Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anna
1x

Ahoj, já mám za sebou 18 měsíců bez cigaret. Byla jsem silná kuřačka 30 let, dvě krabky denně nebyl problém. Jen mne moc mrzí, že jsem s tím nesekla dříve. Ze začátku to byl boj, ale při největší krizi jsem pročítala diskuze a to mi opravdu velice pomohlo.

Konča

Aničko 18 měsíců je nádhera, moc ti gratuluji :-)

Ládík
2x

ahojky lidi chtěl jsem povzbudit všechny bojovníky s čmoudíkama. Jeden čas jsem i já na tuto diskuzi přispíval a hrozně to pomáhalo, i když jsem to bojoval bez Champixu. Koukám, že Vás tu, ale mnoho není a to sem píše naše největší bojovnice Konča....čauky. Držte se a pomáhejte si. My jsme to tu tenkrát....jak dlouho Konča nekouří?, 6let? měli bezva. Dlouhé příspěvky od Fridu.......pozdravuji, perfektního ochránce práva Megana......každou chvíli, jak je reportáž z Třebíče a že odtamtud jich je......vzpomenu a další. Koukám, že tu máte poměrně klid. Nás zde tehdy otravoval jeden přiožralej primitivní hrníčkář. Ale vlastně to bylo přínosné, ten byl tak hloupej a divnej, že Vás vlastně bavil a trochu se to nutkání na cigáro zmírnilo. Tak zatím, mějte se fajn a držte se.

Konča

Ahoj Ládíku:-) To je dost, že jsi si na nás taky vzpomněl. Jsem tomu moc ráda. Doma řeším jobovku, ale nezapálím si - to už nikdy fuj. Pět let nekouření mám za sebou. Na očistec před 6 lety se fakt nedá zapomenout. Jsem moc ráda, že jsme se tu tehdy sešli výborná parta a že mám od té doby spoustu kamarádů po celé republice od Řípu až po Bečvu. A nezapomeň 29.8. se již blíží :-)

Eva

Ahojky dneska jsem začala brát první tabletu, jsem nějaká unavená a smutná. Doufam, že to vydrzim.

Konča

Držím palce :-)

mech44

nazdar bojovníci,držte se,bude zase zdražení.čus

vaclav

ahoj,tak jsem se pridal do vasich rad....kouril jsem tak 10 cigaret az krabicku denne,jak kdy,u piva i treba vic,tak od vojny,nejakych 20 let,,...seknul jsem stim,,prvni tejden mam uz za sebou,bez nejakyho leku,,jen o vuli...chut na cigaro jak svina a plna krabicka redwite na stole, pekne abych na ni videl...uplny sado maso:-))v pondeli jdu za nasi lecitelkou at mi napise ten champix,zkusim to taky,kdyz rikate ze to pomaha.. cau ,drzte se

Konča

Vítej Václave. S champixem SM nebude :-) Držím palce a posílám pevnou vůli.

Rici

Nejsmutnejsi je na tom, ze v Anglii je zcela gratis a bezrecepisu. Tady chapix stoji 1.560,-kc. Mne to pomaha, sic po okamzitem spolknuti mne hrozne boli zaludek ale stoji to za to. Nekolik mych znamych pitvrdilo stejnou zkusenost s pichanim zaludku. Mejte se Rici. Ps: ja prestal kvuli penezum, ne kvuli zapachu ci zdravi, jinak srm zdravej jako ripa.

Konča
1x

Rici champix zobej po jídle a dostatečně jej zapij tekutinou. Já nevolnost řešila půlením tablet. Takže jsem místo 2 modrých tabletek denně zobala čtyři půlky. Posléze 3 půlky, pak dvě půlky a jednu půlku - tím jsem navíc ještě tabletky šetřila a vydržely mi déle. Držím palce.

Anett

Srdečně zdravím všechny z vás, co mi pomohli k rozhodnutí přestat kouřit se champixem. Po 15 letech kouření a posledních 8 let 20 denně. Prvních 7 dní se champixem jsem cigaretu odkladala a ne vždy, když mě popadla chuť si zapálit si zapálila (kouřila asi 5 za den) V den "D" přišel rozchod s přítelem po třech letech. Nevím, zda pokračovat v užívání, či si v tomto období pomoci cigaretou a znovu začít užívat třeba za pár měsíců..

Šárka

Anett, výmluva na to, proč kouřit se najde vždy, je to vhozená rukavice a je na tobě jak tu výzvu přijmeš. Držím palce!

milos
1x

nazdar vsem, co me znaji! i tem, co me zatim neznaji! :- ) Koukam na kalendar a rikam si, ze to datum je mi nejak povedome - a ono to ve stredu bylo osm let, kdy jsem se jednou takhle v nedeli odpoledne po propareny sobote rozhodnul, ze bych zkusil tyden nekourit, jestli je to vubec mozne. A je! Tak se drzte, ma to cenu!

Konča

Ahoj Mildo, no jo jsi JEDNIČKA!!!! Bez champixu, pouze s vlastní silnou vůlí. Moc gratuluji!!!!!! Ale že to letí že? Nyní už jenom vzpomínáme na ten očistec :-D Měj se i nadále krásně voňavě. Jak bude nějaký nekuřácký srazík, tak se ti jistě ozvu :-) ZAPAŘÍME!

sarinka

Ahojky všem jsme smanželem silní kuřáci a zdravi ale i peníze nás donutili k rozhodnutí přestat.na plicním v poradně nám doporučili CH jak to všechno pročítám tak se bojím těch nevolností ,ale chceme oba hodně přestat tak příští týden začínáme s CH.Samozřejmě jsem již dvakrát přestala,ale navydržela tak si moc nevěřím,ale doufám držte prosím palce

Šárka

Ahoj jmenovkyně. Byla jsem na tom stejně a díky této diskusi a CH už 3 roky ani Ň. Dá se to zvládnout v pohodě a pokud ti bude blbě, tak si dej 1/2 dávky. Jde hlavně o to zvládnout absťáky. Já jsem i při polovičních dávkách absťák neměla a to jsem kouřila 30 let 30 denně. Tak na nic nečekejte a běžte do toho a neodsouvejte to na příští týden, to je zase výmluva, začněte HNED!!! Tak do toho a držte se.

sarinka

Moc dík za podporu to není výmluva ve středu jdu pro CH a hned začínáme já taky 35 let a 30 denně už mám připravenou kasičku co neprokouřím to procestuji doufám,Moc jsi mi pomohla přečetla jsem toho na různých diskusích hodně a dost bylo negativního stráta radosti ze života atd....Jdem do toho určitě a písnu jak jsme na tom budete tady moje berlička Ahojky čest všem už nekuřákům můj obdiv a trochu závist : )

Anna

Ahoj, přečetla jsem si tvůj příspěvek a chtěla bych tě podpořit. Doufám, že se daří. Byla jsem silnou kuřačkou dlouhých 30let. Pro cigaretu bych tenkrát udělala vše. V lednu už to budou dva roky,co jsem přestala. Jsem na sebe nesmírně hrdá, jen jsem ztratila pár kamarádek kuřaček, ale nelituji.Jsem svobodná, šťastná a voňavá. Držím vám palce, je to boj. Každý další den bez smradlavé cigarety je obrovské vítězství!!!Držte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

irena
2x

Já ke konci kuřácké kariéry kouřila 30-40 denně. Champix považuji za nejlepší věc, kterou jsem potkala na cestě k "nekuřáctví" a druhá nejlepší věc je tahle diskuze. Je to k nevíře, ale svoje příspěvky jsem našla kolem strany 44 a dále. Nehledejte, je to přes sedm let. Všem, kteří už nechtějí kouřit a chtějí vonět, přeji, aby to vyšlo a nikdy se k tomu nevrátili. Je to báječné!

Vlasta

Také jsem přestala kouřit před 4 roky díky CH a této diskusi,ale je fakt,když si vzpomenu na začátky odnaučování,bylo to těžké,ale s CH se to dalo zvládnout,pak jsem otěhotněla,ted už mám 2 a půl letého chlapečka a letos v dubnu mi zemřel milovaný taťka na rakovinu plic :( tak já už si na cigaretu ani nevzpomenu,v tom nejtěžším,kdy odešel tatínek po něm hned babička v tom nejtěžším období,jsem nezačala kouřit,tak ted už vím,že nikdy nezačnu,už nikdy,držte se a jděte do toho,zkoušela jsem milionkrát přestat nikdy to nešlo až Ch pomohl :)

Pavel

Nekouřím! Už v první první fázi jsem ztratil chuť na cigarety a neměl jsem chuť ani na pivě nebo při kávě, nekouřím už tři měsíce. Mohu jen doporučit.

Megan

Ahojky všici. tak jsem to taky počítal a tuto diskusi jsem začal poprvé psát před více než šesti lety, kdy jsem díky Champixu a lidiček tady přestal úspěšně hulit. Od té doby ani práska :-) Přeji pevné nervy a hodně úspěchů při odvykání.

Friduča

Zdravím a vytahuji téma... Jsem ( myslím, že počtvrté ) znovu na startu.. Znovu na CHMP a třetí den bez ( zatím relativně v klidu ). Je tu někdo aktivní ? Apropo - Megouši zdravím... :)

Eva

Ahoj, taky začínám, jsem 7. den na CH a kormě toho, že mi je špatně od žaludku, kouřím a stanovuji si den D. :)

Konča
1x

Ahoj Fridu. Tak se drž a vytrvej. Přeji vám všem krásné, pohodové a hlavně voňavé vánoční svátky. Já mám dnes kulaťoučké výročí 2000 dnů bez nikotinu :-) A Megouš má dnes 2300 dnů bez nikotinu.

Friduča

Děkuju KOnčo... Jsem v tom sama... myslela jsem, že tu najdu nějaký nováčky a nic... POkusím se najít ještě nějaké aktivní diskuze.. nebo, že by nikdo nechtěl přestat... A nebo po novém roce.. :) Dneska 10 dní... Jupí..

jina

Ahojte, všem co chtějí... zde najdete spoustu informací, já jsem ten kdo čte (dlouho , než jsem se odhodlala) a téměř nikdy nepíše ale zde mi to nedá Takže - nekouřím 10 dnů (já vím že to nic neni) ALE poprvé nekouřím (25 let)a jsem v pohodě Od nácti let asi tak jak vy všichni, přetržka těhotenství to pochopí jen ženy a pak 10,20, 30 prostě nenápadně jsem se dostala všední den cca 30, víkend dle partie 60...?Při čtení těchto stránek jsem cítila snahu podpořit -to potřebujeme všichni, ale i hroznou chuť kouřit (kuř dál , Den D přijde, sám si řekne - neřekne - musíš to prostě nechtít a zahodit) a přišla i depka (nekouřímXXXXX dnů a mám v plánu si zapálit až mi bude XX sát, -bože to radši budu kouřit než toužit a čekat ..)NE , už to nechci, nepotřebuji a NIKDY nebudu kouřit Je to všechno v té naší hlavičce, proboha jak přežiju ráno bez cigára ? Jde to... , naopak jsem svěží a káva chutná lépe Vedlejší účinky ? Ze začátku ospalost, nevolnost - ale není to abstinencí, nechutí přestat? Bože jak mě bylo špatně, dnes tolik, zítra jen tolik a pak už nic... Nepotřebuji a nemám chuť kouřit a nevolnost je fuč (divoké sny mám, ale ty jsem před svou zavislostí měla) Takže pojďte do toho, oslava Nového roku bez cigára?? Nikdy dřív bych to nezvládla a nyní, díky Champixu a myšlení (dřív bych to odložila, přestanu až po oslavách , narozeninách,,..) Jinak jsme partia kuřáci 80%, podpora kamarádů nekuřáci 100%, kuřáci - fakt to dáš ? Obvodní lékař u psaní receptu.. Víte co to stojí, mám pacienta co užívá dlouho a a stále kouří. Lék je zázrak, ale ten hlavní je v naší hlavě !( musím - nutíš mě , chci - nebudu) Hodně úspěchu všem Jina

Friduča

Evčo - pozor CHMP nesmíš nalačno ( ani večer ) vždycky zobni po jídle a hodně.. fakt hodně zapij.. to na ty nevolnosti pomáhá... Já mám dneska myslím 18 den... :) Jsem tak strašně ráda.. a koli kouříš ? Snižuješ aspoň... Doporučuju knížku Jak přestat kouřit... od Dr. Králíkové.. je to odnaučená kuřačka a tuším, že i ordinuje na Karláku ( v Praze )... Mě to hodně pomohlo si to porovnat... I když jsem zase začala.. ale to je moje chyba... začít po několika měsících je prostě moje blbost... tak doufám, že tentokrát je to naposled... :) Jino, máš naprostou pravdu.. CHMP je pomocník, ale většina je v naší hlavě... Držíš se ?

jina

Fridu , píšeš jsem po čtvrté na startu. Můžeš prosím napsat proč , co tě přemohlo ? Já se držím, celkem v pohodě. Asi jsem divná, měla jsem strach z ranní kávy, ze stres. situací. Je to divné, nebo normální? - největší chuť přijde v pohodě, když se něco povede, mám radost (asi nejsem ve střehu)... To jsem nečekala a je to docela zákeřné. Nicméně hlava říká - jsi blbá, když řveš vztekem, tak tě to ani nenapadne a sotva ti něco udělá radost, tak .... NE Držím se a doufám, že ty taky

Friduča

Jino, nehledej v tom logiku.. na odovolené u moře... i doma ve stresu.. není tam nic racionáního... prostě jsem si zapálila a pak už si říkáš, když jsem si dala... a povolíš... pak si dovolíš, když někde jsi... pak k tomu jednu ke kávě.. a než se sejde tejden s tejdnem.. lítáš v tom zase nanovo... Já jsem zatím taky v klidu.. ale ruku do ohně za sebe nedám.. vím, že mi stačí ta jedna a i když mi nebude chutnat ( a ona nebude ), tak v tom zase jsem... Jsme prostě už navždycky abstinující kuřáci.. nikdy už z nás nebudou nekuřáci.. a tak musíme bejt ve střehu...

Hanka

Ahoj, právě jsem se rozhodla, po přečtení vašich zkušeností, pořídit si Champix. V pondělí si jdu pro recept a potom hurá nekouřit. Ráda bych měla vaši podporu. Za každou reakci na můj příspěvek vám už teď moc děkuji. Hanka

Friduča

Hani, tak tě vítám a moc držím palec.. kolik kouříš ?

Hanka

Ahojky, kouřím krabku denně, mám za sebou cca 10 pokusů o přestání, i biorezonanci. Věřím, že s Champixem to zvládnu...

Luboš

Ahojky Všem snažílkům a snažilkám se odnaučit kouřit přeji hodně štěstí ať to vyjde. Také beru Champix, teprava 2.den takže skušenosti zatím žádné. O léku jsem slyšel až v loňském roce když po něm přestávaly kouřit kamarádi a kolegové a vesměs úspěšně. Co mě ale velice zaujalo je tak rozdílná cena v lékárnách. Jsem z Liberce a tady jsem narazil na rozdíl 523 ,- kč v ceně u startovacího balíčku. Tak přeji příjemné odvykání. Luboš

Friduca

Hani, tak jak ? Uz ho mas doma... ja mam za sebou pokusu nepocitaje...tri vaznejsi..ze jsem nekourila dele... Lubosi, rozdil je... to je normalka..

Hanka

Ahojky, asi vás překvapím, ale nakonec jsem si Champix nekoupila. Vsadila jsem na knihu Allena Carra - Snadná cesta jak přestat kouřit. A? Zabrala. Druhý den nekouřím bez jakékoliv náhražky. Mám z toho velice dobrý pocit. Konečně jsem to dokázala sama a nepotřebovala jsem k tomu vůbec nic jen svoji hlavu. Zkuzte to také než si koupíte Champix. Nic za to nedáte. Knížku stáhnete na ulozto. Přeji hezký večer. Hanka

Jan Cidrych

Haničko zkus si přečíst pár mých výživných rad a nepotřebuješ utrácet za nějaké knihy

jina

Fridu, děkuji za ujištění že chuť je i v té pohodě. Myslela jsem že jsem divná. Ani vedlejší účinky krom "prvních pár dnů" nepociťuji a to zobu nalačno. Moje snídaně holt byla cigareta a s tím jsem vydržela až do oběda a večer taky nejím, těžko měním zvyky... Hanko - držím palec a obdivuji. Každý si musí najít co mu pomůže. Já jsem "slaboch" takže jsem do teď nikdy nepřestávala , jen jsem se občas snažila omezit ("jsi nesnesitelná, kuř dle svého") nebo nemohla kouřit (letadlo - nikotin. žvýkačky nezabraly) a v době mého "omezování" to se mnou nebylo jednoduché. S Champixem jsem opravdu v pohodě, když někdo kouří poblíž, tak mi to voní ovšem pak ten pach..... To jsem taky tak smrděla? Cena - neměla jsem startovací a obešla pár lékaren (když jsem konečně ten recept měla) ve všech bylo na objednávku a cena jen orientačně cca 3 tisíce. Objednala jsem v té nejblíž - první balení za 2990, druhé (opět objednávka) 2 840 asi pohyb kurzu, nebo "povánoční slevy". Beru to tak, že mě to holt denně stojí stovku , to jsem prokouřila (když si sáhnu do svědomí , tak jsem asi prokouřila víc) a o "víkendech šetřím" to počítat nebudu .. Nicméně, když se nad tím zamyslím ,tak by měly alespoň první balení dávat "zdarma" , kdybych jen kouřila( max 10 denně) tak do toho nejdu, cena by byla "příliš vysoká", na druhou stranu - kdyby to bylo zdarma, tak to asi "překouřím" Luboši jak to jde ? Pro mě bylo nejhorší to "čekání" den D, čím víc se blížil tím to bylo horší, pak přišel - dalo se to vydržet a je to lepší a lepší..Fridu, děkuji za ujištění že chuť je i v té pohodě. Myslela jsem že jsem divná. Ani vedlejší účinky krom "prvních pár dnů" nepociťuji a to zobu nalačno. Moje snídaně holt byla cigareta a s tím jsem vydržela až do oběda a večer taky nejím, těžko měním zvyky... Hanko - držím palec a obdivuji. Každý si musí najít co mu pomůže. Já jsem "slaboch" takže jsem do teď nikdy nepřestávala , jen jsem se občas snažila omezit ("jsi nesnesitelná, kuř dle svého") nebo nemohla kouřit (letadlo - nikotin. žvýkačky nezabraly) a v době mého "omezování" to se mnou nebylo jednoduché. S Champixem jsem opravdu v pohodě, když někdo kouří poblíž, tak mi to voní ovšem pak ten pach..... To jsem taky tak smrděla? Cena - neměla jsem startovací a obešla pár lékaren (když jsem konečně ten recept měla) ve všech bylo na objednávku a cena jen orientačně cca 3 tisíce. Objednala jsem v té nejblíž - první balení za 2990, druhé (opět objednávka) 2 840 asi pohyb kurzu, nebo "povánoční slevy". Beru to tak, že mě to holt denně stojí stovku , to jsem prokouřila (když si sáhnu do svědomí , tak jsem asi prokouřila víc) a o "víkendech šetřím" to počítat nebudu .. Nicméně, když se nad tím zamyslím ,tak by měly alespoň první balení dávat "zdarma" , kdybych jen kouřila( max 10 denně) tak do toho nejdu, cena by byla "příliš vysoká", na druhou stranu - kdyby to bylo zdarma, tak to asi "překouřím" Luboši jak to jde ? Pro mě bylo nejhorší to "čekání" den D, čím víc se blížil tím to bylo horší, pak přišel - dalo se to vydržet a je to lepší a lepší..

Konča

Vidím, že se tu diskuse pomaličku rozjíždí a to je moc dobře :-) Luboši i já jsem před lety narazila na rozdíl v ceně za jedno balení 100 Kč, takže se vyplatí si lékárny obvolat. Všem vám posílám pevnou vůli a výdrž. Vše co přispěje ke zdárnému odvykání je obrovské plus.

Jan Cidrych

Končo doufám ,že nekouříš ?

Jan Cidrych

Tak vážení. Přeji Vám aby jste se našli a dokázali přestat kouřit ,tak jako jsem přestal já .Je to už hooodně přes třicet let ps. pozdrav webmastrovi

Jan Cidrych

Vážení přátelé, jako Váš oblíbenec Vám musím oznámit ,že už jsem ve starobním důchodu a BEZ CIGARET tak přes 30 let . Musíte už jednou konečně říci dost. není to o champixu je to o Vašem pevném rozhodnutí říci DOST CIGARETÁM Všem kdo dokáže přestat přeji krásný život bez cigaret jako jsem měl já. Samozřejmě ,že mi hrozila amputace omrzlých nohou ale díky nekuřáctví běhám na běžkách . Mám malý důchod ,ale pořád pracuji,sportuji ,zkrátka ŽIJI. Mezi námi když vidím ty ceny cigaret ,tak to bych si ani nemohl dovolit . Takže přátelé vítr do plachet

Skaut

Cidro už nechlastej ten levný chlast, měkne ti z toho nejen mozek.

Jan Cidrych

Hezký den nekuřáci

Helca

Ahoj lidičky.. Zítra si jdu vyzvednout Champix.. A jdu to zkusit.. Kouřím 30 denně 26 let..poprvé jsem zkusila nekouřit v prosinci po akupunkture a výdrž jenom týden..tak na mě myslete

Melatonin

Dobrý den na problémy se spánkem doporučuji Melatonin od Aurum

Michal

Nezapomínejte, že farmacie není dobročinná činnost. Zájmem far.firem není odnaučit lidi kouřit, ale donutit je, aby si kupovali jejich výrobky a ideálně to opakovali. Proto tyto medikamenty nefungují a prokazatelně ani fungovat nebudou! Pokud chcete skutečně přestat kouřit, vyhledejte odborníka nebo firmu, která opravdu tyto věci umí dělat. Já prošel procedurou odvykání kouření u www.nekurme.cz a během jedné hodiny jsem přestal kouřit! Jedná se o elektromagnetickou akupunkturu a má účinnost 93% Již rok nekouřím a nemám ani nejmenší chuť .... jasný - nestálo to pár korun. Ale zase je to účinné a kolik jsem ušetřil už od té doby si můžete spočítat sami. Kouřil jsem 1,5 krabičky Malboro denně ...

Tynka

Ahoj vsichni bojovnici, je tu nekdo, kdo je teprve v zacatcich odvykani? Prispivala jsem tu asi pred tremi lety. Nejdele jsem vydrzela nekourit 9 mesicu. Lituji toho dne, kdy jem si znovu zapalila. Pokusy odvykani uz ani nespocitam. Kourim s prestavkami 21 let krabicku denne. Je to hruza. Pred dvema dny to bylo 10 dni co jsem abstinovala. Nevydrzela jsem. Citim se hrozne.. Boli mne hlava, jsem unavena a nohy mam tezke jak balvan. Jenze ja to nevzdam. Pujdu do dalsiho pokusu. Bohuzel CH nemuzu mit. Byla jsem na biorezonanci a muzu rict, ze uz to na mne asi nefunguje. Absolvovala jsem ji za svuj zivit cca 8x. Ted naposledy jsem prozivala abstak jak ma byt prvni tyden. Pak uz to bylo fajn. Citila jsem se tak dobre, plna energie. Proste jdu do toho znovu pomoci naplasti :)

Tynka
1x

Tak náplasti už mám (sehnala jsem je až v páté lékárně). Zítra jdu znovu do boje a moc se na to těším :) Ty dva dny s cigárama fakt pěkné nejsou. Jinak pomalounku pročítám historii této diskuze, moc vám všem fandim. Jen škoda, že už to tu tolik nežije, ale co není, může být. Konča má můj obdiv, nejen pro těch šest let abstinence, ale i pro to, že je tady na diskuzi takovou oporou. Myslím, že nejedna duše díky ní vydržela abstinovat. Podpora je opravdu důležitá. Kdo jiný, než exkurak vás pochopí lépe. Tak hezky večer a omlouvám se za slohy :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce