Inzerce

Chraňte se před pyly, neranděte v přírodě

( Romana Žatecká | přečteno: 5931x )

Pálení oči, nosu, kýchání, svědění kůže nebo noční kašel mohou být příznakem reakce na některý z alergenů, které se nacházejí všude kolem nás. Zatímco zdraví lidé si mohou jarních dnů užít dosytosti, ti, kteří trpí jednou z nejrozšířenějších civilizačních chorob - pylovou alergií – si venku během krásného jarního dne nezarandí.

shutterstock.com

Musí být doma a vycházet jen v nejnutnějším případě. A že alergiků není málo, dokazují statistiky. V české populaci se výskyt alergických chorob odhaduje přibližně na 20 procent, přičemž u mladé generace je toto číslo vyšší. Podle odborníků trpí nějakou formou alergie každý čtvrtý člověk.

Čím se alergie projevuje

Alergie se může projevit silným svěděním očí, nosu a pocitem svědění či pálení v krku, také vodnatým výtokem nebo naopak ucpáním nosu. Časté jsou záchvaty kýchání, někdy i kašle.

Antihistaminové a další přípravky mohou tyto symptomy regulovat, avšak alergii vyléčit neumí. Navíc je potřeba, aby je pacient užíval už před vypuknutím pylové sezóny, a tedy před potenciálním "útokem" dráždivých alergenů. V této souvislosti je důležité připomenout, že léky proti alergii lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Rady pro alergiky

Minimalizujte kontakt s pyly, tzn. omezte v pylové sezóně vycházky za slunečných a větrných dnů. Nejvhodnější částí dne pro pohyb mimo domov je časné ráno, naopak maximum pylů bývá v ovzduší kolem poledne. Procházejte se i za deště či těsně po něm, kdy je v ovzduší minimálně pylů, vyhýbejte se okrajům lesa, které fungují jako filtr, kde se koncentruje pyl, využívejte v domácnosti i na pracovišti čističky vzduchu, v místnosti co nejméně větrejte nebo do oken namontujte speciální protipylovou síť, při jízdě autem nevětrejte oknem, ale pořiďte si vzduchový filtr, neposílejte alergické děti na školní brigády na poli nebo na sběr léčivých rostlin, sledujte kdy a kde se objevují potíže. Je také třeba pravidelně sledovat hlášení Pylové informační služby o průběhu pylové sezóny a podle možností vycestovat v kritickém období do klimaticky výhodnějšího prostředí.

Jste alergičtí? Otestujte se.

Protože alergie se mohou projevit kdykoli, pokud k nim máte sklony, doporučujeme: mějte po ruce malé balení antialergických přípravků.

Doporučujeme: V katalogu naší internetové lékárny naleznete vhodné volně prodejné léčivé přípravky

Přečtěte si také

Léčba alergie pomocí antihistaminik vás nemusí uspat

Klíčová chyba těhotných: přerušují protialergickou léčbu

Nedostatek slunce zhoršuje průběh alergické rýmy

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 410 lidí

Mohlo by vás zajímat

Proč máte potíže s dýcháním, zjistí spirometrie

Trápí vás častá dušnost, zadýcháváte se při námaze nebo máte už dlouho pocit, že vám leží na plicích kámen? Všechny tyto příznaky by měly být pro vašeho lékaře důvodem, aby vás poslal na spirometrii. Ta potvrdí, zda jsou důvodem potíží nemoci dýchacích cest.

Alergie přicházejí nečekaně a v každém věku. Otestujte sebe i své blízké

Pálení oči, nosu, kýchání, svědění kůže nebo noční kašel mohou být příznakem reakce na některý z alergenů, které se nacházejí všude kolem nás. Jaro a rozkvetlá příroda každoročně přivádějí do ordinací odborných lékařů tisíce lidí.

V létě si dávejte pozor na citrusové vůně

Vlivem zvýšené intenzity slunečních paprsků se v létě u lidí častěji objevují popáleniny, alergické reakce a podráždění pokožky. Vyrážky ale mohou vznikat také důsledkem kombinace slunečních paprsků a látek obsažených v kosmetice. Parfemace výrobků trápí podle Vědeckého výboru pro bezpečnost spotřebitele Evropské komise až 16 % ekzematiků. O vzniku alergických reakcí i o složení přípravků na léto se v komentáři rozpovídal dermatolog Tomáš Kampe.

Homeopatická lékárnička pro alergiky

Krásné počasí, které nám letošní jaro nabízí, láká k pobytům venku. Přesto toto období může být pro někoho nepříjemná část roku, hlavně pro alergiky reagující na pyl jarních a letních rostlin. S kvetoucí vegetací přicházejí jejich pravidelné sezónní alergické potíže, jako rýma, podráždění očí, dušnost, kašel. Jak na alergie homeopatickou léčbou?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.