Inzerce https://www.lekarna.cz/do-prirody-bez-obav/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=do-prirody-bez-obav

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Oli

Díky za radu, ale já alkohol nepiju. :))

little

Ahoj, dnes 13 dnů bez kouření. byla krizovka - hodně se mi chtělo, vzal jsem si půl tablety Champixu a přešlo to. Máte někdo zkušenost z takovým občasným užíváním, zalátáním krize. Strašně to chci dotáhnout teď do konce, myslím na úlevu po 21 dni, dostaví se úleva po 21 dni i s Champixem? díky za odpovědi.

Mates

Zdravím je mi 21 let a díky champixu už nekouřím 8 měsíců zatím se mi nepodařilo najít něco co by mě zabavilo jako cigareta např. na zastávce kouřil jsem od 12 let první roky 20 denně a nakonec jsem skončil u 40 cigaret denně.Jinak pro to litle občasné užívání nemá smysl to chce brát pravidelně i když chápu já na ten lék doplácel 2100 kč měsíčně. Např. když si ho vemete v 8 ráno tak i v 8 večer vzít a na krizové situace je podle mě nejlepší nikotinoví inhalátor znám hodně lidí z mého okolí kterým jim hodně pomohl vynahradili si ten rituál kuřáckej, ale champix jako na krizi je nesmysl a pokud vám to funguje jen jedna tableta občas tak ho ani snad nepotřebujete na krizovky existuje plno jiných alternativ, ale chamix na toto určitě ne champix se má brát pravidelně tedy aby to mělo efekt ta léčba.

Šárka

Little, v této fázi bys měl brát CH pravidelně, minimálně 1/2 ráno, pokud by nestačila, tak další 1/2 večer. Je to individuální, ale hlavně už nekuř, jsi na dobré cestě! Držte se všichni.

Konča

Dnešním dnem končím 3 roky bez smradu. Z hlavy jsem cíga dokázala vyhnat. Nevzpomenu si a ani ty nejmenší chutě nemám. Moje cesta ke svobodě byla dlooouháááá, velmi těžká a taky finančně náročná. Díky champixu a hlavně této diskusi, kdy se v roce 2009 sešla při odvykačce skvělá parta ještě skvělejších lidiček, kteří mi drželi pěsti jsem svůj boj dotáhla do cíle. Tímto předávám štafetu dalším, já už sem čas od času jenom nakouknu. Všem co bojují i těm kteří se na odvykačku teprve chystají přeji pevné nervy, pochopení a podporu svých blízkých a samozřejmě vítězství nad nikotinem!!!! NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT!!!!!

Šárka
1x

Končo, já ti moc děkuji, že jsi tady byla vždy, když jsem potřebovala. Dík patří samozřejmě všem na této diskuzi, ale ty jsi takový tahoun a budeš chybět. Budeme se s tím muset poprat sami, ale určo sem občas mrkni a fakt velikánský DÍÍÍÍÍK!

Ivča
1x

Končo, taky moc moc gratuluju. Jseš borec a připojuju se k Šárce. Jseš tahoun a nejen tady. Tak si to dnes užívej. Všem nováčkům přeju též hodně úspěchů s champixem, o kterém celá tato diskuse je. Květo, champix je na nobelovku. Je to zatím jediný účinný lék proti kouření a hlavně bez nikotinu, ale musíš vědět co chceš a champixu pomáhat co to jde. Není všemocný. Ale pomůže strašně moc. Všichni se držte, fakt ta svoboda stojí za to.

Týnka
1x

Končo, gratuluji, to je paráda. Tři roky, to už jsi opravdovej nekuřák :)). Mrzí mně, že s diskuzi končíš, sotva jsem tady začala. Díky za krásná slova, která podpořila... Nekouřím od 2.7., tak snad mi to tentokrát vyjde.

Honza

Ahoj všem. Dlouho jsem tady nebyl. Do historie se koukat nechci, ale je to asi půl roku. Škoda, že Konča s touto diskuzí končí, protože i ona mě hodně podpořila, když jsem přestával kouřit. Poslední cigáro jsem típnul 31.1. 2012. Od té doby nekouřím. Jen asi jednou jsem si potáhl u pivka. Teď si občas dám doutník. Ale nešlukuju. Champix mě hodně pomohl. Také kniha od Allena Carra. Ale to už jsem tady kdysi psal. Kouřil jsem dvacku denně. Teď vůbec nic. Mám ale jiný problém. Mám pořád hlad. Zlepšily se mi chutě a pořád bych něco jedl. Moc jsem nepřibral, jen asi 8kg, ale momentálně vážím rovných 100kg. Narostlo mě břicho. To mě nejvíc vadí. Když jsem kouřil, tak jsem moc nejedl. Teď, když se nenajím, tak jsem nervozní. Někdy jsem hodně protivnej. Vím o tom, ale prostě pokud se nenajím, tak mám nervy. Někdy si říkám, že s cigárem bylo líp. Nebyl jsem tak nervní. Ale nechci začít opět kouřit a být otrokem toho hnusu. Hlavně mě prosím neraďte, že mám začít sportovat a jíst po malých dávkách. To fakt ne. Jinak opravdu je škoda, že Konča končí. Byla tady s náma dlouho a myslím, že nám hodně pomohla. Co nějakej srazík vyléčenejch kuřáků??? byl by někdo pro???

Konča

Ahoj Honzo dík za milá slova. Nekuřácké srazy jsou a jsou otevřené pro všechny odvykače. Nyní je plánován na konec srpna. Bude v Třebíči, přesné datum ještě není, ale jak bude znám, bude tady zveřejněn a kdo bude moci, tak přijede. Tudíž si na konec srpna nic neplánuj. Letos už jeden srazík byl, začátkem dubna v Luhačovicích. Opět to byla zdařilá akce - jako všechny ostatní nekuřácké srazy. Zkusím spočítat ty, kterých jsem se osobně zúčastnila: Karlovy Vary, Praha - PUB irská restaurace, vinný sklípek u Adámků ve Chvalovicích na jižní Moravě, kemp Svatá Kateřina u Trutnova, Krkonoše chata Rezek, Luhačovice hotel Lužná. A tvou neustálou chuť na jídlo můžeme probrat na srazu v Třebíči. Si myslím, že máš absťák. Nikotin tělu dodáváš doutníky, i když nešlukuješ, tak se slinami dostane do těla.

Honza

ahoj Končo. Pokud budu mít volno, tak se srazu určitě zůčastním. Jinak já určitě absťák nemám. Jako neříkám, že bych si občas to cigárko nedal, ale odolám a kuřáky jen lituju. Psal jsem, že si občas dám doutník. Tím jsem myslel třeba na nějaké akci, jako jsou narozky a tak. Dohromady jsem za ten rok a půl měl asi čtyři doutníky. To se myslím ještě dá a závislost to není. Jen takové spestření. A hlad mám pořád, s tím asi nic neudělám. Budu tlusťoch..... :-)))) Pa a hezkou neděli. Já mám od zítřka týden volna a jedu na chatu. Juhůůůůůůů. Těším se

Tomáš M.

Ahoj přátelé. Jsem tu opět a opět jsem se rozhodl po druhé si pomoci Champixem. Pokud máte někdo na prodej balení (třeba i startovací) tak bych koupil. Napište mi na [email protected]. Ihned vezmu na dobírku! Díky PS: Jinak jsem začal kouřit po roce a půl a pomalu se dostávám tam kde jsem byl, takže to zkusím zarazit dřív, než by se to úplně rozjelo. Už se to nedá opět korigovat. Mimoto už to nekouření nebudu tak řešit, ovšem do začátku to bez Champixu nedám. Ozvěte se kdo máte na ten email a já hned budu reagovat. Případně nechte telefon a já zavolám. Díky

Tomáš M.

Ahoj tak už nenabízejte. Už mám. Pro informace: Zobal jsem necelé tři měsíce a nekouřil jsem jeden rok a půl. Pak mi začalo hrabat z neustálého řešení nekouření atd. a začal jsem pobafávat. Snažil jsem se skutečně limitovat počet cigaret, ale postupně se to zvedá a opravdu není možné to vlastní vůlí limitovat. Zkrátka člověk postupuje pomalu, ale jistě ke svému obvyklému počtu vykouřených cigaret denně. řekl bych, že mi skutečně došlo, že není možné kouřit málo. Navíc mi to již začíná pomalu chybět v práci, takže než se u mne rozvine závislost na plno, jsem už skutečně rozhodnutý s tím seknout na dobro. Přestanu s tím rozdílem, že to nebudu tak aktivně řešit. Podařilo se mi začít sportovat a zhubnout 10Kg, takže to by mohlo pomoci v abstinenci vytrvat. Mějte se fajn.

Šárka

Tome, je bezva, že víš jak a proč jsi do toho spadl znova a jak z toho ven, Tak přeji pevnou vůli a nervy. Když jsi to dal jednou, tak podruhé taky! Nikdo nejsme za vodou, ale máš pravdu, nesmíme to moc řešit...tak se drž!!!

Tomáš M.

U mě se předchozí pokus nekouřit stal posedlostí a to byla chyba. Těch chyb bylo mnohem více a nějaké nové vyvstanou. Nicméně vím, že nejdůležitější je vydržet a přežít vlastní změnu osobnosti, kterou abstinence po mnoha letech kouření způsobí. Kdyby mi tohle řekl někdo na začátku prvního pokusu, asi bych na to také koukal trochu jinak. :D

Jan Cidrych

Tome nelži varoval jsem tě ale ty místo poděkování jsi mi akorát nadával

Týnka
1x

Ahoj lidičky, hlásím 7. den bez . Zatím držím :). Tome, to je fakt, ta posedlost. Takhle mně na to nenapadlo nahlížet. No, nic se nemá přehánět, že ;)

little
1x

ahojte, 25 den bez. je to jak kdy, někdy se chce, někdy si na to ani nevzpomenu. držím palce všem

Bája

Ahojky zdravím po trošku delší době všechny naše nekuřáky ale i kuřáky. Sama nejlépe vím že champix by se neměl vynechat jinak to nemá smysl a vše se vrátí.. I já ho bohužel vysadila a tak jsem začala kouřit ale naštěstí su na začátku ted ho měsíc neberu protože mě champix po pauze nedělal nechut k cigaretě.. Teď ho začnu znovu opět brát a doufám že se mě to povede. Inhalátor je opravdu dobrá věc... Pomáhá opravdu, ale co nejvíce pomáhá je vlastní vůle a podpora od někoho bližšího... :) Všem přeji hodně úspěchů a těm co to již dokázali moc gratuluji :)

Tomáš M.

Dobrý den. Dnes je to třetí den co každé ráno užívám jednu modrou (1mg) pilulku Champixu. A světe div se,opět to funguje :-). Včera jen 3 cigarety večer. Dnes plánuji jednu až dvě cigarety večer a pak to vypustím tak, jako při posledním pokusu. Jen ten Champix budu muset brát na jídlo, protože na lačno je mi vždy hodinu zle. Ať se všem daří.

Megan

Končo, ten termín ješště fakt nevím. Taky to může být začátkem září. Předem dám vědět. Čau všici

Jan Cidrych

Vážení přátelé už nje to přes třicet let a jsem pohodě. Už na sobě konečně zapracujte ,to věčné masírování je k ničemu Váš Jeník

Yorka
6x

Jeníku, ty už jsi se z toho totálně zbláznil, znám tě a vím, že kouříš, ale na všechny diskuze píšeš moudra o nekuřáctví. To jen informace pro všechny diskutující, Jeníka je nutné ignorovat a nenechat se rozhodit jeho myšlenkama, je psychiatricky nemocný. Všem mnoho úspěchů v nekouření.

little

tak jsem se po 41 dnech rozkouřil - čeká mě dovolená a stresy. ale není to definitivní, budu zkoušet přestat zase po dovolené. lidé tady přestali psát, což je škoda. jak se Vám daří, bratři a sestry abstinenti/tky?

Šárka
1x

Little, buď si jistý, že pokud tady něco napíšeš, vždy ti někdo odpoví! Je škoda, že jsi začal, teď tě to čeká od začátku, ale nejsi sám, těch co přestávali několikrát je víc a většina to zvládla. Když budeš chtít, dáš to taky. Tak si užij dovču, zklidni hormon a pak to zvládneš!!!

Tomáš M.

Ahoj lidi mám dotaz. Protože si to nepamatuji při posledním přestávání, tak se zeptám, ať to tu nemusím hledat v tisíci příspěvcích. Mám trochu blbé psychické stavy, taková schýza. A protože pracuji s lidmi, je to dost nepříjemný. Kdy to přejde? Je to málo champixu, nebo moc? Neví někdo? Dík

Les

Ahoj, to nevypadá na vedlejší účinky Champixu, spíše následek stresu z odvykačky. Nejspíše brzy odezní.

DAVID

Prostě to funguje, o tom žádná.....sice kapku jiný-zvláštní pocit v hlavě, ale všem doporučuji.Lepší než jsem očekával.... Mohl by někdo popsat, jak to vypadá po vysazení champixu?

Tomáš M.

Pokud ho budeš brát minimálně 3 - 4 měsíce, tak po vysazení nepoznáš téměř nic. Chuť na cigaretu bude více méně pryč.

Šárka

Já jsem díky těm blbým stavům brala je 1/2 ráno a stačila mi. Pokud by tobě nestačila, vždy si můžeš další 1/2 přidat. Myslím si všeobecně, že ta dávka je zbytečně silná a kdo chce přestat, tak mu ta 1/2 stačí. Vysadila jsem za měsíc, v pohodě a už nekouřím víc jak rok. Kouřila jsem 30 let 30 denně. Tak se držte a pěkný voňavý den přeji.

Tomáš M.

Ahoj. Včera jsem byl poprvé bez. Tak jdu na to. Přeji pěkný, teplý a voňavý víkend plný pěkných zážitků.

Jana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

little

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Veronika Kudrnatá

Ahoj všichni...zdravím po delší době. Zapsala jsem se do statistik jako další neuspěšný odvykač kouření. Přišla dovolená, "jedno na pohodu" a za pár týdnů jsem tam, kde jsem byla. Je to těžší, než jsem si myslela. A to jsem byla poměrně přesvědčená, že to mám v hlavě srovnaný. Druhý pokus bude určitě těžší a doufám, že se k němu na záladě prožitého ještě dokážu odhodlat. O to víc gratuluji všem úspěšným, máte můj obdiv. Já jsem aktuálně rozpolcená, kouření mě baví a přitom mě to se... . Aspoň něco, před mým prvním pokusem mě ani nikdy nevadilo... Možná bylo špatně načasováno, v zimě bude třeba jednodušší přestat!

Les

Ahoj, málokomu se to povede na první pokus. Prostě začni znovu. Čekat na zimu nedoporučuju, je to psychicky těžší než v létě. Hezký den

Tomáš M.

Nyní jedu svůj druhý pokus a jsem o dost klidnější než při prvním. Champix jsem bral jen cca 14 dní a pak jsem už bez problémů vysadil. Řekl bych že odhodlat se při druhém pokusu je sice těžší, ale přestat a abstinovat je o mnoho jednodušší. Držím palce a neztrácejte hlavu, nekouření je nakonec jednodušší než si myslíte. Hlavně to nesmíte pořád řešit a zahodit to v sobě.

radek
1x

Ahoj nekuřáci,je to již několik let,kdy jsem se taky aktivně žůčastňoval této diskuze a jsem rád,že stále funguje.Věřte,že začátkem prázdnin jsem začal 6-tý rok bez cigarety.A to hlavně Champixu-protože to není jenom prášek-je to lék a pokud se na něj spolehnete a máte zájem přestat-tak to dáte.Tak jako já.Kouřil jsem 20 let 20 denně.Tak se všichni držte,držím palce těm,kteří se správně rozhodli přestat a čekám Vás na druhém břehu.Radek

little
1x

Ahojte, dnes jsem nasadil Champix, chuť na cigaretu minimální. Snad to teď vyjde. Od zítřka chci už nekouřit. Mějte se hezky, abstinujte

Šárka

Nazdárek little, držím palce ať to vyjde!!!

Max

Je to už třetí rok ,co díky Champixunemám potřebu nekouřit- né ,že by občas ta myšlenka nezahlodala,vonní mi to kolikrát snad více než když jsem byl kuřák-ale vím,že to nesmím vzdát a být pořád ve střehu- jedna denně na chuť je totiž cesta do pekla- tak držím palce všem co se rozhodli správně

David.K

Tak už jsem po 50 dnech vysadil......ten Champix mě strašně (hlavně odpoledne) tlumil, normálně deprese, vnitřně jsem se nebyl schopen radovat.....vydržím to už bez toho, teda doufám.:-) Zatím po 7 dnech v pohodě.

Megan
1x

Krásný a voňavý nekuřácký den z Třebíčkova přeji kromě Cidrycha všem

Konča

A co ten srazík Megánku????

Megan

JO, se srazíkem počítám. Do konce týdne bych dal možné termíny.

Ivča

Ahojda, zdravím všechny statečné po delší době. Davide K, držím palce, je to nebezpečný vysadit brzo, ale snad to dáš a nepřijde recidiva. Radku, ty máš 6 let, já budu mít 4 roky. Strašně to letí. Lettle, jak bojuješ? Megane, dobře, že ses ozval. My to teď máme strašně nabitý, dali jsme se do přestavby koupelny, kotelny, tak uvidíme jestli bude volno na sraz. Bylo byl to super. Teď se rozhodl můj syn (36 let) že to chce zkusit, takže pokud někdo doma máte už zbytečný champix, hlavně ještě použitelný, neprošlý, tak koupíme.

bambulka

Dobrý deň, zdravím všetkých fajčiarov - nefajčiarov , ktorí užívajú CH, držím vám palce aby ste vydržali a prestali fajčiť. Ja osobne užívam ch už 11 dní , prvé 3 dni som nič zváštne nepociťovala a kľudne som fajčila, ale na 8. a 9. deň som začala mať zvlášte pocity na sliznici v ústach po vyfajčení cigarety - akokeby mi opuchol jazyk, a stupňovalo sa to až tak, že som prestala fajčiť. Tomu však predchádzalo znižovanie vyfajčených cigariet najskô na 6 za deňa naposledy - 10. deň iba 3 a to s veľkým odporom , nevyfajčila som ani polovicu cigarety, a dnes som bez cigarety , mala som niekoľko prílezitostí zapáliť si ale ani som nemusela veľa bojovať a odmietla som , necítila som potrebu, čo je neskutočné pretože som sa pokúšala každú chvílu prestať fajčiť, no nevydržala som ani týždeň bez cigarety. Viem, že je ešte veľmi skoro robiť zo seba "siláka", ale budem sa snažiť a skúsenosti dám na fórum, som sama veľmi zvedavá čo mi ukážu budúce dni. Abstinentom držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Konča
1x

Bambulko gratuluji a drž se i nadále. Bez cigár je líp jak s nimi.

bambulka

Ďakujem, urobím všetko pre to aby som sa zbavila farčenia.

Konča

MEGANE POSÍLÁM GRATULAČKU K DNEŠNÍMU 4 LETÉMU VÝROČÍ BEZ CIGÁR!!!!

Šárka
1x

Bambulko, super, jsi na nejlepší cestě, ty to určo zvládneš!!! Drž se a ozvi se!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce