Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Chirurgická léčba obezity: bariatrie, čili bandáž žaludku

( Helena Vacková | přečteno: 52685x )

Bariatrie je vhodnou variantou pro ty, kteří mají velkou nadváhu, které se nemohou zbavit. Pro ty, kteří sice drží dietu, ale krátce po jejím ukončení se zase vrátí ke své původní váze.

shutterstock.com

Co dělat po operaci?

„Po operaci jsem musela dodržovat přísný dietní režim. První dva týdny jsem směla jen tekutou nebo řídce kašovitou stravu. Pak jsem si jídlo mixovala.…,“ popisuje paní Ivana, které se podařilo po bandáži v řádu měsíců zhubnout na vysněných třiašedesát kilo. „No, je pravda, že jsem nakonec zase přibrala. Ale už nemám tolik, jako před operací,“ shrnuje.

„Nevýhodou bandáže je, že pokud se pacient nehlídá, může stažený žaludek roztáhnout,“ reaguje profesor Fried. Když se totiž postupně přejde z mixované stravy na normální jídla, mají být porce podstatně menší, než jaké byl pacient zvyklý spořádat před operací.

Jídlo by se mělo velmi dobře rozkousat. Jeho množství se doporučuje odměřovat do čajových šálků. „Jedna porce po operaci by se měla vejít asi do jednoho až jednoho a půl. V řádu měsíců se pak může množství potravy postupně zvětšovat, ne však na víc než do objemu maximálně dvou a půl čajových šálků na porci.“

„I když jsem ztloustla, ničeho nelituju. A každé mladé ženě, která má problémy s nadbytečnými kily, operaci rozhodně doporučuju,“ uzavírá paní Ivana.

Kolik bandáží zhubnete a co vás čeká před operací - to se dozvíte v další kapitole článku.

kapitola
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Máte problém s nadváhou?

S problematikou nadměrné váhy se potýká spousta lidí zejména ve středním věku, kdy úroveň fyzické aktivity klesá vinou např. rodinných závazků, ale - přiznejme si - i vinou zvýšené tendence k pohodlnosti. Obezita se proto stává čím dál více chronickou nemocí zejména v ekonomicky vyspělých státech západní Evropy a ve Spojených státech ...

Příjem a výdej energie

V minulém článku jsme došli jsme k závěru že tělesnou hmotnost ovlivňuje více faktorů. Dnes se zaměříme na to, jak naše tělo hospodaří s energií, kterou získáváme z potravin. Množstvi energie (ať již obsažené v potravinách či potřebné pro správnou funkci našeho těla) měříme v kaloriích (též v joulech - pozn. redakce).

Fyzická aktivita a hubnutí

Pro většinu dietařů je hlavním nástrojem pro redukci hmotnosti omezení přijímaných kalorií. Tomuto tématu jsme se věnovali v našem předešlém příspěvku. Pro zdravou redukci tělesné hmotnosti je však nutno přidat rovněž fyzickou aktivitu. Této složce redukční diety je bohužel věnována malá pozornost, a ve většině případů je považována za pouhý doplněk dietního programu.

Obezita jako nemoc

Obezita je vlastně zmnožení tuku v organismu, kterému je v poslední době stále častěji přičítáno, že se podílí na vzniku mnoha chorob.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce