Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Biopsie jater a ledvin

Biopsie je výkon, při kterém lékař odebírá z Vašeho těla vzorek tkáně. Při biopsii jater se pomocí tenké jehly odebírá malý kousek jaterní tkáně. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sorboni

Zdravím všechny..včera jsem se právě vrátila z nemocnice, kde mi dělali biopsii jater. Už nikdy více. Jak říkáte neucítíte nic, jen tlak jater.Je to pěkná blbost.Každej by si to měl zkusit a potom říci co cítil. Já jsem cítila víc než jen tlak a myslím že by se to nemělo provádět jen v lokálním umrtvení. To je můj názor.Přeji krásný den.Silvie

Jitka
1x

Před týdnem jsem byla na biopsii jater. Nemusíte se obávat. Sice jsem se také bála a tlak jsem měla 160/105. Jen při zdejším popisu, tak já jsem ležela na zádech a výkon mi byl prováděn z pravého boku. Na pokoji jsem ležela na boku a místo si ledovala.Druhý den jsem šla domu. Pokud chcete něco více, ráda odpovím. [email protected] Přeji všem hooodně zdravíčka. J.

olina

Byla jsem na biopsii jater. Měla jsem hrozný strach, ale můžu říct, že to nic nebylo. Horší je to u zubaře. Vpich vůbec nebolí, jen jsem cítila takové malé štípnutí v játrech, ale než jsem se vzpamatovala, tak bylo vše hotové. Nejvíc ze všeho mi vadilo, že se nesmí vstát z postele a stále ledovat a ležet na pravém boku a nesmět se ani otočit na záda nebo na druhý bok, to bylo z té procedury nejhorší. Takže se vůbec nebojte, opravdu to nic není.

hypochodřice

Bála jsem se docela dost, šla jsem na biopsii jater. Až do samotného vpichu jehly jsem necítila nic. Poté, co mi jehla byla vyjmuta z jater, mě játra začala dost silně bolet, což ustalo až za hodinu. Samozřejmě jsem nemohla 4 hodiny po zákroku chodit, ležela jsem na pravém boku a zkoušela jsem usnout. Pít jsem moc nechtěla, abych nemusela chodit na mísu. Pak ještě v nemocnici přespat a ráno domů. Šlo to vydržet vcelku dobře :-))

Michal
1x

Zákrok jako takvý vypadal tak, že sem si lehnul na záda, doktor si na mě poklepal, načtrnul si tužkou čáru, druhý doktor se podíval s ultrazvukem. Pak mi píchli umrtvovací injekci.To trošku tlačilo. přehodili přese mě zelenou zástěru, po čáře mě řízli skapelem, to jsem už necítil. Poté pan doktor přišel s jehlou .strčil a hned zase vyndal, přitom sem necítil nic.Řekl že je vše v pořádku a že se trefil. Zalepili mě a musel sem ležet na boku a pak ještě celý den a noc na lůžku.Domů sem šel asi v 10:00 následujícího dne. Zákrok byl minimálně bolestivý. Nejhorší část je klid na lůžku a sundavání náplastí :) Nic to není. Zákrok mi provedli v FN Motol. Michal.

vypych
5x

Já byl na biopsii před týdnem a strach je opravdu zbytečnej! V7:45 jsem nastoupil a v11hod jsem se mohl najíst a napít. Ve 12hod jsem si mohl dojít na wc.A v17:15hod jsem šel dom. Samotný zákrok jsem vnímal méně nepříjemný než vrtání zubu. A upřímě jsem velkej bobkař. Tak se opravdu nebojte!

Andrea
10x

Biopsie jater čeká mého přítele,ale má starch,je možné po celou tu dobu tam být s ním???

Eva Židlická
5x

Dobry den chtela jsem se zeptal na to ze jsem se do 16.let jsem se pocuravala do postele a nevim co mam delat a nevim jestli to je normalni a pan doktor mi delal odber moci a rekl mi ze je vse v naprostem poradku tak nevim jestli to je normalni tak vam dekuji a prosim vas co nejdriv se mi ozvete kdyz tak na tel:775 937 146 dekuji židlická Eva

Petr
4x

Já se z biopsie jater vrátil před chvílí. Po injekci ihned následoval zákrok - ten mi přišel více nepříjemný než samotná injekce, ta sice malinko pálí, ale nepříjemné při samotném zákroku bylo takové škubnutí v jeden okamžik (dle mě v moment kdy se odebíral vzorek), kdy jsem trhnul celým tělem a po játrech jsem cítil takovou nepříjemnou "tlakovou vlnu". Po zákroku jsem si malinko připadal jako invalida, při pohybu či větším nádechu to trochu bolelo. Ležel jsem hodinu na pravém boku, místo zásahu nekrvácelo a tlak byl dobrý, tak mě po hodině pustili domů. Zpočátku jsem se jen opatrně zvedal z lůžka i se pohyboval, ale autem jsem se po té hodině zcela v pohodě dopravil sám domů. Teď cca po 2,5 hod po zákroku sedím u PC a cítím se v pořádku, jen s tím pohybem to dnes nebudu přehánět...Podotýkám, že jsem byl na zákroku v pražském IKEMu, doktor byl velice příjemný. Celkově vzato, není se opravdu čeho bát, sice to trochu zabolí a po zákroku člověk není zcela fit - přeci jen je to zásah do těla - ale jak to někdo už srovnával, vrtání bolavého zubu je daleko více nepříjemné...

Wes_P

Lepší si to odpustit. Dělali 3 biopsie za sebou (nešel pořádně nabrat vzorek). První bolí trošku. V pohodě. Druhá 100krát víc a třetí snad 1000krát. Takže pokud to půjde napoprvé, tak nemějte žádný strach. Pokud na 3, tak se asi i týden po zákroku budete doma kroutit bolestí - jak já. Nicméně, tak i tak, ráno v 9 mi to napíchli a v 19:30 mě propustili z nemocnice... Bližší info na [email protected]

Martina
1x

Ahoj všem ve středu mi dělali biopsii jater když pro mě přišla sestra na pokoj rozbrečela jsem se jak jsem se bála každymi vypravěl jak to boli jak budu řvát bolesti.Ale po pravdě to tak bolestivé neni,příjemné taky ne ale dá se to vydržet ale v životě už na to nikdy nepůjdu.Tak že na závěr nebojte se jen to trochu štipne

Petr

Já jdu na biopsii jater příští týden, akorát nevím, proč mi řekli, že tam budu 3 dny? První den budou chystat nějakou plazmu, druhý den zákrok a třetí den klid na lůžku...

Simona

Mě ji dělali včera před obědem a dnes je večer sem doma a bolí mě to ještě víc než dnes ráno když mě pustili domu,, bolí to i když jen dýchám... A nevím jinak o tom jak mi to dělali protože mi pichli injekci do žíly a probrala sem se až na pokoji...nejspíš sem dostala oblbovaci injekci.. Jinak za mě .AAAUUUU

Simona

tak jak jsem psala ze me to boli priserne, tak zjisteni proc bylo sokujici. Kráva která mi to dělala, dokonce pod ultrazvukem mi místo jaterní bioopsii udelala biopsiu ledviny. Ledvina mi zacala krvácet a udelal se mi hematom. Samozrejme ze nikto o nicem nevedel. Kdyz sem se šla zeptat po trech dnes proc to tak přišerne boli (vazne me to bolelo i kdyz sem jen dýchala, nemohla sem ani spat poradne) tak me okamzite hospitalizovali na urologii se slovami ze stacil jeden spatny pohyb a hematom na ledvine ktery drzal jen tenky obal (byla to nahromadena krev na ledvine) by prasknul ja by zacala krvacet do dutiny brisni a prisla by sem o ledvinu.!!! na nemocnici sem podala stiznost, byla sem dva mesice na neschopence. Pozaduji od nich nahradu škody jak uslu mzdu tak bolestni a za psychicku ujmu, (Byla sem tyden na kapačkách od bolesti). Za me jaterni biopsie uz nikdy!!!

dasa

Dobrý den. je to vůbec možné???? A ve které nemocnici jste byla? Mám jít na biopsii jater a mám hrozný strach.

Simona
1x

Dasa byla sem v Pardubicke nemocnici a jestli to je mozne...podle mne ne, ale oni mi rekli na moji stiznost ze v nicem nepochybili a ze to co se mi stalo byla pouze rarita nic vic a ze me radi uvitaji na dalsi biopsii...od toho dne pardubickou nemocnicu obchazim na mile daleko...a co sem slysela a ne od jednoho cloveka tak co udelaji to udelaji spatne, jedne pani meli operovat koleno a od toho dne je na inavildnim duchodu... udelali ji to tak spatne ze musela jit na dalsi operace do Hradce Kralove

renda

Biopsii jsem měla dnes ráno, trochu mi něco dali do žíly, protože si z výkonu nic moc nepamatuji. Takže pohoda.

Aneta

Ja byla pred nekolika lety na biopsii a vubec jsem o tom nevedela byla jsem v celkove narkoze a pak jsi misto v pichu ledovala.Vim neni to stejne ale myslim si ze to je zvladnutelne.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce