Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
little

tak dva dny nekouření za mnou :-)

Konča

No vidíš jak jsi šikovný :-)

Šárka

Little a už vydrž! Stojí to za to! Držím palce!

Veronika Kudrnatá

Zdravím všechny!!!Dneska jsem začala 5. týden BEZ kouření. Tak na to, že jsem si neuměla představit 10 hodin v letadle, tak je to opravdu jízda. Není to žádná hrůza, jak jsem měla zažito, že se říká, Champix bych hodnotila jako neskutečnou podporu! Nikotinovou závislost jsem nemusela řešit vůbec, peru se s psychikou a zvykem, to je někdy nahoře, někdy dole. Nicméně, mám takový pocit, že to dole, je čím dál tím víc :-) Je mi po cigárkách někdy smutno, strávili jsme spolu opravdu hodě času a i hodně dobrého. Ale byl to podlej parťák, dali jsme si sbohem. Vypadá to, že comeback se zatím nechystá! Holky! Díky moc za podporu!!! Little, držím palce, jsem ráda, že v tom nejsem sama! Oli - nemáš pocit, že je to o kapku lepší a zvykáme si? 8-)

Veronika Kudrnatá

Vypadlo mi jedno slovo :-) To dole, je čím dál tím víc NAHOŘE! :-)

Konča
1x

Verčo jsi hvězda. Posílám gratulačku. 5 týdnů supééér.

Laci

dnes 110. den....a stále mi to chýba :-((((( mám strašné chute si zapáliť :-((((((((((((

Ivča
1x

Laci 3,5 měsíce je super, ale není to zas tak moc, aby jsi zapomněl na cigára. To nezapomeneme nikdy. Stále jsme vyléčený kuřáci, já i po 3,5 letech občas zavzpomínám jaký by to bylo posedět s cigárem, obzvlášť, když partner kouří. Ale jelikož si jsem vědoma, jaký zázrak se mě povedl po 30 letech, tak vždycky honem zapomenu. Takže neboj, bude to lepší a lepší, ale ta chuť bude ještě dlouho. Jsou to ale chviličky. Hlavně si vždycky uvědom, co tě cigára stály peněz, a vlastně jsme byli otroci tý pitomý drogy. Verčo, tobě taky moooc gratuluju, a platí to co jsem psala Lacimu. Chutě budou, ale s champixem to jde fakt dobře překonat. A hlavně, čím dýl budete brát champix, tím větší bude jistota, že se k tomu nevrátíte. To už je pak o blbosti, když si člověk zapálí třeba po roce. A co Little, jak bojuješ, doufám, že úspěšně. Oli ty taky napiš. Všem vám moc fandím a držím palce.

Šárka
1x

Musím se pochlubit, dnes je to rok, co jsem flákla s tím hnusem. Vůbec jsem si nedokázala představit, že to zvládnu a ono joo. Takže, když já, tak vy taky!!! Držte se!

Veronika Kudrnatá

Ivčo, 3,5 roku, to je doba! Skoro bych chtěla říct...ty se máš...uf, je to fajn, ale je to dřina :-) Díky za podporu!!

Veronika Kudrnatá

Šárko, to samý vlastně, co jsem říkala Ivče :-) A když ty, tak my taky! A díky tobě, díky tvé podpoře! Rok! joooooo!!!!!

Veronika Kudrnatá

Oli, ne že mě v tom necháš!!! :-) Little a ostatní, je to fuška, ale my to dáme!

Veronika Kudrnatá

Joo a víte co je strašně zvláštní – vůbec nejsem militantní exkuřák, nikomu nic nevnucuju – naopak – cigárka mi vonějí, společnost kuřáků vyhledávám, nahrazuje mi to tu chybějící pohodu, relax, zastavení, nevim…já je měla vždycky ráda…no a překvapuje mě, jak reagují moji blízcí – kuřáci – buď dělají jako nic, pochechtnou se, mávnou nade mnou rukou…jó, ty vlastně nejdeš…myslím, že označení zrádce by sedělo…taky jsem to tak měla…a to je teda síla.

Veronika Kudrnatá

Joo a víte co je strašně zvláštní – vůbec nejsem militantní exkuřák, nikomu nic nevnucuju – naopak – cigárka mi vonějí, společnost kuřáků vyhledávám, nahrazuje mi to tu chybějící pohodu, relax, zastavení, nevim…já je měla vždycky ráda…no a překvapuje mě, jak reagují moji blízcí – kuřáci – buď dělají jako nic, pochechtnou se, mávnou nade mnou rukou…jó, ty vlastně nejdeš…myslím, že označení zrádce by sedělo…taky jsem to tak měla…a to je teda síla.

Konča

ŠÁRKO K DNEŠNÍMU ROKU BEZ NIKOTINU TI POSÍLÁM FANFÁRU A GRATULAČKU K TOMŮŮŮŮ♫♫♪♪♫♫♫♪♪♪♫♫♪♪ A UŽ JSI KONEČNĚ STATISTICKY SEČTENÁ. JSI HVĚZDA!!!!!!!

Oli

Ahoj vsichni. Tak sesteho to byl muj prvni mesic. Verco jsme dobre a budem jeste lepsi. Nemam ted moc casu sem za vama chodit. Deti mam nemocne a uz i ja.

Konča
1x

Oli moc gratulujííí :-) Jsi bojovnice. Přeji vám všem brzké uzdravení.

Týnka

Ahoj všichni stateční bojovníci a nekuřáci, mohu se přidat :)? Kouřím 19 let krabičku denně. Jsem chronický přestávač, ty neúspěšné pokusy už ani nespočítám :(. Mám už snad vyzkoušené všechny metody odvykání od biorezonance, Chpxu, e-cigarety, náplastí apod. Nejdéle jsem vydržela nekouřit necelých 9 měsíců po biorezonanci. Že kouřím mně hrozně štve, pořád se sebou bojuji, poslední měsíc jsem ve stádiu, kdy týden kouřím (tak těch 10cig/den) a týden nic. Hrozně moc, moc se stydím, doufám že mně tu nikdo neodsoudí více, než je zdrávo, ale kápnu božskou - jsem po umělém oplodnění, nyní čekám na výsledek. Co víc může být motivací, že? Jsem tak nezodpovědná a nešťastná ze své závislosti. Přestávám si sama sebe vážit. Přečetla jsem knížku od Ivo Tomana, Absťák, pomohla mi srovnat si to v hlavě. Bohužel si ve své situaci nyní musím pomoci sama, bez léků. Ale i tak bych Chpx nebrala, bylo mi moc špatně i po čtvrtkách. Tak mi prosím držte palce, já vám je držím také :). Děkuji.

Les

Ahoj, jednou to výjde :-). Taky se mi to nepovedlo hned na první pokus. Zkus se nad tím zamyslet, zkušeností máš podle příspěvku výše dost a možná příjdeš na to v čem je chyba. Hezký den :-)

Šárka

Ahoj Týnko, tady tě určitě nikdo nebude odsuzovat, všichni jsme bojovali a bojujeme, tady tě lidi spíš nakopnou tím správným směrem, tak se neboj napsat, je to obrovská podpora vědět, že v tom nejsi sama. Hlavně je, že chceš přestat a jednou to vyjde, třeba právě teď, tak se drž!!!!

Konča

Vítej Týnko, určitě jsi tu správně. I já mám za sebou nespočet pokusů, uvidíš že i tobě se podaří s tím svinstvem seknout. Hlavně piš. Všichni ti tu budeme držet pěsti.

little

tak po delší době píšu. tři dny jsem vydržel, pak se mi chtělo, tak jsem si zapálil. a už to jede - teď týden, co kouřím, Champix jsem přestal brát. potěšený z toho nejsem, nevím, kde je chyba. asi to nemám dostatečně srovnané v hlavě - to, že už si nikdy nezapálím. jak jste si to srovnali v hlavě? sepsat na papír klady a pozitiva mi nezabírá. myšlenky s tím opět seknout jsou časté. fakt nejsem nadšený z toho, že kouřím. uvidíme. jsem rád, že jsem tady našel lidi, kteří mě podpořili, když to bylo těžké. později se ozvu.

Konča

Little já se s tímto co píšeš prala 10 měsíců. Znovu jsem si přečetla Allena Carra, znovu jsem četla MUDr. Králíkovou. Vytiskla z netu nekuřák za 21 dnů. Byla jsem zabejčená a pořád zkoušela přestávat. Už mi před ostatními bylo móc stydno - hodně z nich mi již nevěřilo.... a pak přišel zlom a já se nakonec chytla. Nikotin je těžký soupeř a není lehké ho porazit.

Týnka

Les, Šárko, Končo, moc vám děkuji za přijetí a podporu. Hodně to pro mně znamená. Končo, můžu se zeptat, jak přišel ten zlom? To jsi se jako kousla, že už nebudeš, nebo přišlo jiné uspořádání myšlenek při odvykání? Já ještě kouřím, zítra bych to chtěla zkusit už bez. To jsem na sebe zvědavá. Nejhorší je, že mně když nekouřím přepadnou depky. Nic mně nebaví. Taky bude znít divně, když napíšu, že mi při odvykačce chybí kuřáci. V mém okolí kouří akorát mamka. Je to pro mně motivace, když člověk pozoruje kuřáky a má radost z toho, že už nemusí.

Ivča

Vítej Tynko. Moje nebo spíš přítelova snacha se pokoušela o umělé oplodnění asi 3 roky, stále kouřila a když se jim to konečně povedlo a byla v jiném stavu, tak přestala úplně v pohodě kouřit. Hodně žen, když otěhotní, tak přesane kouřit. Přijde to tak nějak samo, není chuť a taky svědomí, všechno dohromady. Já taky přestala kouřit, když jsem byla těhotná. Pak jsem ještě nekouřila celou dobu co jsem kojila a pak jsem si já blbec zapálila s jednou návštěvou a už jsem jela. Ale to bylo před 30 lety. Teď se mě podařilo přestat před 3,5lety díky champixu. Jenom jsem ti tím chtěla říct, ať nezoufáš, pokud budeš mít velký problémy nebo absťáky, tak věřím, že pokud se vám to povede, tak pak přestaneš automaticky. Ale určitě by bylo lepší přestat už teď. Moc ti držím palce, ale nic moc neporadím. Taky jsem vyzkoušela všechno a zabral až chmpx. Ale ten jak píšeš nemůžeš a hlavně nesnášíš. Little, jak si to srovnat v hlavě, to ti fakt neporadím, u mě to přišlo tak nějak z přesvědčení, že prostě kouřit nechci strašně moc a hlavně jsem chtěla všem v okolí ukázat, že to dokážu, protože už se mě měli srandu jak jsem stále utrácela prachy za různý pomůcky na odvykání. Takže držím palce. Opravdu ta svoboda stojí za to. Strašně si toho do dneška vážím, že jsem to dokázala.

Konča

Týnko zlom nastal když mi skončily pracovní stresy. Dovolená byl jeden z dalších pokusů, který naštěstí vyšel. Zítra se drž, posílám kopec pevné vůle.

Šárka

Týnko, takže dnes už žádný smrady, budeš voňavá holka. Místo cigára si dej žvýkačku a pokud pomyslíš na cígo, hned tu myšlenku zažeň, řekni jí, aby šla pryč, protože ty jsi silnější! Drž se a piš!

Týnka

Ahoj lidičky, tak včera nic :(. Závislákovi bylo líto vyhodit cigarety :((. No mám v krabičce poslední tři cigarety, dokouřím a další už kupovat nebudu. Zítra písnu, jak jsem to zvládla.

Konča

Oli, Verča, Týnka.... nikdo nepíše :-(((( co se děje??? Tak alespoň vás všechny pozdravím z Kalábrie,kde právě utrácím ušetřené peníze za neprokouřené cigarety. Konečně jsem na letišti i v letadle byla beze stresu že si nemohu zakouřit - to vám byla lahoda. Jsem šťastná že nehulím. Všichni co bojujete vydržte, opravdu nekouřit je úžasné.

little

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Týnka

Ahoj Little, tak to vypadá slibně. Držím palce, ať to tentokrát vyjde. Já přečetla Carra a nějak na mně nefungoval. To až knížka od Ivo Tomana na mně zafungovala, poprvé ve své kuřácké kariéře jsem vydržela bez podpůrných prostředků. Teď jsem ji četla po druhé a nějak už to přestalo fungovat. TAk prosím vydrž, protože čím vícekrát přestáváš kouřit, tím je to těžší, věř mi vím o čem mluvím. Myslím, že se svými nezdařenými pokusy tu hravě všechny strčím do kapsy :D :(. Já dnes zažívám svůj první den bez. Nějak mi to pořád nešlo se odhodlat k tomu kroku. Koupila jsem si v lékárně náplasti. Zatím je mám jen na poličce, nějak mně to uklidňuje, že mi mohou kdykoli pomoct, kdyby něco :)

Týnka

Končo, ježiš to je nádhera, koukala jsem na obrázky na nettu, jen tiše závidím :). Pořádně si to užij. Zasloužíš si to :)).

Květa

champix jsem brala,stoji to dost peněz a je to k ničemu .musí byt pevna vůle

Konča

Little gratuluji, jsi borec. A Týnka taky. Držte se.

Vlasta

Ahoj všem už se mi to blíží a 1.7. oslavím 2 roky nekouření,je to prostě paráda a jinak 18.5. se mi narodil krásný chlapeček Adámek mějte se krásně a voňavě a gratulace všem co přestali,nebo přestávaj držte se :)

Týnka

Moc, moc gratuluji k největšímu štěstí, jaké Tě vůbec mohlo potkat.

Oli

Ahooooj, jsem tu,pořád bojuju,ne s chutí,aleco s tím volným časem,ještě pořád jsem se nenaučila relaxovat.Kávu ještě pořád nepiju, nějak na ni nemám chut.Ale jednu novinu mám,Můj manžel taky přestal kouřit, už to bude 14 dní,ale on nic nebere,je dost silná osobnost a taky dost silný kuřák,ale držíse. Občas vybouchne, ale včera mi už taky říkal,že to je času. A coty Verčo, doufám,ž se držíš,nenechej mne v tom. Přeji všem,pěkné dny a hezké dovolené. Končo tobě velké díky.

Konča

Vlasti představ si, že já 2.7. budu mít 3 roky co jsem se od toho smradu osvobodila. Adámkovi i tobě Vlasti posílám blahopřání. Buďte zdraví a šťastní a hlavně voňaví. Oli to je parádní zpráva, že muž se k tobě přidal. Nyní jste na jedné lodi a můžete se podporovat navzájem -supééér. Držím vám pěsti!!!! A na ten volný čas si za nějakou dobu zvyknete. Toto je běh na delší trať tak se držte!!!!

Bája

Bohužel kvůli finanční stránce sem musela léčbu přerušit a kouřila jsem ... Ted už jsem nasadila opět champix tak znovu :( nejsem na sebe vůbec pyšná zklamala jsem se.. ted sem ještě přišla o prácu :(

Týnka

To jsou samé krásné výročí. Všem moc gratuluji. Paří vám můj obdiv. Nám bohužel IVF nevyšlo. Bolí to, jsem z toho špatná a pořád řvu. Selhala jsem, když jsem se dozvěděla výsledky z krve. JJ, nevydržela jsem ani týden, ach jo. Nyní spřádám plány na další pokus. Později se ozvu. Mějte se krásně.

Oli

Chtěla bych se zeptat, jak jste vysazovali ch? Postupně, že jako třeba ob den a nebo hned s ním přestat?

Šárka

Oli, většina postupně, snižuj dávky, a sama uvidíš, jak to zvládneš, pokud budeš mít problém, tak zobni třeba 1/2. Já jsem brala 1/2 ráno, pak nic, ale měla jsem zásobu, kdyby náhodou, ale nebylo potřeba. Je to opět individuální. Bájo, Týnko, držte se!!!!!

Oli

Díky za radu, ale já beru pořád jen půl ráno a pak nic. Tak nevím, zda mám začít brát ob den.

Šárka

Oli, tak už neber nic, vezmi si jen v případě, že bys měla problém, ale to už zvládneš.... Držím palec

Oli

Potřebovala bych radu prosím. Dva dny jsem nebrala ch a tuto noc jsem nemohla usnout. Tak nevím zda ho nemám začít raději brát. Je možné, že i na tak malou dávku si moje tělo zvyklo.?

Les

Ahoj, brala jsi malé dávky takže Champixem to nejspíš nebude. Zkus bylinkové čaje na spaní. Z vysazení strach mít nemusíš, jen budeš mít asi pár dní větší chutě. Je to spíše otázka psychiky. Osobně doporučuju brát tu půlku ještě nějaký čas, třeba jen 2 x týdně. Hezký den

Oli

díky za radu

Megan

Z Třebíčkova zdravím všechny začínající odvykače, i staré bardy:-) Končo, někdy v září budu mít čtyři roky, že jo?

Konča

Ahoj Megánku - jj nezapomněla jsem 5.9. završíš 4 roky bez cigár :-) tehdy jsi měl domeček ještě na papíře nyní už bydlíš. Strašně to letí.

Šárka

Oli, CH je na absťáky, ne na spaní, takže na spaní si dej třeba panáka...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce