Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Venca
5x

ZACHRÁNIL MI ŽIVOT ! Nemám co víc bych řekl.

Lada

Tak já ho beru 16 táýden a zase mám stavy nervozity úzkosti strach,je to šílené tak nevím jestli to je na úzkost

ladus1
2x

no to já bych také chtěla ,aby mi zachránil život,ale nic normálně No to jsem udělala, ale ona řekla, že já jsem moc přecitlivělá a že potřebuji fungovat s těma dětma tak nemohu něco, aby mne to utlumilo n tolik a abych ty léky a změnu léku snesla, ona říkal, že jedině ten cipralex, no pak jsem jí přemluvila a dal mi seropram ale moc nechtěla, tal ho mám zkusit, ale ještě mám vydržet chvili na tom cipralexu ten beru 10 mg.16 týden, pak mi dala prothiaden a ten ještěnemám brát ten si schováme, když by už nic nezabralo ten je utklumující,prej­.Dnes zase už ve 2 ráno vzhůru a šla jsem spát ve 24.00 hodin, vzbudila mne nervozita, neklid, ted se třesu, klepou se mi ruce, vnitřní neklid, no a to je to ráno, mám strach, jedště nevím, co proti tomu mám dělat, psycholožka mi řekla, že mám vstát a číst si. Lexaurin si neberu, protože si myslím, že by ten cipralex, už měl zabrat tak nevím, protože když jsem nebrala ad.tak jhsem na tom byla stejně, možná o trošku hůř, ale ne o moc a brala jsem jen lexaurin, jo a ještě psychiatr.mi řekla, že nebo mohu vysadit a být jen na sos, já jsem se jí na to nejdříve ptala o ona řekla, že nemůže dopředu vědět, co to se mou udělá, to mi je jasný a prej, že nevypadám na to, že bych musela něco brát, jako ad. já nevím, psycholožka si myslí, že seropram je víc na úzkost, prej ten lék mi pomohl na půl na to abych mohla fungovat, ale ne na to úzkost to ne, to říkala psychol.Tak nevím a co ty? Jak ti je? Bereš k tomu ještě něco ty také bereš cipralex a zabral ti kolik ho bereš? Jak dlouho? A co aknit ta už dlouho nepsala, bereš aknit něco a jak ti je? Holky pomozte prosím ty rána mě zabijou neumím je zvládnout jak to zvládnot, nechci být závislá na lexíku, myslím, si, že je to dlouhá doba abych ho brala, co myslíte? to je tak na nejvýš 3 hodiny co je mi tak nejhůř, podle vás mám k tomu ještě použít lexaurin, když to beru takovou dobu? Já ho právě nechci moc, protože mi je odpoledne líp takže proto tak si myslím, že je to zbytečné, nebo spíše, už holky nevím nic, ale je mi z toho na nic Ladka

Emilim
2x

Ladus, podla mna tieto lieky nemas dobre naordinovane. Po tolkych tyzdoch uzivania by ti malo byt lepsie. Tymito stavmi co opisujes som presla i ja . Ja som tiez citliva na lieky, mne je najlepsie brat co najmenej liekov. Aj mne sa pohorsilo teraz, tiez to nadychnutie mam spatne, aj to, ze si davam uz roky lexaurin na spanie k amitiptylinu, budim sa v noci, mavam stale zle sny, niekedy ani neviem ako som zisla z postele, potom sa preberiem v izbe a neviem kde som. A OPAKUJE SA MI TO KAZDU NOC.

Lada
1x

To je mhrozné a jak to vždyt jsi psala,že ti bylo lépe a ted tohle,

Emilim
1x

Mne pridala psych. noveril, beriem ho uz 6 rokov a je asi dlho asi z toho mavam tie cudne sny. Potom som stale nevyspata. Ale oproti tomu jak som byvala na tom pred rokmi, je to o moc lepsie. pa Ladus, prajem ti vela stastia, aby si sa uzdravila cim skor.RIEM 6 ROKOV

MARČA

Prosím,kdo z vás bere 20mg cipralexu denně?A máte někdo problém s přírůstkem váhy?Beru cipralex 10 měsíc 20 mg a žádné zlepšení nepocituju,krom, toho přírustku váhy.Máte někdo stejný problém?

Lada

Marčo napiš mi [email protected] beru ho 21 týden a pořád nic napišem si ju napiš těším se ahoj

evik

Ahoj.Neví někdo jestli nevadí brát zároveň betablokátor Concord 5 a Cipralex? Mám hypertenzi, tak se bojim, aby to nedělalo neplechu.Děkuji moc za odpověď

Dědek
1x

to neví ani doktor, hledej proč máš hypertenzi a nervy v háji, dá se to léčit i jinak

Emilim

Mozes brat concor pri cipralexe, ja beriem pri AD na tlak lokren a tritace.

Věra
1x

Ahoj všichni, nemáte někdo zkušenost s Cipralexem u seniorů? Mamince je 88 let a začala brát cipralex na úzkost. Nyní má ale stavy takové, že se k úzkosti přidaly halucinace, nechutenství a hodně se trápí, že si na nic nemůže vzpomenout. Samozřejmě, na to má i věk, ale předtím takové stavy neměla. Cipralex bere pár dní a pevně věřím, že se to spraví a bude jí zase dobře. Máte někdo také takové problémy? Předem moc děkuji za odpověď Věra

rb
2x

dobrý den.dnes jsem mimoděk narazil na tuto diskuzi.můj příběh se začal odvíjet uděláním špatně při jízdě autem,musel jsem zastavit a zavolat záchranku.dali mi diazepam a odvezla mne přítelkyně.leč tento stav byl počáteční projev problému.pokračování trvalo dlouho,úzkosti,strach,stal se ze mne hypochondr,běžné byli noční jízdy na pohotovost s infarktem,zkolabování počítače znamenalo paniku a nutnost běhat v parku.nemohl jsem jet v koloně,tunel už vůbec,dálnice problém.na doporučení kamaráda jsem šel k léčiteli.pouze jako cynik který nevěřil v pomoc.výsledek byl šok.pamatuji si jak večer po sezení jsem seděl v penzionu a díval se oknem na dvůr kde byla zarostlá zahrada a ve mne začala snad po roce pracovat fantazie a pil jsem kafe a pivo,to jsem vůbec nemohl.prostě nevsugerovaná změna,skutečná.pak jsem byl na sezení ještě 2x ale příznaky se vraceli a po třetím sezení už odezva velmi malá.pak asi návazně na masáž krku přišel šok v letadle kdy jsem myslel že je konečná a byla to jen drsná panická reakce.to mne posunulo k návštěvě psychiatra.dobrá zkušenost už v čekárně kde si člověk připadal jako jednookej mezi slepýma.nu a předepsán cipralex,je to tak 5 let.příznaky odezněly a na nežádoucí účinky si ani nepamatuji.jím celou dobu 10 mG denně,je jedno kdy,často zapomenu.jsem ready navíc bych řekl že celkově se můj život velmi zklidnil,býval jsem někdy vzteklý dost mne rozhodila nespravedlivost,nyní spíše flegmatik.u cipralexu si myslím že by se i u agresivnějších jedinců nebo vzteklých lidí nechala jím výrazně zvýšit kvalita života jejich a i jejich blízkého okolí.vliv na sex jsem nepozoroval.nyní na konci roku jsem vynechal asi měsíc úplně a trochu nahrazoval chlastem.nu to se neosvědčilo,návrat úzkosti.zase tedy doktor a frontin na 14 dnů a současně cipralex jako dřív.ale stačí 3 dny a je ok.asi mám štěstí.r

Karel
1x

ahoj chci se zeptat a poprosi t o sdělení skušenosti mám stejné problémii beru už pět let cipralex 20 mg ktomu depakin a večer mirzaten bylo to fajn ok. ale poslednich 5 dní deprese a uzkost hlavně ráno tak mám strach že přestal učinkovat cipralex moc děkuji za odpověd a přeji pohodu a klídeček

Lucka
3x

Ahojte všichni, cipralex beru od rijna, ale moc me to zpočátku nepomáhalo, potili a poti dodnes ruce, mam buseni a uzkosti, jinými sloy,zvysila me pani doktorka Cipralex, který beru v kapickach místo 5ti, tj pulku, tak 10kapicek, tj cely. Jsem nervozni od mala, mam i na to duchod 2.stupne, na uzkostni poruchu. Snad bude lip, i Vam vsem preji uzdravovani podotykam do toho i mivam zavrate, des...

Lenka
2x

Zdravím.Beru Cipralex už po druhé.Prvně jsem ho začala brát 8.3.2012 z důvodu hormonální nerovnováhy.Začala jsem brát i horm.ant.Po á týdnech začalo být dobře a po 6 měsících uplně skvěle.Antikoncepci jsem vysadila a cipralex z 10mg snížila na 5mg po 9 měsících.Občas se objevila úzkos hlavně v období menstruacet, ale po několika dnech to zmizelo.Cipralex jsem v září vysadila.V listopadu minulého roku se mi vše vrátilo-nespavost,úzkost.Cipralex beru od 1.1.2014 14dní 1/2 tbl(5mg) ob den a 14dní 5mg denně.Stále se mi točí hlava,úzkost jsou trochu lepší.Spím celou noc, ale budím se přesně v 5hod ráno.Myslíte, když už mi jednou cipralex zabral, že znovu zabere.

Liduš
2x

Mě je 18 a doktorka mi dala antidepresiva právě že cipralex docela jsme po nich zhubla a beru je večer ale že tady čtu že se mají brát ráno tak to mě docela děsí.

ŠTěpka
2x

Ahoj lidičky chtěla bych věděz jaké máte zkušenosti s vysazováním. Psycholozka mi zjistila úzkostné stavy,jako strach z malých porstorů atd...nejvíc se to teď týká asi dechu...někdy mi přijde, že se nemůžu donadechnout. Nechci na to brát léky, ale nakonec mi asi nic jiného nezbyde...beru 1x denně cipralex a cítím se lépe..i když se pořád pozoruji. Bojím se ho brát dlouhodobě aby nevznikla závislost a já bez něj pak nemohla existovat...jaké máte zkušenosti s vysazováním vy?? a po jaké době??

Anežka
3x

Štěpko, pokud se u tebe projevily aspoň trochu účinky toho cipralexu, poraď se s lékařem, který ti postupně sníží dávky až na minimum. Pokud necítíš změny, nejspíš ti to asi nahradí jinými prášky, třeba mirzatenem a to tak nemusíš cipralex vysazovat vůbec. Já to měla stejně. Navíc, Cipralex je lék z té slabší kategorie a proto na něm nevzniká úplně nějáka extra závislost. Tak se poraď s doktorem/kou. ;)

Anežka
1x

Ahoj, je mi 18 let a se svými psychickými obtížemi se už potýkám dlouho. Začala jsem na Cipralexu, kde jsem první měsíc brala 5mg, o měsíc se mi zvýšily dávky na 10mg a po půl měsíci až na 20mg. Žádná změna, nic se nedělo. Akorát jsem na sobě cítila, že jsem víc emočně chladná, než obvykle. Dostala jsem i lexaurin, ale ten neberu pravidelně.... POZOR, na něm skutečně závislost vzniká.!!! Pak mi teda dala doktorka Mirzaten, kdy teď beru 30mg. Na spánek to lehce pomohlo, ale na deprese... zatím žádná velká změna a to už to beru 2 měsíce. Držte se lidi...

Anička
1x

Ahoj, máme v rodině panickou úzkost dědičnou. Mamce tady příspěvky a podpora lidí moc pomohla, proto mi doporučila, ať si sem zajdu. Možná to bude znít krutě, ale už jen to, že těmito problémy netrpím sama a přečtením si vašich příspěvků mi trochu pomohlo. Panická porucha se u mě objevila z ničeho nic, proto jsem došla na psychiatrii. Nejprve mi paní doktorka naordinovala Mirzaten 15 mg, to ještě šlo, ale jakmile dávku zvýšila na 30 mg, úzkost se zvýšila - narychlo jsem k ní zajela (musela mi dát uklidňující injekci). Ponechala mi Mirzaten 15 mg k večeru, abych mohla spát, přidala Cipralex 20 mg/ml - pět kapek ráno a pět večer a Oxazepam dvě tablety zase na ráno a na večer. Kombinaci těchto tří léků beru necelé dva týdny a řekla bych, že je mi po nich ještě hůř. Mám v sově strašný zmatek, cítím se jako na houpačce, tlak na hrudi, nic moc mě nebaví, zapomínám, často nevím co je skutečnost a co se mi jen zdálo ve snu, jako bych byla za sklem. Je mi opravdu strašně zle!

Kema
9x

Ahojte všichni nešťastníci. Beru cipralex s přestávkama 4-tý rok,pokaždé mi zabral,teď konkrétně 8-osmý den a jsem jak vyměněný,cítím se zase "normálně" fit a to jsem ještě včera musel utéct před lidma a dát si neurol ,nebo by se mi rozervalo srdce ..Můj problém taky asi je ,že když je mi dobře ,tak se na nejaké ukončování léčení vybodnu a nechám to zase znovu propuknout,pak narychlo letím k mému lékaři aby mi hned pomohl.Tedy má rada ,nebojte se to začít řešit hned a hlavně vytrvat,všechny ty stavy co už tu byly popsané velice dobře znám,pocit naprostého zoufalství a beznaděje,tlukot srdce ,strach ze smrti,z toho ,že si lidi všimnou,že sem "blázen" :-)..tak do boje a VYDRŽTE,zase bude líp.

Veronika
12x

Ahoj, protože si myslím, že většině lidí, když se udělá líp, tak už do diskusí nepíše :), tak jsem se rozhodla napsat. Cca před dvěma měsíci, jsem se úplně psychicky složila (dlouhodobá psychická zátěz, práce, FÚ, zároveň trpím úzkostí snad už od narození, co moje pamět sahá, ale myslela jsem si, že je to normální) Po měsíčním tlaku na hrudi, který jsem víceméně ignorovala, se mi tělo rozhodlo dát co proto a výsledek byl takový, že jsem nemohla skoro vsát a nebyla schopná cokoliv pozřít, skoro se hýbat. Nic horšího jsem nikdy nezažila. Ze strachu o život a abych se nezbláznila (a to jsem si i chvilkama myslela), jsem prostě v breku volala psychiatra (přes znamylekar.cz jsem si našla recenze :D)...Nejlepší rohodnutí v životě, i když ho provázelo hooodně pochybností. Doktorka začala tušit kolik uhodilo, když to zpětně čtu na internetu, ukázkové jsem jí popisovala úzkostnou poruchu, resp. úzkostně depresivní. A nasadila léky (cipralex), ani jsem neuvažovala, že bych je nebrala. šla do všeho pohlavě. Teď je to několik týdnů a pociťuju obrovskou úlevu, ráno se budím a usmívám, všechno mě baví, všechno si užívám mnohem víc, někdy jsem smutná, ale v rámci mezí, ještě mě čeká pár nepřijemných věcí dořešit, ale jsem schopná se radovat a na většinu dne na ně zapomenout. Myslím si, že mám odjakživa i sociální fóbii, ale to se chystám ještě s doktorkou probrat, cipralex je i na to, a já právě pociťuju úlevu v situacích, který mě předtim děsily a působili mi paniku, červenání atd. Držim palce, ať už bojujete s jakoukoliv formou poruchy. Poprvé v životě zjišťuju, že může být všechno jinak a podstatně méně trpím.

Jana
5x

Veroniko i Vy ostatní, moc Vám DĚKUJI za příspěvky, moc mi pomohly. Prošla jsem si také tím, co tu popisujete, Cipralex beru 14 dní a díky Vám věřím, že pomůže. Držte se, nejste v tom sami! Díky....

Veronika
4x

Strašně držím palce!!! Po 14 dnech už bude jen a jen líp, hlavně člověk musí chtít sám, bez toho to nepůjde, i když to STRAŠNĚ bolí ... Občas se mi taky vrátí bezdůvodná úzkost, ale nehroutim se, to je hlavní a dělám si ze sebe srandu. Tyhle diskuze mi ze začátku taky pomáhaly. To, že v tom člověk není sám je ulevující a četbou člověk zaměstná mozek :) . Jak tu psal jeden pán, cipralex mi zachránil život, plus ještě přístup přítele. Začátky byly zlý a vstát z postele bylo neskutečný, vstávala jsem jen proto, že se mi třeba o 5% ulevilo. Vrátila jsem se ke cvičení a začla běhat, ráno dávám 5 kiláčků :). Nikdo nevěřte tomu, že se po cipralexu nabírá...joo, když je pak člověku líp, víc dlabe, to pak dává smysl. Držte se a bojujte jak koně. Stojí to za to. Život je sviňa a naděluje strašně. Ale všechno se dá pohlížet s nadhledem a bez nervů řešit, cipralex spolu s p. doktorkou mi umožnil v relativním klidu pracovat na životě. Docela i nemám problém o tom mluvit, není se za co stydět a co jsem se nedozvěděla, kolik lidí kolem mě je vyhořelo, pošťačka byla u psychiatra :) z okolí to takhle vypadalo. Pár lidí, když mě vydělo jak běhám a lítám po okolí se taky inspirovalo a rozhodli se problémy začít řešit u doktora...doba je holt taková. Je nás dost, hmhm. Držím palce!!

Romi
2x

dekuju za krásný příspeek a moc držím pesti ♥

Petra
7x

Ahoj... cipralex jsem brala asi rok a půl po dlouhodobém fakt náročném stresu (ve 20 mi zemřela mamka na rakovinu, starala jsem se o ní a do toho dělala maturitu, přišla jsem o dítě a spoustu dalších podobných událostí). Došlo to až tak daleko, že jsem nebyla schopná vstát z postele, bála jsem se všeho. V největším zoufalství jsem zavolala psychoterapeutce, začala brát cipralex a i když byly první týdny opravdu náročné, najednou mi začalo být fajn, pak dokonce báječně. Pak jsem cipralex po domluvě s psychoter. začala vysazovat a i nadále jsem se cítila báječně. Nemáte se čeho bát. Za tu dobu pomocí psychoterapie jsem změnila některé svoje vzorce chování, takže už vím, co dělám špatně a hlavně se taky snažím odpočívat, což jsem předtím nedokázala, byla jsem v jednom kole. Sice jsem teď měla další stresové období, ale snažím se ho zvládat, jak to jde. A JDE TO! Protože úzkost vás bude provázet tak dlouho, dokud jí to dovolíte. Tuhle větu si často opakuju a zabírá to. Ano, jsou momenty, kdy to není uplně fajn, ale člověk nesmí ztratit víru v sebe, že to zvládne. Plus mám další pomocníky - přítele, který mě vždy obejme (a to fakt pomáhá:)), meduňkový čaj na zklidnění a v neposlední řadě dechová cvičení. Držím vám všem palce, ať je vám taky dobře, ať už s pomocí léků nebo bez nich. To dáme!!!! :)

Lenka
4x

Ahoj Petro,děkuji za povzbudivou zprávu,já jsem na cipralexu cca 2 měsíce,kdy jsem se dostala k psychiatričce po semletí určitých životních událostí,než jsem se k ní odhodlala,tak jsem trpěla úzkostí,bolestí na hrudi,třesem,strachem o život atd.atd.zhruba 2,5měsíce.V podstatě stejnými příznaky jaký jsi měla ty,jsem tak dlouho bojovala.Zajít si k lékaři byla ta nejlepší volba v mém životě,protože nevím jak bych vypadala dneska.Byl mi nasazen cipralex.První 2-3týdny bylo ,,peklo,,ale dalo se to zvládnout,nic tak hrozného to nebylo,pak už jsem cítila jen pomalé zlepšení...dneska po cca 2měsících mám 2-3dny lehký propad,kdy mám jakoby pocit,že se vracím zpět,ale přejde to a já pokračuju,jinak se cítím mnohem lépe...všechny ty pocity a příznaky,bolesti ustoupily.Jsem strašně ráda,že se tento lék dá po určité době vysadit-(samozřejmě pod dohledem lékaře) a člověk v podstatě žije normální život.Mě teprve všechno čeká,ale když si přečtu takhle pozitivní a povzbudivý článek tak věřím,že se to dá zvládnout....takovýchto článků by mělo být více,aby všichni co se v určitém období plácají mezi realitou a nerealitou a myslí si,že to prostě dál už nezvládne....aby věděl,že to zvládne,že se to dá zvládnout a že bude zase normálně žít a radovat se....prostě se nevzdat!!! :o)))Držím palce.L.

Veronika
2x

Děkuju hrozně moc, trochu se bojím vysazení, aby se všechno nevrátilo, po novym roce, pry zacneme snizovat. Ale vidim, ze by to mohlo byt v poradku. Diky moc :)

David

Zdravím všechny, máte taky někdo po Cipralexu problémy s obtížným močením.Vyzkoušel jsem už 3 druhy Antidepresiv (cipralex, sertralin, trittico), po všech těchto lécích jsem cítil tlak v močovém měchýři a měl jsem velmi obtížné močení. Když neberu Antidepresiva mám neustálou potřebu na močení. Jsem zoufalý nevím už co mám dělat a jaké léky si nechat napsat. Můžete mi prosím někdo poradit? Předem děkuji. David.

pepa

Dobrý den to není stres,Ale nachlazení močového mněchýře,já se na to lečím už 5 let,chodím na urogolii,a celkem uspěšně,přejí Vám pevné zdraví.

Jana

Davide, něco na tom asi je, já byla vyhlášená koroptev a tedˇ slabota...zrovna jsem si říkala, že zakoupím nějaký močopudný čajík, kopřivu nebo tak něco...já vím, žádná hitparáda to není, ale asi zadržujeme vodu, mám i vodové pytle pod očima od té doby co,,Cipralexuju"....

Jane
5x

Ahoj, zdravím všechny co se bojí vysazení cipralexu. I já jsem mezi vámi byla...podotýkám byla. Cipralex 10mg jsem začala brát v době kdy mi umírala maminka, bylo mi necelých 21 let, do toho psychicky náročná práce a finanční i psychické problémy v rodině. Cipralex jsem brala přesně půl roku a zároveň ještě dnes chodím jednou do měsíce na psychoterapie, které mi dost pomáhají. Vysazení cipralexu jsem se moc obávala, nejvíc toho že se mi vrátí úzkosti a velmi nepříjemné pocity s tím spojené. ale vše se vyřešilo tak nějak samo. na začátku měsíce jsem zjistila že jsem těhotná a léky jsem musela vysadit. Dobrala jsem poslední 2 prášky obden a jsem bez nich. A jak mi je? Popravdě žádnou změnu moc nepociťuji, Někdy mi je do smíchu někdy do pláče, ale je to i momentálními hormony, jinak po psychické stránce je mi fajn. Jde jen o to přestat se bát strachu. Někdy takový pocit trochu mám, ale už to není takové. Cipralex s psychoterapiema mě znovu postavili na nohy a zase se můžu řídit motem: Nepřežívám. ŽIJU. Věřte že vím jak vám je, ale jde hlavně o to se tomu nepoddávat a začít se naplno věnovat třeba koníčkům. Já jsem si zamilovala jógu. Nebojte se i vy to zvládnete ;o)

Ali
5x

ahojte milí přátelé, za mě jednoznačně doporučuji ELICEA, jsem moc vděčná mému obvoďákovi že mi dopřál luxusní lék hned napoprvé a s naprosto zanedbatelnými počátečními negativními účinky. ALE HLAVNĚ - zabírá už po týdnu! Po pročítání podobně zaměřených fórech i oproti zde uváděným reakcím je Elicea procházka růžovou alejí. Jediné co je jinak než před tím je - živé sny. Prostě každý večer jak usnete jdete do kina a ráno nechápete že to byl sen. Každopádně pomáhá poprosit a naplánovat / dne se mi bude zdát něco hezkého/ - při zahájení užívání počítejte první tři dny na nic /malátnost, únava tak to náplánujte třeba od pátku po práci a pak již do 12hod - již po prvním týdnu zlepšení - zívání odeznělo po měsíci a půl - váha + 3kg - lze brát i na lačno, nic to nedělalo - doplácíte na měsíc/ 28 tablet 50,- 20mg tableta, předepisují i jen 10 mg - klidně bych za ni platila i 1000,- vzhledem k tomu jak je šetrná a neobtěžuje mne a kromě hodinové únavy po užití mi vůbec nepřijde že něco užívám Ale to je patrně dáno výzkumy, můžete se podívat na výsledky studií kdy S citalopram má nejlepší výsledky a nejméně negativních účinků z AD, např. AD ze skupiny Fluo nemají až nějak extrémně vetší účinnost než placebo, ale jsem si jista, že pokud někomu fungují a pomáhají tak určitě není důvod na tom něco měnit. Jinak místo čokolády si dopřejte efektivnější kešu natural, banány a únavu redukujete velmi jednoduše méně jíst / ale více ovoce a zeleniny a hlavně hodně pít/ a omezit veškeré tepelně upravené jídlo a zmenšete porce téměř na polovinu a uvidíte zázrak. Očista střev /maximálně ovliňuje naši náladu/ + procházka venku. Vychytávka hůlky za 150,- na Nordic walking, shodíte kg a zpevníte a nachodíte po městě, v parku, po stezce daléko více metrů, s fajn muzikou je to super relax. Pokud nemáte na dovolenou - doporučuji velmi efektivní stromy - kdo zná je to jako jackpot stačí obejmout na min 15min, poprosíte zda vás může očistit a dobít. Za 30 min odcházíte jako by jste vyhráli ty hloupé peníze nebo byli na víkend na Šumavě :) může vám to jít třeba až na potřetí, podobně funguje i sednutí do trávy s dlaněmi na zemi, vytrvejte stojí to zato /doporučuji pak vypnout telefon a nic neřešit ať vám tato energie vydrží co nejdéle/ To nejlepší je zadarmo! Strach je iluze a program který vás chce dostat aby se nasytil z negativních emocí. Pokud nebudete hlídat své myšlenky, vždy vám tam pojede něco negativního. Štěstí je rozhodnutí! Odpusťte si i ostatním a mějte se rádi i tt ostatní nebo nikdy nevyhrajete. NEVRACEJTE se již do minulosti, nebo se z toho nevymotáte. Vezměte si z toho ponaučení a zahoďte to a vymažte to z hlavy. Každý den můžete začít znovu. Přestože na nic nevěříte, poproste nahoru o pomoc, příjde! Umožněte ji... Trápit se kvůli partnerovi, práci, domu, dluhům, nemoci JE BLBOST! Vše je na úkor vašeho zdraví. Nikdo a nic za to nestojí, až vám někdo začně platit statisíce za to že se trápíte tak možná jinak je to hloupost. Vždy si stanovte pevný čas - obrečím, prožiji si smutek 3 dny ale pak dost! A pak nový začátek, nový život. V hlavě teď přepnete a teď se rozhodnete KE ZMĚNE, TEĎ. Všechno je jen zkouška a neviňte se! NEEXISTUJE CHYBA, JEN ZKUŠENNOST !!! - jedno úžasné moudro praví: Pokud nelze situaci změnit, pak nemá smysl se kvůli ní trápit. Pokud situaci lze změnit, také nemá smysl se trápit. + Šťastné a nešťastné nás nečiní svět a lidé kolem nás, ale to co se nám odehrává v mysli. Patrně kdyby místo hloupé TV s nepřínosnými pořady, si každý přečetl alespoň jednu knížku s principy tohoto systému za rok bude daleko více spokojených a šťastných lidí. Ale šťastný člověk není pro systém lukrativní - protože nic nepotřebuje.... Na závěr doporučuji dvě vychytávky - VÍM, že se .... zlepší. JÁ JSEM šťastná a zdravá. A hlavně VŠE S LÁSKOU

Dagmar

Pro Ali!!!!Super napsáno, líp bych to nezvládla, moc obdivuji a dávám zapravdu!!!! Ráda bych kontakt na tuto osobu..Pokud by to tu četla,ať napíše prosím.. [email protected]

L.
1x

Elicea = Cipralex = Itakem ... stejný lék, ale od jiného výrobce. Je lepší uvádět účinnou látku a ne jen obchodní název!

L.

Dobrý den všem, já cipralex mám teprve začít brát.. Beru teď mirtazapin a frontin na spánek a cipralex by mi měl pomocí od strachu z nemocí atd., tak věřím, že zase budu ok.. Chtěl bych všem doporučit na problémy s mocovým mechyrem ( záněty atd.), aby pili zlatotobyl, pokud nemáte problemy se stitnou zlazou se spetkou tymiánu, pokud máte, tak bez tymiánu.. Tato rostlina z nebes, dokáže zázraky.. Mě to poradila, jedna paní- bylinkarka, nevěřil jsem, ale úžasně to funguje na celý urogenitální aparát.. Přeju všem jen zdraví a štěstí.. L.

KAREL
2x

VŠE JE V HLAVĚ KAŽDÉHO Z NÁS A JAK SI TO TAM NASTAVÍME PODLE TOHO BUDEME ŽÍT. BRÁT ANTIDEPRESIVA JE SICE URČITÉ ŘEŠENÍ, ALE NEJLEPŠÍ LÉK NA PODLOMENOU PSYCHIKU JSOU VAŠI NEJBLIŽŠÍ POKUD MOŽNO VAŠE RODINA TO JEST MÍT V NĚKOM OPORU. JÁ OSOBNĚ JSEM BRAL CIPRALEX ASI 3 MĚSÍCE A JSEM RÁD, ŽE JSEM S TÍM SKONČIL - PŘECE JENOM JE TO CHEMIE.

Lubor

To může napsat jenom diletant. AD jsou nenávyková a pomáhají. Rozhodnout musí lékař! Rodina může pomáhat až se stav stabilizuje.

Alex
1x

Dobrý den, po 5 letech jsem vysadila antidepresiva. Byla to hrůza, zvracení, špatně od žaludku. Trvalo to asi 14 dní, zašla jsem tedy k doktorovi a ten řekl, že mě nebude tràpit a napsal mi cipralex. Nyní užívám 3 týdny a pořád nic moc, v noci nespím. Kdy už to zabere?

život je peklo 666

Ahoj, je mi 19, od 17 let mám nervy v haj*lu a dodnes mi nikdo neřekl proč z čeho, sám to nevím, (možná je to nefunkční štítnou žlázou, eště sem neměl čas se objednat :D), začalo to ku*va silnou bolestí v levém spánku a pak došla evoluce myslel sem kolikrát že mám mrtvici, infarkt myokardu, plicní infarkt barsco, ze začátku sem se nato chtěl vys*at a podřezat se abych se prospal ale sem slaboch tak sem rok fetoval jak hovado abych se cítil dobře na pár hodinek a pak sem buď nahnal další a nebo se snažil vykoupit z vlastní "smrti", jenže sem nechtěl skončit jako troska, tak sem pergl začal brat o víkendech a teprv potom začal boj, at sem byl na fetu nebo ne, tak když sem chtěl zaspat tak mi po zavření výček tělo řeklo nebudeš spát nebo se nato vyserem, a začla mozková mrtvice, infarkt, dušení ale to nejhorší co sem nečekal byli mžitky před očima, tuhnutí končetin, spasmus hlavy zakončené aritmií a nehmatným pulsem a to byl konec dál už sem jít nemohl nikdy, pak už jen smrt, takže pokaždé jak sem měl mžitky před očima už sem minimálně seděl na posteli, když neběhal a nerozpumpovával ucpané srdce a žíly v mozku :D, no bohužel nechtěl sem, jelikož hulím moc trávu ale šel sem k psychyatrovi a ten mi první naordinoval Asentru ale potem sem se cítil jak po perníku tak mi změnil AD na Cipralex, potem se cítím taky jako po perníku a mám akorát slabé úzkosti, běžte do Antidepresiv lidi ale berte jen jedny! a to SSRI! a nevynechávejte! rači jich berte víc, pokud je vám znich divně tak to musíte vydržet než si nato tělo zvykne, infarkty a mrtvice po pár tydnech zmizí, já nyní mam naordinovano po roce Asentry a Cipralexu 1,5 tablety (15mg denně escitalopramu) sám na sebe beru dvě-3 denně a i když se ránobudím unavený spím dobře a mám víc sebevědomí které odrovná zbytek překážek aj když jsou porad na blizku, nyní týden AD neberu jelikož sem zhnilí si jít pro recept a cítím se po pár dnech po vysazení jako bych měsíc nespal, tlaky v hlavě, přelévání mozkomíšního moku v klidové poloze to značí odjebané nervy lidičky, nevynechávat prášky a poděkovat všem známím co vás tiranizovali v dětství a nevedli k ničemu jinému než otrokovat v monterkách pro pány ve značkových hadrech a mět k nim fyzicky vybudovaný respekt dělem přímo na ksicht a hlavou o roh, spravedlivý to svět !

Lucie

Ahoj tak jsem to přečetla od zhora až dolů a moc jste mě neuklidnili :-D Po pravdě mám Cipralex užívat už půl roku a ještě jsem se neodvážila. nebojím se pocení neklidu ale mívám pocit zástavy srdce takove belestivé aritmie a nechci aby mě kleplo . Měli jste to taky někdo ? Děkuji jsem už z toho zoufalá jako v kruhu musím je brát protože se skoro všecho děsím a ted mě navíc děsí i leky co mi mají pomoct :-(

kema
1x

Lucie ,to že neberete předepsaný cipralex už půl roku, je vážně chyba.Samo Vás to nepřejde.doporučil bych obrátit se s tím k Vašemu lékaři ,informovat ho a řídit se jeho doporučením,jinak se vám asi neuleví.Měl jsem ze začátku s užíváním cipralexu problémy,taky pro to,že jsem na místo prvních čtyř dní po půlce léku brla celou tabletu...šílenost,myslel jsem ,že mne to zabije:-((Teď už ho beru asi pátým rokem a je mi dobře ,holt bez něho se už neminu,kdoví ,ale , kde bych skončil bez něj.Tak do toho ,čím dříve tím lépe,držím pěsti,vím jaké to je.

Jean
1x

To co popisuješ se dá léčit jinak, dlouhodobé užívání AD je cesta do pekel .

Jean

pro Luciji

Jean

neřeším překlep, tady jde o život !

Lucie
1x

Ahoj všichni tady pišete o psychických projevech ale me třeba napsali cipralex na fizickou bolest . bolesti zad zaludku a snad vseho na tele :-D patří to k poruše?

?

je to špatná diagnoza !

Tereza
1x

ahojky, cipralex jsem brala 1,5 roku. Jak jsem byla poučena, trvá 4 - 6 týdnů než zabere, dostala jsem k němu i neurol, který jsem postupně vysadila (teď ho beru jen, když nemůžu spát). Rozhodně mi pomohl, dokázala jsem se vyrovnat sama se sebou. Moje zkušenosti s vysazením - po půl roce mi došel a než jsem si došla pro recept, tak to trvalo asi 14 dní. Měla jsem závratě, žaludek jako na vodě, připadala jsem si jako opilá, začala jsem brát neurol a bylo po problémech. Před Vánoci jsem ho vysadila ze dne na den. Předešlé abstinenční příznaky se nedostavily. Už ho neberu skoro 2 měsíce, jsem víc podrážděná, střídají se mi nálady. Vím, že byla chyba, takhle ho vysadit. Snažím se pracovat na tom, abych tohle období překonala bez braní léků. Všem držím palce, a't je líp.

kema

Terezo ,asi dva roky jsem bez cipralexu vydržel .Léčba se ukončila přesně podle pokynů lékaře,ale bohužel ,špatný stav se vrátil.Tak jsem lékaře zase vyhledal a beru to zase.Někde na netu jsem početl,že se taková recidiva stává.Tak jsem zase zpátky,ALE, je mi dobře,bez toho léku bych to už prostě nedal.Myslím ,že už mi zůstane,důležité je , že pomáhá cítím se v pohodě.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce