Inzerce https://www.lekarna.cz/vse-za-99/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vse-za-99

O své léčbě máte právo rozhodnout

Někdy to vypadá, že ve zdravotnictví platí pravidlo silnějšího – tedy, že je právo výhradně na straně lékařů. Je to ale jen zdání. Pacient má mnoho práv, o kterých by měl vědět a bránit se, pokud je někdo porušuje. Nový seriál Ordinace.cz vás s těmi základními seznámí. Světem paragrafů vás provede advokát Mgr. Patrik Šorf. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sonja

Mám zkušenosti takové, že nai první otázku doktor odpoví, při druhé se diví proč vás to zajímá, přece ON je ten nejchytřejší a JEHO metody NEJ. Pokud si dovolíte zeptat se znovu, naznačí, že nemá čas. A to jsou moje zkušenosti, protože se umím zatím účině bránit, to jak jsou na tom staří lidé, to vím od své matky. A to je úplná hrůza.

Dana Kofroňová

Dobrý den,já se přikláním k paní pisatelce,já mám osobně taky takové zkušenosti a možná ještě horší,vzhledem k tomu,že už jsem starší,tak se neumím bránit,když mám bolesti nebo je mi špatně. Přístup některých lékařů je katastrofální,protože,když přijdete k lékaři,který se špatně vyspal vám to dá okamžitě najevo a když řeknete co vám je, nebo jdete s určitým problémem,tak osekne "nikdo nemá takové příznaky jen vy" tak co na to říci a to podotýkám,že už nechodím do práce,takže nevím proč se takto chovají.

Jindřich

K právu lékaře "dát vám padáka" a k právu "zvolit si jiného lékaře". To je naprosto pochybené dilema. Uvedu příklad: Kardiolog XY mi rozepsal, jak užívat Warfarin. Přesně jsem se rozpisem řídil. Přesto laboratorní hodnoty Quicka "skákaly od 1.1. - 2.8 a někdy až 4.1. On se velice rozzlobil a řekl, že za mě neponese odpovědnost a že si mohu najít jiného specialistu. Doslova prohlásil: "Já vás nepotřebuju, ale vy mě ano." Takový výrok jsem dosud od žádného "svého" lékaře v životě neslyšel, ale toleroval jsem to a máme nyní "korektní" vztahy. Kdybych si byl vybral jiného specialistu v dané poliklinice, nijak by mi to neprospělo. Ten "nový" by mne bral jako "potížistu", takže by "dobrodiní" nové úpravy zákona je velmi problematické. Vše zůstane při starém a klient (nebo pacient?) bude nadále vystaven zaběhnutým terapeutickým postupům, ale v některých případech i vrtochům a náladám lékaře, třebaže jinak zkušeného a odborně zdatného.

Jindřich

Oprava: škrtnout v předcházejícím komentáři slůvko --by-- "dobrodiní"...

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Kovová pachuť v ústech má většinou jednoduché vysvětlení

Kovovou pachuť v ústech může způsobovat řada faktorů, od špatné ústní hygieny až po vedlejší účinky léků nebo těhotenství. Jestliže tento stav přetrvává delší dobu, může být příznakem vážnějšího onemocnění.

Antibiotika versus sluneční záření

Léčba antibiotiky s sebou nese několik omezení. Od dodržování klidového režimu, abstinenci až po ochranu před sluncem. Některé typy zvyšují citlivost kůže na slunce, proto je třeba před pobytem na slunci dbát zvýšené opatrnosti. Při užívání určitých typů léků dochází ke změnám na kůži, která se stává citlivější k působení UV paprsků.

Zasažení bleskem a jak se správně chovat za bouřky?

I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jen zřídka, končívají podobné případy mnohdy tragicky a proto je dobré chovat se za bouřky rozumně.

Vypadávání vlasů u žen v menopauze

Můžete doporučit vhodný šampón na vlasy, který je vhodný proti vypadávání vlasů u žen v menopauze?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce