Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Neo

Moc oceňuju, Končo, že tady po takový dlouhý době, kdy nekouříš, podporuješ nás - nováčky (nebo staronováčky). To jsem přesně potřeboval slyšet - jak ty cíga hnusně smrdí a otravují život. Děkuju. Právě jsem totiž prodělal dost brutální situaci, když jsem si před chvílí všiml v garáži zapomenutýho kuřiva. Myšlenka, že jednu můžu ošklivě zahlodala. Fuj. Naštěstí jsem rychle vypadl z garáže a už je líp... Zajímavý je, že ráno se cítím perfektně a večer mě přepadaj tyhle debilní myšlenky... Má to někdo další taky tak? A co Marja?

Šárka

Ahoj Neo. S doutníky nemám skušenost, ale na cígo chuť přetrvává. Nekouřím 15 měsíců, ale jsou situace, kdy bych si zapálila. Vím, že nesmím, neb v tom lítám zase. Nikdy jsem si nedovedla představit sebe bez cigára a v podstatě to doteď nechápu, ale jde to a nebolí to. Vždy zaženu ten pocit, protože zjišťuji, že kuřáci jsou chudáci a to já fakt být nechci. Tak se DRŽ!!! A co bambulka???

Neo

Šárko, toho se přesně taky obávám. Že ta chuť přetrvá. 15 měsíců je už dlouhá doba. A vyvíjí se to u Tebe dál k lepšímu nebo ta chuť přetrvává stále v podobný intenzitě? Já mám dneska šestý den a musím říct, že si na kouření některý okamžik ani nevzpomenu. V ostatních okamžicích ano:-). Jinak to mám stejně - buď kouřit nebo ne. Že si dám jen tu a tam při vyjímečných příležitostech u mě nefunguje - už jsem si to jednou vyzkoušel po půlročním nekouření. Opravdu nedoporučuju... :-(

Konča

Marja je hvězda. Dneska má za sebou 572 dnů bez. Bohužel po cígu stále teskní. Já už to tady zabalila a předala štafetu ostatním, jenže není komu, tak jsem tu znovu. Neo zásobu cigár v garáži rozšlapej, nebude tě to svádět. A vyhoď popelníky a zapalovače. Když si vzpomenu, tak se mnou zamával darovaný reklamní zapalovač - už nevím kolik přesně měsíců jsem nekouřila, ale jak jsem si zapalovač vzala do ruky, okamžitě nastal Pavlovův reflex. Neo jsi na začátku a ten je nejtěžší. Zítra zakončíš první týden. Držím ti palce a přeji pevnou vůli.

Šárka

Neo, tak chuť se dá zvládnout, to je jen chvilková záležitost a ty intervaly jsou stále delší, takže v poho... Vždy si vzpomenu na to otroctví s cigárem a říkám si, že když jsem to vydržela tak dlouho, že to nestojí za to. Vím, že kdybych si zapálila jednu, tak v tom lítám nanovo, ale to fakt nechci. Konči, já se snažím, ale nemám tolik zkušeností jako ty jsi prostě největší hvězda, tak piš a pomůžeš ostatním stejně, jako jsi pomáhala mě, protože bez tebe by to bylo mnohem těžší!!! Tak se všichni DRŽTE!!!

bambulka

Zdravím všetkých na fóre, prajem veľa pevnej vôle ,výdrže, a bojujte!! , champix vám pomôže ak sa nevzdáte, len treba zabojovať, mám za sebou jeden mesiac bez cigatety, ide to, len do toho. Držím palce.

Konča
1x

Supéééér, nejhnusnější měsíc máš Bambulko za sebou - jsi hvězda!!! Moc gratulujíííí!!!

bambulka

Konča a Šárka ste super , ďakujem za podporu veľmi mi to pomohlo, od 3. septembra nefajčím čo je neuveritelné !!!!! veľmi sa teším, držím všetkým palce :).

Vlasta

Zdravím všechny lidičky, co chtějí nebo se jen snaží přestat. Nekouřila jsem asi 40 dní, pak dcera rodila, no zkrátka jsem to posrala, nebylo to jednoduchý... už jsem psala... vyžebrala jsem si cígo od pubertáka, zatímco byla na kontrole, kouřila s větrem, abych nesmrděla a scháněla automat na kafe, abych to vykloktala a malá nic nepoznala, no říkala jsem si, že su trhlá ve svým věku... ted má malej 5 měsícú a já nekouřím 39.den. Není to jednoduchý, mám sny, že mám krabičku ale nikdy si nezapálím. Až budu jednou bohatá, budu kouřit. Nevadí mě práce, nevadí mě, když si dám vínečko, ale vidím sluníčko a balkon a je to zpátky!!!! Nechci vám tady všem kazit moráůlku, ale já to tak cítím. Vy všichni jste tak statteční, silní, bojujete jak můžete, i na jaře jsem díky vám skoro 2 měsíce nekouřila... jste skvělí! držím všem palce, i sobě... A mám jedno ponaučení od kolegy z práce - přestal kouřit, ale když si dal o víkendu pivo nebo víno, měl chutě... nechtěl nikotýn, tak si zabalil do dutinek koření, co měl, oregano a bazalku. Uspokojilo ho to, ani nedokouřil... třeba je to řešení... Ted už úspěšně měsíc nekouří a to i když si něco popije!!!! Všem hodně síly a pevné vůle a zvláštní pozdrav Konči, která mě moc moc pomohla... zase se ozvu, a vy se nedejte!!! Normální je nekouřit! Jo a ještě něco, co nekouřím, mám jiný problém!!!!!!! Vybrala jsem si parfém, který mě voní, a řeším, jestli vydrží víc toaletka nebo parfém.voda, no jsou to starosti.... Prodavačka říkala něco jiného, než píše net... Ale když nechci smrdět, řeším vůně. A těch tedy je! Ale už jsem se tedy rozepsala, takže všem držím palce, není to jednoduchý, a brzy pa!!

Konča

Vlasti konečně jsi zpět a moc ti gratuluji. Jó sny, taky jsem mívala, ale uvidíš, že i ty přestanou až tvůj mozek zapomene na cigarety. Čím déle jsi od poslední zapálené cigarety, tím lépe. Kritický je jeden rok. Nebudeš babi, která vnoučkovi páchne a jde mu špatným příkladem. Ty budeš úžasná a voňavá babi. Nedej se a vydrž!!! Máš champix?

Vlasta

ahoj, mám šampík a ještě jeden recept bez razítka pro jistotu... šetřím ho jako lékárník, už beru jen půlku ráno. Konči, já nemám chut na cigáro, vím, že bude ta chut, teda pachut jinde než bejvávala. Jde jen o ten zážitek, tu chvilku nebo co, ale je dobře, že venku je už hodně chladno a na balkoně se už moc vysedávat nedá. Je fakt, že jsem na balkoně od té doby kromě s prádlem dýl než minutu snad nebyla. Pročítám to tady a všem moc držím palce!!! Je fajn, že na to není člověk sám a má tak velkou podporu, je to moc důležitý! Krásný čerstvý a voňavý víkend všem!

Vlasta

vzkaz pro Nea nahoře!

Konča

Vlasti paráda. Též jsem nosila v peněžence recept bez datumu. Posílám ti gratulačku k dnešní 40-cítce:-) Musela jsem si najít co je Valmont neb jsem nevěděla. Přece nebudeš podporovat bývalého zaměstnavatele??? Jenom ať zkrachuje drogový dealer!!!!

Vlasta

fakt jsem se zasmála Konči, máš pravdu... děkuju moc za podporu a zdravím všechny bojovníky!!!!!

Martina

Ahoj všichni, každý den čtu vaše příspěvky a moc všem fandím, musím se taky pochlubit, zítra 7.10 to jsou tři měsíce co nekouřím a jsem šťastná, že to jde. Zároveň se musím taky přiznat k selhání před třemi lety, kdy jsem díky champixu nekouřila dva roky, ale stačil jeden blbej okamžik a jedno cigáro a byla jsem zase zpátky a měla z toho skoro až deprese co jsem to udělala. Taky jsem měla strach, že mi už prášky nezaberou, no prostě, že už to nedokážu. Tak jsem to dala a jsem moc ráda, že to jde, ale už si netroufám říct, že je to napořád, protože tenkrát jsem vykřikovala do světa, že už nikdy víc a pak houby. Držte se a užívejte si svobody bez cíga. Martina

Konča

Krásné 3 měsíce, moc ti Martino blahopřeji. Je fajn, že jsi zpátky. Tentokrát to vyjde.

Megan

Tak bych měl termín sraziku. 2. 11. 2013 je to sobota u nás v Třebíči. Spaní zdarma na baráku. Jinak je samo sebou zvaný třídenní Ládík a Friduča, která se zase dlouho neozvala a mám tucha, že baňá. Pište, mailujte, volejte

Konča

Tuhle akci si Megane nenechám ujít:-) Ještě jsem nestudovala jízdní řády, ale předpokládám, že mi něco pojede. Spacák s sebou??? A co ještě???? Cigára nebrat že? :-D

Ivča

Ahojda, Megánku, my bohužel ne. Na nás je už pozdě. Pod stanem už se spát nedá a my potřebujeme vzít sebou psa a hlavně máme doma předělávat topení a koupelnu a stále nemáme termín. Takže za nás ne. Ale strašně mě to mrzí. V tom srpnu by to bývalo asi dopadlo, tak příště. A zdravím všechny bojující a držím palce. 20.11. budu mít 4 roky, hurááá. Je to fajn, všem doporučuju vydržet. Stojí to za to. A hodně vděčím lidičkám tady na Ordinaci. Díky všem!!!

megan

KONČO, dva spacáky mám. NO, UVIDÍME, kolik přijede lidí. Zatím pa

milos

zdravim venkov!!, vidim, ze jdu kolem prave vcas, ze!!?? :- )) Vyrocaci megane a lubane - nedavno jsem projizdel vasim udolickem a rikal jsem si, ze je tam posledni dobou stale nejaky cisty vzduch...! :- ). Me uz taky nejak plynule presel sesty rok a vzkazuju vsem pardenakum, mesicnikum, nekolikamesicnikum, rocakum i nekolikarocakum: Furt ve strehu! Treba zrovna ted na to mam zase chut! Sice je mi spatne pri predstave zapaleni si, ale chut proste mam. je treba s tim pocitat dozivotne a naucit se s tim zit! a verte, ze kazdy, kdo se tu tasi nejakymi zavratnymi ciframi, taky kdysi musel projit tim - prvni den, prvni tyden, mesic apod... Megane - koukam, ze cos dostavel, uz riskujes, ze ti ta banda z toho udela ruiny? :- ))

Konča

Ahój Mildo, nějak nečtu jestli na sraz přijedeš?

Ivča

Miloši, je to přesný, chuť mívám dost často po 4 letech, ale přesně, při té představě je mě na zvracení. Ale když si Tom zapálí, tak nasávááááám. Ale doufám, že jsem neodradila začínající a budoucí nekuřáky. Není to tak strašný. myslím ty chutě. Stokrát lepší je ten pocit, že už nekouřím. Úžasný, doporučuju všem, kteří se rozhodují.

Neo

Děkuju všem za povzbuzení. Hlavně díky Končo za radu. Dnes jsem konečně rozšlapal ty cíga v garáži. Teda doutníčky a nerozšlapal jsem je (ještě byly nerozbalený), ale rozbalil, podrtil mezi prsty a vynesl do popelnice... Pak mě čekal ještě jeden boj doma, protože jsem tu měl už půl roku schovanej extra luxusní doutník. Takovej ten velkej, co se s ním fotil vždycky Werich nebo Churchill:-). Když jsem ho tehdy dostal, tak jsem si řekl, že ho vykouřím teprve až chytím candáta přes 80 čísel. Chytit candáta přes 80 cm je pořád těžší a letos se mi to nepovedlo. Škoda. Býval bych ho dneska nemusel rozškubat preventivně do záchodu, aby mě náhodou nelákal... Radši ani nechci vědět, kolik stál... Takže teď už můžu opravdu vykouřit tak maximálně pigi čaj, a to je dobře:-)

Šárka

Neo, tak doutník někomu věnuj. Určitě máš v okolí hafo kuřáků. Je bezva, že jsi se do toho pořádně obul! U nás teď nově ředitelka zakázala kouřit, takže ještě v loni bych zuřila jak tygr v kleci, dnes je mi to šumafuk, protože se mě to netýká. Lituju ty chudáky kuřáky, jak nadávají, ale nic nenadělají. Takže fakt stojí za to nehulit! DRŽTE SE VŠICHNI!!!

Konča

Jsi borec Neo. A doutník někomu věnuj, jak radí Šárka. Já hodně dlouho nedokázala cígo zničit. A candát na tebe ještě někde čeká. Přeji všem pevnou vůli.

Ivča

Ahojda, Megane, dnes máš 1500 dnů bez cigára, takže strašně moc gratuluju. Za ušetřený prachy sis postavil ten barák, no ne?! Vy ostatní si to vemte jako motivaci při rozhodování. Peněz se fakt ušetří dost. Přeju všem ať se předsevzetí nekouřit vydaří. S champixem to jde fakt dobře, pokud to máte srovnaný v hlavě.

Konča

Megane já se též přidávám s gratulačkou.

irena

zdravím všechny kuřáky i nekuřáky a držím palce . Já budu mít v lednu pátej rok a někdy bych za cigaretou brečela, ale nezapálím si. Jak píše Ivča to vědomí, že nekouřím stojí za to. Meganovi a Lubanovi posílám velké gratulace. Na sraz bych s manžou ráda přijela, blbý je , že budou dušičky a narvané silnice , ale nějak se to zvládne.

Šárka
1x

Konča dnes slaví 1 200 dnů bez smradu!!! Konči, jsi obrovská inspirace pro všechny tady! GRATULACÉÉÉÉ!!!

Megan

Děkuji za přání. No, 1500? Toto ale letí.

.

DD:

megan

Tak kdo všechno pojede na ten srazík? Jsem čekal větší účast. Pište, pište. Jinak Končo, obrovská gratulace. Jsi prostě borka

irena

Já s Milošem bych jela.Jestli se do té doby nic nestane.

Konča

Megane díky moc, však jsi tu mou odvykačku též jako ostatní bojovníci protrpěl... kouřím, nekouřím, kouřím, nekouřím... vzpomínáš??? Já koukala na jízdní neřád Českých drah a docela nemile mne překvapil. Za komančů jsem měla jednou denně přímý spoj Olmik - České Budějovice - samozřejmě přes Třebíč. Ovšem dnes to mám s přesedáním v Brně, ale neboj, přesedání v Brně zvládnu.

Ivona

Zdravím všechny začínající, zkoušející i hotové nekuřáky. Snažím se o nekouření po 30letech. V poslední době i 30 cigaret denně. No prostě síla. Nekouřím zatím (s jedním prohřeškem) 8 týdnů. Nic nepoužívám, jen jsem si přečetla knihu od Carra. Tak uvidím. Manžel kouká co to se mnou udělá a já jsem děsná frajerka, jakože to vůbec nic není (chci aby přestal taky). No však to všichni znáte, je to teda fičák. Tak alespoň okukuju diskuze, postěžuji si tady vy už všichni víte, že zadarmo to není, že?

Ivona

oprava cca 7týdnů

Konča
1x

Ivono já tedy smekám a moc ti držím pěsti. Já bych to bez champixu nedala - i s ním jsem to neměla jednoduché. Carra i MUDr. Králíkovou jsem četla dvakrát. Všechno je v hlavě. A čím déle jsi od poslední zapálené cigarety, tím lépe. Absťáky jsou slabší i kratší. Buď i nadále před manžou za frajerku a postěžuj si zde. Posílám kopec pevné vůle.

Ivona

Končo děkuji za povzbuzení a hodně sil všem.

Konča

Nerozdávej síly ať ti nechybí - ale je to od tebe moc hezké :-D

irena

Ty jo , Ivono , to seš borka . Držím palce........čím cígo nahrazuješ?

Ivona

No Irčo, bohužel ze začátku to bylo jídlo, hlavně sladké a slané. Větší porce a tak. Ale teď už se to rovná a začínám se zabývat tím, jak to shodit. Vzhledem k tomu, že mám s váhou celoživotní problém a jsem dost silná to bude sranda. Ale mám Ti pořád dobrý pocit, že to je lepší než kouřit a nějak ty kila zvládnu. A taky jsem vyžvejkala asi " 1000 orbitek" a snědla spoustu tic tacků.

Neo

Ivono, klaním se před Tebou až k zemi, že jsi to dokázala bez Champixu. Njn, holt A.Carr. A proč si to vlastně nechceš ulehčit s Champixem? Já mám dnes tři týdny (gratulace a dárky mi nechávejte na recepci), takže podle Carra už mám fyzickej absťák za sebou. Čímž pádem na to přestávám myslet, už nebudu žrát jak zvíře, prostě od teď už budu úpně v pohodě. A příště vám budu vyprávět tu o Sněhurce...:-)

Ivona

Neo dík za poklonu. Ne že bych si to nechtěla ulehčit Champixem, ale když jsem s tím přišla za obvoďačkou, tak mi přečetla z letáku a nějakého odborného časopisu všechny možné vedlejší účinky. Poslala mě domů s doporučením ať prostě přestanu a hotovo. Vyděsily mě se sestrou tak, že jsem na Champix ani nepomyslela. Teď, když různě na internetu čtu, jak vám všem pomáhá docela lituji, ale už asi nemá cenu s ním začínat. Kdybych to nezvládla, mám ho v záloze. Někde mi ho snad napíšou. Jo Neo, já mám taky ráda tu o Perníkové chaloupce. Tak příště tu jo? Ale vážně, zadarmo to prostě není, ale my to zvládnem.

Konča

Já ty doktory nechápu proč ten recept nenapíší. V cigaretách je tisíc a jeden vedlejší účinek a to jim ani trošku nevadí. Navíc tento lék si plně hradí pacient, takže lékař pouze vezme bianko recept, který vypíše a dá na něj podpis a razítko. Ovšem zrovna mne napadla odpověď proč to obvoďáci nepíší. Oni totiž NEVÍ jak ten rps. napsat a nechtějí před pacošem dělat blbého. Tady bude ten problém.

Neo

Taky tomu nerozumím, proč to někteří lékaři nechtějí předepsat. Asi kromě toho, že nevědí jak, mají taky strach z neznámého. Vy všichni, kteří čtete tuto diskuzi a chystáte se teprve pro recept k praktikovi - pokud vám ho nebude chtít napsat, tak mu/jí vysvětlete, že úspěšnost při odvykání je bez Champixu asi 1,5%, s Champixem asi 40% (podle dvojitě zaslepené studie). A to je sakra rozdíl. Pokud vám ho přesto nedá, stojí za to zkusit jít na plicní. Další možností je pak Centrum pro odvykání (tam to dává i vrátnej:-)).

Ivča

Tak jsem zase po čase mrkla sem a koukám, máme novou hrdinku. Ivono, jseš fakt borec. Moc ti fandím. Zrovna tak teda všem ostatním odvykajícím. V těchto dnes se chystá začít s champixem syn (36 let), ale nějak to odkládá. Přečetl si příbalový leták a prý hnus. Tak se mu snažím vysvětlit, že ho bude brát třeba měsíc nebo tři, podle potřeby a když nebude hloupý, tak bude nekuřák už nastálo. Já brala champix 5 měsíců a myslím, že nekouření už téměř 4 roky mě ty jeho neg. účinky stokrát vynahradily. Takže bych se toho určitě nebála. Už tady bylo hodněkrát napsáno, že champix by si zasloužil Nobelovku. Když pomohl mě, musí pomoct každýmu. Další věc je se k tomu už nevrátit. Ale to už záleží na každém z nás. Ivono, drž se a kdyby něco, jak píšeš, tak se toho fakt neboj. Držím palce.

Les

Zdravím další statečné exkuřáky :-). Champix může mít negativní vliv na psychiku, jinak je pro zdravého člověka bezpečný. Zatím to nejlepší a asi jediné co člověku kromě jeho vlastního rozhodnutí pomůže. Hezký den všem

irena

Lékař odpovídá za to co předepíše. Pokud má lék tolik vedlejších účinků, tak z toho má úplně normální strach. Myslí si že je třeba napřed zkusit to přestat pomocívlastní vůle.Ivoně to naštestí vyšlo. Já se na šampík dívám jak Ivča , je to na Nobelovku, akorát někdo po něm zblbne.

Ivona

Ahoj, ahoj, ahoj. Tak další nekuřácký víkend za námi. Doufám, že jste všichni vydrželi a kdo ne, tak už zase začal. Máte někdo zkušenosti s takovým tím litováním se, už si nikdy nedám cígo na zahradě ke kávičce, už mě nic nebaví, co mi zbylo atd. Já vím, že to musím zvládnout sama, jen jsem si chtěla pofňukat. Jinak všem gratuluji k dlouhodobému nekouření. Dívala jsem se zpět a jste tu taky bývalí dlouholetí kuřáci co? Takže jste pašáci, že jste to zvládli. Chtěla bych se po vás opičit. Zkusím to a kecám a kecám a kecám. Prostě mám chuť si zapálit, takže raději jdu na oběd.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce