Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???

Zdravim vsetkych! Pomohlo niekomu z vas (aspon ciastocne) nieco na chronicku prostatitidu? V mojom pripade viacero antibiotickych terapii nepomohlo, pritomne su tam enterokoky a koagulaza neg. stafylokoky plus korynobakterie v mnozstvach 10.3 az 10.5 cfu/ml. Bez ohladu na licbu je v exprimate plus minus to iste. Prostamol tiez nic moc, caj vrbovka trosku. Poprosim len reakcie ludi s tymto problemom, dileri bezte inam. P.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
HONZA

Jinak v mém případě, když jsem měl hodně rozjetý zánět prostaty jsem měl PSA 1,0. Po zaléčení a aktuálním stavu mám PSA cca 1,5 měsíce dozadu 0,24, věk 45 let.

Martin
1x

Čítal som si veľa zahraničných štúdií....a komentárov .....na chronickú bakteriálnu prostatitidu zabral moxifloxacin aj po 13 tich rokoch trápenia.....zabil enterokoka v prostate ako nič. Tu mi to nikto nechce predpísať, je to možne????😡

HONZA

Ano je to možné. 13 let trápení a lékaři jen mávnou rukou. Moxifloxacin - v ČR Avelox má cca 10x větší účinnost v prostatě než ciprofloxacin. Má však nejvíce vedlejších účinků. Ale zkusit to určitě ano. A ano, lékaři jsou debilové moxifloxacin ani levofloxacin - cca 5,5x účinnější než ciprofloxacin nechtějí psán. Jen ciprofloxacin. Jak si jej můžeš obstarat? Velice jednoduše, kupodivu hlavně na Slovensku. Stačí, když si vyrobíš recept na Moxifloxacin od lékaře v ČR a ten pak předáš v lékarně na Slovensku. Systémy nejsou propojeny. Až budeš mít recept vyrobený, obvolej si lékarny ve tvém okolí a ujisti se, kde ho mají skladem. Aby jsi jen přišel a odešel s Moxifloxacinem. Věř mi, funguje to.

Martin

Jediné čo mi môže jedna lekárka predpísať v ČR je norfloxacín....😡ten sa tiež spomína pri liečbe ale nebude tak účinný ako moxifloxacin....ach jo,neviem čo ďalej

Jiří

Norfloxacin je sračka, to je ještě méně účinné než Ciprofloxacin. Na Enterokoka má Cipro jen střední účinnost co se týče citlivosti a k tomu průnik do prostaty průměrný. Levofloxacin co se týče průniku je o něco málo lepší jak Cipro, ale přibližně stejné, ale na grampozitivní koky což Enterokok je má lepší účinnost a Moxifloxacín má nejlepší účinnost a hlavně nejlepší průnik a to opravdu dobrý a to je nejdůležitější.

Martin

Skúšal už niekto ten moxifloxacin? Ma to šialené vedľajšie účinky....

Martin

Honzo tak sem sa dopracoval aspoň k levofloxacinu😉kupodivu mi to predpísal lekár chirurg s tým že to chcelo tak trochu po známosti......a nakoniec keď si to pacient hradí celé sám tak je im to celkom jedno....

Petr

Ja jo na 30 dnu a vse v pohode, docela mi to zabralo. Mel jsem klid, jen jsem pak chytil Trichomonadu a zase je problem. Na tu to nefunguje. Ty vedlejsi ucinky hrozi u vsech chinolonu. To je jedno jakej z nich, ale zdravym jinak to nic neudela vetsinou.

Martin

Jake si mal dávkovaní?

Martin

Ahojte ,tí čo máte chronicku bakteriálnu prostatitis,našiel som príbeh jedného chalana z USA ,ktorý našiel v Gruzínsku kliniku kde mu poskytli fagovu terapiu a vyliečil sa.... Tak som po tom pátral na nete a našiel som to aj som ich kontaktoval.zaklad je poslať tam semeno a moč a ak to ide vzorku z prostaty,čo je samozrejme nemožné.... Oni si spravia svoje výsledky a skúsia na ktoré bakteriofagy nebude tvoja baktéria rezistentna. Majú nejaké štandardné bakteriofagy ktoré normálne kupiš aj cez eshop. Liečba je možná u nich na klinike v Tbilisi alebo na diaľku . Liečba na diaľku vychádza 2100€ a liečba u nich 4200€ kedy tam budeš 2 týždne a budú ťa tým krmiť a aplikovať ti to aj do močovej trubice. Ak však ti budú musieť vyrabať učinny fag na mieru stojí to ďalších 1500€. Na riadna paľba ... Pani mi však do mailu napísala,že chronickú bakteriálnu prostatitidu uspešne liečili už u niekoľkých chlapov z celého sveta.....

HONZA

Jasný, i já jsem je před časem kontaktoval. Ale jak chceš provést transport tvé moči a ejakulátu do Tbilisi? Jedině FEDexem, ale to si připrav sakra velké peníze. Nebo si tam zaletíš a tam uděláš čerstvý odběr? Chce to vyjasnit všechny tyto informace. A ty peníze nejsou rozhodně nezanedbatelné.

Martin

Pozeral som dhl-ku , aj pani povedala že buď fed-ex alebo DHL. U DHL to vyjde 350€

Jiří

Martine, trošku mě fascinuje, že se odmítáš vyléčit a ještě si mi nenapsal na výše uvedené telefonní číslo. Zaprvé je zcela zřejmé, že potřebuješ Moxifloxacin, který při užívání 30 dnů ti zcela bezpečně vyléčit Enterokoka Faecalis. Pokud nemáš poruchu sluchu a tinnitus či si neměl po chinolonech problémy se šlachami, nemusíš se bát vedlejších účinků. To, že sis sehnal Levofloxacin je sice fajn, je to na Enterokoka druhý nejlepší chinolon, ale většině Rusáků na základě důkladné analyzý ruského fora na prostatitidu to většinou nezabere. Moxifloxacin totiž vytváří daleko vyšší koncentrace v prostatě. Další věc, to o čem ty si čteš, já už dávno mám vše vyzkoušené. Bakteriofágy z Tbilisi ti v žádném případě Enterokoka Faecalis nevyléčí, fungují velice pomalu a málo, je to spíše dobrý doplněk léčby. Další možnost léčby Enterokoka Faecalis s cílem plně ho eradikovat jsou intravenozní Fosfomycin nebo Piperacilin/Tazobaktam, takže mám k dispozici. Pokud chceš pouze Enterokoka zaléčit v nejhorším stavu a ne vyléčit, lze to i orálním Ciprovloxacinem nebo Fosfomycinem, dostaneš se z nejhoršího, ale budeš ho tam mít pár týdnů po léčbě znovu, to samé platí víceméně pro ten již zmiňovaný Levofloxacin. Co se týče citlivosti, tak je ještě na Enterokoka super Linezolid, taktéž mám, nicméně ten je dost drahý a nemá zdaleka tak dobrý průnik do prostaty jako Moxifloxacin. Prostě zkrátka a dobře na Enterokoka Moxifloxacin.

Petr7

pro MARTINA ( ze Slovenska ) a i pro HONZU ( Kotala? )... Oba mi prosím napište kontakty na tuto Tbiliskou kliniku, kde dělají ty fágy...... Já to zkusím taky zkontaktovat........ ALE TY PRACHY TY VOLE......no

Martin

Čau daj do Googlu eliava George inštitút, na tej stránke sa prepni do angličtiny a máš tam kontakt. Na enterokoka sa volá ten intesti bakteriophage .na stránke myphage.com ho majú vo forme capíkov aj perorálne.ja komunikujem aj s nimi a hovoríš,že tieto štandardné väčšinou zaberú.veď výrobca je napokon ten inštitút v Tbilisi. Počuj keby mám prachy tak sadnem do lietadla a idem tam. Chcem sa toho piči zbaviť. Nájdi ma na Facebooku Martin svitek (foto s gitarou) a nápis mi ,hodíme o tom reč.

HONZA

Na tolik přijde jenom otestování moči a ejakulátu. Item Number Description Qty Units Amount Total USD 129012 Urine, Microbiology and Sensitivity Test 1 Each 200.00 200.00 129022 Prostate Fluid, Microbiology and Sensitivity Test 1 Each 150.00 150.00 129002 Semen, Microbiology and Sensitivity Test 1 Laboratory 150.00 150.00 Total Amount Paid $ 500.00

Jan

Ahoj, chtěl jsem se Vás zeptat na podobné problémy: občas po počení mám bolesti lehce nas penisem - taková tupá bolest nekde uvnitr, ale nedokážu říct ,kde přesně. UTZ mocového mechyre a ledvin v pořádku. Moc v poradku. Ejakulat: spermie +++, leukocyty +, nalez: Staphylococcus epidermidis. PSA 0,93. Moc děkuju za pomoc.

HONZA

Ahoj, vůbec nic nemáš. Staphylococcus epidermidis je běžná bakterie. Bakteriálně jsi v pořádku.

Jirka89

Pro Jana, nevím kolik ti je, ale 0,93 PSA je ok. Pokud by ti bylo do 35 let, tak se dá považoval za lehoulince zvýšené, pokud jsi starší tak úplná pohoda. Většinou lidé se zánětem prostaty mají PSA 1,5 a výš. V horších fázích přes 2. Samozřejmě je potřeba dodržet pokyny před odběrem.

Ondrej
1x

Honzo napíš mi 0908352003

Ondrej

Ja sa pripájam, po masáži prostaty mi vyšiel prostaticky sekret von, ktorý bol odohraných s kože, a zistení bol, stafilokokus aureus, nasadené antibiotiká levolax, po vimoceni po masáži mebolo v moči nič tak teraz neviem, nemáte niekto skúsenosti s týmto antibiotikami

HONZA
1x

Staphylococcus aureus - zlatý stafylokok, ten se nachází hlavně v krku. To není uropatogen. Levolax - účinná látka levofloxacin. To je extrémní kanón na tuto bakterii. Ale je dobře, že ti to nasadili. Je tu druhý nejsilnější chinolon po moxifloxacinu.

Mates

Ahoj Honzo, poprosím té o radu při řešení mého nálezu na prostate. Urolog mi po cca 6 měsích problémů s prostatou diagnostikoval chronickou prost., nechal provést rozbor ejakulatu, kde mam dva nálezy. 1) Streptococcus Pneumoniae 2) Staphylococcus Haemolyticus Předepsal mi 1 krabičku Doxihexal, což je při předepsaném dávkování na 17dní. Je toto dostatečně, nebo si mam vydupat delší léčbu, alespoň 5 týdnů například..? Díky předem za reakci. Mates

HONZA

Matesi, nejedná se o Kleibsiella Pneumoniae? Tak tu zrovna mám. Ale v kultivacích se mi někdy objeví a někdy zmizí. Řešil bych formou vakcíny - pokud je to Kleibsiella pak URIVACem nebo požádat urologa, aby ti nechal vyrobit autovakcínu z kmenu daném bakterie na Bulovce - Mudr. Voříšková.

Ondrej

Mám ho na 30 dní mám ešte žiadať liečbu na dlhšie, ako sa to tam mohlo dostať, že by dotykom kontaktom. Ďakujem že perfektnú odpoveď, Honza,

Ondrej

Honzo beriem ich už 24 deň dáko slabo pociťujem výsledky levolax ale dal som si ešte predpísať na ďalšie dva týždne

Ondrej

Rozmýšľal už niekto odstrániť celú prostatu, po tých rokoch utrpenia bavi to ešte niekoho, čím budeme starší tým to bude horšie, viem že tým pádom sme ako chlapi skončil ale tie bolesti sú už niekedy strešné únavné, rozbíjajú strašne psichku, toto nie je život aspoň podľa mňa, čo vy na to chlapi aké máte zmýšľanie do budúcna. Po pedesiatke buďe prostata pomaličky rásť, a keď sa pridružia aj zapáli bude to stále horšie a horšie. Mám 45 rokov chronickou prostatitidou trpim už od svojich 33 rokov čelí život som hrával hokej podľa mňa je to všetko s toho vysedávanie na štadióne, tiež stále dúfam že veda pôjde do predu že liečba bude vždy lepšia a lepšia, po 12 rok pokoja som zistil že v liečbe zápalu sa nič nezmenilo, len Nové tváre urologov ktorý píšu len antibiotiká. Môj urológ mi povedal že by ma skôr dostal s rakovini ako zo zápalu.Mometalne sa trápim už tri mesiace, v kuse dáke bolesti veď to poznáte všetci. Mám už niekedy toho plné zuby. Jediné čo ma drží nad vodou je moja manželka a dcéra, som už mesiac na PN môžem čakať časom že človek príde o robotu, všetko sa človeku behom okamihu zruca celý život. A čo sa tyka nebakterialneho zápalu taký podľa mňa není za všetkými zapalmi hľadajte vždy baktériu ale to je len môj názor. Ospravedlňujem sa za chybi

Maty

Reaguji na Ondreje. Jsme podobne stari a ja to mam tez z chladu. Kdyz nemam sex je mi celkem fajn. Jak mam sex jsem 3 dny ko, paleni, rezani, bolest. Chtelo by to totalni zmenu stravy, na zelenou, toho ale nejsem schopen. Pomaha mi lichorerisnice v kombinaci s red3 a prostalexem. Jinak nic nefunguje. Svinstvo

HONZA

No jestli máš řezání, pálení při močení, tak ti lepší strava nepomůže. To chce okamžitě udělat kultivaci moči a ejakulátu a s největší pravděpodobností máš nějakou patogenní bakterii. Podle citlivosti vybrat vhodné ATB. Stravu samozřejmě řešit taky, ale až budeš zaléčený. Pak se o své zdraví budeš starat celý život

HONZA

Samozřejmě že uvažuji o odstranění prostaty. Jsem nyní 1,5 roku bez práce. Jediné kde ti odooperují prostatu v zánětu v ČR je v nemocnici Svaté Zdislavy v Mošticích. Jinde neuspěješ. Operace nyní stojí 13500 Euro.

Ondrej

Honzo a pomôže to, keď sa odstráni celá prostata, môj urológ tvrdí že ak sa aj odstráni tak bolesti že vraj ostanú, aký je tvoj názor ja veľmi tomu neverím veď keď sa odstráni tak čo tam môže bolieť

HONZA

Ondřeji, četl jsem na ruských i amerických fórech příběhy mužů, kteří radikální prostatektomii podstoupili. Popisovali svůj život v bolestech a po operaci vždy došlo k výraznému zlepšení a hlavně k odstranění bolestí v prostatě. Pokud ale máš CPPS tak bolesti ti pravděpodobně zůstanou. Pokud máš jasné bolesti v prostatě budeš bez bolestí. Co je ale potřeba vzít v potaz je možnost inkontinence, která se vyskytuje a erektilní dysfunkce. Nicméně u zánětu prostaty nebude operace tak destruktivní jako u rakoviny prostaty, což samozřejmě v Mošticích vědí, takže se budou maximálně snažit ti zachovat jak kontinenci tak erektilní funkci. Pokud o tom uvažuješ doporučil bych se spojit s lékaři v Mošticích ohledně konzultace. Tak bych na to šel já. Je možné že tam i já skončím, nemůžu do sebe stále spát ATB. To opravdu nejde. Za 3 roky 17-náct druhů ATB. Dříve mě zabije ATB rezistence a to opravdu nechci. To ať mi tu prostatu odoperují.

Ondrej

Jediné čo mi zistili je ten zlatý stafilokok ešte mám na 14 dní Levalox keď ho doberiem bude to 6 týždňov potom jediné čo sa bojím že sa mi bolesti vrátia, mesiac do mňa hádzali na urgente rôzne antibiotiká až potom po dovolenke môjho urologa sme zistili toho stafilokoka

Ondrej

Ahoj Ondrej, akoby som čítal svoj príspevok:D. Tiež hrávam hokej a tiež v 33 r. som mal prvý zápal prostaty. Trvalo to pol roka kým som sa z toho dostal a 10 rokov som mal pokoj. Lyžoval som aj hokej som hrával a nemal som s tým problém. Akoby prostata neexistovlala. pred rokom som sa zranil na hokeji, (zlomený členok) a po týždni od zranenia som začal mať zase problém s prostatou. časté čúranie a rezanie jemné bolesti ale stále nad penisom. Po atb rezanie prešlo ale nad penisom som mal stále rovnaké bolesti aktoré mi vystrelovali až do stehien a chodidiel. urológ mi poveda že tie bolesti nie su z prostaty lebo prostata nebolí. pri zápale prostaty je hlavne cítiť rezanie pri močení také dosť bolestivé. A povedal mi že to môže byť z krížov. Takže nie všetko musí byť prostata. Svoje poznatky dám nižšie.

Petr7

Zkoušel někdo z vás " s úspěchem" autovakcínu?

HONZA

Úloha autovakcíny není v eradikaci bakterie. Takto to nefunguje. Jde o to, že vakcína posílí tvoje sliznice - slizniční imunitu proti danému kmeni bakterie nebo se stane neinfekční - máš výskyt v kultivacích, ale nemáš leukocyty. Nebo ti autovakcína vůbec nepomůže. To všechno se může stát. Vakcína ti bakterii s největší pravděpodobností nevyléčí, ale posílí tvůj imunitní systém, který by se o to mohl pokusit.

Jirka89

Pro všechny, souhlasím s někým, kdo psal výše, že vždy za chronickým zánětem prostaty je nějaká infekce, minimálně na začátku to tak je vždy. Já jsem měl dlouhodobý problém s Enterokokem Faecalis poslední roky. Pravděpodobně jsem se ho zbavil díky injekcím do prostaty a semenných váčků u docenta Urbana, bylo to na dvě opakování, v plánu byli tři, ale od toho jsme nakonec upustili, je potřeba počítat s tím, že dočasně bude mít člověk větší bolesti v zadku, tam kde se nachází prostata, zejména u sezení, zároveň přechodně krev v ejakulátu což pak zcela vymizí, taktéž se může zvýšiš PSA o cca 1,5 jednotky, pak to postupně zase klesá. Důležitá je eradikace infekce. Injekce do prostaty mohu spíše doporučit. Pokud má někdo bakterii, na kterou je účinný Moxifloxacin, tak pak ještě ten, ale může mít nepříjemné vedlejší účinky. Samozřejmě u opakovaných nálezů stejné bakterie z kultivací ejakulátu je samozřejmá autovakcína dlouhodobě, třeba dva roky v kuse, že zrovna bakterie není přítomna v ejakulátu neznamená, že z prostaty potažmo semenných váčků zmizela, může se poté zase objevit, a proto je dobré vakcínu brát dlouhodobě. Dále co se týče antibiotik, lze vyzkoušet i antibiotika do žíly např. Piperacilin/Tazobactam či na gramnegativní bakterie Ceftriaxon či Ceftazidim, vždy záleží jaká je to bakterie a jakou má citlivost. Lze jasně doporučit, aby každý pacient spolupracoval SÁM s nějakými laboratořemi a tam konzultoval. Nelze spoléhat jen na lékaře, ty kapacitně nemohou podrobně edukovat pacienty o všem a vše řešit do podrobna. Hlavní je iniciativa pacienta. V laboratořích v Praze velmi ochotně mikrobiologové konzultují. Docent Urban již bohužel nepracuje, ale možnost injekcí je u Guerciniho v Říme. Je to dobrá možnost před odoperováním prostaty, které lze doporučit až jako poslední možnost a to pouze v případě, že opravdu člověka bolí prostata jako taková, tedy obvykle bolesti v konečníku, v hloubi, kde je prostata a nebo na hrázi. Pochopitelně za soustavně výrazně zvýšeného PSA. Určitě je nesmysl, aby někdo o tomto uvažoval, kdo nemá výrazně vysoké PSA na svůj věk dlouhodobě. Taktéž operace jedině roboticky, stojí to 320 000,- Kč, ale to je slušná cena za vyřešení problémů, lepší než se oběsit. Nicméně mám za to, že správná antibiotická léčba dostatečně dlouhá správným antibiotikem v kombinaci s vakcínou může problém vyřešit nebo výrazně zmírnit. Samozřejmě odeznívání bolestí je postupné po eradikaci patogenu a může to trvat i půl roku až rok, základ je mít čisté kultivace resp. mít tam bakterie, které nejsou patogenní. Některé bakterie nemají velký význam a mohou tam být. Plus opakuji injekce nejsou špatná volba i když se musí počítat s dočasným diskomfortem, ale nic hrozného. Já bych na ně šel znovu s odstupem času. SAMOZŘEJMOSTÍ je SEX S KONDOMEM, kdo dělá něco bez něj, nemůže to myslet s vyléčením vážně, doporučuji i orální sex s kondomem nebo se nechat olizovat mi prostor žaludu, tedy sliznice. Dále nasadit kvalitní probiotika takřka doživotně. Kdo se tady zminoval o bakteriofágách, ty už jsem bral a beru, lze čekat pouze velmi pomalý účinek, který sám o sobě nikoho nevyléčit, ale jako doplněk si myslím, je to vhodné. Já beru INTESTI bakteriofágy. V podstatě není protiinfekční metoda, kterou bych nevyzkoušel. Kdo by se chtěl ptát na něco, tak 721 221 339 a do zprávy napsat rovnou PROSTATITIDA

Jirka89

Ještě doplním, kdyby se někdo chtěl na něco ptát, tak psát na whatsapp, to číslo nefunguje na béžné hovory a sms.

Ondrej

Jirka89 kde sa dajú objednať tie bakteriofagi intesty cena ďakujem

Jirka89

Mně to posílají známý z Gruzie, koupí to v lékárně v Tbilisi, mají tam na to speciální lékárnu. Jinak je ještě nějaký eshop v Německu, který provozuje Gruzínec, ale to je drahý jako prase, slušně na tom vydělává.

Adam

Zdravim vas, mam stejne problemy minimalne 5x do roka a opravdu je to horor, behem nejhorsich stavu jsem nervni a podrazdenej, klasika tupa bolest na hrazi a drazdivost konecniku spocitem, ze se mi chce na velkou, obcasne riznuti pri moceni. Chronickou prostatitidu mi diagnostikovali cca pred 5 lety a stale se mi to vrací. Je mi 33 a zatím pomuzou protizanetlive leky diclofenat a teplo.Kaslu na diety a nepiti kavy ,ale uznavam , cim sem starsi hůř se to napravuje. Hodne zdaru vsem.

Jirka89

No dietou to nevyléčíš, i když samozřejmě je dobré nebrat drogy, což je samozřejmost, nekouřit, alkohol omezeně, už určitě ne jako za mlada. Samozřejmě je dobré brát dost vitamínů, doplnků stravy, ale je to doplnek, v podstatě jak jíš a zda piješ kávu to moc neovlivní. Důležité je dělat kultivace ejakulátu často a prostě zjistit, jaká bakterie ti tam perzistentně dělá potíže a tu pak léčit autovakcínou a atb., ale opravdu cílenými s dobrým průnikem a těch moc není. V podstatě zbavit se infekce v prostatě dietou je nesmysl. Ty pocity na velkou jsou, když máš prostatu nateklou a tlačí to na okolní nervy, tzv. falešné pocity na stolici. Nech si změřit objem prostaty v lepším období, kolik jí máš normálně, na ultrazvuku to lze změřit přesně, když se chce a pak uvidíš kolik bude mít, když je nateklá a tlačí tě to, z mé zkušenosti se může zvětšit až 2x ta prostata když hodně nateče.

Ott

Píšeš nesmysl. Strava při léčbě je velice klíčový faktor. Vysoce zánětlivá strava, která je obsažena v jídelníčku téměř 95% čechů ti oslabuje tělo, imunitu, střevo a podporuje všechny záněty v těle. Tudíž i ty bakteriální/virové. Správnou protizánětlivou stravou. Doporučuji AIP protokol, se stav dokáže zlepšit a u některých i dostat do úplné remise. Při chronickém zánětu se dotyčný problém potom neskládá jen z bakterií. Jsou tam i viry, paraziti a hlavně plísně. Tento problém se musí řešit celkově a doplnky stravy tohle opravdu nezachrání. Proto si tady prosím nehraj na doktora.. i když vím, že to myslíš dobře. Strava je v tomto dost klíčová!

Jirka89

Akorát je to složité se stravou, když někde se dočteš, že něco máš jíst a jinde, že to stejné naopak zase ne. Člověk má pocit, že by nemohl jíst skoro nic. Samozřejmě nějaký vliv strava může mít, některé bakterie a jejich růst podporují cukry atd., ale prostě dlouhodobě hlídat stravu je dost náročné a ten efekt je malý. Pokud někdo má infekci skutečnou uropatogenní bakterií typu E.coli, Enterokok, Pseudomonas, Klebsiella atd., tak ho z toho dostane jen velmi propracovaná antibiotická léčba v kombinaci s autovakcínou a ideálně injekcemi přímo do prostaty a semmenných váčků plus samozřejmě spousta čípků, klidně i bakteriofágů...ale strava sama o sobě nemá šanci, ale jako doplnek se to může zkusit...bohužel málo lékařů je schopno nasadit vhodná atb., co se týče citlivosti, průniku, délky léčby atd., někdy se musí dát i kombinace...musí člověk vědět jaké jiné bakterie tam může mít v menším množství...často se stává, že člověk léči gramnegativní tyčinku třeba Ciprofloxacinem a po léčba se objeví přemnožený Enterokok.

Ott

Jenže když má člověk již chronický stav, který trvá déle, tak z pravidla není příčina jen uropatogenní bakterie, která mohla být v počátku. Nabalí se k ní další patogeny, jak jsem psal víše v podobě virů a plísní. To pak dělá takový začarovaný kolotoč a v prostatě pěknou zoo. A jak dobře všichni víme, z kultivace ti zjistí pouze bakterie. To samé antibiotika, ty ti jsou účinné pouze na bakterie a naopak, díky rozhození organismu ti podpoří růst plísní v těle. A plísně dělají přesně krásné podhoubí pro ostatní patogeny. A teď se vrátím zpátky k té důležitosti stravy. Rozumím tomu, že píšeš, že někde ti napíší toto, že máš jíst a někde toto ne. A to je přesně ono. Ty musíš nejdříve rozdělit stravu na nejzákladnější potraviny a to jsou PROZÁNĚTLIVÉ a PROTIZÁNĚTLIVÉ. Ty prozánětlivé ti podporují vznik a udržují veškeré záněty, které v těle máš. Ať už od autoimunitních onemocnění, po ty patogenní. Prozánětlivé potraviny ti sami o sobě zatěžují organismus, orgány v těle. Játra, ledviny, střeva hlavně. Díky nim máš horší kardiovaskulární kondici. Mikrokapilary atd. Protizánětlivé ti naopak dokáží snížit zánět v těle, odlehčí tělu a orgánům. Srovná ti střevní mikrobiom, takže se ti i zlepší imunita, tudíž i tělo bude lépe bojovat s těmi nepřáteli v těle. Nikde netvrdím, že se vyléčíš vždy pouze stravou. Můžeš, ale né vždy to stačí. Lidi tady píší, jak jim alternativní cesta selhala. Jak by mohla asi uspět, když berou věci na vyčištění těla, když do těla berou jedy každý den z jídla v podobě rafinovaných potravin, nezdravých tuků a moc cukru. Takže jídlo je klíčový faktor v tom, se uzdravit.

Petr7

zpráva pro OTT: Ahoj Ott, nebo Oto?. Prosím byla by možnost se s tebou po telefonu spojit? Rád bych tuhle nemoc s tebou probral......Doktoři mě nepomohli, halda nespočetná ATB také ne za 11 let trápení. Tak zda budeš ochoten? Díky

Ott

Ahoj, nezlob se, ale osobní číslo na sebe nedávám. Máš-li nějaké dotazy, napiš to prosím zde, odpovím ti na vše, co budu sám vědět.

Petr7

Pro OTT. Ahoj Otto, chtěl jsem se tě zeptat, jakým způsobem si se vyléčil, nebo jak bych to řekl, spíše jakým způsobem si si pomohl k výrazně lepšímu stavu ( o kolik zhruba % stavu ?) ......Já se doslova trápím už 11 let a absolutně všechno mě selhává.... Vše selhalo ATB ( nespočet využívaných ), bylinné preparáty, různé doplňky.. i dieta ikdyž ne až tak přísná a bohužel i doktoři - urologové selhaly i imunolog a co jsem jich prošel těch doktorů za ty roky.......Už nevím jak dál?.......Jinak mé symptomy jsou: PÁLIVÁ BOLEST V KONEČNÍKU I NA HRÁZI, OBČASNÉ SLABÉ ŘEZÁNÍ V MOČ TRUBICI, ČŮRÁNÍ JE JAK KDY, NĚKDY CHODÍM ČASTO, JINDY TŘEBA ZA TŘI HODINY AŽ......Hlavně jak je to chronický už ty dlouhé roky, tak na mě působí každá změna počasí ( má se oteplit, nebo ochladit, nebo má pršet ) a to to bolí tuplem......a také sexuální poruchy - poruchy erekce, nebo hodně slabá erekce, slabý orgasmus Zjištěné bakterie stále dokola: PROTEUS MIRABILIS, PSEUDOMONAS AUREGINOSA, nebo ENTEROCOCUS FECALIS a asi i KVASINKY z té přemíry antibiotik..........Chtěl jsem se tě zeptat, zdali jsi to samé co já měl také V DOBĚ TVÝCH PROBLÉMŮ? ... Jestli si měl také tyto nepříjemné symptomy a i poruchy erekce a libida? Je mě 46 let a strašně mě to vše trápí.... Díky za tvou odpověď

HONZA

Kleibsiella Pneumoiae - v prostatě. Hele neměl jste někdo tuhle bakterii? Pokud ano, jak jste to léčili?

Ondrej

Páni tak po dlhšej odmlke som tu zas. Mám nejaké nové poznatky. Aby som to zhrnul minulý rok po 10r som prechladol zrejme na hokeji začal som bolestivo čúrať prerušovane a hlavne každú pol hodinu. Bol som u urologa a ten ma a preliečil mediciprinom. Bolesti odišli a po chvíli sa vrátili. Kultivácia moču v poriadku. Urolog mi povedal že prostata nebolí a tie problémy môžu súvisieť s krížami alebo mojou krivou kostrčou. Bol som u neurologa urobili mi MR kostrče teda spodnej panve aj krížov. Všetko tam mám v poriadku až na vychýlenú kostrč.Opýtal som sa jej či môžu moje problémy pochádzať z krížov. ANO. Nielen z krížov ale celkovo v panve. Všetky nervy sú tam poprepájané a teda najhoršie je pre toto sedavý spôsob života. Teda podľa nej aj časté zápaly môžu spôsobovať nedokrvenie prostaty resp. stuhnutosť celej panvy. A prečo je najhroší chlad? no preto lebo svaly sa v chladnom počasí stiahnu ešte horšie sa prekrvuje spodna panva a to je raj pre baktérie. Takže neurologička mi viac menej otvorila oči. Nebral som atb celú zimu a čakal som že sa to zlepší. Aj sa to zlepšilo. Raz lepšie raz horšie ale vždy to malo súvis s počasím. To je ďalší náš problém. no a leto bolo úpne bez bolesti. kúpi som si v apríli psa a dve hodiny denne sa s ním prechádzam. Aj v zime. Začal som hrať v októbri zase hokej. Všetko bolo ok. Ale prišlo vytriezvenie tento pondelok. Z ničoho nič som začal často čúrať trvalo to dva dni. Spozornel som a samo to za dva dni prešlo ale bolesti nad penisom vyžarujúce do vnútra stehien ostali aj keď stále menej. Premýšľal som ísť k urológovi ale počkám či to prejde samo. Potom je jasné že problém prostaty je zo sedenia a nedokrvenia spodnej panvy. Uvidím a dám ďalej vedieť

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce