeléčeno. Každopádně po přeléčení těchto uropatogenu sem se jich zbavil tak napůl poněvadž jsem byl pozitivní zase na jiný druh bakterky.... Nasledovala MR. Po absolvování MR jsem zjistil že prý "nemám" zvětšenou prostatu ale jen nateklou btw to je snad to stejné ne? Prostatu mám 4*4*4. Samozřejmě ji cítím a mám z toho i příznaky. Častá toaleta a každou chvíli nuceni na močení, čím víc piju tím víc se mi chce ale hrozně rychle po vymočení, svedeni špičky penisu, citlivost na hrázi, teď se k tomu přidala i nedostatečná erekce (kterou jsem vždy měl jak Thórovo kladivo). Mám několik dotazů na zkušenější.Je to tak trochu věštění z křišťálové koule..... Přemýšlel někdo o metodě Rezum? Pomohla by? Je možné že se prostata může trochu vyléčit a zase oplaskne? Předpokládám že musí když se pak člověk zbavuje symptomatickych obtíží. Jinak samozřejmě jedu zinek, probiotika, saw palmetto - prostalex. Jinak PSA mám 1,3 co si pamatuju. Urolog se mě zbavil že je to defakto neléčitelné. 16.6. jdu k mudr. Minarikovi tak jsem zvědav co mi řekn on. Jinak je mi 35 let, v minulosti jsem s urogenitálním traktem měl vždy naprosto vše v pořádku....žádné záněty nic. Ejakulace a sexuální život nadprůměrný ejakulace např i 10x denně ale 5x denně byl každodenní standart. Čili prostata byla vždy využita na maximum. Co si myslíte o mém stavu? Děkuji za názor a držte se!!!!

HONZA

Ahoj Milane, díky za tvůj příspěvek. Tady je jasný důkaz těm, kteří stále říkají, "že chronická prostatitida nesouvisí s prostatou". 'ALE ANO a VELMI. Tady máte případ Milana, který má zcela jasný bakteriální zánět prostaty. Naprosto evidentní. Milane máš chronický bakteriální zánět prostaty, nemáš CPPS jak ti bude i Mudr. Minárik tvrdit. Proto jsi dostával ATB. Kdyby jsi měl CPPS tak by jsi ATB vůbec nedostal nebo nebral neboť by jsi kultivace moči, ejakulátu, nebo STD panel měl zcela v pořádku. Pak brát ATB je naprostá blbost. ALE. To není tvůj případ, ty máš chronický bakteriální zánět prostaty. Já mám úplně stejný stav jako ty. Každá kultivace hlavně ejakulátu byla s jinou bakterií - pokud to byla uropatogenní bakterie, tak ATB. Bakterie se mi střídají jak na běžícím pásu. Pak je velmi obtížné, skoro až nemožné si nechat udělat autovakcínu, protože by jsi jich potřeboval strašné množství. Jedna věc z tvého příspěvku, který doktor ti předepsal AVELOX? Nebyl to Klubal? Jde o to, že takový doktor opravdu ví co je nejlepší a zároveň nejsilnější možný chinolon na prostatu. A to je právě AVELOX, účinná látka moxifloxacin. Má zhroba 10x vyšší koncentrace ATB v prostatě než ciprofloxacin, který se u lékařů rozdává jako lentilky. Ale ciprofloxacin je neúčinný. Ještě druhým velmi silným ATB je levofloxacin - zhruba 5,5x vyšší koncentrace než ciprofloxacin. Termín "nateklá" prostata je termínem o tom, že ti tlačí na močovou trubici a ty stále lítáš na záchod. Přesto může být nezvětšená. Je to stejný případ jako já. Určitě si nech "zvážit prostatu v g". Hodnoty 4x4x4 jsou nic neříkající. Důležitá je váha. Zdraví mladý chlap má mít prostatu váhy zhruba 20g ve 20-ceti letech. Zvětšená prostat je 35g a více. Já mám prostatu zhruba 18-22g a je mi 45 let. Takže já mám prostatu jako 20-ceti letý mladík, ale mám extrémní potíže. Velikost prostaty není indikátor potíží s prostatou. Můžeš mít prostatu třeba 80g a potíže nemusíš vůbec mít. Nebo třeba 20-cet a jsi na umření. PSA 1,3 taky není dobré. Jsou v tom 2 věci - buď velmi často masturbuješ/sexuješ - což taky není úplně dobře a nebo a to bývá zcela objektivní, že jsi prodělal a stále proděláváš bakteriální zánět prostaty. Pak vždy PSA je vyšší než 1. To bývá jasným důkazem zánětu. REZUM je operací při zvětšené prostatě a špatném močení. Špatné močení máš, to má i já, ale díky zánětu prostaty. Nejhorší je, že zánět prostaty bývá ve strukturách prostaty až na samotném "jádru prostaty", kde se samozřejmě REZUM nebo TURP nedělají. Takže ti udělají operaci, které nepřinese kýžený výsledek. Už jsem se na to ptal lékařů mnohokrát. Aby jsi měl defakto stoprocentní jistotu, že jsi se zbavil zánětu v prostatě je z hlediska operace jediná možnost - radikální prostatektomie - odoperování celé prostaty. Operativně nic jiného. To co popisuješ za problémy s močením, erekcí, svěděním atd. To všechno mám také. Do toho ještě bolesti v končeníku v dolních zádech atd. To je prostatitida. Co bych ti ale ještě doporučil z hlediska STD bakterií - to je např: mykoplazma, ureaplasma, chlamydie atd - urologové je dělají z moči. Ale zkus se domluvit třeba s Mudr. Minárikem, aby ti tento STD panel udělal i z ejakulátu. V moči je mít nemusíš, ale v ejakulátu ano. To jsou moje zkušenosti, které mám z touto strašnou nemocí. Ti kdo mají prokazatelně CPPS vůbec netuší co jsou to bolesti a problémy. CPPS není vůbec nic.

Milan

Jinak tu zkus ještě napsat ve stručnosti jaký si měl všechny ATB a cca jak dlouho.

Milan

Už tady toho bylo napsáno opravdu hodně. Mám však jeden dotaz.... ideálně na zdejší osazenstvo kterému spustilo CP chlamydiova infekce .....zkoušel někdo podávání moxifloxacin po malých dávkách dlouhodobě třeba 10 týdnů? Teď jsem četl několik různých článku a dal si několik věcí dohromady. . 1. Moxifloxacin má nejlepší prostupnost ATB do prostaty 2. Léčí jako jeden z nejlepších chlamydie 3. Chlamydie mohou být schované v buňkách ovšem nedetekovatelné odběrem i po "zdánlivě" úspěšném přeléčení ..... Děkuji za odpověď

PAVEL

Můj příběh. V 35 letech jsem nastydl od nohou (chodil jsem v srpnu naboso v pantoflích, i když bylo chladno) a dostal jsem akutní zánět močového měchýře a prostaty. Ne vině byla E. Coli. Byl jsem okamžitě přeléčen Nolicin, Indometacin, Capistan. Všechny problémy zmizely a všechna kontrolní vyšetření byla v pořádku. Ten zánět prostaty se mi však začal opakovaně vracet zhruba vždy po 3 měsících. Na vině byla vždy E. Coli ve výtěru z močové trubice. Vždy jsem byl přeléčen ATB (pokaždé jinými), Indometacin, Capistan. Všechny problémy vždy zmizely a všechna kontrolní vyšetření byla vždy v pořádku. Nicméně se to neustále opakovalo pořád dokola. Po 2 letech to všechno odeznělo a 10 letech jsem byl úplně v pohodě. Navzdory tomu jsem opakovaně docházel na kontrolní urologická vyšetření každých 6 měsíců. Vše bylo opakovaně vždy v pořádku. Sonografista mi dokonce jednou ojel, proč mu tam pořád každý rok lezu, když mám již několik let po sobě opakovaně všechno v pořádku. Navíc jsem preventivně užíval Capistan (1 tabletu denně). Celých 10 letech jsem se velmi hlídal - přestal jsem lyžovat i bruslit, v létě jsem se nekoupal, v zimě jsem si předehříval sedačku v autě, nekouřil jsem, nefetoval jsem, alkoholu jsem pil málo, sportoval jsem (posilovna, běhání, turistika), jedl jsem střídmě a zdravě, atd. BOHUŽEL. Tento rok v lednu (je mi aktuálně 48 let) jsem navzdory všem opatřením a prevencím dostal NEbakteriální zánět prostaty (výtěr z močové trubice po masáži prostaty sterilní, 2x kultivace moči sterilní, 3x moč chemicky v pořádku, Sono ledvin a močového měchýře a prostaty opakovaně v pořádku, proud moči opakovaně v pořádku, MR spodní pánve - prostata, močový měchýř, rectum v pořádku, pouze a jenom vyšetření per rectum vykazuje imperativní prostatu s drážděním na čůrání). Pro jistotu přeléčen ATB (Fromillid, Ciprinol), Indometacin ale bez výsledku. Dle textu v závorce se zdá, že jsem gesund. BOHUŽEL. Denně musím překonávat prostatické potíže - dráždivé tlaky na hrázi nebo do konečníku a okolí nebo do varlat či penisu, návaly dráždění v močové trubici s pocitem úniku moči zejména po vymočení, atd. Zajímavé je, že malou stranu i velkou stranu vykonávám bez problémů a soulož včetně ejakulace jsou rovněž bez problémů. Urolog je už ze mě na palici. Při posledních dvou vyšetřeních mi dokonce řekl, že prostata je per rectum v pořádku - normální velikosti, klidná, nebolestivá, hladká, bez execerbace a vše ostatní (sono, moč, proud moči, atd.) také, takže vlastně ani neví, co mi má vlastně na to dát. Závěr: problém není urologický ale neurologický a poslal mi na neurologii. Neuroložka mi však hned ve dveřích řekla, že neurologický problém to zřejmě nebude. Nicméně mi poctivě vyšetřila s výsledkem - neurologický nález přiměřený věku - skolióza spodní páteře, zablokovaná spodní záda včetně SI kloubu. Pro jistotu mi však ještě poslala na CT spodní páteře včetně kostrče. Aktuálně čekám na termín. Dopředu mi však upozornila, že moje problémy zřejmě neurologického původu nebudou. Jak urolog tak neuroložka už mi naznačili, že to bude zřejmě psychický problém, takže to vypadá, že nakonec skončím u psychiatra. Nicméně, těmi prostatickými problémy trpím denně a už jsem z toho psychicky úplně na dně. Zejména ty návaly dráždění v močové trubici s pocity úniku moči jsou fakt jeden velkej děs. Nevíte náhodou někdo, kde by mohl být problém?????????

Ott

Ahoj, je možné, dle předchozího bakteriálního zánětu, že tvůj nynější problém je tvořen také patogeny a to zejména buď bakteriemi, viry, plísněmi, nebo prvoky. Urolog ti udělá kultivaci jen na bakterie, na zbytek patogenů ne. Zkusil bych biorezonanci, tam ti odhalí zátěže a dále poradí, jak s nimi pracovat. Je důležité najít správného terapeuta ale.

Ott

Máš-li opravdu CPPS, tedy stažené pánevní dno, bude potřeba trošku změnit životní myšlení, méně se stresovat a začít cvičit na danou oblast.

PAVEL

Díky moc za radu. Ještě bych chtěl dodat, že večer u televize a seriálu to zpravidla pomine a přes noc o tom nevím. Erekce je v pořádku. Zároveň mi to přes noc nenutí běhat na čůrání. Pravdou je, že pohyb tomu pomáhá. Zejména pak delší chůze, po které to zpravidla rovněž pomine. Právě proto jsou z toho jak urolog tak neurolog nejistí, o co vlastně jde.

PAVEL

Poslední věc. Na to jsem se doktora také ptal, jestli ten první zánět je příčinou toho druhého zánětu. Prý ne, protože 10 let je na to příliš dlouhá doba a ten první byl bakteriální zatímco ten druhý byl NEbakteriální. A hlavně prý, že jsem za těch 10 let absolvoval 21 kontrolních vyšetření na urologii + každý rok preventivní prohlídky u praktika včetně screeningu krve a moče a vše bylo opakovaně v pořádku. Jo, a kolonoskopii před 6 lety jsem měl rovněž v pořádku.

Ondrej
1x

Aj ja mam podobny problem. Nikdy som v noci nepotreboval na zachod. Mam najviac bolesti na lonovejbkosti nad penisom. Staci ze si zatlacim a bolest citim az v krizoch. Niekedy mam problem s curanim ze mi ide pomaly prud. Tiez mi vysli kultivacie negativne. Bol som na mr kdriekovej chrbtice a tam viacmenej vsetko v poriadku. Teraz idem na mr lonovej casti. Tak uvidim. Sex a ejakulaciu mam tiez v pohode. Niekedy citlive semenniky. Na dva tyzdne pokoj a potom sa nieci stane jeden den chodim casto na zachod a potom zacnu bolesti nad penisom. Ked chodim tak mi je fajn. Najhorsie je ked sedim. Ked lezim tak jemne bolesti citim. Niekedy bolest na hradzi. Vzdy problemy sa stupnuju pri chlade.

PAVEL

Já to mám v leže a při chůzi v pohodě. Tlačí to při sezení a výhradně na hrázi mezi genitáliemi a konečníkem včetně těch genitálií a konečníku. Teplo to zlepšuje a chlad to zhoršuje. Zejména večer v klidu u televize se občas z ničeho nic stane, že mi na hrázi zatrne/zacuká a posléze ten tlak povolí. Před 12 lety, když jsem měl ten bakteriální zánět prostaty, tak mi to naopak tlačilo/bolelo nad penisem v podbřišku. Tam to dneska necítím vůbec.

Jirka89

Pavle, já se poseru, fakt jo. CO TI TO PLÁCAJÍ TY DOKTOŘI ZA NESMYSLY, ŽE MÁŠ VŠE V POŘÁDKU? Takže zaprvé na zánět prostaty jsou stěžejní dvě vyšetření, která dle toho, co jsi psal, ti vůbec nedělali. 1) kultivace ejakulátu 2) PSA z krve. U infekčního zánětu prostaty, jako, že infekce je na vině většinou, není důležité dělat kultivaci moči a výtěru z močové trubice, obvykle je to negativní, zásadní je kultivace ejakulátu po sexuální abstinenci alespoň 3 dny a zejména od dobrání antibiotik nejdříve 7 dnů, ale spíše 5 až 6 týdnů. Zda léčba antibiotiky byla úspěšná poznáš až podle kultivace ejakulátu po měsíci nejdříve. Pokud ti to dělali dříve, mohlo to být negativní, ale to neznamená, že infekce byla vyléčena. A pokud opakuji, dělali kultivaci z moči nebo výtěru z močové trubice, je to úplně mimo. Další věc je PSA z krve, pokud máš pravý zánět prostaty, měl bys mít PSA určitě nad 1. Spíše bývají hodnoty kolem 1,5 až 2 minimálně. V podstatě dle PSA se dá odvodit míra poškození prostaty zánětem a intenzita zánětu. Po alespoň částečně úspěšném užívání atb. PSA postupně klesá. Další věc je, že by sis měla udělat STD panel z EJAKULÁTU PCR metodou. Dělá se to na Chlamydie Trachomatis, Kapavku, Trichomonas Vaginalis, Ureaplasma parvum a urealyticum a Mycoplasma Hominis a Genitalium. Z kultivace ejakulátu se naopak poznají uropatogenní bakterie. Ale opakuj, vše je třeba dělat u zánětu prostaty z EJAKULÁTU. Tvůj problém v žádném případě není neurologický ani psychický. Je čistě urologický, akorát ti neudělali adekvátní vyšetření. Sono de facto je zcela k ničemu. To je dobré akorát na změření objemu prostaty, aby jsi věděl, zda je nateklá nebo ne, pokud tedy víš svojí hodnoty v ml nebo g v době, kdy nateklá nebyla. Případně na další diagnostiku sonem se musí udělat transrektální ultrazvuk tzv. TRUS, tam se dá zjisti i zda máš v prostatě kalcifikace, oblasti fibrozy (jizvy od zánětu) atd. Pokud ti budou dělat vyšetření per rectum, klasické, sono, moč chemicky a sediment, plus kultivace moči a výtěru z močové trubice. Ano, vše bude vždy v pořádku protože to jsou vyšetření, které nejsou adekvátní pro zánět prostaty.

PAVEL

No, já tedy nevím. Můj kolega měl analogické problémy. Šel s tím k jinému urologovi a ta vyšetření, která prodělal, byla velmi podobná. PSA z krve mi dělali 2x - obě hodnoty byly menší než 1 (0,66; 0,87). Byl jsem i na MR prostaty + celé spodní pánve (rectum, močový měchýř). Vše naprosto v pořádku. Ten výtěr z močové trubice mi dělali po masáži prostaty, kdy mi jí v podstatě vymačkali do močové trubice jako citrón. Potom jsem nesměl na záchod a musel jsem chodit po čekárně sem a tam a pohupovat se v kolenou, aby toho prý co nejvíce zteklo dolů, a všechno to bylo po následném výtěru z močové trubice negativní. Na internetu naopak psal nějaký urolog, že kultivace ejakulátu je velmi nespecifická, nevím. Praktik mi nabral serologii a objevil se hraniční nález chlamydií, takže to ani nechtěl léčit. Já jsem si však léčbu vydupal, tak jsem dostal tetracyklin na 25 dní. V době, kdy jsem ten tetracyklin bral, tak se situace vůbec nezlepšovala, ale spíše mírně zhoršovala. V té době jsem opět kontaktoval urologa, že problémy pokračují a mírně se zhoršují. Ten mi sdělil, že si je na 100 procent jist, že problém, který mám, je neurologický - od páteře a NE infekční. Pravda je, že na CT bederní páteře a kostrče jsou podstatné nálezy - kostrč vybočená doprava, vyhozený S kloub doprava, hraniční mezery mezi plotýnkami, výhřezy plotýnek o jednotky milimetrů a podstatně zúžený páteřní kanál pro nervy (vrozená vada). Začal jsem docházet na fyzioterapii bederní páteře a téměř okamžitě se dostavilo podstatné zlepšení. Tlaky a bolesti v oblasti genitálií, konečníku a hráze takřka ustaly a to mi budou ještě mobilizovat tu kostrč, kde předpokládají hlavní zdroj všech mých problémů. Jedna fyzioterapeutka mi řekla, že ty moje problémy jsou z 90 procent od té kostrče. Další mi řekla, že si je jistá, že to všechno mám od toho. A ta poslední mi dokonce řekla, že má tu kostrč také vybočenou jako já a problémy má od toho dosti podobné jako já. Ona na rozdíl ode mě už na té mobilizaci byla a prý se jí pak velmi ulevilo, tak uvidíme.

Ondrej

Mam to rovnake. Kostrc do lava a bolesti pri sedeni v urcitej polohe. Tiez urolog je presvedceny ze je to neurologicke. Sedave zamestnanie. Bolesti mam v bedrovych klboch tesne bad penisom a ked si na to zatlacim tak citim tlak az v driekovej chrbtici. Ked to bolo najhorsie tak mi to vystrelovalo cez vnutorne stehna do chodidiel. MR driekovej a chrbtice panvoveho dna v poriadku az na nejake blbosti a kostrc di lava. Prostata nezvecsena. V zime bolest teraz v lete klud. Minuly tyzden sa ochladilo a hned som zacal citit bolesti. Je to neurologicke na beton. Nie vsetko vyriesua ATB.

PAVEL

A co je to vlastně to CPPS neboli stažené pánevní dno????

Lukáš

Ahoj rád bych se podělil s mojim problémem, se kterým se trápím a nenašel jsem ještě žádnou odpověď. Mám to jinak než tu píšete, že máte bolesti, nebk aspoň si to myslím, že je to jiné. Můj problém je ten, že ve většině případů po vymočení mám ještě nějakou dobu klidně 15-30min (je to rozdílné vždy) nutkání citlivý penis, že se mne chce zase na záchod. Je to strašně otravné, nedá se s tím běžné fungovat. Mám podezření ze ti musí být od prostaty. Nesnesu teď ani rifle, nebo pevné kalhoty nutkání se akorát zesílí. Je to i společenský nepříjemné, vyhýbám se různým akcím, protože pak člověk sedí a neustále stahuje svalstvo dole aby to ulevilo :( u urologa jsem byl, zvětšená prostata, dělal mi i test, že by to mohl být hyperaktivní močový měchýř, dostal jsem různé prášky, ale nedá se to brát, jsou to oblbovaky, a zastavilo mne to ejakulace, což nejde dohromady s možným otěhotněním partnerky. Je to na houby, je to šílený, ale nevím co vyzkoušet. Zkouším bylinky, zkouším potravinové doplňky, přestal jsem pít kávu, omezil cukr, alkohol v podstatě nepiji, ale stejně problém dal ikdyz se to trošku tímto vším zmírnil, zůstává. Vypozoroval jsem i že tento problém je nejen po záchodě, ale ještě po ejakulaci a nevím proč i po sprše. Vůbec nevím co s tím, na urologie jdu zase na kontrolu, ale nevím co mne dá zase jiného za chemii, která stejně nezabírá, a nebo zabírá s dost vedlejšími účinky. Je mně 43 a tyto problémy jsem nečekal. Nikomu to nepřeji. Člověk má jet na návštěvu a když ho to popadne tak se mu chce akorát zvednout a jet domů, protože to zrovna nechce přestat a trápí se. Zaměstnání mne to naštěstí a to co dělám zatím neomezuje, ale kdybych měl začít někde jinde nosit sako a rifle atd tak jsem v háji. Budu rád za každou radu a jestli tyto problémy má i někdo jiný? Spíše čtu zde, že máte bolesti atd... Já ne je to jen pocit a řekl bych jakoby zvýšená citlivost dole, ale může to být opravdu třeba jen ta prostata a všechno toto způsobovat. Nevím je to šílený a doufám, že se něco najde a tyto problémy u nás všech budou za námi. Lukáš

HONZA
1x

Ahoj Lukáši, četl jsem podrobně tvůj příspěvek a ty vlastně znáš svoji chorobu. Jasně píšeš, že máš zvětšenou prostatu. A pokud ti jí nezpůsobuje zánět prostaty jakože asi ne, tak máš zcela prokazatelně BHP - benigní hyperplazii prostaty. A to je samozřejmě plejáda dalších problémů. To, že se ti chce po vymočení 15-30 minut po tom opět na záchod je zcela běžné jak pro zánět prostaty, tak pro BHP. Těmto stavům se říká URGENCE. Kdy tvé tělo najednou chce opět urgentně močit jako kdyby jsi se pomalu mohl pomočit, ale realita je velmi slabý močový proud a téměř nic - jen lehké domočení. Dosti také často bývá fyzický problém s hrdlem močového měchýře, že bývá stažené a opět při zánětu nebo BHP. Z hlediska hrdla močového měchýře na to ti odpoví cystoskopie, pokud ti jí již nedělali. Pokud se potvrdí stažení hrdla močového měchýře, pak jedině operace - žádný lék by ti v tomto smyslu nepomohl. Nejhorší je, že můžeš mít zánět prostaty, BHP a např: rakovinu prostaty zároveň. Jsou symptomy, které se zcela prolínají napříč všemi stádii problémů. Nicméně z mého hlediska máš BHP ve spojitosti s CPPS na základě tvých popisů. Já to mám podobné, ale s velkými bolestmi. Já jsem zcela vyřadil cukr, sladké, alkohol včetně i nealko piva, kávu, minimalizuji potraviny z mouky a mléčné výrobky. Piju jen neperlivou vodu a bylinné čaje. Denně 2 litry heřmánkového nebo řapíkatého čaje již přes půl roku. A začínají se projevovat dobré výsledky. Tyto problémy jsou velmi obtížné léčitelné, dlouhodobé a často se vracející. Jinak bych ti doporučil lék, který sám teďka dlouhodobě používám a mě funguje je ProfiUroInfekt Chronic. Je to dvoufázový lék ráno/večer, ale pro všechny škarohlídy je to lék na zcela přírodní bázi. A toho bych se ve tvém případě držel.

Miloš

Zdravím chtěl jsem se zeptat dostal se někdo z vás úplně z toho?

Josef

Ahoj všem, Po dvou letech a hromady antibiotik menší zlepšení. Cely problém mi vyřešila vrbovka malokvěta. Po týdnu pití tohoto čaje jsem v pořádku a všechno funguje tak jak má. Je to moje zkušenost a chci se o ní s vámi podělit, jelikož chronická prostatida je vážně pěkný svinstvo. Doufám že vám to taky zabere. Držím palce.

PAT

Tak to co jsi s prominutím napsal je pěkná blbost..a bůh ví co jsi měl za problémy a nemoc s prostatou.Protože 2 roky trvající chronický zánět prostaty jsi nemohl vyléčit 7 denním pitím vrbovky. Ale důležitý že jsi ok

HONZA

Tak se zase vracím zpět na fórum. Po 4 měsících relativního klidu opět velké problémy. V mém případě - bolesti v konečníku, otok šourku - zarudnutí, časté močení, časté noční močení, slabý močový proud, mírná bolest v podbříšku, ale velké bolesti v dolních zádech a na bocích. Tohle se zvrtlo během týdne. Zase si za to můžu sám. Na 2-3 týdny jsem polevil v životosprávě - do té doby jsem striktně vše dodržoval a tyto poslední týdny jsem přidal více pečiva, uzenin, masa a sýrů. Vše co jsem psal, aby člověk vynechal jsem zase začal konzumovat. A prostata mi to dala sežrat. Dneska jsem odevzal vzrorek ejakulátu a vím, že tam něco bude. Prostě já nemám CPPS, ale CP. Co s tím dál budu dělat fakt nevím. Jsem nyní 1 rok bez práce, právě kvůli extrémním problémům s prostatou a bolestmi. Už jsem si myslel - 4 měsíce bez bolesti - život zase dával smysl, že je naděje, že budu zase fungovat. Za rok jsem zhubnul 25kg v naději, že i kila navíc budou hrát významnou roli. V mém případě nehrají. Vyzkoušel jsem všechno, kromě dvou věcí - intraprostatické injekce nebo radikální prostatektomie. Jsem v koncích.

Tom

Ahoj Honzo, jak prosím vypadal tvůj režim, předtím, než jsi ho porušil? Co vše jsi jedl a naopak nejedl? Díky

Ondrej

Chlape, ja tvoj problem vidim ako cpps. 3 mesiace som bol v poriadku a tiez sa mi to vratilo pred tyzdnom dvomi. Uz som citil ze pocasie sa meni a tak aj bolo. Mne to vystreluje presne tak kde tebe. Citlive varlata hradza jemna bolest v podbrusku v bedrach a vsetko mi to vystrluje do krizov. Ked je este horsie tak chodim kazdu chvilu na zachod. Pri moceni akoby som mal nejaky citlivy zvierac a curam prerusovane. Ked sa urobilo pekne pocasie tak vsetky problemy sa zlepsili. Dokonca mocenie jak male decko. Potom pride zmena a aj mesiace mam zase problemy. Vzdy ked sa mi zlepsilo myslel som ze vdaka ATB ale opak bol pravdou ATB riesia len zapal ale nie podrazdene nervy v driekovej chrbtici. Nehovorim ze mas cpps ale uz mi je divne ze po tolkych atb a problemoch je tvoj problem zapal. Podla urologov prostata neboli. Jedine ake bolesti su je palenie pri moceni neprijemba bolest pri moceni. Ostatne bolesti su neurologicke. Skus fyzioterApiu a zameraj sa na cpps mozno sa v tvojich problemoch niekam posunies. Uvidim co bude so mnou v zime ale verim ze mi pomozu AD, fyzioterapia a sport

PAVEL

Na tu neurologickou část bych vsadil u podstatného počtu diskutujících na tomto fóru. Já osobně jsem tomu vůbec nevěřil. Paradoxně jsem až od fyzioterapeutek dostal jasné kategorické tvrzení - všechny Vaše problémy jsou způsobeny kombinací nálezů na bederní páteři a vylomené kostrče. Budeme to řešit elektroléčbou s nahřátím, masážemi, mobilizací kostrče a cvičením. Do té doby jsem od doktorů poslouchal jenom samé možná, asi, uvidíme, dejme tomu, nevím, myslím si, atd. Pak jsem dostal sadu cviků na páteř, břicho a pánevní dno (mojžíšovku). Cvičím každý den 1,5 hodiny. Minulý týden jsem byl na první mobilizaci kostrče. V rámci této mobilizace mi paní (velmi hezká - za měsíc jdu na kontrolu a úplně se tam těším) provedla rovněž masáž svalů a tkání okolo té kostrče. Při těchto masážích mi to tlačilo, bodavě bolelo a nutilo mi to čůrat. Závěr - lehce stažené pánevní dno. Pak mi narovnala tu kostrč a dostal jsem domů na cvičení tu mojžíšovku. Aktuálně cítím neustálé zlepšování v podstatě ze dne na den. Potíže mám aktuálně takové, že se už dají přes den úplně v pohodě vydržet a občas už o nich vůbec nevím. Když jsem tento týden cvičil ACT cvik na páteř, tak jsem při jednom vzepření do cílové polohy úplně cítil, jak to na té hrázi povolilo. Zajímavé rovněž je, že po jednotlivých cvicích mi bolí svaly (hlavně v oblasti břicha), o kterých jsem doteď vůbec nevěděl, že je mám a to jsem podstatnou část svého života strávil v posilovně - asi jsem ho tam trávil blbě.

Petr

Dobrý den, můžu se zeptat, kam dochazíte na tu fyzioterapii? Nějaké specializované pracoviště? Zatím jsem nenašel fyzioterapeuta, který by měl s tímto dostatek zkušenosti. Diky

PAVEL

Je to v Plzni a jmenuje se to Rehabilitace pro Vás s.r.o.

PAVEL

Zdravím všechny. Tak jsem za posledních 9 měsíců absolvoval všechna možná i nemožná vyšetření - viz výše. Nakonec mi můj problém odhalila fyzioterapeutka, která mi skrz prdel rovnala kostrč v rámci předepsané rehabilitace. Kromě toho rovnání mi totiž rovněž prohmatala tkáně a svalstvo okolo té kostrče a nahmatala mi stažený/zaťatý vaz v pánevním dnu - ligamentum arcuatum pubis. Nahmatala ho jako tuhý váleček a vždycky, když mi ho zmáčknula, tak jsem jí málem počůral lehátko. Prý se tomu říká nemoc úředníků. Dostal jsem na to cviky, které cvičím každý den a všechny problémy už jsou takřka pryč. Od nového roku mám v plánu se zase vrátit do posilovny a začít to tam zase rvát, co to dá. Všechny ty CTéčka a MRéčka a Sona a náběry krve, moče, serologie a výtěry z močové trubice a vyšetření per rectum prostaty, atd. byly úplně k ničemu.

PAVEL

A to nemluvím o tom, kolik jsem do sebe narval antibiotik a Indometacinu, Folinaru, Prostakanu, atd.

Martin

Ahoj Pavle, můžu se Tě prosím zeptat u jaké si byl neuroložky v Plzni? Mě poslal urolog na neurologii asi před 9 lety. Byl jsem ve FN v Plzni a tam mi tehdá udělala paní Doktorka vyšetření na úrovni 19. století :), kdy mi klepala na kolena kladívkem a prohlížela si jak chodím. Žádná zobrazovací metoda....

PAVEL

MUDr. Martina Krausová, Poliklinika Plzeň-Doubravka.

Honza

Ahoj, kdo jste byli, tak jakou jste měli hodnotu PSA? Mně naměřili 0,93, což je prý dle tabulek v mezích? Je mi 31 let. Díky za info.

HONZA

Ahoj Honzo, PSA 0,93 je v pořádku. Nicméně blíží se hodnotě 1. Většinou, když je nad hodnotu 1 ve tvém věku, tak to znamená, že u tebe může probíhat zánět prostaty. Já bych na tvém místě udělal ještě jedno ověření PSA. Správné ověření PSA má být takové, že by si měl cca 1-2 dny před odběrem mít sexuální abstinenci a nedělat žádný namáhavý sport. Pokud budeš mít sex nebo masturbaci třeba 1-2 hodiny před odběrem PSA, pak jeho hodnota bude vysoká a ty budeš mít akorát stres jestli to něco neznamená. Určitě být v klidu a dodržet to co jsem napsal.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce