Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Martin

Asi bych vedle ATB zkusil vyšetření fyzioterapeutem, takové stažení svalů /třeba takový hruškovitý je velmi zajímavý svalík/ a následný útisk nervů dokáže potrápit. Spousta lidí bere ATB pořád dokola bez výsledků. A např. Chinolonová a fluorochinolonová antibiotika dokáží způsobit pěkné problémy se šlachami a taková Achilovka dokáže i prasknout. Tato skupina ATB by se měla požívat jako léky poslední volby při ohrožení života. Procházím anglická fóra, tam se přiklánějí k názoru, že chronická prostatitda je za pěti procenty pánevní bolesti a zbytek připadá na nervovo-svalový problém. Dokonce 28 procent chlapů bez jakýkoliv přiznáků bylo pozitivních na E. feacalis. A teď babo raď.

Erik

Skusam cvicit cviky na uvolnenie panvoveho dna a zda sa mi to o nieco lepsie. Takze myslis ze nejaky sval ma suvis aj s castym nutkanim na mocenie? Takze aj ked clovek ma nejaku bakteriu nemusi sposobovat problemy ta bakteria.

Michal

Zdravím, máte někdo zkušenost s metodou dr.Pažourka? Mně se chronický zánět prostaty táhne od 25, kdy jsem jel na kole (tvrdé sedátko) a asi si ji poškodil. Po přeléční natibiotiky cca 5 let klid, pak prochladnutí v zimě při ježdění v autě..to jsem se se z toho nemohl dost, ale někdo mi poradil jeho dietní metody..něco pomohlo, nicméně z toho je chronická prostatitida+zvazivovatá část prostaty. Teď několik let nic až v zimě jsme prochladl na venkovní akci. Začala bolest, dr. Macík z Kuřimi mi předepsal antibiotika, protože v moči našel dvě bakterie ve velkém množství e.coeali a ještě jednu. Ta po 10 denních ATB zmizela ale e.coeli ne, tak dalčí 10 den ATB..po dobrání pár dní klid, teď ale bolest na hrázi (tlak) a horší erekce. Blbě se mi spí..Máte nějaký tip na léky na spaní a váš názor..další ATB nebo přírodní doplňky.. Díky (je mi 48)

HONZA

Ahoj Michale, E-coli je neznámější uropatogen. Zbavit se E-coli není jednoduché. ATB musíš brát 5-6 týdnů, záleží na citlivosti ATB. Byl jsem u Mudr. Pažourka a bude ti vyprávět, že tam máš Aspergilus Flavus - že tam máš kvasinky atd. Že to určitě od té E-coli není. Jeho forma léčby je léčba střev. Na jednu stranu možná má pravdu, že po vyléčení střev a střevní mikroflóry se něco změní. Ale necháš tam spoustu peněz z naprosto nejasným výsledkem. Budeš si od něho kupovat mraky jeho doplňků, udělá ti masáž prostaty, ale ATB od něho nedostaneš ikdyby měl umřít. Jako podpůrná léčba proč ne, ale zaléčit E-coli v prostatě bez ATB lze těžko. Možná můžeš vyzkoušet koloidní stříbro, to taky prodává. Nebo si nech u svého urologa nechat vytvořit autovakcínu, ale mezi tím řeš pořádná ATB na tuto bakterii. Napiš co je na to citlivé. Pokud to nebude rezistentní kmen měl by být citlivý na chinolony. Ty by ti měli pomoci.

Michal

Ahoj, já pořád stejně, od 18.12.2023 svědění žaludu (asi i močová trubice), citlivý žalud na dotek a občas menší proud při močení a daleko slabší ejakulace (výstřik) než když jsem bez problémů. Že stěru z žaludu nalezen STAPHYLOCOCCUS AUREUS, bral jsem 10 dní atb kotrimoazil, ale bez efektu, ten za potíže zřejmě nemůže. Teď tedy v březnu potíže se svěděním a citlivosti cca o 50 % lepší, jak na začátku roku. Ale nikdo sis tím neví rady. Už jsem byl u dvou urologů (kompletní testy z moči, ejakulátu, výtěry a stěry), návštěva u fyzioterapeuta, neurologie.. nikdo nic neví a prý je to asi v hlavě :-) Teď jsem ještě objednaný v dubnu do Všeobecné fakultní nemocnice - centrum pro léčbu bolesti, ale nevím, zda mi něco poradí. Zkouším brát denně i prášky na alergii ale nic. Není to bolest, jak popisuje mnoho lidí tady, ale i to svědění a citlivost jsou nepříjemné a obtěžující věci. Ale divné je, jak se to mění I během dne - někdy dobé (po ránu, u sportu, v pohybu), pak horší. Nejvíc to asi svědí když se vymočím, ne při močení, ale po něm, to je mnohem citlivější... máte někdo podobné zkušenosti??

HONZA
1x

Michale, když si urolog není s tebou rady řekne velmi často - "máte to v hlavě". To je mantra, kterou jsem slyšel X-krát. Pokud jsi objednaný do ambulance bolesti je to sice fajn, ale v ambulanci bolesti se už neřeší příčina, ale pouze bolest. Nic jiného. To znamená, že pokud podstoupíš léčbu nasadí ti andepresiva nebo antiepileptika. A pak NSAID léky proti bolesti. Aby otupili tvůj CNS. Už jenom to, že tam máš bakterii, která je opotunitním - příležitostním patogenem není dobře. Je to o síle tvé imunity jak danou bakterie je nebo není schopno potlačít. Jakákoliv změna tvého imunitního stavu vybudí danou bakterii k akci. Být tebou jdu za svým urologem a buď chci znovu ATB nebo si vydupej autovakcínu na danou bakterii. Tu ti vyrobí na Bulovce za 6-8 týdnů a pak uvidíš.

Michal

No, neuroložka mi dala lék LYRICA na epilepsii. Ještě jsem ho nenasadil, přijde mi divné brát léky na epilepsii na problémy s uretrou... :-)

HONZA

Ahoj Michale, to je jasný. Lyrika je základní lék, který se na neurologii podává, když přijdeš s tím, že máš něco z prostatou, uretrou, pánevním dnem. Doktorka si hnedka myslí, že máš CPPS. Tam je tento lék opodstatněný. U CPPS nemáš žádnou bakteriální infekci - prokázanou, ale symptomy máš podobné jako u bakteriálního zánětu. Jenomže ty tam tu bakterii máš. A v tom je rozdíl. Lyriku bych vyzkoušel - dej tomu tak 4-6 týdnů jestli to něco udělá. Pokud ne, vysaď to. Já jsem lyriku taky zkoušel nedávno bez velkého efektu. Měl jsem akorát hodně sucho v krku a byl jsem neustále u kohoutku s vodou. Dej pak vědět.

Martin

Kdyby to byla bakterie, tak se neřídí časem (po ránu lepší). Předpokládám, že nejhorší to je večer ( u mě tak bylo). Asi to bude tím, že po ránu je svalstvo zrelaxované a nutiskuje nějaký nerv. Já byl při plavání úplně bez obtíží a jakmile jsem vyšel z bazénu a sedl do auta, už jsem trpěl. Jo a přemíra ATB vybije dobré bakterie a pak nemá kvasinky a houby co brzdit a udržovat ve zdravých mezích.

Ahoj

Presne, to mňa núti zamýšľať sa nad rozdielom ráno a večer a jediný zásadný rozdiel sú svaly a žalúdok-strevo. Ráno sú svaly uvoľnené, v spánku sa uvoľnia. Počas dňa sa sťahujú a unavuju. Ráno je žalúdok prázdny, po celom dni sa naplní a rozbehne sa trávenie a posúvanie potravy tráviacim traktom. Z toho mi vychádza, svalstvo Alebo infekcia ktorá sa nasýti potravou a v noci zosilnie=mykóza

Michal

Svalstvo nebo střeva mě napadají také. Mám celoživotně spíše řidkou stolici a často takové 'škvrkání" ve střevech. Zkouším ubrat cukry a kávu. Sportuju 5x týdně, v tom problém není..

Martin

Měl jsem to velmi podobné, bolest a pálení žaludu 24/7, málem jsem zešílel, pomohl mi až fyzioterapeut, který identifikoval stažené svaly a trigger pointy, nyní bez příznaků a fit. Terapie: strečink, válcování pěnovým válcem a dýchání do břicha. Zlepšení po třech měsících. Zprvu bylo pro mě těžké uvěřit, že můj problém je nervovou-svalový a ne bakteriální, člověk pořád hledá tu správnou pilulku, které ho vyvede z toho pekla, u mě pomohlo cvičení.

Michal

Jinak jsem jiný Michal než ten 48, mě je 43 :-) kromě toho COTRIMOXAZOLu AL forte na 10 dní žádné jiné atb neberu. Prý to nemá cenu, když jsou všechny testy 'čisté"... a na toho STAFYLOKOKA aureus neměli zády pozitivní vliv...

Ahoj

Čau Michal, toto je presne to čo ma zaujíma tiež som mal hlave svěděni, vyskúšal si liečiť huby? Myslím že za skúšku by to stálo a na vic lieky na huby niesu také zničujúce ako ATB. Prečítaj si fluktonazol a nejaké štúdie okolo toho.

Michal

Flukonazol je látka v léků mycomax ne ? Ten jsem zkoušel v lednu 3 dny po sobě jednu tabletu. Prý by to mělo stačit. Ale ten moc nepomohl. Je ale zvláštní, že to více svědí když mám plný močový měchýř a přijde úleva, když se vymočím. Někdy zase naopak s po vymočení je svědění větší a přetrvává několik desítek minut. Opravdu si nemyslím, že to dělá prostatata, nebo bakterie, to by se to takto neměli i během dne...

Ahoj
1x

Ja som flukto užíval aj 10 dní po sebe dve tablety naraz, tuším že to bol 2x150mg. Hento je málo, nespraví nič. Napíš do Google prostata a mykóza a stiahni štúdiu v PDF od lekára Hanusa, prečítaj si to. Je tam popísaná liečba aj dávkovanie, tiež rozmýšľam že to nasadím podľa tej štúdie, tuším že tam bolo až niečo okolo 6 týždňovej liečby. Užíval som flukto santos. Jak to je v cz neviem, skús nájsť flukto santos a porovnaj to. Prípadne by som sa pokúsil ti to zohnať. Ja som to kedysi zohnal bez predpisu. Ale neviem či to ide tak do dnes.

Michal

Nemůžeš mi sem dát odkaz na tu studii v pdf ? Dík.

Michal

Ahoj, četl jsem tu studií, pokud to je ona (pdf 3 stránky). Je to velmi zajímavé. Ale nikdo mi nenapíše FLUKONAZOL, pokud testy neodhalí candidu. Prý je to zbytečné. Ty by jsi mi ho tedy dokázal sehnat ?? Díky.

Ahoj

Ahoj, kedysi som ti kupoval v jednej lekárni kde nemali problém bez predpisu, nedávno som tam bol a už sa to nedá:/ takže...

Michal

Máte někdo zkušenost s Uro-vaxonem při léčbě ATB na e.coeli?

HONZA

Urovaxom je lyzát proti eColi. Jde o formu autovakcíny proti eColi. Účelem je zlepšit kvalitu sliznic proti této bakterii. Ale nevyléčí tě to jako ATB. Jde o to zaléčit eColi ATB a pak nasadit Urovaxom. Ten klidně brát rok v kuse. Je to stejné jako autovakcína na covid. Idkyž budeš očkovaný neznamená to, že covid nedostaneš. Takto funguje Urovaxom. Je to stejný produkt jako URIVAC, který je na celkem tuším 7 bakterií.

HONZA

Já teďka neúspěšně bojuji s bakterií Kleibsiela Pneumoniae. Je to strašné. Bolesti v konečníku, pálení v močové trubici, žluté sperma. Už jsem měl ATB na 15 dnů, ale jen to bakterii potlačilo. Už to jsou moje 18-náctá ATB za 3 roky. Zvažuji operaci prostaty. Takto mě to zabije.

Víťaz

Ahoj Honzo, do tejto diskusie píšem prvý krát, ale prečítal som to celé od a do z. Len aby som uviedol na pravú mieru. Moje problémy s prestávkami trvajú už asi 10 rokov, teraz mám 34. Začalo to myslím ako zápal močových ciest a urologovia mňa pochovali, v počiatkoch som dostal nejaké širokospektrálne ATB ktoré nijak nezabrali, celé sa to vlieklo, týždne a mesiace. Všetky testy boli vždy negatívne, prostata v norme. Vystriedal som niekoľko lekárov a postupne, docela rýchlo som začal pociťovať všetky problémy ktoré sú tu spomenuté. Bolesti v prostate, žalúdok na sračky, zlé močenie, bolesti, psychika v piči. Vzdal som to a k lekárovi som už nepachol, užíval som len nejaké typické doplnky, čaje a ignoroval bolesť, ďalej žil, mal sex, pil alkohol, chodil do práce a na párty. Hlava s tým zápasila, moja psychika je extrémne silná a moje telo si zvyklo niekedy na vážne silnú bolesť. A časom, časom sa to samé proste zlepšilo. Okrem zábavy som veľa veľa športoval, hlavne jazdil na korčuliach a behal. niekedy od rána do večera, to mi veľmi na bolesť pomáhalo, aj fyzicky aj psychicky. Ako išiel čas tak sa to celé zformovalo a zastavilo na nejakej hladine. Mám mierne problémy s močením, občas chodím častejšie a občas mám slabší prúd. Občas bolesť na typických mestách, ale len ju ignorujeme. Inak nič. Antibiotiká som neuzival roky. Teraz ale rozmýšľam že nasadím, našli mi v ejakuláte faecalis. Rozmýšľam že či to mám vôbec riešiť, ale asi skúsim ATB aj keď sa obávam že sa nič nezmení. Honzo, chcel som sa ťa mimo iné opýtať, ako užívať ATB a aké sú rizika alebo či to dokáže mať nejaké závažnejšie vedľajšie účinky. Napríklad ako eretilna dyfunkcia alebo tak, to by som nerád riskoval. ATB si skúsim zohnať pod rukou, bez predpisu a bez lekára neviem ako to dávkovať, vieš mi prosím poradiť? Ďalej by som chcel napísať niečo o čom sa tu nehovorí a čo chcem skúsiť. Obávam sa že tie baktérie sú len dôsledok niečoho primarnejsieho a to je si myslím huby, mykóza. Zvláštne je že moja priateľka dostávala odomna mykoticke infekcie aj keď ja som bol vždy negatív ale občas som mal príznaky tejto infekcie. Aj na úplnom začiatku problémov som často pociťoval svrbenie mal biely povlak na jazyku . Čítal som nejaké štúdie a nato sa vôbec nerobia testy a aj keď áno tak to ide veľmi ťažko odhaliť. Myslím že by to mohla byť príčina, že sú v prostate a oslabujú ju, alebo čreva a preto tam sú následne aj baktérie. Na internete nájdete štúdia mykóza a prostata. Rozmýšľam že skúsim nasadiť fluktonazol ale neviem čo to môže somnou spraviť. Už som to nejaký čas užíval ale nie dostatočne dlho, štúdia píšu 6-8 týždňov. Preto som chcem spýtať na tvoj názor. Ďakujem.

Ott
1x

Ahoj, super příspěvek. Pokud tam máš bakterii a nedělá ti problémy, tak antibiotika jsou zbytečná a mohli by ti vše vrátit zpět, protože si tím rozhodíš imunitu a střeva. Tvůj zdravotní stav se zlepšil díky psychice a zlepšení imunity v těle. S houbami a plísněmi máš pravdu. Nikdy v chronickém problému nejsou jen bakterie. Je tam směsice problémů a s bakteriemi tam jsou nejen houby a plísně, ale i viry a parazité. Tudíž na to většinou antibiotika nezabírají, ba naopak stav zhorší, protože ti rozhodí imunitu a zbytek patogenů začne úřadovat. Proto zabírá změna stravy, cvičení a hlavně psychická stránka. Uživatel PEDRO tu psal někdy v únoru/březnu roku 2022 sérii příspěvků a to jsou stavební kameny pro úspěšnou léčbu.

HONZA

Ahoj VÍŤAZ, chápu dobře, že jsis nechal udělat kultivaci ejakulátu a byl ti zjištěn Enteroccocus Feacalis v primokultivaci? Je tam vidět i mikroskopie vs. leukocyty? Enterccocus se velmi špatně léči a dneska poud by jsi jej chtěl léčit tak jedině moxifloxacinem. Ničím jiným. Ciprofloxacin je slabota, aternativně levofloxacin. Moxifloxacin je nejsilnějším chinolonem. Má cca 10x větší průraznost do prostatické tkáně než ciprofloxacin. Má však nejvíce negativních účinků, ale to poznáš po pár dnech jestli ti to vyhovuje nebo ne. Jedním z nich může být pískání v uších. To se stát může. Kdybych ho chtěl užívat tak na 3 max 4 týdny. Více určitě ne. Ale je velká pravděpodobnost, že ti zabere. Pokud by jsi do ATB nešel, pak být tebou si nechám vyrobit autovakcínu proti enteroccocovi. To nejsou žádná ATB, naopak ještě více vybudí imunitu v boji proti enteroccocovi právě toho kmene, který máš v sobě. Takovou vakcínu můžeš brát měsíce až 1 rok v kuse a jen to posílí tvůj imunitní stav. Co se týče mykóz, být tebou si nechám udělat STD panel na ureaplasmu, mykoplasmu atd. Je to celkem 7 STD bakterií, které jsou na pojišťovnu. Tvůj urolog to určitě bude znám. Pokud se potrvdí, že máš mykoplasmu pak tě ATB s největší pravděpodobností neminou - buď Azitromicyn nebo Tetracyklin. Pokud STD panel bude negativní, přesto se budeš domnívat, že máš různé mykotické záněty v tělě pak flukonazol je velmi dobrá volba. Určitě ti neublíží - to není nic hrozného. Toho bych se vůbec nebál. Tady na fóru si najdi kontakt na JIRKA89 a s ním se domluv na případných ATB, které by ti dokázal sehnat. (moxifloxacin). Určitě napiš jak ti dopadla citlivost na entroccoca, aby byl citlivý na chinolony.

Jirka89
1x

Honzo, mykoza a mykoplasmata jsou dve ruzne veci. Jinak pokud tam je Enterokok, je zbytecne se zabyvat mykozama v prostate. Z 99% mykozy zadny vetsi symptomaticky zanet prostaty neudelaji. Enterokok v prostate umi neskutecne veci, pokud jsou priznaky, je treba ho lecit a z tablet jedine Moxifloxacin, pripadne na zaleceni, nikoliv eradikaci Fosfomycim. Nebo do zily Piperacilin/Tazobaktam, Imipenem nebo vysoke davky Ampicilinu. Moxi je na nej top, ale hrozi vedlejsi ucinky!

Lukáš

Máte nějakou zkušenost s fosfomycinem? Četl jsem výzkum od drm Slívy , kde popisuje velký účinek na enterokoky, e coli a další bakterie + má výborný průnik do prostaty

Jirka89

Mam, bral jsem ho asi 2,5 mesice. Klinicky stav stabilizoval, hodne zlepsil. PSA kleslo o celou jednotku, ale Enterokoka neeradikoval. po 5 tydnech byl v kultivaci ejakulatu zpet. Zaleci, ale nevyleci. I to zaleceni je ale fajn u teto bakterie.

Lukáš

Máte někdo zkušenost s panem doktorem klubalem? Píše protokoly antibiotik i těch, které urologové normálně nepředepisují.

HONZA

Ahoj Lukáši, osobní zkušenost nemám, ale co vím tak ti hodně provětrá peněženku. Počítej návštěva cca 4-8 tisíc korun.

Petr7

Ahoj všem, chtěl jsem se zeptat na zkušenost s dr. Fügnerem z Šumperku? Měl by být podobný lékař stylem doc. Urbana, nebo toho itala Guerciniho? ...... Také snad rozmasírovává ty všechny "ucpaniny" v té prostatě? Ty spasmy atd.? Snad pomůže aspoň na 50%? Co myslíte? Ke Guercinimu do Itálie se bohužel nedostanu.

Jirka89

Petře, ty by ses měl zaměřit na to, aby si vyléčil své infekce v prostatě. To znamená užívat antibiotika na které jsou dané bakterie citlivé a které mají prostupnost do prostaty a užívat je dostatečně dlouho v adekvátních dávkách. Bohužel si za cca. 12 let, které máš problémy neměl ani jednou správná antibiotika. Máš bakterie Pseudomonas Aeruginosa, já jsem jí měl v létě a jak víš, vytřel jsem si s ní prdel a zbavil se jí. Proč? Protože jsem do sebe sypal do žíly 19 dnů Ceftazidim a 5 dnů Piperacilin/Tazobaktam. V klidu zapomen na to, že by na tuto bakterii fungovali nějaká tabletová antibiotika, která ti pořád dávají. Maximálně může fungovat Ciprofloxacin, ale pouze ve zvýšeném dávkování a užívat ho 6 týdnů. To je prostě bakterie, na kterou fungují malokterá antibiotika. S ohledem na průnik do prostaty obě výše uvedené účinné látky zlatý standart. Samozřejmě ještě se dá dát Meropenem, ale ten by se měl dávat až jako poslední možnost a za další průniky má slabší než ty dvě zminované. To Cipro ve zvýšeném dávkování by se dalo dát do kombinace. Co se týče bakterie Proteus, je taky hodně rezistentní, ale taktéž se dle citlivost dá něco vymyslet. Zásadní otázka zní, měl si někdy antibiotika do žíly? Neměl, kromě Gentamicinu na týden v monoterapii (za to bych v klidu doktora, který ti ho napsal profackoval, byl to nesmysl a maximálně ti mohl poškodit sluch). Další otázka, užíval si někdy kombinace antibiotik? Ne. Chyba. Tyhle bakterie se kolikrát musí léčit kombinací, které mají synergické účinky, hůře se vytváří pak bakteriím rezistence. Věříš doktorům? Věříš, proto jsi stále nemocný. Pokud nemáš kapacitu na to si nastudovat dané věci, nech si poradit. Nikoliv od většiny lékařů. Jen málo jich je, kteří tomu rozumí a ještě méně, kteří jsou ochotní ti dát top léčbu, kterou by dali sobě. Když máš infekci v prostatě jako prase, žádná masáž prostaty tě nespasí. Potřebuješ současně léčit všechny bakterie, které v ejakulátu máš a ne jen ty, které se tam objeví v poslední kultivaci. Je potřeba se podívat i historicky na to, které bakterie tam byli. Protože některé se často jen potlačí, potlačí je imunita nebo jiné bakterie. Je to proměnlivé. Že ti v jedné kultivaci nevyjde Pseudomonas, neznamená to, že už tam není. Dokud jsou pozitivní kultivace ejakulátu na bakterie Pseudomonas, Proteus, zlatý stafylokok. Není se o čem bavit. Je zapotřební správná antibiotická léčba, kterou tys ještě neměl. Chodit 12 let se zánětem prostatya rvát do sebe tuny antibiotik na které dané bakterou jsou rezistentní nebo ty látky nemají prostupnost do prostaty, to je blbost. Současně se musí léčit všechny bakterie, které tam jsou. Brát kombinaci klidně dvou antibiotik na ráz. V tvém případě doporučuji Ceftazidim 2g 3x denně intravenozně na tři týdny, poté vyměnit na Piperacilin/Tazobactam 4,5 gramu 4x denně IV 10 dnů, k tomu po celou dobu perorálně Ciprofloxacin 750 mg 2x denně na 6 týdnů. Současně na všechny bakterie užívat autovakcíny. K tomu různé čípky do zadku, zlepší to i průnik atb. Sorry, že jsem se tak rozvášnil, ale nemůžu se dívat na to, jak se odmítáš vyléčit.

Matěj

A jak se dostat k ATB do žíly ? Urolog napíše žádanku do nemocnice s tím že tabletová ATB nefungují nebo jak na to ?

David

Tak vice jak po dvouch letech zase zacinam mit obavy ze se ne vracit chron.zanet,zaclo to nedavno po pohlavnim styku samozrejme s ochranou, hned po styku me silne palelo v pod brisku a hned nutkani na malou potom to byla palčiva paliva bolest od podbrisku celou mocovou trubici pak me to nutilo este zachvilu to jsem jen tak lehce ale hruza,nic jinyho doma nemam nez urosept a este nejaky doplnek na prostatu uz lehce zacinam mit pocit toaku na hrazi tak asi kultivace spermatu at vim vic jestli se me tam zase neco nepomnozilo i kdyz i s dlouholetou partnerkou jen s ochranou radsi jelikoz jsem mnel i tak problemy…samozrejme oba jsme preleceni na chlamydie uz x let na zpet

PAVEL

Historii mého příběhu najdete výše. Nebudu ji opakovat. Mně nepomohl žádný doktor (urolog, neurolog, praktik) a žádné léky (Fromillid na 3 týdny, Ciprinol na 4 týdny, Doxyhexal na 4 týdny, Indometacin, Capistan, Prostakan, Folinar, Diazepam, atd.). Trápil jsem se s tím půl roku a nic. Situace byla v čase stále stejně blbá ne-li horší. Mně pomohla až fyzioterapie, kam mi poslala neuroložka, protože nevěděla, co s tím má dělat. V okamžiku nástupu a po prvních masážích a cvičeních přišlo téměř okamžité a zároveň významné zlepšení a úleva. Při rovnání kostrče mi pak fyzioterapeutka nahmatala v pánevním dnu spasmus ligamentum arcuatum pubis. Nahmatala ho jako tuhý/nateklý váleček/hruštičku. Předepsala mi na to cviky (Mojžíšovou). Po půl roce cvičení jsem šel na kontrolu a z tuhého/nateklého válečku/hruštičky tam zbyla už jenom tuhá placička a kolem samotné kostrče to bylo také volnější. Paralelně se samozřejmě dostavilo další zlepšení a úleva. Cvičím denně á 1 hodinu. V červnu jdu na další kontrolu, tak uvidíme. Aktuálně mám problém pouze s tím, že občas cítím mírné tahy okolo konečníku či mírně citlivá varlata a po velké straně mi to mírně dráždí do penisu a močové trubice. Po chvíli to ale přejde. Když už se tyto problémy objeví a já si jdu zacvičit, tak to po tom cvičení poleví. Vše ostatní však zmizelo - tlaky a bolesti na hrázi, v genitálu (penis, varlata), v konečníku, bodání do penisu, inkontinence, atd. S fyzioterapeutkou jsme pátrali po příčině - zřejmě kombinace sedavého zaměstnání a posilovny. Ono cvičit v posilovně ve skoro 50 letech heavy duty trénink a rvát tam přitom váhy, co to jde a občas i co to nejde, asi není zrovna to pravé ořechové.

Martin

Ahoj Pavle, můžu se zeptat kam a ke komu chodíš na fyzioterapii ? Já zatím žádného terapeuta, který dělá pánevní dno nenašel. Díky za odpoveď Martin

PAVEL

Jmenuje se to Rehabilitace pro Vás s.r.o.

David

Tak cvičim je to znat,na uvolneni panevniho dna, podle videa na youtube

PAVEL

Přidávám poslední aktuální zkušenost. U neuroložky jsem si vyfňukal svalový relaxant - Sirdalud. A svéte div se, po nasazení tohoto léku odezněly i poslední 2 příznaky, které mi dlouhodobě přetrvávaly i navzdory každodenní fyzioterapii - viz výše. Zejména tedy to dráždění do penisu a močové trubice po velké straně. Ty tahy potažmo tlaky v okolí konečníku a hráze tam občas jsou ale mírné a NE stále. Vždy tam z ničeho nic tak jako zacuká a následně to povolí.

Jonáš

Zdravím všechny trpitele, bohužel i já trpím chronickým bakteriálním zánětem prostaty. Je to již deset let co jsem se nakazil chlamydii a od té doby mám problémy, které přešly do chronického zánětu.Byly po většinu mírnějšího charakteru až do začátku letošního roku, kdy jsem dostal ledvinovou koliku a byl mi zaveden stent. Teď jsem bez kamene a stentu, ale rozjeli se mi pořádně problémy. Bolesti v konečníku, na hrázi, bolest varlat a podbřišku...přečetl jsem celou diskuzi od začátku a většina z nás má jednoho společného jmenovatele a tím jsou chlamydie. Hodně jsem si o tom nastudoval a mám teorii, že chlamydie stojí za našimi problémy ať už to zánět bakteriální a nebo nebakterialni. Byl jsem za obvodní lékařkou se svými problémy a udělala mi odběry krve na chlamydie trachatomis a světe div se podle sérologie jsem nikdy chlamydie neměl, přitom jsem je měl dvakrát potvrzené na urologii při stěru z uretry. Zajímavý článek o tom napsala jedna doktorka, která mě v mojí teorii jen potvrdila. http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2011050002 ostatní bakterie co se objevují v ejakulátu budou jen důsledek chlamydií a nejedná se o příčinu našich obtíží, je těžké je detekovat když se dostanou do chronické podoby a parazitují, něco jiného jsou plicní. V podstatě se nejdou detekovat a napadají pánev, prostatu a proto může na naše problémy pomáhat cvičení. Otázka je co s tím a jak naše problémy vyřešit...

Michal

Asi bych úplně nevěřil venerologickým radám od lékařky, která zkoumá třetí oko a různé ezo věci... navíc, chlamydie, pokud jsou v urogenitálním traktu, tak metodou PSR (DNA) jsou velmi spolehlivě detekované...

Jonáš

Jasně, máš pravdu v tom jakým směrem se paní doktorka ubírá nebudí úplně důvěru. A co když ty chlamydie jsou schované v prostatě ? To se dá také spolehlivě zjistit? Četl jsem o STD panelu z ejakulátu PCR metodou, nevíte kde se to dá toto vyšetření podstoupit ? Můj urolog mi to nechce zpřístupnit a ostatní urologové mě mají za blázna a nechcou se mnou vůbec bavit i když mám opakovaně v ejakulátu v kultivaci různé patogenní bakterie a leukocyty na dva křížky...a taky nevím jak si vysvětlit, dvakrát má urologii před několika lety potvrzeny chlamydie trachatomis a v krvi u praktiky žádné protilátky, nález jako bych je nikdy neprodělal.

Michal

Chlamydie se z krve zjistí velmi špatně, na to je lepší PCR z moči nebo stěr z uretry. Ale PCR je velmi citlivá metoda spolehlivá na 95 % a zjisti i malé stopy DNA. Každá laboratoř ve větším městě dělá STD panel metodou PCR, ale stojí to skoro 3 tisíce. Ale máš to bez doktorů. Např. UNILABS. Ale nejsem lékař, nevím, zda se dají bakterií 'schovat" jen do prostaty a nejrozšířit se do celé močové soustavy...

Jonáš

Ano z moči nebo ze stěru uretry jsem našel, ale STD panel metodou PCR z ejakulátu jsem nikde nenašel...

Matej

Ahojte, prosim, kto mi v Cechach predpise piperacilin do nemocnice? Ja uz som z toho zufaly...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce