Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin

Dobrý den, nemáte někdo tip na dobrého /fyzio/terapeuta pro CPPS. Můj problém je následující: 6 měsíců24/7 bolest a pálení žaludu, nejvíce u ústí močové trubice. Dermatoložka říká, že to není kožní problém, nic tam nevidí. Urologie - sono OK, kultivace moče OK, krev + moč sediment OK, PSA 0,78, prostata na pohmat malá, bez suspekce ... takže s největší pravděpodobnosti napjaté svaly pánevního dna a irritace pudendálního nervu. Zatím cvičím strečink podle curecpps.com. A myslíte, že mi pomůžou v ambulanci bolesti ? Ibalgin ani paralen nezabírá. Děkuji

PAT
1x

Měl jsem kdysi něco podobného i když ne 24/7 ale občas střídavě s jinými bolestmi.Bolest a pálení na špičce žaludu.Vyšetření vše OK.Takže chronický nebakteriální zánět prostaty.Fyzioterapeuti mi žádný nepomohl to je slabý čajíček nějaké cviky.Mě pomohli masáže prostaty tam je je jasný přímý kontakt s prostatou a svalstvem kolem.Ale každý jsme jiný mě to tenkrát jediné zachránilo.Od dalších a dalších bolestí,

Martin

Zdravím, a kam na masáž prostaty ? K urologovi ? Ty, které jsem navštívil jako by nevěděli o svalech pánevního dna jako možném zdroji problémů. Či masáž prostaty doma ? Dá se někde dohledat hodnověrný návod, aby si člověk nezpůsobil více škody než užitku ? Díky, Martin

PAT

K urologovi.Není to masáž že by Tě někdo masíroval 30 minut jak záda....Urolog ti tam strčí prst jako když vyšetřuje prostatu(to určitě znáš) a lehce jezdí po prostatě a svalstvo kolem.Lehce tak maxim.1 minutu.Vždy se mi ulevilo.Pak mi řekl jednou vemte sebou manželku a já jí to ukážu naučím.Zní to blbě ale jiná cesta nebyla.Takže dnes když cítím trochu problém manželka to 30 vteřin prohmatá a ok.Ale samozřejmě to je můj případ a moje zkušenost.U každého to může být jnak.Prostě rukavici, gel a hotovo přesně jako doktor.Když mi bylo nejhůř tak mi po masáži lehce vytékal močovou trubicí prostatický sekret.To byla známka ucpaných prostatických kanálků což je špatně a tím prohmatáním se uvolnují. Když ti doktor vyšetřuje prostatu bolí Tě to někde ? Ty cviky mi nepomohli nikdy.Člověk se protahuje a hýbe nohama jak blbec pořád ale to je slabota.Tím přímým kontaktem na prostatu a svaly kolem to je lepší a cílený si myslím Ale znova opakuji je to moje zkušenost a co mě pomohlo.Nikoho nenavádím každý musí vyzkoušet co mu dělá dobře a ulevuje.

Martin
1x

Ahoj, nejprve odpověď na Tvojí otázku, pří vyšetřování prostaty jsem žádné bolesti neměl, vše bylo OK. Zkusím tedy každý druhý den domácí masáž. Pořád přemýšlím, co jsem pánevnímu dnu mohl provést. Celý život nic a teď / je mi 50 let/ jako blesk z čistého nebe tenhle shit. Napadla mě jen jedna věc, a to otužování a zimní plavání, asi není nejlepší se několikrát týdně máchat v ledové vodě. S tím jsem tedy praštil. Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Zatím jsem od května, kdy to začalo tak na 50 procentech bolesti. Začalo to v květnu pulsující bolestí a pálením špičky žaludu + bolest při močení, málem jsem se z toho zbláznil, ani jsem se nemohl vyspat. Teď díky Bohu prospím celou noc, močení už nepálí, bolest zůstala, je menší a ne pulzující. Několik měsíců jsem to " léčil " na dermatologii, měl jsem trochu zarudlý žalud, takže kortikoidy, antimikotika, antibotika, somozřejmně bez výsledku. Nakonec mi jedna dermatoložka se spacializací na sliznice a kůže genitálu řekla, že je vše OK. Trochu mě zaráží nízké povědomí o tomto syndromu u urologů, které jsem navštívil. Ptal jsem se, zda to nemůže být dysbalance svalů pánevního dna /CPPS/.... odpověď žádná.

PAT
2x

Tak na to otužování bych se vykašlal okamžitě ! To není koníček pro lidi z nemocnou prostatou a močovými cestami.A možná to u Tebe mohla být příčina.Každopádně je to velký spouštěč CHLAD.Jeden urolog tady v Praze který tomu rozuměl mi jasně řekl teplo teplo teplo.Že se musím vyvarovat jakého koliv náznaku ochlazení a nastydnutí.Takže spodky, teplý ponožky,teplo na těle atd..Říkal jak Vás začnou zábst nohy,někde prochhladnete,zmoknete sednete na studený je to pruser a konečná.To samozřejmě neplatí pro zdravýho chlapa pro nás ano.Dodržuju tu teplotu naprosto striktně !! a OK.To vím na sobě 100% nesmím, prochladnout ani náznakem.Fakt je to spouštěč. Mě to začalo kdysi na pohřbu kde se stálo u hrobu na pohřbu farář tam kecal ty kecy nemohlo se odejít a otočilo se počasí přišla z ničeho nic šílená kosa a studený déšt a já na lehko jak v létě.Dala se do mě zima že jsem se do večera nedokázal zahřát.A za měsíc najednou z ničeho nic PEKLO.Močení bolesti,pálení na penisu atd...a už to jelo Když ti to takhle ustupuje a je to lepší tak se to viditelně odchází.Je třeba si ale uvědomit že to fakt trvá dlouho opravdu dlouho.Na chvili lepší horší atd...Ja se z poledního ataku zánětu dostával 4 roky ! opravdu 4 roky ! postupně během tech 4 lety ty symptomy ustupovali a ustupovaly až jsem byl najednou ok ale 4 roky ! Kdy jsem myslel že je to do smrti. Je potřeba vydržet a nepolevovat v kázní. Co se týče odbornosti urologu a CPPS to ani nekomentuju to je tragedie.Vezmou ti moč a krev a když nic nenajdou tak "odchod nic Vám není". Znám dva( moje zkušenost )kteří tomu rozuměly byl v Praze mudr Urban a v Šumperku mudr Fugnner.

Martin

Ahoj, s otužováním jsem už skončil a bude se držet v teple :o). Díky za rady. Martin

Martin07

Ahoj chlapi, jsem "rád" že jsem narazil na tuhle diskuzi, člověk alespoň ví, že v tom boji není sám, přeci jenom tohle není téma, které by člověk mohl rozebírat s kde kým na potkání. Člověk si v tom připadá úplně osamělej. Štve mi jak malý pochopení, povědomí a celkově nezájem tohle řešit i ve vztahu k nějakému vývoji účinné léčby současná medicína má, přitom to výrazně omezuje život, nechci psát, že ho to doslova kurví. Je to daný asi tím, jak je to choulostivé téma a málokdo by za to dokázal veřejně bojovat. Já sám si pamatuju na svojí první návštěvu urologa, kdy jsem se tam bál vůbec jít. Možná kdyby se všichni chlapy s těmito problémy spojili a založili nějaké fórum, zatlačili na lékařskou společnost.... Bojuji s tím už 9 let, pokud se nestane zázrak, tak v březnu oslavím jubileum :). U mě to začalo spíš bolestí nadvarlat, která se časem přesunula jakoby do konečníku. Těžko dokáži odhadnou co bylo přesně tím spouštěčem, ale asi to bylo vícero faktorů najednou, jednak zima, v té době jsem začal po škole pracovat jako mistr na stavbě, hrál jsem hokej, do toho stres v práci, těžký životní období, lehce promiskuitní život a samozřejmě večírky a spousta chlastu. O nějaké životosprávě nemůže být ani řeč, do svých 28 let jsem v podstatě od dětství lemtal jenom sladký limonády. Stravování ve fast foodech, čínách, kebabech, takže asi ani moje ledviny nebyli v té době už úplně ve formě :) Když na to vzpomínám, tak dva tři roky zpátky než mi to začalo, tak jsem kolikrát po obědě pozoroval, že mi bolí v zádech, zhruba tam kde jsou ledviny a byl jsem strašně unavenej po každém jídle, ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost. Když na tím tak přemýšlím, tak si myslím, že tohle onemocnění má hodně co dočinění s tím jaký člověk vede životní styl a zakládá si na něj možná v letech kdy ještě ani nemá tušení, a u někoho to jednou přeteče a u někoho taky třeba ne. Po tom co jsem vyzkoušel několik urologů a všechny možný antibiotika co byli na trhu, jsem to s doktorama vzdal. Nálezy žádný. Nějak jsem tenkrát zkoušel všechno možný, přesunul jsem se v práci do kanclu, abych nebyl na zimě, přestal jsem hrát hokej, začal jsem studovat životosprávu, koupil si odšťavňovač :), pil zeleninový a ovocný šťávy, musím říct, že když to člověk vydrží být na těch šťávách a k tomu jíst jenom tzv. zásadotvornou stravu, tak já už po týdnu na sobě pozoroval výrazný zlepšení, ale problém je že jsem to nikdy dýl jak ten tejden nevydržel :), člověk strašně hubne a připadá si jako blázen. Takže jsem si našel nějaký kompromis, trochu se uklidnil v životě a musím říct, že jsem pak měl roky, kdy jsem měl potíže jenom velmi malý, nebolelo mě sedět na židli, cítil jsem jenom malý tlak, kdy jsem cítil, že tam něco je, ale s tím se dalo celkem bez problémů žít, jenom po alkoholu to mělo tendence se vracet, ale to bylo vždycky jenom na pár dní. Jenže mi otrnulo a znova jsem šel pracovat na stavbu, znova jsem začal hrát hokej, znova víc stresu v práci, no a ty období, kdy se to vracelo začali být častější a delší, ale pořád se s tím dalo celkem žít, až před rokem se to rozjelo tak, že už jsem celý letošní rok strávil v bolestech. A tím celý myslím opravdu celý. Takže už jsem opravdu zoufalej. Trochu jsem to zkrátil, nechci se tady rozepisovat na 5 A4, co už jsem všechno pro to udělal a zažil, stejně to budeme mít vesměs všichni podobný. Jenom co by možná stálo za zmínku, čím bych mohl být přínosem tady, mám osobní zkušenost s dr. Guercini v Římě, o kterém se tady taky někdo zmiňoval. Byl jsem u něj letos v březnu a návštěvu u něj bych asi spíše nedoporučoval. Osobně jsem ho vyhodnotil jako velkého obchodníka s lidským neštěstím. Na žádné injekce, řekl bych naštěstí, nedošlo. Udělal mi sono přes konečník a u toho jsem močil do trychtýře, pak mi prohmatal, je teda pravda že věděl kam sáhnout, sahal na prostatu, to jsem necítil, pak zajel někam jakoby do strany kde jsem teda ucuknul bolestí a to prej, že je ňákej pudendální nerv. Pak jsem šel do čekárny on mezi tím sepsal zprávu, pak si mě zavolal a ukazoval mi na fotkách toho sona, jak prý prostata není zánětem postižena skoro vůbec a co tam svítilo byli ty pudendální nervy a celkově nervy v té oblasti. Takže je prý potřeba uvolnit ty nervy. Vysvětloval mi to tak, že když budu pořád držet zatnutej biceps tak mi taky začne bolet. No upřímně vůbec nevím co si mám o té návštěvě myslet, buď je to úplnej podvodník, nebo je na tom něco pravdy, ani nevím jestli na fotkách z rektálního sona se dají vidět zanícený nervy.

Martin07

Takže mi doporučil lék lioresal na uvolňování svalových spasmů a ještě něco, to už si nepamatuju. Nebudu psát ani kolik mi to stálo, za to bych se skoro styděl. Je pravda, že mi trochu přivedl na jiný směr, že jsem se objednal na ambulanci bolesti a tam samozřejmě Vám pomůžou, gabapentin, který mi předepsali pomáhá, po tom nic necítím, ale problém je že jsem po něm jak zfetovanej, takže na tom se taky nedá dlouhodobě být, maximálně když je nějaký těžký období. Ten Lioresal, to je to samí. Takže jenom jsem chtěl říct, že tady pozoruji podobné příběhy jako je zima, stres a bohužel asi v tom bude hrát velkou roli i to tlustý střevo....chtěl bych se zeptat tady Pavla, co chodí na rehabilitace v Plzni, já jsem taky z Plzně, u jaký si byl neuroložky? Já bych chtěl ještě prověřit tuhle možnost, ale nerad bych skončil u někoho, kdo na mě zas bude jenom blbě koukat a nepošle mě ani na rentgen....A pak by mi zajímalo Jiri a Jirka89 a další tady psali o antibiotikách Avelox, který nechtějí doktoři předepisovat, umíte to někde sehnat, dá se to někde sehnat? Pomohlo Vám to, ale napořád? A co ty injekce? Já jsem nevěděl že je dělají už i v Praze, pomohli někomu na pořád?

Jirka89

Hele Avelox je účinná látka Moxifloxacin, já to sehnat umím. Mi napiš na mail [email protected]. Jde o to jakou bakterii budeš chtít léčit i když Moxifloxacin je skoro na všechny. Z tabletových antibiotik má nejlepší průniky do prostaty a to je klíčové. Dokáže to eradikovat bakterii na stálo. Samozřejmě člověk pak nesmí chytit další, to znamená jen sex s kondomem ideálně i orální. Injekce atb. do prostaty a semenných váčků v Praze dělal docent Urban, bohužel letos na konci října zemřel, byl to ochotnej lékař a příjemnej. Vlastně byl jediný, kdo to dělal v ČR, samozřejmě to dělal jen když už nebyla jiná možnost, nedělal to běžně. Je to docela dobrá varianta, ono brát Moxifloxacin či jiné chinolony má také svá úskalí a to vedlejší účinky, nemusí to být úplně prdel. Jinak Guercici si nemyslím, že by byl obchodník s neštěstím. Kdyby si na tobě chtěl udělat prachy, tak ti řekne, že na sonu před zadek vidí zánět prostaty jako prase a dát tam 45 litrů minimálně za ty tři kola injekcí, s testama kdyby ti dělal třeba 55, tedka u něj byl jeden můj kamarád už dvakrát a dělá mu to. Takže myslím, že je seriozní, že tě klidně mohl utáhnout na ty injekce atb. a neudělal to. Opravdu ten pudendální nerv tam může dělat problémy v tom konečníku. Hele je to jednoduchý, udělej si kultivaci ejakulátu třeba 2x a uvidíš, jestli tam budou nějaké patogenní bakterie nebo ne a udělej si PSA z krve a poznáš zda máš poškozenou prostatu zánětem. Pak má smysl uvažovat o Aveloxu nebo injekcích do prostaty a semenných váčků. A kolik si mu ty platil za tu návštěvu??? Jinak u něj je trochu nevýhoda dle mě, že to píchá přes hráz. Docent Urban to píchal přes zadek dle metody doktora Bahna z Ameriky a to je komfortnější, jen se musí udělat precizní klystýr před tím a dát atb. profylaxe pro úplnou jistotu. Jinak rámcově, píchnout do prostaty není pro doktora co jinak dělá biopsie prostaty až takový problém, jen prostě to nechce většina dělat. Každopádně Guercini na diagnostiku s jeho transrektálním utlrazvukem je super, určil by ti případně i kalcifikace v prostatě, pokud je tam nemáš a měl bys infekci, ten Moxifloxacin by měl stačit a nebo se dají dát atb. do žíly dle bakerie např. Ceftazidim, Ceftriaxon, Piperacilin/Tazobactam atd., ale k tomu se už vůbec člověk normálně nedostane, já teda jo, ale já už jsem za 5 let zkušeností úplně jinde znalostma v tomto směru i sháněním čehokoliv atd.

Martin07

Tak to jsem rád že Guercini není podvodník. Stálo mě to 800 éček.... No nic, tak to máš asi dobrý kontakty na doktory, jestli Tě vezmou s tímhle onemocněním do nemocnice na kapačky, já vždycky slyšel jenom nic tam nemáte...je to psychický... Napíšu Ti teda na ten email a zkusím si sehnat laboratoř, kde mi vezmou ten ejakulát. A ten ejakulát oni umí vyšetřit i na pohlavní choroby? To mě vždycky dělali jenom ze stěrů a z moči.

Petr7

Ahoj Martine07, prosím bylo by možné se s tebou spojit po telefonu? Rád bych to s tebou probral ( tohle trápení ). Díky

Martin07

Ahoj, já bych asi zůstal radši tady na tom fóru, vždyť od toho je. Ani nevím s čím bych Ti konkrétně poradil, kdybych znal nějaký zaručený způsob jak se toho zbavit, tak bych ho sem napsal...

PAVEL

Ta neuroložka se jmenuje MUDr. Martina Krausová, poliklinika Plzeň - Doubravka. Ta mi ale přímo nepomohla. Pomohla mi až fyzioterapeutka v Rehabilitace pro Vás, kam mi doporučila. Při rovnání kostrče přes prdel mi v pánevním dnu nahmatala stažený/zaťatý vaz ligamentum arcuatum pubis. Nahmatala ho jako tuhý/oteklý váleček. Při prohmatu toho válečku jsem jí málem počůral lehátko. Předepsala mi na to cviky, které mi posléze naučila cvičit. Po půl roce cvičení každý den á 1 hodina jsem byl na kontrole a z válečku tam zbyla pouze tuhá placička. Subjektivně se mi ulevilo o 80 - 90 procent. Jediné, co mi zůstalo je, že po velké straně mi to dráždí do penisu a močové trubice. Po chvíli to ale přejde.

Petr7

Pro Martina07: Ahoj Martine, já jsem chtěl pokecat o tom Guercinim v té Itálii. Ty máš s tím a s ním osobní zkušenost. ...Já jsem o té návštěvě u něj také uvažoval, ale nemám na to moc prachy. a taky zdali by vůbec pomohl?

Martin07

Ahoj, klidně mi napiš na tenhle email: [email protected]

Lukáš

Ahoj. Dlouho jsem přemýšlel, zda se zapojit do nějaké diskuze a myslím, že s příchodem nového roku už je na čase. V roce 2015 jsem chytil chlamydii, byla přelečena klasicky doxyhexalem. Dva roky na to se začly objevovat první problémy, kdy se mi do prostaty dostal enteroccocus faecalis. První příznak byla aktutní reakce organizmu. Horečka, slabost a po týdnu dvou se objevily první příznaky prostatitidy. Oproti tomu co je teď to ale bylo jakž takž v pohodě. S enterokokem jsem zkoušel bojovat do roku 2021. Během té doby jsem bral X atb, autovakcínu, půsty, klystýry... V roce 2020 jsem měl partnerku a s ní jakobych byl zdravý na 100%. Sex byl super a funkčně vše OK. Děkoval jsem bohu. Poté jsme se rozešli a s jinou partnerkou mi v roce 2021 začly velké bolesti v bederních zádech + slabost a problém s močením. Poprve zhoršená erekce. V té době jsem po čtení článků na internetu bohužel slepě došel k názoru, že mám určitě rakovinu prostaty s metastází do zad. Všechny články tomu napovídaly a já jsem byl psychicky na dně. Zhubl jsem 11kg a byl připravený zemřít. Po vyšetřeních (testy, MR PSA) se potvrdil pouze zánět. Bolesti zad přetrvávaly a já se rozhodl začít znovu žít. Jel jsem na dovolenou k moři, kde jsem potkal jednu slečnu. Bylo to super. Po příjezdu domů - chlamydie. Vím. Měl jsem být opatrný a pokaždé si vzít kondom, ale vždy jsem měl pocit, že stav, který prožívám (prostatitida) je konečný a již nenůže být horší. Jsem debil. Po chlamydiích (léto 2022) začlo peklo. Chlamydie přeléčeny doxyhexal, ale po dobrání to začalo. Strašná bolest v konečníku, v prpstatě, v zádech. Zhoršená erekce, necitlivost v penisu, nechuť, deprese.. Aćkoliv byl stav nepříliš dobrý, tak byl svým způsobrm udržitelný a problémy stabilní. Chtěl jsem si pomoci svépomocí a z předešlých zkušeností jsem zkusil půst. Po týdnu opět zhoršení. Následně doxyhexal 14 dní v kombinaci s 3x azithromycin. Fatální zhoršení. Nyní jsem ve stavu, kdy přemýšlím nad smyslem života. Bolesti jsou strašné stejně jako psychický stav. Jsem si vědom toho, že jsem se měl chránit a v podstatě jsem si to způsobil vlastní neopatrností a hloupostí. Nevím co dál. Psychický stav se zhoršuje a nevím zda existuje nějaká šance na zlepšení. Pokud Vás napadá jakékoliv řešení, nebo tip, budu vděčný. Jsem na pokraji života a smrti. Antidepresiva a neurol mám již naordinované, ale pokud problémy budou takto přestrvávat - takový život nechci.

Jirko89

Jedine poradny atb. a uz zadny sex bez gumy nikdy, ani ten oralni. Kultivaci ejakulatu plus z ejakulatu PCR metodou na 7 STD patogenu testy. Bud Unilabs nebo Synlab, tipuji, ze nejvic tam radi ten Enterokok, ten je horsi jak Chlamydie. Atb. to vidim na Moxifloxacin pripadne neco do zilky, ale to je treba mit ty vysledky. PSA mas jaky? Azitro a Doxy nejsou na Enterokoka, u lecby Chlamydii se ti asi rozjel. Dostal vice prostoru

Martin

Pro anglicky mluvící spolutrpící CPPS posílám odkaz na pěkně zpracovanou problematiku CPPS, je zde pěkně i popsán výskyt bakteriální prostatitidy - pouze 5 až 10 procent ze všech případů. Po prostudování stránky včetně všech odkazů jsem nabyl dojmu, že úrovní léčby CPPS je Česká republika v temném středověku. https://www.reddit.com/r/Prostatitis/comments/y7pjsz/new_start_here_prostatitis_101checklist_sub_rules/

PAT

Určitě nejsme v léčbě CPPS ve středověku.Platí to všude ve světě.Zkus se zaměřit a pročítat americká nebo německá fora o prostatidě a uvidíš že je to všude stejné. Diskutéři nadávají na doktory uplně stejně jako tady. Řekli mi to a přiznali se upřímně 3 urologové.Že prostatidu/ CPPS jednoduše neumí léčit a ani neví pořádně jak.Všechno je to léčba pokus/omyl.Je to neprobádáné pole které má "tisíce"příznaků.

Martin
1x

Chápu, že urolog to neumí léčit, ale kdyby alespoň řekl, že se může jednat o problém nervovo -svalový a velkou roli tam hraje pudendální nerv. To by ze strany bohatě urologů stačilo. Já jich oběhal několik, nechal jsem tam spoustu peněz /jednalo se o soukromé, neb u urologů na pojištovnu jsou neskutečné objednací lhůty/ a žádný mi to neřekl. Takhle jsem ztratil několik měsíců a dost peněz. Štěstí, že umím anglicky a na fórech jsem zjistil, kde je problém. Druhá věc: ve světě fungují specializované kliniky pánevního dna pro muže, kde vás diagnostikují, určí a uvolní trigger pointy a doporučí terapii. Tady člověku nezbývá, než se léčit sám, koupit si rukavice, gel a nějak se intuitivně masírovat - uvolňovat sám. Nejvíce mi pomohli v ambulaci bolesti, diagnostikovali neuralgii pudendálního nervu a předepsali léčbu, která funguje. To mi umožnilo se uvolnit a přerušit bludné kolečko bolest - deprese - úzkost - svalové napětí. Dále cvičím strečink pánevního dna, plavu a začal jsem dělat jógu, která spojuje protažení svalů a zklidnění mysli.

Martin07

Ahoj, můžu se zeptat jak nebo na základě čeho Ti na ambulanci bolesti diagnostikovali pudendální neuralgii a jakou léčbu, která funguje Ti předepsali? Martin

Martin

Přinesl jsem tam zprávu od urologa: krev + moč /kultivace a sediment/ v pořádku, sono měchýře a varlat bez patologie, prostata /PSA 0,79/ na pohmat malá a bez podezření na jakoukoliv patologii. Dále jsem popsal příznaky: konstatní pálení a bolest na spičce žaludu, občasná bolest a pálení hráze, měsíc jsem měl i bolest varlat, ale to nějak ustoupilo. Ibalgin a paracetamol absolutně bez účinku. Příznaky se zhoršují sezením a nejmenší jsou ráno po probuzení, nejhorší večer a teplo přináší úlevu. Dále úlevu cítím při plavání, asi to bude tím, jak se pánevní dno ve vodě odlehčí. Dostal jsem prebagalin + amitriptylin 25 mg na noc - úleva po dvou týdnech asi o 80 procent. Doporučena fyzikální terapie, kde mě naučili cviky na protažení pánevního dna, k sezení doporučili kruh - ke koupi ve zdravotnických potřebách, vynechat cyklistiku a otužování, které jsem provozoval. Krom ambulance bolesti by asi stejně pomohli i na neurologii.

jns

Martine, mám dost podobný problémy a zdá se, že i poznatky stran staženého/záníceného pudendal nervu. Prozradíš konkrétně, která Ambulance bolesti ti pomohla, na koho se konkrétně obrátit? díky moc j.

Martin

Léčba bolesti Horní Počernice, jsem sice z Liberce, ale tady je čekací doba 3-4 měsíce. Měli by pomoc i kdekoliv na neurologii.

Martin07

Jo tak na ambulanci bolesti jsem byl taky, mě to nazvali chronická bolest pánevního dna ale to je asi jedno a to samí. Ten pregabalin mi zabere na první dobrou, ale to není řešení, aby byl člověk do konce života zfetovanej.

jns

Díky moc, vyzkouším.

Lukáš

Teď jsem četl zprávu, že dali nějaké paní první bionickou ruku, kterou může ovládat myslí. A na zkurvenou bakterii, neni reseni? Lekari si nevedi rady? Trpim kazdy den jako zvire. Svetlo na konci tunelu se zuzuje a tohle mi prijde uz vazne absurdni. Je to tim, ze je to tak vzacne a nikdo se tomu nevenuje, nebo je to vazne tak slozite az nerealne udelat kvalitni vyzkum s kvalitnim vysledkem?

Jirka89

Pokud tam Lukasi mas infekce tak spravna atb te dostanou ze stavu, ze trpis jako zvire, ale musi se spravne urcit, co vse tam mas a lecit je spravnyma atb., to umi malokdo

Jirka89

Jinak vzacne to moc neni, ty urogenitalni infekce jsou caste i se zanety prostaty. Kor ty uropatogeny typu Enterokok hodne zlobi, ale trochu se ty bolesti bagatelizuji. Ja znam x lidi, co maji problem jen diky neustale spatne atb. lecbe. Tam je x faktoru, co se musi zohlednit. Mozna bys mohl uvazovat i o Guercinim.

Vaclav

Ahoj chlapi… Můj příběh ve zkratce : červen 2023 ledvinová kolika, kdy hned první den po propuštění z nemocnice začala bolest varlat. Následně po nějaké době zjištěna z vyšetření bakterie Ureaplasma, následně po nějaké době, streptokok v ejakulatu a finále v prosinci 2023 zánět prostaty. Příznaky celkem jako všichni ostatní. Po týdnu léčby totální zlepšení, kdy sem si připadal úplně zdraví. Bohužel ja osel vzal syna na led na brusle- ten chlad mi to opět rozjel a je to snad ještě horší. Začínám podpůrnou léčbu- stříbro, chlorela a další doplňky, nahřivam břicho i prostatu, cvicim pánevní dno. Chci se zeptat jestli vadí fyzická námaha při této nemoci a medikaci? ( posilovna ) Za rok 23 jsem přibral 10 kg a necítím se vůbec dobře. Díky za rady a všem držím palce při léčbě 👍👍

Martin

Na anglických fórech obecně varují před silovými cviky, spíše plavání, běžky, chůze či nordic walking .. a samozřejmě pravidelný strečink.

Michal

Ahojte, chodil som tu často po "rady" kým som mal problémy s prostatitídov. Nie len sem, ale aj k doktorom. Čo mi pomohlo, zachviľu to bude rok odkedy nemám žiadne príznaky prostatitídy. Došiel som až k psychosomatike, že čo mi spôsobovalo moje problémy. Môj chronický zápal mal pôvod v tom že som začal aktívne masturbovať od útlej puberty, čo bolo asi v 12 tich. Takže som ju preťažoval od detstva. V 30 tich rokoch som začal mať manželské problémy a tým pádom aj problémy s prežívaním intimity s manželkou. Vtedy som už dlhšie pociťoval z času na čas bodavú bolesť v oblasti prostaty, ale myslel som si že sú to vnútorné hemeroidy. Občasne mi už aj unikol moč, ale to som ešte nemal ani šajnu o nejakej prostatitíde, ale teraz spätne už viem že to boli prvé príznaky. Všetko vyvrcholilo v jeden studený, veterný deň keď som pracoval na záhrade. Myslel som si že mám zápal močových ciest a tak sa to aj liečilo, lenže liečba nezaberala. Neskôr prišla úplná disfunkcia, vôbec som sa nemohol dopracovať k erekcii ani keď som chcel masturbovať, začala nepríjemná pálivá bolesť, unikal mi moč vo veľkom a v noci som sa budil na ako keby brnenie v oblasti prostaty. A veľmi začala ovplyvňovať prostata to ako som začal vnímať chlad. Akonáhle mi bola trochu zima hneď imi ochladli nohy a hneď začala nepríjemná pálivá bolesť. Začal kolotoč u lekárov, dostal som ATB, ktoré učinkovali len kým som ich bral. Niekoľko rokov som sa takto vliekol kým som prišiel na psychosomatické riešenie že musím prestať dráždiť prostatu. Takže presný opak toho čo som sa dočítal tu. Žiadne "vyplachovanie" baktérií, masáže prostaty, atď. Ale úplný kľud. Čo nie je také jednoduché, keďže som bol po čase stále viac nadržaný. Tu nastalo niečo nové, kde nastúpil v mojom živote Ježiš, ktorému som odovzdal zo zúfalstva môj problém. Konal som pokánie a oľutoval som celý môj prehoňený život. To že mi pomohol som si opäť všimol až spätne tým že ma oslobodil od žiadostivosti a zrazu som prestal byť stále nadržaný, čo som si stále myslel veď to je normálne, veď príroda, veď som živočích, samec. Nie je to klamstvo tohto sveta. Dnes som už skoro rok bez problémov, konečne nenosím 2 ponožky, nemám už žiadne príznaky, som bez liečby. Nemasturboval som už rok a s manželkou keď mi povie že na budúci mesiac a nakoniec z toho nič nebude tak ok, ešte mesiac počkám. Je to proces, nebolo to spontánne uzdravenie. Sám by som to nedal, iba s Ježišom. Aleluja

Michal

Ahoj, mám od urologa diagnózu CPPS. Vrací se mi to již 2 roky vždy spise v zimním období. Nemám žádné bolesti, výtok, ani pálení při močení. Mám 'pouze" svedeni ve špičce žaludu a citlivý žalud na dotek (např. přes spodní pradlo). Teď to mám již 5 týdnu. Při stažení svalů v pánvi cítím takovou citlivost v penisu a asi i v prostatě. Jsou tyto příznaky skutečně známkou nemoci chronického nebakterialního zánětu prostaty (CPPS) ? Vlastně kromě toho 'svědění" v žaludu žádné problémy nemám. PSA mám 2,39. Absolvoval jsem PCR moči, několik výtěru z močové trubice na vše včetně chlamydií a mycoplasma a ureoplasma. Nic se nenašlo. Díky za radu ! M.

Michal

Ještě doplním, že urolog mi napsal DOXYHEXAL na 30 dní, nízké dávky - 100 mg denně. Má to smysl, pokud se nic v odběrech nenašlo?? Nežijí úplně asexuální život, takže se tam něco dostat mohlo, ale když jdou všechny výsledky v pořádku tak nevím.. v únoru jdu na placenou kliniku UROSAN do Prahy, má někdo nějaké recenze na kliniku? Díky moc za radu ! M.

Martin

Některá antibiotika mají i protizánětlivý účinek, spoustě lidí ATB pomůžou, kdy je berou. Jakmile skončí užívání, problémy se vrátí. Zeptal bych se lékaře, proč je napsal, když nemáš prokázanou bakterii. V případě, že máš stažené svaly pánevního dna, tak je je třeba uvolnit, aby nebyl utlačován a drážděn pudendální nerv, který inervuje celou oblast a celé to způsobuje. Je to běh na dlouhou trať - několik měsíců. Já měl podobné příznaky, jenom horší: konstatní pálení a bolest 24/7 špičky žaludu, bolest mi narušovala spánek. Z nedostatku spánku a bolesti se u mě spustily úzkosti, které zase vedly k napětí svalstva, které způsobuje větší bolest. Zkrátka peklo a pekelný začarovaný kruh.

Michal

Ahoj, diky za reakci. Já právě nemám stažené svaly v pánvi. Nemám žádnou bolest a podobné symptomy, které jsou typické pro CPPS nebo CPB. Jen když svaly umělě zatnu, tak cítím citlivost v močové trubici. Podle urologa Minarika z Prahy jsou všechny testy negativní a doporučil by fyzioterapie. Prý si nemyslí, ze by se to melo týkat prostraty. Podotýkám, že cvičím 5x týdně a sportu a protahování mám dost. Prostě mě jen svědí močová trubice. Během dne se to mění - někdy lepší, někdy horší. Alkohol to asi nějak 'umrtví", pak je to super. Nejsem příznivec atb, ale možná je zkusím, prý se dávají i na nebakteriální zánět a můžou pomocí. Fakt už nevím...

Martin

Ahoj ,nevím jaké cviky cvičíš, na pánevní dno se dá dohledat na youtube strečink, třeba cvičit každý den, ráno a večer. Já jsem po dvou měsících cvičení začal cítit úlevu a to bylo znamení, že jdu správným směrem. Nejsem doktor, jen mě napadá, že u Tebe při zatnutí svalů dojde k podráždění nervu. Útlak pudendálního nervu může mít spoustu projevů: pálení hráze, bolest varlat, jakákoliv bolest genitálu,pocit golfového míčku v konečníku ...... Já jsem spoustu času strávil běhání po urologiích, vše bylo v pořádku, dle nich jsem zdravý člověk. Bohužel žádný z doktorů mě neodkázal na možné problémy s pudendálním nervem a nedoporučil fyzioterapii. Dále je dobré vynechat cyklistiku a otužování, vyhnout se prochladnutí.

Michal

Díky za reakci. Jsem také z Liberce. Určitě v tom hraje roli prohlédnutí ale možná i sex. Začalo to pár dní po jedné sexuální epizodě. Jen mě je divné, že testy z moči i steru jsou v naprostém pořádku... cvičím - běh, kardio, lehké posilování s vlastní váhou.. zkusím ty cviky z YouTube. Už mě nevadí vyhazovat spoustu peněz za doplňky stravy, které nikam nevedou. Teď jsem ještě objednaný na soukromou urologickou kliniku. Jedno sezení v UROSANTE za 3 tisíce, má někdo zkušenost? Já s tím můžu fungovat, pracovně, sportovně i sex. Jen ten nekomfort je nepříjemný. Občas mám svědění hráze a konečníku,může to mít souvislost?? Díky.

HONZA

Záleží kolik ti je let? Jako PSA 2,39 zrovna moc dobré PSA není. A neudělali ti kultivaci ejakulátu? Ta by mohla něco prozradit. Nebo si nech udělat test PHI. Te se dělá pokud máš PSA nad 2 vs. rakovina a rychlost růstu rakoviny.

Morf

Ahoj kluci léčím se taky zatím jsem nikde raději nebyl mam jen divné pocity na hrazy někdy jak když sedím na pinpongovym míčku a občas po vyčurani pocit neúplného vyprázdnění. Ty symptomů asi souhlasí že?

PAT

Ano souhlasí 100 %. I tak bych ale na urologii zašel vezmou krev na PSA , sperma a moč na bakterie,vyšetří per rectum atd. JINAČ VÍTEJ V KLUBU.

Michal

Ahoj, moje symptomy jsou jiné, nežli tady popisujete u chronického zánětu prostaty ať už je bakteriální nebo CPPS. Nemám žádné bolesti v pánvi, ani potíže při močení (proud silný a žádné bolesti ani pálení při močení). Mám 'pouze" a to již od 18.12.2023 takové nepříjemné svědění ve špičce žaludu u ústí a tudíž asi i v močové trubici. Občas svědění hráze, ale ne nijak extrémní a několikrát do roka bolest zad (v kříži a na straně v dolní části zad). Záda mě akutně bolí již 3 týdny, ale mohu a tím sportovat. Mám za poslední měsíc všechny testy - moč - PCR na pohlavní choroby, krev - rozbory, 3x výtěr z uretry na chlamydie, ereaplasma a ster z žaludu na mykol., ejakulat - mikroskop, primokultivace a mytologie. Našlo se pouze v ejakulátu primokultivace: STAPHYLOCOCCUS sp. Koaguláza - negativní a STREPTOCOCCUS viridans zcela ojediněle. Ale podle laboratoře jsou to běžné bakterie, které jsou neškodné a není třeba atb. Tak prosím o radu, myslíte, že mám skutečně CHRONICKÝ NEBAKTERIÁLNÍ ZÁNĚT PROSTATY (CPPS), nebo je to tA PUDENDÁLNÍ NEURALGIE (něco z oblasti zad - neurologii), nebo jej podrážděná (již několik týdnů?) Sliznice žaludu?? Přijde mi, že mám jiné symptomy, nežli většina lidí tady. Opravdu se nejedná o žádné bolesti, pouze to nepříjemné svědění žaludu a občas svědění hráze a bolest zad (možná i jen že sportu) Díky za radu !

Martin

Nejsem lékař, ale vsadil bych na pudendální neuralgii. Také tím trpím: pálení a bolest ústí močové trubice, pálení hráze. Po měsících fyzioterapie zbývá jen diskomfort na špičce žaludu, za což jsem rád, bylo to peklo, bolest opravdu hnusná, pulzující. Každý den byl výzva nějak přežít, nespavost, pro bolest jsem se nemohl soustředit v práci, fakt peklo. Dle dermatolgů a urologů jsem zdravý člověk. Na tvém místě bych se těšil, že je to >jen< diskomfort a zahájil bych fyzioterapii a byl trpělivý.

Michal

Díky za typ. Hele, vyloučila se možnost bakterií (pokud by tedy nebyly schované hluboko v prostatě), ale to by se asi za 6 týdnů už dostalo do celé močové soustavy. . Pánev, konečník ani hráz mě nijak nebolí, jak většina lidí popisuje. Jen mě svědí žalud a občas svědí hráz a konečník, ale nikdy to není bolest. A bolest zad v dolní části pravidelně. V práci, sedavém zaměstnání, se mi to zdá horší, než když stojím, jdu nebo sportuji. Já fakt nevěřím na CPPS, ale třeba se pletu.. zkusím fyzioterapeuta a uvidí se..

Michal

Máte někdo zkušenost s biorezonancí na chronické problémy prostaty a močových cest ??

Erik

Pozdravujem mam 29 rokov, som sportovec a ucitel telesnej vychovy, cely moj problem zacal zranenim odstupu adduktora, po ktorom som isiel na operaciu s inguinalnou herniou v novembri 2023, 18. decembra mi zacali problemy s castym mocenim (hlavne neprijemne nutkanie) trvalo to chvilu potom preslo, ked som si vypil alkohol zase sa vratilo ( bral som lieky na zapal mocovych ciest uz neviem nazov) Neskor som bol na vytery kde bola pritomna ureoplazma 10/4. Dostal som atb doxyhexal po kontrolnom vytere boli hodnoty negativne ale po tom vytere mi zacalo postupne palit a boliet v hradzi a na spicke zaluda a taktiez mi trosku opuchol zalud ako keby zila ktora ho zvrchu lemuje. Zacal som brat levalox ktory mi robil zle na achilovku zacala ma boliet tak som presiel na biseptol. Ked som to zacal brat bolo to lepsie aj s mocenim a bolestami ale teraz sa to opat vracia. Taktiez som mal bodave bolesti v konecniku. Prvy krat som to mal po stolici tak este mam ist na vysetrenie ku gastro ci to nema nejaky suvis. Ma niekto taku skusenost? Alebo vedeli by ste mi poradit? Psychicky som natom niektore dni velmi zle pretoze kvoli nohe ktora ma stale boli nemozem sportovat a d o toho este ta prostata

Erik

Este som sa chcel opytat ci je dobre cvicit v posilnovni, pripadne behat a sexovat

HONZA

Ahoj Eriku, jsem na tom úplně stejně. Byl jsem na operaci oboustranné tříselné kýly, která ve finále ani nebyla. Ale to je jiný příběh. To co se ti děje se děje i mě. Co přesně máš? Získal jsi chronickou bakteriální prostatitidu. Máš zánět prostaty, proto tě bolí v konečníku. Nech si udělat kultivaci ejakulátu a uvidíš, že tam budeš mít nějakou patogenní bakterii, na kterou budeš potřebovat další ATB. Udělal jsem stejnou chybu jako ty. Určitě častěji masturbovat a chodit na dlouhé procházky. Ale léčba chronické bakteriální prostatitidy je velmi složitá nežknu-li celoživotní. Jsem na tom stejně.

Erik

A tebe ten problem zacal po tej operacii? Aku chybu mas na mysli ze si urobil ?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se&hellip;

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči&hellip;

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho&hellip;

Naši partneři

Inzerce