Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=leaderbord&utm_campaign=cukrovka
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Chraňte se před pyly, neranděte v přírodě

( Romana Žatecká | přečteno: 6071x )

Pálení oči, nosu, kýchání, svědění kůže nebo noční kašel mohou být příznakem reakce na některý z alergenů, které se nacházejí všude kolem nás. Zatímco zdraví lidé si mohou jarních dnů užít dosytosti, ti, kteří trpí jednou z nejrozšířenějších civilizačních chorob - pylovou alergií – si venku během krásného jarního dne nezarandí.

shutterstock.com

Musí být doma a vycházet jen v nejnutnějším případě. A že alergiků není málo, dokazují statistiky. V české populaci se výskyt alergických chorob odhaduje přibližně na 20 procent, přičemž u mladé generace je toto číslo vyšší. Podle odborníků trpí nějakou formou alergie každý čtvrtý člověk.

Čím se alergie projevuje

Alergie se může projevit silným svěděním očí, nosu a pocitem svědění či pálení v krku, také vodnatým výtokem nebo naopak ucpáním nosu. Časté jsou záchvaty kýchání, někdy i kašle.

Antihistaminové a další přípravky mohou tyto symptomy regulovat, avšak alergii vyléčit neumí. Navíc je potřeba, aby je pacient užíval už před vypuknutím pylové sezóny, a tedy před potenciálním "útokem" dráždivých alergenů. V této souvislosti je důležité připomenout, že léky proti alergii lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Rady pro alergiky

Minimalizujte kontakt s pyly, tzn. omezte v pylové sezóně vycházky za slunečných a větrných dnů. Nejvhodnější částí dne pro pohyb mimo domov je časné ráno, naopak maximum pylů bývá v ovzduší kolem poledne. Procházejte se i za deště či těsně po něm, kdy je v ovzduší minimálně pylů, vyhýbejte se okrajům lesa, které fungují jako filtr, kde se koncentruje pyl, využívejte v domácnosti i na pracovišti čističky vzduchu, v místnosti co nejméně větrejte nebo do oken namontujte speciální protipylovou síť, při jízdě autem nevětrejte oknem, ale pořiďte si vzduchový filtr, neposílejte alergické děti na školní brigády na poli nebo na sběr léčivých rostlin, sledujte kdy a kde se objevují potíže. Je také třeba pravidelně sledovat hlášení Pylové informační služby o průběhu pylové sezóny a podle možností vycestovat v kritickém období do klimaticky výhodnějšího prostředí.

Jste alergičtí? Otestujte se.

Protože alergie se mohou projevit kdykoli, pokud k nim máte sklony, doporučujeme: mějte po ruce malé balení antialergických přípravků.

Doporučujeme: V katalogu naší internetové lékárny naleznete vhodné volně prodejné léčivé přípravky

Přečtěte si také

Léčba alergie pomocí antihistaminik vás nemusí uspat

Klíčová chyba těhotných: přerušují protialergickou léčbu

Nedostatek slunce zhoršuje průběh alergické rýmy

partner_1.png

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Alergie
Partner rubriky Alergie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

62%
38%
Zatím hlasovalo 214 lidí
Inzerce https://cukrovka.lekarna.cz/?utm_source=ordinace&utm_media=adbox&utm_campaign=cukrovka
reklama https://www.lekarna.cz/vanocni-darky-pro-dedecka-a-babicku/?utm_source=ordinace&utm_medium=intext_scyscraper&utm_campaign=Vanoce_prarodice

Mohlo by vás zajímat

Průduškové astma

ASTMA je onemocnění, které bylo popisováno již ve středověku jako choroba nedostatkem dechu, nemoc se stíženým dechem. Dnes víme, že astma je onemocnění dýchacích cest, založené na podkladě chronického zánětu průdušek, který je spojen s projevy zvýšené citlivosti a zvýšené reaktivity průdušek a s projevy zúžení dýchacích cest ...

Atopický ekzém

Je chronické svědivé zánětlivé kožní onemocnění alergického původu, postihuje cca 10-15% populace. Jedná se o přehnanou reakci organismu, resp. imunitního sytému na zevní a vnitřní vlivy...

Podávání Lactobacilla chrání před atopickým ekzémem

Atopický ekzém, alergickou rýmu a bronchiální astma řadíme mezi tzv. atopická onemocnění. Jejich výskyt v ekonomicky rozvinutých zemích neustále roste. Lékaři zatím s jistotou nevědí, čím je to způsobeno, někteří z nich se však domnívají, že na vině je nižší výskyt mikrobiálních infekcí u malých dětí.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce