Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Roman

Zkušenosti s lékem Champix - Vital....

Zuzka

Zdravim vsechny,i ja mam zasebou mesic bez cigaret,prestala jsem paty den uzivani ch.na cigaretu chut nemam vubec,nekdy tres rukou a co je velky problem tak nafoukle bricho,ale hrozne.mate s tim nekdo taky taky problem?co vam na to pomohlo?Dekuju za rady.Hezky den

Roman

Nikotin ti popohanel tělo a s ním i střeva a tak když není tak se metabolizmus neboli látková výměna, která probíhá ve střevech zpomalí a nastává problém. Tvrdé břicho a zácpa. Pomůže lékárník v lékárně, když mu problém popíšete. Já to měl taky, ale zvládnul jsem to sám. Nyní po 10 měsíčních už v pohodě. Chce to jen vydržet a již nikdy si nezapálit.

Greena

Zdravím všechny odvykače, současné i minulé (z roku 2008). Se Champixem jsem odvykla (byl to boj), ale jsem držák a už nekouřím 9 let. Na Champix nedám dopustit , moc pomohl. No a pak toto diskusní fórum, ale v r. 2008 to tady frčelo a vzájemná pospora byla velká a rozhodující !!! Nikdo nechápe a nepomůže tak jako odvykač !!! Můj tip pro začínající: pročtěte si tuto diskusi první 2 roky (2007 - 2009), je tam spousta užitečných rad, vychytávek a taky odhodlání, vzájemné podpory, energie..... nakopne vás to !!

Roman

Víš Greeno ono to teď frčí někde jinde a už rok.

milos

a kde?

Roman

na jiné diskuzi o Champixu. Napsat to "kde" nemůžu jinak mě smáznou.

Konča
1x

Zdravim davne spolubojovniky Greenu i Milose. Hlasim, ze jsem stale od 3.cervence 2010 cista a již nikdy to svinstvo do ust nedam. V zari jsme měli domluven sraz v penzionu nedaleko Babiččina udoli, ale pro onemocněni se nekonal. Snad se sraz podari domluvit v roce 2018. Chtěla bych všem bojovnikum poprát pevnou vůli a konečně v roce 2018 skoncovat s nikotinem.

Milan

Ahoj všetci, tak po dlhšej odmlke sa ozvem a podám report. Už je to 160 dní, čo úspešne bojujem a teda nefajčím. Táto diskusia ma primäla k tomu aby som si champix zakúpil, čítal som to tu od prvej stránky, no v čase ked som potreboval podporiť, ono to tu zamrzlo. Roman ma presmeroval na fórum kde to žije. Ták odvykači želám vám pevné nervy a stálu zásobu champixu.

Mery

Taky chci přestat kouřit.

Milan Ostrava

Zdravím, nehulím cca měsíc. Prášky už dva týdny beru jen ráno. V porovnání s předchozím pokusem přestat s náplastmi, jsem na tom mnohem lépe. Po třiceti letech... Ale i tak je to fuška.

Milan

Ano je to fuška i s champixom, ale bez neho by som to určite nezvládol. Champix nie je zázrak, ale skvelý pomocník. Želám chvíle bez absťakov. Som na tom omnoho lepsie ako na zaciatku dnes mám vyše polroka bez cígarety, champix užívam polku 2x za týžden a v siedmom mesiaci vysádzam úplne.

Luboš

Ahoj. Chci se zeptat jestli někdo zkoušel vysadit Champix dříve. Když čtu diskuzi tak my vychází že většina bere Champix několik měsíců což mi přijde dost dlouho na to jaké je to vlastně svin.....o. pro organizmus. Já osobně bral 4 týdny, měl jsem startovací balíček na 14 dní a potom 56 tablet na 4 týdny a z toho jsem půlku po roce a půl nekouření vyhodil. Kouřil jsem 20 let ale chuť si zapálit s Champixem zmizela už cca za 4 dny. Bohužel po roce a půl věčných starostí v práci jsem opět pozvolna začal, už kouřím zase asi 7 měsíců a dnes jsem vzal opět první tabletku Champixu abych s tím znovu zkoncoval. Takže kdo váhá zda Champix brát nebo ne, za mě určitě ano, pokud budete mít průběh jako já, bez absťáků, bez nervů a bez těch dalších příznaků co píšou v tom příbalovém letáku co svým rozměrem připomíná Rudé právo nebo jak se to jmenovalo tak budete mít velmi snadno vyhráno. Příjemné a snadné odvykání všem.

Milan Ostrava

Ahoj, dva měsíce bez. Teď už jsem týden úplně vysadil prášky i ráno. Ale asi to nebudu riskovat a aspoň občas si zobnu, abych dobral balení a vyhnul se absťáku. Občas pár minut chuť na cigáro, ale v pohodě zvládám. Ušetřil jsem tři tácy za měsíc, to je solidní bonus. -))

Roman

Champix a svinstvo? A to jsi kouřil těch 20let co? Champix je lék a lékařskou komorou uznán a státní zkušebnou povolen. A navíc se dělá ze Zlatého deště. Co je 20 let oproti pár měsícům s CH v těle s vědomím že tím to skončí výhrou nad tím hnusem jedovatým, smradlavým - cigaretou.

Tereza

Já dnes vzala první tabletu, kouření mi zatím chutná úplně normálně. Jak silný jste byl kuřák? Já 20 let cca posledních 7 let 30 denně. Díky moc

Milan Ostrava

Naprostý souhlas..

Roman

Chamix má smysl. Několik diskuzi je tomu svědkem, že funguje. Každý to má trochu jinak, ale v podstatě cíl máme všichni stejný a to nekouřit a Champix jako pomocník a pevná opěrná berle k nezaplacení. Jediná věc/lék co na trhu existuje a opravdu funguje, nicméně hlavní je chuť a odhodlání přestat a také nikdy nedat tu jednu co vás po čase opět stáhne ke dnu do propasti věcného boje se závislosti na Nikotinu. Já jsem nyní čistý rok a měsíc a to na druhý pokus samozřejmě na Champixu. Poprvé jsem vydržel nekouřit rok a půl a potom.. dal tu jednu. Nyní rok a měsíc a držím. Champix jsem vysadil postupným snižováním dávky cca 6 měsíců v obou pokusech. Čím déle člověk kouří tím déle se léčit že závislosti. Cigo z hlavy neodmazete už nikdy a tak "prostě už nikdy ani jednu"

Milan Ostrava

Je to tak. Nikdy už si nesmíš zapálit. Klika, že nejsem alkoholik. Žít s tím, že si už nikdy nesmím dát s klukama pivko, nebo panáka.. Nic moc... Jinak začínám tloustnout. Tablety užívám dvakrát týdně jednu.. Bohatě mi to stačí..

Roman

Jj opatrně vysazuj a klidně i půlku prášku. Po vysazení CH nastává utlum z nedostatku Dopaminu, který nejprve obstarával Nikotin a potom CH. My tomu říkáme na jiné diskuzi, že ti uletí včely a to klidně i na 14 dní, proto po ukončené léčbě bývá člověk náchylnější na myšlenky a situace, kdy by jsi kouřil (recidiva). A nálada pod psa tomu zrovna moc nepomůže. Champix udává statistiku po ukončení léčby a následný první rok dá jen 20%. Takže opatrně!!!

Milan Ostrava

Díky moc za radu. Je to přesně jak píšeš.. Zbývá mi tři prášky. Vezmu to nadpolovic. A občas mám špatnou náladu. Chuť na cigáro tak dvakrát denně, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Pomáhá mi i ješitnost. Všem jsem řekl, že jsem s kouřením skončil...takže podpora navíc. -))

Roman

Jak se držíš? Já mám za sebou rok a dva měsíce a Champix jsem bral téměř sedm měsíců s postupným snižováním a opatrným vysazením. Po osmém měsíci se to zlomilo a nyní jsem konečně Free, Cool a Happi. Opravdu smířen s tím, že nikdy ani jednu a to na vždy.

Jiří

Cigáro vám chutnat může, to je individuální. Ale nebude účinkovat. Ale hned po začátku - blokuje cholinovou kaskádu, takže se psychicky budete cítit pod psa určitě. Zejména první týden. To není vedlejší účinek. To je hlavní účinek. Díky tomu nikotin nebudete fungovat. Takový účinek mají všechna antidepresiva. Další výkyv se objeví po vysazení. Já jedu druhý týden a nekouřím jen pár dní. Zatím to jde, ale ten první den bych ten tabák byl ochoten i sežrat.

Roman

přijď k nám, u nás to žije a podporujeme se navzájem. Najdeš nás na jiné diskuzi o léčbě Champixem.

Roman

Bohužel tak jak píšeš Champix nefunguje. Lék byl původně pro psycho, ale ukázalo se že po něm pacienti přestávají samovolně kouřit a tak vlastně náhodou vznikl tento lék s keře Zlatého deště. Terapie vareniklinem představuje jednu z nejúčinnějších metod odvykání kouření, jež cílí na neurobiologické mechanismy závislosti na nikotinu. Jedná se o modifikovanou strukturu rostlinného alkaloidu cytisinu, který je obsažen ve štědřenci odvislém (Laburnum anagyroides), známém spíše jako zlatý déšť. Vareniklin má oproti cytisinu vyšší biologickou dostupnost a selektivitu pro α4ß2 podtyp nikotinových acetylcholinových receptorů, na nichž působí jako parciální agonista. Dopamin a centra odměny Nikotin v mozku ovlivňuje celou řadu neurotransmiterů, avšak zdá se, že za jeho návykový potenciál je nejvíce zodpovědný dopamin. Stimulací nikotinových acetylcholinových receptorů dochází k vyplavení extrasynaptického dopaminu v oblastech mozku známých jako centra odměny (nucleus accumbens), což způsobuje pocit slasti. Existuje mnoho podtypů nikotinových acetylcholinových receptorů, avšak hlavní roli při vzniku a udržování závislosti na nikotinu hraje zřejmě podtyp α4ß2. Opakovaná expozice nikotinu způsobuje na těchto receptorech jejich up-regulaci neboli zmnožení a senzitizaci. Tím vznikají fyzické symptomy závislosti, jako je tolerance a abstinenční příznaky v okamžiku, kdy se organismu nikotinu nedostává.

Luboš

Děkuji za reakce. No musím říct že CH opět zabral. Vyzobal jsem tabletky na 3 týdny a další už asi 3 dny neberu, takže mi zbyly tabletky na týden. Bohužel jsem po CH tentokrát byl hodně nesoustředěný a měl problém s pamětí tak jsem si říkal že to skusím bez CH a cítím se úplně jinak. Je zajímavé, že poprvé jsem žádné vedlejší účinky na Ch neměl.

Roman

Vedlejší účinky jsou často a ve většině případů jen abstinenční příznaky, které většina svádí na Champix. Nesoustredonst a výpadky paměti k tomu patří. (absťáky)

Milan Ostrava

U mě zatím v pohodě. Prášky už neberu a tím pádem dostává zabrat psychika. Vím, že je to absťák, ale je fuška zvládat návaly vzteku.. A to jsem od přírody vysmátý optimista. Snad to manželka a děti vydrží..

Roman

Tak už jen vydržet nedat tu jednu osudovku. Já na první pokus Ch dal cígo po roce a půl a za tři měsíce v tom lítal znovu. Nyní na druhý pokus Ch rok a tři měsíce držím.

coudy

Zdravím všechny lidičky, začínal jsem tady před cca 9.lety na champixu ,který jsem bral 3,měsíce (jen startovací balení jsem bral celé a pak už prášky bral na pul a pak na třetiny),každopádně,mě pomohl a opravdu těch 9.let ani jedna cigareta. je to hlavně o vuli, ale v prvních měsících mi dost pomohl champix.tak přeji hodně pevné vule.mějte se

Jarda
1x

Na mne zapůsobil Champix zcela bez problémů a ani jsem nemusel dobrat celé předepsané množství, stačila půlka. Během užívání jsem neměl žádné vedlejší účinky, snad že jsem hůře spal. Kouřil jsem asi 45 let a to v poslední době cca 30 - 40 cigaret denně. Po aplikaci Champixu jsem zcela ztratil chuť na cigaretu. Již 11 let nekouřím.

Milan Ostrava

Ahoj, tak po půl roce se psychika uklidnila a už jsem v pohodě. Takže to beru, že tenhle problém vyřešen. Jenže další průšvih je, že jsem přibral 16 kilo. Kurnik šopa co s tím? Usmívám se, tloustnu už jen když se na jídlo podívám.

Jindris

Ahoj mám recept. A zítra chci vyzvednout v lékárně. Snad mi Champix zabere ... Nevydrzim bez cigarety a už mi to obtěžuje i kvůli okolí . kamarádi mi nadavaji ze tam s tím smrdim a tak. Tak snad to bude v pohodě ...

Milan Ostrava

To dáš chlape. Byl jsem na tom úplně stejně. Život bez cigára jsem si neuměl představit. Hlavně nikam při první sadě nepospíchej a normálně kuř. Opravdu to funguje. U mě asi po dvou týdnech přišla přirozená stopka. Prostě nemáš chuť na cigáro. Tak už si nezapaluj. Samozřejmě to pak chce i drobet pevné vůle, ale fakt to jde. A v pohodě. Po třiceti letech krabička denně..

Jindris

Já jsem holka :-D a díky za podporu

Milan Ostrava

O to větší borka jsi. -}))

Milan

Ahoj, tak mám za sebou 5 dnů na Champixu. Kouřím pořád, ale mnohem méně. Jen ten pocit jestli vlastně chci nebo nechci kouřit je umorny. Hlava chce kouřit, ale evidentně tělo ne.

Roman5050

Jakmile přijdeš na plnou dávku a Ch se zajede nastane období rozhodování kdy? A tam musíš jednou pro vždy rozloučit se s cígem a v tom okamžiku Ch převezme tvou snahu a přemění ji na pevnou opěrnou hůl s kterou je tento boj se závislostí na tvrdé droze Nikotin mnohem jednodušší a téměř bez abstinenčních příznaků. Jen důležité je brát Ch jak se má a nešidit léčbu, protože mnohdy si člověk připadá jako by nikdy nekouřil, ale v tom je ta zrada, že málokdo si v tom uvědomuje, že je to právě díky Champixu a začne Ch ojebavavat a potom se diví, že se mu objeví cígo v hubě. Celá léčba by měla být zaměřená na míře závislosti, na době jak dlouho jsi kouřil a podle toho si stanovit léčbu na 3 až 6 měsíců. Plná léčba ideál 3 měsíce a potom další třeba dva měsíce po prášku denně a měsíc pomalu vysazovat po půlce prášku denně. Každý to má jinak, ale studie ukazují, že 6 měsíců je šance 63% dovrsit rok a stát se nekuřákem potažmo abstinujicim kuřákům. Nedat si tu jednu startovací je základ nového života, který se musíme naučit žít.

Milan Ostrava

Přesně. Dodržuj dávky a ten pocit, že prostě to cigáro nepotřebuješ opravdu přijde. U mě to bylo tak kolem osmnáctého dne. Vyhoď všechny cigarety a zapalovače a buď důsledný. Jako nekuřák to potřebovat nebudeš. V žádném případě nepiužívej nějaké nikotinové náplasti a podobně. Champlix ti pomůže od té nejhorší závislosti bez abstinenčních příznaků. A ty jsou fakt masakr. Vím o čem to je.

Milan

Děkuji vám za rady a podporu. Jsou cenné

Milan

Tak od 22.6. nekouřím.. Zatím držím

Roman5050

Drž se, Ch ti pomůže od nejhoršího, ale nejvíc si musíš odmakat sám. Držím pěsti, palce a prostě všechno :-)

Milan Ostrava

Dobře ty. -))

Konča
1x

Hlásím všem se kterými jsem odvykala, že dnešním dnem končím osmý rok bez nikotinu. Je mi bez něj úžasně:-) Současným odvykačům moc přeji, aby tento přetěžký boj vyhráli!!!!!!

Markéta

Moc vás všechny zdravím..Diskuze se bezva čte ,hlavně to jak vám všem Champix pomohl,to je super!!Ja jsem dnes začala,tak jsem na to sama zvědavá,sama bych to asi nikdy nezvládla..Držím všem pěsti i sobě :-) Ať to v pohodě zvládneme a staneme se jednou pro vždy nekuřáky!!!Pekny den všem :-)

Krasty

Zdarec, 30 let krabička denně. 1) 30 dní beru Champix, z toho 21 nekouřím. Champix prostě funguje a úpně vymazává fyzycký absťák. 2) Po silném vnitřním pocitu (a hlavně kvůli vedlejším účinkům jako nespavost, buzení v noci, noční můry, nevolnost) že nejhorší je za mnou, sem snížil dávkování na 2 x 0,5 tablety a - je to sakra znát v hlavě, nevím jak to popsat, není to standardní absťák, jen takový tlaky v hlavě, ale najíždím zpět na 2 x 1 tableta. 3) Pointa je: Chce to opravdu dopředu počítat s léčbou min. 3 měsíce a pak zkusit snižovat dávky.

Greena
1x

Zdravím místní odvykače !! Za pomoci Champixu a též této diskuse jsem to v srpnu 2008 dala ! Nekouřím 10 let, a je to opravdu vítězství. Je fajn, že tato podpůrná diskuse pořád jede, je velmi důležitá...Držím pěsti všem!

Jituš

Ahoj lidi, na doporučení spousty známých champix také užívám, dnes začínám 4ty den, ale už včera jsem zaregistroval že spotřeba cigaret značně klesla a ani jsem si v průběhu dne neuvědomil že Kouřim méně. 17 let kourim 30 kousků denně, včera to bylo 21.Jsem zvedava jak se to bude dál vyvyjet. Den D mám stanoveny na 1.9.2018 tak pevné doufám že nesklamu a nepodpora mého manžela-silného kuřáka, mně nezlomi. Pěkný den. Jituš

jarka

7let nekourim champix zabral stoprocentne.....kourila jsem krabicku denne asi 35let...lek doporucuji

Martina

Ahoj. Měli jste někdo při užívání champixu divné sny? Myslím tím strašidelné. Díky za odpovědi.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce