Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marie

Včera jsem naprosto vybouchla, co bude dnes nevím, ale cítím se strašně mizerně.

Jarka

Co se stalo Marie??? Jestli jste si zapálila nic se neděje,začnete od znovu😀Přestat kouřit je strasne težké a málokdo z nas to da napoprvé 😳

Marie

Opravdu moc těžké. Vím, že s Champixem je to možné,ale je to o silném přesvědčení přestat kouřit a to asi nemám tak silné jak jsem myslela. Ale vím, že to časem zkusím znovu s tím, že budu vědět, že cigaretu už nechci!!!!!!! Až k tomu dojde, určitě tu budu s váma. Děkuji za podporu.

Valja

Ahoj lidi, ve středu to bylo už 7 let, co nekouřím. A je to moc fajn, ten pocit svobody. To mě tehdy na cigaretách nejvíc vadilo, že jsem si MUSELA chodit zapálit, jinak jsem byla nervózní, vzteklá apod. Tak přeji všem, co jsou na tom podobně, ať se jim to taky podaří. Mě stačil CH, brala jsem ho ale 5 měsíců (postupně jsem snižovala dávky). Zdravím taky Konču, Megana (vydržte) i Friduču (ať ti to už konečně vyjde).a další z roku 2009 a 2010.

Konča
1x

Ahoj Valjo. Mám obrovskou radost, že jsi se ozvala a samozřejmě ti posílám gratulačku k nádhernému 7 letému výročí. Já tě doháním :-), mám za sebou 6 let a 3 měsíce. Megan, Ivča, Irenka, Stenli taky samozřejmě nekouří :-) Jsme spolu ve spojení. Ládík i Fridu v tom jedou znovu. Měj se krásně voňavě a zase se ozvi.

Lubajs

Ahoj všichni, tak jsem si nechal předepsat CH a nyní čeká v lékárně na vyzvednutí. Před sedmi lety jsem přestával kouřit na CH též, ale léčbu jsem ukončil už po třech měsících a to je hrozně málo - malý impuls a člověk opět skončí u cigaret. Nyní kouřím cca dvacítku denně a tak jsem zvědavý jak dopadnu nyní. Mám v plánu užívat CH více než půl roku. Jaká je vaše zkušenost z dobou léčby? Jaká je ideální doba užívání CH?

Konča

Konkrétně já jsem užívala CH víc jak půl roku a navíc jsem si několik tabletek schovala, abych jej mohla zobnout nárazově v případě, že začnu mít absťák. Ze začátku jsem užívala dle návodu, ale tabletky jsem půlila, aby mi nebylo špatně od žaludku. Potom jsem brala půlku ráno a půlku večer. Pak jenom půlku ráno. Pak klidně půlku obden. Držím moc palce, ať je to tvůj pokus poslední.

Venca

Hezky den. Asi po 15 letech koureni jsem prestal kourit pomoci vlastni vule. Bylo to neuveritelny( popravde hodne tezky), ale zvladl jsem to. Bohuzel po dvou a ctvrt roce jsem udelal to nejhorsi co jsem mohl. Mel jsem uraz a byl jsem uvazanej doma na nemocensky. Po mesici marodeni jsem si dal cigaretu. Behem pul roku uz jsem vedel, ze s tim chci znovu seknout. Ale vedel jsem uz do ceho jdu a svym zpusobem se mi do toho nechtelo. Nicmene zpet k soucasnosti. Dnes jsem dobral pokracovaci baleni Ch, tedy mesic uzivani. Nekourim od osmeho dne. Chute byly a jsou, ale jsem rozhodnuty, ze uz si nedam. Tak resim slabe chvile, ktere jsou min a min caste. Proste si reknu, ze jsem uz rozhodnuty, tak se nebudu trapit myslenkou na cigarko. A za chvilku je klid. Zni to jednoduse. Od zitra jsem se rozhodl ukoncit lecbu a zbytek teto cesty, tedy cely zivot zvladnout svou vuli. Vedlejsi ucinky? V noci nespim. Pres den jsem ospalej. :-) . Prasky jsem bral po jidle. Nalacno bolel zaludek. Ma nekdo zkusenosti jen s mesicni lecbou? Hezky vecer a a jak jsem se tu docet...krasne vonave dny :-)

Konča

Venco můj syn spolykal pouze jedno velké balení a vydržel být čistý 6 let. Nyní opět kouří :-( Abstinujeme, to znamená, že už nikdy žádnou cigaretu ani práska. Cigareta sama nám do úst neskočí. Držím ti pěsti.

Lubajs

Ahoj, tak od 1.2 jsem už neměl cígo. CH pomohl hodně. Bez cigarety jsem přežil i u piva i ples. Sice mi je někdy zle od žaludku, ale dá se to přežít - trvá to chvíli. Děsný sny už skončily. Někdy mám chuť, ale musí se to zahnat - třeba prací.

Radulka

Hezky jsi to napsal Romane ale zvládneme to i tam:))

Lida

Zdravim. Prestavam s Champixem. Jen mam trosku problem. Mudr mi predepsal baleni 1mg, v pribalovem letaku je neco o bilych tabletach, ja mam ale jen modre, oznacene na rano a vecer, takze 2x14 tablet. Jak to mam brat, kdyz mi mudr rekl ze je baleni na mesic?_ Dekuju moc za radu.

Věra

Ahoj Lido, pokud máš jen modré ,tak podle startovacího balení, budeš brát půlku modré 3 dny ráno,4-7 den půlku ráno a půlku večer. Osmý den se už bere celá ráno a celá večer. To už je plná dávka. A už jen budeš čekat až začne Champix působit.:-)

Radulka

Lído. Udeš muset půlit, podle starťáku tři dny ráno a pak i večer adalší týden jeden ráno a večer ale snad ti tady odepíšou, jsme na ji é siskuzi/)))) A já jsem po biorezonanci takže ch neužívam už měsíc nekouřím. Držím se díky ostatním:)))))) pa hodně sil. Cigareta je svinstvo:))))

Radulka

Je to smutný ale je to tak. Všem lidičkám držím palce, aby skoncovali s cigárama s biorezonancí nebo champixem nebo vlastní vůlí. Je prostě droga a ne zrovna levná a zdravá!!!!! A skončili včas. Ne jako Pomeje a nebo to ignorovali jako Bartoška! Já jsem kvůli tomu přestala, naštěstí se diagnoza nepotvrdila!!!!! Teď už se nesmím vrátit!!!! A taky už sem psát nebudu. Mějte se hezky.

Petra Sandra

Ahoj lidi, mohu se k Vám připojit? Dnes mám druhý den s Ch,tak si pomalu začínám procházet diskuze komu chcete pomohl.Na to že ho mám dnes druhý den,mi přijde jako malý zázrak.

Jarda

Tak ja jsem dnes na 3.dnu a uz mi cigara jedou mene nez predtim.Trosicku jsem mel dnes prujem ale mozna to bylo kefirem a na to smetanou a ruzne jsem to spatlal.Uz se tesim na to az si nedam ani jedno cigaro a budu moci stradat penizky do kasicky.

Glanctt

Ahoj jsem na sampiku 4 den a zatim kourim a chutná mi to, tak doufám ze to zabere za par dni ...

NoNick
1x

Jsem recidivista. Poprvé jsem se půl roku trápil a přibral 20 Kg. Chuť na cigáro jsem přejedl. Říkal jsem si, že už nikdy nezačnu, protože to co jsem zažil při odvykání předčilo všechno. Nakonec jsem stejně i po těchto zkušenostech neodolal, cigaretka je hodně silná láska. Nejprve přišly letní siesty, první cígo, za měsíc druhý... Dneska zase polykám prášky, ale mám blok v hlavě, je to pro mě utrpení. Vím, co mě čeká. Všem doporučuju, udělejte si v hlavě jasno, někam si to napište a každých 14 dnů si připisujte, co je novýho a zároveň si připomínejte všechno, co už víte že je bez cigára lepší. Odpadá zadýchávání, pokašlávání, zahleněnost, bolest plic po sportu, malý výkony nedokysličených svalů, smradlavý ruce, zkažený zuby, smradlavý úplně všechno, všude popel, propálený věci, mráz před barákem... Je toho fááákt hodně. Tak tohle všechno a spoustu dalšího si neustále opakujte. Jděte do toho a rozlučte se nadobro. Nemusí se to povést na první pokus, ale nevzdávejte to. Hlavně, pokud už to dokážete, nedělejte tu samou kravinu jako já. Nezapomínejte, že jste jen abstinujícími kuřáky. A pokud si chcete ještě někdy zapálit, udělejte to až na smrtelný posteli. Cokoliv dřív je riziko. Opakuju ještě jednou, že bez kouření (nekouřil jsem víc než rok a půl) je nekompromisně úplně všechno lepší. A asi je lepší i dodat, že výsledky přichází plíživě. Není to druhý den. Něco trvá rok, zdraví se vrací i deset let. Ale najednou zjistíte, že nohy fungují i do kopce, a že když vyjdete schody z metra na míráku, nechytáte dech ještě za 15 minut, ale vydýcháte se z toho za 10 vteřin. Hodně zdaru a ať se nám to povede. P.S. Někde výše jsem četl stesk po nějaké psychické podpoře, která od nikoho nepřichází. Věřte, tolikrát budete pyšná, že jste to dokázala. Děláte to pro sebe. Neumím moc mluvit o tom, kde a co jsem dokázal, ale že jsem přestal kouřit, s tím jsem se chlubil neustále. A neustále mě za to někdo obdivoval. Chci si to zas užívat!

Glanctt

První den Bez cigaret tfuj tfuj

Glanctt

Co vy ostatní ?

Glanctt

Přiznám se ze jsem po champixu dost unavena.. a vic spím..bývá mi trochu spatne od žaludku... mate to taky?chut na cigaretu neni..ale chtela bych se citit lépe...

NoNick

Moje zkušenost je, champix nikdy na lačno. A to mám hodně silnej žaludek. Najíst se, počkat 10 minut a je to OK. A ta únava, hledal bych jinou příčinu, ale kdo ví. Pokud ho nevezmu na lačno, nemám sebemenší problém

Glanctt

Slavim 3 den bez

Glanctt

Tyden bez

Glanctt

2 týdny bez

Hanka

Může mi někdo říci kolik ten slavný CHAMPIX stojí? Podle mého receptu, kde mám 2 položky tohoto zázraku, by to stálo zhruba 5.000 Kč. Ale to je prý první dávka a musí se znovu koupit další, tj, znovu 5.000 Kč. A prý po asi 12. týdnech to doktor zpravidla znovu doporučí tj. znovu 10.000 Kč. Čili odvykání kouření příjde s tímto CHAMPIXEM 20.000 Kč.

Hanka

Musím se přiznat, že ten recept je syna, mám ho před sebou. Včera jsem ho nechala v lékárně a oni jej měli objednat. Asi za 2 hodiny jsem jim volala, aby nic neobjednávali, neboť jsem si přečetla negativní recenzi a že si pro recept přijdu. Syn když přišel z práce a seznámil se z celkovou cenou, tak rezolutně odmítl, za Champix dávat tolik peněz. Já osobně jsem byla silný kuřák a přestala jsem sama bez léků. Přestala jsem šlukovat a na takové kouření jsem brzy neměla chuť. Je to již asi 11 let. Umím si představit pohodičku kafíčko a cigareta, ale to bych musela mít tu pohodičku a to většinou nemám. Takže to kafíčko se smetanou a bez cigarety, a taky si pochutnám.

NoNick

Určité procento lidí s přibývajícím věkem přestane samovolně. Jiný přestane až na smrtelný posteli. Byť se půlku života snažil přestat. Každý jsme jiný, každý má jiné dispozice a každý má jinak citlivé receptory v mozku. Pokud jste to zvládla bez pomoci, buďte za to ráda. Můj mozek, když jsem přestával bez Champixu a přišel na mě absťák, reagoval tak, že jsem nebyl schopen ničeho, dokud jsem si neobstaral cigáro. Z ničeho nic jsem měl v hlavě mozek nějakýho cizího tupýho člověka, možná opice. Prostě feťák. Dokonce jsem měl rok, kdy jsem byl nucen omezit kouření. Podařilo se mi to stáhnout na 7 cigaret denně. Ale ten rok byl rokem trápení a neustálýho myšlení na to, kdy už si budu zase moci zapálit. V tomto pro mě téměř nekuřáckém období jsem na několik dní jel do míst, kde absolutně nebyla možnost si cigára koupit. Takže jsem vyrazil bez nich, že to takhle musím zvládnout. Nikoliv, pak jsem ještě 6 let kouřil. Ano, Champix je drahý lék. Nejlevnější, pokud vím je za 2100,- Kč 56 tablet. Ale! je spousta lidí, kteří si ho kupují "jen" dva měsíce a jsou z toho venku. Já ho musím brát 4 měsíce jen proto, abych byl vůbec schopen bez cigarety vydržet. Peněz nelituju. Už jednou jsem si tím prošel, takže vím i bez osvěty, faktů i lékařů, že to za to stojí. Pokud se to podaří, lze si poměrně lehko spočítat, jak dlouhá je návratnost této investice. Oproti jiným kravinám (auta, mobily, počítače, dovolený u moře...) velmi krátká. I kdyby nebyla, jde o zdraví a o svobodu. A v tuhle chvíli vůbec nemluvím o objektivním zlepšení kvality života, pokud se to podaří. Takže, vemte rozum do hrsti a léky mu kupte. Já jsem to pro svýho syna taky udělal a nelituju!

Glanctt

Me stojí mesic 2 tis, nic hrozneho.. obejdete lékárny, ceny se liší o 1000 kc na baleni. Do ceho investovat vic než do zdravi?

Koureni

Mela jsem 4baleni leku Champix a hned od prvniho dne jsem nekourila, a zatim na cigaretu nemam vubec chut. Doktor mne doporucil abych si v den kdy budu brat prvni tabletku vyhodila popelniky, cigarety a vse co se tyce koureni...tak se take stalo. Ale je treba napsat,ze je vse v hlave, a take je mit na mysli,ze je zapotrebi silna vule. Odbourala jsem tez kafe, nahradila jsem ho bylinkovym cajem.takze drzim palecky vsem co chteji prestat kourit.

Jana

Aha tak to mi lékař neradil. Potrebuji vas názor brala jsem Champix 3tdny, cítila jsem únavu a bývalo mi spatne, teď 10 neberu nic stále nekourim .. únavu mám i teď takže champixem to nebylo, jen nevím když jsem ho přestala brat zda mám začít zase ikdyz nekourim a cítím se ok tedy stále až na tu únavu - nevím z ceho

Tereza

Zdravim vas lidicky. Dnes jsem se rozhodla a koupila prvni baleni champixu. Kourim cca 13 let krabicku az dve denne. Jsem tedy zvedava, jak to s timto pripravkem dam.

Jana

Ahoj Terez das to vpohode. Jen piš jak to jde.

Tereza

Jani diky, doufam, ze mi to aspon trosku pomuze. Kazdopadne jsem rozhodnuta. Urcite pisnu.

Jana

Me i pomohla protikuracka ambulance ve Fn, taky taková podpora, hlavně když si uvědomíte ze dole jsou ozarky a nahore ambulance...

Jitka

Nekourim mesic.. a víte co si vsimam? Soused pod námi důchodce huli co 5 min cigaretu na balkone, samozřejmě ten smrad je hned u nas, docela mi to vadi... neb je furt doma a furt huli i vnoci i nad ranem, neda se větrat aby to u nas nesmrdelo🙁 Před měsícem jsem taky vykurovala na balkone, musím uznat ze když to nechcete cichat je to hnusne když mate pod sebou komín který jede furt a vy to když otevrete balkon mate doma..

Jarek

Ahoj všichni,co se rozhodli nekouřit s pomocí champixu. Já jsem přestal před třemi měsíci. Když jsem začal brát champix, tak jsem normálně kouřil, a 12 den braní champixu mně přestala cigareta chutnat, tak jsem přestal.Dr. sice radil přestat den 8, ale dal jsem tomu volný průběh, a zadařilo se. Co se týká únavy, tak to je spíš absťákem než champixem. Beru champix 4. měsíc, 2 měsíce 2 denně a teď jen 1 ráno, a vše je v pohodě, na cigáro si už ani nevzpomenu. Držím všem palečky ať se zadaří.

Jitka

Jarku gratuluji já teprve mesic Jsem rada ze nekourim a nechodím jak nejaky fetak každý den kupovat ty smrady. Naše společne je:Nikdy si nezapalit ani jednu cigaretu.

Jitka

Terezo jak se vede?

Tereza

Zdravim Jitus, zatim mam prvni tabletku. Vse v pohode. A kdyz sectu dnesek, z nejakych dvaceti cigaret jsem na sesti a pevne verim, ze mi to prestane chutnat uplne.

janina

Vydržte, před 9 lety jsem tady na diskuzi byla skoro rok, champix mi fakt pomohl, hulila jsem minimálně 30 denně léta. Tady jsme se podporovali a dala jsem to na poprvé!! Věřte, jde to.Držím všem palce!

Jitka

Už druhy den? Super

Tereza

Uz druhy den a prestava mi to normalne chutnat. Verim, ze je to dobry znameni.

Pepa

Mám Dotaz: nekourim už dva mesice... tak si rikam bylo by blbe si zapálit doutník z Kuby? Nebo to nemam zkoušet?

NoNick

Je to absolutní blbost. I kdyby byl z Marsu. Cokoliv v čem je nikotin je průšvih. A nejde jen o vstřebávání nikotinu, jde i o chuť.

Pepa

Díky za názor a vodní dýmka?

Pepa

Tak můj mozek asi hledá možnosti, blbe co..si rikam ze nekdo si zapálí doutník 2 x za rok, Jakto ze se nestane zavislym?

Pepa

První mesic nekoureni

Kala

Ahoj všem. Také uvažuji o champixu. Před pár lety jsem to dala pomocí náplasti a žvýkaček na měsíc, ale nebyla dusledna, takže jsem v tom jela dal. Teď mi mimo jine vadi, že kuřáky stavi pomalu mimo zákon a je mi trapne neustále hledat mistecko, kde se zasit a zahulit si, jako školák. Předepíše to obvodak, nebo se musí do centra odvykání nebo jak se to jmenuje. Desim se někam objednávat. Chodit do nemocnice. Objednají mě až za 3 měsíce a to už třeba nebudu tak rozhodnuta jako teď. Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce