Inzerce

Chirurgická léčba obezity: bariatrie, čili bandáž žaludku

( Helena Vacková | přečteno: 48552x )

Bariatrie je vhodnou variantou pro ty, kteří mají velkou nadváhu, které se nemohou zbavit. Pro ty, kteří sice drží dietu, ale krátce po jejím ukončení se zase vrátí ke své původní váze.

shutterstock.com

Plně vratná metoda

„Když jsem byla já na operaci žaludku, dělala se hlavně bandáž. Tu mám také,“ říká paní Ivana. Metodu gastrické bandáže vypracoval v roce 1978 doktor L.Wilkinson. Tak nastartoval rozvoj techniky, která pacientovi nic neodstraňuje a je plně vratná.

Adjustabilní bandáž spočívá v zavedení silikonové manžety s měkkým balonem do horní části žaludku a jejím následném stažení zhruba na 10-12 milimetrů. Žaludek je tak zúžen do tvaru nesymetrických přesýpacích hodin. Jeho menší část má objem zhruba třicet mililitrů. „Proto požití i menšího množství potravy zaplní zmenšený žaludek a vyvolá rychle pocit sytosti,“ popisuje profesor Fried.

Zaškrcení žaludku jde ovlivňovat menším nebo větším naplněním balonu manžety fyziologickým roztokem. Při adjustaci, kterou lze provádět ambulantně, se tekutina do balonu manžety vpravuje přes v podkoží uložený port spojený s balonem manžety tenkou hadičkou.

Podle profesora Frieda má tato metoda ještě další výhody. Například nijak neovlivňuje vstřebávání základních živin, vitaminů a minerálů z potravy. Operace totiž neomezuje trávení probíhající v tenkém či tlustém střevě.

Operací to ale všechno začíná - diety vás rozhodně neušetří, jak se dozvíte v další kapitole.

kapitola
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 358 lidí

Mohlo by vás zajímat

Chirurgická léčba obezity: bariatrie, čili bandáž žaludku

Bariatrie je vhodnou variantou pro ty, kteří mají velkou nadváhu, které se nemohou zbavit. Pro ty, kteří sice drží dietu, ale krátce po jejím ukončení se zase vrátí ke své původní váze.

Diabetik: Nechci si píchat inzulín, proto krotím kila

Bohumil Veselý je aktivní muž v důchodu studující univerzitu třetí věku. Jeho diagnóza zní: diabetes 2. typu. Kvůli cukrovce musí zhubnout ať chce, nebo ne. Spoustu let se snažil svoje kila zkrotit, podařilo se mu to až pod pohrůžkou inzulínu.

Muže obezita obvykle trápí až s nástupem zdravotních potíží

Většina žen je se svou váhou nespokojená a je jedno zda, váží padesát, šedesát nebo sedmdesát kilogramů. Stručně řečeno, i když je jejich váha vzhledem k výšce přiměřená, vždy by chtěly mít o pět kilogramů méně.

Když hubnout, tak jedině s odborníky

Rozhodli jste se zhubnout, ale v současné přemíře informací o potravinách si nejste jistí, čemu nebo komu vlastně věřit. Smršť dobrých a zaručených rad si často protiřečí, a tak je nejlépe se obrátit na odborníka. Poradíme vám, jak jej poznat.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.